13:58 04/06/2021Զոհվածների դիակները ծայրահեղ նեխման, ներքին օրգանների բացակայության, որդերի թրթուրներով պատված վիճակում էին. դատաբժշկական փորձագետ«2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից մինչև օրս 3500-ից ավելի դիակի և դիակի մասունքների փորձաքննություն է կատարվել մեր հիմնարկի կողմից»,- ասուլիսում այս տվյալը հայտնեց Հանրապետական դատաբժշկական կենտրոնի...
12:00 04/06/2021ՀՀ ԱԳՆ. Ադրբեջանը շարունակում է թաքցնել գերիների իրական թիվը՝ հերքելով տասնյակ հայ զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց գերեվարման հանգամանքըՀՀ արտաքին գործերի նասխարարությունը հայտարարությամբ է հանդես եկել Ադրբեջանի կողմից հայ ռազմագերիների նկատմամբ քրեական հետապնդման վերաբերյալ
11:56 04/06/2021Գենշտաբի պաշտոնյայի՝ Ադրբեջանին տված մեկ ժամից անցել է 144 ժամ և մեր տղաները շարունակում են մնա գերևարված.Նաիրա Զոհրաբյան«Ուզում եմ հիշեցնել, որ գենշտաբի պատասխանատուն հայտարարել էր, որ Ադրբեջանին տալիս է ընդամենը մեկ ժամ ժամանակ՝ վերջերս գերեվարված տղաներին վերադարձնելու համար, նաև հիշեցնեմ, որ նրա տված մեկ ժամից...
11:53 04/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Հոկտեմբերի 19-ին ՄԵԿ հոգին մերժել է պատերազմը դադարեցնելու առաջարկը ու որոշել է մահվան ուղարկել տղերքին ու կորցնել հայրենիքը«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբը հրապարակել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
09:00 04/06/2021Գերիների նկատմամբ ցանկացած տեսակի հետապնդում կամ դատավարություն միջազգային իրավունքի կոպիտ խախտում է. ՄԻՊ«Հետևաբար, հայկական կողմի բոլոր գերիները պետք է անհապաղ ազատ արձակվեն ու վերադարձվեն Հայրենիք՝ առանց որևէ նախապայմանի»։
18:45 03/06/2021Կամայականություններն անպատիժ չեն մնալու․ Արամ Վարդևանյան«Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը հայտարարություն է տարածել, որում մասնավորապես ասվում է․ «Նախընտրական շրջանում կողմերի հավասարության և օրինականության...
16:09 03/06/2021Թևան Պողոսյան. Մեզ սա էլ քիչ էՔաղաքական գործիչ Թևան Պողոսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ արձագանքել է առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանի հայտարարությանը.
15:13 03/06/2021Սերժ Սարգսյան. Միջանցքի մասին խոսք լինել չի կարող«Մենք չենք կարող որևէ մեկին ինչ-որ միջանցք տալ։ Ո՞նց կարող ենք միջանցք տալ»,- Մասիս քաղաքում քաղաքացիների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։ Քաղաքացիներից մեկի հարցին՝...
14:47 03/06/2021Արդեն գործում է «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական հիմնադրամը«Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
11:46 03/06/2021Կարո՞ղ է մի օր հայտարարեք ծնողներից մեկին տվել եք ադրբեջանցու դիակ. Նաիրա Զոհրաբյան«Այսօր Ազգային ժողովի այս դահլիճում մենք վիրտուալ իրականությունից պետք է վերադառնանք ռեալ կյանք»,- ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարեց պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ նշելով, որ այստեղ պետք է քննարկել ոչ թե...
10:38 03/06/2021Կարեն Վրթանեսյան. Նիկոլն է շղթան, որով Ալիևը կապում է Հայաստանի ձեռքերը«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող, տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
11:32 02/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ով կհաղթի այս ընտրություններումԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
10:59 02/06/2021Մինսկի խմբի համանախագահները կարող են այցելել հայ-ադրբեջանական սահմանԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) և Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) կարող են համաձայնության գալ առաջիկայում Ադրբեջանի և Հայաստանի սահմանը այցելելու...
