11:53 05/04/2021Թադևոս Ավետիսյան. Մեր երկրի տնտեսությունը հյուծվում է օր-օրիՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի ծրագրերի համակարգող, տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանն իր հոդվածում ներկայացրել է տնտեսական ցուցանիշներն ու եկել համոզման՝ մեր երկրի տնտեսությունը...
10:25 05/04/2021Արմեն Աշոտյան. Այս վիժվածքները մեզ անթաքույց կտրում են մեր հին արմատներիցԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
09:27 05/04/2021Ամենադժվար ժամանակներից մեկն ենք ապրում, որովհետև Հայրենիքի կորուստ ունենք. Բագրատ Սրբազան«Ամենածանր, ամենադժվար ժամանակներից մեկն ենք ապրում։ Այդ ժամանակներն ենք ապրում, որովհետև Հայրենիքի կորուստ ունենք։ Սա ասում եմ նրանց համար, ովքեր դրա արժեքը գիտեն։ Սա ասում եմ այն եղբայրների...
19:35 04/04/2021Արամ Առաջին. Դժվար ժամանակներում ենք ապրումԱնթիլիասի Մայրավանքում Քրիստոսի Հրաշափառ Սուրբ Հարության տոնի առթիվ, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը մատուցել է Սուրբ և Անմահ Պատարագ: Այս մասին տեղեկանում ենք Կիլիկիո կաթողիկոսության պաշտոնական...
15:26 03/04/2021ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը՝ Արցախում «Իսկանդերի» կիրառման և հայ գերիների վերադարձի մասին«Հաղթանակ» զբոսայգում խորհրդանշական ծառատունկի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը չցանկացավ մեկնաբանել առաջիկայում նախատեսված Փաշինյան-Պուտին հանդիպման...
14:35 03/04/2021Մենք ասում էինք, զգուշացնում էինք, հորդորում էինք, բայց նրանք որոշեցին իջնել հասնել հատակին. Լևոն ՔոչարյանՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը, Թելեգրամ ալիքում գրում է. «Ամեն անգամ, երբ թվում է, թե ի վերջո բանականությունը, արժանապատվությունը պետք է հաղթի և այլևս այս մարդիկ չեն...
13:49 02/04/2021Ալումյանը՝ Դանիբեկյանին. Դուք դա չեք անում, որովհետև Ձեզ վրա կսկսեն ծիծաղելՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանն այսօրվա դատական նիստում, դիմելով սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապակման գործը քննող Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա...
12:59 02/04/2021Այս պարտությունը բոլորիս կոկորդին է կանգնել. Արմենակ Ուրֆանյանի մայր2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմից անցել է 5 տարի: Պատերազմի ժամանակ անմահացած հեորոսների ծնողները «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում են: «Իր հումորները մինչև հիմա ապրում են, իր ընկերներն են անում, մենք...
10:41 02/04/2021Անհետ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Վարանդայի շրջանումՌազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնումները այսօր շարունակվում են փրկարարական մեկ ջոկատով՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած...
09:22 02/04/2021«Ի՞նչ իմանային այդ տղաները, որ իրենք հայրենիք են պահում, իսկ դուք իրենց մեջքի հետևը թորքերի հետ բանակցում և հանձնում էիք»«Հարությունյան Արայիկ, դու դեռ երե՞ս ունես, ո՞ւմ վրա ես մունաթ գալիս»:
16:17 01/04/2021Նազարյան. Նիկոլ Փաշինյանը «Արցախը Հայաստանն է և վերջ» հայտարարությունն արել է Աննա Հակոբյանի պնդմամբ«Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնությունը պատերազմի ընթացքում տեղի ունեցածի մասին հավաքել է անսահմանափակ նյութեր։ Իշխանափախությունից հետո դրանք պատրաստվում են հանձնել իրավապահ մարմիններին։...
15:57 01/04/2021Կոմանդոսի քաղաքական կտակըԱրցախի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանի հիմնած «Քաղաքացիական խորհուրդ»-ն այսօր հրապարակեց վերջինիս քաղաքական կտակը։ Խորհրդի անդամ, տնտեսագետ Թաթուլ Մանասերյանը հիշեցրեց, որ 2020 թվականի...
