12:03 10/06/2021Ընտրությունների նախաշեմին կառավարությունը որոշեց չքանդել «Դոլմամա» ռեստորանի շենքըԿառավարությունն այսօր որոշեց մայրաքաղաքում նախկինում գերակա հանրային շահ ճանաչված տարածքների ցանկից հանել Պուշկինի 4 տունը, Պուշկինի 8-ը, Պուշկինի 10-1-ը և 6ա հասցեներում գտնվող շինությունները:...
10:55 10/06/2021ՀՀ-ում Նիդերլանդների դեսպան․ Ռազմագերիներն այն հարցն է, որ Նիդերլանդները պահանջում է Ադրբեջանից՝ իրականացնել միջազգային իրավունքի իր պարտավորություններըPanorama.am-ի հարցազրույցը Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Ն․Գ․ Նիկո Սխերմերսի հետ։
15:31 09/06/2021Ֆիլիպ Ռիքեր․ ԱՄՆ-ն շատ անհանգստացած է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի երկայնքով վերջին զարգացումներով«Մեզ շատ անհանգստացրել են վերջին զարգացումները Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի երկայնքով, ներառյալ՝ ադրբեջանական ուժերի կողմից վեց հայ զինծառայողների կալանավորումը և վերջերս ականի միջադեպի...
12:25 09/06/2021Նա մեզ մի փորձության առջև կանգնեցրեց՝ պատերազմն էր, հիմա պատրաստվում է ներքին փորձության առջև կանգնեցնել. Դավիթ Հարությունյան«Այս քարոզարշավն իշխանական ուժի կողմից ուղեկցվում է ակնհայտ ստահոդ տեղեկություններ հրապարակելով»,- ասուլիսում ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական շտաբի ներկայացուցիչ, ՀՀԿ ԳՄ անդամ Դավիթ...
11:20 09/06/2021ՄԻՊ-ը պահանջում է նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ամբողջությամբ դադարեցնել գերիների վերադարձի հարցերի շահարկումը«Պետք է ոչ թե շահարկումներով բարդացնել գործընթացը, այլ իրական ջանքեր ներդնել Ադրբեջանում անօրինական գերության մեջ գտնվող մեր հայրենակիցների վերադարձի համար»:
11:00 09/06/2021Արմեն Գևորգյան. Մենք գնում ենք մինչև վերջ, դեպի հաղթանակԱզնվորեն, շատ ենք ցանկանում առողջ և բովանդակալից նախընտրական արշավ իրականացնել։
09:00 09/06/2021ՄԻՊ. Այսպես շարունակել չի՛ կարելի«Խիստ մտահոգիչ է մթնոլորտը, որում ընթանում է նախընտրական քարոզարշավը: Դա խորացնում է հասարակությունում բևեռացվածությունը, խարխլում է երկրում համերաշխությունը վերականգնելու հեռանկարը»:
14:07 08/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Հնարավորություն տվեք մեզ՝ առաջնորդելու ձեզ, և չեք փոշմանալու«Մենք ուզում ենք ունենալ անվտա՞նգ երկիր, թե՞ ուզում ենք շարունակել ծնկաչոք ապրել։ Մենք ուզում ենք ունենալ թռիչքաձև աճող տնտեսությո՞ւն, թե՞ մենք ուզում ենք, որ շարունակեն աճել գործազրկությունը,...
12:38 08/06/2021Հարցեր, որ ունեն փաստական պատասխաններ 2- «Մեղրին իրենք տալիս էին…»Այս պատերազմից հետո, երբ կորցրեցինք Արցախի 75 տոկոս տարածքը, երբ ՀՀ պետական սահմանների հարցը անհավանական վիճակում է՝ ադրբեջանցիները գտնվում են ՀՀ սահմանից ներս, դիրքավորվում են, պահանջներ են...
