10:16 15/06/2020Գրասենյակ. Սերժ Սարգսյանն ինստագրամում պաշտոնական էջ չունի«ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ինստագրամում պաշտոնական էջ չունի»։ Հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը՝ արձագանքելով լրագրողների հարցումների։ Հիշեցնենք, որ երեկ Ինսթագրամի...
09:26 15/06/2020Մակրոն. Կորոնավիրուսի դեմ պայքարը չի ավարտվել, բայց առաջին հաղթանակն արդեն նվաճված էՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ կորոնավիրուսի դեմ պայքարը չի ավարտվել՝ չնայած առաջին հաղթանակն արդեն նվաճված է։ Մակրոնը խոստացել է «դասեր քաղել» առողջապահական և տնտեսական...
09:08 15/06/2020Նաիրա Զոհրաբյան. Արթուր Դավթյանը դեռ շանս ունի չկատարելու քաղաքական պատվերՔաղաքական որոշում է կայացվել, որ երեքշաբթի գլխավոր դատախազը մտնի ԱԺ՝ Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու և որպես մեղադրյալ ներգրավելու միջնորդությամբ։ Այս մասին հայտնել է...
14:16 14/06/2020ՀՅԴ. Պահանջում ենք իշխանություններից վերադառնալ քաղաքական պայքարի դաշտՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «Ընդդիմության քաղաքական գնահատականին իշխանությունը հերթական անգամ արձագանքում է ռեպրեսիվ մեթոդներով: Հատկապես հիմա, երբ,...
18:17 13/06/2020Ղազինյանը իրավապահներին ներկայացրել է Փաշինյանի դեմ քրգործ հարուցելու հիմքերը«Մեկ Հայաստան» կուսակցությանը նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարը տապալելու փաստով քրեական գործ հարուցելու միջնորդությունը հունիսի 12-ին պաշտոնապես ներկայացրել է ՀՀ գլխավոր դատախազություն և Հատուկ քննչական...
15:06 13/06/2020Այլընտրանքայն նախագծեր խումբ. Ե՛վ պատճառն է պարզ, և՛ լուծումըԱյլընտրանքայն նախագծեր խումբը տարածած հոդվածում ասված է. «Վարչապետ Փաշինյանն ամբողջությամբ էպատաժային դերում է։ Նա կա՛մ միտումնավոր խաղում է իր ընտրած դերը (թե ինչ պատճառով՝ կերևա առաջիկայում), կամ...
11:59 13/06/2020ԱՆ. Նախարարությունը տվյալների նման բազա չունիԱդրբեջանցի հաքերի կողմից կորոնովիրուսով հիվանդ հայաստանցիների ու նրանց հետ շփում ունեցած հազարավոր մարդկանց տվյալների հրապարակումից հետո Panorama.am-ն առողջապահության նախարարությունից հետաքրքրվեց՝...
11:15 13/06/2020Արցախում 5-րդ ալիքն այլևս չի հեռարձակվի, պատճառը քաղաքական է․ Հարություն ՀարությունյանԱրցախում հունիսի 1-ին մի քանի հեռուստաընկերությունների հեռարձակումը դադարեցվել էր։ Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը տեղեկացրել էր, որ պատճառը տեխնիկական է, «Արցախկապ» ընկերությունը...
20:14 12/06/2020Արցախը հետամուտ է լինելու իր տարածքների՝ Ադրբեջանի կողմից օկուպացիայի դադարեցմանը. ԱՀ ԱԳՆ28 տարի առաջ՝ 1992 թ. հունիսի 12-ին, ադրբեջանական զինված կազմավորումները՝ նախկին սովետական բանակի 23-րդ դիվիզիայի աջակցությամբ, լայնամասշտաբ գրոհ սկսեցին Արցախի Հանրապետության դեմ՝ ծանր զինտեխնիկայի...
