11:07 25/06/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախցիներին զանգելով Ադրբեջանը հոգեբանական տոտալ գրոհ է սկսել նրանց նկատմամբԱնվտանգության հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Վերջին շրջանում Արցախում ակտիվ քննարկման հարց է դարձել ադրբեջանցիների՝ արցախցիներին արվող...
11:00 25/06/2021Էբրահիմ Ռայիսիին հայտարարել է՝ իր արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունը տարածաշրջանն ու հարևաններն են լինելու․ իրանագետ«Էբրահիմ Ռայիսիին նախագահ ընտրվելուց հետո իր առաջին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ դեմ չէ Վիեննայի բանակցություններին և իր արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունը տարածաշրջանն է լինելու,...
10:32 25/06/2021Ադամ Շիֆ․ ԱՄՆ-ը պետք է կոշտ հետևանքներ սահմանի Ադրբեջանի նկատմամբԼեռնային Ղարաբաղում հակամարտությունից հետո Ադրբեջանի կողմից մարդու իրավունքների շարունակական ոտնահարումն անընդունելի է: Այս մասին գրել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը։ «Ռազմագերիների հետապնդումը...
09:12 25/06/2021Նախորդ տարվա առաջին կիսամյակի համեմատությամբ այս կիսամյակում 70.000-ից ավելի անձը հաստատող փաստաթուղթ է տպագրվել. ԶոհրաբյանԿրկնաքվեարկության վարկած
17:56 24/06/2021Մեր խորին համոզմամբ, իշխող կուսակցությունն արկղերի մեջ 30 տոկոսից ավելի ձայն չի ունեցել. Վահե Հակոբյան«Հայաստան» դաշինքը դեռ որոշում չունի՝ կվերցնի պատգամավորական մանդատները, թե ոչ: Գլխավոր դաախազության դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց դաշինքի առաջնորդներից «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության...
14:59 24/06/2021«Իզմիրլյան» ԲԿ-ն շարունակում է բնականոն աշխատանքըԲուժաշխատողներն ակնկալում են «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին շուտափույթ տեսնել ազատության մեջ:
11:03 24/06/2021Մուրճի թափահարումներ և պոպուլիզմ, երբ Հայաստանն ու Արցախը խոշոր աշխարհաքաղաքական շահերի մուրճի և զնդանի արանքում են․ ԻրանագետԹվում է, թե Տաջիկստանի հետ Աֆղանստանի սահմանային Շերխան Բանդար անցակետի վերահսկողության անցումը թալիբներին մեզանից շատ հեռու տեղի ունեցող իրադարձություն է․․․
11:26 23/06/2021Հովհաննես Քոչարյան. Քաղաքական պայքարը ընդդիմության համար շախմատ չէ, այլ՝ գոտեմարտՆախկին ոստիկանապետ, իրավաբան Հովհաննես Քոչարյանը գրում է. «Սահմանադրական դատարան դիմելը ընդդիմության համար ժամավաճառություն է, իրողություններն հիմա այլ են: Մանդատներից հնարավոր հրաժարումը՝...
09:25 23/06/2021Ալեն Ղևոնդյան. Կունենանք Արցախ Ադրբեջանի կազմում և վերջՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը, անդրադառնալոց Ստեփանակերտում Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով անցկացվող բողոքի ակցիաներին, գրում է.
09:00 23/06/2021ՄԻՊ-ն Օձունի համայնքապետի հետ կատարված միջադեպի վերաբերյալ գրություն կուղարկի գլխավոր դատախազությունՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին երեկ դիմել է «Հայաստան» դաշինքի շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը և տեղեկացրել, որ Լոռու մարզի Օձուն համայնքի ղեկավար Արսեն Տիտանյանին իր մոտ է կանչել մարզպետը և...
17:30 22/06/2021Կատարվածն իշխանության ղեկավարի պողպատի և մուրճի սիմվոլիկայով գործունեության սկիզբն է. Միհրան Հակոբյան«Միանշանակ քաղաքական գործունեության, գործող կապիտուլյանտ իշխանություններին քննադատելու հետ է կապված միջադեպը, որովհետև այլ խնդիրներ ես չունեմ»,- պատասխանելով իր մեքենայի վրա նռնակ նետելու...
13:28 21/06/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Փաստորեն, Ադրբեջանն այս պահին չի քննարկում հայ ռազմագերիներին հանձնելու հարցըԱԺ պատգամավոր, ԵԽԽՎ խորհրդարանական պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Իմ և ադրբեջանական պատվիրակության ղեկավարի զրույցը չստացվեց։ Քիչ առաջ Ստրասբուրգում, Եվրոպայի պահպանողականների...
