15:36 03/12/2020Տեխնիկական մեծ հարձակման դիմաց էր կանգնել «Ղարաբաղ տելեկոմ»-ը. Հայկ Եսայան«Լինելով հայկական ընկերություն՝ հնարավոր և անհնար ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի կապը զարգացնենք ոչ միայն Հայաստանում, նաև աջակցենք Արցախում կապի զարգացմանը»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Թիմ» ՍՊԸ...
14:05 03/12/2020Յակով Կեդմի. Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները հանգեցրեցին պատերազմի, նրանք ի վիճակի չեն լուրջ խնդիրներ լուծել«Մեղավորը Հայաստանի իշխանությունն է, որի գործողությունները հանգեցրեցին Արցախում այս պատերազմին»,- այս մասին 24TV-ի «Позиция» հաղորդման շրջանակներում հայտարարեց իսրայելցի քաղաքական վերլուծաբան,...
12:40 02/12/2020Մենք չունենք վտանգի զգացողություն. Տիգրան Հեքեքյան«Մենք այսօր ունենք լիակատար անորոշություն բոլոր հարթակներում, բոլոր ոլորտներում: Լիակատար քաղաքական ճգնաժամ է: Մենք ուղղակի ազատ անկում ենք ապրում»,- ասուլիսում ասաց «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ»...
10:52 02/12/2020Դեռ շատ կեղտեր են դուրս գալու ջրի երես. Արթուր Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. 2020թ., սեպտեմբերի 26, պատերազմի նախորդ օրը տեղի ունեցան խիստ տարօրինակ և առայժմ անբացատրելի իրադարձություններ....
10:12 02/12/2020Քաղաքագետը՝ մտավորականներին. Նիկոլը չի ձեզ խաբել, այդ դուք եք խաբվել, որովհետև չունեք արժանապատվության սկզբունքներՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը, անդրադառնալով մտավորականության ներկայացուցիչների՝ խաբված լինելու մասին հայտարարություններին, գրել է.
17:40 01/12/20201989 թ. դեկտեմբերի 1-ի որոշումից մնացած ինտեգրման գործընթացին նոյեմբերի 9-ին վերջ դրեց Նիկոլ Փաշինյանը«1989 թվականի դեկտեմբերի 1-ի որոշումից մնացել էր միայն ինտեգրման գործընթացը, որին վերջ տրվեց նոյեմբերի 9-ին՝ պետական դրոշի օրվա կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանի ստորագրությամբ այն նվիրելով Ադրբեջանին,...
12:49 30/11/2020Ադրբեջանագետ. Հուսամ հասկանում ենք, որ Ադրբեջանը թույլ չի տալու Հայաստանին զարգացնել մեր տնտեսությունն իր հաշվինԱդրբեջանագետ Անհժելա Էլիբեգովան, անդրադառնալով ճանապարհների ապաշրջափակման արդյունքում Հայաստանի տնտեսության հետ հույսեր կապող պաշտոնյաների հայտարարություններին, գրել է.
10:57 30/11/2020Սուտն ու նենգափոխումն անբաժան են Նիկոլից. Վիկտոր ՍողոմոնյանՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը հաղորդագրություն է տարածել, որում, մասնավորապես, նշվում է.
09:26 30/11/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ինչո՞ւ ռազմագերիների, զոհվածների մարմինների վերադարձի հետ կապված ժամանակացույց սահմանված չէ«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Նոյեմբերի 9-ին, Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարների ստորագրած համատեղ հայտարարության 8-րդ կետը սահմանում է ռազմագերիների,...
11:05 29/11/2020Վտանգավոր զարգացումներ են ունենում Լաչինի միջանցքում, ՀՀ ողջ արևելյան սահմանի երկայնքով. ՌուստամյանՀՅԴ-ական գործիչներն այցելել են Մոսկվա
18:46 28/11/2020Արտակ Զաքարյան. Իշխանություններին մնացել է հրաժարական տալը և, երևի թե Քր.Օր.-ի 299-րդ հոդվածի հարցերին պատասխանելըՊաշպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Այլևս պետք է համարել, որ ՀՀ իշխանությունները գոյություն չունեն։ Նրանց անելիքը մնացել է միայն հրաժարական տալը և, երևի թե ՀՀ քրեական...
18:39 28/11/2020Ատում եմ բոլոր հեղափոխություները. Դավիթ Հակոբյան«Ես տանել չեմ կարողանում հեղափոխությունները, ատում եմ բոլոր հեղափոխություները, որովհետև ես խորապես համոզված եմ, որ Դոստոևսկին երիցս ճիշտ էր, երբ ասում էր՝ «Անիմաստ է նույնիսկ ամենաառաջադիմական...
15:20 28/11/2020Գերիների վերադարձն ու դիակների փոխանակումը պահանջում է հրատապ լուծում. ՄԻՊԹաթոյանն իրավիճակը ներկայացրել է Human Rights Watch կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրենի տեղակալին
13:09 28/11/2020Մարուքյան. Արտակ Զեյնալյանի հետ քննարկման արդյունքում ծնվեց մի նոր առաջարկություն ևս«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը գրում է. «Հայ ռազմագերիների հարցով երեկ ՌԴ նախագահին ուղարկված իմ դիմումից հետո՝ այսօր իրավապաշտպան Արտակ Զեյնալյանի հետ քննարկման...
12:33 28/11/2020Էլինար Վարդանյան. Ռազմական դրությունը պետք է վերացվիԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանն իր հոդվածում գրում է. «Հայաստանում շարունակում է գործել ռազմական դրությունը՝ սահմանափակելով խոսքի ազատության, ազատ տեղաշարժման և մի շարք այլ...
