12:54 22/06/2020Վանեցյան. «Հայրենիք» կուսակցությունը հանդես է գալիս «Սահմանադրական կարգի վերականգնման կոմիտե» ձևավորելու նախաձեռնությամբ և սկսում է շտապ խորհրդակցություններ«Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի նախագահ Արթուր Վանեցյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ տեղեկացնելով, որ ստեղծված իրավիճակում սկսում են շտապ խորհրդակցություններ։ «Սիրելի´ հայրենակիցներ առիթ ունեցել...
12:49 22/06/2020Դավիթ Հարությունյան. Նախագիծը ստեղծում է սահմանադրական արդարադատությունը կաթվածահար անելու ռիսկ«Փաստինֆո»-ն հրապարակել է արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի դիտարկումները՝ դիտարկումները Սահմանադրության 213-րդ հոդվածի փոփոխության նախագծի վերաբերյալ։ Դավիթ Հարությունյանի...
10:49 22/06/2020ԼՀԿ-ն չի բացառվում, որ չի մասնակցի հակասահմանադրական քննարկմանը«Առավոտյան 9.30 եղել է ԱԺ խորհրդի նիստ, որտեղ իմացանք, որ այսօր ժամը 13.00-ին արտահերթ նիստ է հրավիրված, որի ժամանակ երկրի մայր օրենքը պետք է փոփոխության ենթարկվի»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի...
09:54 22/06/2020Չալաբյան. «Իմ Քայլը» առանձնացել է դատաիրավական ոլորտում իր ձեռնարկած նախաձեռնությունների իրավական տգիտությամբ«Ես համոզված եմ, որ «Իմ Քայլի» նախաձեռնած հերթական արկածախնդրությունը ևս կտապալվի, և նրա 88 «ժրաջան» պատգամավորները վերջապես հանգիստ կթողեն Սահմանադրական դատարանը»։
09:08 22/06/2020Երեմ Սարգսյան. Ծառուկյանի պաշտպանական թիմը դատարանի որոշման որոշ դրույթների հետ անհամաձայնություն ունիԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբան Երեմ Սարգսյանը պնդում է, որ Գագիկ Ծառուկյանի վերաբերյալ քրեական գործը ՀՀ ԱԱԾ-ում անօրինական կարգով է քննվում և որ այն պետք է...
10:41 21/06/2020Վիկտոր Համբարձումյանի որդին՝ Ռոբերտ Քոչարյանին. Ուրախ ենք, որ տգեղ անարդարությունն ավարտվել էԱշխարհռչակ աստղագետ Վիկտոր Համբարձումյանի որդին՝ ակադեմիկոս Ռուբեն Համբարձումյանը նամակ է հղել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ազատության մեջ գտնվելու կապակցությամբ։ 2rd.am-ի փոխանցմամբ,...
15:09 20/06/2020«Հայաստանում էլ կան մարդիկ, որոնք չեն սիրում և ընդունում ՀՀ վարչապետին»Փաշինյանի գտնվելու ժամանակ «ՔՊ» գրասենյակի շենքում դիպուկահարներ էին տեղակայվել
13:14 20/06/2020Ովքեր են վճարել Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի փոփոխության համար անհրաժեշտ գրավը7or.am-ը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, Վերաքննիչ դատարանը որոշում է կայացրել ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը փոխելու մասին։ Սահմանվել է աննախադեպ բարձր՝ 2 միլիարդ դրամ (ավելի քան...
11:14 20/06/2020Ռ. Քոչարյանի գրասենյակ. Շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում աջակցած գործարարներին, բարերարներին, քաղաքացիներինՀՀ 2-րդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակից տեղեկացնում են. «Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ նախատեսված գրավի վճարումից և օրենքով սահմանված բոլոր գործընթացներն ավարտելուց հետո հունիսի 19-ի...
10:13 20/06/2020Թորոսյանը հատո՞ւկ է անում, որ երկրում կորոնավիրուսի համաճարակային վիճակը էլ ավելի վատանա. ՄինասյանԱռողջապահության նախարարի ամեն հերթական որոշում բանական մարդու մոտ ակամայից հարց է առաջացնում՝ արդյոք Արսեն Թորոսյանը հատուկ է անո՞ւմ , որ երկրում կորոնավիրուսի համաճարակային վիճակը էլ ավելի վատանա:...
10:11 20/06/2020Փաստաբան Եփրիկյան. Նախագահ Քոչարյանը տանն էՓաստաբան Վահե Եփրիկյանը հայտնում է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն արդեն տանն է։ «Դե ինչ, սիրելի ընկերնե՛ր, Նախագահ Քոչարյանը տանն է, պայքարս՝ արդարացված, սպասումներս ու նպատակներս՝...
09:21 20/06/2020ԱՀԿ-ն նախազգուշացրել է կորոնավիրուսի համավարակի նոր վտանգավոր փուլի մասինԱշխարհը մտել է կորոնավիրուսային համավարակի տարածման նոր վտանգավոր փուլ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ...
09:00 20/06/2020Բաղրամյանի թոռնուհին 1945թ-ի շքերթից հետաքրքիր դրվագ է բացահայտելԽորհրդային լեգենդար հրամանատարներ Հովհաննես Բաղրամյանը և Ալեքսանդր Վասիլևսկին անձամբ թույլ են տվել կոչումով ավագ Իվան Մորնովին մասնակցել 1945 թվականի հունիսի 24-ին Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում...
