10:47 27/11/2020Ֆրանսիայի ԱԳՆ․ Ֆրանսիան չի ճանաչում ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի ՀանրապետությունըՖրանսիան չի ճանաչում ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը։ Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ խոսնակը, գրում է Ria-ն։ Չորեքշաբթի երեկոյան Ֆրանսիայի Սենատը ձայների բացարձակ մեծամասնությամբ...
09:54 27/11/2020Վահրամ Միրաքյան. Շուտով ՀՀ հետ Ադրբեջանի նոր 500 կիլոմետրանոց սահմանում բազմաթիվ նմանատիպ խնդիրներ ենք ունենալուԳործարար Վահրամ Միրաքյանը, անդրադառնալով Սոթքի հանքավայր ադրբեջանցիների մուտքին, գրել է. «Երեկ Ադրբեջանական զորքերը մտան անպաշտպան ՀՀ տարածք ու գրավեցին տարին մոտ 40 միլիոն դոլար հարկ վճարող, 3500...
22:51 26/11/2020Ամբողջական պետականություն ենք վարի տալիս. Թևան Պողոսյան«Գնացե՛ք, հեռացե՛ք, հրաժարվե՛ք... ինչպես կուզեք անվանեք այդ քայլը, բայց արեք, հանուն ազգի և հայրենիքի համար նոր շանսի»։
15:44 26/11/2020ՀՀ ղեկավարությունը գործել է ի վնաս Հայաստանի ինքնիշխանության, տարածքային անձեռնմխելիության. Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության իրավական հանձնախումբը նախապատրաստել է «Մի խումբ բարձրաստիճան անձանց կողմից պետական դավաճանություն կատարելու մասին» հաղորդում։
00:44 26/11/2020Հուսով ենք, որ Սենատի սույն որոշումը կներշնչի նույն բնույթի և նույն հզորության բանաձևերի ընդունմանը, նախ՝ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում, ինչպես նաև աշխարհի այլ երկրներում. Արայիկ ՀարությունյանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքի իր էջում հրապարակել է Արցախի իշխանությունների հայտարարությունը Ֆրանսիայի սենատի ընդունած բանաձևի վերաբերյալ.
16:12 24/11/2020«Մեր նամակն այսօր կլինի Մոսկվայում՝ Կառավարության սեղանին». անհետ կորածի հարազատԱրցախյան 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինվորների հարազատներից մի քանիսը հանդիպել են ՌԴ դեսպանատան դեպարտամենտի ղեկավարի հետ։ «Մենք փոխանցել ենք բոլորիս նամակ-խնդրանքը։ Մեր առաջին խնդրանքն այն է,...
14:05 24/11/2020Վարուժան Գեղամյան. ՀՀ-ն և Արցախից մնացած հատվածը շրջափակվում են նոր թյուրքերով, որոնց հովանավորը Անկարան էՀՀ նախագահի ռեֆերենտ, թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Sky News-ի արաբական ծառայության տվյալներով Թուրքիան սկսել է Սիրիայի հյուսիս-արևմուտքում իր նվաճած տարածքներից հարյուրավոր ընտանիքներ...
14:00 24/11/2020Սուրեն Սարգսյան. Պաչիկները, փուչիկները, գուլպաներն արտաքին քաղաքականության մեջ չեն աշխատում«Կադրային փոփոխությունները ոչ այլ ինչ են, քան հանրության ուշադրությունն այլ ուղղությամբ շեղելու փորձեր: Չի հաջողվելու, հանրությունն այլ բան է պահանջում»,-«Հայաստանն ու Արցախը պատերազմից հետո.
12:46 24/11/2020Կիմ Բալայան. Միակ պահանջս դա է՝ քրեական պատասխանատվության ենթարկել Նիկոլ ՓաշիյանինՍահմանադրական դատարանի նախկին անդամ Կիմ Բալայանը միացել է կառավարության դիմաց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հացադուլավորներին:
10:42 24/11/2020Սա աղետ է, պետության չգոյության մասին աղետ. Արտակ ԶաքարյանՀՀ պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է: «Ոչ մի պատմություն, ոչ մի բարոյական նորմ, ոչ մի քաղաքական տրամաբանություն, ոչ մի սիլլոգիզմ չկա այն մասին, որ.
