10:47 27/11/2020Ֆրանսիայի ԱԳՆ․ Ֆրանսիան չի ճանաչում ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի ՀանրապետությունըՖրանսիան չի ճանաչում ինքնահռչակ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը։ Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ խոսնակը, գրում է Ria-ն։ Չորեքշաբթի երեկոյան Ֆրանսիայի Սենատը ձայների բացարձակ մեծամասնությամբ...
09:54 27/11/2020Վահրամ Միրաքյան. Շուտով ՀՀ հետ Ադրբեջանի նոր 500 կիլոմետրանոց սահմանում բազմաթիվ նմանատիպ խնդիրներ ենք ունենալուԳործարար Վահրամ Միրաքյանը, անդրադառնալով Սոթքի հանքավայր ադրբեջանցիների մուտքին, գրել է. «Երեկ Ադրբեջանական զորքերը մտան անպաշտպան ՀՀ տարածք ու գրավեցին տարին մոտ 40 միլիոն դոլար հարկ վճարող, 3500...
22:51 26/11/2020Ամբողջական պետականություն ենք վարի տալիս. Թևան Պողոսյան«Գնացե՛ք, հեռացե՛ք, հրաժարվե՛ք... ինչպես կուզեք անվանեք այդ քայլը, բայց արեք, հանուն ազգի և հայրենիքի համար նոր շանսի»։
15:44 26/11/2020ՀՀ ղեկավարությունը գործել է ի վնաս Հայաստանի ինքնիշխանության, տարածքային անձեռնմխելիության. Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության իրավական հանձնախումբը նախապատրաստել է «Մի խումբ բարձրաստիճան անձանց կողմից պետական դավաճանություն կատարելու մասին» հաղորդում։
00:44 26/11/2020Հուսով ենք, որ Սենատի սույն որոշումը կներշնչի նույն բնույթի և նույն հզորության բանաձևերի ընդունմանը, նախ՝ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում, ինչպես նաև աշխարհի այլ երկրներում. Արայիկ ՀարությունյանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքի իր էջում հրապարակել է Արցախի իշխանությունների հայտարարությունը Ֆրանսիայի սենատի ընդունած բանաձևի վերաբերյալ.
16:12 24/11/2020«Մեր նամակն այսօր կլինի Մոսկվայում՝ Կառավարության սեղանին». անհետ կորածի հարազատԱրցախյան 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինվորների հարազատներից մի քանիսը հանդիպել են ՌԴ դեսպանատան դեպարտամենտի ղեկավարի հետ։ «Մենք փոխանցել ենք բոլորիս նամակ-խնդրանքը։ Մեր առաջին խնդրանքն այն է,...
14:05 24/11/2020Վարուժան Գեղամյան. ՀՀ-ն և Արցախից մնացած հատվածը շրջափակվում են նոր թյուրքերով, որոնց հովանավորը Անկարան էՀՀ նախագահի ռեֆերենտ, թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Sky News-ի արաբական ծառայության տվյալներով Թուրքիան սկսել է Սիրիայի հյուսիս-արևմուտքում իր նվաճած տարածքներից հարյուրավոր ընտանիքներ...
14:00 24/11/2020Սուրեն Սարգսյան. Պաչիկները, փուչիկները, գուլպաներն արտաքին քաղաքականության մեջ չեն աշխատում«Կադրային փոփոխությունները ոչ այլ ինչ են, քան հանրության ուշադրությունն այլ ուղղությամբ շեղելու փորձեր: Չի հաջողվելու, հանրությունն այլ բան է պահանջում»,-«Հայաստանն ու Արցախը պատերազմից հետո.
12:46 24/11/2020Կիմ Բալայան. Միակ պահանջս դա է՝ քրեական պատասխանատվության ենթարկել Նիկոլ ՓաշիյանինՍահմանադրական դատարանի նախկին անդամ Կիմ Բալայանը միացել է կառավարության դիմաց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հացադուլավորներին:
10:42 24/11/2020Սա աղետ է, պետության չգոյության մասին աղետ. Արտակ ԶաքարյանՀՀ պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է: «Ոչ մի պատմություն, ոչ մի բարոյական նորմ, ոչ մի քաղաքական տրամաբանություն, ոչ մի սիլլոգիզմ չկա այն մասին, որ.
10:32 24/11/2020Ռուբեն Ռուբինյանն ասաց մեղավոր է, միևնույն ժամանակ չընդունեց մեղադրանքները«Մեդիա Պաշտպան» նախաձեռնությունը գրում է. «Հանրային հեռուստաընկերության եթերում նոյեմբերի 23-ին Պետրոս Ղազարյանի հյուրը ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ «Իմ քայլը»...
09:40 24/11/2020Վարդան Ոսկանյան. Արցախում սահմանազատման գործընթացում ամեն մի բլուրն ու ձորակը, ամեն մի քարն ու թուփը կարևոր ենԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Այսօր Արցախում և Հայաստանի սահմանին սահմանազատման գործընթացում ամեն մի բլուրն ու ձորակը, ամեն մի քարն ու թուփը կարևոր են, որովհետև դրանցից է կախված մեր՝ որպես ազգի...
00:33 24/11/2020Ցավալի էր արձանագրել մարդկանց հայրենազրկումն ու գաղթը. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Երեկ այցելեցինք Քարվաճառ ու Շահումյանի շրջանի մի շարք գյուղեր՝ ծանոթանալու տեղի իրավիճակին: Ցավալի էր...