11:32 01/04/2021Թուրքիան և Ադրբեջանը ամեն ինչ անում են ռեգիոնում ռուսական գործոնը նվազեցնելու, թուրքական օրակարգը առաջ մղելու համար. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՌԴ-ն ինտենսիվ աշխատանքների միջոցով ավարտին է հասցնում Արցախում տեղակայված խաղաղապահ զորախմբի համար նախատեսված զինվորական ավանների...
10:32 01/04/2021Վանո Սիրադեղյանը կենդանի դասական էր, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը դասական կենդանի է. Արա Սաղաթելյան«Պետական մակարդակով քարոզել նշանակում է՝ պետական պաշտոնյաներն արտահայտում են նման դիրքորոշում: Եթե հետադարձ հայացք նետենք՝ ոչ մի թիզականությունը քաղաքացիական սեկտորի և քաղաքական ուժերի մոտեցումն...
10:30 01/04/2021Սուրեն Պարսյան. Թուրքական ապրանքները ներկրվում են Հայաստան այլ երկրների անվան տակՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակը տարածել է տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
09:28 01/04/2021Ստեփան Դանիելյան. 2018-ը մեր դժբախտությունների տարեթիվն էՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Ռուսաստանն ու Թուրքիան դարավոր պետականության ու դիվանագիտության փորձ ունեն։ Պարզ է, որ իրենք չոր հաշվարկով են քաղաքականություն վարում ու մեր խնդիրն է հասկանալ...
11:12 31/03/2021Հինգ օր ՔԿ-ում՝ ԱԱԾ փոխտնօրեն դառնալու ճանապարհինՆիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ մարտի 31-ին ազատել է ՔԿ նախագահի տեղակալ Անդրանիկ Սիմոնյանին։ Վերջինն այդ պաշտոնում նշանակվել էր մարտի 26-ին։ Մամուլը գրել էր, որ Սիմոնյանը շուտով ԱԱԾ-ում պաշտոն է ստանալու։...
10:58 31/03/2021Ալիևի կառավարության կողմից նոր սեքս-տեսանյութ է տարածվում, որի թիրախը ադրբեջանցի քննադատն է․ OC-MediaՀաղորդվում է, որ սոցցանցերում տարածվել է մասնավոր տեսանյութ, որում Ադրբեջանի ընդդիմության առաջնորդ Ջամիլ Հասանլիի դուստրն է։ OC-Media-ի հաղորդմամբ, սա ընդդիմադիր գործիչներին թիրախավորող...
10:20 31/03/2021Համերգ՝ նվիրված Ղազարոս Սարյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանինՄարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանը և Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանը ապրիլի 9-ին ժամը՝ 19:00-ին կկազմակերպեն համերգ՝ նվիրված Ղազարոս Սարյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին: Կհնչեն կոմպոզիտորի...
10:07 31/03/20211998-2007թթ. գյուղոլորտում արձանագրվել էր կրկնակի աճ, 2018-2020թթ՝ 70 մլրդ դրամի անկումՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Տելեգրամ-ալիքի գրառման մեջ ասվում է. «Գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացումը կարևոր է յուրաքանչյուր պետության համար: Նախագահ Քոչարյանի կառավարման տարիներին վերամշակող...

09:21 14/11/2014Putin to arrive in Australia for G20 summitRussian President Vladimir Putin will on Friday complete his working visit to Russia's Far Eastern Federal District and arrive in the Australian city of Brisbane to attend the G20 summit, TASS...
11:36 13/11/2014Hamparian: Minsk Group Co-Chairmen fail to condemn Artsakh helicopter downingIn the aftermath of Wednesday’s downing of an Artsakh Army helicopter by Azerbaijani forces, the OSCE Minks Group Co-chairmen issued an announcement expressing “serious concern” about the incident...
10:25 13/11/2014‘New wave of Israeli-Palestinian tension might develop into new intifada’'The conflict between Israel and Palestine might end up in a new intifada if Israel doesn’t stop its provocation by closing Palestinian holy places and continuing its settlement policy.'
