15:26 06/05/2021ԱԱԾ պահեստազորի սպաներ. Անպատասխան մնացած հարցերից կուզենայինք հատկապես առանձնացնել հետևյալներըԱԱԾ պահեստազորի սպաների միություն ՀԿ-ն տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «44-օրյա աղետալի պատերազմի ավարտից անցել է արդեն յոթ ամիս, սակայն հասարակությանը հուզող ոչ մի հարց սկզբունքորեն չի...
20:34 05/05/2021Արա Սաղաթելյանը՝ Փաշինյանի մասին. Դրսից բոլորը տեսնում են, որ գործ ունեն հասարակ տրոլի հետ«Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա թիմի իշխանության մնալու պարագայում ապագա չկա»,-Aysor.am-ի հետ զրույցում ասել է ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը, ով այսօր ներկա էր «Վերածնվող Հայաստան»...
13:01 05/05/2021Ապրիլյան քննիչ հանձնաժողովի զեկույցում շատ հակասական և խճճող բաներ կային. Սոֆյա Հովսեփյան«Այո՛, Գարեգին Նժդեհի արձանն այժմ իր տեղում է (Արցախի Մարտունի շրջանում, խմբ.), բայց մինչև մայիսի իննը դա ուզում էին հանել»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ անկախ պատգամավոր...
11:46 05/05/2021ՄԻՊ ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում գերությունից երեկ վերադարձած անձանցՄարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ Պաշտպանի ներկայացուցիչները, այդ թվում՝ աշխատակազմի բժիշկը, այցելել են Ադրբեջանում գերությունից երեկ վերադարձած անձանց: ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ...
09:30 05/05/2021Կառլեն Խաչատրյան. Կառավարությունը բուհերի հոգաբարձուների խորհուրդների հետ կապված որոշումն ընդունեցԵՊՀ կառավարման և գործարարության ամբիոնի վարիչ Կառլեն Խաչատրյանն ահազանգում է. «Այսօր Կառավարությունը հաստատել է շրջանառության մեջ դրված որոշման նախագիծը, որով բուհերի հոգաբարձուների խորհրդում...
17:40 04/05/2021Արմեն Գևորգյան. Մարտի 1-ի գործը Նիկոլ Փաշինյանի արդարադատության համակարգի ամենամեծ ձախողումն էրՀՀ նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար, նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում շարունակում է անդրադառնալ Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումներին։ Նա գրում է.
16:02 04/05/2021Էդգար Ղազարյան. ԱԺ լեգիտիմությունը կասկածի տակ է, Մարուքյանն ու Ծառուկյանը հանցավոր համաձայնության են գնացել«Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետի պաշտոնում պաշտոնավարելու ոչ մի իրավունք չունի»,- կառավարության շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեռց ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը։ Պնդումը...
13:02 04/05/2021Բլինքենի ցինիզմը ցեղասպանության ճանաչումից հետո խրախուսում է Ադրբեջանի հետագա ագրեսիան․ Մայքլ ՌուբինԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Ադրբեջանին ազդակ տվեց, որ այն ոչ մի հետևանքի չի բախվի, այլ կպարգևատրվի։
09:33 04/05/2021Վարդան Ոսկանյան. Այ եթե Չինաստանը որոշի փռթկացնել իր պատվաստանյութին «հումորով» մոտեցողների վրա, կարող է «ցունամի» լինելԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը, անդրադառնալով երեկ ԱԺ-ում չինական պատվաստանյութի շուրջ Նիկոլ Փաշինյանի, Արարատ Միրզոյանի, Ալեն Սիմոնյանի ծիծաղին ու չինական պատվաստանյութով պատվաստվելը միմյանց վրա...
13:58 03/05/2021Արտակ Զաքարյան. Կապիտուլյանտը կրկին աղավաղում է Սերժ Սարգսյանի կողմից վարած բանակցություններըՊաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԱԺ-ում արած հայտարարություններին, գրել է.
12:57 03/05/2021Աշոտյան. 5 000 զոհի, ռազմագերիների և անհետ կորածների քավորը ռեխը բաց դեռ կատակներ է անումՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, արձագանքելով ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
12:04 03/05/2021«Բայդենը կսահմանափակի Թուրքիայի տարածաշրջանային հավակնությունները»«Արտաքին քաղաքականության մեջ մանևրելու Թուրքիայի ազատությունը, հավանաբար, զգալիորեն կսահմանափակվի ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի կառավարման տարիներին»,- այս մասին ասում է Եվրահանձնաժողովի ընդլայնման նախկին...
