11:53 05/04/2021Թադևոս Ավետիսյան. Մեր երկրի տնտեսությունը հյուծվում է օր-օրիՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի ծրագրերի համակարգող, տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանն իր հոդվածում ներկայացրել է տնտեսական ցուցանիշներն ու եկել համոզման՝ մեր երկրի տնտեսությունը...
10:25 05/04/2021Արմեն Աշոտյան. Այս վիժվածքները մեզ անթաքույց կտրում են մեր հին արմատներիցԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
09:27 05/04/2021Ամենադժվար ժամանակներից մեկն ենք ապրում, որովհետև Հայրենիքի կորուստ ունենք. Բագրատ Սրբազան«Ամենածանր, ամենադժվար ժամանակներից մեկն ենք ապրում։ Այդ ժամանակներն ենք ապրում, որովհետև Հայրենիքի կորուստ ունենք։ Սա ասում եմ նրանց համար, ովքեր դրա արժեքը գիտեն։ Սա ասում եմ այն եղբայրների...
19:35 04/04/2021Արամ Առաջին. Դժվար ժամանակներում ենք ապրումԱնթիլիասի Մայրավանքում Քրիստոսի Հրաշափառ Սուրբ Հարության տոնի առթիվ, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը մատուցել է Սուրբ և Անմահ Պատարագ: Այս մասին տեղեկանում ենք Կիլիկիո կաթողիկոսության պաշտոնական...
15:26 03/04/2021ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը՝ Արցախում «Իսկանդերի» կիրառման և հայ գերիների վերադարձի մասին«Հաղթանակ» զբոսայգում խորհրդանշական ծառատունկի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը չցանկացավ մեկնաբանել առաջիկայում նախատեսված Փաշինյան-Պուտին հանդիպման...
14:35 03/04/2021Մենք ասում էինք, զգուշացնում էինք, հորդորում էինք, բայց նրանք որոշեցին իջնել հասնել հատակին. Լևոն ՔոչարյանՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը, Թելեգրամ ալիքում գրում է. «Ամեն անգամ, երբ թվում է, թե ի վերջո բանականությունը, արժանապատվությունը պետք է հաղթի և այլևս այս մարդիկ չեն...
13:49 02/04/2021Ալումյանը՝ Դանիբեկյանին. Դուք դա չեք անում, որովհետև Ձեզ վրա կսկսեն ծիծաղելՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանն այսօրվա դատական նիստում, դիմելով սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապակման գործը քննող Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա...
12:59 02/04/2021Այս պարտությունը բոլորիս կոկորդին է կանգնել. Արմենակ Ուրֆանյանի մայր2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմից անցել է 5 տարի: Պատերազմի ժամանակ անմահացած հեորոսների ծնողները «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում են: «Իր հումորները մինչև հիմա ապրում են, իր ընկերներն են անում, մենք...
10:41 02/04/2021Անհետ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Վարանդայի շրջանումՌազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնումները այսօր շարունակվում են փրկարարական մեկ ջոկատով՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած...
09:22 02/04/2021«Ի՞նչ իմանային այդ տղաները, որ իրենք հայրենիք են պահում, իսկ դուք իրենց մեջքի հետևը թորքերի հետ բանակցում և հանձնում էիք»«Հարությունյան Արայիկ, դու դեռ երե՞ս ունես, ո՞ւմ վրա ես մունաթ գալիս»:
16:17 01/04/2021Նազարյան. Նիկոլ Փաշինյանը «Արցախը Հայաստանն է և վերջ» հայտարարությունն արել է Աննա Հակոբյանի պնդմամբ«Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնությունը պատերազմի ընթացքում տեղի ունեցածի մասին հավաքել է անսահմանափակ նյութեր։ Իշխանափախությունից հետո դրանք պատրաստվում են հանձնել իրավապահ մարմիններին։...
15:57 01/04/2021Կոմանդոսի քաղաքական կտակըԱրցախի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանի հիմնած «Քաղաքացիական խորհուրդ»-ն այսօր հրապարակեց վերջինիս քաղաքական կտակը։ Խորհրդի անդամ, տնտեսագետ Թաթուլ Մանասերյանը հիշեցրեց, որ 2020 թվականի...
