10:17 22/11/2020Հայաստան-Ադրբեջան սահմանը երկարել է 410 կմ-ով. ՔաղաքագետՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ սթաթության կոչ է անում՝ ընդգծելով, որ ՀՀ-Ադրբեջան սահմանը երկարել է 410 կմ-ով։ «Առաջին պատերազմում զոհված 6000 հայորդուց 3000-ը եղել են ձեր ասած...
09:07 20/11/2020Սուրեն Սարգսյան. Կարծում եմ, իշխանությունն էր անտեղի...Քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Շուրջ 1 տարի առաջ իշխանություններին առաջարկեցի ստեղծել հակաահաբեկչական կենտրոն: Դրա հիմնական նպատակը պետք է լիներ միջազգային համագործակցությունն ու տեղեկատվության...
22:20 19/11/2020Ադրբեջանի վայրագությունների հիմքն այդ երկրի ղեկավարության կողմից հրահրված և խրախուսված հայատյաց քաղաքականությունն էՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից բարբարոսության դրսևորումների մասին
15:39 19/11/2020ԵՄ-ն անհրաժեշտ է համարում վերսկսել բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջԵվրամիությունը գտնում է, որ անհրաժեշտ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում վերսկսել քաղաքական բանակցությունները Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջ: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ այդ մասին ասվում է հինգշաբթի օրը...
15:09 19/11/2020Մովսես Հակոբյան. Բանակը հաղթելու արվեստ է սովորեցնում, ոչ թե սնվելու«Պաշտպանության նախարարությունում գործում է ինֆորմացիոն կենտրոն, որի խնդիրներից մեկն է հակառակորդին մոլորության մեջ մտցնելը, այսինքն` նաև սուտ ինֆորմացիա տարածելը։ Բայց կա մեկ չափանիշ, որ սուտը չպետք...
23:06 18/11/2020Համլետ Պետրոսյան. Կներեք, որ հույս եմ տվել, կներեքՏիգրանակերտի պեղումներն իրականացնող արշավախմբի ղեկավար, ԵՊՀ մշակութաբանության ամբիոնի վարիչ, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Համլետ Պետրոսյանը գրում է.
11:11 18/11/2020Արցախցի. Թքել եմ ձեզ վրա ու ձեր տված գրոշների վրա, կպահեք ձեզ, ես ու ինձ նմանները արժանապատվություն ունենքԱրցախցի Սարինե Հայրիյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է Հայաստանի ու Արցախի իշխանություններին. «ՀՀ և ԱՀ ողորմելի Չիշխանություններ, Էդ միանգամյա նպաստները, կոմունալի փոխհատուցումները, տան վարձի...
17:35 17/11/2020Կարեն Բեքարյան. Ուշադիր կարդացեք Գլխավոր շտաբի պետի այսօրվա ուղերձըՎերլուծաբան Կարեն Բեքարյանը գրում է. «Ուշադիր կարդացեք Գլխավոր շտաբի պետի այսօրվա ուղերձը: Գասպարյանը նշում է թե երբ և քանի անգամ է զեկուցել իրավիճակը, և քանի անգամ նախազգուշացրել սպասվող աղետի...
09:53 16/11/2020Քաղաքագետ. ԱԱԾ֊ն կոնկրետ անելիք ունի Փաշինյան Նիկոլի՝ քաղաքացիական պատերազմ սանձազերծելու կոչերի մասովՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը գրում է. «Կարծում եմ, ՀՀ ԱԱԾ֊ն, համապատասխան ՀՀ Քր. օրենսգրքի, կոնկրետ անելիք ունի քաղաքացի Փաշինյան Նիկոլի՝ երկրում քաղաքացիական պատերազմ սանձազերծելու կոչեր տարածելու...
09:59 15/11/2020Մնացականյանը, Ղարամյանը, Կարապետյանը, Բալասանյանն անկախ Նիկոլի տխմար որոշումներից, յուրաքանչյուրը մի ճակատում էր. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Գեներալ Լևոն Մնացականյանը մի քանի օր առաջ կարճ մեկնաբանություն էր տվել՝ զինվորական անկեղծությամբ խոսել բաներ, որը հակասում էր Նիկոլ...
