13:58 04/06/2021Զոհվածների դիակները ծայրահեղ նեխման, ներքին օրգանների բացակայության, որդերի թրթուրներով պատված վիճակում էին. դատաբժշկական փորձագետ«2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից մինչև օրս 3500-ից ավելի դիակի և դիակի մասունքների փորձաքննություն է կատարվել մեր հիմնարկի կողմից»,- ասուլիսում այս տվյալը հայտնեց Հանրապետական դատաբժշկական կենտրոնի...
12:00 04/06/2021ՀՀ ԱԳՆ. Ադրբեջանը շարունակում է թաքցնել գերիների իրական թիվը՝ հերքելով տասնյակ հայ զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց գերեվարման հանգամանքըՀՀ արտաքին գործերի նասխարարությունը հայտարարությամբ է հանդես եկել Ադրբեջանի կողմից հայ ռազմագերիների նկատմամբ քրեական հետապնդման վերաբերյալ
11:56 04/06/2021Գենշտաբի պաշտոնյայի՝ Ադրբեջանին տված մեկ ժամից անցել է 144 ժամ և մեր տղաները շարունակում են մնա գերևարված.Նաիրա Զոհրաբյան«Ուզում եմ հիշեցնել, որ գենշտաբի պատասխանատուն հայտարարել էր, որ Ադրբեջանին տալիս է ընդամենը մեկ ժամ ժամանակ՝ վերջերս գերեվարված տղաներին վերադարձնելու համար, նաև հիշեցնեմ, որ նրա տված մեկ ժամից...
11:53 04/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Հոկտեմբերի 19-ին ՄԵԿ հոգին մերժել է պատերազմը դադարեցնելու առաջարկը ու որոշել է մահվան ուղարկել տղերքին ու կորցնել հայրենիքը«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբը հրապարակել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
09:00 04/06/2021Գերիների նկատմամբ ցանկացած տեսակի հետապնդում կամ դատավարություն միջազգային իրավունքի կոպիտ խախտում է. ՄԻՊ«Հետևաբար, հայկական կողմի բոլոր գերիները պետք է անհապաղ ազատ արձակվեն ու վերադարձվեն Հայրենիք՝ առանց որևէ նախապայմանի»։
18:45 03/06/2021Կամայականություններն անպատիժ չեն մնալու․ Արամ Վարդևանյան«Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասվում է․ «Նախընտրական շրջանում կողմերի հավասարության և օրինականության...
16:09 03/06/2021Թևան Պողոսյան. Մեզ սա էլ քիչ էՔաղաքական գործիչ Թևան Պողոսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ արձագանքել է առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանի հայտարարությանը.
15:13 03/06/2021Սերժ Սարգսյան. Միջանցքի մասին խոսք լինել չի կարող«Մենք չենք կարող որևէ մեկին ինչ-որ միջանցք տալ։ Ո՞նց կարող ենք միջանցք տալ»,- Մասիս քաղաքում քաղաքացիների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։ Քաղաքացիներից մեկի հարցին՝...
14:47 03/06/2021Արդեն գործում է «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական հիմնադրամը«Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
11:46 03/06/2021Կարո՞ղ է մի օր հայտարարեք ծնողներից մեկին տվել եք ադրբեջանցու դիակ. Նաիրա Զոհրաբյան«Այսօր Ազգային ժողովի այս դահլիճում մենք վիրտուալ իրականությունից պետք է վերադառնանք ռեալ կյանք»,- ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարեց պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ նշելով, որ այստեղ պետք է քննարկել ոչ թե...
10:38 03/06/2021Կարեն Վրթանեսյան. Նիկոլն է շղթան, որով Ալիևը կապում է Հայաստանի ձեռքերը«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող, տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
11:32 02/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ով կհաղթի այս ընտրություններումԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
10:59 02/06/2021Մինսկի խմբի համանախագահները կարող են այցելել հայ-ադրբեջանական սահմանԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) և Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) կարող են համաձայնության գալ առաջիկայում Ադրբեջանի և Հայաստանի սահմանը այցելելու...
