10:23 03/07/2021Իրավաբան. Հայ գերիների դատավարության ընթացքում ՄԻԵԴ-ի իրավական պարտադիր երաշխիքները խախտվում են Ադրբեջանի կողմիցԻրավաբան, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Ռոբերտ Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Բաքվում հայ գերիների դատավարության խախտումներին.
09:08 03/07/2021Թևան Պողոսյան. Ստեփանակերտը պետք է դարձնենք նույնքան հայկական մայրաքաղաք, ինչպիսին Երևանն էՔաղաքական, հասարակական գործիչ Թևան Պողոսյանը գրում է. «Երկու օր առաջ եմ բարձրաձայնել Արցախին սատար լինելու բոլորիս պարտականության մասին: Իմ պատկերացմամբ Ստեփանակերտը պետք է դարձնենք նույնքան հայկական...
15:50 02/07/2021Արամ Վարդևանյան. Մի պարզ շղթա ենք բացահայտել, թե ինչու Փաշինյանը մնաց պաշտոնակատարՍԴ ներկայացված դիմումում առկա է 109 ընտրատեղամասերի վերաբերյալ «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչների վերլուծությունը, որը վերաբերում է 88 հազար ձայնի։ Ընթացող ճեպազրույցում նման թվեր հրապարակեց...
15:18 02/07/2021Վարդևանյան. Այս ընտրությունների վերաբերյալ սահմանադրական արդարադատության մոդելը լինելու է աննախադեպ««Հայաստան» դաշինքը Սահմանադրական դատարան է մուտքագրել դիմում ԿԸՀ հունիսի 27-ի որոշումն անվավեր ճանաչելու պահանջով»,- ընթացող ճեպազրույցում հայտարարեց «Հայաստան» դաշինքի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ...
13:25 02/07/2021Տիգրանակերտի դեպքում ադրբեջանցիները չգիտեն՝ մեզ ինչի մեջ մեղադրեն. Համլետ ՊետրոսյանՀնագետը նշում է՝ մենք այնպիսի գյուտ ենք արել, որ այդքան էլ հեշտ չէ արհամարհելը:
21:17 01/07/2021Նրանց հեռացմամբ, վարկաբեկմամբ այդ ողնաշարը շարունակվում է ծռվել«Գնդապետ Արգամ Գևորգյանի ծառայությունը զորամասի հրամանատարի պաշտոնում աննպատակահարմար է համարվել, որովհետև նրա նման արժանապատիվ տղերքը սրանց ընտրական ծառայություն չեն ցանկացել մատուցել։ Արգամի նման...
17:47 01/07/2021Վարդան Բալյան. Գրողի ծոցը պետք է ուղարկել «ցավի վաճառականների» այս թափառախումբըՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «2020 թվականի ՀՀ պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 1 տրլիոն 561 մլրդ դրամ, իսկ ծախսերը՝ 1 տրիլիոն 895 մլրդ դրամ, այսինքն՝...
13:33 01/07/2021Լավրով․ Մոսկվան և Անկարան մտադիր են համատեղ ջանքերով նպաստել Բաքվի և Երևանի միջև գործնական փոխգործակցության կարգավորմանըԱնթալիայում կայացել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Հանդիպումից հետո նախարարները...
10:48 01/07/2021Արտակ Բեգլարյան. Մի քանի շաբաթից ավելի հստակ կարող են ասել, թե ով երբ կարող է ապահովվել բնակարանով«Արցախում անվտանգության խնդրից հետո երկրորդ առաջնահերթ խնդիրը բնակարանայինն է»,-ասաց Արցախի պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանն ընթացող առցանց մամուլի ասուլիսում՝ պատասխանելով շուշեցի Ալիսա Հայրապետյանի...
14:04 30/06/2021Ադրբեջանցին ասաց՝ ինչու պետք է գերիներին վերադարձնենք, եթե նրանք ահաբեկիչներ են․ ՀայրապետյանԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանի շրջանակներում հայաստանյան պատվիրակությունը գերիների հարցի մասին հանդես է եկել կարևոր շեշտադրումներով: Ասուլիսում ասաց ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամ Տաթևիկ...
