11:29 10/04/2021Սենոր Հասրաթյան. 29 տարի առաջ հայը կարողացավ ինքնակազմակերպվել ու վերագտնել սեփական Ես-ըԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
10:59 10/04/2021Էդգար Ղազարյան. Մեր հայրենակիցները գերությունից կարող են ազատվել միայն այն դեպքում, երբ վերականգնվի մեր պետականությունըՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Վերջին շրջանում Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող մեր հայրենակիցներից ազատ է արձակվել միայն Մարալ Նաջարյանը, ով,...
09:07 10/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Տեսնես կա՞ մեկ այլ երկիր, որի պաշտպանության նախարարն անընդհատ փախուստի մեջ է«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Պաշտպանության նախարարության շենքի մոտ անհետ կորածների ծնողների ակցիայի հետևանքով Վաղարշակ Հարությունյանի ուղղաթիռով...
18:08 09/04/2021Բարձրաստիճան սպաներն ուղղաթիռները դարձրել են տաքսիներ. Շահե Աճեմյան«Երկիրը վտանգող, դավաճանող այս ապիկար իշխանության ղեկավարին՝ Նիկոլ Փաշինյանին մեր բանակը պետք է վաղուց ձերբակալած լիներ, կամ էլ հեղաշրջում պետք է աներ»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտարարեց...
15:05 09/04/2021Սա փնթի, ապաշնորհ իշխանության հերթական ձախողումն է. Էդմոն Մարուքյան«Սա փնթի, ապաշնորհ իշխանության հերթական ձախողումն է, որը դատապարտելի է»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն՝...
11:17 09/04/2021Արա Սաղաթելյան. Ունենք հիմքեր՝ կասկածելու, որ վարչապետի աթոռին նստած կլոունը առիթ կգտնի և կչեղարկի ընտրությունը«Հրապարակ»-ը գրել էր, որ Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի թիմը կուսակցություն է գրանցել, որով էլ մտադիր են մասնակցել առաջիկա հավանական ընտրություններին։ Կուսակցությունը կոչվում է «Իմ...
10:13 09/04/2021Հայ ռազմագերիների փոխանցման հարցը լուծված է և փակ. Ադրբեջանի ԱԳ նախարարՄինչ Հայաստանում պաշտոնապես հաստատում են՝ ապրիլի 8-ին հայ ռազմագերիների նոր խումբ է վերադառնալու Հայաստան, իսկ քիչ անց իրենք իրենց հերքում՝ «գերիների հետ վերադարձը կրկին հետաձգվում է», Ադրբեջանի...
20:08 08/04/2021Վահե Հովհաննիսյան․ Արցախը Հայաստա՞ն է, թե՝ վերջԱյլընտրանքային նախագծեր խումբ Վահե Հովհաննիսյանը հոդված է հրապարակել, որում, մասնավորապես, ասվում է․ «Ստեփանակերտյան հայտնի «Արցախը Հայաստան է և վերջ»-ը սկիզբ դրեց Կովկասում խոշոր փոփոխությունների,...
14:22 08/04/2021Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները հայց են ներկայացրել ընդդեմ Նիկոլ ՓաշինյանիՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Հայատանի Հանրապետության և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի։ Ինչպես մանրամասնում են թիմից, հայցի հիմքում ընկած են Նիկոլ...
13:05 08/04/2021Վիկտոր Սողոմոնյան. 13 տարվա թունավորման պատասխանատուները պետք է պատժվեն«ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ հետապնդումներ սկսելուց ի վեր, թե մեր իրավաբանական թիմը, թե իրենց հարգող իրավաբաններն ասում էին՝ այս գործը պարզապես մտացածին է ու անգրագետ...
13:50 07/04/2021Ոստիկանությունը լրիվ վերածվել է շնագայլերի ոհմակի. նախկին փոխոստիկանապետ«Ես՝ որպես ոստիկանության գեներալ, չէի սպասում այսպիսի վերաբերմունքի»,- այսօր Կառավարության շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախկին փոխոստիկանապես Գագիկ Համբարձումյանն՝ անդրադառնալով «ՎԵՏՕ»...
