12:34 13/02/2021Հայաստանում մինչև մեկ տարեկան երեխաների մահվան դեպքերը կտրուկ ավելացել ենԱնցած տարվա ընթացքում 0-1 տարեկան երեխաների մահվան դեպքերը կտրուկ ավելացել են՝ հասնելով 267-ի։ Մահացած երեխաներից 155-ը եղել են տղաներ, 112-ը՝ աղջիկ։ Panorama.am-ը տվյալները վերցրել է ՀՀ վիճակագրական...
12:03 13/02/20212020 թվականին հայկական գորգերի արտադրությունը զգալի նվազել էՎիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ Հայաստանում 2020 թվականի հունվար-դեկտեմբերին 76,5 տոկոսով նվազել է գորգերի և գորգեղենի արտադրությունը: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է Կոմիտեից,...
09:48 13/02/2021Էլբակյան, Աշխարհում 2 ուրույն սոցիալական խումբ կա, որ ատում են Նժդեհին ու եկեղեցինՎերլուծաբան, գիտաշխատող Էդգար Էլբակյանը գրում է. «Աշխարհում 2 ուրույն սոցիալական խումբ կա, որ միաժամանակ ատում է ՀՅԴ-ին, Նժդեհին, Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցուն, հայոց հողահավաքի գաղափարը և...
15:18 12/02/2021Շոշում բարձրացվել է երեխաների՝ դպրոց հաճախելու անվտանգության հետ կապված մտահոգություններՓետրվարի 11-ին Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը, ՄԻՊ ժամանակավոր փոխարինող Արսեն Սառաջյանի գլխավորությամբ, այցելել է Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղ՝ համայնքում բնականոն...
12:22 12/02/2021Վարդան Ոսկանյան. Դեպի Իրան միջպետական նշանակության մայրուղին վտանգված էԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքվի բռնապետի հետ, այսպես կոչված, բանավոր, իսկ ինչպես հիմա է կասկածվում, նաև գրավոր ամոթալի «ըմբռնումների» հետևանքով Սանասարի (Ղուբաթլու) և Կովսականի (Զանգելան)...
11:59 12/02/2021Իսագուլյան. Փաշինյանը, նրա կինը, իմքայլական պատգամավորները հավասարեցված են Ռամիլ Սաֆարովին«Այն մարդը, որ հեղաշրջման օրերին խոստանում էր, որ ժողովրդի թիկունքում ոչինչ չի անելու, հիմա ամեն ինչ անում է ժողովրդի թիկունքում»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Ազգային անվտանգություն»...
11:44 12/02/2021Սյունիքում, միանշանակ, անհանգստացնող բան կա. Սիսակ Գաբրիելյան«Որպես նախկին լրագրող այս հարցը նաև ինձ է հետաքրքրել, կարծում եմ՝ ԱԱԾ-ն լրացուցիչ պարզաբանմամբ հանդես կգա»,- այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր...
09:22 12/02/2021Ի՞նչ ունենք առավել թանկ, քան Արցախը. Ջիվան ԱվետիսյանՀանձնվել չկա, ապատիայի մեջ ընկնել չկա, չերազելն արգելված է, հավատքը կորցնելն արգելված է։ Ամեն ինչ լավ է լինելու։
18:00 11/02/2021ԱԳ նախարարի հայտարարությունները Հայ դատի կենտրոնական խորհրդի մոտ լուրջ մտահոգությունների տեղիք են տվելՀՅԴ Հայ դատի կենտրոնական խորհուրդը տարածել է հայտարարություն` Հայաստանի խորհրդարանում արտգործնախարար Արա Այվազյանի հնչեցրած դիրքորոշման վերաբերյալ։ «Փետրվարի 10-ին, Ազգային Ժողով-կառավարություն հարց...
12:51 11/02/2021ԱՄՆ-ը պետդեպի խիստ կոչը Թուրքիային՝ անհապաղ ազատ արձակել Օսման ՔավալայինԱՄՆ-ը կրկին կոչ է անում Թուրքիային` անհապաղ կալանքից ազատել Օսման Քավալային: Այս մասին ասվում է ԱՄՆ պետդեպարտամենտի խոսնակ Նեդ Փրայսի հայտարարության մեջ։ Պետդեպի հաղորդագրությունում ասվում է, որ...
