10:17 22/11/2020Հայաստան-Ադրբեջան սահմանը երկարել է 410 կմ-ով. ՔաղաքագետՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ սթաթության կոչ է անում՝ ընդգծելով, որ ՀՀ-Ադրբեջան սահմանը երկարել է 410 կմ-ով։ «Առաջին պատերազմում զոհված 6000 հայորդուց 3000-ը եղել են ձեր ասած...
09:07 20/11/2020Սուրեն Սարգսյան. Կարծում եմ, իշխանությունն էր անտեղի...Քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Շուրջ 1 տարի առաջ իշխանություններին առաջարկեցի ստեղծել հակաահաբեկչական կենտրոն: Դրա հիմնական նպատակը պետք է լիներ միջազգային համագործակցությունն ու տեղեկատվության...
22:20 19/11/2020Ադրբեջանի վայրագությունների հիմքն այդ երկրի ղեկավարության կողմից հրահրված և խրախուսված հայատյաց քաղաքականությունն էՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից բարբարոսության դրսևորումների մասին
15:39 19/11/2020ԵՄ-ն անհրաժեշտ է համարում վերսկսել բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջԵվրամիությունը գտնում է, որ անհրաժեշտ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում վերսկսել քաղաքական բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջ: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ այդ մասին ասվում է հինգշաբթի օրը...
15:09 19/11/2020Մովսես Հակոբյան. Բանակը հաղթելու արվեստ է սովորեցնում, ոչ թե սնվելու«Պաշտպանության նախարարությունում գործում է ինֆորմացիոն կենտրոն, որի խնդիրներից մեկն է հակառակորդին մոլորության մեջ մտցնելը, այսինքն` նաև սուտ ինֆորմացիա տարածելը։ Բայց կա մեկ չափանիշ, որ սուտը չպետք...
23:06 18/11/2020Համլետ Պետրոսյան. Կներեք, որ հույս եմ տվել, կներեքՏիգրանակերտի պեղումներն իրականացնող արշավախմբի ղեկավար, ԵՊՀ մշակութաբանության ամբիոնի վարիչ, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Համլետ Պետրոսյանը գրում է.
11:11 18/11/2020Արցախցի. Թքել եմ ձեզ վրա ու ձեր տված գրոշների վրա, կպահեք ձեզ, ես ու ինձ նմանները արժանապատվություն ունենքԱրցախցի Սարինե Հայրիյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է Հայաստանի ու Արցախի իշխանություններին. «ՀՀ և ԱՀ ողորմելի Չիշխանություններ, Էդ միանգամյա նպաստները, կոմունալի փոխհատուցումները, տան վարձի...
17:35 17/11/2020Կարեն Բեքարյան. Ուշադիր կարդացեք Գլխավոր շտաբի պետի այսօրվա ուղերձըՎերլուծաբան Կարեն Բեքարյանը գրում է. «Ուշադիր կարդացեք Գլխավոր շտաբի պետի այսօրվա ուղերձը: Գասպարյանը նշում է թե երբ և քանի անգամ է զեկուցել իրավիճակը, և քանի անգամ նախազգուշացրել սպասվող աղետի...
09:53 16/11/2020Քաղաքագետ. ԱԱԾ֊ն կոնկրետ անելիք ունի Փաշինյան Նիկոլի՝ քաղաքացիական պատերազմ սանձազերծելու կոչերի մասովՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Կարծում եմ, ՀՀ ԱԱԾ֊ն, համապատասխան ՀՀ Քր. օրենսգրքի, կոնկրետ անելիք ունի քաղաքացի Փաշինյան Նիկոլի՝ երկրում քաղաքացիական պատերազմ սանձազերծելու կոչեր տարածելու...
09:59 15/11/2020Մնացականյանը, Ղարամյանը, Կարապետյանը, Բալասանյանն անկախ Նիկոլի տխմար որոշումներից, յուրաքանչյուրը մի ճակատում էր. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Գեներալ Լևոն Մնացականյանը մի քանի օր առաջ կարճ մեկնաբանություն էր տվել՝ զինվորական անկեղծությամբ խոսել բաներ, որը հակասում էր Նիկոլ...
