12:03 10/06/2021Ընտրությունների նախաշեմին կառավարությունը որոշեց չքանդել «Դոլմամա» ռեստորանի շենքըԿառավարությունն այսօր որոշեց մայրաքաղաքում նախկինում գերակա հանրային շահ ճանաչված տարածքների ցանկից հանել Պուշկինի 4 տունը, Պուշկինի 8-ը, Պուշկինի 10-1-ը և 6ա հասցեներում գտնվող շինությունները:...
10:55 10/06/2021ՀՀ-ում Նիդերլանդների դեսպան․ Ռազմագերիներն այն հարցն է, որ Նիդերլանդները պահանջում է Ադրբեջանից՝ իրականացնել միջազգային իրավունքի իր պարտավորություններըPanorama.am-ի հարցազրույցը Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Ն․Գ․ Նիկո Սխերմերսի հետ։
15:31 09/06/2021Ֆիլիպ Ռիքեր․ ԱՄՆ-ն շատ անհանգստացած է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի երկայնքով վերջին զարգացումներով«Մեզ շատ անհանգստացրել են վերջին զարգացումները Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի երկայնքով, ներառյալ՝ ադրբեջանական ուժերի կողմից վեց հայ զինծառայողների կալանավորումը և վերջերս ականի միջադեպի...
12:25 09/06/2021Նա մեզ մի փորձության առջև կանգնեցրեց՝ պատերազմն էր, հիմա պատրաստվում է ներքին փորձության առջև կանգնեցնել. Դավիթ Հարությունյան«Այս քարոզարշավն իշխանական ուժի կողմից ուղեկցվում է ակնհայտ ստահոդ տեղեկություններ հրապարակելով»,- ասուլիսում ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական շտաբի ներկայացուցիչ, ՀՀԿ ԳՄ անդամ Դավիթ...
11:20 09/06/2021ՄԻՊ-ը պահանջում է նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ամբողջությամբ դադարեցնել գերիների վերադարձի հարցերի շահարկումը«Պետք է ոչ թե շահարկումներով բարդացնել գործընթացը, այլ իրական ջանքեր ներդնել Ադրբեջանում անօրինական գերության մեջ գտնվող մեր հայրենակիցների վերադարձի համար»:
11:00 09/06/2021Արմեն Գևորգյան. Մենք գնում ենք մինչև վերջ, դեպի հաղթանակԱզնվորեն, շատ ենք ցանկանում առողջ և բովանդակալից նախընտրական արշավ իրականացնել։
09:00 09/06/2021ՄԻՊ. Այսպես շարունակել չի՛ կարելի«Խիստ մտահոգիչ է մթնոլորտը, որում ընթանում է նախընտրական քարոզարշավը: Դա խորացնում է հասարակությունում բևեռացվածությունը, խարխլում է երկրում համերաշխությունը վերականգնելու հեռանկարը»:
14:07 08/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Հնարավորություն տվեք մեզ՝ առաջնորդելու ձեզ, և չեք փոշմանալու«Մենք ուզում ենք ունենալ անվտա՞նգ երկիր, թե՞ ուզում ենք շարունակել ծնկաչոք ապրել։ Մենք ուզում ենք ունենալ թռիչքաձև աճող տնտեսությո՞ւն, թե՞ մենք ուզում ենք, որ շարունակեն աճել գործազրկությունը,...
12:38 08/06/2021Հարցեր, որ ունեն փաստական պատասխաններ 2- «Մեղրին իրենք տալիս էին…»Այս պատերազմից հետո, երբ կորցրեցինք Արցախի 75 տոկոս տարածքը, երբ ՀՀ պետական սահմանների հարցը անհավանական վիճակում է՝ ադրբեջանցիները գտնվում են ՀՀ սահմանից ներս, դիրքավորվում են, պահանջներ են...
10:32 08/06/2021Տիգրան Աբրահամյան. Կապիտուլյանտի բառապաշարը մատնում է այն ամենը, ինչը նա իրականում մտածում է մեր զինվորի մասինԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
09:06 08/06/2021Եթե միջոցներ ձեռք չես առել փակելու սահմանը, ապա դու կամ կառավարումից տեղեկություն չունես, կամ միտումնավոր ես դա անում.Սեյրան ՕհանյանՍյունիքում գտնվող Panorama.am-ի թղթակիցը սահմանային իրավիճակի, դրա մեղավորների,խանգարող հանգամանքների և ապագա հնարավոր խնդիրների մասին զրուցել է ՀՀ պաշտպանությն նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ:...