11:30 12/06/2020Փաստաբաններ. Արմեն Գևորգյանին հորը մեղադրանք առաջադրելը նրա հրապարակային ելույթների պատասխանն է«75-ամյա հայրիկին մեղադրանք առաջադրելն իշխանությունների պատասխանն է Արմեն Գևորգյանի հրապարակային ելույթներին և գործող կառավարությանը փաստարկված քննադատությանը»,-նման համոզմունք են հայտնել ՀՀ...
10:57 12/06/2020Աշխարհում կանխատեսվում է մանկական աշխատանքի կտրուկ աճԿորոնավիրուսի համավարակի պատճառով ամբողջ աշխարհում միլիոնավոր երեխաները ստիպված սկսելու են աշխատել։ Միևնույն ժամանակ այն երեխաները, որոնք արդեն աշխատում էին, կարող է հայտնվեն ավելի խիստ...
17:13 11/06/2020Հայաստանը մոտ 2 մլրդ 433 մլն դրամ է մուծել միջազգային կազմակերպություններին անդամակցելու դիմաց. Զոհրաբ Մնացականյան2019 թվականի բյուջեի կատարողականի խորհրդարանական լսումների ժամանակ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հայտնեց, որ միջազգային կազմակերպությունների անդամակցության վճարների մասով 2019 թականի...
14:07 11/06/2020ՀՀ-ն համադրում է իր քաղաքականությունը կարևոր գործընկերների հետ. Մնացականյանի պատասխանը՝ Իրանին«Հայաստանի և Իրանի միջև հարաբերություններն ու պաշտոնական երկխոսությունը շատ ակտիվ են, ներառական և կան հստակ ծրագրեր՝ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ...
12:29 11/06/2020Եվրոպական խորհրդարանը մտահոգություն է հայտնել Հայաստան-Արցախ նոր մայրուղու կառուցման վերաբերյալԵվրոպական խորհրդարանում Հայաստան-Ադրբեջան-Վրաստան-ԵՄ պատվիրակության նախագահ Մարինա Կալյուրանդը, Եվրոպական խորհրդարանում Հայաստանի մշատական զեկուցող Տրայան Բասեսկուն և Ադրբեջանի հարցերով մշտական...

11:24 08/05/2015Уорлик, Байден и Пауэр в Вашингтоне приняли участие в посвященной Геноциду армян межрелигиозной молитвеСопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Джеймс Уорлик 7 мая в Национальном соборе Вашингтона принял участие в посвященной Геноциду армян межрелигиозной молитве.
16:56 07/05/2015Заявление МГ ОБСЕ по итогам парламентских выборов в НКР – прогресс в вопросе признания Арцаха. Комментарий А. АрешеваПо словам эксперта, примечательны не только последовавшие за выборами в НКР нервные заявления Баку...
18:40 06/05/2015Избирательная ксенофобия Ильхама Алиева и вымышленные героиВ преддверии Дня Победы азербайджанская пропаганда, возглавляемая и руководимая лично президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, оказалась в зоне турбулентности.
12:03 06/05/2015Парламентские выборы в НКР были прозрачными и соответствовали международным стандартам. Комментарии американских наблюдателейВ свою очередь представитель администрации округа Санта-Круз (Калифорния) Гейл Пэлери отметила, что выборы прошли в справедливой, безопасной атмосфере.
16:54 05/05/2015Американский аналитик: Все группы лоббистов в США заинтересованы в решении ядерной проблемы ИранаПо его словам, разрешение ядерной проблемы Ирана может подготовить почву для большего сотрудничества между Тегераном и Вашингтоном.
16:38 04/05/2015В. Саркисян: Задача информирования в вопросе Геноцида армян выполнена, реакция превзошла ожидания«Мероприятия продолжатся до 24 апреля 2016 года. Существует четкая программа культурных, политических мероприятий».
13:25 04/05/2015Депутат Европарламента: Выборы в НКР по уровню превзошли избирательные процессы в ряде стран Европы«В Нагорном Карабахе мы не увидели ничего хотя бы близкого к ситуации, сложившейся в Азербайджане».
