09:07 24/04/2021Պայքարը կտևի այնքան ժամանակ, քանի դեռ Թուրքիայի կառավարությունն իր մեջ ուժ չի գտել ճանաչելու Հայոց ցեղասպանությունը. ԱԳՆ«Արցախահայության դեմ իրականացված ոճրագործությունները փաստեցին՝ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը կարևոր է ոչ միայն պատմական արդարության, ճշմարտության, այլև հայ ժողովրդի անվտանգության համար»։
16:53 23/04/2021Միքայել Մինասյան. Նիկոլն իսկապես աննախադեպ է, նա աննախադեպ վիժվածք էՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը ֆեյբուքյան իր էջում գրել է. «Ուղիղ 3 տարի է՝ ամբողջ ուժով մտել ենք «աննախադեպ»-երի հորձանուտ։ Տեսեք. - Հայաստանում առաջին անգամ երկրի առաջնորդը...
14:18 23/04/2021Հարավային Կովկասը Թուրքիայի համար շարունակելու է մնալ ծավալապաշտական ուղղություն. Վարդան Ոսկանյան«Հարավային Կովկասում Թուրքիայի դերի մասին խոսելիս մենք պետք է հաշվի առնենք, թե ինչ պետության հետ գործ ունենք, թե ինչ դինամիկայով է նա զարգանում»,- այսօր «Հայաստանը և Թուրքիան Հարավային Կովկասում.
09:07 23/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Պարոնայք մորթապաշտներ, հասկանում եք չէ՞, որ փաշինյանական քաոսը մի օր ավարտվելու«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Հետաքրքիր է՝ ոստիկանապետը, քննչականի պետը, ԱԱԾ տնօրենը, գլխավոր դատախազը, որ սենյակում մենակ են լինում կամ հայելու մեջ են նայում...
09:03 23/04/2021Սենատոր Մենենդեսի հայտարարությունը` Հայոց ցեղասպանությունը նախագահ Բայդենի կողմից ճանաչելու սպասելիքներովԻնձ համար մեծ պատիվ է և ես չափազանց հուզված եմ այսօր, որ այս տարի կարող ենք ողջունել Հայոց ցեղասպանությունը ԱՄՆ-ի նախագահի կողմից ճանաչելու որոշումը:
17:45 22/04/2021Տեր-Պետրոսյանը՝ Փաշինյանի մասին. Ավելի նվաստացուցիչ վիճակում չէի ուզի տեսնել երկրիս վարչապետինՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, iLur.am-ի փոխանցմամբ, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի Սյունիք այցին, մեկնաբանել է.
13:05 21/04/2021Պետական ֆինանսավորումից զրկված «Օլիմպիկոս»-ն արդեն պատրաստ է«Ռոբերտ Սահակյանց Փրոդաքշն» անիմացիոն ստուդիայի «Օլիմպիկոս» լիամետրաժ ֆիլմը պատրաստ է, սակայն դեռ պարզ չէ, թե երբ կլինի պրեմիերան: «2020-ին ավարտել ենք աշխատանքները: Սկզբից համաճարակի պատճառով...
10:42 21/04/2021Արման Թաթոյանը՝ Ալիևի հայտարարության մասին«Ադրբեջանի նախագահն այս կերպ պետական բարձրագույն մակարդակով զարգացնում է էթնիկ ատելություն, այսինքն՝ հայատյացություն ու իրականացնում թշնամանքի հրապարակային քարոզ»:
10:04 21/04/2021Ադամ Շիֆը՝ Բայդենին․ Ցեղասպանություն բառը կարևոր է, քանի որ այն անցյալի խնդիրը չէ, այլ նաև ներկայիԿոնգրեսական Ադամ Շիֆը ելույթ է ունեցել Ներկայացուցիչների պալատում՝ բաց նամակով դիմելով ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին` Հայոց ցեղասպանությունը հստակ և միանշանակ ճանաչելու համար: «Պարո՛ն Նախագահ, այժմ Դուք...
