10:05 21/09/2020Հայաստանն ու Արցախն ամբողջովին հզոր են պաշտպանելու իրենց, իրենց շահերը, իրենց սահմանները. Զոհրաբ Մնացականյան«Հայաստանը շատ հետևողական է եղել իր մոտեցումներում խաղաղ գործընթացի վերաբերյալ»,- Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։ Նրա խոսքով, առավել քան...
09:36 21/09/2020Սեյրան Օհանյան. Այլևս ակնհայտ է` Հայաստանի և Արցախի դեմ բոլոր սցենարները գրվում և մշակվում են Թուրքիայի ռազմաքաղաքական էլիտայի կողմիցՊաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակած խոհերում գրում է.
12:30 19/09/2020Հուլիսյան մարտերը ի ցուց դրեցին ՀՀ կարողությունները՝ պաշտպանելու իրեն, իր բնակչությունն ու սահմաններ. Մնացականյան«Նախ, Թուրքիան հրապարակավ խրախուսում է Ադրբեջանին ավելի կոշտ դիրքորոշում ցուցաբերել Հայաստանի և Արցախի նկատմամբ՝ բացահայտորեն հայտնելով իր աջակցությունն Ադրբեջանին, այդ թվում՝ ռազմական առումով»,-...
10:24 19/09/2020Առաջիկայում Հայաստանում սպասվում են լրջագույն քաղաքական զարգացումներ. Վանեցյան«Հայրենիք» կուսակցության նախագահը մի քանի տասնյակ քաղաքացիների անդամատոմսեր է հանձնել
20:36 18/09/2020Գագիկ Ծառուկյանը յոթ առաջնահերթություն է նշել, որ որոնք օր առաջ պետք է իրականացնեն իշխանություններըՈրքան էլ մեծ լինի որոշ շրջանակների կամ անձանց կողմից ինձ ցածր մակարդակի դիսկուրսի մեջ ներքաշելու ցանկությունը, ես դա չեմ անելու, քանի որ հակված եմ ժամանակս ու ռեսուրսներս ավելի արդյունավետ...
15:03 18/09/2020Ստեղծվել է իրավիճակ, երբ մեկ գծի վրա երևում են ընդհանուր շահեր ՀՀ-ի ու արաբական երկրների միջև. Արմեն ՊետրոսյանԹուրքիայի քայլերը Միջերկրական ծովում մարտավարական բնույթ են կրում: Ասուլիսում ասաց արաբագետ Արմեն Պետրոսյանը: Ըստ նրա տրամաբանությունը հետևյալն է.
09:17 18/09/2020Ռուսաստանը Հայաստանի ավանդական, բայց ոչ միշտ հուսալի դաշնակիցն է. զեկույցՎաշինգտոնի Քարնեգի հիմնադրամը հրապարակել է վերլուծաբան Փոլ Սթրոնսկու «There Goes the Neighborhood: The Limits of Russian Integration in Eurasia» վերնագրով զեկույցը՝ հետխորհդային երկրների նկատմամբ...
09:09 18/09/2020Դիմակ չկրելու համար բերման ենթարկելու կապակցությամբ ոստիկանության գործող պրակտիկան անթույլատրելի դրսևորումներ է ստանումՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի դիրքորոշումը
11:43 17/09/2020Ոչ մի ոստիկան դիմակ չկրող ոչ մի քաղաքացու մոտով անտարբեր չպետք է անցնի. վարչապետ«Ոչ մի ոստիկան դիմակ չկրող ոչ մի քաղաքացու մոտով անտարբեր չպետք է անցնի»,-կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ դիմելով ոստիկանապետին, բայց նաև հորդորեց քաղաքացիների...
22:13 16/09/2020Անթույլատրելի ենք համարում, որ լիբանանահայերը դառնան ադրբեջանական իշխանությունների հարձակումների թիրախ. ԱՀ ԱԳՆԱդրբեջանի ԱԳՆ կողմից վերջերս ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ուղղված բողոքի կապակցությամբ, որտեղ փորձ է արվում լիբանանահայ մի քանի ընտանիքների Արցախի Հանրապետություն տեղափոխվելը ներկայացնել որպես...