21:20 14/11/2020Փաշինյանն այս աշխարհում ամենաշատը վախենում է Աննա Հակոբյանից և Արթուր Վանեցյանից. Կարեն ՔոչարյանՔաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն այս աշխարհում ամենաշատը երկու հոգուց է վախենում` Աննա Հակոբյանից և Արթուր Վանեցյանից: Դրա համար ստորացուցիչ պայմանագիրը կնքելուց հետո մեկին...
10:52 14/11/2020Տիգրան Աբրահամյան. Նիկոլ, վերադարձիդ կոչից առաջ արդեն կազմակերպված ձևով պետք է գտած լինեիր համապատասխան գումարները«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Իմ ցանկությունն է, երազանքը, որ Արցախում ապրող իմ ընկերները, շրջապատը, հայրենակիցները հնարավորություն ունենան որքան հնարավոր է արագ...
10:28 14/11/2020Միքայել Մինասյան. 4750 հաստատված մահ, որ փաստաթղթով զեկուցվել է ՀՀ վարչապետին«4750-ը թիվ չէ, մեր միսն ու արյունն է։ Մի ամբողջ սերունդ է։ Մի մեծ քաղաք է։ Մի մեծ բանակ է»։
20:58 13/11/2020Դավիթ Տոնոյան, Օնիկ Գասպարյան, խնդրում եմ՝ վարչապետի ներքաղաքական թատրոնի մեջ չմտնեք. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Դավիթ Տոնոյան, Օնիկ Գասպարյան, տղերք, դուք ամենից լավ գիտեք, թե այս պատերազմը կանխելու առաջին միջնորդությունը երբ եղավ։ ՌԴ ԱԳ...
15:31 13/11/2020Նման պայմաններում ՀՀ գլխավոր դատախազը ունի մեկ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ պարտականություն․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Երեկ հրապարակավ դիմել էի ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանին՝ ՀՀ ԱԱԾ նախկին պետ Միքայել Համբարձումյանի հայտարարության վերաբերյալ։...
13:49 13/11/2020Սարհատ Պետրոսյան. Այն մարդիկ, ովքեր ասում են հիմա պետք է իշխանության շուրջ համախմբվել, «երջանիկ» մոլորության մեջ ենՃարտարապետ, քաղաքաշինարար, ՀՀ Կադաստրի կոմիտեի նախկին ղեկավար Սարհատ Պետրոսյանը գրում է. «Երեկվա ուղերձից ես անձամբ հրաժարական տալու ու ավելին արտահերթ ընտրությունները հնարավորինս շուտ կազմակերպելու...
10:16 13/11/2020Բոլորը շահում են, բացի Հայաստանից. միջազգային մամուլը՝ ԼՂ շուրջ ստեղծված նոր իրավիճակի մասինԼեռնային Ղարաբաղի երկրորդ պատերազմի հանգուցալուծմանն են ադրադարձել ամերիկյան, եվրոպական ու ռուսական մի շարք պարբերականներ: Պատերազմն ավարտվել է, սակայն վերջ չի դրել հակամարտությանը, ավելին, նոր փուլի...
09:07 13/11/2020Ցեղասպանության այս քաղաքականությունն ուղեկցվել է էթնիկ հայերի նկատմամբ խորքային ատելությամբ. ՀՀ ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Ադրբեջանի զինված ուժերն Արցախում կատարել են պատերազմական հանցագործություններ։ Նրանք կատարել են մարդկության դեմ ուղղված...

09:57 27/07/2016Минобороны НКР: Зарегистрированы полеты разведывательных беспилотников ВС АзербайджанаПодразделения Армии обороны НКР внимательно следили за развитием ситуации на передовой, предпринимая соответствующие действия лишь в случае крайней необходимости.
12:32 23/07/2016МИД России осуждает реакцию Евросоюза на события в ЕреванеУдивительным образом в этом документе не нашлось места для прямого и четкого осуждения преступных акций.
15:17 22/07/2016Власти Ирана борются с терроризмом: обезврежена группировка в провинции Западный АтрпатаканНакануне министр внутренних дел Ирана Абдолреза Рахмани Фазли заявил, что сотрудники служб безопасности за последние два дня задержали 40 членов террористической группировки.
17:07 21/07/2016Турция приостанавливает действие Европейской конвенции по правам человека, сославшись на «пример Франции»В среду президент Турции Реджеп Эрдоган объявил в стране чрезвычайное положение на три месяца. Он заявил, что это делается для проведения «быстрых и эффективных мер.
