22:55 08/10/2020Ադրբեջանի համար տեսանելի է եղել, որ հարվածում են Ղազանչեցոց եկեղեցունԱրցախի ՄԻՊ-ն այցելել է հիվանդանոց՝ ճշտելու համար Ադրբեջանի կողմից Շուշիի Ղազանչեցոց եկեղեցուն հասցրած հարվածից տուժած երեք օտարերկրյա լրագրողների առողջական վիճակը և դեպքի հանգամանքները:
20:58 08/10/2020ԱՄՆ-ը կմասնակցի Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի քննարկումներինՄիացյալ Նահանգները մտադիր է մասնակցել Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ տիրող հակամարտության կարգավորման հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափով կայանալիք հանդիպումներին: Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ մեջբերելով ԱՄՆ...
18:10 08/10/202020 մահ, 93 վիրավորում, 5800 նյութական վնաս. Արցախի խաղաղ բնակչությանն ուղղված հանցավոր ոտնձգություններԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում մեկնարկած փաստահավաք առաքելության շրջանակում կատարվել է 27.09.2020թ.-ից առ 07.10.2020թ.
16:22 08/10/2020Լևոն Տեր-Պետրոսյան. Ժնևի քաղաքային խորհրդի որոշման հույժ կարևորությունըilur.am-ը հրապարակել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարությունը, որտեղ ասված է. «Ս.թ. հոկտեմբերի 7-ին Ժնևի քաղաքային խորհուրդը որոշում է ընդունել Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիան...
13:34 08/10/2020Զինծառայողների սխրագործություններիցՌազմի դաշտում իրենց վարպետությամբ ու հաղթանակի հասնելու վճռականությամբ աչքի են ընկնում նաև մեր հակատանկային ստորաբաժանումները
12:25 08/10/2020Ժնևի քաղաքային խորհուրդը բանաձև է ընդունել՝ պահանջելով սառեցնել Ալիևների կլանի ակտիվները ՇվեյցարիայումԺնևի քաղաքային խորհուրդը հոկտեմբերի 7-ին 49 կողմ, 18 ձեռնպահ և 2 դեմ ձայներով ընդունել է բանաձև, որով դատապարտում է Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիան դատապարտելու ընդդեմ Լեռնային Ղարաբաղի։ Բանաձևը կոչ է...
09:25 08/10/2020Միջազգային հանրությունն այս իրավիճակում պետք է վճռական քայլ անի և ճանաչի Լեռնային Ղարաբաղի անկախությունը. վարչապետը՝ Euronews-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել Euronews հեռուստաընկերությանը, որը ներկայացնում ենք ստորև.
13:46 07/10/2020Մարտերը դժվար են, ծանր են, հակառակորդը մեծ ուժեր և միջոցներ է կիրառում. ՊՆ ներկայացուցիչ«Ամբողջ ուղղությամբ մարտերը շարունակվում են: Այսօր ողջ օրվա ընթացքում ադրբեջանական զինված ուժերը հեռահար հրթիռային և օդային հարձակման այլ միջոցներից հարվածներ են հասցրել խաղաղ բնակչությանը,...
12:13 07/10/2020Բորել․ Չի կարող լինել հակամարտության ռազմական լուծում, ոչ էլ արտաքին միջամտությունԵվրոպական խորհրդանն այսօր լիագումար նիստի շրջանակներում քննարկում է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում վերսկսված ռազմական բախումների հարցը: Խորհրդարանականների առաջ ելույթ ունեցավ ԵՄ արտաքին...
12:10 07/10/2020Իրանի սահմանը կարող է վտանգվել. հակառակորդին ջախջախում ենք, փախնում են այդ տարածք. Հովհաննիսյան«Գլխովին ջախջախվել է հակառակորդի երեք բրիգադ, մեծ թվով զրահատեխնիկա»,- այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։ Նրա խոսքով, այս պահին էլ Ստեփանակերտը...
10:03 07/10/2020Շուշիի արվեստի կենտրոնը՝ ադրբեջանական հրթիռակոծությունից հետոԵրեկ երեկոյն ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել էր, որ հրթիռակոծվում է նաև Արցախի Շուշի քաղաքը: Օպերային երգչուհի, սոպրանո, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Հասմիկ...
