14:04 20/02/2021Այն, ինչ ունենք՝ պարտություն, տարածքների կորուստ, նաև սխալ սոցիալ-տնտեսական քաղաքականության արդյունք է. Պարսյան«Եվ հին, և ներկա համակարգներն իրենց ամբողջությամբ սպառել են ու ձախողել են։ Մենք նոր համակարգի կարիք ունենք»,- «Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցության կազմակերպած «Սոցիալական արդարության...
12:05 19/02/2021ՀՌԱՀ-ը կանխակալ վերաբերմունք ունի մեր նկատմամբ. «Հ2»-ի փոխտնօրեն«Միակ գործող հեռուստաալիքը, որ զրկվել է հեռարձակման իրավունքից, հանրային երկրորդ հեռուստաալիքն է»,- այսօր հրավիրված ասուլիսի ընթացքում ասաց եթերազրկված «Հ2» հեռուստաալիքի փոխտնօրեն Լևոն Սուլթանյանը։...
12:01 19/02/2021Ֆիլադելֆիայի մայրուղուց հեռացվել է հակահայկական գովազդային վահանակը«Մեր հավաքական ջանքերով Ֆիլադելֆիայի I-95 մայրուղում վրայի հակահայկական և կեղծ գովազդային վահանակը հեռացվել է»,-այս մասին հայտնում է Ամերիկայի հայկական համագումարը, շնորհակալություն հայտնելով բոլոր...
10:20 19/02/2021Սեյրան Օհանյան. Փետրվարի 20-ին դեպի Ազատության հրապարակ«Պետք է համախմբվենք և տե՛ր լինենք մեր պետությանը, ժողովրդին ու մայր հողին»:
10:00 19/02/2021Էլինար Վարդանյան. Գախարիայի և Փաշինյանի տարբերությունըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանի հոդվածը, որտեղ հեղինակն անդրադարձել է Վրաստանի վարչապետի հրաժարականին, ապա Գախարիային համեմատել է Փաշինյանի հետ.
14:06 18/02/2021Նոր նորմեր՝ երկրաշարժադիմացկուն շենքեր կառուցելու համար«2018 թվականին անհրաժեշտություն առաջացավ փոփոխելու գործող՝ սեյսմակայուն շինարարության նախագծման նորմերը»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային...
12:49 18/02/2021Ովքե՞ր կորոնավիրուսի դեմ անվճար պատվաստվելու հնարավորություն կունենան«Կորոնավիրուսի դեմ պետպատվերի շրջանակում կարող են պատվաստվել ռիսկային խմբում ներառված քաղաքացիները։ Արդեն հաստատվել է այդ ցանկը»,- այսօր Կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ...
11:56 18/02/2021Նիկո՛լ, գոնե հասկանո՞ւմ ես, որ շատ քիչ տարբերություն կա քո և Ալիևի միջև. Արտակ ԶաքարյանՊՆ նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Նիկո՛լ ես չգիտեմ, թե դու որ ազգին ես պատկանում, բայց որ հայ չես՝ համոզեցիր։ Բավական է, պետք չէ անընդհատ ապացուցել։ Նույնիսկ դավաճանած, սեփական տեսակին...
10:12 18/02/2021Սյունեցիներն ահազանգել են՝ թշնամին կրակել է այն պահին, երբ զբաղված են գյուղատնտեսական աշխատանքներովԿապան, Ներքին Հանդ, Շիկահող, Սրաշեն գյուղեր ՄԻՊ գլխավորած աշխատանքային խմբի այցը վեր է հանել բնակիչների կյանքի, սեփականության ու կենսական կարևորության այլ իրավունքների վտանգներ կամ խախտումներ:
09:05 18/02/2021Թշնամին առանձնակի վայրագություններ է ցուցաբերում Արցախյան ազատամարտին նվիրված հուշարձանների նկատմամբ«Թշնամին այժմ պատերազմում է մեր մշակութային արժեքների դեմ»։
12:54 17/02/2021Կառուցապատողները՝ նոր խնդրի առաջԱյս տարվա հունվարի 1-ից ուժի մեջ մտած «Անշարժ գույքի հարկով հարկման նպատակով անշարժ գույքի շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային գնահատման կարգը սահմանելու մասին» ՀՀ օրենքը կառուցապատողների համար...
11:19 17/02/2021ՀՀ ԱԳ նախարարը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին․ Ուժի կիրառման հետևանքները չեն կարող դիտարկվել որպես հակամարտության հանգուցալուծումՓետրվարի 16-ին ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը տեսակապի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա) և Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող...
