15:53 09/01/2021Աննա Հակոբյանի հայտարարությունը յուրօրինակ անոնս էր այն ամենի, ինչն նրա ընտանիքը մտադիր էր անել. Միքայել Մինասյան« Եվ այստեղ լուծումը միայն մեկն է՝ ոչնչացնել Արցախը սպանողին»։
15:45 09/01/2021Էլինար Վարդանյան. Ո՞ւմ ուսապարկն է դարձել «Իմ քայլը» ողջ խմբակցությունը«Տոտալիտար աղանդի վարքագիծ»
14:55 09/01/2021Մշակութաբան. Լռելու իրավունք չունենք«Մշակույթի գործիչը մանավանդ այս պայմաններում իրավունք չունի լռելու»,- ասուլիսում ասաց «Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության անդամ, մշակութաբան Սամվել Հարոյանը։ Նրա խոսքով, մշակույթի գործիչը նման...
14:35 09/01/2021Հայաստանը խաղալիք է այլոց, դժբախտաբար, նաև մեր ներքին տականքի համար. կինոռեժիսոր«Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության անդամ, գրականագետ Սերժ Սրապիոնյանը իշխանության կողմից շրջանառվող «նախկիները կվերադառնան» արտահայտությունը համարում է մեծագույն հաջողված միֆերից մեկը։ «Այս...
13:32 08/01/2021Ես ունեմ մտավախություն, որ 44 օր շարունակ խաբելուց հետո հերթական սուտն է հրամցվում մեզ. ՎարդանյանՄի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում Արդարադատության շենքի դիմաց՝ պահանջելով հրապարակել հունվարի 11-ին Մոսկվայում ստորագրվելիք պայմանագիրը։ Հիշեցնենք, որ երեկ «MediaPort» տելեգրամյան...
11:26 08/01/2021Ալվինա Աղաբաբյան. Արվում է ամեն ինչ` մեզ դիմադրություն ցույց տալու հնարավորությունից իսպառ զրկելու համարԵՊՀ դասախոս, ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար Ալվինա Աղաբաբյանը գրում է. «Պատերազմի ընթացքում մեր ապաշնորհ ռազմաքաղաքական ղեկավարության շնորհիվ ոչնչացվեց կամ թշնամուն թողնվեց...
09:32 08/01/2021Դավաճանը մեր անունից փաստաթուղթ ստորագրելու իրավունք չունի. Լիլիթ Գալստյան«Դավաճանը նաև հիվանդ է, փառասեր ու անբարոյական. նրան չեն կանգնեցնում զոհերը, կորուստները, պետականության և ինքնիշխանության կոլապսը, մարդկային նզովքն ու ատելությունը»:
14:55 06/01/2021Գաբրելյանով. Ինչպես կատակում են վարչապետի թիկնազորի տղաները՝ Նիկոլն ինքնամեկուսացել է շշի հետՌուսաստանում հայտնի հայ մեդիամագնատ Արամ Գաբրելյանովը, վկայակոչելով իր աղբյուրները, թելագրամի իր ալիքում ներկայացրել է, թե ինչ է նախորդել Նիկոլ Փաշինյանի՝ Սուրբծննդյան պատարագին չմասնակցելուն։...
10:25 06/01/2021Վարդան Ոսկանյան. Այս պահին նույնիսկ Ալիևն ինքը չի կարող հասնել «իր մայրաքաղաք»Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Չէ՛, ես հասկանում եմ, որ Բաքվի բռնապետը կարող է Շուշին հռչակել ոչ միայն Ադրբեջան կոչվող արհեստածին կազմավորման, այլ նաև տիեզերքի «մշակութային մայրաքաղաք», բայց...
12:51 05/01/2021Վահե Հովհաննիսյան. Երեք անխուսափելի քայլ«Այլընտրանքային նախագծեր խումբի» անդամ Վահե Հովհաննիսյանը հերթական հոդվածն է ներկայացրել. «Մաս 1. Անխուսափելի օրը Մեր ազգային-պետականօրացույցում ողբերգական էջերի առատությունը լուրջ կասկածի տակ է...
16:45 04/01/2021Որևէ արդարացում քեզ չի օգնելու, Նիկոլ. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Որևէ արդարացում՝ հոդվածի, լայվի, թե հարցազրույցի տեսքով քեզ չի օգնելու, Նիկոլ։ Պարտվել ես, կապիտուլյացիայի ես ենթարկվել,...
10:08 04/01/2021Անհրաժեշտ է հրատապ ձևով վերանայել մարտական հերթապահության իրականացման մոտեցումները. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՀՀ-ում և Արցախում մարտական հերթապահության իրականացման հարցում պետք է արմատական փոփոխությունների գնալ։ Այս հարցը արագ լուծում է...
16:45 03/01/2021Արա Զոհրաբյան. Նիկոլ Փաշինյանից պահանջում եմ այս հարցերի պատասխաններըՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը մի քանի հարցեր է հրապարակյին կերպով ուղղել Նիկոլ Փաշինյանին.
17:06 02/01/2021Նոր տարին սկսում ենք նոր կորուստներով. Իշխան ՍաղաթելյանՀՅԴ ԳՄ անդամ, «Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող խորհրդի անդամ Իշխան Սաղաթելյանը գրում է. «Նոր տարին սկսում ենք նոր կորուստներով։ Չարիքի կառավարության գոյության ամեն օրն անդառնալի է Հայաստանի...