11:32 01/04/2021Թուրքիան և Ադրբեջանը ամեն ինչ անում են ռեգիոնում ռուսական գործոնը նվազեցնելու, թուրքական օրակարգը առաջ մղելու համար. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՌԴ-ն ինտենսիվ աշխատանքների միջոցով ավարտին է հասցնում Արցախում տեղակայված խաղաղապահ զորախմբի համար նախատեսված զինվորական ավանների...
10:32 01/04/2021Վանո Սիրադեղյանը կենդանի դասական էր, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը դասական կենդանի է. Արա Սաղաթելյան«Պետական մակարդակով քարոզել նշանակում է՝ պետական պաշտոնյաներն արտահայտում են նման դիրքորոշում: Եթե հետադարձ հայացք նետենք՝ ոչ մի թիզականությունը քաղաքացիական սեկտորի և քաղաքական ուժերի մոտեցումն...
10:30 01/04/2021Սուրեն Պարսյան. Թուրքական ապրանքները ներկրվում են Հայաստան այլ երկրների անվան տակՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակը տարածել է տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
09:28 01/04/2021Ստեփան Դանիելյան. 2018-ը մեր դժբախտությունների տարեթիվն էՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Ռուսաստանն ու Թուրքիան դարավոր պետականության ու դիվանագիտության փորձ ունեն։ Պարզ է, որ իրենք չոր հաշվարկով են քաղաքականություն վարում ու մեր խնդիրն է հասկանալ...
11:12 31/03/2021Հինգ օր ՔԿ-ում՝ ԱԱԾ փոխտնօրեն դառնալու ճանապարհինՆիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ մարտի 31-ին ազատել է ՔԿ նախագահի տեղակալ Անդրանիկ Սիմոնյանին։ Վերջինն այդ պաշտոնում նշանակվել էր մարտի 26-ին։ Մամուլը գրել էր, որ Սիմոնյանը շուտով ԱԱԾ-ում պաշտոն է ստանալու։...
10:58 31/03/2021Ալիևի կառավարության կողմից նոր սեքս-տեսանյութ է տարածվում, որի թիրախը ադրբեջանցի քննադատն է․ OC-MediaՀաղորդվում է, որ սոցցանցերում տարածվել է մասնավոր տեսանյութ, որում Ադրբեջանի ընդդիմության առաջնորդ Ջամիլ Հասանլիի դուստրն է։ OC-Media-ի հաղորդմամբ, սա ընդդիմադիր գործիչներին թիրախավորող...
10:20 31/03/2021Համերգ՝ նվիրված Ղազարոս Սարյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանինՄարտիրոս Սարյանի տուն-թանգարանը և Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանը ապրիլի 9-ին ժամը՝ 19:00-ին կկազմակերպեն համերգ՝ նվիրված Ղազարոս Սարյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանին: Կհնչեն կոմպոզիտորի...
10:07 31/03/20211998-2007թթ. գյուղոլորտում արձանագրվել էր կրկնակի աճ, 2018-2020թթ՝ 70 մլրդ դրամի անկումՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Տելեգրամ-ալիքի գրառման մեջ ասվում է. «Գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացումը կարևոր է յուրաքանչյուր պետության համար: Նախագահ Քոչարյանի կառավարման տարիներին վերամշակող...

15:45 03/12/2018СНБ Армении представила новые коррупционные разоблачения – на АЭС и в КонсерваторииПо указанным фактам возбуждено 10 уголовны6х дел, которые направлены по подследственности на продолжение предварительного расследования.
10:58 03/12/2018«Лаборатория Касперского»: киберпреступники научились грабить банкоматы без вредоносного ПОВ этих ограблениях не использовалось вредоносное ПО, а подключаемые к диспенсерам ноутбуки по окончании операции преступники забирали с собой.
14:11 01/12/2018В заседании глав стран ОДКБ в Санкт-Петербурге примет участие и.о. премьера Армении Никол Пашинян«Это не тот формат, чтобы на встречу поехал первый вице-премьер. Это встреча на уровне глав государств, и Армению представит и.о. премьер-министра. Я не поеду», – сказал Мирзоян.
