14:56 15/06/2021Այդ մուրճը մենք օգտագործելու ենք շինարարության, երկիրը կառուցելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան«Երեկ Արարատի մարզում մի խայտառակության, պարտության ուրվական էր շրջում, նաև ձեր քաղաքի կենտրոնում մուրճը ձեռքին կապիկություններ էր անում»,-Մասիսում կայացած նախընտրական հանդիպման ժամանակ հայտնեց...
10:55 15/06/2021Արմեն Գևորգյան. Պրոցեսը սկսվել է և այն անշրջելի է«Հայաստան» դաշինիքի ընտրական շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր էջում մի քանի դիտարկում է հրապարակել.
09:25 15/06/2021Հայհոյանքը, այն էլ դա հրապարակային անելն ագրեսիվացնում է մթնոլորտը, ավելացնում է լարվածությունը. ՄԻՊ«Ցավոք, այս նախընտրական քարոզարշավի արատավոր երևույթ է դարձել հայհոյանքը»։
14:34 14/06/2021Չի կարելի գալ փողոցից ու երկիր կառավարել, բանակցային գործընթացը դիլետանտների համար չէ․ Արկադի Ղուկասյան«Ո՞վ բերեց այս իշխանությանը, ի՞նչ նպատակով, ես փաստեր չունեմ այն պնդելու համար, բայց ոչինչ չեմ բացառում»,- այսօր Լազարևյան ակումբի քննարկման ժամանակ հայտարարեց Արցախի նախկին նախագահ Արկադի...
12:16 14/06/2021ՀՀ կառավարությունը պետք է հրատապ միջպետական գանգատով դիմի ՄԻԵԴ. ԹաթոյանԱդրբեջանական զինծառայողների ներկայությունը ՀՀ գյուղերի հարևանությամբ և համայնքների միջև ճանապարհներին Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի խախտում է:
10:05 14/06/2021Էրդողանը Բայդենի հետ հանդիպմանը պատրաստվում է բարձրացնել նաև ԱՄՆ կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցըԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ ինքը և ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը երկուշաբթի՝ հունիսի 14-ին, պետք է հանդիպում ունենան՝ անցյալի խնդիրներից առաջ անցնելու համար, ներառյալ Անկարայի կողմից...
18:52 13/06/2021Միքայել Մինասյան. Նիկոլ-Աննա զույգը, իսկապես, դժոխային վիժվածքներ ենՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է. «Քարոզարշավի կեսն անցավ. ո՞րն է ինձ համար ամենամեծ բացահայտումը, ամենամեծ զայրույթը, բայց և իմ համոզմունքների ամենավառ հաստատումը։ Նիկոլ-Աննա...
14:45 13/06/2021Հունիսի 20-ի ընտրությունները պետություն ունենալու-չունենալու ընտրություն է. Իշխան Սաղաթելյան«Մեր երկիրը գտնվում է ճգնաժամի մեջ, մեր երկրի սահմաններն այսօր վտանգի առջև են, մեր երկրի ինքնիշախնությունն այսօր հարցականի տակ է դրված, երկրում կա սոցիա- տնտեսական, քաղաքական ճգնաժամ»,- Տավուշի...
20:00 12/06/2021Բուսաբանական այգին կանգնել է ֆինանսական լուրջ խնդիրների առջևԲուսաբանական այգին ունի ֆինանսական լուրջ խնդիրներ։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Բուսաբանական այգու տնօրեն Անահիտ Ղուկասյանը։ Պատճառը քիչ ֆինանսավորումն է։ «Երեք բուսաբանական այգիներ...
13:06 12/06/2021Արմեն Գևորգյան. Մենք անցնում ենք այս փորձության վերջին փուլը«Հայաստան» դաշինքի շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում անդրադարձել է մարզերում իրենց աջակիցներին աշխատանքից ազատելուն.