19:17 20/07/2016La Brujula Verde: Средневековый армянский город Ани поражает великолепием церквей и крепостными стенамиВ 1918 году, во время Первой Мировой войны, в Республику Армения были эвакуировали до 6000 музейных экспонатов из города, чтобы спасти их от рук турецких солдат.
10:11 20/07/2016Госдеп: США решительно осуждают осуществление политических изменений путем насилия как в Армении, так и в других странах«Свержение демократически избранного правительства всегда представляло собой дурную идею. Политические изменения должны осуществляться демократическим путем».
15:24 18/07/2016Кремль призывает не отождествлять события в Армении, Турции и КазахстанеВ одной ситуации речь идет, безусловно, о попытке государственного переворота, силового, что привело к многочисленным человеческим жертвам, в другом случае – различные криминальные проявления.
10:45 18/07/2016«Как удрал от мятежников президент Турции»: в Сети появилось видео штурма отеля Эрдогана в МармарисеТелеканал Al Jazeera ранее сообщил, ссылаясь на переписку мятежников, что спецназ, охранявший Эрдогана, помешал захватить отель в Мармарисе.
14:31 17/07/2016Оппозиционный депутат НС Армении Н. Зограбян: Мятежами никаких политических вопросов не решитьПо словам депутата, «подобные шаги неприемлемы, когда на карабахско-азербайджанской границе подобная крайне чувствительная ситуация».
13:19 16/07/2016«Дело этим не закончится»: эксперт дал прогноз последствий попытки военного переворота в Турции«Кроме того, какое-то время в Турции будут проходить напряженные процессы, что также повлияет на реализацию различных межгосударственных и региональных программ».
12:02 16/07/2016Депутат НС Армении: После апрельских событий позиция армянской стороны в вопросе Карабаха должна быть более жесткойПарламентарий прокомментировал также заявление, сделанное министром иностранных дел России Сергеем Лавровым на пресс-конференции в Баку.
14:14 15/07/2016Депутат НС Армении: Карабах ни в чьем кармане не лежит, чтобы взять что-то да уступить, отдать или обменятьТеван Погосян прокомментировал муссируемые в последнее время слухи и обсуждения о том, что армянская сторона якобы может уступить Азербайджану определенные территории НКР.
12:25 14/07/2016Арсен Казарян: Закрытие КПП Верхний Ларс вовсе не было диверсией против Армении, эта дорога постоянно в опасностиА. Казарян заверил, что закрытие КПП Верхний Ларс было лишь следствием стихии, а власти Грузии в этот раз отреагировали чрезвычайно оперативно.
16:44 12/07/2016Лавров о карабахском урегулировании: На этот раз мы гораздо ближе подходим к перспективе успеха, чем это было до сих пор«Коротко скажу, что по понятным причинам мы не обсуждаем публично детали идей, которые обсуждаются в рамках встреч президентов или министров иностранных дел», – отметил глава МИД РФ.
16:16 11/07/2016Юрист: В Армении возобновятся акции протеста в защиту осужденного в России тяжелобольного мецената Левона АйрапетянаОн также отметил необходимость включения данного вопроса в повестку Национального Собрания Армении.
14:31 07/07/2016В Армении активно развивается агротуризм. Репортаж МТРК «Мир»В Армении теперь знают, как сделать туриста частью своей страны хотя бы на несколько дней, говорится в репортаже.
12:28 06/07/2016Бабкен Пипоян: Из-за подорожания авиабилетов страдают не только потребители, но и государство«Например, авиабилеты на рейсы в направлении Сочи-Ереван подорожали на более 120%. Понято, что это обусловлено тем, что закрыт КПП „Верхний Ларс”», – сказал он.
11:32 05/07/2016Ереван берет характером: Мария Захарова поделилась впечатлениями от прогулки по армянской столицеОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова опубликовала также фотографии с прогулки по армянской столице.
15:21 04/07/2016Мария Захарова: Россия прилагает колоссальные усилия для урегулирования карабахского конфликтаОфициальный представитель МИД РФ сказала об этом журналистам в понедельник в Ереване.
15:08 02/07/2016Сергей Лавров и Франк-Вальтер Штайнмайер обсудили перспективы продвижения карабахского урегулированияНапомним, 29-30 июня председатель ОБСЕ, глава МИД Германии Франк-Вальтер Штайнмайер находился в визитом в Армении.