09:07 24/04/2021Պայքարը կտևի այնքան ժամանակ, քանի դեռ Թուրքիայի կառավարությունն իր մեջ ուժ չի գտել ճանաչելու Հայոց ցեղասպանությունը. ԱԳՆ«Արցախահայության դեմ իրականացված ոճրագործությունները փաստեցին՝ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը կարևոր է ոչ միայն պատմական արդարության, ճշմարտության, այլև հայ ժողովրդի անվտանգության համար»։
16:53 23/04/2021Միքայել Մինասյան. Նիկոլն իսկապես աննախադեպ է, նա աննախադեպ վիժվածք էՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը ֆեյբուքյան իր էջում գրել է. «Ուղիղ 3 տարի է՝ ամբողջ ուժով մտել ենք «աննախադեպ»-երի հորձանուտ։ Տեսեք. - Հայաստանում առաջին անգամ երկրի առաջնորդը...
14:18 23/04/2021Հարավային Կովկասը Թուրքիայի համար շարունակելու է մնալ ծավալապաշտական ուղղություն. Վարդան Ոսկանյան«Հարավային Կովկասում Թուրքիայի դերի մասին խոսելիս մենք պետք է հաշվի առնենք, թե ինչ պետության հետ գործ ունենք, թե ինչ դինամիկայով է նա զարգանում»,- այսօր «Հայաստանը և Թուրքիան Հարավային Կովկասում.
09:07 23/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Պարոնայք մորթապաշտներ, հասկանում եք չէ՞, որ փաշինյանական քաոսը մի օր ավարտվելու«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հետաքրքիր է՝ ոստիկանապետը, քննչականի պետը, ԱԱԾ տնօրենը, գլխավոր դատախազը, որ սենյակում մենակ են լինում կամ հայելու մեջ են նայում...
09:03 23/04/2021Սենատոր Մենենդեսի հայտարարությունը` Հայոց ցեղասպանությունը նախագահ Բայդենի կողմից ճանաչելու սպասելիքներովԻնձ համար մեծ պատիվ է և ես չափազանց հուզված եմ այսօր, որ այս տարի կարող ենք ողջունել Հայոց ցեղասպանությունը ԱՄՆ-ի նախագահի կողմից ճանաչելու որոշումը:
17:45 22/04/2021Տեր-Պետրոսյանը՝ Փաշինյանի մասին. Ավելի նվաստացուցիչ վիճակում չէի ուզի տեսնել երկրիս վարչապետինՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, iLur.am-ի փոխանցմամբ, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի Սյունիք այցին, մեկնաբանել է.
13:05 21/04/2021Պետական ֆինանսավորումից զրկված «Օլիմպիկոս»-ն արդեն պատրաստ է«Ռոբերտ Սահակյանց Փրոդաքշն» անիմացիոն ստուդիայի «Օլիմպիկոս» լիամետրաժ ֆիլմը պատրաստ է, սակայն դեռ պարզ չէ, թե երբ կլինի պրեմիերան: «2020-ին ավարտել ենք աշխատանքները: Սկզբից համաճարակի պատճառով...
10:42 21/04/2021Արման Թաթոյանը՝ Ալիևի հայտարարության մասին«Ադրբեջանի նախագահն այս կերպ պետական բարձրագույն մակարդակով զարգացնում է էթնիկ ատելություն, այսինքն՝ հայատյացություն ու իրականացնում թշնամանքի հրապարակային քարոզ»:
10:04 21/04/2021Ադամ Շիֆը՝ Բայդենին․ Ցեղասպանություն բառը կարևոր է, քանի որ այն անցյալի խնդիրը չէ, այլ նաև ներկայիԿոնգրեսական Ադամ Շիֆը ելույթ է ունեցել Ներկայացուցիչների պալատում՝ բաց նամակով դիմելով ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին` Հայոց ցեղասպանությունը հստակ և միանշանակ ճանաչելու համար: «Պարո՛ն Նախագահ, այժմ Դուք...
