15:01 21/07/2021Արմեն Չարչյանը դուրս եկավ «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ից«Հայաստան» դաշինքի անդամ, հայտնի բժիշկ Արմեն Չարչյանը դուրս եկավ «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից։ Հիշեցնենք, որ այսօր դատարանը 15 միլիոն դրամ գրավի դիմաց փոխել է պրոֆեսորի խափանման միջոց...
12:22 21/07/2021ՄԻՊ-ը ֆրանսիացի պատգամավորին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սահմանային բնակչության իրավունքների խախտումների փաստերըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Անվտանգության և պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ,...
16:58 20/07/2021Կլինի աղետալի մի բան. Սամսոն Ստեփանյանը՝ Պարոնյանի անվան և Պետական կամերային երաժշտական թատրոնների միավորման մասին«Մեզ ասում են՝ առաջարկած տարբերակին համաձայնվելու դեպքում կունենաք շատ լավ պայմաններ ստեղծագործական գործունեության համար: Սա համարում եմ գեղեցիկ հեքիաթ, որը չի համապատասխանում իրականությանը»,-...
16:50 20/07/2021«Պատիվ ունեմ» դաշինք. Կյանքի է կոչվում՝ «ներսում մուրճ, դրսում՝ սկուտեղ» քաղաքականությունը«Պատիվ ունեմ» դաշինքը հանդես է եկել հայտարարությամբ հայ-ադրբեջանական սահմանային լարվածության աճի վերաբերյալ
12:32 20/07/2021Ադրբեջանը ձգտում է պարտադրել Հայաստանին փաստաթղթեր դեռևս հաղթածի և ուժեղի դիրքերից. Արմեն Պետրոսյան«Ի՞նչ է պետք անել Հայաստանին՝ միանշանակորեն չտրվել սադրանքներին և տուրք չտալ ադրբեջանաթյուրքական շանտաժին»։
09:40 20/07/2021Ադրբեջանն ակնհայտորեն կոշտացրել է իր դիրքորոշումը և Հայաստանին տարածքային զիջումների նոր օրակարգ ներկայացրել. Աբրահամյան«Ռազմաքաղաքական ղեկավարության հայտարարությունները ստեղծված իրավիճակի, դրանց դրդապատճառների և հետևանքների մասով անբովանդակ են, ոչ ամբողջական»:
14:32 19/07/2021Ղարաբաղյան հակամարտությունը հասավ Եվրոպա․ «Kommersant»«Kommersant» պարբերականը անդրադարձ է կատարել ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի՝ Հարավային Կովկաս այցելությանը՝ Երևան, ապա Բաքու։
11:21 19/07/2021Վահե Հովհաննիսյան. Բաց նամակ անծանոթ կարմիրբերետավորին«Դու շաբաթ օրը հրամայել ես քո կոլեգաներին՝ Գեղամ Նազարյանի գլուխը խփել գետնին։ Հիշեցնեմ՝ քո գլուխը քեզ վրա է այն պարզ պատճառով, որ Գեղամի 18 տարեկան տղան գլուխ չի խոնարհել թուրքի առաջ»։
09:00 19/07/2021Չեմ պատկերացնում որևէ այլ «ինքնիշխան» պետության ղեկավարություն, որը հաճույք զգա թշնամու նվաստացումներից. Իշխանյան«Ողորմելի «ինքնիշխանություն»
21:22 17/07/2021Որոշումն իրավական է, սակայն քաղաքական ազդեցության տակ ընդունված. Դավիթ Հարությունյան«ՄԵզ համար ամենևին անակնկալ չէր, եզրափակիչ խոսքումս հայտարարել եմ այդ մասին, որովհետև ակնհայտ էր, թե պրոցեսն ինչպես է վարվում»,- ՍԴ որոշումից հետո լրագրողներին ասաց «Պատիվ ունեմ» կուսակցությունների...