21:20 14/11/2020Փաշինյանն այս աշխարհում ամենաշատը վախենում է Աննա Հակոբյանից և Արթուր Վանեցյանից. Կարեն ՔոչարյանՔաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն այս աշխարհում ամենաշատը երկու հոգուց է վախենում` Աննա Հակոբյանից և Արթուր Վանեցյանից: Դրա համար ստորացուցիչ պայմանագիրը կնքելուց հետո մեկին...
10:52 14/11/2020Տիգրան Աբրահամյան. Նիկոլ, վերադարձիդ կոչից առաջ արդեն կազմակերպված ձևով պետք է գտած լինեիր համապատասխան գումարները«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Իմ ցանկությունն է, երազանքը, որ Արցախում ապրող իմ ընկերները, շրջապատը, հայրենակիցները հնարավորություն ունենան որքան հնարավոր է արագ...
10:28 14/11/2020Միքայել Մինասյան. 4750 հաստատված մահ, որ փաստաթղթով զեկուցվել է ՀՀ վարչապետին«4750-ը թիվ չէ, մեր միսն ու արյունն է։ Մի ամբողջ սերունդ է։ Մի մեծ քաղաք է։ Մի մեծ բանակ է»։
20:58 13/11/2020Դավիթ Տոնոյան, Օնիկ Գասպարյան, խնդրում եմ՝ վարչապետի ներքաղաքական թատրոնի մեջ չմտնեք. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Դավիթ Տոնոյան, Օնիկ Գասպարյան, տղերք, դուք ամենից լավ գիտեք, թե այս պատերազմը կանխելու առաջին միջնորդությունը երբ եղավ։ ՌԴ ԱԳ...
15:31 13/11/2020Նման պայմաններում ՀՀ գլխավոր դատախազը ունի մեկ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ պարտականություն․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Երեկ հրապարակավ դիմել էի ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանին՝ ՀՀ ԱԱԾ նախկին պետ Միքայել Համբարձումյանի հայտարարության վերաբերյալ։...
13:49 13/11/2020Սարհատ Պետրոսյան. Այն մարդիկ, ովքեր ասում են հիմա պետք է իշխանության շուրջ համախմբվել, «երջանիկ» մոլորության մեջ ենՃարտարապետ, քաղաքաշինարար, ՀՀ Կադաստրի կոմիտեի նախկին ղեկավար Սարհատ Պետրոսյանը գրում է. «Երեկվա ուղերձից ես անձամբ հրաժարական տալու ու ավելին արտահերթ ընտրությունները հնարավորինս շուտ կազմակերպելու...
10:16 13/11/2020Բոլորը շահում են, բացի Հայաստանից. միջազգային մամուլը՝ ԼՂ շուրջ ստեղծված նոր իրավիճակի մասինԼեռնային Ղարաբաղի երկրորդ պատերազմի հանգուցալուծմանն են ադրադարձել ամերիկյան, եվրոպական ու ռուսական մի շարք պարբերականներ: Պատերազմն ավարտվել է, սակայն վերջ չի դրել հակամարտությանը, ավելին, նոր փուլի...
09:07 13/11/2020Ցեղասպանության այս քաղաքականությունն ուղեկցվել է էթնիկ հայերի նկատմամբ խորքային ատելությամբ. ՀՀ ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Ադրբեջանի զինված ուժերն Արցախում կատարել են պատերազմական հանցագործություններ։ Նրանք կատարել են մարդկության դեմ ուղղված...

11:02 31/08/2013NKR MFA: Azerbaijan is trying to use Syrian crisis for its political goals"The Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan did not hesitate to use obvious lies and misinformation."
09:32 30/08/2013Syria’s Armenians brace for US attackLife in Aleppo continues to worsen as roads leading into the city remain closed due to clashes between government and rebel forces vying for control.
