09:58 12/05/2020Մարուքյանը, Միքայելյանի ու Սուքիասյանի գույքը, վիզ կտրողներին կոչն ու թոթի օղին«Որ մեր Նիկոլին տեսնեք...., ասեք, էլ ուրիշ ձև չգիտե՞ս, Նիկոլ։ Էդ վերջին ընդդիմախոսներին ես ուզում վերացնել»
17:09 11/05/2020«Լանզարոտի կոնվենցիային կողմ քվեարկած պատգամավորները ոչ ամբողջովին են քաջատեղյակ՝ ինչին են կողմ քվեարկել»Իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը համոզված է՝ Լանզարոտի կոնվենցիայի վավերացմանը կողմ քվեարկած պատգամավորները ոչ ամբողջովին են քաջատեղյակ, թե ինչին են կողմ քվեարկել։...
09:33 11/05/2020Ռուբեն Մելիքյան. Տեսնենք քանի՞ քվեաթերթիկի վրա կկարդաք՝ «Ո՛չ ապաշնորհ կառավարությանը»«Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր, Արցախի նախկին ՄԻՊ, Հայաստանի արդարադատության նախկին փոխնախարար Ռուբեն Մելիքյանը գրում է.
17:26 09/05/2020«Ձևավորել հանձնաժողով՝ ֆիզիկական բռնություն գործադրած պատգամավորների վարքագծի էթիկային առնչվող հարցերի քննարկման նպատակով»Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնն իր մտահոգությունն է հայտնում 2020 թվականի մայիսի 8-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցած տհաճ միջադեպի վերաբերյալ։
12:05 09/05/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Շուշիի ազատագրումը հայ ժողովրդի պատմության ամենանշանակալի իրադարձություններից մեկն էՄայիսյան եռատոնի կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության առաջին և Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի ժողովրդին և գործող Նախագահ Բակո Սահակյանին։...
10:53 09/05/2020Վիտալի Բալասանյան. Կամաց-կամաց բացահայտվում է Փաշինյանի «վերելակային դիվանագիտոթյունը»Ժամանակին ես գնահատական եմ տվել, թե ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը եկավ իշխանության, ինչ պրոեկտ է սա, Արցախի շուրջ դավադրությունների մասին եմ խոսել ու անդրադարձել «վերելակային դիվանագիտությանը», և այսօր ամեն...
10:01 09/05/2020Մարուքյան. Ամբողջ ծեծկռտուքի ժամանակ դահլիճում է եղել վարչապետը, ինչի՞ն էր սպասում«Այն ահավոր պայմաններում, որ մենք աշխատում ենք, մենք շարունակելու ենք ձեր ձայնը հնչեցնել ու բարձր պահել Հայաստանի քաղաքացիների պատիվն ու վստահությունը, այն ամենը, ինչ տրվել է մեզ քվեարկության...
11:31 08/05/2020Վիտալի Բալասանյան. Իսկ այսօր Հայաստանում մեղադրյալի աթոռին են հայտնվել Շուշին ազատագրողներըԱրցախի հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանը շնորհավորել է Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի առիթով. «Հարգելի՛ հայրենակիցներ Մայիսի 8-ին լրանում է բերդաքաղաք Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձը, ինչի...
11:22 08/05/2020Ռ.Քոչարյանի դուստր. Սա այն նկուղն է, որ ազատամարտի տարիներին դարձել էր իմ ընտանիքի ժամանակավոր կացարանն ու ապաստարանըՀՀ երկրորդ նախագահ, Արցախի առաջին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դուստրը՝ Գայանեն Ինսթագրամում հրապարակել է մի տեսանյութ նկուղից ու գրել.
11:11 08/05/2020Գևորգ Դանիելյան. Անհանգստացնողն այլ հարցադրում էԻրավաբան, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Արտակարգ դրության հետագա անհրաժեշտության խնդրին չեմ անդրադառնում, պարզապես հարկ եմ համարում արձագանքել որոշ...
