09:58 12/05/2020Մարուքյանը, Միքայելյանի ու Սուքիասյանի գույքը, վիզ կտրողներին կոչն ու թոթի օղին«Որ մեր Նիկոլին տեսնեք...., ասեք, էլ ուրիշ ձև չգիտե՞ս, Նիկոլ։ Էդ վերջին ընդդիմախոսներին ես ուզում վերացնել»
17:09 11/05/2020«Լանզարոտի կոնվենցիային կողմ քվեարկած պատգամավորները ոչ ամբողջովին են քաջատեղյակ՝ ինչին են կողմ քվեարկել»Իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը համոզված է՝ Լանզարոտի կոնվենցիայի վավերացմանը կողմ քվեարկած պատգամավորները ոչ ամբողջովին են քաջատեղյակ, թե ինչին են կողմ քվեարկել։...
09:33 11/05/2020Ռուբեն Մելիքյան. Տեսնենք քանի՞ քվեաթերթիկի վրա կկարդաք՝ «Ո՛չ ապաշնորհ կառավարությանը»«Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր, Արցախի նախկին ՄԻՊ, Հայաստանի արդարադատության նախկին փոխնախարար Ռուբեն Մելիքյանը գրում է.
17:26 09/05/2020«Ձևավորել հանձնաժողով՝ ֆիզիկական բռնություն գործադրած պատգամավորների վարքագծի էթիկային առնչվող հարցերի քննարկման նպատակով»Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնն իր մտահոգությունն է հայտնում 2020 թվականի մայիսի 8-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցած տհաճ միջադեպի վերաբերյալ։
12:05 09/05/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Շուշիի ազատագրումը հայ ժողովրդի պատմության ամենանշանակալի իրադարձություններից մեկն էՄայիսյան եռատոնի կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության առաջին և Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի ժողովրդին և գործող Նախագահ Բակո Սահակյանին։...
10:53 09/05/2020Վիտալի Բալասանյան. Կամաց-կամաց բացահայտվում է Փաշինյանի «վերելակային դիվանագիտոթյունը»Ժամանակին ես գնահատական եմ տվել, թե ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը եկավ իշխանության, ինչ պրոեկտ է սա, Արցախի շուրջ դավադրությունների մասին եմ խոսել ու անդրադարձել «վերելակային դիվանագիտությանը», և այսօր ամեն...
10:01 09/05/2020Մարուքյան. Ամբողջ ծեծկռտուքի ժամանակ դահլիճում է եղել վարչապետը, ինչի՞ն էր սպասում«Այն ահավոր պայմաններում, որ մենք աշխատում ենք, մենք շարունակելու ենք ձեր ձայնը հնչեցնել ու բարձր պահել Հայաստանի քաղաքացիների պատիվն ու վստահությունը, այն ամենը, ինչ տրվել է մեզ քվեարկության...
11:31 08/05/2020Վիտալի Բալասանյան. Իսկ այսօր Հայաստանում մեղադրյալի աթոռին են հայտնվել Շուշին ազատագրողներըԱրցախի հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանը շնորհավորել է Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի առիթով. «Հարգելի՛ հայրենակիցներ Մայիսի 8-ին լրանում է բերդաքաղաք Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձը, ինչի...
11:22 08/05/2020Ռ.Քոչարյանի դուստր. Սա այն նկուղն է, որ ազատամարտի տարիներին դարձել էր իմ ընտանիքի ժամանակավոր կացարանն ու ապաստարանըՀՀ երկրորդ նախագահ, Արցախի առաջին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դուստրը՝ Գայանեն Ինսթագրամում հրապարակել է մի տեսանյութ նկուղից ու գրել.
11:11 08/05/2020Գևորգ Դանիելյան. Անհանգստացնողն այլ հարցադրում էԻրավաբան, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Արտակարգ դրության հետագա անհրաժեշտության խնդրին չեմ անդրադառնում, պարզապես հարկ եմ համարում արձագանքել որոշ...
10:21 08/05/2020ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ Ալիևին․ Պատմական հիշողության կեղծումը վկայում է, որ դրանց հեղինակները չունեն արժանապատվության զգացումՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի մեկնաբանությունը Ադրբեջանի նախագահի՝ «ՏԱՍՍ» լրատվական գործակալությանը հարցազրույցում Հայաստանի վերաբերյալ մեկնաբանություններին․ «Հայրենական մեծ պատերազմի 75-ամյակը լավ առիթ է՝...
