12:19 17/06/2020Մելքումյան. Եթե այս տեմպերով շարունակվի, օգոստոսին երկրում կլինի իսպառ կոլապսային վիճակ«Մինչև կորոնավիրուսային իրավիճակի արձանագրումը հայտարարվում էր, թե այս երկրում տնտեսական հեղափոխություն է եղել, սակայն կյանքը ցույց տվեց, որ դրա արդյունքում որևէ դիմադրողականություն մեր երկրի...
12:12 17/06/2020ԲՀԿ-ն նախաձեռնում է և՛ քննիչ հանձնաժողով ստեղծել և՛ ՍԴ դիմել. Տոնոյան«Մենք արձանագրում ենք օրեցօր վատթարացող դեպքեր»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանը՝ անդրադառնալով կորոնավիրուսի տարածման տեմպերին։ Նրա խոսքով, մենք ոչ միայն...
11:52 17/06/2020Թուրքիան Հայաստան և Հունաստան ներխուժման ծրագրեր է մշակել․ Nordic MonitorԹուրքիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը մշակել է Հունաստան և Հայաստան ներխուժման ծրագիր: Համապատասխան գաղտնի փաստաթուղթը հայտնաբերվել է 2016 թվականին Թուրքիայում ռազմական հեղաշրջման փորձի մասին գործի...
11:34 17/06/2020Կեսգիշերից հետո հիմնի պարտադիր հնչեցումը օրենքից պետք է հանվի. ՀՌԱՀ նախագահ«Որևէ նկատողություն անգամ սահմանված չէ՝ օրհներգը առավոտյան ժամը վեցին և կեսգիշերին չհրապարակելու համար»,- խորհրդարանում ասաց Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի (ՀՌԱՀ) նախագահ Տիգրան Հակոբյանը՝...
11:01 17/06/2020Արդյո՞ք հանրային հեռուստատեսությունն ապահովում է քաղաքական բազմակարծություն. Սամսոնյան«Մենք խոսում ենք ոչ թե իշխանության և ընդդիմության ներկայացուցիչների հավասարության մասին, այլ խոսում ենք կարծիքների բազմազանության մասին»,- խորհրդարանում ասաց Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի...
10:47 17/06/2020Հայաստանում բանկային վնասաբեր ծրագրերի ենթարկվածների բաժինն ավելի քան կրկնապատկվել էՀայաստանում համակարգիչների օգտատերերի 1,1%-ը 2020-ի հունվար-մարտին ենթարկվել է բանկային վնասաբեր ծրագրերի գրոհների այն դեպքում, երբ Վրաստանում այդ ցուցանիշը կազմել է 0,9%, իսկ Ադրբեջանում՝ 1,4%։ Նման...
10:37 17/06/2020Հարութ Սասունյան. Հայոց պատրիարքն առաջարկում է հունական եկեղեցին բացել քրիստոնեական և մահմեդական պաշտամունքի համարՈւզում ենք եզրափակել՝ մեր հույն բարեկամներին վստահեցնելով, որ Հայոց պատրիարքի տհաճ հայտարարությունը չի ներկայացնում հայ ժողովրդի ցանկությունները:
09:21 17/06/2020ԱՀԿ-ն ողջունում է կորոնավիրուսի դեմ դեքսամետազոնի կիրառման նախնական արդյունքներըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) ողջունում է Միացյալ Թագավորության կլինիկական փորձաքննության նախնական արդյունքները, որոնք ցույց են տալիս, որ դեքսամետազոն դեղամիջոցը, որը...
09:18 17/06/2020Հայաստանն ապահովել է ֆինանսական թափանցիկության պայմանները. ԱՄՆ ՊետդեպարտամենտԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտը հրապարակել է 2020 թվականի ֆինանսական թափանցիկության մասին ամենամյա զեկույցը: Զեկույցը կազմելիս հաշվի է առնվում այն հանգամանքը, թե արդյոք տվյալ երկրի կառավարությունը կատարել է...
