13:03 09/09/2020«Այս կարգի անարխիա դեռ ոչ մի անգամ չի եղել». բողոքում են քաղաքացիներըԿառավարության դիմաց հավաքված են քաղաքացիներ, որոնք ապրանք են ներկրում, իսկ այժմ, նրանց խոսքով, մաքսազերծման արժեքը փոխվել է, բարձրացել մոտ 6 անգամ։
12:16 09/09/2020Էդգար Ղազարյան. Կոչ եմ անում հանրային դժգոհության ընդհանուր քայլ կատարել և երեխաներին չուղարկել դպրոցԼեհաստանում Հայաստանի նախկին դեսպան, ՍԴ աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը հայտարարում է՝ իր երեխաներին չի պատրաստվում դպրոց ուղարկել։ «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, ընկերներ և բարեկամներ։ ՀՀ կրթության,...
09:12 09/09/2020Արմեն Մինասյան. ԱՎԾ-ն թեթև աճպարարության է դիմել«Իրական անկումը նախորդ տարվա համեմատ կազմել է 178.5 մլրդ դրամ։ Կամ որ նույնն է՝ 18 տոկոս»։
09:06 09/09/2020Սիրուշո. Իրականությունն այն է, որ նման համերգների մասնակցելու համար ոչ թե ես եմ վճարում, այլ ինձ են վճարումԵրգչուհի Սիրուշոն վերադարձել է Լեհաստանից ու անդրադարձել իր՝ համերգի մասնակցության վերաբերյալ հնչած հայտարարություններին։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա գրել է.
20:43 08/09/2020Տեղական տուրքերի զրոյական դրույքաչափ՝ լիբանանահայերի համարԵրևանի ավագանու նիստում այսօր կայացրած որոշմամբ արտոնություններ են սահմանվել Հայաստանի մայրաքաղաք տեղափոխված կամ տեղափոխվելու մտադրություն ունեցող լիբանանահայերի բեռը նվազեցնելու համար։ Նշված անձանց...
12:52 08/09/2020Ասյա Օվանյան. Վարորդական իրավունքի վկայականի քննության ժամկետները՝ իսկական գլխացավանքՀՀ Փաստաբանների Պալատի, «Իմ Ձայնը» նախագծի անդամ Ասյա Օվանյանն իր հերթական հոդվածում գրում է. «Հասարակության մեջ հերթական դժգոհությունն է կուտակվում Ոստիկանության հանդեպ՝ վարորդական իրավունքի...
12:34 08/09/2020Վահե Հովհաննիսյան. Հաջորդ իշխանությունը պետք է չվախենա «փակ» թեմաներիցԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանն իր հոդվածում գրում է. «Միջազգային մի խումբ հեղինակավոր գիտական կենտրոններ և գիտնականներ համատեղ մշակել են պետությունների զարգացման և...
12:18 08/09/2020Ջորջ Սորոսը հայ-եզդիական քաղաքացիական պատերազմ է հրահրում. Մալյան«Այսօր «Սորոսի» գրասենյակի կողմից իրականացվող հանցագործության մասին հաղորդմում ենք ներկայացնելու ԱԱԾ»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասաց հասարակական գործիչ, «ՎԵՏՕ» շարժման նախաձեռնող Նարեկ...
10:22 08/09/2020Չալաբյան. Իշխանությունը չպետք է փորձի երկարացնել իր մենաշնորհային կառավարումը«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է «Կարանտինի մասին» օրենսդրական փաթեթին։ Նա գրում է.
13:55 07/09/2020Տիգրան Աբրահամյան. Հետտավուշյան փուլում թուրք-ադրբեջանական հարաբերությունները տրանսֆորմացիայի մեջ ենԹուրք-ադրբեջանական համատեղ զորավարժությունները հետտավուշյան ժամանակահատվածում անընդհատ ընթացքի մեջ են։ Արձանագրում է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանն ու մանրամասնում, որ դրա...
