13:24 25/12/2020Միքայել Մինասյան. Իսկ գուցե մեղավորների փնտրտուքը սկսենք ՀՀ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնողիցՆա 24 ժամվա ինտերվալով, ըստ փողոցի տրամադրոթյունների, լարվածության և օրվա կուրսի, որոշում է՝ ում քծնել։
12:01 25/12/2020ՀՀ-ում հայտարարված ռազմական դրության ռեժիմը ձեռնտու է եղել բացառապես Ադրբեջանին. Արտակ ԶաքարյանՀՀ պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Ես չգիտեմ մի երկիր, որտեղ ռազմական դրություն մտցնեն հոգուտ թշնամու։ Հայաստանը այդ հացում միակն է։ Սեպտեմբերի 27-ին մտցվեց ռազմական...
10:15 25/12/2020Երկրի անվտանգությունն անլրջության փառատոնի եք վերածում. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պատերազմի ընթացքում պաշտոնանկ արված ԱԱԾ տնօրենին այլ պաշտոնի նշանակելը մեծ թվով հարցեր է առաջացնում։ Իշխանությունը պարտավոր է...
09:01 25/12/2020Ակցիա ընդդեմ Աննա Հակոբյանի. Դավաճանը իրավունք չունի ոտք դնել իմ վիրավոր ԱրցախՍտեփանակերտի Վահրամ Փափազյանի Անվան Պետական Դրամատիկական Թատրոնի դերասան, Արցախի տեղեկատվական շտաբի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
17:07 24/12/2020Վերջնական աղետից խուսափելու զգոնությամբ` ժամը 17։30-ին իրականացնել համախմբված բողոքի ակցիաներ. Արտակ Թովմասյան«Հորդորում եմ՝ Փաշինյանին հեռացնելու գործում ընտրել նրա իսկ ձեռագիրը՝ փակելով գլխավոր փողոցները, կաթվածահար անել երթևեկությունը և պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը»:
14:23 24/12/2020Արա Զոհրաբյան. Նաև ֆիզիկապես եմ պաշտպանելու Մայր Աթոռը բռնակոչին միացողներիցՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը գրում է. «Կից նկարում նշված կոչը (բռնակոչը) Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դեմ է և հանդիսանում է ազգային արժանապատվությունը նվաստացնելուն ուղղված...
12:57 24/12/2020Ադրբեջանցիներն այս պահին Շուռնուխում են, 12 տան գլխին են կանգնած․ գյուղապետԱդրբեջանցիներն այս պահին Շուռնուխ գյուղում են, սահմանազատման աշխատանքներ են իրականացվում։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել է Շուռնուխի գյուղապետ Հակոբ Արշակյանը։ «Մոտ մի 20 րոպե առաջ են եկել, 12 տան...
12:11 24/12/2020Սենոր Հասրաթյան. Այսօր վարչապետի աթոռին հայտնված նույն անմեղսունակը գիտակցաբար տանում է 2008-ի ճանապարհովԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրել է.
11:33 24/12/2020Գորիսի քաղաքապետի փաստաբանը քննիչներին կոչ արեց գլխիկոր հեռանալու արժանի որոշումներ չկայացնել«Դատարանը որոշեց քննչական կոմիտեի վարչության պետի միջնորդությունը մերժել հիմքերի բացակայության հիմնավորմամբ»,-դատարանի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Գորիսի քաղաքապետի փաստաբան...
10:34 24/12/2020Արամ Առաջինը 2021 թվականը հռչակել է «Արցախի տարի»Մեծի Տանն Կիլիկո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա կաթողիկոսը 2021 թվականը հռչակել է Արցախի տարի: Այս մասին տեղեկանում ենք Արամ Առաջինի ֆեյսբուքյան էջից։ 2003 թվականից Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը...
10:29 24/12/2020Պատերազմով բաժանված Թաղավարդ գյուղը․ EuronewsԼեռնային Ղարաբաղում պատերազմի արդյունքում Թաղավարդ գյուղը բաժանվեց երկու մասի. հայերը մնացին ապրելու դրա մի մասում, որն անվանում են Կալլեր Թաղավարդ, իսկ ադրբեջանական զորքերը գրավեցին մեկ այլ հատված և...
16:02 23/12/2020Արմեն Մինասյան. Տիգրան Ավինյանն ու իր ընկերները ցանկացել են բոլորի հաշվին հարստանալԻնչուների ենթադրյալ պատասխանն այն է, որ Տիգրան Ավինյանն ու իր ընկերները ցանկացել են բոլորի հաշվին հարստանալ
12:41 23/12/2020Սուրեն Սարգսյան. Սա այն գինն էր, որ Հայաստանը պետք է վճարի, եթե ցանկանում է հայ-թուրքական հարաբերությունները կարգավորելՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Իշխանական վերնախավում շատ է խոսվում Թուրքիայի հետ հարաբերություններ կարգավորելու անհրաժեշտության մասին Ու դա անում են լուրջ դեմքով: Հիշեցնեմ, որ Թուրքիան...
12:06 23/12/2020Պատերազմի հասցված վնասը համեմատելի է Արցախի ՀՆԱ-ի մի քանի տարիների ծավալների հետ. Գրիգորի ՄարտիրոսյանՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջին զինված բախման ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության տնտեսությանը հասցված վնասը համեմատելի է նրա ՀՆԱ-ի մի քանի տարիների ծավալների հետ: Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին...
