13:09 25/03/2021Բորիս Նավասարդյան. Պատգամավորները ռեպրեսիվ բնույթի օրենսդրական նախաձեռնություններով վրեժ են լուծում լրատվամիջոցներիցԵրեկ Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունել է «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի օրենսդրական նախագիծը, ըստ որի...
11:27 25/03/2021Ով կռվեց, ով կյանքը տվեց, ձեր մտածելով, իրենք մեղավորը դուրս եկան, հա՞. անհետ կորած զինծառայողի հորեղբայր«Ես անձամբ չեմ ստուգել, բայց կարծում եմ, որ «Սպայկայի» ֆուռերում մարմիններ կան, հենց այնպես այնտեղ կանգնած չէին լինին: Եթե կանգնած են, ուրեմն կան»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է անհետ կորած...
13:10 24/03/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ամենակարևորը ընտրությունների մասինԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
12:16 24/03/2021Հիմա, երբ թուրքն ամեն օր մի գյուղ է վերցնում, պետք չէր ռազմական դրությունը վերացնել. Պետրոսյան«Ես դեմ էի շատ պարզ պատճառով, քանի որ այն ժամանակ, երբ ռազմական դրություն սահմանվեց, դրա հիմքերը չկային, իսկ հիմա, երբ Հայաստանի գլխին պատերազմի վտանգ է կախված, վերացնում ենք»,- այսօր խորհրդարանում...
14:09 23/03/2021«Պատերազմի օրերին ֆինանսների նախարարն իրեն պարգևատրել է մոտ 73 մլն դրամով»«Ես հասկանում եմ, որ գտնվում եք նախընտրական փուլում, և պետք է հայտարարություններ անեք, որ մանիպուլացնեք մարդկանց»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը՝...
13:57 23/03/2021Ադրբեջանի միջազգային գործընկերները պետք է ճնշում գործադրեն այդ երկրի վրա հայ գերիների հարցով. HRW-ի փոխտնօրենԱդրբեջանի միջազգային գործընկերները պետք է ճնշում գործադրեն այդ երկրի վրա, որպեսզի վերջինս պատասխանատվության ենթարկի այն անձանց, ովքեր դաժանորեն են վերաբերվել և խոշտանգել են Լեռնային Ղարաբաղի վերջին...
12:04 23/03/2021Թուրքիայում ջրամբարաշինությամբ պայմանավորված՝ Արաքս գետի ջրային ռեսուրսները մոտ 30-40 տոկոսով նվազել են. Լևոն ԱզիզյանԱրաքս-Ախուրյան հատվածում կա ջրային ռեսուրսների խնդիր՝ պայմանավորված Թուրքիայում ջրամբարաշինությամբ: Ասուլիսում ասաց «Հիդրոօդերեւութաբանության եւ մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Լևոն...
11:51 23/03/2021«Գիտուժ»-ի անդամ. 2.7 մլրդ դրամ ֆինանսավորման մասին հայտարարությունը մեզ չի գոհացրել«Գիտուժ» նախաձեռնությունը բավարարված չէ գործադիրի կողմից գիտության ֆինանսավորման չափը 2.7 մլրդ դրամիով ավելացնելու հայտարարությամբ։ «Գումարի չափը, որի մասին հայտարարեց նախարարը, մեզ չի բավարարել,...
10:54 23/03/2021Կանխատեսվում է Սևանա լճի 6-11 սմ բարձրացում. Լևոն ԱզիզյանԱյսօրվա դրությամբ Հայաստանի ռազմավարական 5 խոշոր ջրամբարներում՝ Ախուրյան, Արփի, Ապարան, Ազատ, Մարմարիկ, 74 միլիոն խորանարդ մետր պակաս ջուր է ամբարված, քան նախորդ տարի: Սևանա լճի մակարդակն այսօրվա...
15:36 22/03/2021Չեմ վստահում կառավարությանը, հոգնել եմ քննարկումներից. Դավիթ ՄաթևոսյանՆման վերաբերմունքը մշակույթի նկատմամբ նա կապում է մշակութային քաղաքականության վերաբերյալ պատկերացման բացակայության հետ.
