12:19 17/06/2020Մելքումյան. Եթե այս տեմպերով շարունակվի, օգոստոսին երկրում կլինի իսպառ կոլապսային վիճակ«Մինչև կորոնավիրուսային իրավիճակի արձանագրումը հայտարարվում էր, թե այս երկրում տնտեսական հեղափոխություն է եղել, սակայն կյանքը ցույց տվեց, որ դրա արդյունքում որևէ դիմադրողականություն մեր երկրի...
12:12 17/06/2020ԲՀԿ-ն նախաձեռնում է և՛ քննիչ հանձնաժողով ստեղծել և՛ ՍԴ դիմել. Տոնոյան«Մենք արձանագրում ենք օրեցօր վատթարացող դեպքեր»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանը՝ անդրադառնալով կորոնավիրուսի տարածման տեմպերին։ Նրա խոսքով, մենք ոչ միայն...
11:52 17/06/2020Թուրքիան Հայաստան և Հունաստան ներխուժման ծրագրեր է մշակել․ Nordic MonitorԹուրքիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը մշակել է Հունաստան և Հայաստան ներխուժման ծրագիր: Համապատասխան գաղտնի փաստաթուղթը հայտնաբերվել է 2016 թվականին Թուրքիայում ռազմական հեղաշրջման փորձի մասին գործի...
11:34 17/06/2020Կեսգիշերից հետո հիմնի պարտադիր հնչեցումը օրենքից պետք է հանվի. ՀՌԱՀ նախագահ«Որևէ նկատողություն անգամ սահմանված չէ՝ օրհներգը առավոտյան ժամը վեցին և կեսգիշերին չհրապարակելու համար»,- խորհրդարանում ասաց Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի (ՀՌԱՀ) նախագահ Տիգրան Հակոբյանը՝...
11:01 17/06/2020Արդյո՞ք հանրային հեռուստատեսությունն ապահովում է քաղաքական բազմակարծություն. Սամսոնյան«Մենք խոսում ենք ոչ թե իշխանության և ընդդիմության ներկայացուցիչների հավասարության մասին, այլ խոսում ենք կարծիքների բազմազանության մասին»,- խորհրդարանում ասաց Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի...
10:47 17/06/2020Հայաստանում բանկային վնասաբեր ծրագրերի ենթարկվածների բաժինն ավելի քան կրկնապատկվել էՀայաստանում համակարգիչների օգտատերերի 1,1%-ը 2020-ի հունվար-մարտին ենթարկվել է բանկային վնասաբեր ծրագրերի գրոհների այն դեպքում, երբ Վրաստանում այդ ցուցանիշը կազմել է 0,9%, իսկ Ադրբեջանում՝ 1,4%։ Նման...
10:37 17/06/2020Հարութ Սասունյան. Հայոց պատրիարքն առաջարկում է հունական եկեղեցին բացել քրիստոնեական և մահմեդական պաշտամունքի համարՈւզում ենք եզրափակել՝ մեր հույն բարեկամներին վստահեցնելով, որ Հայոց պատրիարքի տհաճ հայտարարությունը չի ներկայացնում հայ ժողովրդի ցանկությունները:
09:21 17/06/2020ԱՀԿ-ն ողջունում է կորոնավիրուսի դեմ դեքսամետազոնի կիրառման նախնական արդյունքներըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) ողջունում է Միացյալ Թագավորության կլինիկական փորձաքննության նախնական արդյունքները, որոնք ցույց են տալիս, որ դեքսամետազոն դեղամիջոցը, որը...
09:18 17/06/2020Հայաստանն ապահովել է ֆինանսական թափանցիկության պայմանները. ԱՄՆ ՊետդեպարտամենտԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտը հրապարակել է 2020 թվականի ֆինանսական թափանցիկության մասին ամենամյա զեկույցը: Զեկույցը կազմելիս հաշվի է առնվում այն հանգամանքը, թե արդյոք տվյալ երկրի կառավարությունը կատարել է...
00:00 17/06/2020Ոստիկանապետի հանձնարարությունը՝ ԱԱԾ դիմաց լրագրողների հետ կապված միջադեպի կապակցությամբՀՀ ոստիկանությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասված է. «Այսօր Ազգային անվտանգության ծառայության շենքի մոտ կատարվող իրադարձությունները լուսաբանող լրագրողները դժգոհել են ոստիկանության...