00:01 02/06/2021Ալիևն օգտագործում է այնպիսի ձևակերպումներ, որոնցով նպատակ է հետապնդում վիրավորել ողջ հայ ժողովրդի արժանապատվությունը. ՄԻՊԱդրբեջանի նախագահը 2021թ. մայիսի 20-ին և 28-ին հանդես է եկել ելույթներով, որոնք հայատյացության ու թշնամանքի քաղաքականության վկայություն են: Այս մասին նշված է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման...
16:13 01/06/2021Հենրիխ Մխիթարյանը կշարունակի խաղալ «Ռոմայում»Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրի Մխիթարյանը համաձայնել է «Ռոմայի» հետ պայմանագիրը երկարաձգելու առաջարկին: news.sportbox.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրել է մարզական լրագրող Նիկոլո Սկիրան:...
14:54 01/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Այս երեք տարիներին քաղաքականությունը փորձել է իշխել իրավունքին«Չեմ հիշում Հայաստանում որևէ իշխանություն, որն այդպիսի արտահայտություններով, քայլերով, կոնկրետ գործողությամբ իր վերաբերմունքը ցուցաբերած լիներ դատական իշխանության նկատմամբ»,- մայիսի 31-ին...
13:35 01/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. ՀԱՊԿ-ից ես մեծ սպասումներ չունեմ, հրապարակայնորեն եմ ասում«Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից ես մեծ ակնկալիքներ չունեմ։ Ես այս մասին ասում եմ հրապարակայնորեն»,- ռուսական РБК հեռուստաալիքին մայիսի 29-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ...
13:23 01/06/2021Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ազգակործան պատուհասի հետ խոսելիք չունի. Մուսինյանը՝ Փաշինյանի առաջարկի մասին«Նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ազգակործան պատուհասի հետ խոսելիք չունի»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀԱԿ խոսնակ Արման Մուսինյանը ի պատասխան Նիկոլ Փաշինյանի՝ Առաջին նախագահի հետ բանավիճելու առաջարկի հետ...
12:38 01/06/2021Տավուշի նախկին Խորհրդային Ադրբեջանի անկլավներում հետևողականորեն ոչնչացվել են հայկական պատմամշակութային կոթողները«Հայկական ներկայությունն այս տարածքներում, մեղմ ասած, շատ ավելի հին է քան թյուրքականը, առավել ևս` ադրբեջանականը և բոլոր այն զառանցանքները, թե ՀՀ տարածքում կան ադրբեջանական հողեր, շատ սահուն կերպով...
12:25 01/06/2021Թուրքիայում և Ադրբեջանում չեն հայտարարում, որ «Զանգեզուրյան միջանցք» կոչեցյալի երազանքը Կենտրոնական Ասիա ելքի համաթուրանական ծրագրի բաղադրիչներից է․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը ՖԲ իր էջում գրել է. «Թուրքիայում և Ադրբեջանում պաշտոնյաների մակարդակով համարյա չեն հայտարարում այն մասին, որ Բաքվի բռնապետի կողմից պարբերաբար դաշտ նետվող «Զանգեզուրյան...

10:15 28/03/2015Ukraine becoming a 'Wild West' unsafe for Jews – Israeli analystIsraeli political analyst Avigdor Eskin noted that rising anti-Semitism and growing instability in Ukraine as a whole have turned the country into an unstable and unsafe 'Wild West.'
13:55 27/03/2015Hospital chief comments on health condition of wounded servicemenThe condition of servicemen of Nagorno-Karabakh Defense Army Sargis Gabrielyan and Edgar Martirosyan, wounded while repelling the Azerbaijani subversive attack on March 19, is close to satisfactory,...
09:36 27/03/2015Saudi assault on Yemen 'clear-cut' breach of international law - expertAir raids carried out by the Saudi-led international coalition of Gulf nations on Wednesday killed 65 people.
