12:52 25/02/2021Եթե ոստիկանությունը փորձի ուժ կիրառել, բանակը կմտնի Երևան. քաղաքագետՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը մեկնաբանել է, թե ինչ է նշանակում ԳՇ տարածած հայտարարությունը։ «ՀՀ ԶՈւ ԳՇ հայտարարության մեջ ասված է «Ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ ՀՀ զինված ուժերը պահանջում են ՀՀ...
13:37 24/02/2021Քանի որ Իսկանդերի թեման գնաց, կասեմ․ Արամ Գաբրելյանովը Օնիկ Գասպարյանի հետ զրույցի մանրամասներ է հրապարակելՀայազգի լրագրող, հրատարակիչ, մեդիամագնատ Արամ Գաբրելյանովն անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ «Իսկանդերի անարդյունավետության մասին» հայտարարությանը։ «Քանի որ Իսկանդերի թեման գնաց, կասեմ: Մոսկվայում, մոտ...
12:06 24/02/2021Մարուքյանը՝ Փաշինյանին. Դեռ որքա՞ն ժամանակ ենք փնտրելու ճշմարտությունըԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի՝ «Իսկանդերի» չպայթելու մասին հայտարարությանը, գրել է.
11:35 24/02/2021Չպետք է կրկնվեն 2018-ի խայտառակ օրերը. Գեղամ ՄանուկյանԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Իվետա Տոնոյանը անթույալտրելի է համարում լրագրողների և ընդհանրապես լրատվական գործունեություն իրականացնող ցանկացած մեկի նկատմամբ բռնության կիրառումը: «Ընդդիմության փետրվարի...
11:12 24/02/2021Հիշիր, թուրքի քթալորձուկ. ավելի լավ է «մերժված» լինել, քան դավաճան. Արմեն ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հարցազրույցին։ «Սերժ Սարգսյանի հարցացրույցից հետո շշերի մեջ բնակվող կապիտուլյանտը տրանկվիլիզատորների «overdose»-ով մեկ շաբաթ անց...
18:17 23/02/2021«Թույլ չենք տալու, որ Փաշինյանը երկրում հաստատի բռնապետություն, մեկ մարդու դիկտատուրա»19․59 Քաղաքացիները երթով հասան ԱԱԾ շենքի մոտ։ 19:25 Ոստիկանության շենքի մոտ գտնվող արձանի առջև ընդդիմադիր քաղաքական գործիչները ծաղիներ դրեցին։ «Ոստիկանությունը դարձել է այս իշխանության գործիքը՝ իր...
15:36 23/02/2021Քաղաքագետ. Պատերազմի օրերին հենց Արա Սաղաթելյանի շնորհիվ ուկրաինական մամուլում հայտնվեցին հայանպաստ հրապարակումներԱԱԾ շենքի դիմաց մի խումբ քաղաքացիներ, քաղաքագետներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ակցիա են իրականացում՝ իրենց աջակցությունը հայտնելով ԱԱԾ կողմից կալանավորված ԱԺ աշխատակազմի նախկին...
12:34 23/02/2021Հայաստանի բոլոր իշխանություններն երբևէ չեն հասկացել գիտության դերն ու նշանակությունը մեր երկրի համար. Արեգ Միքայելյան«Տնտեսության զարգացաման համար հիմնական գործոնը գիտությունն է։ Այլ բան չի կարող լինել»,- ասուլիսում ասաց ԳԱԱ Վ.Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը։ Նրա նշեց, որ...
10:55 23/02/2021Ակնհայտորեն ավելացել են Թուրքիայի հավակնությունները տարածաշրջանի գործընթացներում. ԱԳՆԱԺ-ում մեկնարկել է Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցում է նաև ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը։ Հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը նշեց, որ...
09:38 23/02/2021ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպան. Ադրբեջանում ռասիզմի և այլատյացության վերացում ակնկալելը պատրանք էՄԱԿ-ի տնտեսական և սոցիալական խորհրդի՝ Ռասիզմի, այլատյացության և խտրականության դեմ պայքարին նվիրված հատուկ հանդիպմանը ելույթով հանդես է եկել ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը, որը...
09:09 23/02/2021Վտանգ կա, որ Հայաստանի տնտեսությունը կհայտնվի դեֆոլտի շեմին. Միքայել ՄինասյանՀայաստանի քաղաքացիները թանկ են վճարում Նիկոլի սխալների համար: Եվ ֆինանսապես նույնպես:
11:54 22/02/2021Մարդասիրական 9 տոննա օգնությունը 2 ամիս չի մաքսազերծվել՝ առաջնություն տալով թուրքական ապրանքներին. «Շարժում»«Պատերազմի հենց սկզբից, ինչպես շատ այլ հայկական միություններ և հենց Հայաստանի քաղաքացիական հասարակությունը, այնպես էլ «Շարժումը» պատասխանատվություն և միասնականություն է ցուցաբերել Արցախի և հայ...