11:06 17/02/2021Թուրքիան և Ադրբեջանը շարունակում են խայտառակ ստերի զանգվածային արշավն ընդդեմ հայերի․ Ամերիկայի հայկական համագումարՔանի որ Թուրքիան և Ադրբեջանը շարունակում են երկկողմանի հանրային կապերի քարոզարշավը` ազդելու ԱՄՆ քաղաքականության վրա` աղավաղելու մարդու իրավունքների մասին պատմությունը և կոծկելու ահաբեկիչների...
15:18 16/02/2021Ապահով և ծաղկած Հայաստան ունենալու համար՝ փետրվարի 20-ին հավաքվում ենք Ազատության հրապարակում. մանկավարժՄանկավարժ Մանուշակ Ստեփանյանը մտահոգ է այսօրվա ու վաղվա սերնդի համար: Նա համոզված է, որ հայ ժողովուրդն ուժեղ է, երբ միասին է: «Այսօրվա իրավիճակից ելնելով՝ շատ մտահոգ եմ իմ այսօրվա և վաղվա սերնդի...
12:30 16/02/2021Բացակայում են պատերազմի հետևանքների փաստահավաք համակարգված աշխատանքները. Արա ԶոհրաբյանՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը կարևորում է պատերազմի հետևանքների վերաբերյալ փաստահավաք համակարգված աշխատանքները: Ըստ նրա, այդ աշխատանքները բացակայում են: «Կարևոր հատված է: Ապագայի համար...
23:16 15/02/2021Սերժ Սարգսյան. Դեն շպրտեք ձեր գլխից, թե ինչ էինք մենք տալու, դուք մտածեք այն մասին, թե ինչ էինք ունենալուՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հարցազրույց է տվել «Արմյուզ» հեռուստաընկերությանը՝ անդրադառնալով ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացին, արցախյան վերջին պատերազմում ՀՀ դիվանագիտական և...
22:08 15/02/2021Ս․ Սարգսյան․Մենք երբեք չենք բանակցել,թե ինչ ենք տալու, մշտապես բանակցել ենք,թե ինչ ենք ստանալուՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությանը տված իր հարցազրույցում խոսելով պատերազմում ունեցած պարտության և բանակցային գործընթացում ունեցած ձախողումների մասին, մասնավորապես,...
11:09 15/02/2021Սյունիքի անվտանգությունը կասկածի տակ դնելով խոցելի ենք դարձնում ՀՀ անվտանգությունը. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Այս 30 տարիների ընթացքում մենք մեր մեջ իրար չկարողացանք համոզել, որ Արցախի սահմանին կանգնած զինվորականն ապահովում է Հայաստանի...
12:14 14/02/2021Սենոր Հասրաթյան. Նրանք, ովքեր մեր Հայրենիքը դարձրեցին պարտվողների իշխանության պատանդԱրցախի Հանրապետության ՊԲ նախկին խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը գրում է. «Մենք ստիպված ենք ունենալ այն, ինչ այսօր ունենք ներքին և արտաքին ճակատում... Ստիպված ենք, քանի որ հող հանձնող գեներալներին...
13:28 13/02/2021Վարդան Բալյան. Իրավիճակի լրջությունը հասկանալ է պետքՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Անցած շաբաթ իսրայելական բանակի ուսումնական ռազմական բազայից գողացել են հատուկ նշանակության զորքերի կողմից օգտագործվող սարքավորումներ, այդ թվում՝...

15:45 24/03/2018Сборная Армении во главе с капитаном Генрихом Мхитаряном провела последнюю тренировку перед матчем с командой ЭстонииСборная Армении по футболу на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна в Ереване провела последнюю тренировку перед товарищеским матчем с командой Эстонии.
15:26 23/03/2018Депутат НС Армении Геворк Костанян: Создаем должность не суперпремьера, а премьера с исключительной политической ответственностьюГосударственный аппарат делаем объектом политической ответственности и парламентского контроля, указал он.
13:43 22/03/2018Генрих Мхитарян: Играю в футбол не ради участия, я свой самый строгий критикГенрих Мхитарян 22-го марта получил приз лучшему футболисту Армении 2017-го года. Мероприятие состоялось в футбольной академии, где в эти дни сборная Армении проводит сбор.
