17:36 04/06/2020Արա Բաբլոյան. Պետք է շատ արագ կրկնապատկվի Առողջապահության բյուջենԱռողջապահության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին նախագահ, Արաբկիր բժշկական համալիրի գիտական ղեկավար, պրոֆեսոր Արա Բաբլոյանի համոզմամբ, առողջապահական համակարգի շարունակական աշխատանքի համար այս պահին...
16:35 04/06/2020Արմեն Մուրադյան. Խնդիրը կա, պահանջվում է լինել աչալուրջ, լինել ծայրահեղ պրոֆեսիոնալ«Կորոնավիրոսի ժամանակ պետք է հստակ տարբերակել մահաբերության և մահացության ցուցանիշը։ Այսօրվա դրությամբ մահաբերության ցուցանիշն աճում է, բայց խայտառակ չէ»,- Երևանի պետական բժշկական համալսարանի...
15:25 04/06/2020Հայ գիտնականների ստեղծած «Բիօքսիլ 2»-ը` կորոնավիրուսոտ տարածքների ախտահանման միջոցՀՀ ԳԱԱ Ա.Բ. Նալբանդյանի անվան քիմիական ֆիզիկայի ինստիտուտում հիմնարար գիտելիքների հիման վրա ստեղծվել է նոր սերնդի նյութ` «Բիօքսիլ 2», որը կարող է հաջողությամբ օգտագործվել COVID-19-ի դեմ պայքարում...
15:20 04/06/2020Ս. Գրիգորյան. Կառավարությունը ձախողել է գազի գնի վերանայման բանակցություններըGPARTNERS իրավաբանական ընկերության ղեկավար Սարգիս Գրիգորյանն իր հոդվածում գրում է. «Տևական ժամանակ է` Կառավարության ներկայացուցիչները փորձում են բանակցել գազի գնի վերանայման հարցը, սակայն կարծես թե...
15:14 04/06/20205-րդ ալիքի տնօրեն. Այս գործողությունը նախապես կազմակերպված է եղել5-րդ ալիք հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում պնդում է՝ Արցախում իր ղեկավարած հեռուստաընկերության հեռարձակման դադարեցումը պայմանավորված չէ տեխնիկական...
15:50 03/06/2020Հրաչյա Սարիբեկյան. Ազգային գրադարանի առցանց շտեմարաններն արդեն հասանելի ենՀայաստանի ազգային գրադարանի առցանց շտեմարաններն արդեն հասանելի են։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց գրադարանի տնօրենի պաշտոնակատար Հրաչյա Սարիբեկյանը՝ հիշեցնելով, որ այդ մասին խոստացել էին...
14:59 03/06/2020Որոնումներ՝ հասկանալու համար COVID-19-ի կապը Կավասակի հիվանդության հետCOVID-19-ի համաճարակի տարածման պայմաններում առողջապահական կազմակերպությունները հայտարարում էին, որ այն առավելապես վտանգավոր է տարեցների, մի շարք քրոնիկ հիվանդություններ ունեցող մարդկանց համար և պակաս...
14:47 03/06/2020Տաթևիկ Ռևազյան. Որոշման փոփոխության հարցը կարող է քննարկվել 2022 թ. նոյեմբերինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռավար ռեժիմով կառավարությունում խորհրդակցություն է անցկացրել Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտի ներկա իրավիճակի և զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ: Քննարկմանը...
14:15 03/06/2020Ինչպե՞ս տան պայմաններում խնամել COVID-19-ով վարակված մեծահասակին ու երեխային«Տնային պայմաններում բժշկական օգնություն և սպասարկում են ստանում շատ թեթև կամ անախտանիշ կորոնավիրուսով վարակված պացիենտները, որոնք անմիջապես, հնարավորություն սահմաններում, եթե տվյալ տնային...
11:30 03/06/2020Արտահերթ նիստով և՞ս հնարավոր է ՍԴ դատավորներին նշանակել. Մելքումյան«Առաջարկում ենք ԱԺ-ի կողմից պաշտոնների նշանակման գործընթացը կարգավորել»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը՝ ներկայացնելով «ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական...
10:48 03/06/2020Փաշինյան. Եվ եթե մեղավոր է կառավարությունը, մեղավոր է նաև ժողովուրդը«Երեկվանից, երբ ֆլեշմոբային գործողություններ առաջարկեցի և սկսեցի, տարբեր մեկնաբանությունների արժանացավ, ընդհուպ որ մենք կամ ես հիմա մեղավորներ ենք փնտրում ստեղծված իրավիճակի համար»,- ֆեյսբուքյան...
