15:26 06/05/2021ԱԱԾ պահեստազորի սպաներ. Անպատասխան մնացած հարցերից կուզենայինք հատկապես առանձնացնել հետևյալներըԱԱԾ պահեստազորի սպաների միություն ՀԿ-ն տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «44-օրյա աղետալի պատերազմի ավարտից անցել է արդեն յոթ ամիս, սակայն հասարակությանը հուզող ոչ մի հարց սկզբունքորեն չի...
20:34 05/05/2021Արա Սաղաթելյանը՝ Փաշինյանի մասին. Դրսից բոլորը տեսնում են, որ գործ ունեն հասարակ տրոլի հետ«Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա թիմի իշխանության մնալու պարագայում ապագա չկա»,-Aysor.am-ի հետ զրույցում ասել է ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը, ով այսօր ներկա էր «Վերածնվող Հայաստան»...
13:01 05/05/2021Ապրիլյան քննիչ հանձնաժողովի զեկույցում շատ հակասական և խճճող բաներ կային. Սոֆյա Հովսեփյան«Այո՛, Գարեգին Նժդեհի արձանն այժմ իր տեղում է (Արցախի Մարտունի շրջանում, խմբ.), բայց մինչև մայիսի իննը դա ուզում էին հանել»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ անկախ պատգամավոր...
11:46 05/05/2021ՄԻՊ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում գերությունից երեկ վերադարձած անձանցՄարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ Պաշտպանի ներկայացուցիչները, այդ թվում՝ աշխատակազմի բժիշկը, այցելել են Ադրբեջանում գերությունից երեկ վերադարձած անձանց: ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ...
09:30 05/05/2021Կառլեն Խաչատրյան. Կառավարությունը բուհերի հոգաբարձուների խորհուրդների հետ կապված որոշումն ընդունեցԵՊՀ կառավարման և գործարարության ամբիոնի վարիչ Կառլեն Խաչատրյանն ահազանգում է. «Այսօր Կառավարությունը հաստատել է շրջանառության մեջ դրված որոշման նախագիծը, որով բուհերի հոգաբարձուների խորհրդում...
17:40 04/05/2021Արմեն Գևորգյան. Մարտի 1-ի գործը Նիկոլ Փաշինյանի արդարադատության համակարգի ամենամեծ ձախողումն էրՀՀ նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար, նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում շարունակում է անդրադառնալ Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումներին։ Նա գրում է.
16:02 04/05/2021Էդգար Ղազարյան. ԱԺ լեգիտիմությունը կասկածի տակ է, Մարուքյանն ու Ծառուկյանը հանցավոր համաձայնության են գնացել«Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետի պաշտոնում պաշտոնավարելու ոչ մի իրավունք չունի»,- կառավարության շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեռց ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը։ Պնդումը...
13:02 04/05/2021Բլինքենի ցինիզմը ցեղասպանության ճանաչումից հետո խրախուսում է Ադրբեջանի հետագա ագրեսիան․ Մայքլ ՌուբինԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Ադրբեջանին ազդակ տվեց, որ այն ոչ մի հետևանքի չի բախվի, այլ կպարգևատրվի։
09:33 04/05/2021Վարդան Ոսկանյան. Այ եթե Չինաստանը որոշի փռթկացնել իր պատվաստանյութին «հումորով» մոտեցողների վրա, կարող է «ցունամի» լինելԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը, անդրադառնալով երեկ ԱԺ-ում չինական պատվաստանյութի շուրջ Նիկոլ Փաշինյանի, Արարատ Միրզոյանի, Ալեն Սիմոնյանի ծիծաղին ու չինական պատվաստանյութով պատվաստվելը միմյանց վրա...
13:58 03/05/2021Արտակ Զաքարյան. Կապիտուլյանտը կրկին աղավաղում է Սերժ Սարգսյանի կողմից վարած բանակցություններըՊաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԱԺ-ում արած հայտարարություններին, գրել է.