09:28 22/02/2021Փաստենք, որ ակնհայտ քաղաքական գործով ֆեյսբուքը բացահայտում է օգտվողի անհատական տվյալներ. Վահագն ՄխոյանԲլոգեր Վահագն Մխոյանը գրում է. «Ստեղ (հղումը՝ մեկնաբանություններում) փաստաբանը մի հատ շատ ուշագրավ բան ա ասում։ Եթե իրավական շղարշը մի կողմ դնենք, ապա մարդիկ «մեղավոր են» ProtonVPN ծրագիրն...
15:47 21/02/2021Այսպես այս իշխանություններն ուզում են չեզոքացնել Արցախի հարցով լավագույն մասնագետներին. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Ավելի քան համոզված եմ, որ ֆեյքը, որի գործի շրջանակում ձերբակալել են Արա Սաղաթելյանին ու Կարեն Բեքարյանին, պատճառ էր չեզոքացնելու Արցախի հարցով լավագույն մասնագետներին»,- դատարանի մոտ, որտեղ...
11:09 21/02/2021Երևանի քաղաքապետարանի նոր գնած միկրոավտոբուսներն արդեն խափանվում են երթուղիներումԵրեւանի ավագանու «Լույս» խմբակցության պատգամավոր Թեհմինա Վարդանյանը ֆեյսբուկի իր էջում լուսանկար է տեղադրել, որտեղ նոր բերված «Գազել» միկրոավտոբուսներից մեկը փողոցում խափանվել է: Ավագանու անդամը գրել...
19:41 20/02/2021Պիլոտային ծրագրի անվան տակ արդյունագործական ձկնորսությունը լուրջ ծավաների է հասել․ Ա․ՂազարյանՇրջակա միջավայրի նախարարությունը փորձնական ծրագիր է իրականացնում ՝ կանոնակարգելու Սևանա լճում կենսապաշարի օգտագործման և կայուն կառավարման ոլորտը։ Մասնավորապես, արդյունագործական ձկնորսության նպատակով...
17:44 20/02/2021Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունների հետ կապված պետք է լինի քննություն. Արթուր ՎանեցյանԱնպայման, հետագայում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կողմից հարցազրույցի ժամանակ արված հայտարարությունների հետ կապված պետք է լինի քննություն: Լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության...
15:34 20/02/2021Ո՞նց հանձնեցինք Շոշ գյուղը, որ մինչև օրս հայկական հսկողության տակ է. Վանեցյան«Շոշ գյուղը Շուշիի շրջանի միակ գյուղն է, որ մնացել է հայկական հսկողության տակ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ անդրադառնալով իշխանությունների այն...
15:23 20/02/2021Կարեն Բեքարյանն ու Արա Սաղաթելյանն ունեն այնքան համարձակություն, որ իրենց կարծիքներն արտահայտեն բաց, իրենց դեմքով. Վանեցյան«Այս իշխանությունները գործում եմ տրամանանությունից դուրս»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, ով իր համախոհների հետ երթով շարժվում է դեպի Ազատության...
14:45 20/02/20212021թ. փետրվարի 20-ը ևս կարող է դառնալ հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի սկիզբ. Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ։ «1988 թվականի փետրվարի 20-ը հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի պահն էր: 1988...

11:47 17/04/2018Наира Зограбян: Депутаты НС Армении от фракции «Царукян» будут голосовать свободно, лично я – против Сержа СаргсянаКак отметила Наира Зограбян, голосование по кандидатуре премьера будет открытым, все увидят, как проголосовали те или иные депутаты.
12:17 16/04/2018Эксперты «Лаборатории Касперского» рассказали юзерам Армении, как обезопасить себя от сбора данных в соцсетяхЭксперты «Лаборатории Касперского» изучили ряд случаев и технологий, когда данные пользователей социальных сетей используются для получения информации об их предпочтениях.
12:41 14/04/2018В Иране назвали Трампа, Макрона и Мэй преступниками – в связи с ударом по СирииВерховный лидер Ирана Али Хаменеи в связи с ударом западной коалиции по Сирии назвал президентов США и Франции Дональда Трампа и Эммануэля Макрона и премьер-министра Великобритании Терезу Мэй...
10:52 12/04/2018«Это регресс»: оппозиция не поддержала проект о новом порядке работы Национального Собрания АрменииДепутат НС РА от оппозиционной фракции «Елк» («Выход») Эдмон Марукян отметил, что они проголосуют «против» проекта.
