13:09 25/03/2021Բորիս Նավասարդյան. Պատգամավորները ռեպրեսիվ բնույթի օրենսդրական նախաձեռնություններով վրեժ են լուծում լրատվամիջոցներիցԵրեկ Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունել է «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի օրենսդրական նախագիծը, ըստ որի...
11:27 25/03/2021Ով կռվեց, ով կյանքը տվեց, ձեր մտածելով, իրենք մեղավորը դուրս եկան, հա՞. անհետ կորած զինծառայողի հորեղբայր«Ես անձամբ չեմ ստուգել, բայց կարծում եմ, որ «Սպայկայի» ֆուռերում մարմիններ կան, հենց այնպես այնտեղ կանգնած չէին լինին: Եթե կանգնած են, ուրեմն կան»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է անհետ կորած...
13:10 24/03/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ամենակարևորը ընտրությունների մասինԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
12:16 24/03/2021Հիմա, երբ թուրքն ամեն օր մի գյուղ է վերցնում, պետք չէր ռազմական դրությունը վերացնել. Պետրոսյան«Ես դեմ էի շատ պարզ պատճառով, քանի որ այն ժամանակ, երբ ռազմական դրություն սահմանվեց, դրա հիմքերը չկային, իսկ հիմա, երբ Հայաստանի գլխին պատերազմի վտանգ է կախված, վերացնում ենք»,- այսօր խորհրդարանում...
14:09 23/03/2021«Պատերազմի օրերին ֆինանսների նախարարն իրեն պարգևատրել է մոտ 73 մլն դրամով»«Ես հասկանում եմ, որ գտնվում եք նախընտրական փուլում, և պետք է հայտարարություններ անեք, որ մանիպուլացնեք մարդկանց»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը՝...
13:57 23/03/2021Ադրբեջանի միջազգային գործընկերները պետք է ճնշում գործադրեն այդ երկրի վրա հայ գերիների հարցով. HRW-ի փոխտնօրենԱդրբեջանի միջազգային գործընկերները պետք է ճնշում գործադրեն այդ երկրի վրա, որպեսզի վերջինս պատասխանատվության ենթարկի այն անձանց, ովքեր դաժանորեն են վերաբերվել և խոշտանգել են Լեռնային Ղարաբաղի վերջին...
12:04 23/03/2021Թուրքիայում ջրամբարաշինությամբ պայմանավորված՝ Արաքս գետի ջրային ռեսուրսները մոտ 30-40 տոկոսով նվազել են. Լևոն ԱզիզյանԱրաքս-Ախուրյան հատվածում կա ջրային ռեսուրսների խնդիր՝ պայմանավորված Թուրքիայում ջրամբարաշինությամբ: Ասուլիսում ասաց «Հիդրոօդերեւութաբանության եւ մոնիտորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Լևոն...
11:51 23/03/2021«Գիտուժ»-ի անդամ. 2.7 մլրդ դրամ ֆինանսավորման մասին հայտարարությունը մեզ չի գոհացրել«Գիտուժ» նախաձեռնությունը բավարարված չէ գործադիրի կողմից գիտության ֆինանսավորման չափը 2.7 մլրդ դրամիով ավելացնելու հայտարարությամբ։ «Գումարի չափը, որի մասին հայտարարեց նախարարը, մեզ չի բավարարել,...
10:54 23/03/2021Կանխատեսվում է Սևանա լճի 6-11 սմ բարձրացում. Լևոն ԱզիզյանԱյսօրվա դրությամբ Հայաստանի ռազմավարական 5 խոշոր ջրամբարներում՝ Ախուրյան, Արփի, Ապարան, Ազատ, Մարմարիկ, 74 միլիոն խորանարդ մետր պակաս ջուր է ամբարված, քան նախորդ տարի: Սևանա լճի մակարդակն այսօրվա...
15:36 22/03/2021Չեմ վստահում կառավարությանը, հոգնել եմ քննարկումներից. Դավիթ ՄաթևոսյանՆման վերաբերմունքը մշակույթի նկատմամբ նա կապում է մշակութային քաղաքականության վերաբերյալ պատկերացման բացակայության հետ.
