10:05 21/09/2020Հայաստանն ու Արցախն ամբողջովին հզոր են պաշտպանելու իրենց, իրենց շահերը, իրենց սահմանները. Զոհրաբ Մնացականյան«Հայաստանը շատ հետևողական է եղել իր մոտեցումներում խաղաղ գործընթացի վերաբերյալ»,- Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։ Նրա խոսքով, առավել քան...
09:36 21/09/2020Սեյրան Օհանյան. Այլևս ակնհայտ է` Հայաստանի և Արցախի դեմ բոլոր սցենարները գրվում և մշակվում են Թուրքիայի ռազմաքաղաքական էլիտայի կողմիցՊաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակած խոհերում գրում է.
12:30 19/09/2020Հուլիսյան մարտերը ի ցուց դրեցին ՀՀ կարողությունները՝ պաշտպանելու իրեն, իր բնակչությունն ու սահմաններ. Մնացականյան«Նախ, Թուրքիան հրապարակավ խրախուսում է Ադրբեջանին ավելի կոշտ դիրքորոշում ցուցաբերել Հայաստանի և Արցախի նկատմամբ՝ բացահայտորեն հայտնելով իր աջակցությունն Ադրբեջանին, այդ թվում՝ ռազմական առումով»,-...
10:24 19/09/2020Առաջիկայում Հայաստանում սպասվում են լրջագույն քաղաքական զարգացումներ. Վանեցյան«Հայրենիք» կուսակցության նախագահը մի քանի տասնյակ քաղաքացիների անդամատոմսեր է հանձնել
20:36 18/09/2020Գագիկ Ծառուկյանը յոթ առաջնահերթություն է նշել, որ որոնք օր առաջ պետք է իրականացնեն իշխանություններըՈրքան էլ մեծ լինի որոշ շրջանակների կամ անձանց կողմից ինձ ցածր մակարդակի դիսկուրսի մեջ ներքաշելու ցանկությունը, ես դա չեմ անելու, քանի որ հակված եմ ժամանակս ու ռեսուրսներս ավելի արդյունավետ...
15:03 18/09/2020Ստեղծվել է իրավիճակ, երբ մեկ գծի վրա երևում են ընդհանուր շահեր ՀՀ-ի ու արաբական երկրների միջև. Արմեն ՊետրոսյանԹուրքիայի քայլերը Միջերկրական ծովում մարտավարական բնույթ են կրում: Ասուլիսում ասաց արաբագետ Արմեն Պետրոսյանը: Ըստ նրա տրամաբանությունը հետևյալն է.
09:17 18/09/2020Ռուսաստանը Հայաստանի ավանդական, բայց ոչ միշտ հուսալի դաշնակիցն է. զեկույցՎաշինգտոնի Քարնեգի հիմնադրամը հրապարակել է վերլուծաբան Փոլ Սթրոնսկու «There Goes the Neighborhood: The Limits of Russian Integration in Eurasia» վերնագրով զեկույցը՝ հետխորհդային երկրների նկատմամբ...
09:09 18/09/2020Դիմակ չկրելու համար բերման ենթարկելու կապակցությամբ ոստիկանության գործող պրակտիկան անթույլատրելի դրսևորումներ է ստանումՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի դիրքորոշումը
11:43 17/09/2020Ոչ մի ոստիկան դիմակ չկրող ոչ մի քաղաքացու մոտով անտարբեր չպետք է անցնի. վարչապետ«Ոչ մի ոստիկան դիմակ չկրող ոչ մի քաղաքացու մոտով անտարբեր չպետք է անցնի»,-կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ դիմելով ոստիկանապետին, բայց նաև հորդորեց քաղաքացիների...
22:13 16/09/2020Անթույլատրելի ենք համարում, որ լիբանանահայերը դառնան ադրբեջանական իշխանությունների հարձակումների թիրախ. ԱՀ ԱԳՆԱդրբեջանի ԱԳՆ կողմից վերջերս ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ուղղված բողոքի կապակցությամբ, որտեղ փորձ է արվում լիբանանահայ մի քանի ընտանիքների Արցախի Հանրապետություն տեղափոխվելը ներկայացնել որպես...
