15:36 03/12/2020Տեխնիկական մեծ հարձակման դիմաց էր կանգնել «Ղարաբաղ տելեկոմ»-ը. Հայկ Եսայան«Լինելով հայկական ընկերություն՝ հնարավոր և անհնար ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի կապը զարգացնենք ոչ միայն Հայաստանում, նաև աջակցենք Արցախում կապի զարգացմանը»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Թիմ» ՍՊԸ...
14:05 03/12/2020Յակով Կեդմի. Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները հանգեցրեցին պատերազմի, նրանք ի վիճակի չեն լուրջ խնդիրներ լուծել«Մեղավորը Հայաստանի իշխանությունն է, որի գործողությունները հանգեցրեցին Արցախում այս պատերազմին»,- այս մասին 24TV-ի «Позиция» հաղորդման շրջանակներում հայտարարեց իսրայելցի քաղաքական վերլուծաբան,...
12:40 02/12/2020Մենք չունենք վտանգի զգացողություն. Տիգրան Հեքեքյան«Մենք այսօր ունենք լիակատար անորոշություն բոլոր հարթակներում, բոլոր ոլորտներում: Լիակատար քաղաքական ճգնաժամ է: Մենք ուղղակի ազատ անկում ենք ապրում»,- ասուլիսում ասաց «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ»...
10:52 02/12/2020Դեռ շատ կեղտեր են դուրս գալու ջրի երես. Արթուր Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. 2020թ., սեպտեմբերի 26, պատերազմի նախորդ օրը տեղի ունեցան խիստ տարօրինակ և առայժմ անբացատրելի իրադարձություններ....
10:12 02/12/2020Քաղաքագետը՝ մտավորականներին. Նիկոլը չի ձեզ խաբել, այդ դուք եք խաբվել, որովհետև չունեք արժանապատվության սկզբունքներՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը, անդրադառնալով մտավորականության ներկայացուցիչների՝ խաբված լինելու մասին հայտարարություններին, գրել է.
17:40 01/12/20201989 թ. դեկտեմբերի 1-ի որոշումից մնացած ինտեգրման գործընթացին նոյեմբերի 9-ին վերջ դրեց Նիկոլ Փաշինյանը«1989 թվականի դեկտեմբերի 1-ի որոշումից մնացել էր միայն ինտեգրման գործընթացը, որին վերջ տրվեց նոյեմբերի 9-ին՝ պետական դրոշի օրվա կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանի ստորագրությամբ այն նվիրելով Ադրբեջանին,...
12:49 30/11/2020Ադրբեջանագետ. Հուսամ հասկանում ենք, որ Ադրբեջանը թույլ չի տալու Հայաստանին զարգացնել մեր տնտեսությունն իր հաշվինԱդրբեջանագետ Անհժելա Էլիբեգովան, անդրադառնալով ճանապարհների ապաշրջափակման արդյունքում Հայաստանի տնտեսության հետ հույսեր կապող պաշտոնյաների հայտարարություններին, գրել է.
10:57 30/11/2020Սուտն ու նենգափոխումն անբաժան են Նիկոլից. Վիկտոր ՍողոմոնյանՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը հաղորդագրություն է տարածել, որում, մասնավորապես, նշվում է.
09:26 30/11/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ինչո՞ւ ռազմագերիների, զոհվածների մարմինների վերադարձի հետ կապված ժամանակացույց սահմանված չէ«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Նոյեմբերի 9-ին, Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարների ստորագրած համատեղ հայտարարության 8-րդ կետը սահմանում է ռազմագերիների,...
11:05 29/11/2020Վտանգավոր զարգացումներ են ունենում Լաչինի միջանցքում, ՀՀ ողջ արևելյան սահմանի երկայնքով. ՌուստամյանՀՅԴ-ական գործիչներն այցելել են Մոսկվա
18:46 28/11/2020Արտակ Զաքարյան. Իշխանություններին մնացել է հրաժարական տալը և, երևի թե Քր.Օր.-ի 299-րդ հոդվածի հարցերին պատասխանելըՊաշպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Այլևս պետք է համարել, որ ՀՀ իշխանությունները գոյություն չունեն։ Նրանց անելիքը մնացել է միայն հրաժարական տալը և, երևի թե ՀՀ քրեական...