12:29 30/06/2021Ռուսները Պուտինի հետ ուղիղ հեռուստակապի համար ավելի քան 1 մլն հարց են նախապատրաստելՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ուղիղ հեռուստակապի համար ռուսները 1 256 048 հարց են գրանցել: Այն երևում է «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքի հրապարակած տվյալներից: Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: 658...
12:23 30/06/2021Նավալնու «պրիչոսկան» խառնվում է, ԵԽԽՎ-ն Ռուսաստանի նկատմամբ պատժամիջոց է կիրառում. Նաիրա ԶոհրաբյանԱԺ արտահերթ նիստում ունեցած ելույթում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը լքած պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտնեց, որ վերջերս ԵԽ-ում երկար առանձնազրույց է ունեցել Ադրբեջանի պատվիրակության ղեկավար...
10:07 30/06/2021Արտակ Զաքարյան. Նիկոլը բազմիցս ապացուցել է, որ Հայաստանի շահերն իրեն չեն հետաքրքրումՊաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Կապիտուլյանտ Նիկոլն ասում էր, որ ստորագրելու է կոմունիկացիաները բացելու մասին փաստաթուղը՝ պնդելով, որ դա 100%-ով Հայաստանի շահերից բխող թուղթ...
16:00 29/06/2021Հստակ սխեմայով «Հայաստան» հիմնադրամի գումարները լափվեց կառավարության կողմից. Ալեքսանդր Կոչուբաև«Իրականում շատ պարզ, հստակ սխեմայով «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գումարները լափվեցին կառավարության կողմից»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց «Կոնտրա լեգեմ» փաստաբանական ընկերության տնօրեն...
14:37 29/06/2021ԱՄՆ նախկին դեսպանն Ալիևին․ Եթե հակամարտությունն ավարտվել է, ինչ կարիք կա զինվորական համազգեստ կրելուԱդրբեջանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ռիչարդ Կաուսլարիչն (1994-1997) անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարություններին, ըստ որի, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունն ավարտվել է, և Հայաստանը պետք...
13:42 29/06/2021Ռեկորդային թվով հայ շախմատիստներ կմասնակցեն աշխարհի գավաթինՀուլիսի 10-ին Ռուսաստանի Սոչի քաղաքում կմեկնարկեն շախմատի աշխարհի տղամարդկանց և կանանց գավաթի խաղարկությունները։ Շախմատի ֆեդերացիայի կայքից տեղեկանում ենք, որ տղամարդկանց խաղարկությունում Հայաստանը...
12:54 28/06/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախի ԱԱԾ-ն պետք է ուժեղացնի տեղեկատվական անվտանգության սպառնալիքների չեզոքացմանն ուղղված աշխատանքըԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, արձագանքելով Արցախի ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությունը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
10:06 28/06/2021Սահմանամերձ բնակավայրերն անվտանգության առումով շարունակում են մնալ խոցելի. Աբրահամյան«Իսկ կառավարությունն այս ուղղությամբ բավարար քայլեր չի ձեռնարկում»։
09:22 28/06/2021Միտումնավոր դուրս են թողել Հայաստանը, հայկական քաղաքներն ու հայ մասնագետներին. Համլետ Պետրոսյան«Հարավային Կովկասի անցյալն առանց Հայաստանի, հայկական քաղաքների և հայ մասնագետների. ակադեմիականությունը միանում է քաղաքականությանը»
09:09 26/06/2021Հայ փաստաբաններն ուզում են մուտք գործել Ադրբեջան՝ ստանձնելու հայ գերիների պաշտպանությունըՀՀ Փաստաբանների պալատը որոշել է դիմել ՀՀ իրավասու մարմիններին, Ադրբեջանի իրավասու մարմիններին, Ադրբեջանի փաստաբանների միությանը, ինչպես նաև միջազգային այլ կառույցներին։

09:44 19/05/2015Silk Road to link Asia to Europe, strengthen continental powersChina's "One Belt, One Road" initiative has already become the cornerstone of Xi Jinping's foreign policy.
09:59 18/05/2015Obama & Gulf States summit: Party time with Wahhabi AtlanticistsUS President Barack Obama’s GCC summit at Camp David this week looked like a better fit for the annals of surrealism than geopolitics.
