11:07 25/06/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախցիներին զանգելով Ադրբեջանը հոգեբանական տոտալ գրոհ է սկսել նրանց նկատմամբԱնվտանգության հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Վերջին շրջանում Արցախում ակտիվ քննարկման հարց է դարձել ադրբեջանցիների՝ արցախցիներին արվող...
11:00 25/06/2021Էբրահիմ Ռայիսիին հայտարարել է՝ իր արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունը տարածաշրջանն ու հարևաններն են լինելու․ իրանագետ«Էբրահիմ Ռայիսիին նախագահ ընտրվելուց հետո իր առաջին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ դեմ չէ Վիեննայի բանակցություններին և իր արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունը տարածաշրջանն է լինելու,...
10:32 25/06/2021Ադամ Շիֆ․ ԱՄՆ-ը պետք է կոշտ հետևանքներ սահմանի Ադրբեջանի նկատմամբԼեռնային Ղարաբաղում հակամարտությունից հետո Ադրբեջանի կողմից մարդու իրավունքների շարունակական ոտնահարումն անընդունելի է: Այս մասին գրել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը։ «Ռազմագերիների հետապնդումը...
09:12 25/06/2021Նախորդ տարվա առաջին կիսամյակի համեմատությամբ այս կիսամյակում 70.000-ից ավելի անձը հաստատող փաստաթուղթ է տպագրվել. ԶոհրաբյանԿրկնաքվեարկության վարկած
17:56 24/06/2021Մեր խորին համոզմամբ, իշխող կուսակցությունն արկղերի մեջ 30 տոկոսից ավելի ձայն չի ունեցել. Վահե Հակոբյան«Հայաստան» դաշինքը դեռ որոշում չունի՝ կվերցնի պատգամավորական մանդատները, թե ոչ: Գլխավոր դաախազության դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց դաշինքի առաջնորդներից «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության...
14:59 24/06/2021«Իզմիրլյան» ԲԿ-ն շարունակում է բնականոն աշխատանքըԲուժաշխատողներն ակնկալում են «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին շուտափույթ տեսնել ազատության մեջ:
11:03 24/06/2021Մուրճի թափահարումներ և պոպուլիզմ, երբ Հայաստանն ու Արցախը խոշոր աշխարհաքաղաքական շահերի մուրճի և զնդանի արանքում են․ ԻրանագետԹվում է, թե Տաջիկստանի հետ Աֆղանստանի սահմանային Շերխան Բանդար անցակետի վերահսկողության անցումը թալիբներին մեզանից շատ հեռու տեղի ունեցող իրադարձություն է․․․
11:26 23/06/2021Հովհաննես Քոչարյան. Քաղաքական պայքարը ընդդիմության համար շախմատ չէ, այլ՝ գոտեմարտՆախկին ոստիկանապետ, իրավաբան Հովհաննես Քոչարյանը գրում է. «Սահմանադրական դատարան դիմելը ընդդիմության համար ժամավաճառություն է, իրողություններն հիմա այլ են: Մանդատներից հնարավոր հրաժարումը՝...
09:25 23/06/2021Ալեն Ղևոնդյան. Կունենանք Արցախ Ադրբեջանի կազմում և վերջՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը, անդրադառնալոց Ստեփանակերտում Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով անցկացվող բողոքի ակցիաներին, գրում է.
09:00 23/06/2021ՄԻՊ-ն Օձունի համայնքապետի հետ կատարված միջադեպի վերաբերյալ գրություն կուղարկի գլխավոր դատախազությունՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին երեկ դիմել է «Հայաստան» դաշինքի շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը և տեղեկացրել, որ Լոռու մարզի Օձուն համայնքի ղեկավար Արսեն Տիտանյանին իր մոտ է կանչել մարզպետը և...
17:30 22/06/2021Կատարվածն իշխանության ղեկավարի պողպատի և մուրճի սիմվոլիկայով գործունեության սկիզբն է. Միհրան Հակոբյան«Միանշանակ քաղաքական գործունեության, գործող կապիտուլյանտ իշխանություններին քննադատելու հետ է կապված միջադեպը, որովհետև այլ խնդիրներ ես չունեմ»,- պատասխանելով իր մեքենայի վրա նռնակ նետելու...