18:39 28/11/2020Ատում եմ բոլոր հեղափոխություները. Դավիթ Հակոբյան«Ես տանել չեմ կարողանում հեղափոխությունները, ատում եմ բոլոր հեղափոխություները, որովհետև ես խորապես համոզված եմ, որ Դոստոևսկին երիցս ճիշտ էր, երբ ասում էր՝ «Անիմաստ է նույնիսկ ամենաառաջադիմական...
15:20 28/11/2020Գերիների վերադարձն ու դիակների փոխանակումը պահանջում է հրատապ լուծում. ՄԻՊԹաթոյանն իրավիճակը ներկայացրել է Human Rights Watch կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրենի տեղակալին
13:09 28/11/2020Մարուքյան. Արտակ Զեյնալյանի հետ քննարկման արդյունքում ծնվեց մի նոր առաջարկություն ևս«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը գրում է. «Հայ ռազմագերիների հարցով երեկ ՌԴ նախագահին ուղարկված իմ դիմումից հետո՝ այսօր իրավապաշտպան Արտակ Զեյնալյանի հետ քննարկման...
12:33 28/11/2020Էլինար Վարդանյան. Ռազմական դրությունը պետք է վերացվիԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանն իր հոդվածում գրում է. «Հայաստանում շարունակում է գործել ռազմական դրությունը՝ սահմանափակելով խոսքի ազատության, ազատ տեղաշարժման և մի շարք այլ...
10:33 28/11/2020Արթուր Գրիգորյան. Վախենամ «հպարտ» պարոնին պարզապես ասել են՝ հանգիստ վեր ընկիր տեղդ, ոնց ասենք, էնպես էԲնապահպանական տեսչության նախկին ղեկավար Արթուր Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Կառավարության ղեկավարն այսօրվա իր ուղերձում նշեց, որ Սոթքի հանքավայրը կիսով չափ մտնում է Ադրբեջանի տարածքի մեջ...
10:22 28/11/2020ԱԳ նախարարը Լըմուանի հետ հանդիպմանն ընդգծել է Թուրքիայի կողմից տարածաշրջան բերված ահաբեկիչների դուրս բերումըԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հանդիպել է Ֆրանսիայից արցախահայությանն ուղարկած մարդասիրական օժանդակության չվերթը ուղեկցող պատվիրակության ղեկավար, Ֆրանսիայի արտաքին գործերի պետքարտուղար Ժան-Բատիստ Լըմուանի...
15:32 27/11/2020Լուրերը, թե հայ գերիների թիվը հասնում է 150-ի, կեղծ են. Զառա Ամատունի«Որոնողական աշխատանքները մեկնարկել են նոյեմբերի 13-ից և այժմ էլ բավականին ակտիվ ռեժիմով ընթանում են»,- այսօր «Գերիներ ու անհայտ կորածներ.
11:36 27/11/2020Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում է գերիների ու դիերի փոխանակման գործընթացը և շարունակում դաժան վերաբերմունքը. ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանն ահազանգում է միջազգային հանրությանը, որ Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում է գերիների ու դիերի փոխանակման գործընթացը և շարունակում դաժան վերաբերմունքը։ «Հայաստանի մարդու իրավունքների...

16:06 28/09/2016Б. Пипоян: В компании «Forpostart Production» знают, что останутся безнаказанными за отмену концертов в ЕреванеFORPOSTART PRODUCTION не впервые фигурирует в центре таких скандалов, она еще не полностью компенсировала стоимость билетов за отмененный концерт Эроса Рамазотти.
15:53 28/09/2016Папа Римский Франциск призвал все стороны в Сирии защищать гражданское население АлеппоПапа Франциск выразил «глубокую боль и беспокойство» в связи с тем, что происходит в этом сирийском городе, где «умирают больные дети, молодые люди и пожилые».
13:17 27/09/2016Мэр Гюмри Самвел Баласанян ответил на публикации СМИ о раздаче взяток в преддверии выборов«Раздавать деньги могут только люди, которые приходят к власти зарабатывать их», – указал Баласанян.
17:13 26/09/2016Томас де Ваал: Исламизирующееся общество может подорвать стабильность Азербайджана на фоне экономического кризисаСтрана столкнется с политической нестабильностью, если элита не ликвидирует разрыв между управляющими и управляемыми, пишет британский журналист и эксперт по Кавказу Томас де Ваал.