13:00 22/03/2021Ծնելիության գործակիցը մոտ 1.8 անգամ նվազել է՝ համեմատած 1990 թվականի հետ«Դեմոգրաֆիական իրավիճակի վատթարացման մասին խոսում են ստատիստիկ տվյալները, որոնցից մեկը պտղաբերության նվազումն է, որի ցուցանիշը հիմա 1.6 է, իսկ պարզ վերարտադրողականության համար առնվազն 2.1 է...
12:16 22/03/2021«Հայ ռազմագերիների շարունակվող գերությունը, խոշտանգումները կարող են հավասարազոր լինել մարդկության դեմ հանցագործություններին»Հայ ռազմագերիների շարունակվող գերությունը, խոշտանգումները կարող են հավասարազոր լինել մարդկության դեմ հանցագործություններին. Աննա Նաղդալյան
10:45 22/03/2021Գնդակահարությունից ե՞ս խոսում, նման բանի պատրաստ մարդը դա կաներ՝ չլուսացնելով նոյեմբերի 10-ը. զոհված զինծառայողի հայրը՝ ՓաշինյանինԱրցախյան պատերազմում զոհված ժամկետային զինծառայող Հայկ Մկրտչյանի հայրը՝ Զավեն Մկրտչյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
09:35 22/03/2021Սմբատ Գոգյան. Իմ վերադասը գրագողության դեմ պայքարում ինձ հետ թիմակից չէրԱրդեն մեկ ամիս է հայցորդը ստացել է իր գիտական աստիճանը, որի մասին ԲՈԿ-ի կայքը լռում է։
11:17 21/03/2021Ավետիք Իշխանյան. Այնպես որ, թող որևէ ողորմելի չխոսի ժողովրդի որոշման մասինԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը, արձագանքելով երեկ Արագածոտնի մարզի մի քանի գյուղերում հանդիպումների ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանի հնչեցրած հայտարարություններից մեկին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
18:20 20/03/2021Ո՞վ մեկ կոպեկ ներդրում կանի, քանի Փաշինյանը կա. Վահե Հակոբյան«Նիկոլ Փաշինյանը մինչև հիմա չի սովորել այն դասը, որ մենք արտահանում ենք պղնձի հանքանյութ»,- ասուլիսում ասաց «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանը՝ խոսելով Նիկոլ Փաշինյանի վերջին...
15:04 20/03/2021Մենք ստիպված լքեցինք դիրքերը, որովհետև ոչ մի փամփուշտ անգամ չէինք ստացել. Քաջարանի համայնքապետ«Կոռեկտ չէ, որ ՀՀ քաղաքացին, որ մասնակցություն է ունեցել պատերազմին, ներկայացնի իր գործողություններն ու քայլերը, բայց ամեն դեպքում, եթե մասամբ մեկնաբանեմ այդ հայտարարությունը, ապա պետք է ասեմ, որ...
12:30 20/03/2021«Ինչո՞ւ է իշխանությունը խիստ ագրեսիվ դառնում, երբ քննադատություն է հնչում երկրի ներսում, և այդքան սիրալիր, երբ դա արվում է Թուրքիայից»«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է՝ երբ Թուրքիան հայտարարեց, որ դատապարտում է Հայաստանում «ռազմական հեղաշրջման» փորձը՝ նկատի ունենալով ԶՈւ Գլխավոր շտաբի...

13:13 15/10/2014How Greek parliamentarian in PACE angered Armenians – Greek media“The relationship of Dora Bakoyannis and Azerbaijani President Ilham Aliyev has oligarchic interests."
10:04 15/10/2014Kurdish heroism versus ISIS barbarismOn the Turkish frontier, in and around the town of Kobani in northern Syria, the world is witnessing the very best of humanity alongside the very worst.