10:33 28/11/2020Արթուր Գրիգորյան. Վախենամ «հպարտ» պարոնին պարզապես ասել են՝ հանգիստ վեր ընկիր տեղդ, ոնց ասենք, էնպես էԲնապահպանական տեսչության նախկին ղեկավար Արթուր Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Կառավարության ղեկավարն այսօրվա իր ուղերձում նշեց, որ Սոթքի հանքավայրը կիսով չափ մտնում է Ադրբեջանի տարածքի մեջ...
10:22 28/11/2020ԱԳ նախարարը Լըմուանի հետ հանդիպմանն ընդգծել է Թուրքիայի կողմից տարածաշրջան բերված ահաբեկիչների դուրս բերումըԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հանդիպել է Ֆրանսիայից արցախահայությանն ուղարկած մարդասիրական օժանդակության չվերթը ուղեկցող պատվիրակության ղեկավար, Ֆրանսիայի արտաքին գործերի պետքարտուղար Ժան-Բատիստ Լըմուանի...
15:32 27/11/2020Լուրերը, թե հայ գերիների թիվը հասնում է 150-ի, կեղծ են. Զառա Ամատունի«Որոնողական աշխատանքները մեկնարկել են նոյեմբերի 13-ից և այժմ էլ բավականին ակտիվ ռեժիմով ընթանում են»,- այսօր «Գերիներ ու անհայտ կորածներ.
11:36 27/11/2020Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում է գերիների ու դիերի փոխանակման գործընթացը և շարունակում դաժան վերաբերմունքը. ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանն ահազանգում է միջազգային հանրությանը, որ Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում է գերիների ու դիերի փոխանակման գործընթացը և շարունակում դաժան վերաբերմունքը։ «Հայաստանի մարդու իրավունքների...

15:46 01/10/2013Gevorg Kostanyan elected as Prosecutor General“Thank you for your confidence. I also thank the Armenian President for his high confidence. We are building our Armenia together,” Kostanyan said in his remarks.
09:51 01/10/2013Armenian Foreign Minister speaks at UNIn his speech, Nalbandian discussed Syria, Karabakh, and the Genocide, among other things.
13:50 30/09/2013Defense Ministry: Azerbaijan does everything possible for Armenian servicemen to choose transfer to third countryAt this moment, we have no information regarding the Armenian POW. Azeri media reported recently that he expressed willingness to be transferred to a third country, but currently there is no...
09:54 30/09/2013Woman in Turkey reveals Armenian identity after 82 yearsHoşana, who was brought up as an Alevi in a Kurdish village, told the secret to her youngest son, journalist Ahmet Abakay.
09:29 28/09/2013The confiscation of Armenian properties: An interview with Ümit Kurt"A series of laws and decrees were issued in the Ottoman and Turkish Republican periods concerning the administration of the belongings left behind by the Ottoman Armenians who were deported in 1915."
16:03 27/09/2013Mkrtich Minasyan: Solutions must be found to give second life to old building of Zvartnots airportDiscussions are being held concerning the old (round) building of Zvartnots airport and the responsiveness to public opinion in such issues can become a precedent, chairman of the Union of Architects...
09:17 27/09/2013Russians concerned about Tehran-Washington relationsAn interview with Dr. Mahmood Shoori, an expert on Russian affairs
09:30 26/09/2013Syrian crisis can become opportunity for IranAn interview with Dr. Seyyed Mohammad Sadr, a former Iranian Deputy Foreign Minister
14:28 25/09/201367% of Armenian citizens favor CU membershipA survey conducted in Armenia among 1,900 people has shown that 67% of Armenian citizens favor Armenia’s entry into the Customs Union, while only 5% said they are against, Evgeny Vinokurov, Director...
09:44 25/09/2013Syrian crisis brings Iran, Iraq closer togetherAn interview with Nazem Dabbagh, a representative of Kurdistan province in the Iranian Majlis
15:53 24/09/2013Expert: None of Azeri presidential candidates will change anti-Armenian policyThere are 21 registered candidates for the Azerbaijani presidential elections and the upcoming elections can be called interesting, given the fact that only 7 candidates ran in the previous...
09:44 24/09/2013Washington not willing to revise attitude toward IranAn interview with Andrew Bacevich, Professor of International Relations and History at Boston University
13:59 23/09/2013Navasardyan: Term ‘impossible’ does not exist in politicsThe current circumstances and the geopolitical situation make it necessary for Armenia to deepen its relations with Russia, particularly in view of the fact that if the Syrian conflict continues,...
09:40 23/09/2013Morsi achieved nothing in diplomacy (part 2)An interview with Amr Moussa, former Secretary General of the Arab League and former Egyptian foreign minister
09:44 21/09/2013US should accept reality of Iranian enrichmentAn interview with Dr. Jim Walsh, an expert in international security and a Research Associate at the Massachusetts Institute of Technology’s Security Studies Program
09:33 20/09/2013Morsi achieved nothing in diplomacyAn interview with Amr Moussa, former Secretary General of the Arab League and a former Egyptian foreign minister
19:21 19/09/2013Laure Delcour: EU will remain engaged with Armenia, only modalities of this engagement will changeAn interview with Dr. Laure Delcour, Senior Research Fellow at the Institute for International and Strategic Relations (IRIS), France
09:28 19/09/2013US and Russia’s political dealings in SyriaAn interview with Dr. Bahram Amirahmadian, an expert on international affairs
14:02 18/09/2013Safrastyan: Armenian community of Aleppo is in danger"There are 7,000 Syrian Armenian refugees in Armenia and the Armenian community of Syria, including Aleppo, is in great danger."