16:45 10/02/2021Սախարովի հրապարակ. Ծուղա՞կ վարորդների համար, թե՞ ՃՈ-ի, քաղաքապետարանի անգործության հետևանքԵրևանի կենտրոնում ամեն օր տասնյակ վարորդներ խաբեության զոհ են դառնում։ Հանրապետության հրապարակից քիչ այն կողմ նրանք մեքենան կայանելու համար նախ վճարում են «պարկովշիկին», ապա մեկ ամիս անց՝ տուգանվում...
11:33 10/02/2021Փորձագետները խորհուրդ են տալիս շտապ թարմացնել Google Chrome-ը. «Կասպերսկի»Google Chrome-ում վտանգավոր խոցելիություն են հայտնաբերել, որն արդեն օգտագործում են ցանցահենները։ «Կասպերսկի» ընկերության փորձագետները խորհուրդ են տալիս հնարավորինս շուտ թարմացնել այդ բրաուզերը մինչև...
09:38 10/02/2021Տիգրան Աբրահամյան. Մի նոր վտանգավոր միտում եմ նկատել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պաշտպանության բանակի ճակատագրի, կարգավիճակի, գործառույթների, վերափոխումների մասին վերջին շրջանում շատ քննարկվեց։ Այն, որ զինված...
16:01 09/02/2021Կարեն Վրթանեսյան. Այնպես որ «ՊԲ» ցուցանակը կարող են պահել«Ռազմինֆո» մասնագիտացված կայքի համակարգող, տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը, արձագանքելով «Ժամկետային զինծառայողներին այլևս Արցախ չեն ուղարկում» տեղեկատվությանը, գրել է.
15:25 09/02/2021Թ. Վարդանյան. Կրճատեք քաղաքապետի խորհրդականների, նրանց օգնականների, վարորդների հաստիքներըԵրևանի ավագանու «Լույս» խմբացության անդամ Թեհմինա Վարդանյանը դեմ չէ, որպեսզի քաղաքապետարանի ճարտարապետության վարչությունում 20-30 աշխատակից ավելացնեն, քանի որ դրա անհրաժեշտությունը կա, ահռելի գործ կա...
15:19 09/02/2021Դատարանը թույլատրեց Ռոբերտ Քոչարյանին իրեն պատկանող գույքի նկատմամբ ցանկացած պայմանագրեր կնքելԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը թույլատրեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին կնքել իրեն պատկանող կալանադրված գույքի նկատմամբ ցանկացած պայմանագրեր, որոնք չեն կարող հանգեցնել գույքի օտարմանը։...
10:22 09/02/2021Իրանագետը՝ Ալեն Սիմոնյանին. Ո՞րն արեցիք սրանցիցԻրանագետ Ահարոն Վարդանյանը, անդրադառնալով Ալեն Սիմոնյանի այն հայտարարությանը, թե ստեղծված իրավիճակից դուրս են եկել չորս պատգամավորի կորուստով, գրել է.
09:25 09/02/2021Իշխանավեճի պատճառով ստվերված են մարդու իրավունքների իրական խնդիրները. ՄԻՊ«Ուստի, բոլորին կոչ եմ անում սթափվել»:
13:07 08/02/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ով է խաղում մեզնով և որն է այս խաղի վերջաբանըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբ անդամ Վահե Հովհաննիսյանը հերթական հոդվածն է հրապարակել. «Այսօրվա Հայաստանը Լիարժեք պետության փոխարեն այսօր ունենք հայերով բնակեցված տարածք։ Այդ տարածքի անվտանգությունն...
12:32 08/02/2021Գործարարներն ու գիտնականները պահանջում են պետբյուջեի 4 տոկոսը հատկացնել գիտությանը«Հայաստանի անվտանգության ապահովման և թռիչքային զարգացման համար անհրաժեշտ պայման է հզոր գիտական ներուժը, և այս պարզագույն ճշմարտությունից ելնելով՝ պետք է ավելացվեն պետական հատկացումները գիտության...

11:40 10/02/2018Кандидат в президенты Армении А.Саркисян: Урегулирования карабахской проблемы нужно достичь исключительно путем переговоровАрмен Саркисян отметил важность продолжения переговорного процесса по мирному урегулированию карабахской проблемы под эгидой Минской группы ОБСЕ.
13:40 08/02/2018Галуст Саакян о резонансном законопроекте: Если хотим бороться с курением в Армении, должны сперва подготовить общество«Так что, если хотим бороться с курением, должны суметь подготовить общество», – отметил парламентарий.
12:51 07/02/2018Посол Ирана осудил операцию турецкой армии «Оливковая ветвь» в сирийском АфринеЛюбые военные действия в Сирии должны быть согласованы с правительством страны.