10:54 14/10/2014‘Possibility of jihadists using toxic weapons in UK, US is concern for security services’'Security agencies are hugely concerned jihadists returning from fighting with IS could try to use toxic chemicals in other parts of the world to create “mass terror,”' Hamish de Bretton-Gordon said.
12:10 13/10/2014Ara Abrahamyan highlights importance of Armenia’s EEU accessionArmenia’s accession to the Eurasian Economic Union (EEU) is a significant event, President of the Union of Armenians of Russia and the World Armenian Congress Ara Abrahamyan told reporters on Monday.
10:40 13/10/2014Where does the Tehran-Riyadh-Manama triangle lead to?'The main countries behind the financial and military support of ISIL were Saudi Arabia and Qatar.'
10:45 11/10/2014He helped free 75,000 child slavesBy now, everyone knows who Malala Yousafzai is. But most people had never heard of the heroic and highly effective work of her fellow Nobel Peace Prize winner, Kailash Satyarthi.
18:51 10/10/2014Putin: We hope to see positive macroeconomic effect from Armenia’s accession to EEURussian President Vladimir Putin, in Minsk, expressed hope that the parliaments of the Eurasian Economic Union member states will ratify the treaty on Armenia's accession by the end of this year.
17:50 10/10/2014Serzh Sargsyan makes statement at Minsk summitPresident Serzh Sargsyan who has arrived in the Republic of Belarus on a working visit today took part in the session of the Council of CIS Heads of State in Minsk where he made a statement.
09:47 10/10/2014‘Islamic State is lesser evil for Turkey than Assad or Kurds’'Turkish President Tayyip Erdogan is more concerned with the Kurdish problem in his own country and changing the Assad regime in Syria than with Islamic State militants.'
09:45 09/10/2014ANCA urges Obama to challenge Turkey’s support for ISISHachikian: “Mr. President, we need not lie for Turkey; nor are we obliged to passively accept its transparently false denials.”
12:56 08/10/2014RPA member: Authorities not concerned about upcoming opposition rallyOf course, we expect Armenia to sign the agreement on entry into the Eurasian Economic Union on October 10 and join the organization on January 1, 2015, member of Republican Party of Armenia (RPA)...
10:32 08/10/2014‘Good timing for EU to close its borders covered by the IS threat’According to German media citing American Intelligence, the Islamic State is trying to send under-cover “agents” to Europe among refugees.
12:39 07/10/2014EEU accession will have major significance for Armenia – expertIf Kazakhstan and Belarus ratify the Eurasian Economic Union (EEU) agreement in the coming 2-3 days, Armenia will sign an agreement on its accession to the EEU on October 10, political scientist...
10:17 07/10/2014‘Biden's comments on ISIS will cause embarrassment for US-led coalition’'Vice President Joe Biden’s remarks about US allies supporting ISIS will have an effect in those countries and make others think twice about cooperating with the coalition.'
13:23 06/10/2014No progress in Karabakh negotiations – analystThere are minimum expectations from the possible upcoming meeting of the Armenian, Azerbaijani and French Presidents, in late October in Paris, political scientist Alexander Markarov told reporters...
10:46 06/10/2014UN High Commissioner for Human Rights condemns destruction of Armenian Church in Syria"The conduct of both Government forces and anti-Government armed groups continues to cause the destruction of religious, heritage and archaeological sites."
11:03 04/10/2014‘IS –useful US foreign policy tool’'Islamic State has been a key foreign policy instrument for the US and a number of its allies and become one of the main drivers of the rebellion in Syria.'
10:05 03/10/2014Possibility of Iran-Saudi win-win game in Yemen"From the beginning, no strong and strategic role was seen for Saudi Arabia in Yemen."
11:40 02/10/2014‘US wars in Mideast – only excuse for $ trillion military budget’'The purpose of the US campaign against the Islamic State is to provide grounds for the trillion dollar annual military budget,' Paul Craig Roberts said.
10:07 01/10/2014‘No peace till Netanyahu no longer in power in Israel’"The Israelis and the Palestinians will see no peace while Benjamin Netanyahu remains in power," Charles Kogan said.