10:51 16/09/2020«Հրանտ Դինքի» անվան միջազգային մրցանակն այս տարի շնորհվել է իրավապաշտպան Օսման ՔավալայինՍեպտեմբերի 15-ին տեղի ունեցավ «Հրանտ Դինք հիմնադրամի» 12-րդ միջազգային մրցանակաբաշխությունը։ Այս տարվա մրցանակակիներ դարձան Թուրքիայում ձերբակալված իրավապաշտպան և գործարար Օսման Քավալան և եգիպտացի...
15:37 15/09/2020Վարչապետի «100 փաստերում» ներառելու առաջարկ. Թադևոս Ավետիսյան«Ե՞րբ են իրականացվելու խոստացված այս բարեփոխումները: Ե՞րբ է մեկնարկելու կառավարության հնգամյա ծրագրով նախատեսված՝ աղքատության մակարդակի էական նվազումը»:
13:31 15/09/2020Նախ դիմակն ու ՀԴՄ-ն, հետո մնացյալըՀանուն ճշմարտության պետք է ասել, որ «Նիկոլ&Comp» թիմն այնուամենայնիվ մի քանի «տաղանդ» ունի․ * անվերջ խոսել և ոչինչ չասելը, * թացն ու չորը իրար խառնելը, * առաջնայինն ու հարյուրերոդականը տեղերով...
12:43 15/09/2020Գերագույն դատարանի ստեղծմանը դեմ լինելը կխանգարի՞ Խունդկարյանին դառնալ ՍԴ անդամ«Տեղյակ չեմ ո՛չ քրեական գործերից, ո՛չ էլ որևէ մանրամասնից, և ընդունելի չեմ համարում քրեական գործերին քաղաքական ենթատեքստ տալը»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը»...
11:49 15/09/2020Ի վերջո, ո՞վ անլրջացրեց կորոնավիրուսի դեմ պայքարը«Ի՞նչ կլինի, եթե ստեղծվի այս հանձնաժողովը. որևէ աշխարհասասան բան չի լինի, եթե իհարկե որևէ թաքցնելու բան չկա, կամ չկա պատճառ՝ խուսափելու և վախենալու»,- այսօր խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան»...
11:45 15/09/2020Թորոսյանի ասածը ոչ թե հրաման է, այլ հրամանի նախագիծԱռողջապահության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասված է. «Երեկվանից մամուլում ակտիվորեն շրջանառվում է տեղեկատվություն, թե իբր նախարար Արսեն Թորոսյանն աբսուրդային հրաման է արձակել և...
11:32 15/09/2020Ի՞նչ կհիշեն 30 տարի անց Ռաֆայել Իշխանյանի անվան դպրոցի սաները իրենց պետության «իշխանների» այցելությունից. Մելիքյան«Միգուցե «յաշիկի» անհաջող օրինակը։ Միգուցե դա էլ չեն հիշի»:
11:27 15/09/2020Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի արդյունավետությունը կորոշվի ԱԺ քննիչ հանձնաժողովումԱԺ պատգամավորների առնվազն քառրոդ մասի պահանջով նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու և այդ վիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ ՀՀ Կառավարության և պարետատան իրականացրած միջոցառումների...
11:06 15/09/2020«ՍԴ թեկնածուների կողմից հրապարակվել են տեղեկություններ, որոնք չեն համապատասխանում իրականությանը»Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի հայտարարությունը

16:31 22/01/2016Эксперт: Антиармянские доклады Уолтера и Маркович поставят под удар авторитет ПАСЕ и репутацию ЕвропыДва антиармянских доклада, представленных на голосование в ходе зимней сессии Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ), имеют лишь пропагандистское значение и смысл в плане...
12:02 21/01/2016Глава МИД ИРИ: Санкции США против иранской ракетной программы незаконныВоенные программы Ирана носят исключительно оборонный характер, подчеркнул Мохаммад Джавад Зариф.
16:38 20/01/2016Бывшие сотрудники завода «Наирит» представят правительству Армении варианты перезапуска предприятияПерезапуск возможен, в случае представленных вариантов необходимы инвестиции в размере 60-100 млн. долларов.
09:10 19/01/2016Г. Мелик-Шахназарян: Обострением ситуации на границе с Арменией и НКР Алиев не сможет решить внутренних проблем АзербайджанаВнутренний кризис оказал непосредственное влияние на армию. Кроме того, сокращаются зарплаты азербайджанских военных, есть информация, что на 30-50%.
12:37 18/01/2016Рубен Бабаян: Перед театром не может стоять только одна задача – зарабатывать деньгиХудрук Ереванского государственного театра кукол им. Ованеса Туманяна заявил об этом в интервью Panorama.am.
