11:29 10/04/2021Սենոր Հասրաթյան. 29 տարի առաջ հայը կարողացավ ինքնակազմակերպվել ու վերագտնել սեփական Ես-ըԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
10:59 10/04/2021Էդգար Ղազարյան. Մեր հայրենակիցները գերությունից կարող են ազատվել միայն այն դեպքում, երբ վերականգնվի մեր պետականությունըՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Վերջին շրջանում Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող մեր հայրենակիցներից ազատ է արձակվել միայն Մարալ Նաջարյանը, ով,...
09:07 10/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Տեսնես կա՞ մեկ այլ երկիր, որի պաշտպանության նախարարն անընդհատ փախուստի մեջ է«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Պաշտպանության նախարարության շենքի մոտ անհետ կորածների ծնողների ակցիայի հետևանքով Վաղարշակ Հարությունյանի ուղղաթիռով...
18:08 09/04/2021Բարձրաստիճան սպաներն ուղղաթիռները դարձրել են տաքսիներ. Շահե Աճեմյան«Երկիրը վտանգող, դավաճանող այս ապիկար իշխանության ղեկավարին՝ Նիկոլ Փաշինյանին մեր բանակը պետք է վաղուց ձերբակալած լիներ, կամ էլ հեղաշրջում պետք է աներ»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտարարեց...
15:05 09/04/2021Սա փնթի, ապաշնորհ իշխանության հերթական ձախողումն է. Էդմոն Մարուքյան«Սա փնթի, ապաշնորհ իշխանության հերթական ձախողումն է, որը դատապարտելի է»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն՝...
11:17 09/04/2021Արա Սաղաթելյան. Ունենք հիմքեր՝ կասկածելու, որ վարչապետի աթոռին նստած կլոունը առիթ կգտնի և կչեղարկի ընտրությունը«Հրապարակ»-ը գրել էր, որ Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի թիմը կուսակցություն է գրանցել, որով էլ մտադիր են մասնակցել առաջիկա հավանական ընտրություններին։ Կուսակցությունը կոչվում է «Իմ...
10:13 09/04/2021Հայ ռազմագերիների փոխանցման հարցը լուծված է և փակ. Ադրբեջանի ԱԳ նախարարՄինչ Հայաստանում պաշտոնապես հաստատում են՝ ապրիլի 8-ին հայ ռազմագերիների նոր խումբ է վերադառնալու Հայաստան, իսկ քիչ անց իրենք իրենց հերքում՝ «գերիների հետ վերադարձը կրկին հետաձգվում է», Ադրբեջանի...
20:08 08/04/2021Վահե Հովհաննիսյան․ Արցախը Հայաստա՞ն է, թե՝ վերջԱյլընտրանքային նախագծեր խումբ Վահե Հովհաննիսյանը հոդված է հրապարակել, որում, մասնավորապես, ասվում է․ «Ստեփանակերտյան հայտնի «Արցախը Հայաստան է և վերջ»-ը սկիզբ դրեց Կովկասում խոշոր փոփոխությունների,...
14:22 08/04/2021Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները հայց են ներկայացրել ընդդեմ Նիկոլ ՓաշինյանիՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Հայատանի Հանրապետության և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի։ Ինչպես մանրամասնում են թիմից, հայցի հիմքում ընկած են Նիկոլ...
13:05 08/04/2021Վիկտոր Սողոմոնյան. 13 տարվա թունավորման պատասխանատուները պետք է պատժվեն«ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ հետապնդումներ սկսելուց ի վեր, թե մեր իրավաբանական թիմը, թե իրենց հարգող իրավաբաններն ասում էին՝ այս գործը պարզապես մտացածին է ու անգրագետ...
13:50 07/04/2021Ոստիկանությունը լրիվ վերածվել է շնագայլերի ոհմակի. նախկին փոխոստիկանապետ«Ես՝ որպես ոստիկանության գեներալ, չէի սպասում այսպիսի վերաբերմունքի»,- այսօր Կառավարության շենքի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախկին փոխոստիկանապես Գագիկ Համբարձումյանն՝ անդրադառնալով «ՎԵՏՕ»...
13:21 07/04/2021Մոսկվա Նիկոլի այցից մեծ բաներ սպասելու կարիք չկա, մտածում է իր հետագա ճակատագրի մասին. Արտակ Զաքարյան«Արցախյան պատերազմից հետո այս իշխանությունների ստեղծած բոլոր պրոբլեմները Հայաստանի ու տարածաշրջանի համար ավելի շատ Ռուասատանի տիրույթում են լուծման ենթակա, որովհետև սրանք ամբողջ աշխարհին արդեն...