20:41 19/06/2020Նիկոլ Փաշինյանի մասին դիտարկվել են բազմաթիվ բացասական հոդվածներ.«Մեդիա պաշտպան»2020 թ-ի հունիսի 8-ից 17-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Այս մասին տեղեկանում ենք նախաձեռնության...
12:16 19/06/2020Փաստաբան. Մեր համոզմամբ, Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ խափանման որևէ միջոցի կիրառման անհրաժեշտություն չկա«Երեկվա դատական ակտի մասին դեռ շատ բան ասել չենք կարող, որովհետև բովանդակությանը ծանոթ չենք, դատական ակտը դեռ չի տրամադրվել»,- լրագրողների հետ բացօթյա հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ երկորդ նախագահ Ռոբերտ...
10:06 19/06/2020Վենետիկի Հանձնաժողովը հրապարակել է խորհրդատվական կարծիք Քր. օր.-ի 300․1 հոդվածի իրավաչափության վերաբերյալԵրեկ երեկոյան հրապարակվել է Եվրոպայի Խորհրդի Վենետիկի Հանձնաժողովի խորհրդատվական կարծիքը ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 300․1 հոդվածի իրավաչափության վերաբերյալ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ երկորրդ նախագահ...
13:22 17/06/2020Փաշինյան. «Բիսեդկաներում» հորդորեք պահպանել հակահամաճարակային կանոններըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Եվս մեկ այդպիսի տաքսի և նորից շնորհակալություն: Բայց կրկին ուզում եմ ընդգծել, սիրելի հայրենակիցներ, որ այսօր մեր վարակի տարածման հիմնական...

16:19 11/07/2012Karine Achemyan: No progress in negotiations because of lack of will on behalf of Azerbaijan“Indeed, withdrawal of snipers from the front line and investigation of contact line incidents would stabilize the situation at the contact line and would help the sides advance."
15:58 10/07/2012Expert: It’s hard to find common language with country whose leader admits to making provocations“Such behavior is typical of non-fully-fledged leaders of non-fully-fledged countries."
14:05 10/07/2012Gagik Minasyan: Azerbaijan is under illusion"One idea runs like a red thread through all these visits: non-use of force or threat of force in Karabakh process."
13:00 09/07/2012Armenian Defense Ministry: Azerbaijan attempting to position itself as victim"With the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group starting regional tour, as well as OSCE Secretary General visiting Baku, Azerbaijan is attempting to position itself as a victim."
16:32 07/07/2012Academician: Primary goal of TV should be to preserve national identity"Armenian TV air lowers education level instead of educating younger generations and helping them reach high artistic level."
16:17 06/07/2012Vahram Sahakyan not beaten, police sayAccording to reports, Vahram Sahakyan’s condition is not so good. Witnesses say “his condition is the result of not beating but rather abuse of something.”
15:31 05/07/2012Hovhannes Sahakyan: Armenian Constitution carries out its function“To solve any problem, every state needs to have strong legislation. Constitution is considered the basis of legislation."
13:42 05/07/2012Serzh Sargsyan: Principal mission of our Constitution is to ensure public solidarity“Our Constitution will serve numerous generations of the Armenian citizens as the magisterial document, which regulates our state, public, political and social life.”
13:59 04/07/2012Armenian Defense Ministry: Azerbaijan reconfirms that Azeri army is instigator of ceasefire violations“The absurd statement by Azerbaijani Defense Ministry spokesman contains a contradiction, because he reconfirms that it is the Azeri army that instigates ceasefire violation incidents."
16:05 03/07/2012Lavrenti Mirzoyan: It’s time to abolish exams"The time will come when an entrant who is able to pay tuition fees can study wherever he wants without any obstacles.”
18:37 02/07/2012Seyran Ohanyan: We expected stricter response from international community"It is obvious that we expected a stricter response, because Azerbaijan moved sabotage actions from Nagorno-Karabakh to Armenia, creating an intolerable precedent."
10:31 02/07/2012‘We will unveil our future plans in due time’ - PAP spokesmanTigran Urikhanyan was asked to comment on Levon Zurabyan's statement that he considers that HAK may cooperate with all opposition forces, including PAP.
19:20 26/06/2012Heinz Fischer visits MatenadaranToday Austrian President Heinz Fischer has visited Matenadaran Institute of Ancient Manuscripts. He was accompanied by his wife Margaret Fischer, Armenian FM Edward Nalbandian and Austrian...
14:51 26/06/2012Tigran Abrahamyan: Azerbaijan not pretending to such role"As to threats of war and the thesis of “powerful Azerbaijan,” I think the time is not far off when it will no longer be possible for Azerbaijan to “feed” its society with such loud statements.”
17:43 22/06/2012Urikhanyan: No bid from Robert Kocharyan to join PAPSpokesman for Prosperous Armenia Party, Tigran Urikhanyan has denied rumors that second President of Armenia, Robert Kocharyan has submitted a bid to join PAP.
18:07 21/06/2012Vazgen Safaryan: Government will be responsible for creating favorable business environment“The rational thing about the program is that the government should invest in the private sector, besides, government-private sector cooperation is highlighted in the program."
15:18 20/06/2012G Melikya: Great Britain pursuing oil interests in AzerbaijanI would like to remind Mister Cameron that defined by the UN Charter the right to self-determination, unlike the right to territorial integrity, is not only a principle, but a goal
14:00 19/06/2012A Zakaryan: Disposition of Armenian side in line with disposition of OSCE MG and international communityAlas, every time we are recording casualties and injuries and this is the price to keep relative peace and border security
12:19 19/06/2012Arsen Karamyan denies resignation rumor“I stay at my job, working as hard as possible,” said the Deputy Minister of Sport.