09:43 06/10/2020Ամեն ինչ գտնվում է իմ անմիջական ու լիարժեք վերահսկողության ու համակարգման ներքո. Արցախի նախագահԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գրում է. «Սիրելի ՛ հայրենակիցներ Անցած գիշեր առաջնագծում, ընդհանուր առմամբ, պահպանվել է հարաբերական կայուն վիճակը: Պաշտպանության բանակը շարունակում...
18:39 05/10/2020Օդային տագնապի մասինԱրտակարգ իրավիճակների նախարարության Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայի տնօրեն, փ/ծ գեներալ-մայոր Համլետ Մաթևոսյանն անդրադարձել է Օդային տագնապի վերաբերյալ մանրամասներին։ Այս մասին տեղեկացնում...
18:18 05/10/2020Այն տպավորությունն էր, որ գեղեցիկ ցուցանակով բեմադրած լուսանկար է. Ռազմական փորձագետ«Ռազմինֆո» կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանն անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի խորհրդական Հիքմեդ Հաջիևի տարածած լուսանկարին՝ նշեց, որ դրա հրապարակումից հետո սոցիալական ցանցերում նույնիսկ ոչ հայ մի...
13:22 05/10/2020ԱՄՆ սենատորները կոչ են անում անհապաղ դադարեցնել Ադրբեջանին ու Թուրքիային տրամադրվող օգնությունըՄիացյալ Նահանգների Սենատորները կոչ են անում անհապաղ դադարեցնել Ադրբեջանին ու Թուրքիային տրամադրվող օգնությունը։ Ամերիկայի հայկական համագումարը ողջունել է Սենատոր Բոբ Մենենդեզին (Դեմոկրատ, Նյու...
11:05 05/10/2020Նիկոլա Ազնավուրի կոչը պետություններին՝ հաստատուն կոչով կանգնել փոքր և համարձակ ազգի կողքին, որը միայնակ պայքարում է ահաբեկչության դեմԱշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի որդին՝ Նիկոլա Ազնավուրը հանդես է եկել բաց նամակով։ Այս մասին գրում է Nouvelles d'Arménie-ն։ «Վերջին յոթ օրերը դժվար, ողբերգական, ծանր, բայց հույսով և ապրելու...
09:16 05/10/2020Ռազմաճակատում մեր զինծառայողներն առանց չափազանցության սխրանքներ են գործում. Տիգրան ԱբրահամյանՌազմաճակատում մեր զինծառայողներն առանց չափազանցության սխրանքներ են գործում. Տիգրան Աբրահամյան Ռազմաճակատում մեր զինծառայողներն առանց չափազանցության սխրանքներ են գործում։ Այս մասին գրում է «Հենակետ»...
23:05 04/10/2020Ալիևը սեփական բանակի պարտությունը հաղթանակ ներկայացնելու համար էժանագին կողծ լուրեր է տարածում«Մենք տեսանք, թե ինչպես երեկ իրենք իրենց շնորհավորում էին Մատաղիսի գրավման կապակցությամբ, իսկ այսօր հրապարակեցինք այն տեսանյութը, որը հստակ ապացուցում է, թե ինչպես են ադրբեջանցի զինծառայողները...
19:21 04/10/2020Ես տեղի ունեցածը համարում եմ ահաբեկչական հարձակում. Փաշինյանը՝ Էրդողանի հետ բանակցելու հարցին պատասխան«Գիտեք, ես Ձեր հարցի գնահատականները կթողնեմ առանց մեկնաբանության, որովհետև ամենատարբեր իրադարձությունները տարբեր կողմերից, տարբեր երկրներից և տարբեր տեսանկյուններից տարբեր կերպ են երևում»,-այս մասին...
18:14 04/10/2020Հայաստանը Թուրքիայի նկատմամբ միջանկյալ միջոց կիրառելու պահանջ է ներկայացրել ՄԻԵԴԱյսօր, հոկտեմբերի 4-ի վաղ առավոտյան ՀՀ կառավարությունը Թուրքիայի նկատմամբ միջանկյալ միջոց կիրառելու պահանջ է ներկայացրել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան: Այս մասին տեղեկանում ենք ՄԻԵԴ-ում...