13:28 21/06/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Փաստորեն, Ադրբեջանն այս պահին չի քննարկում հայ ռազմագերիներին հանձնելու հարցըԱԺ պատգամավոր, ԵԽԽՎ խորհրդարանական պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Իմ և ադրբեջանական պատվիրակության ղեկավարի զրույցը չստացվեց։ Քիչ առաջ Ստրասբուրգում, Եվրոպայի պահպանողականների...
12:16 21/06/2021Ադրբեջանցի օգտատերի արձագանքը. Ուռա, տեսնո՞ւմ եք, մեր Փաշիկն առաջին տեղում էՌուսական «Ռիա Նովոստի» գործակալության՝ Փաշինյանի ղեկավարած ՔՊ հաղթանակի վերաբերյալ հրապարակման ներքո ադրբեջանցիները խրախճանք են կազմակերպել։ Ադրբեջանցի օգտատերերը շնորհավորում են Փաշինյանին ու...
09:24 21/06/2021Հադրութցի դերասանուհի. Շնորհավորում եմ՝ Դուք ունեք ապագա, ես՝ ՈՉ....Հադրութցի դերասանուհի Սրբուհի Բալայանը գրում է. ««սալամ յոլդաշ ալիև, թաբրիք էդիրամ... 2018 թ-ին ես էլ էի ոգևորված, բայց ոգևորված իմ Ընկերների ժպիտներով, ու նրանց հույսով ու հավատով... 5 տարի է, որ...
08:30 21/06/2021Էդգար Ղազարյան. Հայաստանում երբեք ընտրությունների միջոցով իշխանություն չի փոխվելՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար էդգար Ղազարյանը գրում է. «Հայաստանում երբեք ընտրությունների միջոցով իշխանություն չի փոխվել: Ընտրություն չի կազմակերպվում իշխանություն հանձնելու համար: Ընտրություն...
17:34 20/06/2021Իշխանութան քայլերը վկայում են ջղաձգումների ու պարտության զգացումի մասին. Իշխան Սաղաթելյան«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդներից ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը քվեարկել է հանուն ուժեղ, անվտանգ, կայուն, բարեկեցիկ, ժողովրդավար ու անվտանգ Հայաստանի: «Սա Սարդարապատ է, պետություն...
17:08 20/06/2021Այդ քայլերը ունեն մի նպատակ` խանգարել ընդդիմադիրների գործունեությունը ընտրության օրը. Դավիթ ՀարությունյանԵրեկ, հունիսի 19-ին, ձերբակալվել են «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական շտաբի մի շարք աշխատակիցներ, այդ թվում` պատգամավորի թեկնածու Գոռ Սեդրակյանը: «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական շտաբի...
13:15 20/06/2021Ինչպե՞ս են քվեարկում խոշոր քաղաքներումԿԸՀ նախագահի տեղակալ Լաուրա Գալստյանը ներկայացրեց խոշոր քաղաքներում ու մարզկենտրոններում քվեարկության մասնակցության վերաբերյալ տեղեկատվությունը ժամը 11։00-ի դրությամբ։ Տեղեկատվությունը ստացվել է...
12:34 20/06/2021Ընտրողներն առավել ակտիվ են Սյունիքում. Այստեղ քվեարկել է ընտրողների 15.74 տոկոսըՄայրաքաղաք Երևանում քվեարկելու իրավունք ունեցող 859 հազար քաղաքացիներից ժամը 11։00-ի դրությամբ ընտրություն կատարել է 120 հազար 166-ը կամ քվեարկելու իրավունք ունեցողների 13.99 տոկոսը։ Ընթացող...
12:01 20/06/2021Իրենք Սյունիքում ջախջախիչ պարտություն են տանելու․ Վահե Հակոբյան«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը քվեարկեց 4/53 ընտրական տեղամասում։ «Հայաստան դաշինքի հաղթանակը լինելու է համոզիչ և տպավորիչ։ Չեմ բացառում նաև, որ...

17:13 06/05/2015Armenian Genocide: Let truth triumphIt is heartening to learn that more than 20 nations, including Russia, France and Germany, have now come recognize the Armenian genocide.