09:58 03/05/2021Արտակ Զաքարյան. Ինձ խիստ բարկացնում է այդ մարդկանց գաղթողական մտորումներըՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Վերջին ամիսներին շատերից եմ լսել հետևյալը. «...Եթե Նիկոլը վերարտադրվեց, ստիպված արտագաղթելու ենք երկրից»։ Սա ասողներն առանց...
20:48 30/04/2021Այն,որ կարող էր այսպիսի աղետ լիներ, բնական է՝ չէի կարող կանխատեսել․ Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը կինոռեժիսոր Մհեր Մկրտչյանի հետ Armnews-ի եթերում զրուցել է 2018 թվականի ապրիլյան իրադարձությունների, իշխանությունից հրաժարվելու և այլ հարցերի մասին: Անդրադառնալով իր...
13:08 30/04/2021Չէի մտածում, թե մեր հասարակությունը կարող է այդքան հանդուրժողական լինել ստի ու ոչ պրոֆեսիոնալիզմի նկատմամբ. Քոչարյան«Ես չէի մտածում, թե մեր հասարակությունը կարող է այդքան հանդուրժող լինել ստի նկատմամբ, կարող ենք այդքան հանդուրժող լինել ոչ պրոֆեսիոնալիզմի նկատմամբ: Ինձ համար բացահայտում էր»,- իր աջակիցների հետ...
12:40 30/04/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Առաջիկա ընտրությունները հեշտ չեն լինելու«Առաջիկա ընտրությունները հեշտ չեն լինելու։ Իշխանությունն էլ ամեն ինչ անելու է, որ վերարտադրվի»,- ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իր աջակիցների հետ հանդիպմանը։ Նա նշել է, որ, սակայն,...
10:31 30/04/2021Տիգրան Աբրահամյան. Արցախցուն առաջին հերթին պետք է անվտանգություն«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ցանկացած դեպքում պետք է հասկանալ, որ արցախցուն առաջին հերթին պետք է անվտանգություն, քանի որ առանց դրա դժվար է պատկերացնել զարգացում...
09:19 30/04/2021Վարդան Ոսկանյան. Անկարայի դրդմամբ ադրբեջանցի զինված բաշիբոզուկները կարող են սադրանքի գնալ ռուսական զորքի դեմԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը, արձագանքելով Բաքվում տեղի ունեցած բողոքի ակցիային, գրել է. «Այսօր Բաքվում Ռուսաստանի դեսպանատան դիմաց «Ռուս, ֆարս, Էրմա̈նի՝ բունլար թո̈ւրքո̈ւն դո̈ւշմա̈նի» («Ռուս, պարսիկ,...
18:17 29/04/2021Մեզ չեք կարող ընկճել քաղաքական ռեպրեսիաներով և ճիզվիտային վարքագծով. Լիլիթ Գալստյան«Ապրիլի 22-ին մենք այստեղ էինք՝ մեր բողոքի ձայնը հնչեցնելու իրավապահներին, և մեր համակրանքը արտահայտելու արժանապատիվ սյունեցիներին, որոնք պետության բացակայության պայմաններում պահպանում են սեփական...
16:17 29/04/2021Ֆրանսիացի պատգամավորներն այցելել են ԵռաբլուրՖրանսիայի խորհրդարանի պատգամավորները, որոնք Հայաստանում են Հայոց ցեղասպանության միջոցառումներին մասնակցելու համար, այցելել են Եռաբլուր։ Այս մասին թվիթերում գրել է պատգամավոր Ֆրանսուա Պուպոնին։ «Մեծ...

13:50 18/02/2019Вице-спикер НС Армении: В армянской общине Урцадзор жители сделали свой выбор«Мы не хотим монополизировать политическое поле», – отметила вице-спикер НС.
14:07 16/02/2019Зограб Мнацаканян в контексте карабахского урегулирования заявил о необходимости воздерживаться от агрессивной риторикиНакануне,15 февраля, Мнацаканян встретился также с государственным министром Великобритании по вопросам Европы и Америки Аленом Дунканом.
