12:54 22/06/2020Վանեցյան. «Հայրենիք» կուսակցությունը հանդես է գալիս «Սահմանադրական կարգի վերականգնման կոմիտե» ձևավորելու նախաձեռնությամբ և սկսում է շտապ խորհրդակցություններ«Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի նախագահ Արթուր Վանեցյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ տեղեկացնելով, որ ստեղծված իրավիճակում սկսում են շտապ խորհրդակցություններ։ «Սիրելի´ հայրենակիցներ առիթ ունեցել...
12:49 22/06/2020Դավիթ Հարությունյան. Նախագիծը ստեղծում է սահմանադրական արդարադատությունը կաթվածահար անելու ռիսկ«Փաստինֆո»-ն հրապարակել է արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի դիտարկումները՝ դիտարկումները Սահմանադրության 213-րդ հոդվածի փոփոխության նախագծի վերաբերյալ։ Դավիթ Հարությունյանի...
10:49 22/06/2020ԼՀԿ-ն չի բացառվում, որ չի մասնակցի հակասահմանադրական քննարկմանը«Առավոտյան 9.30 եղել է ԱԺ խորհրդի նիստ, որտեղ իմացանք, որ այսօր ժամը 13.00-ին արտահերթ նիստ է հրավիրված, որի ժամանակ երկրի մայր օրենքը պետք է փոփոխության ենթարկվի»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի...
09:54 22/06/2020Չալաբյան. «Իմ Քայլը» առանձնացել է դատաիրավական ոլորտում իր ձեռնարկած նախաձեռնությունների իրավական տգիտությամբ«Ես համոզված եմ, որ «Իմ Քայլի» նախաձեռնած հերթական արկածախնդրությունը ևս կտապալվի, և նրա 88 «ժրաջան» պատգամավորները վերջապես հանգիստ կթողեն Սահմանադրական դատարանը»։
09:08 22/06/2020Երեմ Սարգսյան. Ծառուկյանի պաշտպանական թիմը դատարանի որոշման որոշ դրույթների հետ անհամաձայնություն ունիԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբան Երեմ Սարգսյանը պնդում է, որ Գագիկ Ծառուկյանի վերաբերյալ քրեական գործը ՀՀ ԱԱԾ-ում անօրինական կարգով է քննվում և որ այն պետք է...
10:41 21/06/2020Վիկտոր Համբարձումյանի որդին՝ Ռոբերտ Քոչարյանին. Ուրախ ենք, որ տգեղ անարդարությունն ավարտվել էԱշխարհռչակ աստղագետ Վիկտոր Համբարձումյանի որդին՝ ակադեմիկոս Ռուբեն Համբարձումյանը նամակ է հղել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ազատության մեջ գտնվելու կապակցությամբ։ 2rd.am-ի փոխանցմամբ,...
15:09 20/06/2020«Հայաստանում էլ կան մարդիկ, որոնք չեն սիրում և ընդունում ՀՀ վարչապետին»Փաշինյանի գտնվելու ժամանակ «ՔՊ» գրասենյակի շենքում դիպուկահարներ էին տեղակայվել
13:14 20/06/2020Ովքեր են վճարել Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի փոփոխության համար անհրաժեշտ գրավը7or.am-ը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, Վերաքննիչ դատարանը որոշում է կայացրել ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը փոխելու մասին։ Սահմանվել է աննախադեպ բարձր՝ 2 միլիարդ դրամ (ավելի քան...
11:14 20/06/2020Ռ. Քոչարյանի գրասենյակ. Շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում աջակցած գործարարներին, բարերարներին, քաղաքացիներինՀՀ 2-րդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակից տեղեկացնում են. «Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ նախատեսված գրավի վճարումից և օրենքով սահմանված բոլոր գործընթացներն ավարտելուց հետո հունիսի 19-ի...
10:13 20/06/2020Թորոսյանը հատո՞ւկ է անում, որ երկրում կորոնավիրուսի համաճարակային վիճակը էլ ավելի վատանա. ՄինասյանԱռողջապահության նախարարի ամեն հերթական որոշում բանական մարդու մոտ ակամայից հարց է առաջացնում՝ արդյոք Արսեն Թորոսյանը հատուկ է անո՞ւմ , որ երկրում կորոնավիրուսի համաճարակային վիճակը էլ ավելի վատանա:...