10:32 24/11/2020Ռուբեն Ռուբինյանն ասաց մեղավոր է, միևնույն ժամանակ չընդունեց մեղադրանքները«Մեդիա Պաշտպան» նախաձեռնությունը գրում է. «Հանրային հեռուստաընկերության եթերում նոյեմբերի 23-ին Պետրոս Ղազարյանի հյուրը ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ «Իմ քայլը»...
09:40 24/11/2020Վարդան Ոսկանյան. Արցախում սահմանազատման գործընթացում ամեն մի բլուրն ու ձորակը, ամեն մի քարն ու թուփը կարևոր ենԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Այսօր Արցախում և Հայաստանի սահմանին սահմանազատման գործընթացում ամեն մի բլուրն ու ձորակը, ամեն մի քարն ու թուփը կարևոր են, որովհետև դրանցից է կախված մեր՝ որպես ազգի...
00:33 24/11/2020Ցավալի էր արձանագրել մարդկանց հայրենազրկումն ու գաղթը. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Երեկ այցելեցինք Քարվաճառ ու Շահումյանի շրջանի մի շարք գյուղեր՝ ծանոթանալու տեղի իրավիճակին: Ցավալի էր...
10:53 23/11/2020Թևան Պողոսյան. Հայ ազգին եղած հնարավորությունից մի՛ զրկեք, հեռացե՛քՔաղաքագետ, քաղաքական ու հասարակական գործիչ, ծնունդով Արցախից Թևան Պողոսյանը գրում է. «Արցախ. անցած երեք օրերի եզրահանգումս՝ առերեսում իրականության հետ Այն, որ իրականում Մոսկվային և անձնապես Պուտինին...
09:30 23/11/2020Արման Թաթոյան. Մեր անձնական արժանապատվությունը յուրաքանչյուրիս իրավունքների ու ազատությունների հիմքն էՀայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Մեր անձնական արժանապատվությունը յուրաքանչյուրիս իրավունքների ու ազատությունների հիմքն է: Բայց անձնական արժանապատվության հիմքը մեր...
17:01 22/11/2020Մարուքյան. Արդյո՞ք չպետք է նրանք մնային իրենց տներում«Նոյեմբերի 9-ի գիշերը Փաշինյանի ստորագրած հայտարարության 7-րդ կետում ասվում է. «Ներքին տեղահանվածները և փախստականները վերադառնում են ԼՂ և հարակից շրջաններ»: Այս կետը մեկնաբանվել է այնպես, որ դա...

16:49 05/09/2016Вице-спикер НС Армении Э. Шармазанов: Победный дух единения не позволил азербайджанцам добиться успеха«Апрельская четырехдневная война подтвердила, что за несколько часов все армянство может сплотиться вокруг всеобщей идеи».
12:11 03/09/2016«Непоправима только смерть». 3 сентября – день рождения Сергея ДовлатоваКо дню рождения Сергея Довлатова - его цитаты, которые пригодятся в любой ситуации.
16:14 02/09/2016Немецкие СМИ: Ангела Меркель не намерена дистанцироваться от резолюции Бундестага по Геноциду армянПо словам представителя блока ХДС/ХСС в Бундестаге Фолькера Каудера, германский канцлер в разговоре с ним подтвердила, что планирует в дальнейшем поддерживать позицию парламента.
14:38 01/09/2016Easy Viaggio: Армения – страна с невероятно древней историей, подарившая миру лучшие образцы средневековой архитектурыВ Армении есть множество храмов, монастырей и памятников архитектуры, которые «не дадут скучать» даже самым придирчивым путешественникам.
15:32 31/08/2016Сергей Миронов: В Армении со мной обращались как с гостем«Обращение со стороны армянских властей оставило только положительное впечатление», – сказал Миронов журналистам после прилета.