12:24 12/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Կոմպրոմատին սպասելիս«Եթե այսքանից հետո Նիկոլին մերժելը պետք է լինի ինչ-որ մասնավոր կոմպրոմատի հաշվին, ապա դա հետագա վերելքի քիչ հույս է տալիս»։
20:42 11/06/2021Ի՞նչ է սպասվում բիզնեսին Փաշինյանի մնալու դեպքում. yerevan.todayYerevan.today-ը գրում է. «Արդեն հինգ օր է՝ մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը: Այս օրերի ընթացքում մենք իմացանք, որ «ապրում ենք դրախտում, ՀՀ-ն բիզնեսի համար դրախտավայր է, Սինգապուրը մեզ նախանձում է,...
18:05 11/06/2021Շուշան Դոյդոյան. Փաշինյանի նկարագրած աղբանոցը քաղաքական հանրային խոսքում է, իսկ մամուլն ընդամենն արտացոլում է դա«Մամուլը ներկայացնում է մեր քաղաքական վերնախավի իրական նկարագիրը»
13:34 11/06/2021Դուք երբևէ լսե՞լ եք իմ ընտանիքի, հարազատի կողմից որևէ տեղ, որևէ լկտիություն կատարելու դեպքի մասին. Ռոբերտ Քոչարյանը՝ քաղաքացուն«Դուք երբևէ լսել եք իմ ընտանիքի, բարեկամի, հարազատի կողմից որևէ տեղ, որևէ լկտիություն կատարելու դեպքի մասին: Ոչ, չե՛ք լսել նման բան»,-պատասխանելով նախկին բարքերի վերադարձի մասին ժողովրդի...
12:25 11/06/2021Եթե ընդդիմադիր դաշտը շարունակի այսպես աշխատել, հունիս 20-ին արձանագրվելու է Փաշինյանի տոտալ պարտությունը. Աշոտյան«Իրական ընդդիմադիր դաշտի քարոզարշավը ես շատ դրական եմ համարում»,- ասուլիսում ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Արմեն Աշոտյանը: Նա նշեց, որ «Պատիվ ունեմ» դաշինքն ակնհայտորեն ակտիվացրել է իր...
12:21 11/06/2021ԵԱՀԿ-ԺՀՄԻԳ-ի միջանկյալ զեկույց․ Զրուցակիցները նշել են նախաքարոզչական շրջանում սադրիչ հռետորաբանության բարձր մակարդակի մասինԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի Հայաստանում հունիսի 20-ին կայանալիք Ազգային ժողովի ընտրությունների դիտորդական առաքելությունը հրապարակել է միջանկյալ զեկույց։...
11:26 11/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Մեկ միասնական քվեաթերթիկ. մերժել ՆիկոլինԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
09:47 11/06/2021Շատերը ստեղծված ծուղակի խորությունը չեն էլ գիտակցում. Տիգրան ԱբրահամյանԱնվտանգային հարցերով փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
17:08 10/06/2021Լևոն Տեր-Պետրոսյան. Նիկոլի հայտարարությունը գարշելի է, ինքը՝ սևեռունՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը գարշելի է որակում Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իր որդուն Բաքվում պահվող գերիների դիմաց Ադրբեջանին փոխանցելու մասին հայտարարությունը։ «Հնդկական կինոյի սենտիմենտալ...
14:54 10/06/2021Առնետավազք. Տեր-Պետրոսյանը՝ Ջհանգիրյանի ու Վ. Կարապետյանի մասին«Ինձ թվում էր, որ այն հարցի շուրջ, որ 1997-ին լրջանալու պահը կորցրեցին, կար կոնսեսուս։ Հիմա նույն խնդրի առաջ ենք կանգնած։ Եթե այս պահն էլ կորցնենք, Հայաստանին շատ վատ բաներ են սպասվում»,-լրագրողների...

16:51 18/04/2015Directors slam Russell Crowe’s ‘Water Diviner’ over Armenian Genocide denial"If released, “The Water Diviner” will become the highest profile piece of propaganda ever produced in the service of genocide denial."
09:42 18/04/2015CoE Commissioner for Human Rights: Deportation and massacre of Armenians was massive violation of human rightsThe first rule of international human rights might be summarised as “no impunity for perpetrators.”