12:16 21/06/2021Ադրբեջանցի օգտատերի արձագանքը. Ուռա, տեսնո՞ւմ եք, մեր Փաշիկն առաջին տեղում էՌուսական «Ռիա Նովոստի» գործակալության՝ Փաշինյանի ղեկավարած ՔՊ հաղթանակի վերաբերյալ հրապարակման ներքո ադրբեջանցիները խրախճանք են կազմակերպել։ Ադրբեջանցի օգտատերերը շնորհավորում են Փաշինյանին ու...
09:24 21/06/2021Հադրութցի դերասանուհի. Շնորհավորում եմ՝ Դուք ունեք ապագա, ես՝ ՈՉ....Հադրութցի դերասանուհի Սրբուհի Բալայանը գրում է. ««սալամ յոլդաշ ալիև, թաբրիք էդիրամ... 2018 թ-ին ես էլ էի ոգևորված, բայց ոգևորված իմ Ընկերների ժպիտներով, ու նրանց հույսով ու հավատով... 5 տարի է, որ...
08:30 21/06/2021Էդգար Ղազարյան. Հայաստանում երբեք ընտրությունների միջոցով իշխանություն չի փոխվելՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար էդգար Ղազարյանը գրում է. «Հայաստանում երբեք ընտրությունների միջոցով իշխանություն չի փոխվել: Ընտրություն չի կազմակերպվում իշխանություն հանձնելու համար: Ընտրություն...
17:34 20/06/2021Իշխանութան քայլերը վկայում են ջղաձգումների ու պարտության զգացումի մասին. Իշխան Սաղաթելյան«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդներից ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը քվեարկել է հանուն ուժեղ, անվտանգ, կայուն, բարեկեցիկ, ժողովրդավար ու անվտանգ Հայաստանի: «Սա Սարդարապատ է, պետություն...
17:08 20/06/2021Այդ քայլերը ունեն մի նպատակ` խանգարել ընդդիմադիրների գործունեությունը ընտրության օրը. Դավիթ ՀարությունյանԵրեկ, հունիսի 19-ին, ձերբակալվել են «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական շտաբի մի շարք աշխատակիցներ, այդ թվում` պատգամավորի թեկնածու Գոռ Սեդրակյանը: «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական շտաբի...
13:15 20/06/2021Ինչպե՞ս են քվեարկում խոշոր քաղաքներումԿԸՀ նախագահի տեղակալ Լաուրա Գալստյանը ներկայացրեց խոշոր քաղաքներում ու մարզկենտրոններում քվեարկության մասնակցության վերաբերյալ տեղեկատվությունը ժամը 11։00-ի դրությամբ։ Տեղեկատվությունը ստացվել է...
12:34 20/06/2021Ընտրողներն առավել ակտիվ են Սյունիքում. Այստեղ քվեարկել է ընտրողների 15.74 տոկոսըՄայրաքաղաք Երևանում քվեարկելու իրավունք ունեցող 859 հազար քաղաքացիներից ժամը 11։00-ի դրությամբ ընտրություն կատարել է 120 հազար 166-ը կամ քվեարկելու իրավունք ունեցողների 13.99 տոկոսը։ Ընթացող...
12:01 20/06/2021Իրենք Սյունիքում ջախջախիչ պարտություն են տանելու․ Վահե Հակոբյան«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը քվեարկեց 4/53 ընտրական տեղամասում։ «Հայաստան դաշինքի հաղթանակը լինելու է համոզիչ և տպավորիչ։ Չեմ բացառում նաև, որ...

13:32 17/08/2019Никол Пашинян: В сфере промышленности также есть активисты и фанатыОб этом сегодня в своей речи на инвестиционном бизнес-форуме «Мой шаг во имя Котайкской области» заявил премьер-министр Никол Пашинян.
16:46 16/08/2019Рубен Рубинян: Решение правительства по вопросу Амулсара должно вытекать из данного премьером Армении обещанияПредседатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним связям Рубен Рубинян коснулся ситуации вокруг эксплуатации Амулсарского золотоносного месторождения.
11:18 16/08/2019Авиакомпания «Победа» возобновит сегодня продажу авиабилетов в ГюмриКак говорится в письме генерального менеджера аэропорта Гюмри Марсело Венде, аэропорт извинился за инцидент с недоливом топлива в начале года.