12:57 03/05/2021Աշոտյան. 5 000 զոհի, ռազմագերիների և անհետ կորածների քավորը ռեխը բաց դեռ կատակներ է անումՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, արձագանքելով ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
12:04 03/05/2021«Բայդենը կսահմանափակի Թուրքիայի տարածաշրջանային հավակնությունները»«Արտաքին քաղաքականության մեջ մանևրելու Թուրքիայի ազատությունը, հավանաբար, զգալիորեն կսահմանափակվի ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի կառավարման տարիներին»,- այս մասին ասում է Եվրահանձնաժողովի ընդլայնման նախկին...
09:58 03/05/2021Արտակ Զաքարյան. Ինձ խիստ բարկացնում է այդ մարդկանց գաղթողական մտորումներըՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Վերջին ամիսներին շատերից եմ լսել հետևյալը. «...Եթե Նիկոլը վերարտադրվեց, ստիպված արտագաղթելու ենք երկրից»։ Սա ասողներն առանց...
20:48 30/04/2021Այն,որ կարող էր այսպիսի աղետ լիներ, բնական է՝ չէի կարող կանխատեսել․ Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը կինոռեժիսոր Մհեր Մկրտչյանի հետ Armnews-ի եթերում զրուցել է 2018 թվականի ապրիլյան իրադարձությունների, իշխանությունից հրաժարվելու և այլ հարցերի մասին: Անդրադառնալով իր...
13:08 30/04/2021Չէի մտածում, թե մեր հասարակությունը կարող է այդքան հանդուրժողական լինել ստի ու ոչ պրոֆեսիոնալիզմի նկատմամբ. Քոչարյան«Ես չէի մտածում, թե մեր հասարակությունը կարող է այդքան հանդուրժող լինել ստի նկատմամբ, կարող ենք այդքան հանդուրժող լինել ոչ պրոֆեսիոնալիզմի նկատմամբ: Ինձ համար բացահայտում էր»,- իր աջակիցների հետ...
12:40 30/04/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Առաջիկա ընտրությունները հեշտ չեն լինելու«Առաջիկա ընտրությունները հեշտ չեն լինելու։ Իշխանությունն էլ ամեն ինչ անելու է, որ վերարտադրվի»,- ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իր աջակիցների հետ հանդիպմանը։ Նա նշել է, որ, սակայն,...
10:31 30/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախցուն առաջին հերթին պետք է անվտանգություն«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ցանկացած դեպքում պետք է հասկանալ, որ արցախցուն առաջին հերթին պետք է անվտանգություն, քանի որ առանց դրա դժվար է պատկերացնել զարգացում...
09:19 30/04/2021Վարդան Ոսկանյան. Անկարայի դրդմամբ ադրբեջանցի զինված բաշիբոզուկները կարող են սադրանքի գնալ ռուսական զորքի դեմԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը, արձագանքելով Բաքվում տեղի ունեցած բողոքի ակցիային, գրել է. «Այսօր Բաքվում Ռուսաստանի դեսպանատան դիմաց «Ռուս, ֆարս, Էրմա̈նի՝ բունլար թո̈ւրքո̈ւն դո̈ւշմա̈նի» («Ռուս, պարսիկ,...
18:17 29/04/2021Մեզ չեք կարող ընկճել քաղաքական ռեպրեսիաներով և ճիզվիտային վարքագծով. Լիլիթ Գալստյան«Ապրիլի 22-ին մենք այստեղ էինք՝ մեր բողոքի ձայնը հնչեցնելու իրավապահներին, և մեր համակրանքը արտահայտելու արժանապատիվ սյունեցիներին, որոնք պետության բացակայության պայմաններում պահպանում են սեփական...
16:17 29/04/2021Ֆրանսիացի պատգամավորներն այցելել են ԵռաբլուրՖրանսիայի խորհրդարանի պատգամավորները, որոնք Հայաստանում են Հայոց ցեղասպանության միջոցառումներին մասնակցելու համար, այցելել են Եռաբլուր։ Այս մասին թվիթերում գրել է պատգամավոր Ֆրանսուա Պուպոնին։ «Մեծ...

09:56 23/01/2015‘Obama lying to the world about ISIS’'If President Obama was serious in his intention to destroy ISIS, he would cut the US funding for the terrorist group.'