23:49 16/06/2020«Մեդիա պաշտպան». Իշխանությունը լրագրողներին լռեցնելու համար օգտագործում է ոստիկանությանը« Լրագրողների նկատմամբ կիրառված բռնության դեպքով դիմելու ենք միջազգային կառույցներին։ Հարցը բարձրացնելու ենք միջազգային իրավապաշտպան կառույցների հարթակում»։
18:49 16/06/2020Նաիրա Զոհրաբյան. Հիմա պետք է գնա քաղաքական առողջ ուժերի կոնսոլիդացիա«Նույն դատախազը, որը ժամանակին ուզում էր Նիկոլ Փաշինյանին զրկել պատգամավորական անձեռնմխելիությունից՝ կատարելով նախորդ իշխանության պատվերը, հիմա էլ կատարում է այս իշխանության պատվերը՝ զրկելով Գագիկ...
18:15 16/06/2020ՀՀ քաղաքացիների համար պարտադիր է դառնում անձը հաստատող փաստաթղթի կրումը.ՓաշինյանՀամաճարակային վիճակը շարունակում է մնալ լարված, 425 նոր հաստատված դեպք և 9 մահ: Այս մասին պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Վարչապետը նաև տեղեկացրեց, որ...
17:40 16/06/2020Ըստ դատախազի՝ Ծառուկյանի զգալի ֆինանսական կարողությունը կարող է բացասաբար անդրադառնալ գործի քննության վրաՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ ներկայացնելով իր միջնորդության հիմնավորումները, հայտարարեց, որ նախաքննությամբ ձեռք են բերվել բավարար ապացույցների համակցություն, որով հիմնավորվում է, որ Գագիկ...
16:42 16/06/2020Նաիրա Զոհրաբյանը ԱԺ դահլիճում դատախազին փոխանցել է հաղորդում հանցագործության մասին«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը Նաիրա Զոհրաբյանը խորհրդարանում ունեցած իր ելույթի ժամանակ հայտնեց, որ սկսում են ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց։...
13:25 16/06/2020«Ե՞րբ եք ապօրինի ծխախոտ, ադամանդ, արտահանած պատգամավորներին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով գալու ԱԺ»«Նոր Հայաստան, հին բարքեր»,- խոհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը՝ անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնխելիությունից զրկելու միջնորդությանը։...
11:01 16/06/2020Գլխավոր դատախազն ԱԺ-ում ներկայացրեց Գագիկ Ծառուկյանին մեղադրանք առաջադրելու միջնորդությունը«Միջնորդում եմ՝ համաձայնություն տալ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն, վերջինիս որպես մեղադրյալ ներգրավվելուն և մեղադրանք առաջադրելուն»,- խորհրդարանում ասաց ՀՀ...
12:33 15/06/2020ԱԱԾ-ն՝ «Օնիրա Քլաբ»-ի ու «Շանգրի Լա»-ի մասինԱզգային անվտանգության ծառայության ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված համալիր օպերատիվ-հետախուզական արդյունավետ միջոցառումների, ինչպես նաև ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտի...
10:42 15/06/2020Մարտին Գալստյան. Բոլոր ջանքերը ներդրվելու են, որպեսզի երկրում պահպանվի մակրոկայունությունըՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կենտրոնական բանկի աշխատակազմին է ներկայացրել ԿԲ նորընտիր նախագահ Մարտին Գալստյանին։

12:51 26/05/2015Замсекретаря Совета безопасности России: Решение о поставках в Иран С-300 принято, но время еще не наступилоВ апреле 2015 года президент РФ Владимир Путин подписал указ, которым снял запрет на поставку систем С-300 в Иран.
15:19 25/05/2015Глава МИД России С. Лавров: Есть реальная база для достижения договоренностей по карабахской проблемеОн заявил о необходимости перевести понимания по решению нагорно-карабахского вопроса на язык формулировок.
12:05 23/05/2015Грант Мелик-Шахназарян: Армении удалось доказать прагматизм своей позиции, сделать свой выбор понятным для ЕС«Как в ЕАЭС, так и в ЕС понимают, что необходима площадка для обеспечения политических и экономических контактов, и Армения представляет заявку на то, чтобы стать этой площадкой», - заявил политолог.
13:10 22/05/2015Д.Санасарян: От моего имени был создан фальшивый аккаунт и распространялись заявления в азербайджанских СМИОтметим, что это уже не первый случай, когда азербайджанская пропаганда пытается с помощью фейк-аккаунтов известных в Армении личностей распространять дезинформацию.