16:11 16/05/2015NKR Defense Army: Karabakh forces gave adequate response to Azerbaijan’s actionsAzerbaijan violated the ceasefire on the Line of Contact with Nagorno-Karabakh about 300 times between May 10 and 16.
09:53 16/05/2015Decision to dismantle cover over damaged Fukushima reactor 'questionable’TEPCO said that it hoped to start the actual removal of the cover, which was installed by the company in 2011 to mitigate the damage done to the plant, in a week.
14:42 15/05/2015The Quietus: Eurovision 2015 entry of Armenia is Armenian Genocide victims’ descendants’ manifestoOn the centenary of the genocide that scattered them across the globe, members of the Armenian diaspora have united for the country's Eurovision Song Contest entry, the British musical website writes.
14:39 15/05/2015Nairit workers continue sit-in protestThe employees of Nairit Plant, who are holding a sit-in protest near the Government Building, spent the night in the open air, under the rain.
09:34 15/05/2015Anti-Russia hysteria prompts Baltic states to depend less on NATOThe Baltic states still persist in their paranoid illusion of an upcoming invasion by Russian "little green men", boosting their military spending and preparing for "doomsday."
16:49 14/05/2015Little Seryozha’s mother tried to protect him with her body - new details on Gyumri murderThe fact that the murder of 7 members of Avetisyan family in Gyumri was committed by the Russian soldier Valery Permyakov is being confirmed.
10:13 14/05/2015Macedonian conflict: The pot of Arab Spring boils over the Balkans?According to some officials and analysts, the terrorist attack in Kumanovo is increasingly becoming associated with the idea of a so-called ‘Greater Albania.
19:02 13/05/2015Proposals on review of electricity tariffs are well-grounded – MinisterThe Public Services Regulatory Commission is to decide on the amount of electricity price increase after conducting studies and considering the substantiations, Armenian Minister of Energy and...
10:01 13/05/2015Britain's shift to the right must be countered by a united labor movementAs the dust begins to settle in the aftermath of the UK general election, the British people have many questions to ponder.
09:39 12/05/2015Obama's Middle Eastern policy drives Arab rulers up the wall'Although political reforms are not on the official agenda at the Camp David talks between Barack Obama and the Gulf Cooperation Council (GCC) representatives, there is certain tension in the air.
09:52 11/05/2015Russian energy will help China's environmentOn Friday, Russia's energy giant Gazprom said the company was ready to start gas deliveries to China via the Western route immediately once the pipeline was ready.
12:23 09/05/2015Azerbaijani forces fire 5,000 shots towards Karabakh positionsAzerbaijan violated the ceasefire on the Line of Contact with Nagorno-Karabakh about 350 times between May 3 and 9.
10:21 09/05/2015Serzh Sargsyan: Armenians brought their contributions towards total defeat of Nazi forces"By fighting heroically on various fronts and working in the rear day and night, we thus defended our homeland, Armenia, as well," said the President.
16:29 08/05/2015The Washington Post: Why Armenia turned to Russia instead of the WestNot long before Ukraine signed the agreement with the European Union that precipitated a crisis with Russia that continues to unfold, Armenia made a different decision.
12:17 08/05/2015Honored to attend Armenia's ‘prayer for justice and peace’ - James WarlickU.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick on Thursday attended the interreligious prayer service dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide at the Washington National Cathedral....
09:36 08/05/2015Armenia, US sign Trade and Investment Framework Agreement'At a broader level, it is a stepping stone to even greater cooperation. We would like to see, for example, the U.S. and Armenia begin negotiating a Tax Treaty,' Aram Hamparian said.
17:27 07/05/2015Areshev: OSCE MG Co-Chairs’ statement on Karabakh elections represents certain progressThe May 3 parliamentary elections in Nagorno-Karabakh aroused great interest and representatives of different countries observed these elections, Andrey Areshev, expert at the Center for Central...
09:45 07/05/2015Green with envy: US military lobby wants to outstrip Russia in India'The United States apparently hopes to kill two birds with one stone: to downplay Moscow's diplomatic success in Asia and intensify contradictions between New Delhi and Beijing.'