12:08 06/05/2015American observer hails Artsakh elections as model of democracyThe Nagorno-Karabakh parliamentary elections were transparent, free and fair and corresponded to international norms, Karin Mac Donald, Director, the Election Administration Research Center,...
10:00 06/05/2015Have police departments across the US declared war on black people?This is the claim being made by Ferguson Action, a grassroots campaign formed in the wake of the death of Michael Brown in Ferguson, Missouri in August 2014.
18:20 05/05/2015Tessa Hofmann: Germany has to face its role in Armenian Genocide then demand Turkey to face its criminal pastPanorama.am has spoken with Dr. Tessa Hofmann – renowned German scholar of Armenian studies and a human rights activist.
09:35 05/05/2015He who hesitates is lost: US enters Arctic 'energy war'The United States should do "whatever it takes" to maintain control over Arctic natural resources, counterbalancing Russia and China, America's geopolitical rivals, David Hunt said.
17:57 04/05/2015Vigen Sargsyan: Reaction was stronger than expected, Armenian side’s voice was heardThe events held in Armenia on April 22-24 served their purpose - raising the international community’s awareness of the Armenian Genocide and presenting this issue in the context of the general fight...
14:10 04/05/2015European Parliament Member hails Artsakh parliamentary electionsMany European countries can dream about the turnout which was recorded in the parliamentary elections in Nagorno-Karabakh, Member of the European Parliament, head of European Parliament-Artsakh...
09:45 04/05/2015Light at end of tunnel: There is hope for Russia-NATO relations“I think on some issues there really is potential for cooperation, for example the continuing unfolding crisis in the Middle East," Simon Palamar said.
14:26 02/05/2015Eduardo Lorenzo Ochoa: European Parliament Resolution on Genocide is more favourable for Armenia than previous onesWe present interview with Eduardo Lorenzo Ochoa – Director of European Friends of Armenia.
14:24 02/05/2015400 ceasefire violations reported on Line of ContactKarabakh frontline units gave an adequate response to the enemy’s actions and confidently performed their military duty.
10:00 02/05/2015Rathke: U.S. recognizes that Karabakh people will play role in deciding their future"We in no way prejudge the final status of Nagorno-Karabakh or the outcome of the negotiations to bring a lasting and peaceful settlement to the conflict,” Jeff Rathke said.
15:54 01/05/2015EP Vice-President Ryszard Czarnecki on Genocide recognition: Silence means supportNvard Chalikyan from Panorama.am has conducted a series of interviews with the international guests participating in the Global Forum titled Against the Crime of Genocide.
09:34 01/05/2015OSCE Minsk Group Co-Chairs recognize Karabakh people’s role in deciding their futureThe OSCE Minsk Group Co-Chairs traveled to Paris to meet with Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian, and separately with Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov.
15:59 30/04/2015Russian human rights defender: Azerbaijani authorities strived to clear Karabakh from Armenians with Operation RingRussian writer Inessa Burkova is one of those few human rights defenders who contributed to the truth about the tragedy of the Armenian villages of Artsakh that were deported by the Azerbaijani OMON.
12:48 30/04/2015Johannes Hahn: Turkey's EU ambitions complicated by row over Armenia GenocideTurkey's backlash against European countries that call Ottoman Turks' 1915 massacre of Armenians genocide will complicate Ankara's ambitions to join the European Union, the commissioner in charge of...
11:15 30/04/2015Rep. Adam Schiff applauds Sis Catholicosate lawsuitIn a statement issued Wednesday, Representative Adam Schiff applauded the lawsuit filed by the Great House of Cilicia in the Turkish Constitutional Court to regain ownership of the historic...
10:29 30/04/2015Stockholm syndrome: Finland starts seeing 'secret submarines''Finland's "unidentified underwater object" incident is a propaganda tactic often employed in Sweden and could be used to influence how the newly elected government is formed.'
16:13 29/04/2015The Washington Times: Recalling the lessons of ArmeniaThe slaughter of hundreds of thousands of Armenians in 1915 was carried out by the Ottoman Empire. It was, therefore, by definition, an imperialist crime.
09:36 29/04/2015Republican Rand Paul to justify US use of dronesOn April 26, 2015, Paul defended President Barack Obama’s drone strike on an al-Qaeda compound that accidentally killed two US citizens.