12:52 25/02/2021Եթե ոստիկանությունը փորձի ուժ կիրառել, բանակը կմտնի Երևան. քաղաքագետՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը մեկնաբանել է, թե ինչ է նշանակում ԳՇ տարածած հայտարարությունը։ «ՀՀ ԶՈւ ԳՇ հայտարարության մեջ ասված է «Ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ ՀՀ զինված ուժերը պահանջում են ՀՀ...
13:37 24/02/2021Քանի որ Իսկանդերի թեման գնաց, կասեմ․ Արամ Գաբրելյանովը Օնիկ Գասպարյանի հետ զրույցի մանրամասներ է հրապարակելՀայազգի լրագրող, հրատարակիչ, մեդիամագնատ Արամ Գաբրելյանովն անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ «Իսկանդերի անարդյունավետության մասին» հայտարարությանը։ «Քանի որ Իսկանդերի թեման գնաց, կասեմ: Մոսկվայում, մոտ...
12:06 24/02/2021Մարուքյանը՝ Փաշինյանին. Դեռ որքա՞ն ժամանակ ենք փնտրելու ճշմարտությունըԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի՝ «Իսկանդերի» չպայթելու մասին հայտարարությանը, գրել է.
11:35 24/02/2021Չպետք է կրկնվեն 2018-ի խայտառակ օրերը. Գեղամ ՄանուկյանԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Իվետա Տոնոյանը անթույալտրելի է համարում լրագրողների և ընդհանրապես լրատվական գործունեություն իրականացնող ցանկացած մեկի նկատմամբ բռնության կիրառումը: «Ընդդիմության փետրվարի...
11:12 24/02/2021Հիշիր, թուրքի քթալորձուկ. ավելի լավ է «մերժված» լինել, քան դավաճան. Արմեն ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հարցազրույցին։ «Սերժ Սարգսյանի հարցացրույցից հետո շշերի մեջ բնակվող կապիտուլյանտը տրանկվիլիզատորների «overdose»-ով մեկ շաբաթ անց...
18:17 23/02/2021«Թույլ չենք տալու, որ Փաշինյանը երկրում հաստատի բռնապետություն, մեկ մարդու դիկտատուրա»19․59 Քաղաքացիները երթով հասան ԱԱԾ շենքի մոտ։ 19:25 Ոստիկանության շենքի մոտ գտնվող արձանի առջև ընդդիմադիր քաղաքական գործիչները ծաղիներ դրեցին։ «Ոստիկանությունը դարձել է այս իշխանության գործիքը՝ իր...
15:36 23/02/2021Քաղաքագետ. Պատերազմի օրերին հենց Արա Սաղաթելյանի շնորհիվ ուկրաինական մամուլում հայտնվեցին հայանպաստ հրապարակումներԱԱԾ շենքի դիմաց մի խումբ քաղաքացիներ, քաղաքագետներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ակցիա են իրականացում՝ իրենց աջակցությունը հայտնելով ԱԱԾ կողմից կալանավորված ԱԺ աշխատակազմի նախկին...
12:34 23/02/2021Հայաստանի բոլոր իշխանություններն երբևէ չեն հասկացել գիտության դերն ու նշանակությունը մեր երկրի համար. Արեգ Միքայելյան«Տնտեսության զարգացաման համար հիմնական գործոնը գիտությունն է։ Այլ բան չի կարող լինել»,- ասուլիսում ասաց ԳԱԱ Վ.Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը։ Նրա նշեց, որ...
10:55 23/02/2021Ակնհայտորեն ավելացել են Թուրքիայի հավակնությունները տարածաշրջանի գործընթացներում. ԱԳՆԱԺ-ում մեկնարկել է Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցում է նաև ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը։ Հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը նշեց, որ...
09:38 23/02/2021ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպան. Ադրբեջանում ռասիզմի և այլատյացության վերացում ակնկալելը պատրանք էՄԱԿ-ի տնտեսական և սոցիալական խորհրդի՝ Ռասիզմի, այլատյացության և խտրականության դեմ պայքարին նվիրված հատուկ հանդիպմանը ելույթով հանդես է եկել ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը, որը...