23:15 20/04/2021Սյունիքի գյուղերի հարևանությամբ ադրբեջանական զինվորականները շարունակում են կրակոցներ արձակել. ՄԻՊ«Ադրբեջանական զինվորականների ներկայությունը սպառնում է գյուղերի բնակիչների ֆիզիկական անվտանգությանը»:
17:00 20/04/2021Կարեն Վրթանեսյան. Գերիների խնդիրը ԵԽԽՎ-ում բարձրացնելը արդյոք ռուսական կողմի հետ նախօրոք համաձայնեցվա՞ծ է եղելՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
14:02 20/04/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Ինչո՞ւ ԵԽ հանձնակատարը չի այցելել Բաքու՝ տեսնելու, թե ինչ անմարդկային պայմաններում են պահվում հայ գերիներըԱյսօր Ստրասբուրգում քննարկվել են Եվրոպայի Խորհրդի գերակայությունները, որի ընթացքում ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը նշել է, որ իր համար հասկանալի չէ, թե ինչու է հետևողականորեն Վեհաժողովի...
13:31 20/04/2021Իմ և ընկերոջս մարմինը քոր էր բռնել և մեր գիտակցությունները շատ վատ էին.Արմեն Ներսիսյան«Իմ և ընկերոջս մարմինը քոր էր բռնել և մեր գիտակցությունները շատ վատ էին»,-Երևանի ավագանու այսօրվա նիստում հայտնեց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Արմեն Ներսիսյանը՝ ներկայացնելով Էրեբունի...
13:01 20/04/2021Անգելա Մերկել․ Կիսում եմ ձեր տեսակետը Ադրբեջանի հետ կապված. շատ տհաճ էրԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջանում, որն անցկացվում է ապրիլի 19-22-ը, այսօր տեսակապով ելույթ ունեցավ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը՝ Նախարարների կոմիտեում...
13:05 19/04/2021Ապրիլի 24-ին ժամը 9-10-ը մուտքը դեպի Ծիծեռնակաբերդ ժամանակավորապես կսահմանափակվի«Ապրիլի 24-ին առավոտյան ժամը 9-ից 10-ը մուտքը դեպի Ծիծեռնակաբերդ ժամանակավորապես կսահմանափակվի՝ պաշտոնական պատվիրակությունների այցելությունների հետ կապված»,- այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում հայտնեց ՀՀ...
11:45 19/04/2021ՄԻՊ-ը միջազգային կառույցներին է ներկայացրել լրացուցիչ տվյալներ Ադրբեջանից գերիների վերադարձի հրատապության վերաբերյալՄարդու Իրավունքների Պաշտպան Արման Թաթոյանը տեղեկացնում է. «Այսօր պաշտոնական նամակով ԵԱՀԿ գործող նախագահին, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին, ԵԽ և ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների հանձնակատարներին և...
11:06 19/04/2021Իտալական ընկերությունը հերքել է մասնակցությունն Ադրբեջանի ռազմավարի այգու նախագծինԻտալական ճարտարապետական «120 grammi» ընկերությունը հերքել է իր մասնակցությունն Ադրբեջանում «Հաղթանակի թանգարանի» կառուցման նախագծին։ Այս մասին հայտնում է Վենետիկում ՀՀ Պատվո հյուպատոսությունը:...
09:23 19/04/2021Նիկոլը պատերազմ է մղում ընդդեմ բոլորի՝ թե՛ մարդկանց, թե՛ ընդհանրապես Հայաստան պետության. Վրթանեսյան«Բայց մենք քաղաքականություն ենք խաղում»։
09:07 19/04/2021ԵԽԽՎ-ում կա կոնսենսուս՝ Ադրբեջանը հայ ռազմագերիներին չհանձնելով խախտում է միջազգային իրավունքը․ ԶոհրաբյանԱյսօր մեկնարկող ԵԽԽՎ գարնանային նստաշրջանում մի քանի քաղաքական խմբերի նախաձեռնությամբ կքննարկվի հայ ռազմագերիների հարցը։ «Հիմնական քաղաքական ուժերի միջև կա կոնսեսուս, որ Ադրբեջանը չհանձնելով հայ...
09:38 17/04/2021Մեր երկրում կան պաշտոնյաներ, որոնք զբաղված են անօրինական արարքներ կատարելով. ՄԻՊՀայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հայտնում է, որ դիմել է իրավապահ մարմիններին որոշ պաշտոնյաների անօրինական, ձևախեղված հանրային վարքի կապակցությամբ քննություն իրականացնելու...

13:08 19/01/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 180 разЗа указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1300 выстрелов.
13:03 19/01/2019Антониу Гутерриш: ООН готова поддержать усилия сопредседателей МГ ОБСЕ по карабахскому урегулированиюПослание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения направил генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш.
