14:29 01/06/2020«Դատախազության բոլոր հայտարարություններն են խրոխտ». գլխավոր դատախազ«Ամիսներ առաջ ձեզ դիմել էի գրությամբ, որում նկարագրում էի մոլորակի բնակչությանն արդեն հայտնի զինծառայողների սոցիալական ապահովության հիմնադրամ չփոխանցված գումարների պատմության հետ կապված մի շարք...
13:23 01/06/2020Ինչո՞ւ են Հայաստանում նվազում թեստավորումներըՎերջին օրերին կորոնավիրուսի նկատմամբ թեստավորումների թիվը Հայաստանում նվազում է։ Հիմք ընդունելով հապարակվող պաշտոնական տվյալները՝ նշենք, որ մայիսի 26-ին արվել է 1124 թեստավորում, մայիսի 27-ին՝ 1253...
12:25 01/06/2020Վարչապետի խոսնակ. Կառավարության անդամների համատարած թեստավորում չի նախատեսվում«Կառավարության անդամների և վարչապետի աշխատակազմի համատարած թեստավորում անցկացնել չի նախատեսվում»,- այս մասին հայտնում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը։ Նա նշել է, որ...
11:28 01/06/2020ԱՄՆ կողմից ֆինանսավորված բիոլաբորատորիաները Հայաստանում․ ի՞նչն է անհանգստացնում Մոսկվային և ՊեկինինՎերջին շրջանում լայն տարածում են գտել Հայաստանում Ամերիկյան կենսաբանական լաբորատորիաների գործունեության նպատակների շուրջ մտավախությունները, որոնք հիմնական հնչում են ռուսական և չինական շրջանակներից,...
11:21 01/06/2020Արցախում կորոնավիրուսը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտԱրցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտ: Նրանք արտերկրից ժամանած Արցախի Հանրապետության...
10:38 01/06/2020Ով ո՞ւմ է ծառայումՎերջին շրջանի մի շարք իրադարձություններ ակնառու են դարձնում մեր հանրապետության գահավիժման աստիճանը, իրավապահ կառույցների անհամարժեք արձագանքները, իշխող ուժի կողմից իրականության խեղաթյուրված...
09:51 01/06/2020Քաղաքացիների 75 տոկոսը դժգոհ են կառավարության աջակցության ծրագրերից«Ժողովրդի ձայն» փորձագիտական ակումբը հարցումն անցկացվել է 18-ից բարձր 1700 ՀՀ քաղաքացիների շրջանում սոցցանցերի միջոցով:
19:02 30/05/2020ՀՀ Պաշտպանության նախարարության արձագանքը Զաքիր Հասանովի հայտարարությանըՀայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը գրել է. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն այսօր խորհրդակցություն է անցկացրել և հոխորտացել՝ փաստացի և...
13:33 30/05/2020Կառավարությունը հայտարարել է՝ «դիմակով համբուրվելը արգելվում է»Մի ժամանակ 1+1=1-ը խոհափիլիսոփայության թեմա դարձավ, հիմա կրկին՝ տգիտության ու փնթիության օրինակ։ Այո, կառավարությունը շատ ուշ գլխի ընկավ, որ կորոնավիրուսը «սովորական գրիպ չէ», այո՝ որ կարանտինային...
10:50 30/05/2020Փաստաբան. Իշխանությունը բառացիորեն մսխեց այն դրական էներգետիկան, որ ձևավորվել էր իր շուրջ իշխանության գալիսՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը ֆեյսբուքան էջում գրել է. «2018 թվականին տեղի ունեցած իշխանափոխությունը բացառիկ հնարավորություն էր Հայաստանի քաղաքակրթությունը և զարգացումը թռիչքաձև առաջ մղելու համար:...
16:40 29/05/2020Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանը՝ ՄԻԵԴ կարծիքի մասին. Ունենք բավականին օգտակար մի որոշում«ՄԻԵԴ հրապարակած խորհրդատվական կարծիքին ծանոթանալուց առաջին իսկ տպավորությունն այն է, որ նախկինում հայտնած մեր բազմաթիվ դիրքորոշումներ, պնդումներ տեղ են գտել խորհրդատվական կարծիքում»,- բացօթյա...
15:36 29/05/2020Կարո Փայլանը՝ Թուրքիայի փոխնախագահին. Եթե հարձակումը եկեղեցու փոխարեն մզկիթի վրա լիներ, լուռ կմնայի՞քԹուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցությունից (HDP-ԺԴԿ) ընտրված հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Ստամբուլի Սկյուտար շրջանի Սբ․ Գրիգոր Լուսավորիչ հայկական եկեղեցու վրա կատարված հարձակման...
15:17 29/05/2020Արամ Վարդևանյան. Մեր բազմաթիվ դիրքորոշումները հաստատվեցին նաև ՄԻԵԴ-ի խորհրդատվական կարծիքի միջոցովՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Արամ Վարդևանյանն ընդգծում է, որ փաստաբանական թիմի ազմաթիվ դիրքորոշումները հաստատվեցին նաև ՄԻԵԴ-ի խորհրդատվական կարծիքի միջոցով։ «Հարգելի...
10:25 28/05/2020Ավետիք Չալաբյան. «Իմ քայլի» պատգամավորները նման են խորտակվող նավին շղթաներով կապված նավաստիների«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանն անդրադարձել է երեկ ԱԺ-ում «Հանրաքվեի մասին» օրենքի փոփոխությունների նախագծի քննարկմանը։ Նա պնդում է՝ հանրաքվեն տապալված է։ «Տառացիորեն...
