10:05 05/05/2020Կարանտինային օրերին հայ ընթերցողներին հետաքրքրել են բիզնես, մոտիվացիոն, գեղարվեստական գրքերըԱրտակարգ դրության օրերին շատ մարդիկ իրենց ժամանակն անցկացրել են գիրքը ձեռքին։ Շատերն են ի վերջո ընթերցել այն գիրքը, որն արդեն բավական երկար ժամանակ սկսել էին, բայց չէին ավարտել կամ ցանկացել էին...
09:59 05/05/2020Հայ-թուրքական կուլիսային բանակցությունների տապալման և ամերիկյան միջնորդության մասին․Սուրեն Սարգսյան1992թ. հունվարի 7-ից ԱՄՆ-ն պաշտոնապես սկսեց հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման միջնորդական առաքելության առաջին փուլը: Ըստ էության այն տևեց մինչ 1992թ. նոյեմբերի 3-ը: Պետդեպի, ԱՄՆ ԱԽ...
14:34 04/05/2020Սարգիս Գրիգորյան. Դատավոր Դանիբեկյանի պարտականությունները միջազգային փաստաթղթերովԱյսպիսով՝ ևս մեկ անգամ հարկ է նշել, որ Ռոբերտ Քոչարյանը «քաղբանտարկյալ է…»
16:13 03/05/2020Այսօր օրակարգում բիզնեսի կազմաքանդումն է.ես այդ օրակարգում անելիք չունեմ. Գուրգեն Խաչատրյան«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, Ucom ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասված է.
14:00 02/05/2020Արսեն Թորոսյան. Ծայրահեղ ծանր վիճակում է 28 հիվանդԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը գրում է. «Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ քաղաքացիների առողջական վիճակի մասով ունենք հետևյալ պատկերը. . Թոքաբորբ ունեցող` 454 հոգի . Ծանր վիճակում` 63 հոգի ....
13:00 02/05/2020«Մոլագար Ալիևը բռնաբարում է իր զոհ-ժողովրդին». ԵԽ-ում Ադրբեջանի նախկին ներկայացուցիչԵԽ-ում Ադրբեջանի ներկայացուցչության նախկին ղեկավար, դեսպան Արիֆ Մամեդովը սկանդալային գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում՝ Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևին համեմատելով մոլագարի հետ, որը բռնաբարում է...
10:49 02/05/2020Հայկ Մանասյանը՝ առողջապահության նախարարությանը. «Էշով ման եկեք»Պրակտիկ բժիշկ, գաստրոէնտերոլոգ, սոնոգրաֆիստ Հայկ Մանասյանը կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված արտակագ դրության պայմաններում առողջապահության նախարարությանը համեմատում է անփորձ վարորդի հետ։ «Եթե...
17:20 01/05/2020Յունիսեֆ. Վտանգված է 370 միլիոն երեխայի ապագանԱյս օրերին, երբ ՔՈՎԻԴ-19 ճգնաժամի պատճառով աշխարհում աղքատ բնակչության շրջանում բարձրացել է սովի ցուցանիշի մակարդակը, Պարենի համաշխարհային ծրագիրը և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը կոչ են անում կառավարություններին՝...
14:28 01/05/2020Փոխնախարար. Մայիսի 4-ից գրեթե բոլոր սահմանափակումները հանվում ենՀանրային սննդի կազմակեպման մասով կգործեն այն ռեստորանները, սրճարանները, բարերը, որոնք կունենան բացօթյա տարածք, փակ տարածքներում սպասարկում չի իրականացվի։
11:44 01/05/2020Ավետիք Իշխանյան. Իսկապես, Արսեն Թորոսյանը ՀՀ կառավարության «ամենապրոֆեսիոնալ» նախարարն էԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է. «Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն իր նախարարական գործունեությունը սկսեց Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ հիվանդանոցում լայնածավալ ստուգումներով։ Պատահակա՞ն էր...
14:04 30/04/2020ԵԽ գլխավոր քարտուղար․ COVID-19 ճգնաժամը չպետք է օգտագործվի լրագրողներին լռեցնելու համարՄայիսի 3-ին Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվան ընդառաջ տարածված հայտարարության մեջ, Եվրոպայի գլխավոր քարտուղար Մարիա Փեյչինովիչ Բուրիչը կոչ է անում կառավարություններին խուսափել COVID-19-ի...