17:00 04/10/2020Ֆրանսուա Օլանդը՝ «Հանուն Արցախում խաղաղության հավաքին»․ Այս պատերազմը սանձազերծել է Ադրբեջանը՝ Թուրքիայի աջակցությամբՄինչև ե՞րբ է Թուրքիան իրականացնելու իր միջամտությունները։ Այսօր Հայաստանն է՝ Լեռնային Ղարաբաղը, վաղը կարող է լինել Բալկանները, եթե մենք ոչինչ չանենք։
13:47 04/10/2020ՀՀ տարածքից Ադրբեջանի տարածքի հրթիռակոծություն կամ հրետակոծություն չի իրականացվել. Դավիթ Տոնոյան«Ես կարծում եմ, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն իր խորը զինվորական գիտելիքներով երևի թե խառնել է մարտական գործողությունների ընդլայնման գոտին, որը ներառում է ՀՀ-ն։ Մասնավորապես՝ արդեն իսկ...
13:04 04/10/2020Մենք՝ որպես միջազգային հանրություն, չենք կարող նոր ցեղասպանություն թույլ տալ. Ալեքսիս ՕհանյանԳործարար, «Reddit» կայքի և «Initialized Capital» վենչուրային ընկերության համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Արցախյան շփման գծում սանձազերծված ագրեսիային։ «Մենք՝ որպես...
11:46 04/10/2020Հեռահար հրթիռների և օդուժի կիրառմամբ հարվածներ են հասցվում Ստեփանակերտին և Մարտակերտին. ՀՀ ԱԳՆՀայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն. «Ադրբեջանը Թուրքիայի հետ համատեղ և Մերձավոր Արևելքից փոխադրված օտարերկրյա վարձկանների զանգվածային ներգրավմամբ շարունակում է...
11:42 04/10/2020Ադրբեջանի կողմից քաղաքացիական հիմնական ենթակառուցվածքների թիրախավորումը ռազմական հանցագործություն է. Արցախի ՄԻՊԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան ԱՐտակ բեգլարյանը գրում է. «Ադրբեջանական զինված ուժերը երեկվանից ծանր հրթիռային ու ավիացիոն միջոցներով կանոնավոր ու հատուկ թիրախավորում են...
09:31 04/10/2020Առաջնագծում ամենուրեք առկա է ոգևորություն, սխրանք, հերոսություն. Արայիկ ՀարությունյանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գրում է. «Սիրելի ՛ հայրենակիցներ Քիչ առաջ վերադարձա առաջնագծից: Եղել եմ տարբեր հատվածներում. ամենուրեք առկա է ոգևորություն, սխրանք, հերոսություն:...
18:57 03/10/2020Առաջնագծում մարտնչող զինծառայողների արիության և հերոսության օրինակներԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը առաջնագծում մարտնչող զինծառայողների արիության և հերոսության մի քանի օրինակներ է ներկայացրել։ 1.
15:56 03/10/2020ԱԳՆ. Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը ծանր գին է վճարելուՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն ԼՂ հակամարտության գոտում վերջին զարգացումների վերաբերյալ։ Նախարարության պաշտոնական էջում հրապարակված հայտարարության մեջ ասված է.
12:55 03/10/2020Սուրեն Պարսյան. 2016–ի ապրիլյան պատերազմից հետո Ադրբեջանի ներդրումները նվազել են 3 անգամ. ի՞նչ է սպասվում այս անգամՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանն իր հոդվածում գրում է.
11:06 03/10/2020Խաղաղ կարգավորման մասին խոսակցությունները հնարավոր կլինեն, երբ ահաբեկիչներն ու Թուրքիան հեռանան այս տարածաշրջանից. Նիկոլ ՓաշինյանՀՀ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանն իր ֆեյսբուքյան էջում մի հատված է հրաարակել France 24-ին տված հարցազրույցում: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի France 24-ին տված հարցազրույցում...
10:42 03/10/2020Արցախի Հանրապետության նախագահի կոչը հայ մարտիկներին ռազմաճակատ մեկնելուց առաջՄինչ մարտի դաշտ մեկնելը գիշերվա ընթացքում Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների ծառայողների հետ: Դիմելով նրանց՝ Արցախի Հանրապետության նախագան ասել է.

09:43 26/03/2016Политика Эрдогана направлена на полное истребление инакомыслия в Турции. Статья Foreign PolicyЖертвами такого подхода становятся все категории населения – от детей до стариков, пишет американское издание.
16:04 25/03/2016Глава МИД Эдвард Налбандян: В отношениях Армении и Грузии нет никаких проблем, есть кое-какие вопросыПо словам Э. Налбандяна, между двумя странами подписано более 80 соглашений, охватывающих практически все сферы.
