17:36 04/06/2020Արա Բաբլոյան. Պետք է շատ արագ կրկնապատկվի Առողջապահության բյուջենԱռողջապահության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին նախագահ, Արաբկիր բժշկական համալիրի գիտական ղեկավար, պրոֆեսոր Արա Բաբլոյանի համոզմամբ, առողջապահական համակարգի շարունակական աշխատանքի համար այս պահին...
16:35 04/06/2020Արմեն Մուրադյան. Խնդիրը կա, պահանջվում է լինել աչալուրջ, լինել ծայրահեղ պրոֆեսիոնալ«Կորոնավիրոսի ժամանակ պետք է հստակ տարբերակել մահաբերության և մահացության ցուցանիշը։ Այսօրվա դրությամբ մահաբերության ցուցանիշն աճում է, բայց խայտառակ չէ»,- Երևանի պետական բժշկական համալսարանի...
15:25 04/06/2020Հայ գիտնականների ստեղծած «Բիօքսիլ 2»-ը` կորոնավիրուսոտ տարածքների ախտահանման միջոցՀՀ ԳԱԱ Ա.Բ. Նալբանդյանի անվան քիմիական ֆիզիկայի ինստիտուտում հիմնարար գիտելիքների հիման վրա ստեղծվել է նոր սերնդի նյութ` «Բիօքսիլ 2», որը կարող է հաջողությամբ օգտագործվել COVID-19-ի դեմ պայքարում...
15:20 04/06/2020Ս. Գրիգորյան. Կառավարությունը ձախողել է գազի գնի վերանայման բանակցություններըGPARTNERS իրավաբանական ընկերության ղեկավար Սարգիս Գրիգորյանն իր հոդվածում գրում է. «Տևական ժամանակ է` Կառավարության ներկայացուցիչները փորձում են բանակցել գազի գնի վերանայման հարցը, սակայն կարծես թե...
15:14 04/06/20205-րդ ալիքի տնօրեն. Այս գործողությունը նախապես կազմակերպված է եղել5-րդ ալիք հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում պնդում է՝ Արցախում իր ղեկավարած հեռուստաընկերության հեռարձակման դադարեցումը պայմանավորված չէ տեխնիկական...
15:50 03/06/2020Հրաչյա Սարիբեկյան. Ազգային գրադարանի առցանց շտեմարաններն արդեն հասանելի ենՀայաստանի ազգային գրադարանի առցանց շտեմարաններն արդեն հասանելի են։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց գրադարանի տնօրենի պաշտոնակատար Հրաչյա Սարիբեկյանը՝ հիշեցնելով, որ այդ մասին խոստացել էին...
14:59 03/06/2020Որոնումներ՝ հասկանալու համար COVID-19-ի կապը Կավասակի հիվանդության հետCOVID-19-ի համաճարակի տարածման պայմաններում առողջապահական կազմակերպությունները հայտարարում էին, որ այն առավելապես վտանգավոր է տարեցների, մի շարք քրոնիկ հիվանդություններ ունեցող մարդկանց համար և պակաս...
14:47 03/06/2020Տաթևիկ Ռևազյան. Որոշման փոփոխության հարցը կարող է քննարկվել 2022 թ. նոյեմբերինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռավար ռեժիմով կառավարությունում խորհրդակցություն է անցկացրել Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտի ներկա իրավիճակի և զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ: Քննարկմանը...
14:15 03/06/2020Ինչպե՞ս տան պայմաններում խնամել COVID-19-ով վարակված մեծահասակին ու երեխային«Տնային պայմաններում բժշկական օգնություն և սպասարկում են ստանում շատ թեթև կամ անախտանիշ կորոնավիրուսով վարակված պացիենտները, որոնք անմիջապես, հնարավորություն սահմաններում, եթե տվյալ տնային...
11:30 03/06/2020Արտահերթ նիստով և՞ս հնարավոր է ՍԴ դատավորներին նշանակել. Մելքումյան«Առաջարկում ենք ԱԺ-ի կողմից պաշտոնների նշանակման գործընթացը կարգավորել»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը՝ ներկայացնելով «ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական...
