15:53 09/01/2021Աննա Հակոբյանի հայտարարությունը յուրօրինակ անոնս էր այն ամենի, ինչն նրա ընտանիքը մտադիր էր անել. Միքայել Մինասյան« Եվ այստեղ լուծումը միայն մեկն է՝ ոչնչացնել Արցախը սպանողին»։
15:45 09/01/2021Էլինար Վարդանյան. Ո՞ւմ ուսապարկն է դարձել «Իմ քայլը» ողջ խմբակցությունը«Տոտալիտար աղանդի վարքագիծ»
14:55 09/01/2021Մշակութաբան. Լռելու իրավունք չունենք«Մշակույթի գործիչը մանավանդ այս պայմաններում իրավունք չունի լռելու»,- ասուլիսում ասաց «Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության անդամ, մշակութաբան Սամվել Հարոյանը։ Նրա խոսքով, մշակույթի գործիչը նման...
14:35 09/01/2021Հայաստանը խաղալիք է այլոց, դժբախտաբար, նաև մեր ներքին տականքի համար. կինոռեժիսոր«Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության անդամ, գրականագետ Սերժ Սրապիոնյանը իշխանության կողմից շրջանառվող «նախկիները կվերադառնան» արտահայտությունը համարում է մեծագույն հաջողված միֆերից մեկը։ «Այս...
13:32 08/01/2021Ես ունեմ մտավախություն, որ 44 օր շարունակ խաբելուց հետո հերթական սուտն է հրամցվում մեզ. ՎարդանյանՄի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում Արդարադատության շենքի դիմաց՝ պահանջելով հրապարակել հունվարի 11-ին Մոսկվայում ստորագրվելիք պայմանագիրը։ Հիշեցնենք, որ երեկ «MediaPort» տելեգրամյան...
11:26 08/01/2021Ալվինա Աղաբաբյան. Արվում է ամեն ինչ` մեզ դիմադրություն ցույց տալու հնարավորությունից իսպառ զրկելու համարԵՊՀ դասախոս, ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար Ալվինա Աղաբաբյանը գրում է. «Պատերազմի ընթացքում մեր ապաշնորհ ռազմաքաղաքական ղեկավարության շնորհիվ ոչնչացվեց կամ թշնամուն թողնվեց...
09:32 08/01/2021Դավաճանը մեր անունից փաստաթուղթ ստորագրելու իրավունք չունի. Լիլիթ Գալստյան«Դավաճանը նաև հիվանդ է, փառասեր ու անբարոյական. նրան չեն կանգնեցնում զոհերը, կորուստները, պետականության և ինքնիշխանության կոլապսը, մարդկային նզովքն ու ատելությունը»:
14:55 06/01/2021Գաբրելյանով. Ինչպես կատակում են վարչապետի թիկնազորի տղաները՝ Նիկոլն ինքնամեկուսացել է շշի հետՌուսաստանում հայտնի հայ մեդիամագնատ Արամ Գաբրելյանովը, վկայակոչելով իր աղբյուրները, թելագրամի իր ալիքում ներկայացրել է, թե ինչ է նախորդել Նիկոլ Փաշինյանի՝ Սուրբծննդյան պատարագին չմասնակցելուն։...
10:25 06/01/2021Վարդան Ոսկանյան. Այս պահին նույնիսկ Ալիևն ինքը չի կարող հասնել «իր մայրաքաղաք»Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Չէ՛, ես հասկանում եմ, որ Բաքվի բռնապետը կարող է Շուշին հռչակել ոչ միայն Ադրբեջան կոչվող արհեստածին կազմավորման, այլ նաև տիեզերքի «մշակութային մայրաքաղաք», բայց...
12:51 05/01/2021Վահե Հովհաննիսյան. Երեք անխուսափելի քայլ«Այլընտրանքային նախագծեր խումբի» անդամ Վահե Հովհաննիսյանը հերթական հոդվածն է ներկայացրել. «Մաս 1. Անխուսափելի օրը Մեր ազգային-պետականօրացույցում ողբերգական էջերի առատությունը լուրջ կասկածի տակ է...