14:49 01/01/2021Մենք կապրենք մեր հայրենիքո՞ւմ, թե՞ այնտեղ, որտեղ կկարողանանք փախչել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Շատ արագ մենք մեր համար պետք է որոշենք, թե արդյո՞ք մեր պարտությունը դատավճիռ է, թե՞ ոչ։ Ես սա դատավճիռ չեմ համարում։ Պատմությունը...
15:54 31/12/2020Թևանյան. 2021-ին մենք պետք է պետությունը ոտքի կանգնեցնենք Նիկոլի, թուրքերի, ադրբեջանցիների ջանքերով ծնկի բերված վիճակիցՆիկոլը ատել է մեր մեծ հաղթանակը, քանզի այդ հաղթանակի մեջ տեսել է իր ոչնչությունը, իր փոքր լինելը։

09:30 15/02/2014‘Blanket-ban on Brit fighters returning from Syria may not be best answer’"It’s a significant issue to learn the motives of 400 British fighters reportedly in Syria now and reintegrate them into British society when they return, which will no doubt be extremely difficult."
09:31 14/02/2014Syria to meet chemical disarmament deadline, despite delays due to security"Despite the delays, the Syrian government can fulfill its obligation to destroy all chemical weapons and materials by a set deadline," Jonathan Steele says.
09:34 13/02/2014‘Scotland has everything to become one of the world’s richest countries’Scotland has oil, it’s small and can adopt the same regulatory measures as Singapore or Switzerland.
09:23 12/02/2014Aaron Swartz inspired people ‘to become heroes of their own story’"Since Aaron Swartz’s death a lot of activists realize they’re facing huge battles, but everybody can be doing something to fight back in a way to address that," Parker Higgins said.
13:32 11/02/2014ICRC has no fresh information about Hakob Injighulyan and Mamikon KhojoyanThere is no fresh information about Armenian POW Hakob Injughulyan and 77-year-old Armenian captive Mamikon Khojoyan.
09:18 11/02/2014‘The West refuses to develop Africa’s potential’"Africa could feed itself and provide food for the rest of the world if we develop it, but the West prefers to let people die from famine and war rather than develop these countries."
09:42 10/02/2014'Nuland apologized, but didn't mention US plans to midwife a new govt in Ukraine'"So long as the US and the EU are united in efforts to replace the government in Kiev, they will tolerate internal spats," Nebojsa Malic said.
18:14 08/02/2014Konstantin Simonov: Iran will strengthen its armed forces in the Caspian to exercise pressure on AzerbaijanAfter the sanctions are lifted Iran will strengthen its armed forces in the Caspian and the militarization will be a factor to exercise pressure on neighboring countries, primarily on Azerbaijan,...
09:59 08/02/2014Tehran’s political maneuvers isolate Tel AvivInterview with Dr. Ali Khorram, a foreign policy expert and a former Iranian representative in international organizations
09:21 07/02/2014Security pact snag: ‘Afghan government can’t afford to let the US lead the scene’The US’s bilateral security agreement is ready for signing, but Karzai won’t sign.
09:28 06/02/2014Chaos Computer Club: Status quo is final battle of privacy vs surveillance“History shows what happens when governments become less transparent and citizens become more transparent.”
14:12 05/02/2014OSCE MG Co-Chairs not to visit ArtsakhThe Co-Chairs of the OSCE Minsk Group will not visit Artsakh this time, spokesman for Nagorno-Karabakh President, David Babayan, told Panorama.am.
09:34 05/02/2014Ukraine affair displays ‘absolute disconnect in US foreign policy’“Ukraine unrest has a serious geopolitical dimension rooted in the EU Association Agreement, which stipulates Kiev’s collaboration with NATO,” Daniel McAdams said.
09:28 04/02/2014France working on Genocide denial ban, Justice Minister confirmsFrench Minister of Justice Christiane Taubira confirmed that the French government is working on a bill that would criminalize public denial of the Armenian Genocide.
15:30 03/02/2014OSCE: Casualties and ceasefire violations on contact line of Armenian and Azerbaijani troops cause concernThe casualties and ceasefire violations on the line of contact and the border in the area of Karabakh conflict cause concern, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Andrzej...
09:55 03/02/2014An opportunity to showcase Iran’s new diplomacyInterview with Mohammad Farhad Koleini, an expert on strategic affairs
09:57 01/02/2014‘Ukrainian opposition is morally and politically bankrupt’"The Ukrainian opposition's aim is to take over the government, but after that they have no idea what to do and their effort will lead to failure."
09:25 31/01/2014Interim agreement not designed for long termInterview with Olli Heinonen, a former Deputy Director-General of the International Atomic Energy Agency
19:28 30/01/2014Serzh Sargsyan: We expect impartial approach from international community in Karabakh issueThe settlement of the Nagorno-Karabakh conflict does not seem realistic unless Azerbaijan gives up its vicious policy of bellicose propaganda, arms race and provocations along the border, Armenian...
17:46 30/01/2014Azerbaijan is in a panic – expertCurrently, Azerbaijan is in unbalanced condition, even in a panic, and this is due to two circumstances: first, Turkey has serious problems in the Middle East and second, Armenia is joining the...