10:11 20/06/2020Փաստաբան Եփրիկյան. Նախագահ Քոչարյանը տանն էՓաստաբան Վահե Եփրիկյանը հայտնում է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն արդեն տանն է։ «Դե ինչ, սիրելի ընկերնե՛ր, Նախագահ Քոչարյանը տանն է, պայքարս՝ արդարացված, սպասումներս ու նպատակներս՝...
09:21 20/06/2020ԱՀԿ-ն նախազգուշացրել է կորոնավիրուսի համավարակի նոր վտանգավոր փուլի մասինԱշխարհը մտել է կորոնավիրուսային համավարակի տարածման նոր վտանգավոր փուլ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ...
09:00 20/06/2020Բաղրամյանի թոռնուհին 1945թ-ի շքերթից հետաքրքիր դրվագ է բացահայտելԽորհրդային լեգենդար հրամանատարներ Հովհաննես Բաղրամյանը և Ալեքսանդր Վասիլևսկին անձամբ թույլ են տվել կոչումով ավագ Իվան Մորնովին մասնակցել 1945 թվականի հունիսի 24-ին Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում...
20:41 19/06/2020Նիկոլ Փաշինյանի մասին դիտարկվել են բազմաթիվ բացասական հոդվածներ.«Մեդիա պաշտպան»2020 թ-ի հունիսի 8-ից 17-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Այս մասին տեղեկանում ենք նախաձեռնության...
12:16 19/06/2020Փաստաբան. Մեր համոզմամբ, Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ խափանման որևէ միջոցի կիրառման անհրաժեշտություն չկա«Երեկվա դատական ակտի մասին դեռ շատ բան ասել չենք կարող, որովհետև բովանդակությանը ծանոթ չենք, դատական ակտը դեռ չի տրամադրվել»,- լրագրողների հետ բացօթյա հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ երկորդ նախագահ Ռոբերտ...
10:06 19/06/2020Վենետիկի Հանձնաժողովը հրապարակել է խորհրդատվական կարծիք Քր. օր.-ի 300․1 հոդվածի իրավաչափության վերաբերյալԵրեկ երեկոյան հրապարակվել է Եվրոպայի Խորհրդի Վենետիկի Հանձնաժողովի խորհրդատվական կարծիքը ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 300․1 հոդվածի իրավաչափության վերաբերյալ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ երկորրդ նախագահ...
13:22 17/06/2020Փաշինյան. «Բիսեդկաներում» հորդորեք պահպանել հակահամաճարակային կանոններըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Եվս մեկ այդպիսի տաքսի և նորից շնորհակալություն: Բայց կրկին ուզում եմ ընդգծել, սիրելի հայրենակիցներ, որ այսօր մեր վարակի տարածման հիմնական...

13:30 11/06/2015«Open Democracy»: Нагорно-Карабахская Республика преуспела в своей внешней политике и международных связях«Европа - естественный выбор для нас, потому что мы считаем себя европейцами и разделяем европейские ценности», – сказал недавно избранный депутат парламента НКР Давид Мелкумян.
11:21 11/06/2015В армянском Гюмри появится уникальный парк советских скульптурВ Культурном комплексе солидарности эпох будут собраны установленные в советский период и демонтированные в 1991-1994 гг. скульптуры.
14:29 10/06/2015Опрос: Жители стран НАТО не солидарны в вопросе войны с Россией, но число ненавистников «русских» достигло максимумаКомментируя результаты опроса, The Wall Street Journal отмечает, что, несмотря на охлаждение отношений между Россией и Западом, настроения не столь враждебны.
14:12 09/06/2015Рубен Мелконян: Партия справедливости и развития президента Турции столкнулась с серьезным кризисомПо словам тюрколога, партии придется либо создать коалицию с одной из оппозиционных партий, либо сформировать так называемое правительство меньшинства.
16:03 08/06/2015Эксперт: Бундестаг Германии может обсудить резолюцию о Геноциде армян до второй половины июляОднако под давлением властей Турции в тексте были использованы слова «переселение» и «убийство», отметил Ашот Айруни.