13:52 30/04/2020Արցախի նախագահ. 2007-ին արտադրվում էր 90.4 միլիոն կվտ/ժ էներգիա, իսկ 2019-ին այդքան արտահանվել է«Ես հեռու եմ այն մտքից, թե մեզ հաջողվել է լուծել բոլոր խնդիրները, որոնք եղել են մեր պատասխանատվության շրջանակում: Դեռևս անելիքները շատ են»,- հայտարարել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը՝...
11:17 29/04/2020«Մեդիա պաշտպան». Վարչապետի մամուլի քարտուղարը շարունակում է իր լիազորություններից դուրս գալ«Մեդիա պաշտպանը» հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է. «Չնայած դատական ոլորտին չմիջամտելու «Մեդիա պաշտպանի» կոչ-հորդորներին` վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանը ևս մեկ հայտարարություն...
09:01 29/04/2020Մարուքյան. Շոուների նպատակը մարդկանց սոցիալական խնդիրներից շեղելն էԱԺ-ում երեկ տեղի ունեցած միջադեպը «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը տհաճ ու ոչ ցանկալի է որակում։ Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում նա հայտարարեց, 2012-ից խորհրդարանում է, որևէ անգամ...
12:05 28/04/2020Փաշինյան. Կոմունալ ճգնաժամի լուծումները լինելու են ոչ կատարյալ ու ոչ 100 տոկոսանոցՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի քաղաքացիներին կոչ է անում վճարել սպառած գազի ու էլեկտրաէներգիայի դիմաց։ Հիշեցնում է, որ ՀԷՑ-ն ու «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը հումք են գնում արտադրանք տալու...
11:07 28/04/2020ՀՀ պետական բյուջեում 324 մլրդ դրամի չափով պակասուրդ կգրանցվի. Ջանջուղազյան«Կորոնավիրուսային համավարակը աննախադեպ ազդեցություն է ունենում տնտեսության վրա»,- ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝...
10:40 28/04/2020«Կառավարության միջոցառումները սխալ են հաշվարկված և հաշվի չեն առնում իրական մարդկանց իրական կարիքները»«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է անապահով ընտանիքների կոմունալ ծախսերը փոխհատուցելու կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառմանը։...
09:01 25/04/2020Ի՞նչ է սպասվում Սևանա լճին այս տարիՎերջին տարիներին Սևանա լճի էկոհամակարգում էվտորֆիկացիայի կամ ճահճացման պրոցեսներն ակտիվացել են: Այն լճի աղտոտվածության հետևանքով է՝ ռեկրացիոն գոտու ոչ ճիշտ օգտագործման, կոյուղաջրերի առկայության և...
10:05 24/04/2020Ուկրաինայի Ռադայի պատգամավոր․ Հայոց ցեղասպանության միջոցառումներին չմասնակցելու հրահանգն ապակառուցողական էPanorama.am-ի հարցազրույցը Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի պատգամավոր Անտոն Պոլյակովի հետ Panorama.am - Պարոն Պոլյակով, Հայաստանը հիշատակում է Հայոց ցեղասպանության զոհերի 105-րդ տարելիցը։ Դուք, որպես...
09:34 24/04/2020Գարեգին Երկրորդ. Իղձերը կարող ենք կյանքի կոչել ազգի ու հայրենյաց հանդեպ պարտքի ու պատասխանատվության գիտակցությամբՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ուղերձ է հղել Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակի օրվա առիթով

12:36 05/01/2015В Иране КСИР предотвратил попытки «агентов израильской разведки» убить известного ученого-ядерщикаИранские спецслужбы сообщают, что в 2013 г. президент США Барак Обама потребовал от властей Израиля прекратить операции по ликвидации ключевых фигур ядерной программы ИРИ.
15:05 29/12/2014Российская военная база в Армении активно осуществляет разведполеты беспилотниковБеспилотники осуществляют разведполеты днем и ночью на высотах более 3500 метров и могут отслеживать одновременно несколько целей.
11:15 29/12/2014В Армении начинается Рождественский постВечером 29 декабря, за 7 дней до Св. Рождества, в Армении отмечается Масленица Рождественского поста. Об этом сообщается на сайте Араратской патриаршей епархии (www.qahana.am). Отмечается также, что...
15:30 27/12/2014Минобороны НКР опровергает сведения официальных азербайджанских источников о «диверсии»Распространенные официальными азербайджанскими источниками сведения, будто Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики совершила попытку «диверсионных действий», не соответствуют действительности.
14:06 27/12/2014Эксперт: Москва претендует на еще один регион Грузии и собирается расширить территорию России до Индийского океана«Москва стала раздавать паспорта жителям Кахети. Автомобильная дорога строится в Дагестане для того, чтобы далее через Грузию достичь Армении, затем Ирана и далее еще куда-то...»
