09:43 06/10/2020Ամեն ինչ գտնվում է իմ անմիջական ու լիարժեք վերահսկողության ու համակարգման ներքո. Արցախի նախագահԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գրում է. «Սիրելի ՛ հայրենակիցներ Անցած գիշեր առաջնագծում, ընդհանուր առմամբ, պահպանվել է հարաբերական կայուն վիճակը: Պաշտպանության բանակը շարունակում...
18:39 05/10/2020Օդային տագնապի մասինԱրտակարգ իրավիճակների նախարարության Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայի տնօրեն, փ/ծ գեներալ-մայոր Համլետ Մաթևոսյանն անդրադարձել է Օդային տագնապի վերաբերյալ մանրամասներին։ Այս մասին տեղեկացնում...
18:18 05/10/2020Այն տպավորությունն էր, որ գեղեցիկ ցուցանակով բեմադրած լուսանկար է. Ռազմական փորձագետ«Ռազմինֆո» կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանն անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի խորհրդական Հիքմեդ Հաջիևի տարածած լուսանկարին՝ նշեց, որ դրա հրապարակումից հետո սոցիալական ցանցերում նույնիսկ ոչ հայ մի...
13:22 05/10/2020ԱՄՆ սենատորները կոչ են անում անհապաղ դադարեցնել Ադրբեջանին ու Թուրքիային տրամադրվող օգնությունըՄիացյալ Նահանգների Սենատորները կոչ են անում անհապաղ դադարեցնել Ադրբեջանին ու Թուրքիային տրամադրվող օգնությունը։ Ամերիկայի հայկական համագումարը ողջունել է Սենատոր Բոբ Մենենդեզին (Դեմոկրատ, Նյու...
11:05 05/10/2020Նիկոլա Ազնավուրի կոչը պետություններին՝ հաստատուն կոչով կանգնել փոքր և համարձակ ազգի կողքին, որը միայնակ պայքարում է ահաբեկչության դեմԱշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի որդին՝ Նիկոլա Ազնավուրը հանդես է եկել բաց նամակով։ Այս մասին գրում է Nouvelles d'Arménie-ն։ «Վերջին յոթ օրերը դժվար, ողբերգական, ծանր, բայց հույսով և ապրելու...
09:16 05/10/2020Ռազմաճակատում մեր զինծառայողներն առանց չափազանցության սխրանքներ են գործում. Տիգրան ԱբրահամյանՌազմաճակատում մեր զինծառայողներն առանց չափազանցության սխրանքներ են գործում. Տիգրան Աբրահամյան Ռազմաճակատում մեր զինծառայողներն առանց չափազանցության սխրանքներ են գործում։ Այս մասին գրում է «Հենակետ»...
23:05 04/10/2020Ալիևը սեփական բանակի պարտությունը հաղթանակ ներկայացնելու համար էժանագին կողծ լուրեր է տարածում«Մենք տեսանք, թե ինչպես երեկ իրենք իրենց շնորհավորում էին Մատաղիսի գրավման կապակցությամբ, իսկ այսօր հրապարակեցինք այն տեսանյութը, որը հստակ ապացուցում է, թե ինչպես են ադրբեջանցի զինծառայողները...
19:21 04/10/2020Ես տեղի ունեցածը համարում եմ ահաբեկչական հարձակում. Փաշինյանը՝ Էրդողանի հետ բանակցելու հարցին պատասխան«Գիտեք, ես Ձեր հարցի գնահատականները կթողնեմ առանց մեկնաբանության, որովհետև ամենատարբեր իրադարձությունները տարբեր կողմերից, տարբեր երկրներից և տարբեր տեսանկյուններից տարբեր կերպ են երևում»,-այս մասին...
18:14 04/10/2020Հայաստանը Թուրքիայի նկատմամբ միջանկյալ միջոց կիրառելու պահանջ է ներկայացրել ՄԻԵԴԱյսօր, հոկտեմբերի 4-ի վաղ առավոտյան ՀՀ կառավարությունը Թուրքիայի նկատմամբ միջանկյալ միջոց կիրառելու պահանջ է ներկայացրել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան: Այս մասին տեղեկանում ենք ՄԻԵԴ-ում...