16:29 15/08/2019Глава Минюста Армении открестился от ответственности за ратификацию Стамбульской конвенции любым способомНа вопрос, подаст ли он в отставку в случае, если Стамбульская конвенция ратифицирована не будет, Рустам Бадасян ответил вопросом: «Почему я должен подавать в отставку?»
10:56 15/08/2019«Я очень счастлив!» Левон Аронян выигрывает в Сент-ЛуисеЛевон Аронян заработал 37,500 долларов и включился в борьбу за первенство во всей серии.
16:47 14/08/2019Арцрун Ованнисян: Погранслужба Азербайджана распространила очередную информационную удочкуПо словам Ованнисяна, на эту информационную удочку, к сожалению, сразу отреагировали ряд армянских СМИ.
13:07 14/08/2019Артур Казинян: Это начало краха системы государственного управленияОпыт работы и знания не важны, они устарели, в основе армянской меритократии впредь новые ценности, и основополагающий принцип остается неизменным: хоть швабра – но наша, отметил он.
11:39 13/08/2019Минобороны Арцаха: Приписывание своих зверств противоположной стороне – известный трюк пропагандистской машины АзербайджанаМинистерство обороны Арцаха призывает не принимать на веру лживые утверждения азербайджанской стороны, нацеленные лишь на унижение образа армянского военнослужащего.
11:08 12/08/2019Владелец «Сочи» Борис Ротенберг думает над приглашением Генриха Мхитаряна в свой клубВозможно ли такое со временем? Посмотрим, отметил Борис Ротенберг.
10:55 12/08/2019Бако Саакян – Владимиру Казимирову: В Арцахе к Вам всегда было особое отношениеПрезидент Республики Арцах Бако Саакян 12 августа направил поздравительное послание Чрезвычайному и Полномочному Послу России Владимиру Казимирову по случаю его 90-летнего юбилея.
12:43 10/08/2019Артур Казинян: Ничего не остается, как предположить, что утечка такого масштаба носила организованный характерАртур Казинян в записи на своей странице в социальной сети Facebook отмечает, что в рамках уголовного дела о событиях 1 марта 2008 года произошла утечка тайны предварительного расследования.
09:55 10/08/2019Праздники Армянской Церкви: 10 августа в календареДень памяти Свв. 200 Патриархов Третьего Вселенского Собора в Ефесе
12:19 08/08/2019Никол Пашинян: Число прибывших в Армению туристов показало впечатляющий ростСогласно подсчетам Центрального банка, в этом году, по сравнению с 2018 годом, туристы в Армении потратили примерно на 120 млн долларов больше.
15:13 07/08/2019Секретный вексель – в клубкеНо, если ещё немного подумать, то «секретные документы» – это реклама прежних властей. Иными словами, проведен анализ, выяснились проблемы работы системы. И нынешние власти лишь спустя год «сделали...
13:16 07/08/2019Карен Бекарян прокомментировал заявление премьера Армении Никола Пашиняна в СтепанакертеАналитик Карен Бекарян обратился к заявлению премьер-министра Армении Никола Пашиняна, озвученного 5 августа в ходе выступления в Степанакерте, касательно того, что «Арцах – это Армения и всё»,...
19:51 06/08/2019Араик Арутюнян: Убежден, в Арцахе состоятся прозрачные и демократические выборыОн добавил, что партия «Свободная Родина» выступает против выдвижения единого кандидата, однако, по его словам, могут быть сформированы коалиции, достигнуты договоренности.
15:40 05/08/2019А. Гулян: Перед всемогущим единством Армения-Арцах-Диаспора нивелируются как внутренние, так и внешние вызовыНо перед всемогущим единством Армения-Арцах-Диаспора нейтрализуются как внутренние, так и внешние вызовы и превращаются в возможности, ведущие к новым победам и подъемам.
12:01 05/08/2019Артур Казинян: Уполномочен потребовать, чтобы Никол Пашинян незамедлительно опубликовал упомянутый им документПашинян в своем послании сослался на какой-то секретный доклад, подготовленный в 2014 году по заказу прежних властей Армении.
20:08 02/08/2019«Девочки, не ссорьтесь, вы обе правы!» Эксперт о взаимных обвинениях мэрии Еревана и компании «Санитек»Власти города Еревана обвиняют компанию по вывозу мусора, компания же – мэрию в невыполнении предусмотренных договором обязательств...
13:03 02/08/2019Николас Тавил: Компания «Санитек» подвергается агрессивному административному давлениюПричиной, по которой возникла идея проведения пресс-конференции компании «Санитек» в Тбилиси заключается в том, что уже длительное время компания подвергается агрессивному административному давлению.