14:05 25/03/2016Представитель МИД России: Мы очень хотим разрешить карабахскую проблему на основах международного права, равноправия и уважения сторонОфициальный представитель МИД России Мария Захарова на брифинге 24 марта прокомментировала заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева.
19:32 24/03/2016МИД Армении продолжит поддержку деятельности ереванского офиса ОБСЕ: встреча Налбандян-АваковСобеседники обсудили также процесс проводимых в Армении реформ и программы, реализуемые при содействии ереванского офиса ОБСЕ.
15:24 24/03/2016Арис Казинян: Голубая мечеть в Ереване строилась при персидских правителях династии ЗендовОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
14:02 23/03/2016Арис Казинян: Надир-шах переселял в Хорасан армянские семьи не только из сельских регионов, но также из Тифлиса и ЕреванаОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
17:55 22/03/2016Дональд Трамп заявил о неэффективности НАТО и призвал укрепить границы США на фоне терактов в БрюсселеОн также вновь заявил, что построит стену на границе с Мексикой, чтобы защититься от нелегальной иммиграции
15:00 22/03/2016А. Казинян: Османский султан решил покончить со всем армянским и разработал план по снесению Эчмиадзинского Кафедрального собораГероическое сопротивление армян в Сюнике (Зангезуре) и Арцахе (Карабахе) поддерживалось еще в течение почти пяти лет после подписания Константинопольского мира.
14:26 21/03/2016Россия перебрасывает в Сирию новые силы и расширяет базу в Латакии – StratforТакже эксперты Stratfor указывают, что Россия перебросила на свою авиабазу новые боевые вертолеты Ми-28 и Ка-52.
13:06 21/03/2016Рубен Бабаян: Театр кукол способствует формированию у маленьких зрителей свободного мышленияСегодня, 21 марта, во всем мире отмечается Международный день кукольника (International Day of Puppetry), или Международный день театра кукол (World Puppetry Day).
11:17 19/03/2016МИД Армении соболезнует родным жертв крушения Boeing в Ростове-на-ДонуВ предварительном списке пассажиров разбившегося в Ростове-на-Дону самолета нет армянских фамилий, сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
10:45 19/03/2016Арис Казинян: В ходе истории каждый раз Ереван восставал из пепла и руинОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
15:44 18/03/2016Американский эксперт: Ядерного соглашения недостаточно, Иран все равно сможет создать атомную бомбуКроме того, лидер Исламской революции неоднократно заверял, что ядерное оружие противоречит исламским ценностям.
16:37 16/03/2016Редактор California Courier раскритиковал посла США в Армении Ричарда Миллза за скандальную игру слов вокруг темы Геноцида армян«Я хотел бы публично заявить, что для армянской общины довольно оскорбительно, что, находясь здесь, Вы не используете слово “Геноцид”».
14:46 16/03/2016Арис Казинян: Ереван, куда съезжался уцелевший в разных районах библейского нагорья люд, собирал армян по крупицамКнига Ариса Казиняна «Ереван: с крестом или на кресте» рассказывает об общественно-политической истории Еревана и ереванской местности с периода провозглашения христианства по начало XIX в.
13:33 15/03/2016Глава МИД Ирана назвал решение Москвы о выводе ВКС из Сирии позитивным знаком для соблюдения режима перемирияМежду тем, уже две группы российских самолетов покинули авиабазу Хмеймим в Сирии.
14:15 14/03/2016Глава Минэнерго Армении: Переговоры с российской стороной о снижении тарифа на газ продолжаютсяПри этом Левон Йолян в ответ на вопрос, возможно ли, что цена для Армении с 1 апреля вновь составит 189 долларов, заявил: «Не думаю».
13:21 12/03/2016Азербайджанский диверсант, потерявший ноги во время попытки атаковать армянские боевые позиции: Мне стыдно, что я живу«После церемонии торжественного приветствия в Баку сказка для Сархана закончилась и началась реальная жизнь», - подчеркивает сайт.
10:33 12/03/2016Фильм «Про любовь» Анны Меликян претендует на главный приз российской кинопремии «Ника»Номинантами в категории «Лучший режиссер» стали Алексей Герман-младший, Анна Меликян, Василий Сигарев и Станислав Говорухин.
15:10 11/03/2016Эксперт: У Армении не должно быть больших опасений в связи с углублением сотрудничества Азербайджан-ИранВостоковед, специалист по Ирану Вардан Восканян отметил, что в ирано-азербайджанских отношениях не может произойти коренных изменений.