10:59 07/04/2021«Ընդամենը 5 օրում ՀՀ դրամն արժեզրկվել է 5 դրամով»ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Խոստացել էի դրամի փոխարժեքի թեմայի անդրադառնալ, երբ այն կհատի 540 դրամի սահմանագիծը։ 2021 թվականի ապրիլի 7-ին դա...
15:35 06/04/2021Թրքասերներին ուղղակի խորհուրդ եմ տալիս ապրիլի 24-ին ընդհանրապես չերևալ Ծիծեռնակաբերդում. Արամ Գ.Սարգսյան«Մենք նրանց գաղափարներով, ովքեր թրքասեր դարձան, իհարկե, առաջին հերթին Նիկոլին է վերաբերվում, չենք շարժվելու, թող մոռանա, որ ինքը կարողանալու է այդ ամբողջն իրականացնել»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանի...
15:10 06/04/2021Սեյրան Օհանյան. Պարտավոր ենք վերականգնել հայկական հզոր բանակի համբավը«Ես այսօր պարտությունից չեմ խոսի։ Մենք ունեցել ենք հզոր բանակ, ու այսօր պարտավոր ենք վերականգնել հայկական հզոր բանակի համբավը»,- ասաց պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ ելույթ ունենալով...
10:58 06/04/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Ես չեմ տեսնում որևէ մեկին, որ կարող է գլուխ հանել այս բարդ իրավիճակում«Դատախազությունն այժմ փնտրում է հնարավորություն մեղադրանքի վերաորակավորման համար, բայց չեմ կարծում, որ դա նրանց կհաջողվի»,-ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Վլադիմիր Պոզներին տված...
10:35 06/04/2021«Արաքս թռչնաֆաբրիկա». «Այլևս չենք լռելու...»«Արաքս Թռչնաֆաբրիկա» ՓԲԸ-ն հանդես է եկել հայտարարությամբ` կապված ձվի շուկայում տիրող իրավիճակի հետ. «Այլևս չենք լռելու... «Արաքս Թռչնաֆաբրիկա» ՓԲԸ-ն, հանդիսանալով հավի ձվի և թռչնամսի արտադրության...
14:15 05/04/2021Գները շարունակում են աճել, իսկ մարդկանց եկամուտները՝ ոչ. Սուրեն ՊարսյանՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանն անդրադարձել է ՀՀ-ում արձանագրվող գնաճին։ «ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի կողմից հրապարակված տվյալների համաձայն՝ 2021 թվականի հունվար-մարտ ամիսներին նախորդ տարվա նույն...
12:00 05/04/2021Գարեգին Երկրորդը հուսով է՝ Ադրբեջանի ագրեսիան կարժանանա Եվրախորհրդարանի պատշաճ արձագանքինԱպրիլի 4-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ էջմիածնում ընդունել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանսուա-Քսավիե Բելամիին և պատգամավորի գործընկեր...
11:53 05/04/2021Թադևոս Ավետիսյան. Մեր երկրի տնտեսությունը հյուծվում է օր-օրիՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի ծրագրերի համակարգող, տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանն իր հոդվածում ներկայացրել է տնտեսական ցուցանիշներն ու եկել համոզման՝ մեր երկրի տնտեսությունը...

11:58 13/12/2018«Знаком с обвинением и не признаю»: Армен Геворкян прибыл в суд общей юрисдикции Еревана«Понятно, что не признаю выдвинутое обвинение. Остальные разъяснения представят мои адвокаты после заседания суда», – сказал Геворкян, посоветовав воздерживаться от предположений и жить спокойно.
13:35 12/12/2018МИД: Информация о прошении армянской стороной встреч с генсеком НАТО и госсекретарем США не соответствует действительности«Грапарак» сегодня написала, что «министр пытался сделать все, чтобы его принял генсек НАТО Йенс Столтенберг, однако не получилось, и вынуждено удовлетворился встречей с госпожой Роуз Гетемюллер».
14:34 11/12/2018Левон Ширинян: До ЦИК Армении не дошли около 60 голосов в пользу Христианско-демократической партииШиринян также утверждает, что около 60 голосов в пользу их политсилы с трех избирательных участков были потеряны прежде, чем дойти до ЦИК РА.