10:53 23/11/2020Թևան Պողոսյան. Հայ ազգին եղած հնարավորությունից մի՛ զրկեք, հեռացե՛քՔաղաքագետ, քաղաքական ու հասարակական գործիչ, ծնունդով Արցախից Թևան Պողոսյանը գրում է. «Արցախ. անցած երեք օրերի եզրահանգումս՝ առերեսում իրականության հետ Այն, որ իրականում Մոսկվային և անձնապես Պուտինին...
09:30 23/11/2020Արման Թաթոյան. Մեր անձնական արժանապատվությունը յուրաքանչյուրիս իրավունքների ու ազատությունների հիմքն էՀայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Մեր անձնական արժանապատվությունը յուրաքանչյուրիս իրավունքների ու ազատությունների հիմքն է: Բայց անձնական արժանապատվության հիմքը մեր...
17:01 22/11/2020Մարուքյան. Արդյո՞ք չպետք է նրանք մնային իրենց տներում«Նոյեմբերի 9-ի գիշերը Փաշինյանի ստորագրած հայտարարության 7-րդ կետում ասվում է. «Ներքին տեղահանվածները և փախստականները վերադառնում են ԼՂ և հարակից շրջաններ»: Այս կետը մեկնաբանվել է այնպես, որ դա...

09:46 18/09/2013West can afford to trust IranAn interview with Peter Jenkins, Britain’s former ambassador to the IAEA
11:24 17/09/2013MFA: We do not think that a responsible person from any country could make an irresponsible statement in order to please“It is hard to believe that high ranking official of any OSCE and EU member state could make a statement which contradicts the approaches of both the OSCE and the EU''
15:57 16/09/2013Gagik Melikyan: Return of NKR to negotiation table should be one of the most important steps“The negotiation process will have a constructive route only if Azerbaijan stops its destructive approaches and demonstrates willingness to make mutual concession,” told Gagik Melikyan, the RPA...
18:58 11/09/2013Orders for Versace to be sewed in NKR; Azerbaijan has already thrown a fit and demands expulsion of Italian company of country"We believe that the decision of Versace on opening its office in Nagorno-Karabakh is politically motivated," said Akif Nagi, the chairman of "Organization for Liberation of Karabakh" established in...
18:21 10/09/2013Radio Liberty: National Security Ministry official from Nakhichevan is to be extradited because of Azerbaijani - PKK relationsIn what may be a further sign of the newly cozy relations between Moscow and Baku, a Yaroslavl court has given the green light to the extradition to Azerbaijan of a former National Security Ministry...
11:44 10/09/2013Sargsyan-Kelimbetov meeting: Kazakhstan’s Deputy PM presents package necessary for joining Customs UnionArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan, while on his way to China for working visit, met in Astana with Kazakh Deputy Prime Minister Kairat Kelimbetov.
16:30 09/09/2013Heydar Jemal: Turkey sees Kurdish mafia in Ilham’s clanThere is an implicit conflict between Turkey and Azerbaijan, conditioned also by the Kurdish factor, said the chairman of the Islamic Committee of Russia Heydar Jemal in an interview to "Society for...
10:27 09/09/2013Armenian, Lithuanian FMs discuss further development of Armenia-EU relationsThe ministers agreed that it is necessary to further enhance Armenia-European Union relations based on the results achieved jointly in recent years.
15:15 07/09/2013Azerbaijani authorities refuse decorating presidential lodge by symbols of eagle and lion depicted on Armenian coat of armsIn the September publication of World Furniture magazine, Corrado Dalla Fontana, Chief Executive of FontanaGrande commented on the problems that occurred during the restoration process of the...
11:34 07/09/201371 issues, 21 international agreements on agenda of NA four-day sessionThe draft agendas of the National Assembly’s fourth session and the September 9-12 four-day session will be confirmed during the NA session on September 9.
18:44 06/09/2013IWPR: Azerbaijani authorities drag out process of handing new apartments in order to time with presidential electionResidents of a badly damaged village in central Azerbaijan who have waited four years to be resettled are hoping that they might at last be moved into the new homes they have been promised.
16:21 06/09/2013Vardan Minasyan: All I want is that we show a good game against Czech Republic and win"All my thoughts are about our team. All I want is that we show a good game against the Czech Republic and win."
10:57 06/09/2013Nalbandian, Fule meet, agree to continue consultationsMinister Nalbandian and Commissioner Fule discussed preparations for the Eastern Partnership informal Foreign Ministerial meeting to be held in Yerevan on September 12-13.
14:33 05/09/2013Ex-envoy says use of chemical weapons not beneficial to Syrian governmentFormer ambassador of Armenia to Syria David Hovhannisyan says it was not beneficial for the Syrian government to use chemical weapons.
12:16 05/09/2013Azeri forces open fire at Armenian border villagesAfter Azerbaijan opened fire at Armenian villages, the Armenian servicemen keeping vigil opened fire in response at Azeri military posts in order to silence the enemy.
13:31 04/09/2013Markarov: Armenia will retain ties with EU"The format of relations with the EU is the question now."
12:29 04/09/2013Putin warns against military action against Syria, bypassing UNSC"Russia needs convincing proof, not rumors, from UN experts that chemical weapons were used in Syria", said the Russian president.
11:28 03/09/2013Oskanian has no plans to give up parliamentary mandate – Naira Zohrabyan“We hold daily discussions on various issues and Mr Oskanian participates in them actively as he did yesterday.”
09:35 02/09/2013Bako Sahakyan congratulates Artsakh people on Day of Artsakh Republic"I once again congratulate our entire nation and wish it peace, robust health and all the best, strength and prosperity to the Artsakh Republic."
14:19 31/08/2013Expert: Injighulyan’s return will be the most reasonable solution given by official BakuWhen the Azerbaijani authorities in their official statements say that Armenia torpedoes the peace talks, the Armenian side always has something to oppose, bringing a weighty counterargument.