09:06 23/12/2020ՄԻՊ. Խիստ մտահոգիչ է, որ պաշտոնյաներն ու քաղաքական շրջանակները նպաստում են անհանդուրժողականության խորացմանըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը խիստ մտահոգիչ է համարում երկրում անհանդուրժողականության խորացումն ու լարվածության ավելացումը, որին նպաստում են իշխանության ներկայացուցիչներն ու հասարակական,...
15:01 22/12/2020Հիմա նորից պատերազմ է, պատերազմ է մեր ապագայի համար. Վազգեն Մանուկյան«Այսօր իմ ընկերները խնդրել էին, որ այստեղ ներկայացնեմ, թե նոր կառավարություն ստեղծվելուց հետո ինչ ծրագիր պետք է այն իրականացնի: Ես պատրաստվեցի, թուղթը մոտս գրեցի, բայց երբ եկա այստեղ, հասկացա, որ այս...

18:34 14/01/2014Sumgait is epicenter of Wahhabism in Azerbaijan, where in 1988 they demanded not ‘‘bread and meat’’ but blood of ArmeniansImamism as а direction of traditional Shiism in Azerbaijan seems to be on the way to extinction. Salafism in the form of jihadism comes to replace it. This is stated in the article titled "The causes...
09:28 14/01/2014‘Geneva-2 talks is an exercise in shadow fake diplomacy’Decisions on the Syrian issue will be taken behind closed doors, and the main question will be "Who is behind the terrorists."
09:29 13/01/2014Millions at fatal risk as Fukushima radiation poisons PacificNuclear regulators on Friday called on Japan’s plant operator TEPCO to address rising radiation levels near the crippled Fukushima reactors that have jumped to 7.8 millisieverts.
17:02 11/01/2014Armenian Deputy FM responds to Aliyev’s statementIt is no secret that Azerbaijan’s denial of the right to self-determination through the distortion of the essence of the Nagorno-Karabakh conflict, anti-Armenian propaganda and the threats to restart...
09:35 11/01/2014Tables turning: Al-Qaeda pushing Syrian opposition back to Assad?"With Al-Qaeda’s and Al-Nusra’s growing influence in the region, Syrian opposition is having second thoughts about being opposed to Bashar Assad."
09:33 10/01/2014Moderate Syrian opposition are 'phantoms,' have no influence on the ground"So-called opposition forces in Syria championed by the West have no influence on the ground compared to Al-Qaeda-related Islamic extremists."
09:36 09/01/2014Technology overuse makes us prone to total surveillance and identity theft – expertNSA is unpopular among Americans, but Disney seems to have taken a liking to its practices.
19:55 08/01/2014Increase in number of suicides in Azerbaijan speaks of society degradation“Self- immolation of Karabakh war veteran in Baku can contribute to an increase in the number of self-immolation cases in the country,” Azat Isazade, a psychologist said in an interview with...
17:45 08/01/2014Remaining Armenians pray for peace at Christmas in DamascusA small congregation of Armenian Orthodox Christians prayed for peace at a Christmas service in Old Damascus on Monday and reflected on the hardships of living in an uneasy middle ground in Syria's...
09:44 08/01/2014Rendahl: A Year of LightWe have an exceptional opportunity to come together with family, friends, and even in our own minds, to create a light of gratitude that will sustain us and those around us for the months ahead.
10:52 07/01/2014Sunnis’ confrontational message to Noori al-Maleki"The destruction of al-Qaeda bases in western al-Anbar would resolve and put an end to many problems including insecurity, bombings, and other terrorist operations."
11:26 04/01/2014Explosions, an introduction to war“Violence and terror can be the result of a lack of understanding, lack of reconciliation and rejecting the opposing parties and it might lead to the disruption or weakening of efforts towards peace.”
09:32 28/12/2013Erdogan’s plans for president on the back burner without any gasTurkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan has already alienated many young, secular voters in Turkey, and he is now losing the support of more traditional Muslims.
09:23 27/12/2013Turkey's Erdogan facing the most serious crisis ever in his career - expert"This is for the first time in the Turkish history and no government, technically speaking can overcome these accusations."
09:34 26/12/2013Corruption scandal: Erdogan discredited to considerable degree now – expertAt the moment Turkish Prime Minister Tayyip Erdogan is "increasingly becoming untenable" and is "certainly discredited to a considerable degree now."
09:35 25/12/2013US and UK pursuing a ‘massive land grab’ in South Sudan"Salva Kiir government in South Sudan is effectively “a terrorist government put in power by the West” to tap into country’s vast resources."
09:32 24/12/2013Poor quality of construction, structural defects and personnel negligence lead to Fukushima disaster – expertsNew facts about the Fukushima nuclear power plant are coming out now that two and a half years have elapsed since the dreadful disaster in March 2011.
09:35 23/12/2013West doesn't want Syria's Assad to take part in transition process - expert“The progress is definitely taking place, but it is slow. And I don’t think that the forthcoming round of talks will be the last one.”
09:27 21/12/2013Christianity vs Islam: what future awaits Europe?Today the European community is facing a harsh choice: if the islamization of Europe continues, one might soon have to say good-bye to Christianity in the countries of the Old World.
09:27 20/12/2013French govt. to introduce bill criminalizing Genocide denialFor diplomatic reasons, there will not be an official announcement before a Hollande’s scheduled visit to Turkey at the end of January.