10:08 15/09/2020Փաշինյան. Հնարավոր է առանց կրթության ձեռք բերել «Յաշիկ» Մերսեդես, առանց կրթության հնարավոր չէ ստեղծել այնՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է Երևանի Ռաֆայել Իշխանյանի անվան N 153 հիմնական դպրոցի բացման արարողությանը։ Այս մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում: Վերակառուցված դպրոցում սովորում է շուրջ...
09:35 15/09/2020Պուտինը Լուկաշենկոյին խոստացել է 1,5 միլիարդ դոլարի վարկ ու համատեղ զորավարժություններՍոչիում նախօրեին կլայացավ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ: Հանդիպումը տևեց ավելի քան չորս ժամ: Սա Լուկաշենկոյի առաջին այցն էր՝ Բելառուսում տեղի ունեցած նախագահական...
11:26 14/09/2020Զոհրաբ Մնացականյան. Մենք ականատես ենք լինում Թուրքիայի կողմից ռազմական կուտակման փորձերի«Մենք հաստատակամ ենք մեր մոտեցման մեջ, որ բոլոր հակամարտությունները տարբեր են, և եթե կա մեկ հստակ ընդհանրություն, ապա դա այն է, որ որևէ հակամարտություն չունի ռազմական լուծում»,-ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար...
11:18 14/09/2020ՀՀ՝ Համակենտրոնացված ՀայաստանՖեյքա-նիկոլապաշտ զանգվածի անեծք-հայհոյանքներից խաթարված նյարդերս վերականգնելու ընթացքում հանգեցի մի շարք հետևությունների․ * անիմաստ է խելամտության կոչ անել մարդկանց, ովքեր փոփոխություների ակնկալիքով...
10:57 14/09/2020Ժամկետային ծառայությունից փողով ազատվելը պաշտոնականացնելով՝ սրում ենք երկրում հակասությունը հարուստների և աղքատների միջև. Չալաբյան«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է 27 տարին լրացած և բանակում չծառայած անձանց գումարի դիմաց քրեական պատասխանատվության չենթարկելու...
16:50 12/09/2020Մինչև վերջերս գրեթե նույն շրջանակները «մեղադրում» էին մանդատս չդնելու, իսկ հիմա՝ դնելու համար. ՋուլֆալակյանԵրրորդ օրն է, համբերատար ու հետաքրքրութամբ հետևում եմ պատգամավորական մանդատս վայր դնելու վերաբերյալ տարբեր գրառումների, վերլուծությունների, քննարկումների, գնահատականների: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր...
13:13 12/09/2020ԵՏՀ խորհուրդը լուծում է գտել հայկական տրանսպորտային միջոցների խնդրինԵվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհուրդը հանձնարարել է Եվրասիական տնտեսական միության երկրների կառավարություններին ապահովել Հայաստանում և Ղրղզստանում գրանցված և Ռուսաստան ներմուծված մեքենաների հետ...
12:42 12/09/2020Չեմ կարող շատ ինֆորմացիա տալ, քանի որ տղան հակառակորդի մոտ է, այլ ոչ՝ բարեկամի. Փաշինյանը՝ գերու կնոջըՆիկոլ Փաշինյանը, Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի, և Տարածքային կատավարման և ենթակառուցվածքների նախարարների հետ, այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Սյունիքի մարզ, որտեղ առաջին կանգառը կատարել է...
11:02 12/09/2020Ավետիք Չալաբյան. Երբ դրսի պատվիրատուները հնարավորություն են ձեռք բերել իրենց ճաշակով կրթական բովանդակություն պարտադրել«Որոշ պարզունակ մտածողների թվում է, թե ԿԳՄՍ գործող նախարարի հրաժարականով այդ խնդիրը կլուծվի, սակայն այն շատ ավելի տարողունակ է»,-գրում է «Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք...