14:14 26/12/2014Семья Грачья Арутюняна обратилась в Минюст Армении с просьбой об его экстрадиции из РоссииСемья осужденного в РФ водителя «КамАЗа» Грачья Арутюняна обратилась в министерство юстиции Армении с просьбой организовать его экстрадицию из России на родину.
12:26 26/12/2014В нефтегазовом секторе Азербайджана в 2015 году ожидаются убытки и сокращенияОтметим, что сокращение в компании Statoil не связано только с падением цен на нефть. Дело в том, что компания в текущем году решила полностью покинуть проект «Шах-дениз» и Южно-Кавказский газопровод.
18:00 25/12/2014В резиденции президента Армении побывали в гостях дети и внуки ветеранов карабахской войныПо случаю праздников Нового года и Рождества в резиденции президента Армении сегодня были приняты дети и внуки погибших и ставших инвалидами ветеранов карабахской войны (азатамартиков), ветеранов и...
15:05 25/12/2014Грузинский политолог: Украина и ЕС повторяют ошибки, допущенные Грузией в отношении Абхазии и Южной ОсетииПо ее словам, санкции США и стран Запада против России не приведут к решению имеющихся проблем, а лишь усугубят ситуацию.
12:31 24/12/2014«Хаккин.аз»: Турция отмывает деньги путем многолетней задержки строительства железной дороги Баку-Тбилиси-КарсЯвер Озджан обнародовал сенсационные подробности многолетней задержки ввода в эксплуатацию железной дороги Баку-Тбилиси-Карс.
17:35 23/12/2014Президент Армении: Документы в рамках ОДКБ направлены на коллективное и скоординированное реагирование на вызовыС. Саргсян подчеркнул, что Армения считает совершенно неприемлемыми попытки эскалации напряженности вокруг нагорно-карабахского конфликта и милитаризации региона.
16:47 23/12/2014Путин: При активной поддержке России создается сеть гуманитарных центров ОДКБ, первый из которых откроется в Армении«Убеждён, действуя слаженно и на основе общих консолидированных позиций, мы сможем и далее вносить существенный вклад в укрепление региональной безопасности».
14:07 23/12/2014Эксперт: Тезис о зависимости Европы от Азербайджана опровергают даже официальные цифры«Пропагандируемый тезис „Европа зависит от нас” – это всего лишь пустословие властей и он тут же опровергается официальными цифрами, которые сама власть и объявляет».
15:02 22/12/2014К.Бекарян: Армения никогда не пыталась строить свою внешнюю политику на столкновении интересов силовых центровЧто же касается карабахской проблемы, политолог отметил, что процесс карабахского урегулирования – своеобразный мост между странами-сопредседателями МГ ОБСЕ.
15:34 20/12/2014Глава Минобразования Армении Армен Ашотян рад, что его не ассоциируют со сферой образования«Наилучшей оценкой моей работы является то, что я не ассоциируюсь со сферой образования, ведь пост министра – это политическая должность», – такое заявление сделал сегодня министр образования и науки...
13:06 20/12/2014О. Озсой: Открытие границы с Арменией может оказать серьезное позитивное влияние на экономические и политические интересы Турциитурецкий профессор, отмечая, что от этого в первую очередь выиграют слаборазвитые восточные провинции страны, произойдет их «экономическая реанимация».
16:53 19/12/2014Вступление в ЕАЭС – выбор суверенной Армении, и США готовы быть партнером во всех возможных сферах. Комментарий Дж. Хефферна«Мы пытаемся вместе с Арменией сообща найти те сферы, в которых можно работать. Мы готовы быть партнером Армении», – сказал посол.
12:06 19/12/2014Мэрия Еревана решила проблему водителей маршруток: цена на проезд в общественном транспорте не изменитсяВ мэрии Еревана накануне состоялась встреча с представителями компаний, занятых в сфере пассажироперевозок.
12:02 18/12/2014«Лучшие страны для бизнеса - 2014»: Армения – лидер СНГ в рейтинге «Forbes»Что касается соседнего Азербайджана, судя по оценкам, страна ухудшила свои позиции в критерии «личных свобод граждан».
15:30 17/12/2014Глава Центробанка Армении: Причиной ревальвации доллара являются паника и спекуляции некоторых субъектовПредседатель Центробанка Армении Артур Джавадян заявил, что основными причинами ревальвации доллара являются паника и спекуляции некоторых субъектов.