00:20 07/10/2020Եվ Արցախը, այո՛, Հայաստան է, հայերի երկիր է. ՓաշինյանՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր ֆեյսբուքյան էջում մի հատված է ներկայացրել BBC World News-ին տված իր հարցազրույցից: «Եվ Արցախը, այո՛, Հայաստան է, հայերի երկիր է, որովհետեւ միշտ այնտեղ բնակչության 80 և...
23:33 06/10/2020Հենրիխ Մխիթարյանը դիմել է ՌԴ, ԱՄՆ ու Ֆրանսիայի նախագահներինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան, ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան Հենրիխ Մխիթարյանը բաց նամակով դիմել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել...
21:12 06/10/2020Հակառակորդի կորուստներն են 300 զոհ, 11 զրահատեխնիկա, 2 ուղղաթիռ և 2 ԱԹՍ. Արծրուն Հովհաննիսյան«Այսօր վաղ առավոտից նորից սկսվեցին Ստեփանակերտի հրթիռակոծությունները։ Կան տուժածներ ու վիրավորներ»,- այսօրվա ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։ Նրա խոսքով, ցերեկվա ժամերին...
20:34 06/10/2020ՅՈՒՆԻՍԵՖ. Ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցումը բխում է յուրաքանչյուր երեխայի լավագույն շահիցՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայտարարություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ, որում, մասնավորապես, ասվում է․ «Արդեն 10 օր է, ինչ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրավիճակը կտրուկ սրվել է:...
16:12 06/10/2020Դիվանագիտական խողովակներով տարածվել է Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքների վերաբերյալ Արցախի ՄԻՊ նախնական զեկույցըՆաև՝ փաստահավաք առաքելության արդյունքները
13:05 06/10/2020ՊՆ. Ֆինանսական միջոցները պետք է ուղղվեն բացառապես երկու հասցեովՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է. «Վերջին օրերին տարբեր առևտրային կազմակերպությունների և անհատների կողմից հայտարարվում են պաշտպանության նախարարության կարիքների համար ֆինանսական միջոցներ...
12:27 06/10/2020«Թշնամին եթե հաջորդ անգամ փորձի նույն գործողություններն անի, անակնկալի է գալու». առաջնագծիցՀայրենիքի պաշտպանության առաջնագծում
10:25 06/10/2020Ճնշող մեծամասնությունն ականապայթյունային վիրավորումներ են. Արսեն ԹորոսյանԱրցախի բժշկական համայնքը և ՀՀ-ից մեկնած գործընկերները փաստացի երբեմն զրկված են լինում կարիքի մեջ գտնվող մարդկանց օգնության ցույց տալուց, քանի որ որ Ստեփանակերտը կամ այլ քաղաքներ գտնվում են օդային...
09:49 06/10/2020Թոմ դը Վաալ․Թուրքիան ուզում է լրացնել վակուումը․ ԱՄՆ-ը և Եվրոպան բացակայում են, ռուսներն էլ չգիտեն ինչ անելԹուրքական ներգրավվածությունը Լեռնային Ղարաբաղում շատ լուրջ է: Հայաստանի համար Թուրքիան էքզիստենցիալ սպառնալիք է։ 1920 թվականից ի վեր Թուրքիայի հետ խաղաղ էր: Հարյուր տարի պատերազմ չէր եղել: Եվ հիմա...

14:33 05/04/2016Политолог: У Азербайджана либо устаревшее, либо некачественное вооружениеРанее Арцрун Ованнисян опубликовал на своей странице в соцсети Facebook фотографии неразорвавшихся снарядов от примененных ВС Азербайджана РСЗО «Смерч».
12:29 05/04/2016Эксперт назвал цели активизации ВС Азербайджана в тавушском направлении армяно-азербайджанской границыАктивизация Вооруженных сил Азербайджана в направлении приграничной Тавушской области Армении может преследовать, по меньшей мере, 4 цели.
18:40 04/04/2016Парламент Армении: Террористическая политика Азербайджана – серьезная угроза для всей региональной безопасностиАзербайджанский тоталитарный режим, одержимый стремлением любой ценой сохранить свою власть, пытается отвлечь от внутренних проблем внимание своей и международной общественности...