10:32 08/06/2021Տիգրան Աբրահամյան. Կապիտուլյանտի բառապաշարը մատնում է այն ամենը, ինչը նա իրականում մտածում է մեր զինվորի մասինԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
09:06 08/06/2021Եթե միջոցներ ձեռք չես առել փակելու սահմանը, ապա դու կամ կառավարումից տեղեկություն չունես, կամ միտումնավոր ես դա անում.Սեյրան ՕհանյանՍյունիքում գտնվող Panorama.am-ի թղթակիցը սահմանային իրավիճակի, դրա մեղավորների,խանգարող հանգամանքների և ապագա հնարավոր խնդիրների մասին զրուցել է ՀՀ պաշտպանությն նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ:...
13:32 07/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Դատարկ խոսող մարդու տեսակը չենք, ինչ ասում ենք, անելու ենք«Չորս ամսում 80 հազար քաղաքացի մեր երկրից մեկնել է, նման ցուցանիշ չի արձանագրվել վերջին 25 տարվա ընթացքում, սա ահազանգ է, և մենք բոլորս ինչ-որ բան պետք է անենք»,- Սյունիքի մարզի Ագարակ համայնքի...
10:57 07/06/2021Ռոբերտ Քոչարյանը կոչով դիմել է իր թիմակիցներին, դաշինքի համակիրներին և բոլոր քաղաքացիներին«Ամեն ինչ լավ է լինելու»։
10:45 07/06/2021Արձանագրվել է խախտում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից. Ընտրությունների վերահսկման կոմիտեՔաղաքացիներից ստացված ահազանգերի արդյունքում հունիսի 7-ին՝ նախընտրական քարոզչության մեկնարկի օրը, Ընտրությունների վերահսկման կոմիտեն արձանագրել է խախտում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից: Այս...
15:32 06/06/2021Իրական ընտրությունը Նիկոլի Հայաստանի և այն Հայաստանի միջև է, որն ունեինք ու մի օր գուցե նորից ունենանք. Միքայել Մինասյան«Գնացե՛ք և ընտրե՛ք ըստ իրականության և իմացե՛ք, որ ոչ ոքին չընտրելու ձեր ներքին ըմբոստությունը Նիկոլի օգտին է»:
16:45 05/06/2021Խաչատրյանի միջազգային մրցույթի մասնակիցները կկատարեն Մանսուրյանի՝ հատուկ մրցույթի համար գրված ստեղծագործությունըՎաղը՝ Արամ Խաչատրյանի ծննդյան օրը, կմեկնարկի Խաչատրյանի անվան 17-րդ միջազգային մրցույթը՝ դիրիժորություն մասնագիտությամբ։ Ասուլիսում Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ...
16:32 05/06/2021Մեր նպատակը մարդկանց նոր հույս հաղորդելն է. Ռոբերտ Քոչարյան«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը և ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը հանդիպել են Քանաքեռ-Զեյթուն և Նոր-Նորք վարչական շրջանների քաղաքացիների հետ։
11:55 05/06/202105.06.2021. «Հենակետ». Ադրբեջանցիները դիրքավորված՝ ամուր հենակետեր են դնում նաև Գեղամասար համայնքում«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ժամանակամիջոցում մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող լուրերի մասին.
11:11 05/06/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախին պետք է վերադարձնել կայուն զարգացման, խաղաղության և անվտանգության փուլըԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, որ «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի առաջնորդ Արթուր Վանեցյանի հետ Արցախում է, գրել է.
09:50 05/06/2021Զարթոնքը մոտ է, մնացին հաշված օրեր. Վանեցյան«Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի վարչապետի թեկնածուն հանդիպել է Արցախի նախկին նախագահ Բակո Սահակյանին։

09:44 09/04/2015US, Saudis want to reinstall puppet regime of Hadi in Yemen – CunninghamThe Saudi-led airstrikes have already resulted in the deaths of 500 people, including at least 90 children.
15:22 08/04/2015Razm.info: Azerbaijani Defense Ministry hides 2 losses in Nakhijevan Army and combat injuries of 3 soldiersAzerbaijani non-official sources report two recent losses and Azerbaijani Armed Forces three servicemen wounded in combat conditions.