00:01 02/06/2021Ալիևն օգտագործում է այնպիսի ձևակերպումներ, որոնցով նպատակ է հետապնդում վիրավորել ողջ հայ ժողովրդի արժանապատվությունը. ՄԻՊԱդրբեջանի նախագահը 2021թ. մայիսի 20-ին և 28-ին հանդես է եկել ելույթներով, որոնք հայատյացության ու թշնամանքի քաղաքականության վկայություն են: Այս մասին նշված է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման...
16:13 01/06/2021Հենրիխ Մխիթարյանը կշարունակի խաղալ «Ռոմայում»Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրի Մխիթարյանը համաձայնել է «Ռոմայի» հետ պայմանագիրը երկարաձգելու առաջարկին: news.sportbox.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրել է մարզական լրագրող Նիկոլո Սկիրան:...
14:54 01/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Այս երեք տարիներին քաղաքականությունը փորձել է իշխել իրավունքին«Չեմ հիշում Հայաստանում որևէ իշխանություն, որն այդպիսի արտահայտություններով, քայլերով, կոնկրետ գործողությամբ իր վերաբերմունքը ցուցաբերած լիներ դատական իշխանության նկատմամբ»,- մայիսի 31-ին...
13:35 01/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. ՀԱՊԿ-ից ես մեծ սպասումներ չունեմ, հրապարակայնորեն եմ ասում«Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից ես մեծ ակնկալիքներ չունեմ։ Ես այս մասին ասում եմ հրապարակայնորեն»,- ռուսական РБК հեռուստաալիքին մայիսի 29-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ...
13:23 01/06/2021Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ազգակործան պատուհասի հետ խոսելիք չունի. Մուսինյանը՝ Փաշինյանի առաջարկի մասին«Նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ազգակործան պատուհասի հետ խոսելիք չունի»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀԱԿ խոսնակ Արման Մուսինյանը ի պատասխան Նիկոլ Փաշինյանի՝ Առաջին նախագահի հետ բանավիճելու առաջարկի հետ...
12:38 01/06/2021Տավուշի նախկին Խորհրդային Ադրբեջանի անկլավներում հետևողականորեն ոչնչացվել են հայկական պատմամշակութային կոթողները«Հայկական ներկայությունն այս տարածքներում, մեղմ ասած, շատ ավելի հին է քան թյուրքականը, առավել ևս` ադրբեջանականը և բոլոր այն զառանցանքները, թե ՀՀ տարածքում կան ադրբեջանական հողեր, շատ սահուն կերպով...
12:25 01/06/2021Թուրքիայում և Ադրբեջանում չեն հայտարարում, որ «Զանգեզուրյան միջանցք» կոչեցյալի երազանքը Կենտրոնական Ասիա ելքի համաթուրանական ծրագրի բաղադրիչներից է․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը ՖԲ իր էջում գրել է. «Թուրքիայում և Ադրբեջանում պաշտոնյաների մակարդակով համարյա չեն հայտարարում այն մասին, որ Բաքվի բռնապետի կողմից պարբերաբար դաշտ նետվող «Զանգեզուրյան...

12:02 24/05/2019Председатель Высшего судебного совета Армении Гагик Арутюнян подал в отставкуПредседатель Высшего судебного совета Армении Гагик Арутюнян представил заявление об отставке. Об этом сообщается на странице Высшего судебного совета в соцсети Facebook.
13:32 23/05/2019Жалобы детей армянского села Сис услышаны: дорога будет асфальтированаА вице-премьер Тигран Авинян, в свою очередь, заявил: «После этого все дети в Армении будут знать, каков правильный способ озвучивания проблемы».
20:35 22/05/2019Почему в Армении подорожала морковь? Ответил замглавы МинсельхозаУже на протяжении длительного времени в ереванских магазинах морковь продается по 400-450 драмов за кг.
10:58 21/05/2019Посол Азербайджана в Британии пообещал обеспечить безопасность Генриху Мхитаряну в БакуРуководство "Арсенала" считает, что все еще остается существенный риск возникновения проблем.
09:45 20/05/2019Адвокат Айк Алумян прокомментировал призыв Никола Пашиняна о блокировке зданий всех судов АрменииСвоими призывами от 19.05.2019. Премьер помог обосновать важное положение нашей жалобы.