13:32 07/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Դատարկ խոսող մարդու տեսակը չենք, ինչ ասում ենք, անելու ենք«Չորս ամսում 80 հազար քաղաքացի մեր երկրից մեկնել է, նման ցուցանիշ չի արձանագրվել վերջին 25 տարվա ընթացքում, սա ահազանգ է, և մենք բոլորս ինչ-որ բան պետք է անենք»,- Սյունիքի մարզի Ագարակ համայնքի...
10:57 07/06/2021Ռոբերտ Քոչարյանը կոչով դիմել է իր թիմակիցներին, դաշինքի համակիրներին և բոլոր քաղաքացիներին«Ամեն ինչ լավ է լինելու»։
10:45 07/06/2021Արձանագրվել է խախտում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից. Ընտրությունների վերահսկման կոմիտեՔաղաքացիներից ստացված ահազանգերի արդյունքում հունիսի 7-ին՝ նախընտրական քարոզչության մեկնարկի օրը, Ընտրությունների վերահսկման կոմիտեն արձանագրել է խախտում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմից: Այս...
15:32 06/06/2021Իրական ընտրությունը Նիկոլի Հայաստանի և այն Հայաստանի միջև է, որն ունեինք ու մի օր գուցե նորից ունենանք. Միքայել Մինասյան«Գնացե՛ք և ընտրե՛ք ըստ իրականության և իմացե՛ք, որ ոչ ոքին չընտրելու ձեր ներքին ըմբոստությունը Նիկոլի օգտին է»:
16:45 05/06/2021Խաչատրյանի միջազգային մրցույթի մասնակիցները կկատարեն Մանսուրյանի՝ հատուկ մրցույթի համար գրված ստեղծագործությունըՎաղը՝ Արամ Խաչատրյանի ծննդյան օրը, կմեկնարկի Խաչատրյանի անվան 17-րդ միջազգային մրցույթը՝ դիրիժորություն մասնագիտությամբ։ Ասուլիսում Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ...
16:32 05/06/2021Մեր նպատակը մարդկանց նոր հույս հաղորդելն է. Ռոբերտ Քոչարյան«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը և ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը հանդիպել են Քանաքեռ-Զեյթուն և Նոր-Նորք վարչական շրջանների քաղաքացիների հետ։
11:55 05/06/202105.06.2021. «Հենակետ». Ադրբեջանցիները դիրքավորված՝ ամուր հենակետեր են դնում նաև Գեղամասար համայնքում«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ ընթացիկ շաբաթվա ժամանակամիջոցում մամուլում և սոցիալական ցանցերում շրջանառվող լուրերի մասին.
11:11 05/06/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախին պետք է վերադարձնել կայուն զարգացման, խաղաղության և անվտանգության փուլըԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, որ «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի առաջնորդ Արթուր Վանեցյանի հետ Արցախում է, գրել է.
09:50 05/06/2021Զարթոնքը մոտ է, մնացին հաշված օրեր. Վանեցյան«Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի վարչապետի թեկնածուն հանդիպել է Արցախի նախկին նախագահ Բակո Սահակյանին։

12:53 13/06/2019Давид Тоноян: Исследование Минобороны Армении по апрельской войне будет предоставлено следственной комиссии«Это профессиональный анализ и не может быть в открытом доступе, эти материалы будут предоставлены комиссии», – отметил Давид Тоноян.
11:06 13/06/2019Политолог: Криминализируется всё, чем всю жизнь занимался премьер Армении Никол Пашинян«Не случайно, что продвигается новый тезис о том, что пока существует угроза контрреволюции, то необходимо отложить в сторону игру в демократию и укрепить власть», – подчеркнул политолог.
11:06 12/06/2019Армения умудряется делать это: посол Португалии о перспективах сотрудничества между ЕС и ЕАЭСПосол Португалии в России Паулу Визеу Пинейру в эфире программы «Разбор полета» на радиостанции «Эхо Москвы» представил свои стратегические взгляды касательно возможного партнерства.
