15:01 21/07/2021Արմեն Չարչյանը դուրս եկավ «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ից«Հայաստան» դաշինքի անդամ, հայտնի բժիշկ Արմեն Չարչյանը դուրս եկավ «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից։ Հիշեցնենք, որ այսօր դատարանը 15 միլիոն դրամ գրավի դիմաց փոխել է պրոֆեսորի խափանման միջոց...
12:22 21/07/2021ՄԻՊ-ը ֆրանսիացի պատգամավորին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սահմանային բնակչության իրավունքների խախտումների փաստերըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Անվտանգության և պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ,...
16:58 20/07/2021Կլինի աղետալի մի բան. Սամսոն Ստեփանյանը՝ Պարոնյանի անվան և Պետական կամերային երաժշտական թատրոնների միավորման մասին«Մեզ ասում են՝ առաջարկած տարբերակին համաձայնվելու դեպքում կունենաք շատ լավ պայմաններ ստեղծագործական գործունեության համար: Սա համարում եմ գեղեցիկ հեքիաթ, որը չի համապատասխանում իրականությանը»,-...
16:50 20/07/2021«Պատիվ ունեմ» դաշինք. Կյանքի է կոչվում՝ «ներսում մուրճ, դրսում՝ սկուտեղ» քաղաքականությունը«Պատիվ ունեմ» դաշինքը հանդես է եկել հայտարարությամբ հայ-ադրբեջանական սահմանային լարվածության աճի վերաբերյալ
12:32 20/07/2021Ադրբեջանը ձգտում է պարտադրել Հայաստանին փաստաթղթեր դեռևս հաղթածի և ուժեղի դիրքերից. Արմեն Պետրոսյան«Ի՞նչ է պետք անել Հայաստանին՝ միանշանակորեն չտրվել սադրանքներին և տուրք չտալ ադրբեջանաթյուրքական շանտաժին»։
09:40 20/07/2021Ադրբեջանն ակնհայտորեն կոշտացրել է իր դիրքորոշումը և Հայաստանին տարածքային զիջումների նոր օրակարգ ներկայացրել. Աբրահամյան«Ռազմաքաղաքական ղեկավարության հայտարարությունները ստեղծված իրավիճակի, դրանց դրդապատճառների և հետևանքների մասով անբովանդակ են, ոչ ամբողջական»:
14:32 19/07/2021Ղարաբաղյան հակամարտությունը հասավ Եվրոպա․ «Kommersant»«Kommersant» պարբերականը անդրադարձ է կատարել ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի՝ Հարավային Կովկաս այցելությանը՝ Երևան, ապա Բաքու։
11:21 19/07/2021Վահե Հովհաննիսյան. Բաց նամակ անծանոթ կարմիրբերետավորին«Դու շաբաթ օրը հրամայել ես քո կոլեգաներին՝ Գեղամ Նազարյանի գլուխը խփել գետնին։ Հիշեցնեմ՝ քո գլուխը քեզ վրա է այն պարզ պատճառով, որ Գեղամի 18 տարեկան տղան գլուխ չի խոնարհել թուրքի առաջ»։
09:00 19/07/2021Չեմ պատկերացնում որևէ այլ «ինքնիշխան» պետության ղեկավարություն, որը հաճույք զգա թշնամու նվաստացումներից. Իշխանյան«Ողորմելի «ինքնիշխանություն»
21:22 17/07/2021Որոշումն իրավական է, սակայն քաղաքական ազդեցության տակ ընդունված. Դավիթ Հարությունյան«ՄԵզ համար ամենևին անակնկալ չէր, եզրափակիչ խոսքումս հայտարարել եմ այդ մասին, որովհետև ակնհայտ էր, թե պրոցեսն ինչպես է վարվում»,- ՍԴ որոշումից հետո լրագրողներին ասաց «Պատիվ ունեմ» կուսակցությունների...