10:31 12/09/2020Տիգրան Աբրահամյան. Որքան ուշանում է հայ սպայի հետ ԿԽՄԿ հանդիպումը, այնքան մեծանում են նրա նկատմամբ ճնշումները«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը հիշեցնում է՝ հայ զինծառայող Գուրգեն Ալավերդյանի Ադրբեջանում հայտնվելուց 20 օր է անցել: «Այս միջադեպի առնչությամբ, Ադրբեջանը քաղաքական,...
14:45 11/09/2020Սեպտեմբերի 12-ին Սուրբ Սարգիս եկեղեցում տեղի կունենա հոգեհանգստի կարգ ի հիշատակ Դանա ՄազալովայիԱրմեն Մինասյան... «Խոսք երախտագիտության»
14:28 11/09/2020ՄԱԿ. Համաճարակի ազդեցությունը համաշխարհային աղքատության վրա դեռ իր գագաթնակետին չի հասելԿորոնավիրուսային համաճարակի ազդեցությունն աշխարհում աղքատության աճի վրա նոր թափ է հավաքում, և դեռ սպասվում է ամենավատը, գրում է The Guardian-ը՝ վկայակոչելով ՄԱԿ-ի զեկույցը: Աղքատության և մարդու...
11:50 11/09/2020Առաջարկվում է բարձրացնել դատավորների կենսաթոշակը«Առաջարկում ենք, որ դատավորի կենսաթոշակը պակաս չլինի նրա՝ որպես դատավոր աշխատած նախորդ 12 ամիսների աշխատավարձի, այդ թվում՝ լրացուցիչ աշխատավարձերի 75%-ից, և չգերազանցի դրա 92%-ը»,- ԱԺ պետաիրավական...
10:33 11/09/2020Հայկական դուդուկի, պարերի և Արամ Խաչատրյանի մասին՝ ճապոնական մամուլումՏոկիո2020-ի շրջանակներում Հայաստանի օլիմպիական թիմը հյուրընկալող Մինամի Այձու քաղաքի «Կոհո Մինամի Այձու» պաշտոնական ամսագրում տպագրվել է Հայաստանի մասին 9-րդ հոդվածը: Այս անգամ գրված է հայկական...
13:09 10/09/2020Գրող Մինաս Մարտիրոսյանը հացադուլ է սկսել՝ մինչև «ազգադավ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը հրաժարական կտա»«Լավ է մեռնեմ քան տեսնեմ, թե ինչպես են հայոց կրթօջախներում սեռական դաստիարակություն դասավանդում մեր անաղարտ երեխաներին»:
12:36 10/09/2020Փորձ է արվում լուծել արտագնա աշխատողների խնդիրըԿառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, անդրադառնալով արտագնա աշխատանքի մեկնող քաղաքացիների խնդրին, նշեց, որ ԱՊՀ երկրների միջև շրջանառությունը փակ է, իսկ ՌԴ-ի դեպքում գրեթե բոլոր...
09:47 10/09/2020Կինոօպերատոր Լևոն Աթոյանցը սկսում է իր 100-ամյակի գլխավոր փորձըՎաստակաշատ արվեստագետը 90 տարեկան է:

13:15 25/12/2015Нарек Саркисян: В зоне бедствия в Армении нерешенными остаются жилищные проблемы 965 семейПо его словам, это 18% от общего числа семей, признанных бенефициарами госпрограммы по обеспечению жильем жителей зоны бедствия.
15:44 24/12/2015Армянская Ассамблея Америки разоблачила ложь азербайджанских СМИ и заявляет: Помощь США Арцаху продолжитсяИсполнительный директор «Армянской Ассамблеи Америки» (Armenian Assembly of America, AAA) Брайан Ардуни в распространенном 24 декабря заявлении отметил, что данное сообщение – «просто ложь».
15:00 23/12/2015Сергей Шойгу: Все планы военного сотрудничества между Россией и Арменией в 2015 году выполненыМинистр обороны России заявил об этом в Москве в ходе встречи с министром обороны Армении Сейраном Оганяном.