10:51 16/09/2020«Հրանտ Դինքի» անվան միջազգային մրցանակն այս տարի շնորհվել է իրավապաշտպան Օսման ՔավալայինՍեպտեմբերի 15-ին տեղի ունեցավ «Հրանտ Դինք հիմնադրամի» 12-րդ միջազգային մրցանակաբաշխությունը։ Այս տարվա մրցանակակիներ դարձան Թուրքիայում ձերբակալված իրավապաշտպան և գործարար Օսման Քավալան և եգիպտացի...
15:37 15/09/2020Վարչապետի «100 փաստերում» ներառելու առաջարկ. Թադևոս Ավետիսյան«Ե՞րբ են իրականացվելու խոստացված այս բարեփոխումները: Ե՞րբ է մեկնարկելու կառավարության հնգամյա ծրագրով նախատեսված՝ աղքատության մակարդակի էական նվազումը»:
13:31 15/09/2020Նախ դիմակն ու ՀԴՄ-ն, հետո մնացյալըՀանուն ճշմարտության պետք է ասել, որ «Նիկոլ&Comp» թիմն այնուամենայնիվ մի քանի «տաղանդ» ունի․ * անվերջ խոսել և ոչինչ չասելը, * թացն ու չորը իրար խառնելը, * առաջնայինն ու հարյուրերոդականը տեղերով...
12:43 15/09/2020Գերագույն դատարանի ստեղծմանը դեմ լինելը կխանգարի՞ Խունդկարյանին դառնալ ՍԴ անդամ«Տեղյակ չեմ ո՛չ քրեական գործերից, ո՛չ էլ որևէ մանրամասնից, և ընդունելի չեմ համարում քրեական գործերին քաղաքական ենթատեքստ տալը»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը»...
11:49 15/09/2020Ի վերջո, ո՞վ անլրջացրեց կորոնավիրուսի դեմ պայքարը«Ի՞նչ կլինի, եթե ստեղծվի այս հանձնաժողովը. որևէ աշխարհասասան բան չի լինի, եթե իհարկե որևէ թաքցնելու բան չկա, կամ չկա պատճառ՝ խուսափելու և վախենալու»,- այսօր խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան»...
11:45 15/09/2020Թորոսյանի ասածը ոչ թե հրաման է, այլ հրամանի նախագիծԱռողջապահության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասված է. «Երեկվանից մամուլում ակտիվորեն շրջանառվում է տեղեկատվություն, թե իբր նախարար Արսեն Թորոսյանն աբսուրդային հրաման է արձակել և...
11:32 15/09/2020Ի՞նչ կհիշեն 30 տարի անց Ռաֆայել Իշխանյանի անվան դպրոցի սաները իրենց պետության «իշխանների» այցելությունից. Մելիքյան«Միգուցե «յաշիկի» անհաջող օրինակը։ Միգուցե դա էլ չեն հիշի»:
11:27 15/09/2020Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի արդյունավետությունը կորոշվի ԱԺ քննիչ հանձնաժողովումԱԺ պատգամավորների առնվազն քառրոդ մասի պահանջով նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու և այդ վիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ ՀՀ Կառավարության և պարետատան իրականացրած միջոցառումների...
11:06 15/09/2020«ՍԴ թեկնածուների կողմից հրապարակվել են տեղեկություններ, որոնք չեն համապատասխանում իրականությանը»Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի հայտարարությունը

12:34 20/03/2013Two diagnosed with anthrax in YerevanThe patients’ condition is satisfactory, and there is progress in their health.
11:33 19/03/2013International Women’s Day sees more women in senior roles - but mature economies lagging behindIBR data shows that globally, 24% of senior management roles are now filled by women.