09:09 23/02/2021Վտանգ կա, որ Հայաստանի տնտեսությունը կհայտնվի դեֆոլտի շեմին. Միքայել ՄինասյանՀայաստանի քաղաքացիները թանկ են վճարում Նիկոլի սխալների համար: Եվ ֆինանսապես նույնպես:
11:54 22/02/2021Մարդասիրական 9 տոննա օգնությունը 2 ամիս չի մաքսազերծվել՝ առաջնություն տալով թուրքական ապրանքներին. «Շարժում»«Պատերազմի հենց սկզբից, ինչպես շատ այլ հայկական միություններ և հենց Հայաստանի քաղաքացիական հասարակությունը, այնպես էլ «Շարժումը» պատասխանատվություն և միասնականություն է ցուցաբերել Արցախի և հայ...
09:28 22/02/2021Փաստենք, որ ակնհայտ քաղաքական գործով ֆեյսբուքը բացահայտում է օգտվողի անհատական տվյալներ. Վահագն ՄխոյանԲլոգեր Վահագն Մխոյանը գրում է. «Ստեղ (հղումը՝ մեկնաբանություններում) փաստաբանը մի հատ շատ ուշագրավ բան ա ասում։ Եթե իրավական շղարշը մի կողմ դնենք, ապա մարդիկ «մեղավոր են» ProtonVPN ծրագիրն...
15:47 21/02/2021Այսպես այս իշխանություններն ուզում են չեզոքացնել Արցախի հարցով լավագույն մասնագետներին. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Ավելի քան համոզված եմ, որ ֆեյքը, որի գործի շրջանակում ձերբակալել են Արա Սաղաթելյանին ու Կարեն Բեքարյանին, պատճառ էր չեզոքացնելու Արցախի հարցով լավագույն մասնագետներին»,- դատարանի մոտ, որտեղ...
11:09 21/02/2021Երևանի քաղաքապետարանի նոր գնած միկրոավտոբուսներն արդեն խափանվում են երթուղիներումԵրեւանի ավագանու «Լույս» խմբակցության պատգամավոր Թեհմինա Վարդանյանը ֆեյսբուկի իր էջում լուսանկար է տեղադրել, որտեղ նոր բերված «Գազել» միկրոավտոբուսներից մեկը փողոցում խափանվել է: Ավագանու անդամը գրել...
19:41 20/02/2021Պիլոտային ծրագրի անվան տակ արդյունագործական ձկնորսությունը լուրջ ծավաների է հասել․ Ա․ՂազարյանՇրջակա միջավայրի նախարարությունը փորձնական ծրագիր է իրականացնում ՝ կանոնակարգելու Սևանա լճում կենսապաշարի օգտագործման և կայուն կառավարման ոլորտը։ Մասնավորապես, արդյունագործական ձկնորսության նպատակով...
17:44 20/02/2021Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունների հետ կապված պետք է լինի քննություն. Արթուր ՎանեցյանԱնպայման, հետագայում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կողմից հարցազրույցի ժամանակ արված հայտարարությունների հետ կապված պետք է լինի քննություն: Լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության...
15:34 20/02/2021Ո՞նց հանձնեցինք Շոշ գյուղը, որ մինչև օրս հայկական հսկողության տակ է. Վանեցյան«Շոշ գյուղը Շուշիի շրջանի միակ գյուղն է, որ մնացել է հայկական հսկողության տակ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ անդրադառնալով իշխանությունների այն...
15:23 20/02/2021Կարեն Բեքարյանն ու Արա Սաղաթելյանն ունեն այնքան համարձակություն, որ իրենց կարծիքներն արտահայտեն բաց, իրենց դեմքով. Վանեցյան«Այս իշխանությունները գործում եմ տրամանանությունից դուրս»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, ով իր համախոհների հետ երթով շարժվում է դեպի Ազատության...
14:45 20/02/20212021թ. փետրվարի 20-ը ևս կարող է դառնալ հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի սկիզբ. Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ։ «1988 թվականի փետրվարի 20-ը հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի պահն էր: 1988...

10:29 14/07/2014Tel Aviv looks to change the equation"There is this repeated strategy that the Israelis start an attack and then the US asks them to refrain from further attacks."