12:27 07/09/2020Ինձ մոտ տպավորություն է, որ 17 մարդու մահը առանձնապես չի հետաքրքրում ոչ ոքի. պատգամավոր«Իսկ ո՞վ է պատասխան տալու»
11:47 07/09/2020Կուտակվում է մեծ լարվածություն ոստիկանության հանդեպ. Էլինար Վարդանյան«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Էլինար Վարդանյանը հերթական հոդվածում գրում է. «Հասարակության մեջ ոստիկանության հանդեպ սկսում է կուտակվել էական դժգոհությունը։ Մի քանի գործոնների ամբողջությունը...
18:45 05/09/2020Օգոստոսին բենզինի գինը թանկացել է 8.7%-ովՈչ պարենային ապրանքների շուկայում 2020թ. օգոստոսին ինչպես 2019թ. օգոստոսի համեմատ, այնպես էլ 2020թ. հուլիսի համեմատ արձանագրվել է 0.6% գնաճ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն,...
16:46 05/09/2020Գյումրիում ջրհեղեղից տուժած ընտանիքները բնակարաններ ստացանԳյումրու համայնքապետարան-«ԱՌԴԱ» բարեգործական հիմնադրամի համագործակցության արդյունքում Գյումրիում կառուցված սոցիալական բնակարաններից թվով 6-ի բանալիներ հանձնվել են նոր իրենց տերերին։ Գյումրիի...
14:41 05/09/2020Ֆրանսիայի դեսպան. Գյումրին այսօր Հայաստանի կենսունակության ապացույցն էՀայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոթը ֆեյսբուքյան գրառմամբ շնորհավորել է գյումրեցիներին հարազատ քաղաքի տոնի առթիվ։ «Այս սեպտեմբերի 5-ին ուրախ տոն եմ մաղթում Գյումրի քաղաքին և նրա բնակիչներին։...
13:50 05/09/2020Ադրբեջանը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3000 կրակոցՕգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում,...
11:00 05/09/2020Հայաստանի սպառողական շուկայում տարեկան գնաճը օգոստոսին կազմել է 1,8%Հայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2020թ. օգոստոսը 2019թ. օգոստոսի նկատմամբ) կազմել է 1.8%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ արձանագրվել է 0.1% գնանկում: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի...
10:41 05/09/2020Փոխնախարար. Առաջին կիսամյակում պլանավորել ենք երկու մեծ դադարԿԳՄՍ փոխնախարար Ժաննա Անդրեասյանը, անդրադառնալով դպրոցական արձակուրդների վերաբերյալ տեղեկատվությանը, նշել է, որ դադարը նախատեսվել է չնախատեսված իրավիճակներից հնարավորինս խուսափելու համար։ «ԿԳՄՍ...

13:47 07/12/2015Константин Косачев: Армения продемонстрировала убедительный результат на конституционном референдуме«Будет ли новая модель работать лучше - покажет только время. Желаем успеха дружественному народу», – отметил председатель комитета Совета Федерации.
14:14 06/12/2015ВС Азербайджана продолжают интенсивно нарушать режим перемирия: ранен военнослужащий АО НКРУчитывая сложную геополитическую обстановку и пытаясь помешать мероприятиям государственного значения в Армении и Арцахе, ВС Азербайджана продолжают дестабилизировать ситуацию.
14:31 05/12/2015Азербайджанские СМИ распространяют дезинформацию о потере высокопоставленного военного МО НКР со ссылкой на фейковые новостиКак отметил пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян, пресс-служба МО НКР в ближайшее время выступит с опровержением данной дезинформации.
14:32 04/12/2015Посол Армении А. Смбатян: Нельзя однозначно заявлять о победе азербайджанского лобби в ГерманииАзербайджан организовал достаточно слабое мероприятие, посвященное ходжалинским событиям.
15:11 03/12/2015Президент России Владимир Путин: Власти Турции не отделаются какими-то помидорамиОн подчеркнул, что Россия «не собирается и не будет бряцать оружием».