15:06 11/04/2018Депутат Вардан Бостанджян – Тиграну Хачатряну: Зачем в Армении вообще нужен стриптиз?Только больные люди могут хотеть смотреть на то, как раздеваются другие. Почему государство должно думать о них, разрабатывать закон?
16:29 10/04/2018Вилен Микаелян: Марага 10 апреля 1992 года напоминала кадры из фильмов о Геноциде армянЯ родился в Сумгаите. Папа был убежденным коммунистом, свято верил в светлое будущее, и думал, что это все образумится и вернется на круги своя. Поэтому мы еще год прожили в этом городе.
10:57 09/04/2018Пресс-секретарь МИД Армении «троллит» Баку: Предложения по экспорту вина из Арцаха в Азербайджан приветствуютсяКреативные и субстантивные предложения от МИД Азербайджана по экспорту этой продукции в эту страну приветствуются.
14:24 07/04/2018В Армии обороны Арцаха прошли командирские сборыМероприятие находилось под непосредственным контролем министра обороны Республики Арцах, командующего Армией обороны, генерал-лейтенанта Левона Мнацаканяна.
12:27 06/04/2018Анна Попова: Количество некачественных товаров и скорость их перемещения через границу невероятно вырослиВ Ереване сегодня проходит 14-е заседание Консультативного совета по защите прав потребителей государств-участников СНГ.
10:58 05/04/2018Посол Микаел Минасян прокомментировал установку статуи Святого Григора Нарекаци в Ватиканских садах«Таким образом, искусство становится свидетельством братства, способным соединить две Церкви-сестры», – отмечает Vatican News.
11:18 03/04/2018МИД Армении: Баку продолжает отклонять предложения сопредседателей Минской группы по урегулированию карабахского конфликтаКак указывается, очевидно, что нынешняя ситуация в зоне конфликта является следствием политики агрессии и этнической чистки, которую Азербайджан проводит в течение 30 лет против народа Арцаха.
00:03 03/04/2018Взрыв в кафе Burger King в центре Еревана: фотографии с места происшествия«К данному моменту исключаем, что произошедшее в кафе Burger King на Северном проспекте в центре Еревана является предумышленным».
09:22 02/04/2018Премьер Израиля Нетаньяху ответил на «нравоучения» президента Турции ЭрдоганаНе тому, кто оккупирует Северный Кипр, вторгается в курдский регион и уничтожает гражданское население в Африне, читать нам нравоучения о моральных ценностях, отметил Нетаньяху.
12:51 31/03/2018Фильм армянского режиссера Дианы Кардумян – в конкурсной программе Московского международного кинофестиваляВ фильме снимались Нарине Григорян, Татев Казарян, Татев Овакимян, Армен Маргарян.
14:24 30/03/2018Посол России Иван Волынкин: Уверен, что уехав из Еревана, сохраню свои связи с АрмениейКарен Карапетян сегодня, 30 марта, принял Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Ивана Волынкина, который завершает дипломатическую миссию в республике.
15:24 29/03/2018Министр Давид Локян: Я с любовью и улыбкой читаю публикации СМИ Армении о моей отставкеКак известно, в апреле 2018г. завершится срок президентства Сержа Саргсяна и окончательно вступят в силу изменения, внесенные в Конституцию Армении по итогам референдума 2015г.
12:18 27/03/2018Волкан Бозкыр: Конгресс США может заблокировать поставку Турции истребителей F-35 из-за ЗРК С-400США угрожают не прямо, а исподтишка, показывая палку из-под бурки, заявил Бозкыр в интервью газете Hurriyet по итогам своего визита в США.
11:58 27/03/2018«В отставку», «Всех под суд»: в Кемерово проходит стихийный митинг в память о жертвах пожараЕго участники скандируют: «Правду! Правду!», «Воры!», «В отставку!», «Всех под суд!», «Сколько жертв?». Подробности представляет «Коммерсантъ».
19:00 26/03/2018Константин Затулин: Президент Армении Серж Саргсян – удивительно искусный шахматист и в спорте, и в политикеКонстантин Затулин сегодня на пресс-конференции в Ереване рассказал, почему в свое время подарил тогда еще занимавшему пост министра обороны Армении Сержу Саргсяну золотую рулетку.
14:35 26/03/2018Ваграм Багдасарян: Каждая политическая сила в Армении сама выбирает форму борьбыПри этом Ваграм Багдасарян указал, что он с юмором относится к заявлениям о том, что в период с 9 го по 17 апреля власть в Армении будет уязвима.