13:08 07/05/2020«Այլընտրանքային նախագծեր խումբ». Դանիբեկյանի ուղերձն Ալիևին«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» տարածած հոդվածը. «Դատարանների կողմից հնչեցվող՝ «Հանուն Հայաստանի Հանրապետության» ձևակերպումը, մայիսի 8-ին Աննա Դանիբեկյանի շուրթերից այլ երանգ է ստանում՝ Հայաստանի...
11:43 07/05/2020Մինչ այսօր որևէ կալանավորված անձի կամ դատապարտյալի մոտ կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել. Բադասյան«Նախագիծ ենք ներկայացրել ԱԺ, ըստ որի, եթե տրվում է եզրակացություն, որ կալանքի կրման հետ անհամատեղելի ծանր հիվանդություն ունի կալանավորը, ապա դատախազի կողմից նման միջնորդությունը 1 օրում պետք է...
10:53 07/05/2020Արման Թաթոյան. Մարդու ընտանեկան ողբերգությունը օգտագործելով լայքեր հավաքելն անթույլատրելի էՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը մտահոգություն է հայտնել երկու օր առաջ Երևանում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքին հաջորդած քննարկումների ու անձնական բնույթի տեղեկատվության տարածման վերաբերյալ։...
10:37 07/05/2020ՀՀ-ում աղբավայրեր կան, որոնք պատմամշակութային հուշարձանների վրա են. Սրբուհի Գրիգորյան«Աղբավայրերի հարցը մեր առջև ծառացած գլոբալ խնդիրներից է»,- խորհրդարանում ասաց ՀՀ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ պատասխանելով ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության...
16:26 06/05/2020Նաիրի Սարգսյան. «Գալաքսի» ընկերության շուրջ իրադարձությունների արձագանքներն ուղիղ ազդեցություն են թողնում ներդրումների վրաԱուդիտորների պալատի նախագահ Նաիրի Սարգսյանը մանրամասն տեղյակ չէ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Գուրգեն Խաչատրյանի շուրջ ծավալվող գործընթացներին։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Ն.
14:12 06/05/2020Թոքաբորբ ունեցող անձանց թիվն աճում է. Թորոսյան«Վերջին տվյալներով՝ արհեստական շնչառական սարքեր են միացված 8 պացիենտների»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։ Նրա խոսքով, այս պահին պացիենտներից...
12:37 06/05/2020Արցախի հարցում իմ դիրքորոշումը մնում է նույնը. Փաշինյան«Ս. Լավրովի և Զ. Հասանովի վերջին հայտարարություններից հետո կցանկանայի լսել Ձեր կարծիքը Արցախի հարցի վերաբերյալ։ Ի՞նչ դիրքորոշում ունեք Դուք,- խորհրդարանում նման հարց հնչեցրեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան»...
10:45 06/05/2020Փաստաբանը ներկայացրել է Միքայել Մինասյանի գործով կատարված աբսուրդային և զավեշտալի խախտումների միայն մի մասըՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
10:43 05/05/2020ԱՀ ՊՆ.«Բանակի տրված պատասխանները Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարության համար կարծես բավականին ցավոտ էին»Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունն անդրադարձել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հայտարարություններին՝ բացահայտելով դրա պատճառները։ Նախարարության մամուլի ծառայության...

12:39 20/01/2015ВС Азербайджана предприняли 8 попыток диверсии: погиб армянский военнослужащийНа линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 19 января и в ночь на 20 января зарегистрировано порядка 220 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
15:15 19/01/2015Al Jazeera: «Армянский фактор» является для властей Азербайджана одним из инструментов наказания несогласных«Пока президент Ильхам Алиев, создавая иллюзию демократической страны, продолжает говорить, что в Азербайджане нет политзаключенных и ограничения свободы слова, мало что изменится в этой стране».
10:03 19/01/2015А.Мартиросян: На созванной лидером ППА Гагиком Царукяном конференции будут представлены лишь мненияВ ходе инициированной лидером партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагиком Царукяном конференции 20 января всего лишь будут представлены мнения.
11:44 17/01/2015Погромы армян в Баку. The New York Times: Молчание может стать причиной нового геноцида…Открытое письмо к мировой общественности в связи с антиармянскими погромами в Советском Союзе
11:21 17/01/2015Т.Уриханян рассказал о программе созванной лидером ППА Гагиком Царукяном конференцииПо словам Т. Уриханяна, из непровластных политических сил Армении в мероприятии примет участие партия «Наследие».