10:58 26/03/2015NKR Defense Ministry: Enemy’s activity quelledThe situation on the Line of Contact remains tense. According to the press service of the Nagorno-Karabakh Defense Ministry, on March 25 and on the night of March 26, Azerbaijani forces violated the...
10:17 26/03/2015Germanwings jet unlikely to have carried out emergency descent before crashIt is unlikely that the Germanwings Airbus A320 that crashed on Tuesday morning in the French Alps carried out an emergency descent before the accident, experts say.
16:39 25/03/2015Raffi Hovannisian on meeting between President and Heritage membersHeritage Party leader Raffi Hovannisian says the March 12 meeting of Armenian President Serzh Sargsyan with Heritage Party representatives Ruben Hakobyan and Armen Martirosyan as part of the...
09:58 25/03/2015Lee Kuan Yew - Political genius personifiedIn an era where rather inept political pygmies are struggling to ‘lead’ the Western world, Lee Kuan Yew deployed a simple mix of ingredients to deliver unprecedented prosperity to his citizens.
09:40 24/03/2015Clinton's charity ties with oligarchs behind Ukrainian coup revealedThe Clinton Foundation contributed to the February coup in Ukraine, having longstanding ties to Ukrainian oligarchs who pushed the country to European integration.
13:41 23/03/2015ICRC conducting dialogue with responsible officials – AmatuniThe International Committee of the Red Cross (ICRC) is informed about the Karabakh soldier’s crossing into the territory of Azerbaijan on Sunday.
12:48 23/03/2015Erdogan’s decision to change Gallipoli commemoration date was a cynical act – Armenian PresidentErdogan’s decision to change the date of the Gallipoli ceremonies to coincide with the Armenian centennial commemoration has drawn a sharp rebuke from Sargsyan.
10:07 23/03/2015Raising US debt profitable economically, unfavorable politically – expertsIncreasing US federal borrowing limit is beneficial for the overall US economy, however it can have political repercussions, experts said.
12:59 20/03/2015NKR presidential spokesman comments on border situationThe situation was relatively calm on Karabakh-Azerbaijan border last night and there was no incident, Nagorno-Karabakh presidential spokesman David Babayan told Panorama.am.
09:33 20/03/2015Third time lucky? Council of Europe signs another Action Plan with UkraineIt is presented as evidence of the new Ukraine’s brave dash towards Europe and its values.
17:15 19/03/2015Three Armenian soldiers killed while repelling Azerbaijani attackAt around 8:30 am today, an Azerbaijani special detachment launched an attack against Nagorno-Karabakh military positions located in the northern direction (Gyulistan).
16:12 19/03/2015Azerbaijan constantly violates ceasefire – David BabayanAzerbaijan is constantly violating the ceasefire on the Line of Contact with Nagorno-Karabakh, David Babayan, a spokesman for Nagorno-Karabakh President, told Panorama.am, commenting on the situation...
09:33 19/03/2015CIA failed to predict future rise of Russia in 'Global Trends 2015'Despite its impressive gains, the United States is not skillful at modeling the future, notes a French expert, pointing to the CIA's evident failure to predict the rise of Russia in 2015.
09:38 18/03/2015The Middle East oil/nuclear puzzleThe EU badly wants to buy loads of Iranian energy – and invest in Iranian energy infrastructure.
09:33 18/03/2015New York turned into an Armenian city for a few days last weekNew York City, the unofficial Capital of the World, became the hub of major Armenian events last week, on the eve of the Armenian Genocide Centennial.
14:39 17/03/2015Baghdasaryan: Parliamentary system of government is model of futureThe parliamentary system of government is a model of the future, head of Republican Party of Armenia (RPA) parliamentary faction Vahram Baghdasaryan told reporters on Tuesday, commenting on the...
09:50 17/03/2015The Obama presidency: Hope turns to disappointmentHistory will judge the Obama presidency to be one that consisted of empty symbolic gestures and vacuous rhetoric, and failed to deliver anything meaningful over its two terms.