13:10 30/12/2020ԱԳՆ Փաշինյանին մեղադրում է ՀՀ տարածքային ամբողջականության, սահմանների անխախտելիության դեմ հանցանք կատարելու մեջ. Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը գրում է. «ՀՀ ԱԳՆ Նիկոլ փաշինյանին մեղադրում է ՀՀ տարածքային ամբողջականության, սահմանների անխախտելիության և արտաքին անվտանգության դեմ հանցանք...
11:46 30/12/2020Հայաստանի իշխանությունների համար Վաշինգտոնում Հայ Դատի գրասենյակը այլևս ոչինչ չի անելու. Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Առնվազն միամտություն է կարծելը, որ Բայդենի վարչակազմը հենց եկավ, բան ու գործ թողնելու է և լծվի Հայաստանին ֆինանսական օգնություն տրամադրելուն: Իրենք էլ լուրջ...
10:46 30/12/2020Ամանորի գիշերը մաղթանք և Նռնօրհնեքի արարողություն կլինի Մայր Աթոռ Սուրբ Տրդատի Բաց խորանինԱմանորի և Սուրբ ծննդյան տոների առիթով Մայր Աթոռի Միաբանության մասնակցությամբ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցը
10:12 30/12/2020Եթե ոստիկանությունը պատվախնդիր պետ ունենար, ՊՊԾ գնդի հրամանատարը օր առաջ պաշտոնանկ կարվեր. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ոչ մի կերպ չէի ցանկանում անդրադառնալ ՊՊԾ գնդի այս անհասկանալի համազգեստով հրամանատարին։ Բայց չի ստացվում, որովհետև աչքներիս առաջ...
17:16 29/12/2020Երվանդ Վարոսյան. Ապիկարներ, դեռ շնորհակալ եք լինելու արժանապատվությունը պահպանող դատավորներինՓաստաբան Երվանդ Վարոսյանը գրում է. «Սրանք իրոք չեն հասկանում, որ դատական համակարգն իր անկախությամբ ու օրենքով առաջնորդվելով բոլորիս, այդ թվում Նիկոլին փրկում է քաոսից։ Նիկոլը պատմությունից ու...
10:07 29/12/2020Վարդան Բալյան. Այս պահին Սյունիքում կենտրոնական իշխանությունը փաաստացի մեռած էՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Լեռնահայաստանի մասին գրառումս ուժի մեջ է։ Մեկնաբանություններին առանձին֊առանձին չպատասխանելու նպատակով ստիպված եմ անդրադառնալ առանձին գրառումով։...
09:46 29/12/2020Առնվազն հոկտեմբերի 19-ից հետո բոլոր զոհերը, վիրավորները, անհետ կորածները, գերիները մեկ մարդու խղճի վրա են«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը»՝ «Հակիրճ՝ ամենակարևորի մասին»
09:44 29/12/2020Արփինե Հովհաննիսյան. «Իմ քայլ»-ում անբարոյականության մրցույթը հենց դրա համար էԱրդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «փաշինյան նիկոլաե-ի ՉՄԱՐԴ լինելու անատոմիան: Եզակի փաշինյանը ու հոգնակի երիտհայերը ( պատգամավորների այսօրվա պահվածքի...
13:52 28/12/2020Պեսկովն ասել է՝ ինչն օգնեց «Արցախի հարցով խաղաղ համաձայնագրերի կնքմանը»Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Երևանի և Բաքվի հետ բարեկամական հարաբերությունների պահպանումը նպաստեց Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ խաղաղ համաձայնագրի կնքմանը: Այս մասին, Tass-ի հաղորդմամբ,...
11:03 28/12/2020Տիգրան Աբրահամյան. Արդեն ամեն ինչ լրիվությամբ պարզ է՝ նաև Փաշինյանի վկայություններով«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարություններին, գրում է.
09:15 28/12/2020Գեղամ Նազարյան. Ու ես հիմա հայտնում եմ, որ կարևոր որոշում եմ կայացրելԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանի հոդվածը։ Հիշեցնենք, որ Նազարյանի որդին՝ Աբգարը անհետ կորած է։ «Երեք ամիս է գիշերը չեմ քնում, երեք ամիս գիշերը չեն կարողանում քնել...