16:12 17/07/2021Տպավորություն ունեմ, որ իշխանությունը դիտմամբ երկրում վախի մթնոլորտ է ձևավորում. Տիգրան Աբրահամյան«Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, թե ոչ պաշտոնական աղբյուրներից ստացած տեղեկությունների համաձայն՝ Ադրբեջանը մտադիր է նոր ռազմական բախումներ հրահրել Արցախում և հայ-ադրբեջանական սահմանին»։
13:25 17/07/2021Այս օկուպանտ կապիտուլյանտների հետ մեր ապագան միայն գերությունն է. Ասպրամ Կրպեյան«Այն, ինչ կատարվում է Հայաստանում, իրավական գործընթացների հետ որևէ առնչություն չունի, քաղաքական բիրտ հետապնդումների մի գործընթաց է, որը նպատակ ունի ևս մեկ անգամ նսեմացնել հայ մարդու...
10:44 17/07/2021Արդեն 3 օր է լուր չունենք Սոթք-Խոզնավար հատվածում անհետացած 2 զինծառայողի հարցով. Աբրահամյան«Մինչև հիմա պարզ չէ, թե իրականում ի՞նչ է տեղի ունեցել, ի՞նչ հանգամանքներում, ովքե՞ր են արձանագրվածի պատասխանատուները և այլն»։
10:27 17/07/2021Մի՞թե հնարավոր է մի ամբողջ երիտասարդ սերունդ կորցնել ու անտարբեր մնալ. Արտակ Զաքարյան«Իրական Հայաստանն այն Հայաստանն է, որտեղ արթնանալու է ազգային գիտակցությունը, ինքնասիրությունն ու համազգային միասնությունը»։
15:08 16/07/2021Սյունիքը դարձել է եռադրոշ՝ հայկական, ռուսական, ադրբեջանական. Աննա Գրիգորյան«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության փոխնախագահ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Աննա Գրիգորյանը վստահ է՝ Սյունիքի համայնքապետերի նկատմամբ հետապնդումները չեն կարող ազդել սյունեցիների դրմադրության ոգու վրա:...
15:13 15/07/2021«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»-ի նկատմամբ պետության նման քայլը կարելի է որակել հակապետական. Աննա Գրիգորյան«Ինձ մոտ այնպիսի տպավորություն էր, որ ԱԱԾ աշխատակիցներն ի սկզբանե պետք է գնային Սև լիճ, որովհետև մեր թշնամիներն այնտեղ են, բայց ճանապարհը խառնել և պատահմամբ հայտնվել են «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային...
13:32 15/07/2021Հայրս ողջ պատերազմի ընթացքում առաջնագծում էր, սակայն դրա դիմաց ստացավ հատուկ և հակաօրինական կալանք. Լուիզա Փարամազյան«Պետք է պայքարել հանուն արդարության...»,- գրել է Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի դուստրը:
13:13 15/07/2021ԿԸՀ-ն ոչնչացնում է անգամ օրենքով սահմանված բոլոր ընտրական ինստիտուտները` միայն մեկ կիսախելագար դավաճանի հաճոյանալու համար.Ղազարյան«ԿԸՀ-ի վրա որակական ոչ մի ազդեցություն չունեցան նաև Սահմանադրական դատարանում տեղի ունեցած քննարկումները»:
12:16 14/07/2021Իշխանությունը փաստացի զրկել է ՀՀ քաղաքացիներին ազատ ընտրություն իրականացնելու հնարավորությունից. Արա ԶոհրաբյանՍԴ-ում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու միավորված գործով դատաքննությանը «Զարթոնք» կուսակցության ներկայացուցիչը հանդես եկավ եզրափակիչ ելույթով:
10:00 14/07/2021Երաժշտական Կամերային թատրոնը պիտի ապրի իր տանը, իր ծածկի տակ. ՀՀ վաստակավոր արտիստ«Հերթական անհեթեթ որոշման փորձը»:

10:29 31/10/2019Михаил Пиотровский: Что-то необычное надо создать для Кармир-Блура, Эрмитаж примет участие в этой работе«Недавно я вернулся из Армении. С мэром Еревана мы побывали в Кармир-Блуре и обсудили работу, связанную с этим местом», – отметил директор Государственного Эрмитажа Санкт-Петербурга.
18:56 30/10/2019В правительстве Армении сообщили о необходимости покупки нового самолетаРуководитель аппарата правительства Армении Эдуард Агаджанян сегодня в беседе с журналистами в Национальном Собрании РА обратился к вопросам, касающимся приобретения нового правительственного...