13:00 22/03/2021Ծնելիության գործակիցը մոտ 1.8 անգամ նվազել է՝ համեմատած 1990 թվականի հետ«Դեմոգրաֆիական իրավիճակի վատթարացման մասին խոսում են ստատիստիկ տվյալները, որոնցից մեկը պտղաբերության նվազումն է, որի ցուցանիշը հիմա 1.6 է, իսկ պարզ վերարտադրողականության համար առնվազն 2.1 է...
12:16 22/03/2021«Հայ ռազմագերիների շարունակվող գերությունը, խոշտանգումները կարող են հավասարազոր լինել մարդկության դեմ հանցագործություններին»Հայ ռազմագերիների շարունակվող գերությունը, խոշտանգումները կարող են հավասարազոր լինել մարդկության դեմ հանցագործություններին. Աննա Նաղդալյան
10:45 22/03/2021Գնդակահարությունից ե՞ս խոսում, նման բանի պատրաստ մարդը դա կաներ՝ չլուսացնելով նոյեմբերի 10-ը. զոհված զինծառայողի հայրը՝ ՓաշինյանինԱրցախյան պատերազմում զոհված ժամկետային զինծառայող Հայկ Մկրտչյանի հայրը՝ Զավեն Մկրտչյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
09:35 22/03/2021Սմբատ Գոգյան. Իմ վերադասը գրագողության դեմ պայքարում ինձ հետ թիմակից չէրԱրդեն մեկ ամիս է հայցորդը ստացել է իր գիտական աստիճանը, որի մասին ԲՈԿ-ի կայքը լռում է։
11:17 21/03/2021Ավետիք Իշխանյան. Այնպես որ, թող որևէ ողորմելի չխոսի ժողովրդի որոշման մասինԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը, արձագանքելով երեկ Արագածոտնի մարզի մի քանի գյուղերում հանդիպումների ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանի հնչեցրած հայտարարություններից մեկին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
18:20 20/03/2021Ո՞վ մեկ կոպեկ ներդրում կանի, քանի Փաշինյանը կա. Վահե Հակոբյան«Նիկոլ Փաշինյանը մինչև հիմա չի սովորել այն դասը, որ մենք արտահանում ենք պղնձի հանքանյութ»,- ասուլիսում ասաց «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանը՝ խոսելով Նիկոլ Փաշինյանի վերջին...
15:04 20/03/2021Մենք ստիպված լքեցինք դիրքերը, որովհետև ոչ մի փամփուշտ անգամ չէինք ստացել. Քաջարանի համայնքապետ«Կոռեկտ չէ, որ ՀՀ քաղաքացին, որ մասնակցություն է ունեցել պատերազմին, ներկայացնի իր գործողություններն ու քայլերը, բայց ամեն դեպքում, եթե մասամբ մեկնաբանեմ այդ հայտարարությունը, ապա պետք է ասեմ, որ...
12:30 20/03/2021«Ինչո՞ւ է իշխանությունը խիստ ագրեսիվ դառնում, երբ քննադատություն է հնչում երկրի ներսում, և այդքան սիրալիր, երբ դա արվում է Թուրքիայից»«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է՝ երբ Թուրքիան հայտարարեց, որ դատապարտում է Հայաստանում «ռազմական հեղաշրջման» փորձը՝ նկատի ունենալով ԶՈւ Գլխավոր շտաբի...

10:22 09/11/2018Экс-министр обороны Армении Виген Саркисян: Николу Пашиняну как воздух нужна сильная оппозиция в парламентеПарламентская дипломатия также является мощным инструментом внешней политики.
11:56 08/11/2018И.о. главы Минобороны Армении: Виновные за ДТП будут привлечены к ответственности по всей строгости законаСостояние здоровья всех военнослужащих, доставленных в военный госпиталь вследствие ДТП на автодороге Воротан-Хндзореск 7 ноября, на данный момент оценивается как удовлетворительное.
10:32 08/11/2018Арцрун Ованнисян: Жизни пострадавших в ДТП военных ничто не угрожает, если есть виновные, то они будут наказаныПо факту трагического ДТП с участием армейского автомобиля на юге Армении возбуждено уголовное дело, сообщает пресс-служба СК Армении.
10:51 07/11/2018Виген Саркисян рассказал, почему Республиканская партия Армении обязательно должна принять участие в предстоящих выборахНаходиться в оппозиции – не значит получить привилегию, административный рычаг, высокое общественное положение.