16:12 17/07/2021Տպավորություն ունեմ, որ իշխանությունը դիտմամբ երկրում վախի մթնոլորտ է ձևավորում. Տիգրան Աբրահամյան«Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, թե ոչ պաշտոնական աղբյուրներից ստացած տեղեկությունների համաձայն՝ Ադրբեջանը մտադիր է նոր ռազմական բախումներ հրահրել Արցախում և հայ-ադրբեջանական սահմանին»։
13:25 17/07/2021Այս օկուպանտ կապիտուլյանտների հետ մեր ապագան միայն գերությունն է. Ասպրամ Կրպեյան«Այն, ինչ կատարվում է Հայաստանում, իրավական գործընթացների հետ որևէ առնչություն չունի, քաղաքական բիրտ հետապնդումների մի գործընթաց է, որը նպատակ ունի ևս մեկ անգամ նսեմացնել հայ մարդու...
10:44 17/07/2021Արդեն 3 օր է լուր չունենք Սոթք-Խոզնավար հատվածում անհետացած 2 զինծառայողի հարցով. Աբրահամյան«Մինչև հիմա պարզ չէ, թե իրականում ի՞նչ է տեղի ունեցել, ի՞նչ հանգամանքներում, ովքե՞ր են արձանագրվածի պատասխանատուները և այլն»։
10:27 17/07/2021Մի՞թե հնարավոր է մի ամբողջ երիտասարդ սերունդ կորցնել ու անտարբեր մնալ. Արտակ Զաքարյան«Իրական Հայաստանն այն Հայաստանն է, որտեղ արթնանալու է ազգային գիտակցությունը, ինքնասիրությունն ու համազգային միասնությունը»։
15:08 16/07/2021Սյունիքը դարձել է եռադրոշ՝ հայկական, ռուսական, ադրբեջանական. Աննա Գրիգորյան«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության փոխնախագահ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Աննա Գրիգորյանը վստահ է՝ Սյունիքի համայնքապետերի նկատմամբ հետապնդումները չեն կարող ազդել սյունեցիների դրմադրության ոգու վրա:...
15:13 15/07/2021«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»-ի նկատմամբ պետության նման քայլը կարելի է որակել հակապետական. Աննա Գրիգորյան«Ինձ մոտ այնպիսի տպավորություն էր, որ ԱԱԾ աշխատակիցներն ի սկզբանե պետք է գնային Սև լիճ, որովհետև մեր թշնամիներն այնտեղ են, բայց ճանապարհը խառնել և պատահմամբ հայտնվել են «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային...
13:32 15/07/2021Հայրս ողջ պատերազմի ընթացքում առաջնագծում էր, սակայն դրա դիմաց ստացավ հատուկ և հակաօրինական կալանք. Լուիզա Փարամազյան«Պետք է պայքարել հանուն արդարության...»,- գրել է Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի դուստրը:
13:13 15/07/2021ԿԸՀ-ն ոչնչացնում է անգամ օրենքով սահմանված բոլոր ընտրական ինստիտուտները` միայն մեկ կիսախելագար դավաճանի հաճոյանալու համար.Ղազարյան«ԿԸՀ-ի վրա որակական ոչ մի ազդեցություն չունեցան նաև Սահմանադրական դատարանում տեղի ունեցած քննարկումները»:
12:16 14/07/2021Իշխանությունը փաստացի զրկել է ՀՀ քաղաքացիներին ազատ ընտրություն իրականացնելու հնարավորությունից. Արա ԶոհրաբյանՍԴ-ում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու միավորված գործով դատաքննությանը «Զարթոնք» կուսակցության ներկայացուցիչը հանդես եկավ եզրափակիչ ելույթով:
10:00 14/07/2021Երաժշտական Կամերային թատրոնը պիտի ապրի իր տանը, իր ծածկի տակ. ՀՀ վաստակավոր արտիստ«Հերթական անհեթեթ որոշման փորձը»:

18:17 04/07/2015Civic activist: Demonstrators on Bagramyan Avenue in Yerevan will start resolute actionsDemonstrators on Bagramyan Avenue in Yerevan will start resolute actions
15:34 04/07/2015“We want to avoid needless tension”. Deputy Chief of Yerevan police talks with rally participantsDeputy Chief of Yerevan police talks with rally participants
14:55 03/07/2015Political engineer: Strength of young demonstrators against power tariff hike lay in lack of organizationThe young people staging rallies against a hike in power tariffs in Armenia reached a certain level of success because they were not politicized, political engineer Karen Kocharyan said at a press...
