14:29 01/06/2020«Դատախազության բոլոր հայտարարություններն են խրոխտ». գլխավոր դատախազ«Ամիսներ առաջ ձեզ դիմել էի գրությամբ, որում նկարագրում էի մոլորակի բնակչությանն արդեն հայտնի զինծառայողների սոցիալական ապահովության հիմնադրամ չփոխանցված գումարների պատմության հետ կապված մի շարք...
13:23 01/06/2020Ինչո՞ւ են Հայաստանում նվազում թեստավորումներըՎերջին օրերին կորոնավիրուսի նկատմամբ թեստավորումների թիվը Հայաստանում նվազում է։ Հիմք ընդունելով հապարակվող պաշտոնական տվյալները՝ նշենք, որ մայիսի 26-ին արվել է 1124 թեստավորում, մայիսի 27-ին՝ 1253...
12:25 01/06/2020Վարչապետի խոսնակ. Կառավարության անդամների համատարած թեստավորում չի նախատեսվում«Կառավարության անդամների և վարչապետի աշխատակազմի համատարած թեստավորում անցկացնել չի նախատեսվում»,- այս մասին հայտնում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը։ Նա նշել է, որ...
11:28 01/06/2020ԱՄՆ կողմից ֆինանսավորված բիոլաբորատորիաները Հայաստանում․ ի՞նչն է անհանգստացնում Մոսկվային և ՊեկինինՎերջին շրջանում լայն տարածում են գտել Հայաստանում Ամերիկյան կենսաբանական լաբորատորիաների գործունեության նպատակների շուրջ մտավախությունները, որոնք հիմնական հնչում են ռուսական և չինական շրջանակներից,...
11:21 01/06/2020Արցախում կորոնավիրուսը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտԱրցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտ: Նրանք արտերկրից ժամանած Արցախի Հանրապետության...
10:38 01/06/2020Ով ո՞ւմ է ծառայումՎերջին շրջանի մի շարք իրադարձություններ ակնառու են դարձնում մեր հանրապետության գահավիժման աստիճանը, իրավապահ կառույցների անհամարժեք արձագանքները, իշխող ուժի կողմից իրականության խեղաթյուրված...
09:51 01/06/2020Քաղաքացիների 75 տոկոսը դժգոհ են կառավարության աջակցության ծրագրերից«Ժողովրդի ձայն» փորձագիտական ակումբը հարցումն անցկացվել է 18-ից բարձր 1700 ՀՀ քաղաքացիների շրջանում սոցցանցերի միջոցով:
19:02 30/05/2020ՀՀ Պաշտպանության նախարարության արձագանքը Զաքիր Հասանովի հայտարարությանըՀայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը գրել է. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն այսօր խորհրդակցություն է անցկացրել և հոխորտացել՝ փաստացի և...
13:33 30/05/2020Կառավարությունը հայտարարել է՝ «դիմակով համբուրվելը արգելվում է»Մի ժամանակ 1+1=1-ը խոհափիլիսոփայության թեմա դարձավ, հիմա կրկին՝ տգիտության ու փնթիության օրինակ։ Այո, կառավարությունը շատ ուշ գլխի ընկավ, որ կորոնավիրուսը «սովորական գրիպ չէ», այո՝ որ կարանտինային...
10:50 30/05/2020Փաստաբան. Իշխանությունը բառացիորեն մսխեց այն դրական էներգետիկան, որ ձևավորվել էր իր շուրջ իշխանության գալիսՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը ֆեյսբուքան էջում գրել է. «2018 թվականին տեղի ունեցած իշխանափոխությունը բացառիկ հնարավորություն էր Հայաստանի քաղաքակրթությունը և զարգացումը թռիչքաձև առաջ մղելու համար:...
16:40 29/05/2020Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանը՝ ՄԻԵԴ կարծիքի մասին. Ունենք բավականին օգտակար մի որոշում«ՄԻԵԴ հրապարակած խորհրդատվական կարծիքին ծանոթանալուց առաջին իսկ տպավորությունն այն է, որ նախկինում հայտնած մեր բազմաթիվ դիրքորոշումներ, պնդումներ տեղ են գտել խորհրդատվական կարծիքում»,- բացօթյա...
15:36 29/05/2020Կարո Փայլանը՝ Թուրքիայի փոխնախագահին. Եթե հարձակումը եկեղեցու փոխարեն մզկիթի վրա լիներ, լուռ կմնայի՞քԹուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցությունից (HDP-ԺԴԿ) ընտրված հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Ստամբուլի Սկյուտար շրջանի Սբ․ Գրիգոր Լուսավորիչ հայկական եկեղեցու վրա կատարված հարձակման...
15:17 29/05/2020Արամ Վարդևանյան. Մեր բազմաթիվ դիրքորոշումները հաստատվեցին նաև ՄԻԵԴ-ի խորհրդատվական կարծիքի միջոցովՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Արամ Վարդևանյանն ընդգծում է, որ փաստաբանական թիմի ազմաթիվ դիրքորոշումները հաստատվեցին նաև ՄԻԵԴ-ի խորհրդատվական կարծիքի միջոցով։ «Հարգելի...