10:25 03/06/2020Հայաստանում 4 տարեկան երեխայի մոտ Կավասակիի սինդրոմ է արձանագրվելՆա ունեցել է անախտանիշ կորոնավիրուսային հիվանդություն:
09:33 03/06/2020Հարութ Սասունյան. Թուրքիան փորձում է տիրանալ Երուսաղեմի հայկական կալվածքներին2020 թ․ փետրվարի 13-ին «Հրեական մամուլ» շաբաթաթերթի (The Jewish Press) հոդվածը բացահայտել է Թուրքիայի կառավարության գործունեությունը՝ Երուսաղեմի հայկական և քրիստոնեական թաղամասերին տիրանալու մասին։...
09:12 03/06/2020Հակոբ Ճաղարյան. ՔԱԿ-ի անամոթ երեսիցՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ավիացիոն հարցերով նախկին խորհրդական Հակոբ Ճաղարյանը, մեկնաբանելով Եվրահանձնաժողովի որոշումը, գրում է.
22:20 02/06/2020ՀՀ-ում գրանցված ավիաընկերությունները շարունակելու են չվերթեր իրականացնել դեպի այլ պետություններ. ՔԳԱՎՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն տեղեկացնում է. «Մայիսի 12-ին տեղի է ունեցել Եվրոպական թռիչքային անվտանգության թիմի նիստը, որի արդյունքում այս տարվա փետրվարին կատարված ԵՄ գնահատման այցի...
18:18 02/06/2020Եվրահանձնաժողովի որոշմամբ՝ Հայաստանում հավաստագրված բոլոր ավիաընկերությունների մուտքն արգելվեց ԵՄ երկինքԵվրահանձնաժողովն այսօր թարմացրել է ԵՄ օդային անվտանգության ցուցակը, որով հաստատվել է մի շարք երկրների ավիաընկերությունների ցանկը, որոնց թռիչքներն արգելվում են Եվրոպական Միության ներսում։ Որոշումն...
12:42 02/06/2020ՀՀ-ում Իտալիայի դեսպան․Այս փորձությունը կհաղթահարեք' զինված ձեր բուժանձնակազմի ինքնազոհությամբ և ձեր տոկունությամբԱյսօր նշվում է Իտալիայի Հանրապետության ազգային տոնը, որի առիթով ուղերձ է հղել Հայաստանում Իտալիայի դեսպանը
10:51 02/06/2020Փաշինյան. ԱԱԾ տնօրենին հանձնարարել եմ զբաղվել բոլոր այսօրինակ միջոցառումների կազմակերպիչներովՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Հենց նոր ինձ ուղարկեցին այս տեսանյութը՝ հավաստիացնելով, որ սա տեղի է ունեցել երեկ՝ Շենգավիթ վարչական շրջանում։ Սա ծայրահեղ անպատասխանատվության...

15:03 28/03/2015«Дело Вардана Петросяна»: апелляционный иск будет рассмотрен в кассационном порядкеАпелляционный суд Армении отклонил ходатайство потерпевшей стороны и решил рассмотреть дело по факту тяжкого ДТП на автотрассе Ереван-Егвард 20 октября 2013 года с участием известного сатирика...
11:30 28/03/2015Потерявший во время карабахской войны конечности азербайджанец сжег подаренное властями инвалидное креслоРанее, 25 декабря 2013 года, в Баку ветеран карабахской войны, инвалид второй группы Заур Гасанов совершил акт самосожжения в знак протеста против нарушения его гражданских прав.
14:38 27/03/2015«Голос Украины»: В Ереване более 200 представителей международных СМИ обратились к миру с призывом признать Геноцид армянУчастники заявили, что в канун 100-й годовщины трагедии они не могут оставаться равнодушными к попыткам предания забвению правительством Турции исторического факта Геноцида армян в Османской империи.
13:33 27/03/2015Состояние раненного в ходе отражения диверсии ВС Азербайджана военнослужащего АО НКР остается крайне тяжелымСостояние здоровья армянских военнослужащих Саркиса Габриеляна и Эдгара Мартиросяна, получивших ранения в ходе отражения диверсии ВС Азербайджана 19 марта, оценивается врачами как удовлетворительное.