19:00 16/01/2015Католикос Всех армян Гарегин II призвал народ сохранять спокойствие и не поддаваться на провокации и подстрекательстваПодчеркивается, что Первопрестольный Святой Эчмиадзин был постоянно в курсе происходящего и следил за развитием событий.
17:55 16/01/2015Иран довел до откровенного психоза «священную ближневосточную корову» США – Израиль. Статья И. ПанкратенкоИран является сегодня форпостом борьбы против неоколониальной политики США и НАТО на Ближнем Востоке.
11:56 15/01/2015Генпрокурор: Убийца семьи в Гюмри будет привлечен к ответственности на территории АрменииПо его словам, делается все,чтобы все лица, имеющие какое-либо отношение к произошедшей трагедии, были привлечены к уголовной ответственности по всей строгости закона.
12:10 14/01/2015«Соболезнования, извинения и… действия». Российский эксперт Андрей Епифанцев о жестоком убийстве семьи в ГюмриПо его словам, налицо явные ошибки командования российской базы или в подборе уравновешенных и адекватных людей для прохождения службы, или в создании им надлежащих условий для существования, или ...
18:53 13/01/2015Жестокое убийство семьи в Гюмри: для лечения спасенного 6-месячного малыша созван консилиумШестимесячный Сережа Аветисян – единственный спасшийся член семьи, ставшей жертвой жестокого убийства в Гюмри, – из местной Австрийской больницы матери и ребенка доставлен в отделение детской...
13:11 13/01/2015Премьер Армении О.Абраамян выразил соболезнования в связи с трагедией в Гюмри«Соболезную родным невинных жертв: стойкости и терпения Вам для преодоления этого нечеловеческого горя. Желаю скорейшего выздоровления ребенку, проходящему лечение в больнице», – отметил премьер.
11:22 13/01/2015Жестокое убийство семьи в Гюмри: состояние здоровья спасенного малыша остается тяжелымСостояние здоровья Сережи Аветисяна (2014г.р.) – единственного спасшегося члена семьи, ставшей жертвой жестокого убийства в Гюмри, – продолжает оставаться тяжелым.
15:24 12/01/2015The New York Times: Алиев напоминает братьев Корлеоне из мафиозной семьи «Крестного отца»Он видит враждебную американскую руку за всем, начиная со свержения президента Украины Виктора Януковича, заканчивая различными арабскими восстаниями, намереваясь ликвидировать оппозицию в зародыше.
10:47 12/01/2015А.Ованнисян: ВС Армении разрешили азербайджанской стороне эвакуировать тело диверсантаНакануне, 11 января, около 17:30 по местному времени, подразделения ВС Азербайджана предприняли попытку диверсии у села Баганис Тавушской области Армении.
14:02 10/01/2015The New York Times: Власти Азербайджана шантажируют США сближением с МосквойПравительственные чиновники Азербайджана обвинили посла США в «грубом вмешательстве», а прежнего министра иностранных дел Швеции Карла Бильдта - в шпионстве в пользу США.
16:12 09/01/2015Из-за последних развитий на мировом нефтяном рынке в США обанкротилась компания по добыче сланцевой нефтиВ США обанкротилась первая компания по разработке сланцевых месторождений и добыче из них нефти. Как сообщает «Лента.ру» со ссылкой на телеканал NHK World, заявление о банкротстве и о защите от...
10:03 09/01/2015Страсти вокруг Северной Кореи накаляются… Власти КНДР подготовили план 7-дневной ядерной войны и обратились с просьбой к РоссииНапомним, 26 апреля президент США Барак Обама во время визита в Сеул заявил, что Соединенные Штаты «не будут колебаться по поводу применения военной силы» против КНДР.
13:01 08/01/2015Минобороны НКР: Мирные населенные пункты никогда не были мишенью для Армии обороны«Подобное поведение было и остается „монополией” азербайджанских ВС», – говорится в сообщении.
11:08 07/01/2015Крупнейшая сходка «воров в законе» в Москве была срочно перенесена. Криминальные авторитеты собрались в Армении?..«Мероприятие оказалось в "подвешенном состоянии". И тут на помощь маститым "законникам" пришел влиятельный авторитет Артем Арутюнян (Артем Каневский), который сумел организовать сходку в Армении».
11:37 06/01/2015Армия обороны НКР подавила активность ВС Азербайджана: у азербайджанской стороны есть потери«По информации достоверных источников, один из убитых – прапорщик 703-й бригады азербайджанской армии Эльдар Мамедов», – говорится в сообщении пресс-службы Минобороны НКР.