14:36 12/11/2014Ambassador: France wants Armenia and Azerbaijan to find mutually acceptable solutionThe current situation in the Nagorno-Karabakh conflict cannot last for a long time, newly appointed Ambassador of France to Armenia Jean-François Charpentier told reporters on Wednesday.
09:58 12/11/2014‘East Asia shifts its focus from US to China’'China has replaced the US as the largest trading partner and largest market for East Asian countries, while it is also the most important investor in the region.'
10:04 11/11/2014‘China to avoid dangerous maritime route thanks to gas deal with Russia’'Most of China’s energy resources are imported via the Pacific, and is threatened by the US military presence.'
13:04 10/11/2014Expert: Turkey prepares for Armenian Genocide centenaryTurkey is preparing for the 100th anniversary of the Armenian Genocide in several aspects: diplomatic, information, and propaganda, Turkish studies expert Gevorg Petrosyan told reporters on Monday.
09:51 10/11/2014Impact of Republicans’ victory on nuclear negotiations‘Obama will be challenged by the Congress with regard to the issue of ISIS and the US’ approach towards Syria and Iraq.’
13:15 08/11/2014Economist: Russian ruble’s depreciation will affect Armenia’s economyEconomist, member of Prosperous Armenia Party Vardan Bostanjyan says the depreciation of the Russian ruble will definitely affect Armenia’s economy.
09:54 08/11/2014‘Art can be political’ – sculptor of Snowden-Assange-Manning monumentHe has launched a campaign to raise money to erect a “monument to courage” – a statue of three whistleblowers, Assange, Manning, and Snowden.
10:19 07/11/2014‘EU economy at the risk of deflation and stagnation’'Europe is trapped by its own budgetary policy and it seems not to be able to get out of the crisis, with high unemployment rates and debt.'
10:02 06/11/2014‘8 Palestinian emirates – only solution for Israeli-Palestinian problem’'Palestine should exist in the form of emirates built on tribes, otherwise it will become another failed state like Syria, Iraq, Libya or Sudan.'
09:42 05/11/2014Iran, Jordan, alienated from Turkey, warmly welcome Armenian leadersThe coincidental visits of the four Armenian leaders to Iran and Jordan reinforced the strong positive ties between the two Muslim countries and Armenia and Armenians.
10:26 04/11/2014‘Kiev will have to talk to Donbass whether they want to or not’As ballots were cast, reports of another ‘Russian convoy’ emerged – and, as political observer Nebojsa Malic says, the claims again are not backed by any facts.
19:04 03/11/2014James Warlick: Presidents of Armenia and Azerbaijan want to put end to conflict through negotiations"Whenever the Presidents have the opportunity to meet, they are able to clarify their positions and narrow differences on key issues, as they did in Paris".
10:22 03/11/2014‘US intelligence needs prosecutions to get more budget dollars’There is competition among 17 US intelligence agencies - they catch people whether it is within the law or not to get part of the multi-billion ‘black budget,’ George Mapp said.
16:08 01/11/2014Manvel Grigoryan on trial of Azerbaijani saboteursThe Azerbaijani saboteurs who infiltrated Nagorno-Karabakh must be executed by shooting, chairman of Yerkrapah Volunteer Union Manvel Grigoryan told reporters on Saturday.
10:19 01/11/2014‘Moscow ends up at risk with Ukraine gas agreement’'It is not clear what Moscow gets out of a deal with Ukraine by selling gas below market price, and guaranteeing supplies to Europe.'
17:42 31/10/2014The National Interest: Azerbaijan is vulnerable state for Islamic radicalismDespite oil wealth and the modernization of Baku, lingering economic, social and political inequality contribute to Azerbaijan’s vulnerability to Islamist appeals.
10:07 31/10/2014‘Closure of Al-Aqsa mosque to flare up Israeli-Palestinian conflict’'By closing the Al-Aqsa Mosque, Israel is launching war on four fronts - against the Palestinians, all Muslims, Jordan and the international community.'