16:45 04/01/2021Որևէ արդարացում քեզ չի օգնելու, Նիկոլ. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Որևէ արդարացում՝ հոդվածի, լայվի, թե հարցազրույցի տեսքով քեզ չի օգնելու, Նիկոլ։ Պարտվել ես, կապիտուլյացիայի ես ենթարկվել,...
10:08 04/01/2021Անհրաժեշտ է հրատապ ձևով վերանայել մարտական հերթապահության իրականացման մոտեցումները. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՀՀ-ում և Արցախում մարտական հերթապահության իրականացման հարցում պետք է արմատական փոփոխությունների գնալ։ Այս հարցը արագ լուծում է...
16:45 03/01/2021Արա Զոհրաբյան. Նիկոլ Փաշինյանից պահանջում եմ այս հարցերի պատասխաններըՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը մի քանի հարցեր է հրապարակյին կերպով ուղղել Նիկոլ Փաշինյանին.
17:06 02/01/2021Նոր տարին սկսում ենք նոր կորուստներով. Իշխան ՍաղաթելյանՀՅԴ ԳՄ անդամ, «Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող խորհրդի անդամ Իշխան Սաղաթելյանը գրում է. «Նոր տարին սկսում ենք նոր կորուստներով։ Չարիքի կառավարության գոյության ամեն օրն անդառնալի է Հայաստանի...
14:49 01/01/2021Մենք կապրենք մեր հայրենիքո՞ւմ, թե՞ այնտեղ, որտեղ կկարողանանք փախչել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Շատ արագ մենք մեր համար պետք է որոշենք, թե արդյո՞ք մեր պարտությունը դատավճիռ է, թե՞ ոչ։ Ես սա դատավճիռ չեմ համարում։ Պատմությունը...
15:54 31/12/2020Թևանյան. 2021-ին մենք պետք է պետությունը ոտքի կանգնեցնենք Նիկոլի, թուրքերի, ադրբեջանցիների ջանքերով ծնկի բերված վիճակիցՆիկոլը ատել է մեր մեծ հաղթանակը, քանզի այդ հաղթանակի մեջ տեսել է իր ոչնչությունը, իր փոքր լինելը։

16:44 29/04/2017«Готов субсидировать»: премьер Армении Карен Карапетян обсудил вопросы создания мобильных скотобоенЧастный сектор уже инвестировано 25 млн. драмов в данный проект, а от правительства ожидается привлечение кредитных средств на сумму 75 млн. драмов.
20:35 28/04/2017Давид Бабаян: Ошибочно надеяться на решение всех вопросов по карабахскому урегулированию в рамках таких встреч, как 28 апреля в МосквеДавид Бабаян отметил важность того обстоятельства, что в ходе встречи глав МИД России, Армении и Азербайджана был поставлен акцент на продолжении переговорного процесса.
15:02 28/04/2017Глава МИД Австрии С.Курц: Речи о членстве Турции в ЕС быть не можетОн также отметил недопустимость задержания иностранных журналистов и давления на оппозицию.
16:23 27/04/2017История одного солдата: Мечта героически погибшего в Апрельской войне Кярама Слояна претворена в жизньПулеметчик К. Слоян стал одной из первых жертв Четырёхдневной войны.
16:01 26/04/2017Опасные связи с Азербайджаном: как американский журналист Ллойд Грин и Washington Times стали притчей во языцехVoskanapat.info призывает все уважающие себя СМИ – разоблачительные публикации о продажных западных авторах сопровождать привязкой к имени американского журналиста Ллойда Грина.
13:15 26/04/2017Вице-президент Индии: Рад находиться в Армении – в этой древнейшей странеМохаммад Хамид Ансари сегодня провел встречу с профессорско-преподавательским составом и студентами Ереванского государственного университета.