14:05 02/05/2015Около 400 нарушений Азербайджаном режима перемирия, свыше 7000 выстрелов. Данные Минобороны НКРПередовые подразделения Армии обороны НКР дали адекватный ответ на наступательные действия противника, продолжив уверенно нести боевое дежурство.
17:08 01/05/2015Вице-спикер Европарламента отметил необходимость заключения Брюсселем и Ереваном спецсоглашения об экономическом сотрудничествеПредставляем интервью Panorama.am с вице-председателем Европейского парламента Ричардом Чарнецки, который принимал участие в глобальном форуме «Против преступления геноцида» в Ереване.
13:01 01/05/2015Спецпредставитель ЕС: Последствия возобновления карабахской войны – непредсказуемыПо его словам, без взаимных компромиссов решение конфликта вряд ли возможно, и необходимо продолжать работу гражданских обществ в Армении, Азербайджане и в Карабахе.
15:36 30/04/2015Российская правозащитница: С помощью операции «Кольцо» власти Азербайджана стремились очистить Карабах от армянРусская писательница Инесса Буркова – одна из тех немногих правозащитников, благодаря которым правда о трагедии армянских сел Арцаха, депортированных азербайджанским ОМОНом в ходе операции «Кольцо»,...
14:22 30/04/2015Еврокомиссар Й. Хан: Позиция Турции в вопросе Геноцида армян усложнит ее присоединение к ЕСНападки Анкары на европейские страны, называющие резню армян в Османской империи 1915 года геноцидом, усложнят реализацию амбиций Анкары по вступлению в Евросоюз, отметил он.
12:22 30/04/2015Армяне имеют право вернуть свои законные владения. Адам Шифф об иске Киликийского католикосата в КС ТурцииКатоликосат Великого Дома Киликийского 28 апреля обратился в Конституционный суд Турции с иском о возврате имущества исторической резиденции католикосата в городе Сис.
14:09 29/04/2015Александр Лукашенко: Страны ЕАЭС должны срочно договориться о защите своих производителейОн привел примеры, когда импортная продукция ввозится в ущерб собственным производствам.
12:43 28/04/2015Спикер Госдумы: Пришло время для консультаций об интеграции Евросоюза и ЕАЭСПо его мнению, консультации между ЕС и ЕАЭС необходимо начинать сейчас не только потому, что подобные вопросы решаются десятилетиями.
12:47 27/04/2015Глава МИД Армении: Язык международного сообщества непонятен Турции«Если весь мир говорит на языке, который Анкара не понимает, то возможно, проблема в самой Анкаре», – сказал Э.Налбандян.
11:34 27/04/2015Público: Геноцид армян был разработанным планом с расистскими мотивамиАвтор указывает на то, что историки разных национальностей, обстоятельно изучив Армянский вопрос, пришли к единому выводу – Геноцид армян не был последствием Первой мировой войны.
10:33 27/04/2015Армянская община упрекнула президента Израиля в непризнании Геноцида армянПрезидент Израиля Реувен Ривлин принял в воскресенье, 26 апреля, в своей иерусалимской резиденции представителей многочисленной армянской общины страны и услышал от них упреки в нежелании еврейского...
13:58 25/04/2015Глава Союза армян Украины В. Шатворян: Повышение уровня информированности будет способствовать признанию Геноцида армянПодготовка к 100-й годовщине Геноцида армян стала приоритетом в деятельности Союза армян Украины в 2014-2015 годах.
13:21 24/04/2015Президент Франсуа Олланд: Признание Геноцида армян – акт мира, Франция будет бороться с политикой отрицанияПрезидент Франции Франсуа Олланд в мемориальном комплексе «Цицернакаберд» в Ереване принял участие в церемонии поминовения жертв Геноцида армян в Османской империи 1915г.