13:29 01/12/2018Владимир Евсеев: Качественное превосходство ВС Азербайджана удалось ликвидировать путем поставки армянской стороне современных вооружений из РоссииОднако, как подчеркнул Владимир Евсеев, важно не только количественное превосходство, но и наличие качественного превосходства.
12:17 01/12/2018Давид Тоноян: Предпосылок для выхода Армении из ОДКБ нет«Армения готова продолжить исполнять обязанности секретаря ОДКБ. То есть, назначить нового представителя (на этот пост – ред.)», – сказал Тоноян.
15:45 30/11/2018Гарник Исагулян: Власть имущие не могут купить либо продать Арцах«Все вовлечены в спор, который никуда не приведет», – сказал Исагулян.
11:33 30/11/2018Константин Затулин: Мы любим Армению, независимо от того, какая власть находится здесь у руляАрмения сейчас переживает очень важные внутренние процессы, конечно же, мы заинтересованы в том, чтобы ни на минуту не прекращался обмен мнениями.
10:16 30/11/2018Сын Роберта Кочаряна ответил на обвинения Никола Пашиняна: Ночевал не только в воинской части, но и в палатках в Памбакских горахЯ всегда гордился пройденным отцом путем, тем, что он участвовал в войне и сыграл в ней ключевую роль, и сам готов служить Родине.
12:33 29/11/2018Полиция выясняет причину смерти содержащегося в Ереванском зоопарке нильского крокодилаРезультаты назначенных экспертиз пока не получены. Из Ереванского зоопарка сообщили, что вскрытие трупа рептилии было проведено 27 ноября.
12:22 29/11/2018Арцрун Ованнисян: У военных есть возможность абсолютно свободно сделать свой выбор на предстоящем голосованииСоответствующее заявление Ованнисян сделал, коснувшись порядка участия военных в голосовании на предстоящих 9 декабря внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении.
13:13 28/11/2018Виген Саркисян пригласил и. о. премьера Армении Никола Пашиняна на дебатыУчитывая Вашу загруженность, выбор дня дебатов оставляю на Ваше усмотрение, отметил Виген Саркисян.
12:13 28/11/2018Шармазанов – Пашиняну: Вы премьер или укладчик асфальта?«Вчера в гостеприимной Лорийской области Армении человеку стало плохо. И этим человеком был – ни больше ни меньше – Никол Пашинян», – сказал он.
12:21 27/11/2018Давид Шахназарян: Руководитель правящей в Армении силы делает все, чтобы бросить тень на выборыНичего хорошего в результате предстоящих 9 декабря внеочередных выборов в Национальное Собрание Армении не будет, заявил сегодня на пресс-конференции Давид Шахназарян.
11:04 27/11/2018Аршавир Гарамян: Сотрите из вашего сознания «азатамартика» Сасуна МикаелянаАршавир Гарамян 26 ноября на своей странице в социальной сети Facebook коснулся вызвавших большой резонанс слов кандидата в депутаты НС Армении от блока «Мой шаг» Сасуна Микаеляна.
10:27 26/11/2018Президент Арцаха Бако Саакян поздравил сотрудников прокуратуры с профессиональным праздникомВаша последовательная и объективная работа востребована у нашего государства и народа в качестве важного направления по обеспечению естественной жизнедеятельности страны.
09:36 26/11/2018Президент Армен Саркисян: Помните, что от всех и каждого из нас зависит будущее АрменииПрезидент Армении Армен Саркисян направил послание по случаю старта агитационной кампании перед выборами в Национальное Собрание.
12:24 23/11/2018Арсен Казарян считает, что в Армении полностью устранены монополииВ качестве другого достижения он назвал равное конкурентное поле и резкое снижение рисков.
10:48 22/11/2018Каро Пайлан: Почему в Турции отрицают, что дворец Долмабахче построил армянский архитектор?Каро Пайлан (Garo Paylan) – депутат Великого национального собрания (парламента) Турции от прокурдской Демократической партии народов.
18:23 21/11/2018Мы «за» коровНовое правительство призывает держать коров, бизнесмены – крокодилов. Мы на стороне коров.
14:41 21/11/2018Парламентские выборы: ЦИК Армении обнародовал списки партий и блоковНаибольшее число кандидатов – в списке блока «Мой шаг», затем следуют партии «Процветающая Армения» и «Сасна црер».