10:25 28/05/2020Ավետիք Չալաբյան. «Իմ քայլի» պատգամավորները նման են խորտակվող նավին շղթաներով կապված նավաստիների«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանն անդրադարձել է երեկ ԱԺ-ում «Հանրաքվեի մասին» օրենքի փոփոխությունների նախագծի քննարկմանը։ Նա պնդում է՝ հանրաքվեն տապալված է։ «Տառացիորեն...
09:27 28/05/2020Գարեգին Երկրորդ. Մեր պարտքն է այդ վառ տեսլականով ջանքեր ներդնել՝ հանուն հզոր հայրենիքիՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանրապետության օրվա առիթով

11:37 07/03/2012Expert: President called things by their namesArmenian side is interested in loosening tensions on the front line, but at the same time they cannot remain as a passive observer when the lives of Armenian soldiers and civilians are in danger.
17:05 02/03/2012G. Minasyan: Azerbaijan ignores principle of excluding force, threatOSCE Minsk Group co-chairs are highly recommended to carry out punitive measures against the party which isn’t committed to preserve and implement agreements
17:08 29/02/2012S. Hasratyan: Artsakh committed to preserve ceasefire regimeAzerbaijani mass media reported an Azerbaijani soldier was injured in the aftermath of skirmish in Karabakhi-Azerbaijani front line.
17:21 28/02/2012Baku to understand final decision after Karabakh“Official Stepanakert repeatedly reveals its disposition. We’ve recommended a package of political, economic and military events, but Azerbaijan prefers to strain the unstable situation.”
11:07 25/02/2012ANCA statement regarding US court verdictTurkey has no right to hold all three branches of the U.S. government hostage to its irrational and hateful denial of the Armenian Genocide.
14:35 24/02/2012Sumgait – unpunished genocideMeanwhile, the truth about Sumgait, like the materials of the Nuremberg trial, is needed to the people for preventing a new ‘brown plague’.
13:06 20/02/2012Parliament Speaker: Leaving protocols in agenda, we show respect to international communityIt remains to hope that Turkey will one day acknowledge peace with neighbors is better than tough dispositions.
15:15 17/02/2012R. Petrosyan: Many parties to weaken parliament, governmentInternational community supports countries where democracy is developing
18:04 15/02/2012Ghukasyan brothers to pay USD 145000 for Hovhannes Tumanyan’s Tbilisi houseThe purchase agreement of Hovhannes Tumanyan’s Tbilisi house will be signed on February 22
16:18 08/02/2012Schulz encourages Bagis to choose future confronting with historyTo be as open as possible to the past is the best way to the future,” Martin Schulz said in response to Bagis.
12:03 07/02/2012Frantisek Sebej: Turkey has no room in European familyArmenian Genocide denial bill passed by France’s Senate has been highlighted during the meeting.
17:24 06/02/2012Saribekyan wonders what ‘defenders of reforms are being defeated’ expression means"Nobody says there are no shortcomings in the army, but to say those reforms are failed and slow, I think is wrong,” A. Petrosyan said.
14:31 04/02/2012Municipality of Malatia demolishes Armenian chapelKhosrov Kyolektavitoglu, the president of the union, expressed his deepest disappointment: “Who has been scared of our decedents? Who has been alarmed by our deepest respect towards them?”
13:16 30/01/2012Nalbandian assesses Sochi meeting as important, efficientArmenian FM Edward Nalbandian has assessed the tripartite meeting of Armenia’s, Russia’s and Azerbaijan’s Presidents in Sochi as very important and efficient.
16:37 23/01/2012Sochi joint statement: Sides committed to continue negotiations, to intensify themSignifying Peace treaty development Presidents of Armenia and Azerbaijan have expressed commitment to accelerate the agreement of Basic principles considering the work done so far
12:43 19/01/20122012 parliamentary election: Liberal Democratic Party not to run for parliamentThe Liberal Democratic Party of Armenia is not going to run for parliament, head of the party Vigen Khachatryan told a Panorama.am reporter, dwelling on the upcoming parliamentary election in Armenia.
14:57 17/12/2011Impressions of Italy on the way to Yerevan“I hear Italians, walking around the halls, saying surprisedly: they are Italy and Venice, while we are the first Christian state?”
17:49 13/12/2011Rome welcomes us; as we saw itI like Rome. Perhaps, the Armenian community lives quietly here, as if at our place, in Yerevan.
10:32 10/12/2011President Serzh Sargsyan delivered remarks in meeting with Marseille ArmeniansSooner of later, Turkey, which views itself as a European country, will have a leadership which will be worthy of being called European and which will bow head at the Tsitsernakaberd Memorial.
10:36 28/11/2011Participant of self-defense operations in Kirovabad: In critical situations, we always win if we are united- Was this in fact the first organized resistance to Azerbaijani brutal crowd? Did it influence further developments? - Kirovabad’s self-defense was an incentive for Karabakh