00:00 17/06/2020Ոստիկանապետի հանձնարարությունը՝ ԱԱԾ դիմաց լրագրողների հետ կապված միջադեպի կապակցությամբՀՀ ոստիկանությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասված է. «Այսօր Ազգային անվտանգության ծառայության շենքի մոտ կատարվող իրադարձությունները լուսաբանող լրագրողները դժգոհել են ոստիկանության...
23:49 16/06/2020«Մեդիա պաշտպան». Իշխանությունը լրագրողներին լռեցնելու համար օգտագործում է ոստիկանությանը« Լրագրողների նկատմամբ կիրառված բռնության դեպքով դիմելու ենք միջազգային կառույցներին։ Հարցը բարձրացնելու ենք միջազգային իրավապաշտպան կառույցների հարթակում»։
18:49 16/06/2020Նաիրա Զոհրաբյան. Հիմա պետք է գնա քաղաքական առողջ ուժերի կոնսոլիդացիա«Նույն դատախազը, որը ժամանակին ուզում էր Նիկոլ Փաշինյանին զրկել պատգամավորական անձեռնմխելիությունից՝ կատարելով նախորդ իշխանության պատվերը, հիմա էլ կատարում է այս իշխանության պատվերը՝ զրկելով Գագիկ...
18:15 16/06/2020ՀՀ քաղաքացիների համար պարտադիր է դառնում անձը հաստատող փաստաթղթի կրումը.ՓաշինյանՀամաճարակային վիճակը շարունակում է մնալ լարված, 425 նոր հաստատված դեպք և 9 մահ: Այս մասին պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Վարչապետը նաև տեղեկացրեց, որ...
17:40 16/06/2020Ըստ դատախազի՝ Ծառուկյանի զգալի ֆինանսական կարողությունը կարող է բացասաբար անդրադառնալ գործի քննության վրաՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ ներկայացնելով իր միջնորդության հիմնավորումները, հայտարարեց, որ նախաքննությամբ ձեռք են բերվել բավարար ապացույցների համակցություն, որով հիմնավորվում է, որ Գագիկ...
16:42 16/06/2020Նաիրա Զոհրաբյանը ԱԺ դահլիճում դատախազին փոխանցել է հաղորդում հանցագործության մասին«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը Նաիրա Զոհրաբյանը խորհրդարանում ունեցած իր ելույթի ժամանակ հայտնեց, որ սկսում են ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց։...
13:25 16/06/2020«Ե՞րբ եք ապօրինի ծխախոտ, ադամանդ, արտահանած պատգամավորներին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով գալու ԱԺ»«Նոր Հայաստան, հին բարքեր»,- խոհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը՝ անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին անձեռնխելիությունից զրկելու միջնորդությանը։...
11:01 16/06/2020Գլխավոր դատախազն ԱԺ-ում ներկայացրեց Գագիկ Ծառուկյանին մեղադրանք առաջադրելու միջնորդությունը«Միջնորդում եմ՝ համաձայնություն տալ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն, վերջինիս որպես մեղադրյալ ներգրավվելուն և մեղադրանք առաջադրելուն»,- խորհրդարանում ասաց ՀՀ...
12:33 15/06/2020ԱԱԾ-ն՝ «Օնիրա Քլաբ»-ի ու «Շանգրի Լա»-ի մասինԱզգային անվտանգության ծառայության ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված համալիր օպերատիվ-հետախուզական արդյունավետ միջոցառումների, ինչպես նաև ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտի...
10:42 15/06/2020Մարտին Գալստյան. Բոլոր ջանքերը ներդրվելու են, որպեսզի երկրում պահպանվի մակրոկայունությունըՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կենտրոնական բանկի աշխատակազմին է ներկայացրել ԿԲ նորընտիր նախագահ Մարտին Գալստյանին։

17:14 18/06/2012Expert: News on committee closure cheating stepIt may become a new structure with new and different approaches and demands
14:37 18/06/2012D Babayan: Either Azerbaijani official is unaware or deliberately distorts factsBabayan said Azerbaijan is committed to destabilize the situation and does it in any way
14:49 16/06/2012H Sahakyan to assume office if Party leader considers it rightMember of Council of the Republican Party of Armenia Hovhannes Sahakyan neither rejects the rumors about his appointment as RPA faction secretary nor approves.