18:18 11/06/2019Артур Даниелян: Мы только в выигрыше от шагов Никола Пашиняна«Мы выразили нашу поддержку движению ВЕТО. Предполагаю, что периодически будем участвовать в акциях», – заявил учредитель оппозиционной партии «Адеквад» Артур Даниелян.
17:47 11/06/2019Замминистра считает, что в Армении можно организовать похороны на 200 тысяч драмовНа вопрос депутата о том, планируется ли увеличить данную сумму, Смбат Саиян ответил: «Давайте обратимся к этому вопросу во время обсуждения проекта государственного бюджета».
14:30 10/06/2019Артак Зейналян назвал причину отставки с поста главы Минюста АрменииНа другие вопросы А. Зейналян обещал ответить чуть позже.
13:22 08/06/2019Директор СНБ Армении: Не думаю, что это уместный юмор«Не думаю, что премьер-министр сделал скандальное заявление, не разделяю подобное мнение», – заявил он.
17:18 07/06/2019Эксперт: На фоне возобновления реального переговорного процесса с Азербайджаном напряженность в отношениях Армения-Арцах опаснаВскоре будут уточнены сроки встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана – Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова.
15:16 07/06/2019Адвокаты Манвела Григоряна повторно обратились в ЕСПЧСледующее заседание назначено на 11 июня.
13:33 06/06/2019Глава МИД Армении – депутату: «Вы другого героя не знаете?»Депутат Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения» Сергей Багратян у главы МИД РА Зограба Мнацаканяна поинтересовался о работе посольств Армении в разных странах.
12:19 06/06/2019Пашинян о «людях в черном»: Завязать им бабочку в цветочек и проводить в цивилизованную жизньЗатем премьер, обращаясь к начальнику Полиции Валерию Осипяну и директору Службы национальной безопасности Артуру Ванецяну, спросил, ясна ли поставленная задача.
16:39 04/06/2019Глава Минюста Армении об экстрадиции Нарека Саргсяна: Это будет осуществлено в рамках международного договора«Полагаю, что имевшие место процедуры вряд ли можно было осуществить раньше этого времени», – отметил министр.
13:29 03/06/2019Депутат Бабкен Тунян представил подробности встречи с участниками акции протеста у здания парламента АрменииПо его словам, после обнародования закон вступит в силу в 10-дневный срок.
13:40 30/05/2019Давид Бабаян: В Арцахе нет банд, и быть не можетПресс-секретарь президента Республики Арцах (НКР) Давид Бабаян обратился к заявлению, распространенному ранее офисом бывшего командующего Армией обороны Арцаха Самвела Бабаяна.
12:35 29/05/2019Спикер парламента Грузии не советует давать Михаилу Саакашвили должность в УкраинеВо вторник, 28 мая, президент Украины Владимир Зеленский отменил указ предыдущего главы государства Петра Порошенко о лишении гражданства Саакашвили.
12:00 29/05/2019Второй президент Армении Р.Кочарян: Вижу, что эту борьбу я не буду вести в одиночкуЗнаете, тюрьма лишает тебя свободы, но только в физическом смысле, указал он.
09:48 27/05/2019Никол Пашинян: Армяно-грузинские дружественные отношения всегда отличались взаимным уважением и довериемПремьер-министр Армении Никол Пашинян накануне, 26 мая, направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Мамуке Бахтадзе по случаю национального праздника страны.
13:24 25/05/2019Премьер Никол Пашинян: Народы Армении и Иордании тесно связаны традициямиПремьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание королю Иорданского Хашимитского Королевства Абдалле Второму – в связи с Днем независимости страны.
11:51 25/05/2019Баку может внести журналиста Известий Григория Климова в «черный список» из-за посещения НКР«У нас возникли некоторые сомнения на его (Климова – ИФ) счет. В настоящее время мы изучаем этот вопрос», – сказала пресс-секретарь внешнеполитического ведомства Азербайджана Лейла Абдуллаева.
16:53 24/05/2019Минобороны о переводе сына премьера Армении Никола ПашинянаМинобороны вновь призывает воздерживаться от распространения дезинформации, тем более использования непроверенных либо содержащих очевидную ложь материалов во внутриполитических целях.