17:07 17/05/2019Политолог Сурен Саркисян о возможности встречи секретаря Совбеза Армении с главами ФБР и ЦРУ«А.Григорян не отверг возможности такой встречи. Но такой встречи не будет. Такой встречи быть не может по ряду причин», – сказал он.
11:21 16/05/2019Для Инспекционного органа продовольственной безопасности Армении непонятно заявление Россельхознадзора о мышьяке в рыбеРоссельхознадзор несколько дней назад сообщил о том, что в поступившей в Россию рыбе с двух предприятий из Армении выявлено превышение мышьяка.
11:57 15/05/2019Глава МИД Армении о возможных формулировках касательно Арцаха в соглашении Азербайджан-ЕСЗограб Мнацаканян отметил, что у Армении есть с ЕС Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве, где отражен довольно широкий круг вопросов.
16:59 14/05/2019Бывший и действующий президенты Арцаха обратились с просьбой освободить Роберта Кочаряна из-под стражи«Суд должен убедиться в их волеизъявлении», – отметил судья.
12:45 13/05/2019Ивета Тоноян: Вопрос создания альянса с соратниками второго президента Армении Роберта Кочаряна не обсуждался«Я принципиально – никогда не занимаюсь прогнозами, повторяю, в нашей повестке подобного вопроса нет», – пояснила И. Тоноян.
17:42 11/05/2019Геворк Петросян – премьеру Армении: Настало время стать серьезнее и начать экономическую революциюГеворк Петросян на своей странице в социальной сети Facebook обратился к вчерашнему передвижению премьер-министра РА Никола Пашиняна по Еревану на велосипеде.
14:48 11/05/2019Александр Лапшин: Гегаркуникская область – одна из самых интересных областей АрменииНа проходящем в Гаваре инвестиционном бизнес-форуме «Мой шаг во имя Гегаркуникской области» присутствует также известный российско-израильский блогер Александр Лапшин.
15:01 10/05/2019МИД РФ: Москва будет оказывать активное содействие Еревану и Баку в поиске компромиссных развязокПроцесс НКУ сложен. Он переживает взлеты и падения. Требуются время и политическая воля его участников, чтобы прийти к согласию по ключевым аспектам урегулирования.
12:56 09/05/2019Мэр Еревана: Победа в Арцахской войне – еще одно доказательство того, что армянский народ непобедимСегодня важный день. Это великая история армянского народа, который внес большой вклад в победу в ВОВ, сказал он.
11:11 09/05/2019Католикос Гарегин II: Армия обороны – гарант претворения в жизнь в Арцахе наших национальных стремлений и мечтанийЕго Святейшество Гарегин Второй – сегодня, 9 мая, направил поздравительное послание по случаю Праздника победы и мира, дней освобождения Шуши и создания Армии обороны Арцаха .
16:36 08/05/2019Премьер Армении Никол Пашинян обещал объективное расследование дела в отношении Давида Санасаряна«ГКС – это не Давид Санасарян, точно также, как и правительство Армении – это не я. Времена Людовика уже прошли», – отметил Н. Пашинян.
12:24 08/05/2019Мэр Еревана: Повышаем зарплаты, чтобы люди на работе думали исключительно о работеОб этом сегодня на заседании Совета старейшин Еревана заявил мэр армянской столицы Айк Марутян, представляя мотивы повышения зарплат сотрудникам мэрии.
14:32 07/05/2019Действующий и бывший президенты Арцаха обратились к генпрокурору Армении с просьбой изменить меру пресечения Роберта КочарянаБако Саакян и Аркадий Гукасян обратились к генпрокурору Армении с просьбой в преддверии 9 мая изменить меру пресечения в отношении первого президента Арцаха и второго президента Армении Р. Кочаряна.
14:19 06/05/2019Глава Минтруда Армении: Сформирована рабочая группа для пересмотра системы семейных пособийМинистр сообщила, что в мае стартуют общественные обсуждения вокруг Трудового кодекса РА с целью разработки комплексных законодательных предложений.
19:01 03/05/2019МИД Арцаха: Степанакерт не является адресатом предложения Лаврова об обмене пленными по принципу «всех на всех»Поскольку в настоящее время на территории Арцаха нет военнопленных и заложников.