16:40 16/01/2016Давид Бабаян о заявлении Чавушоглу: Анкара рассматривает Азербайджан в качестве территории ТурцииОфициальный Степанакерт не придает значения заявлению министра иностранных дел Турции Мевлюта Чавушоглу.
15:28 15/01/2016Рубен Галчян: Власти и научные круги Азербайджана пытаются опровергнуть и фальсифицировать общеизвестные фактыДревний мир на картах представляет следующую картину: Атрпатакан-Азербайджан находился южнее Аракса и был отдельным краем, а территория севернее Аракса никогда не называлась Азербайджаном.
14:07 14/01/2016В администрацию президента США будут направлены 10 вопросов относительно политики Белого дома в отношении НКРАдминистрация Обамы опубликует официальный ответ в течение 60 дней, если петиция наберет более 100 000 подписей в течение 30 дней со дня ее публикации.
14:07 13/01/2016Тбилиси: Во-первых, Азербайджан не обеспечивает беспрерывной подачи газа, во-вторых – у «Газпрома» газ дешевлеПо словам министра энергетики, ГНКАР не может полностью удовлетворить спрос Грузии на природный газ.
09:45 12/01/2016Эксперт: Во властной системе Ирана имеются серьезные противоречия по вопросу отношений с Саудовской АравиейЭто означает, что терпимое отношение консерваторов к внешнеполитическому курсу правительства Роухани отныне нарушено, а это ставит под угрозу также выполнение соглашения по ядреной программе Ирана.
12:07 11/01/2016В Армении нет эпидемии гриппа и ОРВИ – МинздравПри этом Минздрав Армении напоминает, что из-за самолечения и запоздалого обращения к медикам могут возникнуть проблемы со здоровьем.
10:50 09/01/2016МИД Ирана: Тегеран не стремится к эскалации напряженности на Ближнем ВостокеВ письме генеральному секретарю ООН Пан Ги Муну глава МИД ИРИ обвинил власти Саудовской Аравии в поддержке экстремистов в регионе.
17:16 08/01/2016Notizie Geopolitiche: Реакция азербайджанских СМИ на интервью итальянского журналиста с главой МИД НКР показывает их легкомыслиеАвтор также опровергает предположение азербайджанского сайта о даче взятки и подчеркивает, что журналист Джулиано Бифолки никогда ни у кого не брал деньги за свою работу.
13:26 08/01/2016Конгрессмен Эд Ройс раскритиковал действия Азербайджана по нарушению режима прекращения огня в зоне карабахского конфликтаКомитет по иностранным делам Палаты представителей Конгресса США провел закрытое обсуждение относительно урегулирования карабахского конфликта и ситуации на линии соприкосновения.
12:31 07/01/2016NYT: Президент Турции Р.Т. Эрдоган упоминанием «гитлеровской Германии» перешел все грани и укрепил репутацию диктатораКроме того, турецкий президент не придает должного значения борьбе с ИГ, ставки в которой весьма высоки, подогревая таким образом напряженность в регионе, отмечает «The New York Times».
15:10 06/01/2016Глава МИД Ирана: Нужно положить конец стремлению Саудовской Аравии создавать международное напряжениеВ начале недели Саудовская Аравия разорвала дипломатические отношения с Ираном после нападения на саудовское посольство в Тегеране, которые последовали за казнью известного шиитского проповедника.
10:24 04/01/2016МИД Ирана: Разрыв дипотношений не поможет Эр-Рияду «замять» казниВ воскресенье глава МИД Саудовской Аравии Адиль аль-Джубейр заявил о разрыве дипотношений с Ираном.
11:15 30/12/2015Минобороны НКР: ВС Азербайджана в выходные произвели в направлении армянских позиций свыше 500 выстреловПередовые подразделения Армии обороны НКР воздержались от ответных действий, продолжая с уверенностью осуществлять поставленную перед собой боевую задачу.
13:00 29/12/2015Глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу пытается задобрить Москву заискиваниями перед русской общинойЧавушоглу подчеркнул, что Россия имеет чрезвычайно важное значение для Турции, особенно в торговой сфере.
17:05 28/12/2015Вице-премьер РФ А. Дворкович: Власти России будут мониторить и отслеживать ситуацию на границе с АзербайджаномРоссия с 1 января 2016 года запрещает ввоз из Турции ряда продуктов, в том числе огурцов и томатов.