15:38 29/08/2016Политолог: Для Ильхама Алиева референдум – жизненно важный вопрос, и идет чистка протестного электоратаЦентральная избирательная комиссия Азербайджана не зарегистрировала оппозиционную агитационную группу «Республика» на референдуме по поправкам в Конституцию.
17:40 11/08/2016«Гафгаз.ир»: Азербайджан в очередной раз не пожелал открыть двери для граждан ИранаВопреки предпринимаемым Ираном шагам Азербайджан не желает отменять визовый режим для граждан Исламской Республики, говорится в статье.
17:33 06/08/2016Экс-посол США: Зверства ВС Азербайджана в ходе «апрельской войны» подтверждают опасения армян на счет угрозы нового геноцида«Некоторые зверства азербайджанцев были явно из категории военных преступлений и, таким образом, опасения армян на счет угрозы нового геноцида вполне обоснованны».
11:13 06/08/2016Ричард Миллс: Посольство США обеспокоено сообщениями о задержаниях активистов без объяснения причинПосол США в Армении Ричард Миллс и временная поверенная в делах делегации Евросоюза в РА Андреа Халупова накануне встретились с председателем Хельсинкского комитета Армении.
13:10 05/08/2016Дело о захвате полка ППС в Ереване: адвокат рассказал о причинах голодовки участника группы «Сасна црер» Ашота Петросяна«Ашот Петросян желает, призывает, чтобы с ним встретились композиторы Тигран Мансурян и Роберт Амирханян», – рассказал Араик Папикян.
15:16 04/08/2016Жирайр Сефилян в письме Павлу Манукяну одобрил решение захватившей полк ППС в Ереване группы «Сасна црер» сложить оружиеЧлен инициативной группы оппозиционного движения «Новая Армения» Жирайр Сефилян, заключенный ранее под стражу за приобретение и хранение оружия и боеприпасов, написал открытое письмо из...
20:26 03/08/2016«Business Insider» популяризирует Арцах: Жители НКР – одни из самых добродушных и гостеприимных людей в миреВ интервью «Business Insider» фотограф и путешественник рассказал о своей поездке, об интригующих достопримечательностях и людях, которых он встречал.
13:48 03/08/2016Госдеп США: Испытываем облегчение в связи с развязкой конфликта в Ереване«Повторяем, что применение насилия для достижения политических изменений в Армении является неприемлемым», – говорится в заявлении Госдепа США.
18:12 02/08/2016Участнику захватившей полк ППС в Ереване группы «Сасна црер» – Араику Хандояну – предъявлены обвиненияПо словам адвоката, Араик Хандоян не признает предъявленных ему обвинений. «Он говорит, что никаких заложников не было, о каких заложниках может идти речь», – добавил А. Папикян.
13:45 02/08/2016Надежда Савченко объявила очередную голодовкуПозже парламентарий уточнила, что она уже позавтракала и голодовку начнет завтра.
12:22 01/08/2016Адвокат: Раненый участник захватившей полк ППС группы «Сасна црер» Араик Хандоян отказался от медпомощиАраику Хандояну пока обвинений не предъявлено.
11:15 30/07/2016Адвокат раненого участника группы «Сасна црер» Арама Манукяна направила заявление в ЕСПЧА.Манукян был переведен в карантинное отделение Уголовно-исполнительного учреждения (УИУ) «Больница для осужденных» Минюста РА.
12:43 29/07/2016«Спасибо, Германия!» Концерты септета «Овер» Государственного камерного хора Армении на фоне резолюции БундестагаКонцерт септета «Овер» Государственного камерного хора РА будет транслироваться радиостанцией «SWR 2»-Südwestrundfunk 2.
20:23 28/07/2016Итальянский журналист написал книгу о современной Армении – «стране с великим наследием и благородной историей»Сегодня Армения сталкивается с другим источником нестабильности – конфликтом с Азербайджаном, закрытыми границами, экономическими и социальными проблемами.
11:59 28/07/2016«Месть Эрдогана»: В Турции решили закрыть 131 СМИСреди них десятки газет, несколько информационных агентств и издательских домов.