13:43 20/03/2018Грайр Товмасян: У меня есть несколько идей, которые я постараюсь реализовать в случае избрания главой Конституционного суда АрменииСледует сказать, что ранее А.Баблоян подписал протокол, прекращающий полномочия Гагика Арутюняна на посту председателя Конституционного суда РА.
17:18 19/03/2018Могерини: Евросоюз сохранит давление на КНДР из-за ее ракетно-ядерной программы«Но давление не является самоцелью, это инструмент, наша цель всегда заключалась в том, чтобы помочь открыть политический путь для мирного решения путем переговоров», – добавила она.
14:50 13/03/2018Исполняется 121 год со дня рождения великого армянского поэта Егише ЧаренцаВ Ереване мероприятия, посвященные 121-летию со дня рождения поэта, стартовали у памятника Егише Чаренцу.
16:19 10/03/2018В Берлине всё готово к «гонке на вымирание»: в стартовом туре соперником Левона Ароняна станет Дин ЛижэньВосемь участников сразятся в два круга, победитель получит право бросить перчатку Магнусу Карлсену.
14:39 10/03/2018Путин об обвинениях во «вмешательстве» в выборы: США занимаются «грязной работой»Интервью Путина транслировалось в переводе на английский язык.
19:24 07/03/2018Скандал с домогательствами в Госдуме России может эхом отозваться в Азербайджане: СМИ напомнили о дружбе Слуцкого и Алиева«Ситуация крайне неприятная. И очень хочется надеяться, что российские власти смогут защитить Фариду Рустамову и ее родных от давления, в том числе “по диаспоральной линии”», – говорится в статье.
15:34 07/03/2018«Приврал немножко» о рыбалке: Путин рассказал о разговоре с первой леди США Меланьей ТрампКороткая беседа российского лидера с супругами президента США и премьер-министра Италии прошла на форуме G20, который состоялся в Гамбурге 7-8 июля прошлого года.
16:46 06/03/2018Сильные духом люди и достойные включения в список ЮНЕСКО памятники: впечатления известного блогера от поездки в АрцахПредседатель правления Федерации активной молодежи Латвии, известный блогер Алексей Веселый рассказал о своих впечатлениях от поездки в Арцах.
14:17 03/03/2018«Армянский Ватикан»: репортаж о том, чем привлекает Первопрестольный Св.Эчмиадзин паломников и туристовПервая причина посетить Эчмиадзин – Кафедральный собор. Это древнейший христианский храм Армении и один из первых во всем христианском мире.
16:15 01/03/2018А. Ашотян: Армен Саркисян – правильный кандидат на пост президента Армении, оказавшийся в нужном месте в нужное времяДепутат добавил, что на данный момент необходимо зафиксировать, что в парламенте не было представлено альтернативной политической повестки.
18:46 28/02/2018Гагик Меликян: Никто ничего не подделывал во время выборов членов Высшего судебного совета Армении«Во время голосования Лена Назарян не возражала против регистрации и лично подписала протокол», – отметил он сегодня в ходе брифинга в парламенте.
15:46 23/02/2018Реакция Анкары после резолюций по Геноциду армян: МИД Турции вновь вызвал поверенного в делах НидерландовНижняя палата парламента Нидерландов – Палата представителей (Tweede Kamer) – 22 февраля большинством голосов приняла 2 резолюции по Геноциду армян.
14:37 22/02/2018Замглавы МИД Армении: Последовательной и целенаправленной работой мы принудим Азербайджан к мируВ течение 30 лет политика властей Азербайджана не претерпела изменений.
15:37 21/02/2018Никол Пашинян в НС Армении: Обещания раскрыть «дело 1 марта» до сих пор не выполненыОппозиционная фракция «Елк» («Выход») предлагает Национальному Собранию Армении принять заявление касательно трагических событий 1 марта 2008 года.
11:32 17/02/201817 февраля – день рождения легендарного разведчика Геворга ВартанянаПуть разведчика Вартаняна начался в Тегеране. Не достигнув даже совершеннолетнего возраста, Геворк создал настоящую разведывательную группу.
11:33 16/02/2018Генрих Мхитарян: «Арсеналу» по силам выиграть Лигу Европы«Смог бы Арсенал победить в Лиге Европы? Думаю, что нам по силам такая задача. Нужно продолжать борьбу и время покажет, чего мы достигнем», – сказал Мхитарян.
15:18 13/02/2018Верх цинизма, нужно дать жесткую оценку: вице-мэр Еревана Камо Ареян об инциденте в Совете старейшинПрерванное из-за потасовки заседание Совета Старейшин Еревана продолжилось.