13:47 16/02/2019Жирайр Сефилян: Пришло время распустить Союз добровольцев «Еркрапа», а не придавать организации второе дыхание» Жирайр Сефилян считает, что Союз добровольцев «Еркрапа» должен быть распущен, поскольку, по его словам, имеем позорное и преступное прошлое.
10:33 16/02/2019Адвокат А. Мкртчян объяснил, почему решил частично отказаться от защиты Манвела ГригорянаС этого момента прекращаю защиту Манвела Григоряна по части предъявленного ему обвинения в присвоении хлеба солдата или азатамартика, отметил он.
15:00 14/02/2019Заявление премьера Армении вызывает у адвокатов обеспокоенность и напоминает им советские порядкиДругой адвокат квалифицировал заявление главы правительства как «маразм», добавить чего-либо другое не пожелал.
14:34 14/02/2019МИД Беларуси: Пост генсека ОДКБ – «не номер в гостинице, который можно бронировать»Беларусь, добавил Глаз, с пониманием отнеслась к отсутствию возможности у премьера Армении Никола Пашиняна встретиться с кандидатом от Беларуси.
11:14 14/02/2019«Мы приняли к сведению»: МИД Армении о реакции Госдепа СШАПресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Анна Нагдалян прокомментировала реакцию Госдепа США в связи с армянской гуманитарной миссией в Сирии.
12:42 13/02/2019Ваге Энфиаджян призвал премьера Армении Никола Пашиняна не нервничатьЭнфиаджян, обратившись к представляющему программу премьер-министру Николу Пашиняну, сказал, что, пользуясь случаем, представит жалобы обратившихся к нему граждан.
11:36 13/02/2019Решение Апелляционного суда Армении предоставлено адвокатам Роберта КочарянаСогласно информации, в ближайшее время данное решение также будет обжаловано в Кассационном суде.
11:56 12/02/2019Гагик Царукян: Это не программа для экономической революции в АрменииНа вопрос, не видит ли он оснований для привлечения инвестиций, Гагик Царукян ответил: просто так инвестиции осуществляться не будут.
11:34 12/02/2019В Азербайджане призвали закрыть доступ к Facebook и другим соцсетям – опасаются армянДепутат считает, что у Азербайджана, находящегося в состоянии войны с Арменией, есть право на закрытие иностранных соцсетей.
19:07 11/02/2019Армен Ашотян: Решение о командировании армянского контингента в Сирию – незаконноеЗаместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян считает, что скандал в связи со сделкой по отправке в Сирию армянского контингента продолжается.
16:13 11/02/2019Баллотироваться в президенты Арцаха или нет? В.Баласанян начинает консультацииВиталий Баласанян сообщил, что в ближайшие дни собирается начать встречи с парламентскими и внепарламентскими политическими силами, общественными организациями...
15:33 11/02/2019Никол Пашинян: У Республики Армения более нет пути назадКак отметил Пашинян, правительство Армении предоставит в этом году областям на осуществление различных программ субвенции на сумму в 10 млрд драмов.
13:54 11/02/2019Рубен Рубинян: Касающаяся внешней политики часть в программе правительства Армении и не должна быть детальнойНа первом заседании Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним связям депутат от фракции «Мой шаг» Ованнес Игитян избран заместителем председателя Комиссии.
12:57 11/02/2019Бабкен Тунян: Предпочел бы увидеть в программе правительства Армении больше цифр«Согласен, цифр мало, возможно, по части этого отсутствует конкретный стандарт, сколько конкретно цифр должно быть в программе», – отметил он.
16:25 08/02/2019Овик Чархчян: Создается впечатление, что это программа не правительства Армении, а какой-то туристической компанииДля достижения целей вновь избраны старые, уже морально изношенные "инструменты", отметил он.
10:33 08/02/2019Вице-спикер парламента Армении: Отныне в государственных структурах не будут действовать внебюджетные фондыПо бюджету 2019 года для каждого государственного учреждения будет предусмотрен фонд премирования в размере 30% от фонда зарплаты.
20:31 07/02/2019Экономист Вардан Бостанджян прокомментировал программу правительства АрменииПо словам экономиста, данные цифры дают повод задуматься.
11:44 07/02/2019С. Маркедонов заявил о 2 важных сигналах в словах главы МИД Армении о перспективах карабахского урегулированияКакие бы оптимистические оценки ни звучали с разных сторон, а ускорять мирное урегулирование просто ради него самого новая власть в Армении не хочет, пишет он.