11:54 27/12/2020Սուրեն Սարգսյան. Մեղավորը մեկն է՝ բոլորս գիտենք, թե ովՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Հիմա շատ է խոսվում այն մասին, որ պետք է «նեղանալ» և այլևս չանդամակցել և չհամագործակցել միջազգային կառույցների՝ ԵԽ, ԵԽԽՎ, ՄԱԿ, ՀԱՊԿ, (ԵՄ) և այլն, քանի որ պատերազմի...
14:42 26/12/2020Արտահերթ ընտրությունների անցկացման միակ պատճառը նախ իր աթոռը պահելն է. Աճեմյան«Նիկոլ Փաշինյանն ակնհայտորեն վերջին ճիգերն է գործադրում, որպեսզի կարողանա այդ աթոռը պահել, որովհետև այլևս հասկանալի է՝ ոչ դրսում, ոչ ներսում որևէ հիմնավոր աջակցություն այդ մարդը չունի: Եվ դա է...
13:34 26/12/2020Էլինար Վարդանյան. Արտահերթ. Անձնական խուճապ և խաբեություն թիմինԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանը հերթական հոդվածում գրում է. Արտահերթ ընտրությունների գաղափարը, որոնց միջոցով Փաշինյանը ցանկանում է ինքնամաքրվել, ընդամենը երկրում քաոս է...
10:09 26/12/2020Քաղաքագետ. Հիմա գնալ ընտրությունների, նշանակում է վերջնական քաոսի տանել երկիրըՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Ամերիկայի ու Եվրոպայի հայկական լրատվամիջոցները պետք է «Իմ Քայլի», այսինքն Նիկոլի քայլի պատգամավորների հետ կապվեն, հարցազրույցներ վերցնեն...
09:50 26/12/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ով մտածում է, թե Թուրքիան և Ադրբեջանը սահմանափակվելու են ձեռք բերվածով` չարաչար սխալվում է«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանը 2021 թվականի ռազմական բյուջեն ավելացնում է, քանի որ Հայաստանն ու Արցախը վերջնականապես տապալելու հնարավորություն է...
16:17 25/12/2020Կապանի քաղաքապետն առաջարկում է զինել սահմանամերձ գյուղերի տղամարդկանցԱյսօր՝ Սյունիքում ստեղծված իրավիճակի քննարկման ժամանակ, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը նշեց, որ սյունեցիները ռեալ վախեր ունեն՝ ներկա իրավիճակում ապրելու հետ կապված։...

13:46 01/04/2017МИД Армении: Апрельская война в очередной доказала – Нагорный Карабах никогда и ни в каком статусе не может быть в составе АзербайджанаМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением по случаю годовщины Апрельской войны в зоне карабахского конфликта.
15:46 31/03/2017Гайк Котанджян: В Армении вопросам правовой безопасности уделяется внимание на самом высоком уровнеГ.Котанджян также выразил мнение, что с учетом выдвижения на первый план задач безопасности в Армении в контексте конституционных реформ назрела необходимость в осуществлении изменений.
15:21 30/03/2017М. Захарова: МИД России подготовит заявление в связи с годовщиной эскалации в зоне карабахского конфликта«Сделаю комплексный материал, который представлю на сайте либо на следующем брифинге со всеми нашими оценками», – сказала М.Захарова.
19:07 29/03/2017В Армении значительно выросли розничные цены на бензин: причины подорожания разъясняет ГКЗЭКСоветник председателя ГКЗЭК РА Гаяне Саакян сообщила Panorama.am, что на некоторых бензоколонках даже зафиксирована цена в 380 драмов.
16:05 27/03/2017Экс-глава Минобороны Армении Сейран Оганян не исключил возможности своего арестаСамвел Бабаян не признал выдвинутых обвинений, он не имеет ничего общего с этим.