14:42 25/04/2017Белый дом прокомментировал заявление Дональда Трампа к 102-й годовщине Геноцида армянПресс-секретарь Белого дома Шон Спайсер на брифинге 24 апреля отметил, что послание Трампа соответствовало заявлениям предыдущих администраций.
12:10 24/04/2017Соучредитель инициативы 100 LIVES Нубар Афеян: Армению ждет блестящее будущееПосле 100-й годовщины Геноцида армян мы должны работать, став для других народов примером того, как мы можем строить сильную страну и помогать другим, сказал он.
20:50 21/04/2017Цинизм без границ: азербайджанские лоббисты проводят мощную кампанию против неподкупных европейских чиновниковУже сейчас, отмечает политолог, после долгих раздумий исполнительный директор ESISC Клод Монике опубликовал имя того самого «Мистера-икса».
14:45 18/04/2017Левон Овсепян: Турция становится все более непредсказуемой странойПо его словам, антиармянская политика Турции продолжится и нет оснований говорить о перспективах улучшения армяно-турецких отношений.
14:26 17/04/2017Турция: оппозиция намерена обжаловать итоги референдума в Конституционном суде и ЕСПЧОппозиция заявила о нарушениях при проведении референдума, в частности, раскритиковав решение избиркома считать действительными бюллетени и конверты без печатей.
13:56 15/04/2017Город, который остается в памяти навсегда: польские блогеры поделились впечатлениями от посещения ЕреванаСвоими впечатлениями о столице журналисты поделились в своем блоге, представляя Ереван как город с многовековой историей и впечатляющими достопримечательностями.
16:51 14/04/2017Депутаты из Запорожья призвали Верховную Раду Украины объявить 24 апреля Днем памяти жертв Геноцида армянПроект решения был внесен на рассмотрение главами фракций.
12:34 12/04/2017В Азербайджане футбольный комментатор вынужден был уволиться после того, как похвалил игру Генриха МхитарянаТак, Тарлан Шахиноглу был вызван к руководству, где от него потребовали объяснения. Молодой комментатор не стал извиняться и решил написать заявление об уходе.
15:35 11/04/2017Между товарными знаками Marlboro и Ararat нет схожести: суд полностью отклонил иск компании «Philip Morris Brands Sarl»Юрист компании-призводителя «Grand Tobacco» считает, что «Philip Morris Brands Sarl» пытался создавать искусственные препятствия с целью запретить оборот армянских сигарет на российском рынке.
13:04 07/04/2017Белорусские СМИ: Планомерная политика армянофобии азербайджанских властей порой доходит до абсурдных ситуацийРовно год назад в Республике Арцах (НКР) произошло кровопролитное обострение на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск.
13:11 06/04/2017Микаел Минасян призвал Армена Мартиросяна и Никола Пашиняна прекратить бессмысленную и неуместную полемику«Прошу вас – прекратите эту дискуссию выдумок. Это не только неприятно, но и вредно – с точки зрения моей профессиональной деятельности», – отметил он.
15:31 05/04/2017Владимир Путин: Любая из стран СНГ – потенциальный объект террористических атакПутин подчеркнул, что спецслужбы стран Содружества эффективно сотрудничают.
15:01 04/04/2017Мы будем работать во имя свободы, безопасности и благосостояния Армении и Арцаха: заявление блока «Выход»Как подчеркивается в заявлении, блоку «Выход» удалось зарегистрировать каждый голос, который был дан в пользу политсилы.
15:43 01/04/2017Белорусский депутат Б. Пирштук: В Избирательном кодексе Армении учтены интересы всех сторон, поводов для жалоб после выборов не будетПо его словам, сделано всё, для проведения прозрачных выборов в Армении, начиная от формирования составов комиссий, заканчивая процессами голосования, подсчета голосов с помощью технических средств.