13:21 07/04/2021Մոսկվա Նիկոլի այցից մեծ բաներ սպասելու կարիք չկա, մտածում է իր հետագա ճակատագրի մասին. Արտակ Զաքարյան«Արցախյան պատերազմից հետո այս իշխանությունների ստեղծած բոլոր պրոբլեմները Հայաստանի ու տարածաշրջանի համար ավելի շատ Ռուասատանի տիրույթում են լուծման ենթակա, որովհետև սրանք ամբողջ աշխարհին արդեն...
10:59 07/04/2021«Ընդամենը 5 օրում ՀՀ դրամն արժեզրկվել է 5 դրամով»ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Խոստացել էի դրամի փոխարժեքի թեմայի անդրադառնալ, երբ այն կհատի 540 դրամի սահմանագիծը։ 2021 թվականի ապրիլի 7-ին դա...
15:35 06/04/2021Թրքասերներին ուղղակի խորհուրդ եմ տալիս ապրիլի 24-ին ընդհանրապես չերևալ Ծիծեռնակաբերդում. Արամ Գ.Սարգսյան«Մենք նրանց գաղափարներով, ովքեր թրքասեր դարձան, իհարկե, առաջին հերթին Նիկոլին է վերաբերվում, չենք շարժվելու, թող մոռանա, որ ինքը կարողանալու է այդ ամբողջն իրականացնել»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանի...
15:10 06/04/2021Սեյրան Օհանյան. Պարտավոր ենք վերականգնել հայկական հզոր բանակի համբավը«Ես այսօր պարտությունից չեմ խոսի։ Մենք ունեցել ենք հզոր բանակ, ու այսօր պարտավոր ենք վերականգնել հայկական հզոր բանակի համբավը»,- ասաց պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ ելույթ ունենալով...
10:58 06/04/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Ես չեմ տեսնում որևէ մեկին, որ կարող է գլուխ հանել այս բարդ իրավիճակում«Դատախազությունն այժմ փնտրում է հնարավորություն մեղադրանքի վերաորակավորման համար, բայց չեմ կարծում, որ դա նրանց կհաջողվի»,-ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Վլադիմիր Պոզներին տված...
10:35 06/04/2021«Արաքս թռչնաֆաբրիկա». «Այլևս չենք լռելու...»«Արաքս Թռչնաֆաբրիկա» ՓԲԸ-ն հանդես է եկել հայտարարությամբ` կապված ձվի շուկայում տիրող իրավիճակի հետ. «Այլևս չենք լռելու... «Արաքս Թռչնաֆաբրիկա» ՓԲԸ-ն, հանդիսանալով հավի ձվի և թռչնամսի արտադրության...
14:15 05/04/2021Գները շարունակում են աճել, իսկ մարդկանց եկամուտները՝ ոչ. Սուրեն ՊարսյանՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանն անդրադարձել է ՀՀ-ում արձանագրվող գնաճին։ «ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի կողմից հրապարակված տվյալների համաձայն՝ 2021 թվականի հունվար-մարտ ամիսներին նախորդ տարվա նույն...
12:00 05/04/2021Գարեգին Երկրորդը հուսով է՝ Ադրբեջանի ագրեսիան կարժանանա Եվրախորհրդարանի պատշաճ արձագանքինԱպրիլի 4-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ էջմիածնում ընդունել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանսուա-Քսավիե Բելամիին և պատգամավորի գործընկեր...
11:53 05/04/2021Թադևոս Ավետիսյան. Մեր երկրի տնտեսությունը հյուծվում է օր-օրիՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի ծրագրերի համակարգող, տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանն իր հոդվածում ներկայացրել է տնտեսական ցուցանիշներն ու եկել համոզման՝ մեր երկրի տնտեսությունը...

12:55 25/11/2014UN chief: Everyone has responsibility to prevent violence against womenUnited Nations Secretary-General Ban Ki-moon has issued the following message on the International Day for the Elimination of Violence against Women: “Sexual and gender-based violence is the most...
10:27 25/11/2014‘Epidemic of police violence in US’: Black person killed every 28 hours'The recent murder of a 12-year-old black boy confirms there’s an epidemic of police violence in the black community in the US where the police seem to function as judge.'