17:18 29/08/2013Singer Shushan Petrosyan says there is nothing bad about kissingRepublican MP, famous singer Shushan Petrosyan has expressed bewilderment about the public resonance around the photo of a “policeman kissing a female activist.” “Is it the only problem we face now?
09:17 29/08/2013Russian diplomat decries Armenia’s EU integration“The separate, confidential negotiations between the European Union and Armenia, whose details are being concealed from the public and everybody else, are putting us on our guard.”
14:20 28/08/2013Expert: DCFTA may strengthen Armenia’s multi-vector foreign policyAn interview with Dr. Andrey Makarychev, Professor at the Institute of Government and Politics, University of Tartu
14:14 28/08/2013Ruben Sahakyan: Suren Khachatryan is not and will not be a defendantFormer governor of Syunik province, Suren Khachatryan, is not and will not be a defendant, and you should know this once and for all, Ruben Sahakyan, Chairman of the Chamber of Advocates of Armenia,...
10:47 28/08/2013Baku riled over ex-spy’s trip to KarabakhAzerbaijan on Tuesday strongly condemned a visit to Nagorno-Karabakh by a group of Russian journalists and public figures, among them the famous former spy Anna Chapman.
09:13 27/08/2013Azerbaijan plans $3 billion arms purchaseAzerbaijan intends to purchase a slew of weaponry from South Korea, according to a source in the South Korean parliament.
09:37 26/08/2013Amid turmoil, Armenians of Egypt on the sidelinesArmenians are remaining cautious, staying indoors whenever there is a threat of violence on the streets.
10:03 24/08/2013Israel’s ex foreign minister calls Erdogan Nazi propagandist Goebbels’ successor“Everyone who heard Erdogan’s words full of hate and incitement understand without a doubt that we are talking about the successor to Goebbels.”
15:55 23/08/2013Expert: the Kremlin advisor’s statement raises certain concerns«I am very upset to see the assessments of Russian presidential advisor Sergei Glazyev, and I don't think the media anyhow misrepresented it».
09:14 23/08/2013Yerevan to host Basketball ChampionshipThe European Division C Championship in Yerevan will be the first time Armenia is represented by a senior men’s national team in a European championship.
09:22 22/08/2013Syrian diaries: Armenian soldiers killed in actionSo far, there have been 60 Armenian deaths, including 10 army conscripts.
14:47 21/08/2013Karen Bekaryan says Sarsang water reservoir issue is another Azeri speculation«If you want to move on and settle, you should catch initiatives like this. It may well be there are certain unacceptable elements in such calls, but that gives some room for dialogue».
14:40 21/08/2013Comments of RA President’s Administration: Mammadov’s reacton was rather inadequate“I think, the reaction of Mr Mammadov was rather inadequate, which, perhaps, is due to the nervous atmosphere among the Azerbaijani leadership''.
09:37 21/08/2013Armenia acquires advanced Chinese rocketsThe Armenian Defense Ministry refused to confirm or refute the information.
19:11 20/08/2013Azerbaijan takes away traceries of Nizami Gyanjavi’s grave written in Persian: Iran’s MFA responds“Azerbaijani authorities destroy the traceries of the grave of the Iranian poet Nizami Gyanjavi written in Persian,” the Iranian “azariha.org” reads.
18:50 19/08/2013Hrant Melik-Shahnazaryan: predictability of Azerbaijani authorities is good for ArmeniaHrant Melik-Shahnazaryan attached importance to the fact that the Azerbaijani authorities are very predictable which can be profitable for Armenia.
16:40 19/08/2013Iranian scientist condemns Azerbaijan for depicting Iranian poet Nazimi Gyanjivi’s picture on manat“Azerbaijan which has no old history, undertakes any steps to create a history for itself,” Gholam Abbas Aqbari has told to Iranian arannews.ir site.
18:21 15/08/2013New Azerbaijani banknotes to feature Heydar Aliyev and Iranian poet Nizami GanjeviNot having any cultural values, Azerbaijan is forced to impute values from other countries.