23:15 20/04/2021Սյունիքի գյուղերի հարևանությամբ ադրբեջանական զինվորականները շարունակում են կրակոցներ արձակել. ՄԻՊ«Ադրբեջանական զինվորականների ներկայությունը սպառնում է գյուղերի բնակիչների ֆիզիկական անվտանգությանը»:
17:00 20/04/2021Կարեն Վրթանեսյան. Գերիների խնդիրը ԵԽԽՎ-ում բարձրացնելը արդյոք ռուսական կողմի հետ նախօրոք համաձայնեցվա՞ծ է եղելՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
14:02 20/04/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Ինչո՞ւ ԵԽ հանձնակատարը չի այցելել Բաքու՝ տեսնելու, թե ինչ անմարդկային պայմաններում են պահվում հայ գերիներըԱյսօր Ստրասբուրգում քննարկվել են Եվրոպայի Խորհրդի գերակայությունները, որի ընթացքում ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը նշել է, որ իր համար հասկանալի չէ, թե ինչու է հետևողականորեն Վեհաժողովի...
13:31 20/04/2021Իմ և ընկերոջս մարմինը քոր էր բռնել և մեր գիտակցությունները շատ վատ էին.Արմեն Ներսիսյան«Իմ և ընկերոջս մարմինը քոր էր բռնել և մեր գիտակցությունները շատ վատ էին»,-Երևանի ավագանու այսօրվա նիստում հայտնեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Արմեն Ներսիսյանը՝ ներկայացնելով Էրեբունի...
13:01 20/04/2021Անգելա Մերկել․ Կիսում եմ ձեր տեսակետը Ադրբեջանի հետ կապված. շատ տհաճ էրԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջանում, որն անցկացվում է ապրիլի 19-22-ը, այսօր տեսակապով ելույթ ունեցավ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը՝ Նախարարների կոմիտեում...
13:05 19/04/2021Ապրիլի 24-ին ժամը 9-10-ը մուտքը դեպի Ծիծեռնակաբերդ ժամանակավորապես կսահմանափակվի«Ապրիլի 24-ին առավոտյան ժամը 9-ից 10-ը մուտքը դեպի Ծիծեռնակաբերդ ժամանակավորապես կսահմանափակվի՝ պաշտոնական պատվիրակությունների այցելությունների հետ կապված»,- այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում հայտնեց ՀՀ...
11:45 19/04/2021ՄԻՊ-ը միջազգային կառույցներին է ներկայացրել լրացուցիչ տվյալներ Ադրբեջանից գերիների վերադարձի հրատապության վերաբերյալՄարդու Իրավունքների Պաշտպան Արման Թաթոյանը տեղեկացնում է. «Այսօր պաշտոնական նամակով ԵԱՀԿ գործող նախագահին, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին, ԵԽ և ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների հանձնակատարներին և...
11:06 19/04/2021Իտալական ընկերությունը հերքել է մասնակցությունն Ադրբեջանի ռազմավարի այգու նախագծինԻտալական ճարտարապետական «120 grammi» ընկերությունը հերքել է իր մասնակցությունն Ադրբեջանում «Հաղթանակի թանգարանի» կառուցման նախագծին։ Այս մասին հայտնում է Վենետիկում ՀՀ Պատվո հյուպատոսությունը:...
09:23 19/04/2021Նիկոլը պատերազմ է մղում ընդդեմ բոլորի՝ թե՛ մարդկանց, թե՛ ընդհանրապես Հայաստան պետության. Վրթանեսյան«Բայց մենք քաղաքականություն ենք խաղում»։
09:07 19/04/2021ԵԽԽՎ-ում կա կոնսենսուս՝ Ադրբեջանը հայ ռազմագերիներին չհանձնելով խախտում է միջազգային իրավունքը․ ԶոհրաբյանԱյսօր մեկնարկող ԵԽԽՎ գարնանային նստաշրջանում մի քանի քաղաքական խմբերի նախաձեռնությամբ կքննարկվի հայ ռազմագերիների հարցը։ «Հիմնական քաղաքական ուժերի միջև կա կոնսեսուս, որ Ադրբեջանը չհանձնելով հայ...
09:38 17/04/2021Մեր երկրում կան պաշտոնյաներ, որոնք զբաղված են անօրինական արարքներ կատարելով. ՄԻՊՀայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հայտնում է, որ դիմել է իրավապահ մարմիններին որոշ պաշտոնյաների անօրինական, ձևախեղված հանրային վարքի կապակցությամբ քննություն իրականացնելու...

13:42 22/12/2014Bekaryan: Karabakh peace process is a kind of a bridge between Co-ChairsArmenia has never tried to build its foreign policy on the conflict of interests of the power centers, it was built only on their synthesis, chairman of European Integration NGO Karen Bekaryan told...