11:24 30/10/2019Джозеф Байден: Признавая Геноцид армян, мы чтим память его жертв и приносим клятву – больше никогдаЯ приветствую принятие Палатой представителей Резолюции №296, которая признает и осуждает Геноцид армян 1915-23 годов, отметил он.
10:40 30/10/2019Премьер Армении: Резолюция Палаты представителей США по признанию Геноцида армян – мощный шагПашинян приветствовал принятие Палатой представителей Конгресса США резолюции по признанию Геноцида армян в Османской империи 1915 года.
14:37 29/10/2019Анжела Элибегова: Если у Турции все успешно получится, Азербайджан испытает свои силы в АрцахеГоворя о процессах, происходящих в Азербайджане, она отметила, что идут интересные процессы, происходят важные перестановки, рокировки.
11:16 28/10/2019Высший судебный совет Армении изучает инцидент с участием судьиВысший судебный совет Армении проинформирован о тиражируемых в СМИ сведениях касательно инцидента с участием судьи Административного суда Артура Авагяна, в данный момент проводятся соответствующие...
19:49 25/10/2019«Наш мир – не черно-белый»: интервью главы МИД Армении программе Би-би-си HARDtalkМинистр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян стал гостем программы HARDtalk (Трудный разговор) на BBC.
12:39 24/10/2019Автоимпортер: «Из Армении деньги упорядоченно направляются в Азербайджан, Турцию»У здания правительства Армении акцию протеста проводят несколько занимающихся импортом автомобилей граждан, требуя у кабмина пересмотреть свои подходы...
11:24 24/10/2019Пашинян: Достигнутые в Сочи договоренности по Сирии затрагивают также вопросы безопасности сирийских армянМы продолжаем следить за ситуацией в Сирии, продолжаем нашу гуманитарную миссию и наше содействие гражданскому населению, написал Пашинян.
12:00 23/10/2019КГД Армении: В отношении еще не представивших налоговые декларации певцов принимаются мерыТак, декларации представили Ивета Мукучян, Арсен Сафарян, Сильва Акопян, Альберт Симонян (Тата) и Арман Ованнисян.
11:03 23/10/2019Из лучших о поднятии зарплат министрам в АрменииПосле публикации издания Hetq о тайном повышении зарплат министрам этот факт стал предметом для бурных обсуждений в армянском сегменте социальных сетей.
13:02 21/10/2019МИД приветствует создание группы дружбы с Арменией в украинском парламентеМинистерство иностранных дел Армении приветствует создание Группы дружбы с Арменией в украинском парламенте и выражает уверенность в том, что группа дружбы Национального собрания Армении и Украины в...
16:01 18/10/2019Рубен Меликян: «Это позор»Рубен Меликян указал, что самочувствие отца Грайра Товмасяна ухудшилось.
10:41 17/10/2019Премьер Армении проводит встречу с матерями погибших военнослужащихНа встрече глава правительства напомнил, что круг бенефициаров Фонда страхования военнослужащих очень быстрыми темпами расширяется.
15:58 16/10/2019Эксперт об отравлении школьников в армянском Арташате: Чтобы заделать брешь в стене – нужно укрепить фундаментПищевое отравление учеников школы №5 в городе Арташат Араратской области Армении является следствием существующих фундаментальных проблем в данной сфере.
13:42 16/10/2019Глава КГД Армении Давид Ананян: «Незаменимых людей нет»«Во время наших рабочих обсуждений премьер-министр высказывал в том числе и недовольство по части выполнения функций», – сказал он.
12:08 16/10/2019Состояние здоровья раненного ночью в Ереване полицейского – стабильноеПо словам врача, А.Акопян находится под наблюдением медиков, получает консервативное лечение, его выпишут в течение 2-3 дней.
10:59 16/10/2019Отравление детей в школе Арташата: под наблюдением медиков остаются двое школьниковНапомним, что в больницу попали учащиеся школы №5 города Арташат Араратской области.
10:24 15/10/2019США ввели санкции против Турции из-за вторжения в СириюПод санкции также попали министр обороны, экс-командующий Генштаба Турции Хулуси Акар, министр энергетики Фатих Донмез и зампред правящей Партии справедливости и развития Сулейман Сойлу.