12:12 19/01/2019Эдуард Шармазанов: Серж Саргсян и не уходил из активной политикиЗаседание Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) вечером 18 января прошло под председательством председателя политсилы, третьего президента Армении Сержа Саргсяна
13:09 18/01/2019Минюст Армении: Предпринимаются необходимые шаги для исполнения требований решения ЕСПЧ по делу Самвела МайрапетянаПравительство РА в максимально кратчайшие сроки должно предоставить Суду сведения о необходимых мероприятиях, предпринятых с целью обеспечения применения промежуточной меры.
10:48 18/01/2019Генсек ООН Антониу Гутерреш приветствовал состоявшуюся в Париже встречу глав МИД Армении и АзербайджанаОб этом говорится в заявлении, распространенном пресс-секретарем Генсека ООН Антониу Гутерриша.
13:23 17/01/2019Армен Ашотян немедленно требует от главы МИД Армении ответы на ряд вопросовАрмен Ашотян обратился к состоявшейся 16 января в Париже встрече исполняющего обязанности министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна с министром иностранных дел Азербайджана .
14:31 16/01/2019Валерий Семериков: Рассчитываем на продолжение и активизацию сотрудничества с Арменией в формате ОДКБВалерий Семериков направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
11:06 16/01/2019Политолог Степан Даниелян: Никол Пашинян – не Шарль де Голль, а Арцах – не АлжирСегодня в Париже состоится встреча и.о. министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна и министра иностранных дел Азербайджана Эльмара Мамедъярова.
20:24 15/01/2019Шушан Дойдоян: Не нужно превращать соцсеть Facebook в источник получения официальных сведенийШ. Дойдоян подчеркнула, тема прессы является очень чувствительной при всех властях, и не нужно выступать с заявлениями и давать оценки под влиянием момента и в моменты гнева.
11:14 15/01/2019Бывший министр обороны Армении Сейран Оганян: Правосудие не осуществляют по заказу или под влиянием улицыБывший министр обороны Армении Сейран Оганян заявил, что не признает выдвинутых против него обвинений.
11:50 14/01/2019Президент Армении обратился к депутатам парламента 7-го созыва: Будьте оппонентами, но никогда не становитесь противникамиОн подчеркнул, что новоизбранные депутаты получили широкие возможности по реализации идей бархатной революции, оправдания надежд и ожиданий общества по созданию новой Армении.
10:44 11/01/2019Арам Саргсян поздравил депутатов НС 7-го созыва: Говорят – это парламент незнакомцевХочу верить, что это не недостаток, а преимущество.
11:51 10/01/2019«Диаспоре нужно министерство Диаспоры»: католикос Арам I написал письмо и.о. премьера Армении Николу Пашиняну«Наш подход к Диаспоре должен отличаться: если в Армении проживает около 3 млн армян, то за ее пределами – 7-8 млн», – отметил католикос Арам I.
10:38 09/01/2019«Коммерсантъ»: Ереван не поднимет цену газа, но «Газпром» может снизить инвестиции в АрменииПо мнению экспертов, фактически «Газпром» мог отменить внутреннюю скидку, за счет которой его дочерняя компания инвестировала в инфраструктуру страны.
12:08 08/01/2019МВД Казахстана гарантирует объективное расследование дела об инциденте в КарагандеВ Министерстве внутренних дел Казахстана прокомментировали появление обращения разыскиваемого по делу об убийстве в Караганде.
12:00 08/01/2019Эдуард Шармазанов о словах Никола Пашиняна: Фактически, нас ждут подобного рода победы и экономическая революция?Сегодня стартовала первая рабочая неделя 2019 года, в которую мы вступаем с возрастающей с каждым днем обеспокоенностью, написал он.
12:06 04/01/2019Омбудсмен Армении А. Татоян выразил соболезнования Татьяне Москальковой в связи с трагедией в МагнитогорскеС глубокой скорбью узнал трагическую весть об обрушении жилого дома в Магнитогорске, которая стала причиной гибели жителей дома, в том числе детей.
10:48 03/01/2019Замглавы Минтранса Армении Армен Памбухчян принял решение не отказываться от депутатского мандатаПри этом Памбухчян не исключил возвращения в исполнительную власть.
14:27 29/12/2018Может ли суд приостановить рассмотрение ходатайства на основании завершения рабочего дня? Ответил адвокатСуд общей юрисдикции Еревана 28 декабря рассматривал ходатайство команды защитников второго президента Армении Роберта Кочаряна о применении альтернативной меры пресечения.