10:02 22/12/2014Work on security cooperation agreement with Afghanistan'Iran and Pakistan have security and military cooperation and a military cooperation agreement was signed between the two countries.'
10:01 20/12/2014Cuban reset is ‘gambit by Obama administration’'Obama and Castro are master chess players, but Fidel has never lost a game in his life.'
09:56 19/12/2014Natural to ask Iran to combat ISIS"ISIS is a regional and international threat. Therefore, we need all countries to cooperate to fight against it," Iraq's Foreign Minister said.
13:32 18/12/2014Best Countries for Business - 2014: Armenia is leader in CIS according to ‘‘Forbes’’ ratingArmenia occupies the 56th place in the new rating list of Forbes called “Best Countries for Business - 2014".
09:54 18/12/2014‘’Loon’ wolf terrorist attacks to become the norm’'There is a real irony about the terrorism, and that is that people use it in order to improve their political grievances, in order to help out their political cause,' Max Abrahms stated.
15:53 17/12/2014Russia's Federation Council ratifies treaty on Armenia joining Eurasian Economic UnionRussia’s parliamentary upper house, the Federation Council, has ratified a treaty for Armenia’s accession to the Eurasian Economic Union on Wednesday, TASS reported.
09:47 17/12/2014Azeri-Israeli propagandist throws stones at Armenia from glass houseThe JNS.org website (Jewish and Israel news) posted a venomous, anti-Armenian article by Arye Gut with a bombastic headline: “Anti-Semitism in Armenia: A Clear and Present Danger.”
09:57 16/12/2014‘Islamophobia, EU criticism - two pillars of populism and extremism in Germany’'Islamophobia we see now in Germany has nothing to do with classical neo-Nazi ideology.'
14:18 15/12/2014Iskandaryan: Turkish gambit between Ankara and MoscowRussia and Turkey are in a complex game, which Russian media call Turkish gambit, political analyst Alexander Iskandaryan told a press conference on Monday.
10:09 15/12/2014Nuclear fuel will not leave Iran"At the present time, an agreement has been signed with Russia regarding the construction of two new power plants in Bushehr which will be delivered within 104 months," Ali Akbar Salehi said.
10:49 13/12/2014Hush Money: West turns blind eye on Qatar’s terrorism funding'Qatar gives Western countries money they desperately need, and in return it gets a blind eye to its actions in the Middle East, even sponsoring ISIS and other jihadists."
16:25 12/12/2014Sensational discovery of Bloomberg: Baku-Tbilisi-Ceyhan pipeline blew up by hackers in 2008“Bloomberg” agency has published its revelations concerning the blast at Baku-Tbilisi-Ceyhan pipeline in the Turkish town Refahiye on 5 August, 2008.
09:56 12/12/2014‘CIA HQ ordered torture of prisoners, but only low-level staff may face prosecution’The Senate’s report into CIA torture activities is facing criticism for lacking testimonies from the agency’s staff and the victims, professor Ben Davis said.
13:13 11/12/2014SCPEC head presents results of commodity markets monitoringOn the whole, the price changes in the country are in line with the currency fluctuations, Artak Shaboyan, head of Armenia’s State Commission for the Protection of Economic Competition (SCPEC), said...
10:10 11/12/2014‘US to face global protests over CIA torture report’The White House warned that releasing the report could provoke violence abroad.
15:05 10/12/2014Markarov: Azerbaijani subversive act is part of Baku’s policy on keeping tensions highAs a result of the downing of a Nagorno-Karabakh helicopter by Azerbaijani forces, the expected meeting between the Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers did not take place, political analyst...
10:06 10/12/2014What could Ukraine learn from South Africa?One year on from the death of Madiba - Nelson Mandela - South Africa still has lessons for other countries about political reconciliation.
09:46 10/12/2014Sweeping reforms needed to resolve critical pan-Armenian issuesIt is incumbent on all Armenians to come together and resolve their critical issues before internal feuds and external perils threaten the survival of this ancient nation!
13:47 09/12/2014Russian arms sales to Azerbaijan make situation more predictable – expert“Russian arms producing companies participate in the process of arms sales to Azerbaijan. Azerbaijan purchases weapons at world market prices,” Nikolai Silayev, senior researcher at the Center for...