14:52 22/12/2015Политолог Александр Искандарян назвал 2 основных достижения переговоров президентов Армении и Азербайджана в БернеПрокомментировал он и состоявшуюся накануне, 21 декабря, в Москве сессию Совета коллективной безопасности ОДКБ.
17:15 21/12/2015В. Багдасарян: В заявлениях сопредседателей МГ ОБСЕ больше нет знака равенства между Арменией и АзербайджаномПо его словам, заявления президента Азербайджана не дают оснований ждать чего-либо позитивного.
12:21 19/12/2015Глава СНБ Горик Акопян: Если «Исламское государство» продолжит разрастаться, то напрямую будет угрожать интересам АрменииПо его словам, на сегодня невозможно стало обходить кровавые развития, имеющие место на Ближнем Востоке.
14:21 18/12/2015В Арцахе за счет развитой инфраструктуры растет туристический поток, многие туристы приезжают в НКР повторноПо словам заместителя министра экономики НКР Сергея Шахвердяна, туристы, в основном, приезжают из Российской Федерации, Европы и США.
13:23 17/12/2015Сергей Минасян: Выборы 2017 года станут важнейшим событием в новейшей истории Армении«В Армении начнется новый этап политических действий, но произойдет это, скорее всего, весной и летом», – добавил политолог.
14:37 16/12/2015Востоковед: Целью созданной Саудовской Аравией антитеррористической коалиции является борьба с шиитами и снижение влияния Ирана«Очевидно, что США меняет свои союзы, и Иран рано или поздно может быть реабилитирован, и КСА пытается прикрыть спину и создать противовес ИРИ».
16:45 15/12/2015Спикер НС Армении Галуст Саакян не признал по имени «инертного» депутата от правящей партии и подумал, что речь о журналистке«Знаете, я всех журналистов знаю, но поименно не знаю», – ответил председатель НС на провокационный вопрос журналистов о том, знаком ли он с Марине Марабян. .
11:13 15/12/2015Александр Лукашевич: Заявления Анкары по Нагорному Карабаху деструктивны«Попытки защитить одну из сторон конфликта в Нагорном Карабахе деструктивны и не могут иметь никакого продолжения», – сказал Лукашевич.
15:04 14/12/2015Арман Навасардян назвал причины, из-за которых Турция не пойдет на военные действияОднако ухудшение отношений РФ и Турции будет иметь серьезные последствия для региона, отметил бывший заместитель министра иностранных дел Армении Арман Навасардян.
14:52 12/12/2015Представитель духовенства Ирана: Азербайджанские чиновники должны ответить за пролитую кровь шиитов«Проблема заключается в том, почему ваххабиты в Азербайджане разворачивают свободную деятельность», – отметил духовный лидер иранского города Мераге.
12:35 12/12/2015Эдвард Налбандян: Действия Азербайджана по обострению ситуации – пощечина международному сообществуГлава МИД РА провел традиционное совещание аккредитованных в европейских странах и международных организациях послов и постоянных представителей Армении.
13:07 11/12/2015Виген Саркисян: Армянский народ продолжит призывать Турцию признать Геноцид армянРуководитель аппарата президента Армении, координатор мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян встретился с членами организации «Студенты-демократы Европы» (EDS).
14:34 10/12/2015Александр Искандарян: После конституционного референдума в Армении будет довольно интересный период«Нам предстоит период, в котором еще действует старая Конституция, но уже принята новая», – сказал политолог.
16:12 09/12/2015Политолог: Первым делом после конституционного референдума в Армении должен стать «передел» политического поля«Сейчас работа оппозиции заключается в том, чтобы быть в состоянии мобилизовать протестный электорат и получить их голоса в результате парламентских выборов».
20:31 08/12/2015Эксперт: Усиление российской военной базы Эребуни в Армении никак не связано с ухудшением отношений России и Турции«Если бы на базу доставили нечто другое, то это еще бы могло стать пищей для размышлений, а данное пополнение было плановым».
15:38 08/12/2015Давутоглу пригрозил Путину: Турция может ввести санкции против РоссииПо его словам, данное предложение обсуждалось на заседание правительства в понедельник.