10:21 08/05/2020ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ Ալիևին․ Պատմական հիշողության կեղծումը վկայում է, որ դրանց հեղինակները չունեն արժանապատվության զգացումՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի մեկնաբանությունը Ադրբեջանի նախագահի՝ «ՏԱՍՍ» լրատվական գործակալությանը հարցազրույցում Հայաստանի վերաբերյալ մեկնաբանություններին․ «Հայրենական մեծ պատերազմի 75-ամյակը լավ առիթ է՝...
13:08 07/05/2020«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ». Դանիբեկյանի ուղերձն Ալիևին«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» տարածած հոդվածը. «Դատարանների կողմից հնչեցվող՝ «Հանուն Հայաստանի Հանրապետության» ձևակերպումը, մայիսի 8-ին Աննա Դանիբեկյանի շուրթերից այլ երանգ է ստանում՝ Հայաստանի...
11:43 07/05/2020Մինչ այսօր որևէ կալանավորված անձի կամ դատապարտյալի մոտ կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել. Բադասյան«Նախագիծ ենք ներկայացրել ԱԺ, ըստ որի, եթե տրվում է եզրակացություն, որ կալանքի կրման հետ անհամատեղելի ծանր հիվանդություն ունի կալանավորը, ապա դատախազի կողմից նման միջնորդությունը 1 օրում պետք է...
10:53 07/05/2020Արման Թաթոյան. Մարդու ընտանեկան ողբերգությունը օգտագործելով լայքեր հավաքելն անթույլատրելի էՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը մտահոգություն է հայտնել երկու օր առաջ Երևանում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքին հաջորդած քննարկումների ու անձնական բնույթի տեղեկատվության տարածման վերաբերյալ։...
10:37 07/05/2020ՀՀ-ում աղբավայրեր կան, որոնք պատմամշակութային հուշարձանների վրա են. Սրբուհի Գրիգորյան«Աղբավայրերի հարցը մեր առջև ծառացած գլոբալ խնդիրներից է»,- խորհրդարանում ասաց ՀՀ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ պատասխանելով ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության...
16:26 06/05/2020Նաիրի Սարգսյան. «Գալաքսի» ընկերության շուրջ իրադարձությունների արձագանքներն ուղիղ ազդեցություն են թողնում ներդրումների վրաԱուդիտորների պալատի նախագահ Նաիրի Սարգսյանը մանրամասն տեղյակ չէ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Գուրգեն Խաչատրյանի շուրջ ծավալվող գործընթացներին։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Ն.
14:12 06/05/2020Թոքաբորբ ունեցող անձանց թիվն աճում է. Թորոսյան«Վերջին տվյալներով՝ արհեստական շնչառական սարքեր են միացված 8 պացիենտների»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։ Նրա խոսքով, այս պահին պացիենտներից...
12:37 06/05/2020Արցախի հարցում իմ դիրքորոշումը մնում է նույնը. Փաշինյան«Ս. Լավրովի և Զ. Հասանովի վերջին հայտարարություններից հետո կցանկանայի լսել Ձեր կարծիքը Արցախի հարցի վերաբերյալ։ Ի՞նչ դիրքորոշում ունեք Դուք,- խորհրդարանում նման հարց հնչեցրեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան»...
10:45 06/05/2020Փաստաբանը ներկայացրել է Միքայել Մինասյանի գործով կատարված աբսուրդային և զավեշտալի խախտումների միայն մի մասըՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
10:43 05/05/2020ԱՀ ՊՆ.«Բանակի տրված պատասխանները Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարության համար կարծես բավականին ցավոտ էին»Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունն անդրադարձել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հայտարարություններին՝ բացահայտելով դրա պատճառները։ Նախարարության մամուլի ծառայության...

18:00 17/02/2010Mammediarov’s personal wishes have nothing to do with negotiations"The important thing is who makes final decision and not who thinks and how thinks."
17:42 10/02/2010President Serzh Sargsyan: Times of colonizing a nation living on its own land have long passedThe settlement of the Karabakh conflict should be based on human rights and the will of the Karabakh people as an expression of their collective identity.
17:57 01/02/2010Turkey's Erdoğan misleads, slams, threatensActually, after signing the normalization protocols, Turkey has taken no certain steps over ratification.