18:06 04/04/2016Эксперт: Причина эскалации в зоне карабахского конфликта – не оправдавшиеся ожидания Алиева от визита в СШАПри этом он отметил, что на Южном Кавказе широкомасштабная война никому не выгодна.
09:10 04/04/2016Давид Бабаян: Азербайджанские подразделения попытались войти в село Талыш, убиты мирные жителиРанее армянские СМИ распространили фотографии из села Талыш Мартакертского района НКР на линии соприкосновения с Азербайджаном с телами трех пожилых жителей.
19:09 03/04/2016Степанакерт: Армия обороны НКР готова обсудить предложение о прекращении огня в контексте восстановления исходных позицийРаспространенное министерством обороны Азербайджана заявление об одностороннем прекращении боевых действий является дезинформацией.
13:01 03/04/2016Армянский эксперт: Те направления, в которых подразделения ВС Азербайджана не отступают, превращаются в азербайджанские кладбищаСогласно распространенной вечером 2 апреля пресс-службой Минобороны НКР информации, в общей сложности, в ходе боевых действий азербайджанские ВС понесли свыше 200 потерь.
11:45 03/04/2016ANCA призвал президента США принять меры против агрессии Азербайджана в отношении Нагорно-Карабахской РеспубликиТакже в Интернете запущена акция #StopAliyev, призывающая международное сообщество принять конкретные меры по предотвращению агрессии Азербайджана против Армении и НКР.
20:20 02/04/2016А. Арешев: Попытка ВС Азербайджана застать армянскую сторону врасплох успехом не увенчалась, и нападающая сторона несет значительные потериТакже Арешев отмечает, что Армения и НКР к этому в готовы всегда и неожиданностью случившееся в ночь на 2 апреля не стало.
11:36 02/04/2016Мария Захарова: МИД России внимательно изучает информацию о ситуации в зоне карабахского конфликта«Мы внимательно изучаем поступающую информацию», – сказала она.
11:30 02/04/2016Пресс-секретарь президента НКР: ВС Азербайджана понесли большие потериВС Азербайджана применили тяжелое вооружение, на определенных участках линии соприкосновения предприняли попытку проникновения, однако, получив адекватный ответ, отступили
15:00 01/04/2016Нурсултан Назарбаев: ЕАЭС – сугубо экономический проект, ни о каком воссоздании СССР речи не идет«Надо изживать эти стереотипы „холодной войны”. Они мешают нам смотреть в будущее», – подчеркнул Назарбаев.
14:50 31/03/2016Арис Казинян: Никто не оспаривал статус Еревана как перспективного центра армянской государственностиОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
14:34 30/03/2016СНБ Армении: Обезвреженная в Ереване преступная группировка планировала вооруженный переворот в республикеНа вопрос, планировалось ли покушение на президента, Микаел Амбарцумян сказал, что это не так.
13:50 30/03/2016Арис Казинян: Деятельность Католикоса Симеона Ереванци подчинялась собиранию всеармянского ресурса и взращиванию нового араратского поколенияОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
14:30 29/03/2016«Это просто смешно». Посол США в Украине прокомментировал возможность обмена Савченко на Бута и ЯрошенкоПресс-секретарь посольства США в РФ Уильям Стивенс ранее заявил, что США не рассматривают возможности обмена Савченко на Бута и Ярошенко.
13:23 29/03/2016Гагик Суренян: Ночью в ряде областей Армении выпал обильный снег, потепления не ожидается30 марта и 1-2 апреля прогнозируется погода без осадков, а 31 марта после полудня ожидаются слабые осадки в Лорийской, Тавушской, Сюникской областях и Арцахе.
12:27 29/03/2016Арис Казинян: Овсеп Эмин связывал планы по избавлению страны от иноземного ига с европейской военной подготовкой карабахских меликовОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
10:00 29/03/2016МИД Турции вызвал посла Германии из-за сатирической передачи об Эрдогане на немецком телевиденииАвторы ролика, в частности, высмеяли желание президента Турции «жить на широкую ногу». Кроме того, они раскритиковали нападки властей Турции на журналистов.
15:03 26/03/2016Гагик Суренян: Температура воздуха в Армении 27-29 марта понизится на 8-10 градусовВ течение ближайших дней территория Армении будет находиться в зоне воздействия циклона, проникнувшего со стороны Средиземного моря.