15:25 27/03/2017Эдуард Шармазанов: Азербайджан должен не игнорировать, а признать право народа Арцаха на самоопределениеЭдуард Шармазанов 26 марта в Таврическом дворце Санкт-Петербурга принял участие в заседании Совета ПА ОДКБ и выступил с речью.
14:59 25/03/2017В Армении возрождают язык грабар. Репортаж телеканала «МИР 24»Грабар называют языком Бога. На древнеармянском проходят все литургии. И до недавнего времени храм был единственным местом, где можно было услышать речь предков.
15:11 24/03/2017Washington Post: Апрельское обострение карабахского конфликта побудило девушек в Армении и Арцахе взяться за оружиеТак, согласно материалу, в 2014 году в военную академию Еревана поступили 23 представительницы женского пола. Через год в Арцахе девушки также впервые поступили в местное военное училище.
14:27 22/03/2017Посол Армении в РФ: Привлечение российских инвестиций – один из важных аспектов нашей работыВ Армению завтра, 23 марта, прибудет группа Агентства стратегических исследований при президенте РФ – клуба лидеров бизнеса.
12:39 20/03/2017Посол Армении в Грузии: Темпераментами армяне и грузины не очень отличаются друг от другаПосол Армении в Грузии, в прошлом легендарный штангист Юрий Варданян поделился со Sputnik Грузия впечатлениями об особенностях жизни и работы в Грузии.
14:19 18/03/2017Эрдоган призвал живущих в Европе турок иметь в семье по 5 детей – в ответ на скандал с Нидерландами«Я призываю моих граждан, моих братьев и сестер в Европе. Имейте не по три, но по пять детей», – цитирует Эрдогана Hurriyet.
16:58 17/03/2017Грипп или график? Песков назвал причину отсутствия премьера России Д. Медведева на заседании Совбеза«Эпидемическая ситуация у нас, вроде как, идет на убыль, тем не менее ситуация пока еще серьезная. Дмитрия Анатольевича не уберегли», – сказал Путин.
15:43 17/03/2017В. Багдасарян о предвыборных инцидентах в Армении: Никто от этого не застрахован, нужно быть бдительнымиНе хочу давать каких-либо оценок инцидентам в Джрарате. Считаю, что правоохранительные органы до конца во всем разберутся, а виновные понесут наказание, сказал он.
14:28 16/03/2017Политолог Сергей Минасян проанализировал итоги официального визита президента Армении в РоссиюСостоявшийся 14-15 марта официальный визит президента Армении Сержа Саргсяна в Российскую Федерацию был весьма важным и ожидаемым, отметил он.
10:38 10/03/2017Генрих Мхитарян: Матч с «Ростовом» получился не очень интересным, но мы старались делать все возможноеМхитарян вышел в стартовом составе «Манчестер Юнайтед» и открыл счет на 35-й минуте игры, замкнув передачу Златана Ибрагимовича.
17:10 09/03/2017«Кадровые погромы» в силовых структурах России продолжаются: Путин уволил генералов и прокуроровРечь идет о сотрудниках МВД, СК и ФСИН.
14:15 08/03/2017Выдворенная из России за манипуляции компания Philip Morris завоевывает рынок ЕАЭС через АрмениюЕстественно, Philip Morris с этим отказом мириться не станет и попытается проникнуть на один из крупнейших рынков сбыта табачной продукции через «черный ход».
14:02 07/03/2017Посол Армении в Испании: После сумгаитских погромов Азербайджан основал традицию героизации людей за убийство армянВ этом году исполняется 29-я годовщина погромов армян в Сумгаите.
12:07 04/03/2017Румынские СМИ: Погромы армян в Сумгаите стали воплощением политики ксенофобии и этнических чисток АзербайджанаПредставление только своей собственной интерпретации истории является эндемическим заболеванием руководства Азербайджана, говорится в заявлении посольства Армении в Румынии.
19:56 03/03/2017Оппозиционеры в Армении активно обсуждают резонансное заявление премьера Карена Карапетяна о керосинеКомментируя в ходе сегодняшней пресс-конференции данную тему, лидер входящей в блок «Выход» партии «Республика» Арам Саргсян заявил, что за «дело керосина» должны нести ответственность все виновники.