16:06 02/07/2015Armenian deputy defense minister: Not a single cent of $200 million Russia loan to be allocated for other purposesNot a single cent of $200 million Russia loan to be allocated for other purposes
13:50 02/07/2015V. Osipyan: Armenian police count on good sense of demonstrators and speedy voluntary opening of Bagramyan AvenueArmenian police count on good sense of demonstrators and speedy voluntary opening of Bagramyan Avenue
19:20 01/07/2015Media reports: International press coverage of European Games focuses primarily on human-rights violations in AzerbaijanInternational press coverage of European Games focuses primarily on human-rights violations in Azerbaijan
16:13 01/07/2015Absence of leaders and hierarchy. Political scientist Alexander Iskandaryan on Yerevan rallies against power tariff hikePolitical scientist Alexander Iskandaryan on Yerevan rallies against power tariff hike
18:25 30/06/2015Armenian law enforcers to investigate Avetisyan family murder in Gyumri: Russian prosecutor’s office transfers the caseOne thing is certain: the sentence will be passed on behalf of the Republic of Armenia, says the statement of the Office of Armenian Prosecutor General
18:56 29/06/2015Ambassador: France calls on Karabakh conflict parties to be consistent and insightful“We offer our condolences to the family and friends of the fallen soldier,”
18:09 29/06/2015French ambassador: Events in Armenia fit into general logic of democratic processesThe existing situation in Armenia should be resolved through dialog, French Ambassador to Armenia Jean-Francois Charpentier said referring to the ongoing rally in Yerevan against a rise in...
13:58 27/06/2015Armenian Defense Ministry calls on Azerbaijan to refrain from provocative stepsArmenian Defense Ministry issued a statement in connection with gunfire opened by Azerbaijan at Armenian positions in Nakhichevan section of the border, near the settlement of Gorayk in Armenia’s...
16:05 26/06/2015Chairman of Union of Armenians in Russia Ara Abrahamyan: I believe in wisdom and patriotism of our youthI believe in wisdom and patriotism of our youth.
13:47 25/06/2015Government raises socially vulnerable family benefits due to rise in power tariffBenefits paid to socially vulnerable families will be increased to mitigate the impact of the rise in electricity tariffs in Armenia, Prime Minister Hovik Abrahamyan said at the government ession...
14:40 24/06/2015Prosperous Armenia Party changed hearts. Constitutional reforms are not aimed at government reproductionConstitutional reforms are not aimed at government reproduction.
18:02 23/06/2015Armenian refugee winning case in ECHR against Azerbaijan: Most important aspect is not compensation but that we wonRecently, the European Court of Human Rights (ECHR) ruled on the case "Sargsyan against Azerbaijan." Minas Sarkisian, a displaced ethnic Armenian from the village of Gulistan in Shahumyan district,...
15:46 23/06/2015Talks with demonstrators in downtown Yerevan gave no result- statement by Armenian Policestatement by Armenian Police
16:07 22/06/2015What will give Armenia the implementation of Armenia-Iran railway construction project? An orientalist’s answerAn orientalist’s answer
12:29 22/06/2015Iskenyan: This year’s Morgenland Festival lays emphasis on Armenian music”When works of Komitas are performed, the subject of the Armenian Genocide is impossible to avoid”
11:07 20/06/2015Charleston shootings: Obama condemns 'blight' of racismObama condemns 'blight' of racism
18:50 19/06/2015Armenian Genocide draft resolution introduced in Belgian parliament expected to draw sharp reaction of TurkeyAs was reported, on behalf of his government, Belgian Prime Minister Charles Michel recognized the 1915 Armenian Genocide committed in the Ottoman Empire.