10:48 03/06/2020Փաշինյան. Եվ եթե մեղավոր է կառավարությունը, մեղավոր է նաև ժողովուրդը«Երեկվանից, երբ ֆլեշմոբային գործողություններ առաջարկեցի և սկսեցի, տարբեր մեկնաբանությունների արժանացավ, ընդհուպ որ մենք կամ ես հիմա մեղավորներ ենք փնտրում ստեղծված իրավիճակի համար»,- ֆեյսբուքյան...
10:25 03/06/2020Հայաստանում 4 տարեկան երեխայի մոտ Կավասակիի սինդրոմ է արձանագրվելՆա ունեցել է անախտանիշ կորոնավիրուսային հիվանդություն:
09:33 03/06/2020Հարութ Սասունյան. Թուրքիան փորձում է տիրանալ Երուսաղեմի հայկական կալվածքներին2020 թ․ փետրվարի 13-ին «Հրեական մամուլ» շաբաթաթերթի (The Jewish Press) հոդվածը բացահայտել է Թուրքիայի կառավարության գործունեությունը՝ Երուսաղեմի հայկական և քրիստոնեական թաղամասերին տիրանալու մասին։...
09:12 03/06/2020Հակոբ Ճաղարյան. ՔԱԿ-ի անամոթ երեսիցՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ավիացիոն հարցերով նախկին խորհրդական Հակոբ Ճաղարյանը, մեկնաբանելով Եվրահանձնաժողովի որոշումը, գրում է.
22:20 02/06/2020ՀՀ-ում գրանցված ավիաընկերությունները շարունակելու են չվերթեր իրականացնել դեպի այլ պետություններ. ՔԳԱՎՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն տեղեկացնում է. «Մայիսի 12-ին տեղի է ունեցել Եվրոպական թռիչքային անվտանգության թիմի նիստը, որի արդյունքում այս տարվա փետրվարին կատարված ԵՄ գնահատման այցի...
18:18 02/06/2020Եվրահանձնաժողովի որոշմամբ՝ Հայաստանում հավաստագրված բոլոր ավիաընկերությունների մուտքն արգելվեց ԵՄ երկինքԵվրահանձնաժողովն այսօր թարմացրել է ԵՄ օդային անվտանգության ցուցակը, որով հաստատվել է մի շարք երկրների ավիաընկերությունների ցանկը, որոնց թռիչքներն արգելվում են Եվրոպական Միության ներսում։ Որոշումն...
12:42 02/06/2020ՀՀ-ում Իտալիայի դեսպան․Այս փորձությունը կհաղթահարեք' զինված ձեր բուժանձնակազմի ինքնազոհությամբ և ձեր տոկունությամբԱյսօր նշվում է Իտալիայի Հանրապետության ազգային տոնը, որի առիթով ուղերձ է հղել Հայաստանում Իտալիայի դեսպանը
10:51 02/06/2020Փաշինյան. ԱԱԾ տնօրենին հանձնարարել եմ զբաղվել բոլոր այսօրինակ միջոցառումների կազմակերպիչներովՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Հենց նոր ինձ ուղարկեցին այս տեսանյութը՝ հավաստիացնելով, որ սա տեղի է ունեցել երեկ՝ Շենգավիթ վարչական շրջանում։ Սա ծայրահեղ անպատասխանատվության...

15:30 05/04/2012Gagik Melikyan: Parliament speaker has already come up with initiative to control electoral process"NA speaker is to create a watchdog group which will include parliamentary and extra-parliamentary forces, NGOs and international observers," said the MP.
17:01 04/04/2012Armen Mkhitaryan: Such statements by Azerbaijani leader draw sides farther away from peaceful resolution of conflictAzerbaijan sows seeds of hatred towards Armenians in schools and at the same time calls Armenians fascists, said member of RPA parliamentary faction Armen Mkhitaryan.