19:17 14/01/2010Vladimir Putin: interdependence of processes extends final resolutions“Taking into account that both Nagorno-Karabakh conflict and Armenian-Turkish issue are tougher issues separately, I don’t think involving them into one single package would be right done."
17:11 23/11/2009Let’s defend St Gevorg Church of MugnetsiPanorama.am submitted request to recommending to transfer the church ruins
12:08 03/10/2009ALL COUNTRIES WILL RECOGNIZE ARMENIAN GENOCIDE SOONER OR LATERRead President’s observations about consequences of an open border, Armenia and Azerbaijan, Armenian Genocide, negotiating with Turkey, rewards and risks in one interview.
18:00 11/09/2009AZERBAIJANI DISCOVER HISTORICAL TRUTH AND GET IN PANICBut the representatives of the nation not found in the historical maps of ancient world have not taken the initiative to recover the “historical injustice”.
14:17 04/09/2009Armenia Turkey Rapprochement Opportunity, Not NormalizationIn his speech President Sargsyan stated that “Armenia brought closer the possibility of regulation of Armenian-Turkish relations”.
14:46 31/08/2009SERZH SARGSYAN SAYS WE HAVE NO RIGHT TO FORGET OUR PASTI will leave for Turkey only in case of opening of the border or at the threshold of the event. We have an agreement with them.
17:56 18/08/2009ANOTHER AZERI LIE ABOUT KHOJALU EVENTSEven though Azerbaijani “propaganda production” is hardly digested by its own “consumers”, Azeri “specialists” continue making funny tricks to justify their existence, generally, and try hard to...
14:49 01/08/2009PUBLIC TV STATION BROADCASTS NEW PROGRAMSThe Armenian Public TV station promises new programs to be broadcast starting from 21 September, the president of public TV/radio council Alexan Harutyunyan told reporters at news conference today.
14:03 30/07/2009PRESIDENT OF ARMENIA WILL NOT ACCEPT IMITATIONIn fact, Armenian side understans the Turkish trying to imitate, which is unacceptable for us.
15:15 28/07/2009ABKHAZIAN FOREIGN MINISTER’S EXCLUSIVE COMMENTS GIVEN TO PANORAMA.AM"Azerbaijan is a member of GUAM (Georgia, Ukraine, Azerbaijan, Moldova) states and has adopted adverse policy towards us."
16:46 23/07/2009BAKU CONCEDES ITS NERVES: FAILED IMITATIONAzerbaijan is struggling for “overtaking and surpassing” Armenia. They are not ready to compromises. Baku accuses co-chairs in corruption.
19:35 15/07/2009RUSSIAN OFFICIAL SAYS IT’S NOT SUPPOSED ANY DOCUMENT TO BE SIGNEDThe Presidents of Armenia and Azerbaijan Serzh Sargsyan and Ilhaam Aliev will have a meeting on 18 July, Sergey Prikhodko, the assistant of the Russian President said.
15:43 13/07/2009IS ENGLISH SPOKEN IN AZERBAIJAN? OR GAPS OF AZERI STATE LANGUAGEThe U.S. White House published on 10 July a document covering the basic elements of “Madrid Principles”. Azeri anti-Armenian campaign falsified the official statements...
14:25 08/07/2009ERDOGAN RESPONSIBLE FOR MESSING UP NAGORNO-KARABAKH CONFLICT RESOLUTION NEGOTIATIONSThe principle point is that it’s not definite in Nagorno-Karabakh what will oppose to their expectations irrespective of negotiations’ intensity and strength.
13:30 23/06/2009EDWARD NALBANDYAN SAYS INCOMPATIBLE STATEMENTS WILL NOT SOLVE PROBLEMS“Problems are not solved out by making incompatible statements. If they wish to solve problems through diplomatic tools, then we could negotiate.”
19:11 05/06/2009PRESIDENTS AGREED ON HAVING ANOTHER MEETINGIn any case, the negotiations and discussions are better than war and military oriented statements.
19:06 03/06/2009NO BREAKTHROUGH EXPECTED IN SAINT PETERSBURG, NO PRECONDITIONS MARKED FOR ITThe resolution of Nagorno-Karabakh conflict needs great financial resource, as the international society thinks.