16:05 06/06/2015Президент Армении в рамках фестиваля MIDEM в Каннах получил уникальные предложения от глав авторитетных музыкальных компанийАрмения является почетным гостем на всемирно известном международном фестивале музыкальной индустрии «Мидем» (MIDEM), который проходит в Каннах 5-8 июня.
14:02 06/06/2015Около 200 нарушений Азербайджаном режима перемирия, порядка 2200 выстрелов. Данные Минобороны НКРОтмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной обстановкой на передовой.
16:25 05/06/2015«Наши требования направлены президенту и премьеру Армении». Заявление членов инициативы против повышения цен на светПри этом члены гражданской инициативы заявили, что не сотрудничают ни с одной из политических сил.
15:31 04/06/2015Турецкий теолог: Иран – образец для подражания, а великий имам Хомеини был истинным объединителем исламского мира«Сегодня каждый видит, что многим латиноамериканским странам, таким, как Венесуэла, удается освободиться от американского давления, в том числе, благодаря ориентации на теории имама Хомейни».
14:12 03/06/2015Глава МИД Армении: Азербайджан вновь продемонстрировал свою деструктивную позицию по Карабаху на Рижском саммите«Поживем – увидим, намерен ли Азербайджан изменить свою позицию и проявить более конструктивный подход», – сказал Э.Налбандян.
13:32 02/06/2015Повысятся ли в Армении тарифы на электроэнергию? Ответил глава КРОУ Роберт НазарянКомиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении через неделю, 9 или 10 июня, представит свою позицию относительно повышения тарифов на электроэнергию в республике.
19:02 01/06/2015Земляческий союз «Арцах» обращается с призывом к армянам во всем мире – каждый год проводить неделю семейного отпуска в НКРЗемляческий союз «Арцах» обращается с призывом к армянам во всем мире – периодически посещать Нагорно-Карабахскую Республику, каждый год проводить хотя бы неделю семейного отпуска в НКР.
15:54 01/06/2015Глава МИД Саудовской Аравии: Иран – единственная страна, вмешивающаяся в дела арабских государств, и это недопустимоГлава внешнеполитического ведомства Египта Самех Шокри также отметил, что его страна не одобряет любые попытки «навязать свое влияние региону».
14:37 30/05/2015Еuronews обращает внимание: Турция поставляет оружие и боеприпасы исламистским повстанцам, воюющим против президента СирииПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в середине мая назвал досмотр направлявшегося в Сирию груза «предательством».
12:31 29/05/2015Наблюдавший за выборами в НКР австрийский политик считает несерьезными угрозы АзербайджанаПолитик австрийской Либеральной партии Ханс-Йорг Йеневайн заинтересован вопросом самоопределения наций. Он предложил свои услуги в качестве наблюдателя за парламентскими выборами в НКР.
18:01 28/05/2015Не будь майских побед над турецкой армией в 1918г., Восточную Армению ждала бы участь Западной. Послание президента АрменииС. Саргсян отметил еще одно важное обстоятельство: во время майских битв, прямо на полях сражений, формировалась и рождалась армянская армия.
16:57 28/05/2015Армения должна праздновать запрещенную в советские годы дату создания Первой Республики. Интервью с директором Военного музея МОПосле героических майских сражений под Сардарапатом, Баш-Апараном, Каракилисой образовалась Первая Республика Армения, а армянский народ после 543-летнего перерыва восстановил государственность.
13:34 28/05/2015Глава Минэнерго Армении: «Не думаю, что электроэнергия подорожает на 17 драмов»«В любом случае, повышение тарифов нежелательно ни для кого», – сказал он.
15:57 27/05/2015Киргизия уже через два месяца может стать полноправным членом ЕАЭС. Комментирует Роберт АрутюнянВ рамках договора о ЕАЭС обеспечивается свобода передвижения товаров, услуг, капитала и рабочей силы; проведение скоординированной, согласованной или единой политики в отраслях экономики.
20:41 26/05/2015Посол Т. Христеа: Положительная динамика Рижского саммита передалась процессу развития отношений ЕС-АрменияСостоявшийся 21-22 мая в Риге саммит «Восточного партнерства» показал, что ЕС готов продолжать сотрудничество со странами-участницами данной программы.