11:58 18/03/2013Iran launches Jamaran 2 destroyer in Caspian SeaJamaran-2 is set to officially join the Iranian navy's fleet within the next six months, following the completion of final testing.
11:20 16/03/2013Artsakh leader meets with Yerevan Mayor Taron MargaryanPresident Sahakyan rated as important the multilateral cooperation with Yerevan, considering it useful both for Stepanakert and for the whole Artsakh.
15:21 15/03/2013Gagik Tsarukyan not planning to buy Armavia – spokesperson“This information is ungrounded. Gagik Tsarukyan has never had an intention of buying Armavia."
12:46 15/03/2013'I was Pope Francis's childhood love,' claims Argentinian womanThe woman, known only as Amalia, said Jorge Mario Bergoglio's "proposal" came when they were both 12 years old and living in the Buenos Aires suburb of Flores.
12:36 15/03/2013President sends congratulatory letter to His Holiness Pope Francis"Armenia highly values Vatican’s role not only as a spiritual center but also as a defender of human rights and ethical norms, supporter of tolerance, mutual understanding and peace."
13:12 14/03/2013Survey: Only 1 percent of 1,066 Yerevan residents want to see Raffi Hovannisian as Yerevan Mayor60 percent of 1,066 Yerevan residents surveyed by the Gallup International Association want to see Taron Margaryan as Yerevan Mayor.
11:12 14/03/2013Serzh Sargsyan has phone conversation with Turkmen PresidentPresident of Turkmenistan Gurbanguli Berdimuhamedov once again congratulated President Serzh Sargsyan on his re-election and wished him success in his difficult and responsible work.
18:02 13/03/2013Gagik Minasyan: Raffi Hovannisian should present realistic programsThe pre-election period in Armenia was notable for the fact that the runner-up and the political force he represents were not leading in the political arena after the elections, member of RPA...
12:59 13/03/2013Heritage representative hopes for quick resolution to crisis"I hope we will not have to wait long, and a resolution will be reached soon after a meeting between the third and fourth Presidents."
13:25 12/03/2013Unique situation created for restoration of Abkhazian railway, says Sergey Minasyan"Georgian Defense Minister Irakli Alasania’s visit to Armenia was important in respect of discussing issues of military cooperation and military transit."
10:23 12/03/2013Serzh Sargsyan meets Simon FraserThe parties discussed issues related to the Armenia-UK bilateral relations, process of Armenia’s European integration, and regional issues.
15:43 11/03/2013Artak Davtyan: Armenia has made significant progress in foreign policyGerman Bundestag delegation’s visit to Armenia once again confirmed that Armenia has made significant progress in foreign policy during recent years, member of RPA parliamentary faction, head of...
11:59 11/03/2013Nominations start for Yerevan Council of Elders electionsPolitical parties are to submit their candidate lists to the Central Electoral Commission (CEC) until March 21, 18:00.
14:22 09/03/2013Armenian opposition continues consultations on participation in Council of Elders electionsA meeting between representatives of Heritage, Prosperous Armenia Party (PAP) and ARFD took place Friday evening in the building of the ARFD Supreme Body.
10:15 08/03/2013‘We make a special promise to women in conflict situations: United Nations stands with you’ - Ban Ki-moon"We make a special promise to women in conflict situations: United Nations stands with you."
09:36 06/03/2013UK Prime Minister congratulates Serzh Sargsyan on reelection"We will continue to support you in your work to bring the Armenian people the security and prosperity they deserve."
16:19 05/03/2013Richard Giragosian: Raffi Hovannisian lacks political teamThe last presidential elections were elections of missed opportunities, says Richard Giragosian, director of the Yerevan-based Regional Studies Center (RSC).
15:06 05/03/2013Maximizing Armenian capabilities to overcome major challengesThe single word that encapsulates all Armenian demands from Turkey is "Justice," which encompasses moral, financial and territorial restitution to the Armenian nation.