10:45 31/03/2012US State Dep: We strongly support the efforts of Turkey and Armenia to normalize their bilateral relationshipUS State Department issued a statement regarding the question taken at the March 30 daily press briefing
17:18 30/03/2012David Babayan: Azerbaijan shows disrespect for democratic values“Azerbaijan is aggressive to any step towards the strengthening of democracy and state building in Artsakh.
16:44 30/03/2012Zakaryan: Implementation of rights not a provocationThe norms of international law define that every nation has the right to form legal authority, which the people of Artsakh are implementing for almost 20 years
17:08 29/03/2012NKR Defense Army: Artsakh committed to peace“Azerbaijan would be better to be responsible for activities destabilizing situation on the contact line. Azerbaijan isn’t committed to the terms of ceasefire regime.”
14:13 28/03/2012G. Melikyan: International community not serious with Azerbaijan’s and Turkey’s statementsIt is a part of their plan to keep Armenia in economic blockade
11:34 28/03/2012President Serzh Sargsyan pays state visit to SingaporePresident Serzh Sargsyan has arrived in Singapore. The President visited Singapore Botanic Gardens to attend the orchid naming ceremony.
17:57 27/03/2012Serzh Sargsyan: I am not surprised at misinformation about Armenian NPP spread by Azerbaijani PresidentIn his address to the 2012 Seoul Nuclear Security Summit, President Serzh Sargsyan dwelt on misinformation about Armenian NPP spread by the Azerbaijani President at the Nuclear Summit.
12:06 27/03/2012State Dept.’s disgraceful censorship of a report blacklisting TurkeyIt is shameful that unscrupulous U.S. officials are treating a federal agency’s painstaking research and solid recommendations with such contempt!
11:27 26/03/2012Edward Nalbandian issued statement on occasion of 20th anniversary of Minsk processIf a breakthrough has not been achieved in the conflict settlement until today, it is not because of the lack of efforts by the Co-Chairs, but due to the non-constructive approach by one of the sides
12:01 23/03/2012Armenian delegation leaving for Baku in full staffAccording to rumors several members of Armenian delegation were refusing to leave for Baku because of insufficient security warrants.
13:02 22/03/2012Samvel Nikoyan: Parliament to condemn genocides committed in TurkeyThe issue of condemning genocide never loses its timeliness as a preventive measure to stop such crimes in the future.
17:00 21/03/2012U.S. Ambassador: Optimistic with elections in ArmeniaWe’re hopeful that all the parties will have access to the press in the pre-election period, and that the election law will be fully implemented both in the pre-election period, and on election day
16:29 20/03/2012Azerbaijan’s provocation – answer to WestExpert Artur Petrosyan has also remarked on the issue saying Azerbaijan is as if fishing in troubled waters.
16:58 19/03/2012S. Safaryan: Heritage not planning changes in its listHead of Heritage faction Styopa Safaryan told Panorama.am the party was not planning to change the proportional list thus having denied all those rumors claiming that Heritage was going to change...
16:10 16/03/2012E. Nalbandian: Advancement failed as Azerbaijan withdraws from agreementsArmenian FM called Baku’s statements claiming that inefficient mission of OSCE Minsk group co-chairing states obstructs advancement of the conflict unfounded.
16:38 15/03/2012Azerbaijani soldier injured: Armenia vowed attacks against Armenian soldiers not to be left unpunishedArmenia vowed attacks against Armenian soldiers not to be left unpunished
14:37 10/03/2012President Serzh Sargsyan's remarks at 13th Republican ConventionLet’s change the appearance of our country to a degree that a person, who left Armenia years ago, doesn’t recognize it on his next visit, and is pleasantly surprised.
15:06 09/03/2012S. Minasyan: EU to have intensified involvement in support programs to Armenia“Serzh Sargsyan’s meetings held in Brussels are of great importance for Armenia’s integration into Euro-Atlantic Alliance,” political expert, deputy director of Caucasus institute Sergey Minasyan...