12:10 22/01/2015Azerbaijan attempts subversive raid in TavushThere are no casualties on the Armenian side.
10:04 22/01/2015Oil price drop is ‘economic warfare against US enemies’'The current oil price decline can be explained by heavy selling in US future markets which is part of an all-out economic war between the US and countries like Russia, Iran and Venezuela.'
10:42 21/01/2015Azerbaijan fires 3,000 shots towards Karabakh frontline positionsAzerbaijan violated the ceasefire about 300 times along the Line of Contact with Karabakh troops on January 20 and overnight to January 21.
09:31 21/01/2015Zuart Sudjian sues Turkey to reclaim her family lands — Diyarbakir AirportOn the eve of the Centennial, both the Armenian government and some Diaspora groups are considering the possibility of filing lawsuits against Turkey in international courts.
12:36 20/01/2015Azerbaijan makes 8 cross-border infiltration attempts; Armenian soldier killedThe frontline units of the NKR Defense Army reacted in time, and threw the enemy back to their initial positions.
10:00 20/01/2015‘Saudi human rights record worst in region: 1 beheading every 4 days’‘As long as Saudi oil is seen as a valuable resource for US oil corporations, the US will maintain relations with the feudal regime regardless of what that means for the rights of Saudi people.’
10:48 19/01/2015Heritage deputy chairman on conference called by Gagik TsarukyanThe January 20 conference initiated by Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan will be an event where opinions will be voiced, Armen Martirosyan, deputy chairman of Heritage Party, told...
09:44 19/01/2015Feeling of ‘solid Western support’ behind Kiev’s renewed assault on Donbass'Kiev’s renewed military offensive in the east comes from strong US support, in particular neo-conservative Congress.'
13:44 17/01/2015Preparations still underway for conference initiated by Prosperous Armenia leaderThe conference initiated by Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan will bring together opposition political figures, representatives of NGOs, civil initiatives, experts, and analysts, Tigran...
12:20 17/01/2015Armenian pogroms in Baku: The New York Times - Indifference and silence can cause another genocideIt is signed by more than 130 human rights activists, public figures and scientists from different countries of Europe and America The New York Times, July 27, 1990.
10:16 17/01/2015‘European Jews should be allowed to carry guns to protect their lives’'If governments are unable to protect Jews in Europe, at least a few people in each Jewish community should be permitted to carry a gun.'
09:51 16/01/2015‘Global War I: geopolitical battle where oil is key’'The oil price crash is the first battle of Global War I between the geopolitical interests of the West versus Russia and its allies.'
11:45 15/01/2015Prosecutor General: We are taking every measure to ensure criminal punishment for offenderThe Prosecutor General of Armenia has left for Gyumri with the respective officials to give clarifications on the investigation process of the cruel murder committed in the Armenian city of Gyumri on...
09:44 15/01/2015‘Russia, Syria, Iran, China needed in global fight against ISIS’In the wake of the Paris attacks last week, French lawmakers overwhelmingly approved Tuesday to extend airstrikes against the Islamic State in Iraq.
19:18 14/01/2015Memorial service for slain Gyumri familySince early morning, residents of Armenia’s second largest city of Gyumri are flocking to Surb Nshan Church to pay tribute to the Avetisyan family, cruelly murdered in their house on Monday morning,...
09:41 14/01/2015'PEGIDA rallies – violent threat to democratic societies''Fascist and extreme right organizations are behind PEGIDA rallies that seek to crush all forms of democracy and free speech in Germany,' Mark Bergfeld said.
13:56 13/01/2015Armenian Prime Minister offers condolences over tragedy in GyumriArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan has extended condolences over the cruel murder of a family in Gyumri.
12:21 13/01/2015Baby wounded in Gyumri remains in critical conditionThe six-month-old child, who survived the murder in the Armenian city of Gyumri on Monday, remains in critical condition, the press service of Armenia’s Ministry of Health said.
10:37 13/01/2015‘Rise of extremism in Europe comes together with anti-Semitism’'The Paris attacks were partly against Jews and Netanyahu invited Jewish people to come to Israel if they feel insecure,' Alex Selsky said.