14:37 12/07/2014Azerbaijan contacts ICRC on issue of captured diversionistThe Azerbaijani authorities have contacted the International Committee of the Red Cross (ICRC) in connection with the Azerbaijani diversionist Shahbaz Guliyev’s capture by Armenia.
10:01 12/07/2014Israel's assault on Gaza is ‘collective punishment of the Palestinian people’"That’s the policy that repeatedly has been pursued by the Israeli establishment, and let’s remember the invasion in 2009, the invasion in 2012, let’s remember the massive numbers of civilian deaths."
17:54 11/07/2014French envoy rules out arms sales to AzerbaijanThe French Ambassador to Armenia has ruled out any arms sales to Azerbaijan. Henri Reynaud told reporters Friday that he did not hear about such cases. “France as a co-chair state of the OSCE Minsk...
13:17 11/07/2014NKR Defense Ministry releases photos of Azerbaijani saboteurThe press service of the Nagorno-Karabakh Defense Ministry has unveiled the photos of the Azerbaijani saboteur captured on Thursday.
11:10 11/07/2014War on terror vs. spying on EU: ‘US can’t have it both ways’"On the one hand the NSA wants all the allies to work with them on the global war on terror, but on the other hand they still want the “old days” when they could spy on other countries with impunity."
10:15 10/07/2014'UK should be more concerned about its citizens’ activities in Syria'“The concern of the UK government and media is misplaced as they should worry about those individuals fighting in Syria rather than potential threats of their coming back home.”
17:35 09/07/2014Eduardo Ochoa: A new type of EU-Armenia Association Agreement is neededInterview with Mr. Eduardo Lorenzo Ochoa, the President of the European Friends of Armenia (EuFoA) NGO
15:54 09/07/2014Manoyan: Russia not interested in opening of Armenian-Turkish borderErdogan is trying to change his image and to show that he is not so bad and that he seeks solution of all problems with Kurds and Armenians, Director of the ARF bureau's Hay Dat and political affairs...
10:00 09/07/2014'US allies begin to question value of relationships with Washington'"The alliance of countries that have lock-stepped and marched behind the US for so long is falling apart now, and the situation with US spying on Germany only confirms this trend."
13:27 08/07/2014Armenia’s accession to EaEU protracted for technical reasons, expert saysArmenia’s entry into the Eurasian Economic Union (EaEU) is protracted for technical reasons, not due to geopolitical or political problems, political scientist, deputy director of the Caucasus...
09:40 08/07/2014Germany's failed attempts to get its gold back from the US 'opens question of its sovereignty'"There is neither real criticism from German politicians, nor any visible efforts to return German gold held in the US, so it seems that US controls Germany," Michael Mross said.
13:37 07/07/2014Expert on opening of Armenian-Turkish borderI am doubtful that the Armenian-Turkish border will be opened in September, but I have no doubt that the Turkish authorities have such plans on the eve of the Armenian Genocide centenary since it...
09:56 07/07/2014Daesh won’t last long"It is obvious that the enemies seek to disintegrate the region. They make efforts to reach their dream but they will never succeed."
10:04 05/07/2014Serzh Sargsyan congratulates Armenians on Constitution Day"The Basic Law reflects the path our people have chosen aimed at building a free and democratic society, a social and legal state."
11:04 04/07/2014'There is no force that could stop ripping Iraq to shreds'"It would be totally disastrous and catastrophic if ISIS creates an Islamist jihadist political space in Iraq and Syria, with Iraq being on the verge of falling apart."
15:10 03/07/2014Will there be progress in Armenian-Turkish normalization?Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan will win in the first round of the presidential elections on August 10, Turkish studies expert Hakob Chakryan says.
09:52 03/07/2014'Europe can't close borders in answer to hardening attitudes towards immigration'"A closed border policy cannot be an answer as it is an even more intolerant attitude towards asylum seekers, Jews, Muslims, women and immigrants."
19:50 02/07/2014EurasiaNet: Nagorno Karabakh is also happy in Pharrell Williams’ styleNagorno Karabakh has become the latest place to produce a version of Pharrell Williams’ “Happy” video, the fad which has gotten much of the world “clapping along,” the article published on the...
09:59 02/07/2014'East China Sea is world's most dangerous area now'"There are two powerful countries, China and Japan, and Japan is in a military alliance with the US, so in case of conflict between them there could be a nuclear stand-off."