10:44 24/09/2016Э.Налбандян на сессии ГА ООН: Осуществляемая Турцией в отношении Армении блокада – грубейшее нарушение международного праваНалбандян напомнил также, что Армения участвует в миротворческих операциях под эгидой ООН, внося свой непосредственный активный вклад в установление международной безопасности и мира.
11:37 23/09/2016Федерика Могерини: Соглашение по Избирательному кодексу Армении – важный шаг в преддверии предстоящих парламентских выборовЭдвард Налбандян представил договоренности, достигнутые на организованных странами-сопредседателями МГ ОБСЕ саммитах в Вене и Санкт-Петербурге.
15:59 22/09/2016Планируются ли кадровые погромы в Минтранса Армении? Ответил новый министр Ваан Мартиросян«В настоящее время не имею никакого отношения, просто оставался в составе Совета директоров компании "Ростелеком", в соответствии с существующим договором», – сказал он.
12:37 21/09/2016Карен Карапетян: Задачи избавиться от кадров бывшего премьера Армении Овика Абраамяна не стоитЦель смены кадров – обеспечение условий для решения проблем, отметил он.
16:35 20/09/2016Клинический случай в состоянии нефтяного похмельяВместо интервью: "На заседании Совета глав государств СНГ президенты Армении и Азербайджана обменялись жесткими комментариями после своих выступлений..."
14:38 20/09/2016Эдвард Налбандян: Ни одно государство в мире не в силах решить проблемы беженцев в одиночкуЭдвард Налбандян выступил с речью на встрече высокого уровня Генеральной Ассамблеи ООН, посвященной проблемам беженцев и мигрантов.
15:13 19/09/2016На международном фестивале в Нагорно-Карабахской Республике повара разных национальностей представили свои традиционные блюдаФестиваль проходил под девизом «Вкус страны».
15:29 17/09/2016Вице-спикер НС Армении: В странах ОДКБ избирательные процессы чрезвычайно важны в плане нацбезопасностиСобеседники заявили о важности проведения выборов в странах ОДКБ в соответствии с демократическими ценностями, а также обеспечения плюрализма мнений и прозрачности.
15:34 16/09/2016Левон Зурабян: Без преувеличения 13 сентября можно назвать днем победы политических сил и гражданского общества в АрменииРуководитель оппозиционной фракции «Армянский национальный конгресс» назвал большим успехом подписание властями и оппозицией соглашения по Избирательному кодексу РА.
14:54 14/09/2016Сергей Минасян: Азербайджан не готов серьезно говорить о механизмах доверияПо его словам, переговорный процесс по урегулированию карабахской проблемы не зашел в тупик, а вернулся в свое «привычное русло».
16:53 13/09/2016Депутат НС Армении: Это мнение Уорлика, на данный момент никаких решений и документов по карабахского урегулированию нетПо словам Уорлика, «урегулирование предполагает возвращение части территории под контроль Азербайджана в обмен на статус Нагорного Карабаха».
15:57 12/09/2016Майя Панджикидзе: В политическом плане у Армении и Грузии нет никаких проблем друг с другом«Но экономические отношения с Арменией, к сожалению, не так развиты, как политические», – сказала экс-министр иностранных дел Грузии.
12:48 10/09/2016В Сети появилось скандальное видео о моменте ареста Огюна Самаста – убийцы армянского редактора Гранта ДинкаНа видео один из полицейских хвалит преступника со словами: «Молодец, Огюн, ты настоящий лев».
09:40 09/09/2016Ведущие российские СМИ пишут о политических переменах в Армении и назначении Карена Карапетяна на пост премьераМежду тем РИА Новости собрало материал на основе собственной информации и открытых источников и опубликовало биографическую справку о Карене Карапетяне.
18:49 08/09/2016В НКР позитивно оценили встречу главы МИД России и сопредседателей МГ ОБСЕ: интервью с Давидом БабаяномПри этом пресс-секретарь президента НКР подчеркнул необходимость проявления принципиальности. «Не всегда деньги должны все решать», – добавил Д. Бабаян.
12:13 07/09/2016«Страна горячих камней»: выпуск программы «Достояние республик» на телеканале МИР будет посвящен АрменииАрмянская ССР может гордиться достойным настоящим и не менее славным прошлым.