13:36 06/11/2018Валерий Осипян: В Армении не будет проводиться ЛГБТ-форума«С учетом определенных рисков подобного форума в Армении проводиться не будет», – сказал Осипян.
13:21 05/11/2018Экс-защитник прав человека Арцаха Рубен Меликян анонсировал создание правозащитной организации в АрменииПо словам Р. Меликяна, представители сферы защиты прав человека в Армении в основном не осуществляют деятельность в Арцахе, а проводят лишь единичные программы.
11:03 05/11/2018Арам Саргсян рассказал о формате участия партии «Республика» во внеочередных выборах в парламент Армении"Республика" будет участвовать во внеочередных выборах с целью реализации своих программ и идей.
15:59 03/11/2018Арсен Бабаян пояснил, когда должно состояться первое заседание НС Армении 7-го созываАрсен Бабаян на своей странице в соцсети Facebook пояснил, почему НС 7-го созыва первое заседание созовет не 31 декабря, как вчера это распространилось в соцсетях, а 24 декабря.
12:30 03/11/2018Микаел Минасян: Для меня было большой честью и ответственностью быть первым послом-резидентом Армении в Ватикане«Благодарен всем своим коллегам в Армении и Святом Престоле за эффективное сотрудничество. Встретимся», – написал Микаел Минасян.
14:05 02/11/2018Кто станет следующим министром юстиции Армении? Ответил Артак ЗейналянОн отметил также, что касательно этого на данный момент пока нет никаких заявлений и принятых решений.
12:38 02/11/2018И.о. министра финансов Армении Атом Джанджугазян: Мы хотим, чтобы государство воспринималось в качестве дольщикаА. Джанджугазян обратил внимание на то обстоятельство, что 94% доходов государственного бюджета составляют налоговые поступления.
11:38 02/11/2018Омбудсмен Армении: Журналист должен быть убежден, что его профессиональная деятельность защищается государствомСвобода слова и журналистской деятельности является одним из ключевых показателей развития демократии в стране.
14:18 01/11/2018Сасун Хачатрян: Спецследственная служба Армении не собирается ходатайствовать об изменении меры пресечения Манвелу ГригорянуМанвел Григорян был арестован 19 июня. Адвокаты указывают, состояние его здоровья ухудшается с каждым днем.
13:00 01/11/2018Freedom House: Армения вошла в число стран со свободным ИнтернетомПри этом Армения поменяла свой статус – из страны «с частично свободным Интернетом» превратившись в страну «со свободным Интернетом».
12:42 31/10/2018Таможенники пресекли контрабандный ввоз оружия в Армению по почте из СШАОб этом на пресс-конференции в среду, 31 октября, заявил начальник управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов РА Вардан Варданян.
12:32 31/10/2018Тренер сборной Армении по борьбе: Нужно быть благодарным за то, что есть, и стремиться к большемуАрмянские борцы греко-римского стиля – Артур Шагинян (87 кг) и Максим Манукян (82 кг) – завоевали 2 бронзовые медали на ЧМ-2018 в Будапеште.
11:00 30/10/2018Армянский лаваш – продукт, который можно назвать символом жизни. Материал НТВЛаваш – один из древнейших видов хлеба на земле, он спасал местных жителей в голодные времена.
10:38 30/10/2018Президент Арцаха Бако Саакян поздравил общественную организацию «Материнство» с 30-летиемОрганизация является ровесником Арцахского национально-освободительного движения, и многие ее члены стояли у истоков общенародной борьбы.
18:26 26/10/2018Артак Закарян: Как бы странно это ни было, для Пашиняна единственным настоящим спасательным кругом будет РПАПо оценке Закаряна, «превращенная в сериал "Криминальная Армения" имитация антикоррупционной борьбы не позволяет обратить надлежащее внимание на жизненно важные для Армении проблемы».
13:14 25/10/2018Месроп Аракелян: В сентябре рост практически нулевой, однако неверно говорить о плохом состоянии экономики АрменииСтатистический комитет Республики Армения 22 октября 2018 года обнародовал макроэкономические показатели за январь-сентябрь 2018 года, которые, мягко говоря, не очень обнадеживают.