17:00 04/10/2020Ֆրանսուա Օլանդը՝ «Հանուն Արցախում խաղաղության հավաքին»․ Այս պատերազմը սանձազերծել է Ադրբեջանը՝ Թուրքիայի աջակցությամբՄինչև ե՞րբ է Թուրքիան իրականացնելու իր միջամտությունները։ Այսօր Հայաստանն է՝ Լեռնային Ղարաբաղը, վաղը կարող է լինել Բալկանները, եթե մենք ոչինչ չանենք։
13:47 04/10/2020ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի տարածքի հրթիռակոծություն կամ հրետակոծություն չի իրականացվել. Դավիթ Տոնոյան«Ես կարծում եմ, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն իր խորը զինվորական գիտելիքներով երևի թե խառնել է մարտական գործողությունների ընդլայնման գոտին, որը ներառում է ՀՀ-ն։ Մասնավորապես՝ արդեն իսկ...
13:04 04/10/2020Մենք՝ որպես միջազգային հանրություն, չենք կարող նոր ցեղասպանություն թույլ տալ. Ալեքսիս ՕհանյանԳործարար, «Reddit» կայքի և «Initialized Capital» վենչուրային ընկերության համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Արցախյան շփման գծում սանձազերծված ագրեսիային։ «Մենք՝ որպես...
11:46 04/10/2020Հեռահար հրթիռների և օդուժի կիրառմամբ հարվածներ են հասցվում Ստեփանակերտին և Մարտակերտին. ՀՀ ԱԳՆՀայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն. «Ադրբեջանը Թուրքիայի հետ համատեղ և Մերձավոր Արևելքից փոխադրված օտարերկրյա վարձկանների զանգվածային ներգրավմամբ շարունակում է...
11:42 04/10/2020Ադրբեջանի կողմից քաղաքացիական հիմնական ենթակառուցվածքների թիրախավորումը ռազմական հանցագործություն է. Արցախի ՄԻՊԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան ԱՐտակ բեգլարյանը գրում է. «Ադրբեջանական զինված ուժերը երեկվանից ծանր հրթիռային ու ավիացիոն միջոցներով կանոնավոր ու հատուկ թիրախավորում են...
09:31 04/10/2020Առաջնագծում ամենուրեք առկա է ոգևորություն, սխրանք, հերոսություն. Արայիկ ՀարությունյանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գրում է. «Սիրելի ՛ հայրենակիցներ Քիչ առաջ վերադարձա առաջնագծից: Եղել եմ տարբեր հատվածներում. ամենուրեք առկա է ոգևորություն, սխրանք, հերոսություն:...
18:57 03/10/2020Առաջնագծում մարտնչող զինծառայողների արիության և հերոսության օրինակներԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը առաջնագծում մարտնչող զինծառայողների արիության և հերոսության մի քանի օրինակներ է ներկայացրել։ 1.
15:56 03/10/2020ԱԳՆ. Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը ծանր գին է վճարելուՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն ԼՂ հակամարտության գոտում վերջին զարգացումների վերաբերյալ։ Նախարարության պաշտոնական էջում հրապարակված հայտարարության մեջ ասված է.
12:55 03/10/2020Սուրեն Պարսյան. 2016–ի ապրիլյան պատերազմից հետո Ադրբեջանի ներդրումները նվազել են 3 անգամ. ի՞նչ է սպասվում այս անգամՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանն իր հոդվածում գրում է.
11:06 03/10/2020Խաղաղ կարգավորման մասին խոսակցությունները հնարավոր կլինեն, երբ ահաբեկիչներն ու Թուրքիան հեռանան այս տարածաշրջանից. Նիկոլ ՓաշինյանՀՀ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանն իր ֆեյսբուքյան էջում մի հատված է հրաարակել France 24-ին տված հարցազրույցում: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի France 24-ին տված հարցազրույցում...
10:42 03/10/2020Արցախի Հանրապետության նախագահի կոչը հայ մարտիկներին ռազմաճակատ մեկնելուց առաջՄինչ մարտի դաշտ մեկնելը գիշերվա ընթացքում Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների ծառայողների հետ: Դիմելով նրանց՝ Արցախի Հանրապետության նախագան ասել է.