09:27 28/05/2020Գարեգին Երկրորդ. Մեր պարտքն է այդ վառ տեսլականով ջանքեր ներդնել՝ հանուն հզոր հայրենիքիՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանրապետության օրվա առիթով

16:33 17/03/2015Армения, в отличие от Азербайджана, не превратит заседание ПА «Евронест» в средство пропаганды ненависти. Заявление С. СаргсянаГлава армянского государства подчеркнул: очевидно, что ключ к решению карабахской проблемы находится в Степанакерте, Ереване и Баку, а не в Вашингтоне, Москве или Париже.
14:00 17/03/2015Ваграм Багдасарян: Парламентская модель государственного управления – модель будущегоВаграм Багдасарян добавил: политические силы, которые сейчас выступают против конституционных реформ, ранее указывали на необходимость перехода к парламентской модели государственного управления.
10:56 17/03/2015Паломничество в преддверии 100-й годовщины Геноцида армян. Откроется выставка «100 дверей»В преддверии 100-й годовщины Геноцида армян режиссер Хачик Егоян инициировал и реализует фотопроект «100 дверей».
15:00 16/03/2015Т.Погосян назвал причину отсутствия представителей Азербайджана на заседании ПА «Евронест» в Ереване«Представители азербайджанских неправительственных организаций, которые участвовали в региональных мероприятиях с армянскими делегациями, сегодня либо находятся в тюрьме, либо бежали из Азербайджана»
13:24 16/03/2015ДТП с участием машины Скорой помощи в Армении: 2 из 4 пострадавших переведены в палатыМедики оценивают состояние пострадавших в ДТП на автодороге, ведущей в село Верин Арташат, врача Скорой помощи и водителя встречного автомобиля как хорошее, они переведены в палаты.
18:13 14/03/2015Пресс-секретарь МИД Армении назвал заявлении Вардана Осканяна абсурдомОбвинения бывшего министра иностранных дел Армении Вардана Осканяна об осуществлении против него неких провокационных действий просто абсурдны.
16:02 14/03/2015«Договоры следует выполнять». Глава МИД Армении заявил о нарушении Турцией принципа Pacta servanda sunt«В свое время я предупреждал, что подобным подходом Турция превратит заявленную ею политику „ноль проблем с соседями” в политику „ноль соседей без проблем”. Сегодня все разделяют эту точку зрения».
13:00 14/03/2015Эксперт: Турция желает совершить прыжок во времени из-за «проблемной» даты 24 апреля – дня 100-й годовщины Геноцида армянГеворк Петросян добавил: 24 апреля 2015 года – в день 100-й годовщины Геноцида армян – ничего не заканчивается...
16:14 13/03/2015Пресс-служба АО НКР: «Обстрел азербайджанского кладбища» – дезинформация, такой почерк характерен для ВС АзербайджанаАзербайджанские СМИ продолжают распространять дезинформацию об обстреле армянскими подразделениями мирных жителей Азербайджана.
15:50 13/03/2015Президент Армении «дал добро» Концепции конституционных реформ, но с целым рядом «но»«Уверен, через несколько месяцев у нас будет документ с четкими подходами и решениями»
12:06 12/03/2015Минобороны НКР: Сообщение об «армянской диверсии» – плод яркого воображения азербайджанской пропагандыМинобороны НКР указывает также, что вся ответственность за создавшуюся напряженность на передовой ложится на азербайджанскую сторону и не останется без последствий.
13:25 11/03/2015Возможна ли консолидация оппозиционных сил в Армении? Ответил зампредседателя партии «Наследие» А.Мартиросян«В любом случае надеюсь, что в Армении будет нормальное политическое поле: власть и оппозиция», – отметил А.Мартиросян.
14:54 10/03/2015«Целью Москвы была не аннексия…» Мировые СМИ обсуждают интервью Путина о присоединения Крыма к России«Действия президента Путина – незаконная аннексия Крыма и использование российских войск для дестабилизации востока Украины – основательно подрывают безопасность суверенных наций в Восточной Европе».
16:27 09/03/2015Минобороны Азербайджана стремится скрыть потери армии. Анализ Института военных исследованийПо информации Института, лояльным властям СМИ даны поручения не распространять информацию о боевых потерях. Институт сообщает, что по мере поступления новой информации будет обновлять статистику.
14:43 09/03/2015Апокалиптической ситуации в партии «Процветающая Армения» нет. Заявление Ваана БабаянаПо его словам, сегодня о своем выходе из состава ППА заявили несколько руководителей общин Котайкской области Армении.
16:00 07/03/2015«Свидетель или соучастник?..» Deutsche Welle раскрывает степень вины Германии в Геноциде армян 1915г.«Возможно, что в мероприятиях примет участие только посол Германии в Армении, в то время как из Франции приедет сам президент Франсуа Олланд», – пишет автор статьи, подчеркивая данный позорный факт.
14:06 07/03/2015Небо Ирана – самое безопасное на Ближнем Востоке. Генерал Исмаили об успехах ПВО Исламской Республики«Мы способны контролировать все движения противника», – заявил генерал.
14:25 06/03/2015Минобороны НКР: ВС Азербайджана предприняли попытки диверсии и понесли потери – 7 военнослужащихМежду тем, пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян обратился к дезинформации МО Азербайджана.
16:17 05/03/2015Бойко Борисов: Болгария вместе с Азербайджаном желают разморозить проект газопровода Nabucco«Президент Азербайджана и болгарский премьер-министр дают сенсационный ответ на ход Путина».
16:04 04/03/2015Гагик Царукян сложит депутатский мандат и покинет пост председателя партии «Процветающая Армения»На съезде ППА будет избран новый председатель партии. Других кандидатов на эту должность, кроме Наиры Зограбян, нет.