10:11 24/11/2014Germany bends over backwards to satisfy US spying demands'Despite the historic lessons Germany has bent over backwards trying to accommodate spying requests by the US,' Annie Machon says.
14:14 22/11/2014Artsrun Hovhannisyan: NKR Armed Forces carried out unprecedented operationThe special operation by the Armed Forces of the Nagorno-Karabakh Republic at the crash site of the Mi-24 helicopter was unprecedented in its nature and complexity, Armenian Defense Ministry...
10:13 22/11/2014‘How Ukraine was turned into a failed state in a year’'As a country with few socio-economic and political problems Ukraine has turned into a failed state torn by civil war and sectarian violence.'
10:27 21/11/2014‘US intergovernmental conflict: Military vs diplomacy’'The contradictory statements coming from US President Obama, John Kerry, and top military officials show that the US government is in bad shape and there is no cabinet solidarity.'
18:31 20/11/2014OSCE deeply concerned over lack of access to helicopter crash siteThe OSCE Minsk Group expressed concern about the lack of humanitarian access to the crash site of the military helicopter downed by Azerbaijani forces on November 12, the BBC reports.
11:17 20/11/2014‘Revoking European passports solution to jihadist issue’'To prevent European converts who listen to extremist preachers from fighting for ISIS, European governments should revoke their travel documents.'
20:34 19/11/2014Andrzej Kasprzyk: Baku has not provided security guarantees to OSCE delegation in area where Mi-24 was downedOfficial Baku has not provided guarantee to the OSCE mission to survey the area where the helicopter had crashed, no monitoring has been performed in this connection, stated the personal...
17:17 19/11/2014PACE condemns Azerbaijan’s use of prisoner transfer treaty in ‘Safarov case’The Standing Committee of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) has condemned the use by Azerbaijan of a Council of Europe prisoner transfer treaty to justify the immediate...
15:54 19/11/2014UNSC condemns ISIL 'heinous' killingsISIL's "heinous and cowardly" murders is a tragic reminder of the increasing dangers humanitarian personnel face every day in Syria, the UN Security Council said in a statement.
10:01 19/11/2014Erdogan undiscovered America of ColumbusTurkish President Recep Tayyip Erdogan shook the world when he said Muslims reached America 300 years before Columbus did.
15:50 18/11/2014Marat Terterov: Processes in Karabakh conflict zone are ‘controlled escalation’The processes in the zone of the Nagorno-Karabakh conflict are a ‘controlled escalation,’ Marat Terterov, political analyst, Director of the European Geopolitical Forum (EGF), said at a press...
09:51 18/11/2014‘Goal of hostage beheadings by IS – to draw the US into Mideast’'Beheadings of hostages are designed as a big provocation, aimed at pushing the US to come into the region and not at warning it to keep out of Syria and Iraq.'
12:24 17/11/2014No progress in efforts to approach downed helicopter – Armenian Defense MinistryThe Armenian side is still unable to approach the downed MI-24 helicopter, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
10:48 17/11/2014Russia; Only option for nuclear cooperationThe US has a plan to prevent Iran’s nuclear activities from reaching a military level based on which uranium reserves must reach an amount so that there is not enough time for production.
13:18 15/11/2014US Congressmen condemn Azerbaijan’s actions: Nagorno Karabakh residents deserve and want peaceMembers of Congress continue condemning Azerbaijan’s latest escalation of anti-Armenian aggression, reports Asbarez.
10:09 15/11/2014‘Americans do not have any coherent policy in Syria’'The US doesn’t have any coherent policy in Syria apart from saying publicly that they want to overthrow the Assad government and they will not do anything that will help him to sustain his position.'
15:32 14/11/2014xxxxxxxxState Department: US urges Karabakh conflict sides to remain restraintThe United States continues to urge the parties of the Karabakh conflict to remain restrained, the US State Department Spokesperson Jen Psaki stated at the Daily Press Briefing, in connection with...
09:54 14/11/2014No chance for removal of all sanctions'The Iranian team has stated that the sanctions are not related to the issues of human rights but to nuclear issues.'