12:54 08/05/2013The Armenian Mirror-Spectator: Armenian orphans became a source of enriching genetic pool for Turkish nationAt least 30,000 Armenian girls were sold in the markets to be placed in harems, or to be used as slave labor.
13:53 07/05/2013The Fresno Bee: Fresno County’s recognition of Nagorno-Karabakh independence sparks international standoff"This fuels fighting between the communities," Azerbaijani Deputy Consul General Ramil Gurbanov, who is based in Los Angeles, told The Bee on Monday.
11:21 06/05/2013Armen Martirosyan not commenting on elections“First of all, I will rest and besides, I will wait until the foam settles and see what the real situation is.”
09:55 06/05/2013Azerbaijan fires more than 1,000 shots in Karabakh’s directionNKR Defense Army forces took necessary steps to suppress the rival's activity.
12:38 05/05/2013Serzh Sargsyan: I voted for a modest man“I cast my ballot for the man and the political force who have a clear idea about the role and place of Yerevan Mayor and Mayor’s Office in the state government system of Armenia and in politics."
12:58 04/05/2013Artsrun Hovhannisyan: Policy of torture is peculiar to Azerbaijan“We are unaware of the details of that incident but I can say for sure that Armenian servicemen have nothing to do with the incident described by the media.”
17:54 03/05/2013Political analyst compares forthcoming municipal elections to Battle of Kursk“Even if the authorities win the elections, it will not be an easy victory as the opposition is well organized.”
13:32 03/05/2013Ruben Hakobyan: I expect Barev Yerevan bloc to have weighty representation in Yerevan Council of EldersHakobyan said that they committed tactical mistakes and lost their electorate on April 9 because their electorate was multilayer and everybody “got off at his stop” on that way.
09:58 02/05/2013Pope: Great powers washed their hands during Genocide“In the Twentieth Century, they razed entire villages because they considered themselves Gods. The Turks did that to the Armenians, the Nazis to the Jews."
11:44 01/05/2013Parliament of NSW Recognizes Assyrian, Greek, Armenian GenocideIn a historically unprecedented move, the Parliament of NSW Legislative Council passed unanimously a motion recognizing the Assyrian, Greek and Armenian Genocide.
15:53 30/04/2013Blogger: Vartan Oskanian may separate from Prosperous Armenia Party“Vartan Oskanian is not a popular person, and when you ask many of people who PAP is they mention Gagik Tsarukyan."
10:49 30/04/2013Armenian Genocide commemorated in Congress and in communities around the worldThroughout the country from California to Maine and across the globe from Jerusalem to Argentina, communities paused to remember man's inhumanity to man.
17:23 29/04/2013Gagik Minasyan: PAP’s words and deeds are at variance“Most of Yerevan residents positively assess the activities of RPA’s candidate, incumbent Yerevan Mayor Taron Margaryan, and will vote for him at the May 5 municipal elections.”
14:01 29/04/2013No consensus on draft decision on setting up March 1 events committee; discussion postponedThe draft decision on setting up an ad hoc committee for the investigation of the March 1, 2008 events will be discussed at the next four-day session of parliament.
15:30 27/04/2013U.S. Department of State: Loss of lives in war reminds that there cannot be a military solution to Karabakh conflict“The tragic loss of life in the war between Azerbaijan and Armenia reminds us that there cannot be a military solution to the Nagorno-Karabakh conflict.
13:08 27/04/2013Gallup: 57.6 percent of Yerevan residents see Taron Margaryan as Yerevan MayorAsked which political force they consider real opposition, 21.3 percent of respondents mentioned Barev Yerevan bloc of parties.
12:31 27/04/2013xxxxxxxxxxxxxxThere cannot be a military solution to Nagorno-Karabakh conflict – U.S. State Department“You know that the United States is a co-chair of the Minsk Group, and we remain firmly committed to working with both sides to achieve peace.”
16:12 26/04/2013Turkish public figure: We would want Turkey to recognize Armenian Genocide by 2015"If we manage to make the Turkish authorities recognize the Armenian Genocide, we will remove the barrier between Turks and Armenians."
13:33 26/04/2013Menendez: There is no other word for Armenian Genocide“What happened from 1915-1923 was by definition a blatant act of genocide – an acknowledgement that must come from Turkey, and it must come from our own government.”