09:46 08/04/2015Power shift in Latin AmericaPanama is hosting the Seventh Summit of the Americas on April 10-11.
19:29 07/04/2015TV channel BBC tells about Armenians’ lives in NKR under Azerbaijan’s permanent threatsThe British TV channel BBC has made reportage from Nagorno Karabakh Republic. Rayhan Demytrie, the reporter tells about the life of a family living in the village Madagis, not far from the line of...
09:43 07/04/2015‘Drone strikes remarkably ineffective in countering terrorism’The US drone campaign against ISIS has been a failure.
13:15 06/04/2015The Christian tragedy in the Middle East did not begin with IsisA hundred years on from the Armenian genocide, and a Christian minority is again suffering.
11:04 06/04/2015History Museum of Armenia to host Armenian Genocide exhibitionAn exhibition dedicated to the Armenian Genocide centenary will open at the History Museum of Armenia on April 24.
09:51 06/04/2015Mideast markets rally as investors welcome Iranian ‘nuclear deal'Dubai's stock market has led the Mideast rally, as local traders are also hoping to extract profits mediating between Iran and multinational enterprises in their future ventures.
14:03 04/04/2015700 ceasefire violations reported on Line of ContactAzerbaijan violated the ceasefire along the Line of Contact with Nagorno-Karabakh about 700 times from March 29 to April 4, with over 14,000 shots fired towards the Armenian frontline positions from...
09:48 04/04/2015Past mistakes: Will Yemen become Saudi Arabia's Vietnam?All military experts around the world including American ones and the ones in the Middle East agreed that airstrikes are never enough to defeat any force, says a geopolitical analyst.
09:38 03/04/2015US-EU 'transatlantic renaissance' plan falling apart at seamsInstead of taking a chance to demonstrate to the world US-NATO solidarity, Barack Obama "in fact deliberately" missed an opportunity to meet with the new NATO Chief, Jens Stoltenberg.
09:42 02/04/2015China's AIIB boom shows US influence over allies has limitsA continued Washington policy aimed at isolating Beijing over the AIIB has only served to isolate the United States, noted Greg Moore.
16:36 01/04/2015Still early to speak of results of Armenia’s accession to EEU – expertsOnly 3 months have passed since Armenia’s accession to the Eurasian Economic Union (EEU), and the current period is a period of adaptation, Aza Mihranyan, head of the Department of Economics of the...
09:45 01/04/2015US fights ISIS...while aiding ISISAs the war against the Islamic State (ISIS/ISIL) rages on, the US has stepped up its air campaign, combining destructive bombs with anti-ISIS leaflets.
16:19 31/03/2015ICRC representatives meet with Armenian soldier who crossed into Azerbaijani territoryRepresentatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Baku Office on Monday visited Armenian contract serviceman Andranik Grigoryan who had crossed into Azerbaijan-controlled...
13:46 31/03/2015Hot political autumn expected in Armenia – analystPolitical analyst Sergey Minasyan says a hot autumn is expected in the domestic political arena of Armenia.
09:47 31/03/2015China’s potential deflation threatens to overthrow global monetary orderCoupled with the dramatic slowdown in the nation’s real economy, the threat of deflation might prompt the Chinese central bank to implement a full-scale stimulus.
14:11 30/03/2015‘We are ready’ - Demoyan on organizing exhibitions in TurkeyExhibitions dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide were and will be organized in the biggest countries of all continents, director of Armenian Genocide Museum-Institute Hayk...
13:15 30/03/2015Composer Ara Gevorgyan on his composition ‘Artsakh’s illegal use by AzerbaijanisThe struggle over the composition has been on for already 7 years.
10:23 30/03/2015Arab coalition to face Yemen quagmire – retired Yemeni generalOn Wednesday night, a coalition of Arab Gulf countries and other regional powers began pounding militant targets across Yemen at the request of the ousted president.