14:44 15/06/2012Expert: Azerbaijan threatens to continue provocations“Official Baku not only steps back from its agreements but also sets new preconditions, something that contradicts the logic of peacefully negotiated settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.”
16:13 14/06/2012Expert says Azerbaijan hopeful to extort concessions from WestAzerbaijan is eager to show it has a significant role in the region and is hopeful to extort concessions from the West, Candidate of Historical Sciences Edgar Hovhannisyan said in a news conference.
16:04 13/06/2012A Davtyan: Azerbaijan aborts idea of investigation mechanisms“The Armenian and Azerbaijani sides have different expectations and approaches, that’s why investigation mechanisms for the incidents occurring on the line of contact are still failed.
12:25 12/06/2012OSCE Chairperson-in-Office strongly condemns recent violent incidentsHowever, in order to make progress towards resolving this long-standing conflict, the sides should further advance their work on the general principles of a resolution
16:33 11/06/2012D Babayan: Azerbaijan became slave of its policy“It’s almost a tradition that during the visits of foreign senior officials to the region, Azerbaijan behaves that way.
12:21 11/06/2012NKR Parliament urges international community to recognize independence of ArtsakhPeople of Nagorno-Karabakh are determined to defend its territorial integrity and to strengthen its independent and self-determined state
18:29 09/06/2012Seyran Ohanyan holds consultation meeting in TavushDefense Minister Seyran Ohanyan visited Tavush region on June 7-8, Defense Ministry’s press office reported.
11:10 09/06/2012Karakhanyan: State caring about regional stability would not keep border closedGul is urged to ratify the Armenian-Turkish protocols and to recognize the Armenian Genocide
14:23 07/06/2012Karen Avagyan: Turkey’s unfounded statements unintelligible to West also"Turkey must show political will, stay loyal to its commitments and ratify the Armenian-Turkish protocols," said the Republican MP.
13:09 07/06/2012S Hasratyan urges Azerbaijan to remember bitter experience of past“The duration and the efficiency of military operations are not defined by the statements, but in the battle field,” NKR Defense Army spokesman Senor Hasratyan told Panorama.am remarking on a...
11:28 07/06/2012Serzh Sargsyan: Actions against RA and Artsakh won’t remain unanswered“Loss of each Armenian soldier is the loss of our whole nation. We all mourn the death of our soldiers, together with the families of the victims. Regarding the response given to the rival, nothing...
16:31 06/06/2012Military expert: Army meets its duties“Commensurate actions are carried out and the rival’s assaults are failed. Hence, yes, the army meets its duties,” military expert Arthur Petrosyan told Panorama.am The expert said it’s strange that...
14:34 06/06/2012G Minasyan: Baku trying to convince Karabakh conflict not frozenMrs Clinton’s statement cause hysteria in Azerbaijan, since it broke Azerbaijan’s efforts or intentions to settle the conflict through increasing military revenues, investments
19:12 05/06/2012Expert says Baku raffling blackmail card“Obviously Azerbaijan’s attacks and U.S. Secretary of State Clinton’s visit did not accidentally coincided. I guess the incident should be observed in the context of certain political calculations...
11:25 05/06/2012Members of Congress condemn latest Azeri attackMembers of Congress urged Secretary Clinton to issue a clear and unequivocal rebuke of Azerbaijani aggression
17:04 04/06/2012Tough situation of Armenian-Turkish protocols conditioned by Azerbaijan’s interference“The role of mass media in the modern phase of Armenian-Turkish relations” round table discussion was held today by the initiative of Yerevan press club and Eurasia Cooperation Foundation.
12:09 04/06/2012Azerbaijani diversion attacks to continue until international community takes steps towards their suspension - expert"Azerbaijan tries to aggravate the situation at the line of contact, with regional situation remaining unstable due to Azerbaijan’s policy," military expert Samvel Petrosyan told Panorama.am.