17:32 02/12/2015Эксперт: Иран дает соразмерный ответ АзербайджануУстановившийся в отношениях Иран-Азербайджан относительный покой вновь нарушен...
12:45 02/12/2015Какие возможности открывают для армянских производителей ограничительные меры России в отношении Турции? Ответил Месроп Аракелян«Армения – член Евразийского экономического союза, и должна суметь извлечь из этого максимальные выгоды, возможности для этого есть», – подчеркнул он.
13:07 01/12/2015Президент Турции Р.Т. Эрдоган обещал уйти в отставку в случае подтверждения торговли нефтью с ИГВ то же время турецкий президент рассказал, что в ответ на российские санкции в отношении Турции он будет действовать «терпеливо и без эмоций».
13:06 30/11/2015Евгений Касперский: Армения имеет большие возможности для дальнейшего продвижения в IT-сфереВ четырех университетах Армении проводятся семинары «New Generation» компании «Лаборатория Касперского».
12:32 28/11/2015Александр Маркаров: 102-я российская военная база в Армении вряд ли будет использована в конфронтации РФ и ТурцииПри этом он отметил, что открытой конфронтации Россия-НАТО вряд ли следует ожидать, подобный сценарий маловероятен, хотя и ничего исключить нельзя.
11:36 27/11/2015Эрдоган: Применение С-400 против турецких истребителей будет агрессиейТакже Эрдоган заявил, что Анкара не будет извиняться за инцидент со сбитым российским Су-24.
15:06 26/11/2015Шаварш Кочарян не связывает серьезных ожиданий с возможной встречей президентов Армении и АзербайджанаОднако это, как отметил Шаварш Кочарян, не означает, что встречи на уровне президентов не нужны.
12:59 25/11/2015Подорваны добрососедские отношения России и Турции. Дмитрий Медведев о ЧП с Су-24«Турция, продемонстрировала своими действиями, по сути, защиту боевиков „Исламского государства”», – отметил российский премьер.
12:25 24/11/2015Идею ограничить беспошлинную онлайн-торговлю поддерживают не все страны ЕАЭС«Это предложения экспертов ЕЭК, и пока они не нашли понимания фактически ни у одной из сторон», – заявил Лихачев.
17:05 23/11/2015Замглавы Генштаба ВС Армении М. Акопян ответил на вопрос касательно использования Россией Степанакертского аэропортаОднако пресс-секретарь президента НКР Давид Бабаян заявил, что российские СМИ спекулируют на заявлениях Бако Саакяна.
15:16 21/11/2015Военный летописец Российской Империи: Карабахские армяне спасли от голода российский гарнизон в осаждаемой персами Шушинской крепостиОб этом в своем фундаментальном исследовании «Первые добровольцы Карабаха» пишет «Нестор истории Кавказа», военный историк, генерал русской армии В. А. Потто.
11:47 20/11/2015Отказавшийся возвращаться на родину азербайджанский дипломат обвинил коллег в даче взяток иностранным чиновникамСамой большой проблемой для азербайджанских дипломатов становится нарушение прав человека в Азербайджане, отметил он.
13:55 19/11/2015Омер Челик: Мы предупреждали Бельгию и Францию о терактах, но разведданные Турции проигнорировалиПо словам следователей, братья, имевшие французское гражданство пытались попасть в Сирию, но добраться смогли лишь до Турции, откуда их депортировали.
13:07 17/11/2015Ширак Торосян рассказал, почему для Армении парламентская модель госуправления является необходимостьюЭто даст возможность для более гибкой дипломатии, маневров, позволит проводить грамотную политику, отметил он.
13:48 16/11/2015Евгений Касперский: Приятно видеть, что IT-сфера в Армении получает существенную поддержку на государственном уровнеСерж Саргсян завтра вручит гендиректору ЗАО «Лаборатория Касперского» премию президента Армении за вклад мирового значения в сферу информационных технологий за 2015 год.