19:50 26/03/2015К 100-й годовщине Геноцида армян всемирно известные музыканты в разных странах выступают с концертами «С тобой, Армения»В преддверии 100-й годовщины Геноцида армян в Османской империи 1915г. в самых популярных концертных залах мира проводится цикл концертов под названием «С тобой, Армения», на которых выступают...
10:32 26/03/2015Передовые подразделения АО НКР пресекли активность ВС Азербайджана на линии соприкосновенияАрмия обороны НКР продолжает держать под контролем оперативно-тактическую обстановку по всему периметру линии соприкосновения и уверенно нести боевое дежурство.
14:57 25/03/2015Раффи Ованнисян расставил точки над i в скандале вокруг встречи представителей партии «Наследие» с президентом АрменииР. Ованнисян добавил, что партия «Наследие» против конституционных реформ, и они уже представляли свою позицию ранее.
19:54 24/03/2015Комиссия по этике высокопоставленных должностных лиц представила «отчет» в связи с доходами главы КС Армении Г. АрутюнянаКомиссия по этике высокопоставленных должностных лиц выступила с разъяснением относительно обнародования декларации о доходах и имуществе за 2014 год председателя Конституционного суда Армении Гагика...
16:16 24/03/2015Робертс: В США уверены, что могут дестабилизировать Россию и Китай через «цветные революции» в Армении, Киргизии и УзбекистанеЭкс-советник президента США по экономическим вопросам, политолог и публицист Пол Крейг Робертс отметил: «В конце концов, сама История благоволит Америке».
18:50 23/03/2015Сотрудники МККК пока не встречались с находящимся в Азербайджане армянским военнослужащим Андраником ГригоряномМеждународный Комитет Красного Креста (МККК) осведомлен об инциденте с переходом военнослужащего контрактной службы Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Андраника Григоряна на территорию...
16:03 23/03/2015Российские СМИ: 30 уроженцев Азербайджана держат в страхе целое село в Бурятии, пропагандируют наркотики и воровство«Во-первых, наркотики, во-вторых, воровские идеи проповедуют. Глава поселения, конечно, справиться, один не в состоянии. В общем, всё село подмяли под себя», – подчеркнул Пётр Мордовской.
13:24 21/03/2015Теван Погосян: Армянские военнослужащие блестяще выполняют поставленные задачиДепутат выразил мнение, что с приближением 24 апреля, когда будет отмечаться 100-я годовщина Геноцида армян, Азербайджан будет пытаться оказать услугу Турции, прибегая к провокациям на границе.
13:01 20/03/2015Евразийский экономический союз проходит через испытания в связи с ценами на нефть. Заявление президента КазахстанаНазарбаев также отметил, что приходилось заниматься и украинской проблематикой. «По мере возможностей я тоже в это вмешивался», – добавил он.
12:36 20/03/2015Д.Бабаян: Ночью на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было относительно спокойноЭтой ночью на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было относительно спокойно. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил пресс-секретарь президента Нагорно-Карабахской...
16:38 19/03/2015Давид Бабаян: Азербайджанская сторона в последние 2-3 дня постоянно нарушает режим перемирияАзербайджанская сторона за последние 2-3 дня постоянно нарушает режим перемирия на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил.
16:15 19/03/2015При отражении атаки группы спецназначения ВС Азербайджана погибли армянские военнослужащие, есть раненыеСегодня, около 08:30 по ереванскому времени, усиленная группа подразделения специального назначения ВС Азербайджана совершила нападение на позиции армянской стороны, дислоцированные в северном...
15:50 19/03/2015Депутат парламента Армении: Продажа Россией оружия Азербайджану всегда вызывала обеспокоенность армянской стороныРанее президент Армении сказал: «Нас беспокоит то обстоятельство, что Россия по тем или иным причинам продает вооружение Азербайджану». По словам главы государства, это проблема, требующая решения.
17:57 18/03/2015Ара Сагателян: Пока Геноциду армян не дана надлежащая оценка, мир не застрахован от повтора таких преступленийОн отметил, что находящаяся на расстоянии десятков километров от места проведения данного международного форума армяно-турецкая граница остается единственной закрытой границей в Европе.
15:35 18/03/2015Салехи: На переговорах с Вашингтоном ядерная программа Ирана была согласована на 90%На переговорах Тегерана и Вашингтона были устранены 90% разногласий по ядерной программе Исламской республики Иран.