18:06 21/05/2015По делу о покушении на губернатора Сюникской области Армении С. Хачатряна допрошен бизнесмен Тигран КарапетянВ рамках уголовного дела по факту покушения на главу Сюникской области Армении Сурена Хачатряна был вызван в соответствующее следственное отделение и допрошен бизнесмен, директор горисской компании...
12:01 21/05/2015Ангела Меркель: Евросоюз уважает решение Армении, которая ищет более тесное экономическое сотрудничество с Россией, ЕАЭСПри этом канцлер ФРГ отметила, что смягчение визового режима в отношении Украины и Грузии со стороны ЕС пока невозможно.
12:32 20/05/2015Т.Манасерян: Повышение тарифов на электроэнергию в Армении неоправданно«Считаю, что все расходы, которые включены в стоимость электроэнергии, не являются оправданными и нуждаются в изучении», – сказал экономист.
16:27 19/05/2015Кошмар наяву для жителей города Рамади в Ираке… Мировые СМИ пишут о варварствах боевиков «Исламского государства»«США пока еще не решили, применят ли они свою авиацию для поддержки шиитских ополчений, которых, в свою очередь, поддерживает Иран», – говорится в статье ВВС.
15:46 18/05/2015«Кавказовед»: В Нагорном Карабахе уважительно относятся к русской культуре и языкуИ в этом плане Нагорно-Карабахская Республика могла бы стать примером для многих признанных государств постсоветского пространства.
14:50 16/05/2015Минобороны НКР: Армянские военнослужащие дали адекватный ответ наступательным действиям ВС АзербайджанаВ период с 10 по 16 мая передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций около 6000 выстрелов.
14:01 15/05/2015Сотрудники ереванского завода «Наирит» продолжают сидячий пикет у здания правительства АрменииСотрудники ереванского завода «Наирит», начавшие 14 мая двухдневный сидячий пикет у здания правительства Армении, провели ночь под дождем.
12:55 15/05/2015«The Quietus»: Выступление Армении на «Евровидении-2015» – это манифест потомков жертв Геноцида армянК 100-й годовщине Геноцида армян, который рассеял их по всему миру, представители армянской диаспоры объединились, чтобы представить страну на конкурсе песни «Евровидение -2015», пишет британский сайт
13:00 14/05/2015«Нас ждут новые победы». Овик Абраамян о присуждении «Золотого льва» Венецианской биеннале АрменииПо его словам, большая честь, что национальный павильон Армении удостоился главного приза Венецианской биеннале, и вдвойне важно, что это произошло именно в этом году.
18:27 13/05/2015Глава Минэнерго Армении уверен в обоснованности заявок о повышении цен на электроэнергиюНа сколько в конечном итоге повысятся тарифы на электроэнергию, решит Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении после проведения соответствующих исследований и обсуждения...
15:50 13/05/2015«Джон Керри поехал в Россию, но получил только картошку». Американская пресса комментирует визит госсекретаря США в СочиСогласно обзору ВВС, прорывов от встречи Керри с Лавровым и Владимиром Путиным никто и не ждал.
11:07 12/05/2015«Многослойный, богатый, глубокий проект». Р.Аревшатян об экспозиции армянского павильона на Венецианской биенналеНа 56-ой Венецианской биеннале, в которой принимают участие 53 страны, национальный павильон Армении удостоился главного приза – «Золотого льва».
15:57 11/05/2015Отсутствие политической подоплеки или политической воли? Власти Москвы отказались увековечить память оппозиционера Б. Немцова«Но что касается Немцова, то это не смерть, а политическое убийство, которое приравнивается к теракту, и вполне можно было принять решение».
12:01 09/05/2015Около 350 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия, свыше 5000 выстрелов. Данные Минобороны НКРПередовые подразделения Армии обороны НКР владеют обстановкой на передовой, продолжая уверенно нести боевое дежурство.
10:04 09/05/2015Для спасшегося от Геноцида армянского народа Победа открыла реальные и широкие возможности. Послание президента Армении к 9 маяС символичным совпадением в этот же майский день 1992 года был освобожден старинный армянский город-крепость Шуши.
14:50 08/05/2015США должны ставить ценности выше интересов. Встреча президента Армении с редакционным советом The Washington PostЧлен редакционного совета The Washington Post, один из редакторов издания Фред Хайат в своем блоге поделился впечатлениями от встречи с президентом РА.