10:56 11/12/2018В ЕС ожидают продолжения усилий по дальнейшей демократизации и модернизации Армении9 декабря в Армении состоялись внеочередные выборы в Национальное Собрание, которые стали первыми общенациональными выборами после смены власти в апреле-мае 2018 года.
14:17 10/12/2018Сона Айвазян: На выборах в НС Армении зафиксированы злоупотребления административным ресурсомПо ее словам, наблюдатели были обеспокоены риторикой ненависти в ходе агиткампании.
13:38 10/12/2018Президент Армен Саркисян поздравил прошедшие в парламент политические силыВ то же время, хочу выразить благодарность всем участвующим в выборах партиям и блокам, в том числе – все гражданам Армении, которые выразили свое отношение касательно будущего страны.
09:49 10/12/2018Никол Пашинян прокомментировал предварительные итоги выборов в парламент Армении«Люблю всех вас, горжусь вами, преклоняюсь перед всеми вами», – написал он.
11:54 09/12/2018Директор СНБ Армении Артур Ванецян: Проголосовал во имя свободной и независимой АрменииОн отметил, что эти выборы будут самыми справедливыми и беспрецедентными в истории Армении, в чем все убедятся спустя несколько часов.
11:38 09/12/2018Спикер парламента Ара Баблоян: Отдал свой голос во имя безопасности Армении и АрцахаМы должны приложить усилия для экономического развития, благосостояния населения.
13:13 07/12/2018Бако Саакян возложил венок к памятнику невинным жертвам Спитакского землетрясенияБако Саакян в сопровождении представителей высшего руководства республики посетил Степанакертский мемориальный комплекс и возложил венок к памятнику невинным жертвам стихии.
11:20 07/12/2018Виген Саркисян и Арпине Ованнисян: Мы искренне сожалеем«9 декабря – день выборов будущего нашей страны. Не бойтесь. Ваш голос будет решающим», – отмечается в заявлении.
14:12 06/12/2018В Сюникской области Армении продолжаются поиски попавшего под лавину военнослужащегоВ Сюникской области Армении сегодня 5 военнослужащих накрыло лавиной.
13:27 06/12/201830 секунд, изменивших судьбы: после землетрясения 1988 года в Армении мать под завалами кормила ребенка кровью из пальцаА ее старший сын, которому в 1988 году было 6 лет, в момент землетрясения находился в детском саду.
10:20 06/12/2018Зограб Мнацаканян и Эльмар Мамедъяров договорились в ближайшее время продолжить встречиВ Милане 5 декабря в рамках заседания министерского совета ОБСЕ состоялась встреча и.о. министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна и главы МИД Азербайджана Эльмара Мамедъярова.
14:04 05/12/2018Главы МИД Армении и Азербайджана сегодня на встрече согласуют заявление по Карабаху – Мария Захарова«Соответствующий анонс уже был сделан пару дней назад, 3 декабря. Планируется согласование заявления по нагорно-карабахскому урегулированию», – сказала она.
13:13 05/12/2018«Они были летчиками высокого класса»: президент Арцаха выразил соболезнования в связи с крушением самолета Су-25 ВС АрменииОт имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнования в связи с невосполнимой утратой и желаю стойкости и крепости духа, отметил он.
10:27 05/12/2018МИД Арцаха: Степанакерт не вел и не ведет переговоров об освобождении или же обмене Д. Аскерова и Ш.ГулиеваБаку пытается поставить знак равенства между отбывающими наказание в Арцахе по решению суда преступниками и удерживаемыми в Азербайджане заложниками.
16:08 04/12/2018Кандидат в депутаты от РПА Давид Шахназарян пригласил Никола Пашиняна на дебаты и дал ему время до 18:30Д. Шахназарян подчеркнул, что, начиная с мая с.г., межпозиционная зона в нахиджеванском направлении существенным образом сократилась.
12:31 04/12/2018Публикации в прессе не соответствуют действительности: Никол Пашинян о представленной им декларации«Накануне увидел в прессе публикации о том, будто я не представил декларацию в ЦИК. Конечно, такое утверждение не соответствуют действительности», – написал Никол Пашинян.
11:14 04/12/2018Виген Саркисян – властям Армении: Разве не было глупостью рубить сук, на котором сидишь?Я подозреваю: хотя и заявляется о неизменности отношений с РФ, под армяно-российские отношения закладываются бомбы замедленного действия, написал он.