12:28 17/04/2015Holocaust Remembrance Day should lead to an official recognition of the Armenian GenocideThe phrase “Never Again” has unfortunately failed to prevent numerous other genocides, from Cambodia to Rwanda and Darfur.
09:51 17/04/2015US protection not a 'silver bullet' for its allies – US expertsThe US’ task of reassuring its allies is especially arduous in Northeast Asia, where South Korea and Japan are facing geopolitical challenges from North Korea and China.
16:43 16/04/2015Zaman: German President ‘preferred Armenians,’ and so did Chancellor MerkelGerman President Joachim Gauck and Chancellor Angela Merkel will not participate in the events commemorating the centenary of the Battle of Gallipoli in Turkey on April 24.
09:37 16/04/2015Anti-Russia sanctions unjust, should be eliminated - US investor RogersThe veteran US investor stressed that US companies are not as affected as European firms, because the United States is not as economically tied to Russia as is Europe.
12:44 15/04/2015U.S. Department of State: Full, frank, and just acknowledgement of facts is in all our interestsThe President and other senior Administration officials have repeatedly acknowledged as historical fact and mourned the fact that 1.5 million Armenians were massacred or marched to their deaths in...
11:10 15/04/2015The Boston Globe: Armenian genocide was also a jihadFrancis was reminding the world that the price of irresolution in the face of determined Islamist violence is as steep as ever.
09:40 15/04/2015Ukraine: Which way to Europe and for Europe?The Ukraine crisis served as a trigger for a broader crisis in the West-Russia relationship. Today, a year and a half after it started, what are the stakes and the bets?
12:14 14/04/2015Armenian FM: Address by Pope Francis was important message of solidarity with Armenian peopleArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian answered the questions of Adnkronos.com Italian website.
09:37 14/04/2015Iran 'very excited' about Russian S-300 ban repealOn Monday, Putin signed a decree which lifted a ban on the transport of S-300 air defense systems to Iran.
15:56 13/04/2015Despite threats, Turkey has no leverage against Vatican – expertDespite the hysteria and threats by Turkey, it has no leverage against Vatican, so it will not be able to apply its traditional policy of blackmail and pressure that works in case of other countries,...
13:53 13/04/2015Pope made clear that world leaders who avoid word ‘genocide’ are cowards - Truth Revolt'Politicians including George W. Bush and Barack Obama -- who during his 2008 campaign vowed to call the slaughter a genocide -- have refrained from using the word, fearing political fallout.'
11:02 13/04/2015Time for Washington to be held accountable for war crimes in Iraq – Sponeck'Only WMD and terrorism falsifications allowed Washington to unleash the war and overthrow the unwanted regime in Iraq.'
14:58 12/04/2015Deutsche Welle: Pope’s move could strain diplomatic ties with TurkeyOn the 100th anniversary of the slaughter of Armenians, Pope Francis has described the mass killing by the Ottoman Empire as "the first Genocide of the 20th century."
14:32 11/04/2015Quartz: US leaders would rather keep Turkey happy than recognize the Armenian genocideIf you’re wondering what’s kept the US government from recognizing the Armenian genocide all these years, the answer is simple: the Republic of Turkey.
10:49 11/04/2015Corrupted oligarchical system prevents Ukraine from conducting reformsThe West must step in and pressure Kiev to carry out necessary changes in order to prevent Ukraine from sliding into the abyss of a complete meltdown, a political analyst says.
18:45 10/04/2015Armenian Ambassador to Holy See: Forthcoming liturgy in St. Peter's Cathedral is unprecedented in many waysThe forthcoming liturgy at St. Peter's Cathedral in Vatican in observance of the memory of Armenian Genocide centennial has historical significance. It will be the first time that the Pope holds a...
16:27 10/04/2015Baroness Caroline Cox: Reports about massacre of Armenians in Maragha never reached the world’s headlinesThe international media did not cover the massacre of the Armenians in Maragha at all.
09:34 10/04/2015Iran unlikely to give Turkey gas discount in near future – expertsOn Tuesday, Turkish President Recep Tayyip Erdogan said, during his visit to Tehran, that Turkey was ready to increase its import of Iranian gas if the price was acceptable.