13:58 03/02/2018Вред или польза? Вопрос об опасности продуктов с ГМО рассорил экспертное сообщество АрменииНа вопрос, как бороться с продуктами, содержащими ГМО, К. Чилингарян отметил: «Просто необходимо нормально применять закон».
12:40 02/02/2018Премьер Карен Карапетян: В 2017 году Армения и Беларусь увеличили товарооборот на 20%Карен Карапетян в рамках заседания Евразийского межправительственного совета в городе Алматы сегодня, 2 февраля, встретился со своим белорусским коллегой Андреем Кобяковым.
14:32 01/02/2018Представитель Минтруда Армении: Опасения Мкртича Гиносяна неуместны, центр протезирования «Интерорто» не закроется«В ближайшие дни будут объявлены имена победителей. Пока неизвестно, кто победил», – добавил он.
14:03 01/02/2018Армения – среди самых бюджетных направлений для отдыха россиян в 2018 годуПерелет, проживание в течение двух недель, питание и траты на бюджетные развлечения в этой стране обойдутся на двоих приблизительно в 76,5 тысячи рублей.
16:24 31/01/2018Депутат НС Армении Г. Костанян: Без механизма дисциплинарной ответственности судьи станут злом для государстваГеворг Костанян отметил, что предложение полностью отказаться от возбуждения дисциплинарного производства противоречит нормам международного права, и он принципиально с этим не согласен.
12:16 30/01/2018Рубен Варданян: Матенадаран – один из самых важных центров изучения армянского культурного наследияГуманитарная инициатива «Аврора» выделила грант в размере 20 000 долларов Матенадарану – национальному хранилищу старинных манускриптов.
11:14 27/01/2018Мы продолжим реализацию нашей повестки реформ: интервью премьера Армении Карена Карапетяна EuronewsНа полях Всемирного экономического форума в Давосе корреспондент Euronews Александра Вакулина побеседовала с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном.
16:30 24/01/2018Теван Погосян: Депутаты от оппозиционной фракции «Елк» стоят над душой и заставляют правительство Армении работатьЕсли даже будут организованы хоть 12 парламентских слушаний, но на их основании не будет сделано никаких законодательных изменений, то в итоге – ничего не изменится.
11:21 23/01/2018Жизнь продолжается: Генрих Мхитарян попрощался с болельщиками «Манчестер Юнайтед»Генрих Мхитарян сыграл за «Манчестер Юнайтед» 63 матча и забил 13 голов.
12:27 22/01/2018Арарат Мирзоян: Встреча с кандидатом от РПА на пост президента Армении Арменом Саркисяном не повлияет на голосование фракции «Елк»Оппозиционная фракция Национального Собрания Армении «Выход» («Елк») выдвинула на пост президента республики кандидатуру депутата НС РА, члена политсовета партии «Республика» Артака Зейналяна.
14:45 19/01/2018Эрдоган в поисках лазеек: Болгария решила поддержать процесс вступления Турции в ЕСВ Софии выступили в защиту продолжения диалога о вступлении Анкары в ЕС.
15:59 18/01/2018К 28-й годовщине геноцида армян в Баку: «В страшный день Спитакского землетрясения азербайджанцы ликовали от радости»«Мам, ты можешь помолиться, но… креститься? Ты же мусульманка!» А она отвечала, что для нее Бог один. И в конце концов сказала, что хочет быть крещеной в нашей церкви.
15:28 18/01/2018Друг Армена Джигарханяна рассказал о самочувствии актераОн добавил, что разговаривал с врачами, и те сообщили, что ничего страшного нет.
14:24 13/01/2018В Иране анонсировали «серьезную реакцию» на новые санкции СШАВнесение иранцев в санкционный список в Тегеране расценивают как доказательство «продолжающейся враждебности правительства США к великой иранской нации».
12:59 12/01/2018Анкара ответила на рекомендацию Госдепа США американцам не посещать Турцию из-за повышенной террористической угрозыМинистерство иностранных дел Турции в пятницу рекомендовало гражданам страны отказаться от поездок в США.
14:22 11/01/2018Президент Беларуси Александр Лукашенко назвал самую «странную границу в Европе»По словам Лукашенко, необходимо детально рассмотреть все аспекты упрощения визового режима с учетом мировых тенденций
14:05 10/01/2018Прибывший на допрос СБУ М. Саакашвили: Мы сейчас дурью маемся всеМ. Саакашвили прибыл к зданию СБУ около 11:00, дал краткий брифинг журналистам, после чего проследовал в здание спецслужбы для допроса.