10:05 05/05/2020Կարանտինային օրերին հայ ընթերցողներին հետաքրքրել են բիզնես, մոտիվացիոն, գեղարվեստական գրքերըԱրտակարգ դրության օրերին շատ մարդիկ իրենց ժամանակն անցկացրել են գիրքը ձեռքին։ Շատերն են ի վերջո ընթերցել այն գիրքը, որն արդեն բավական երկար ժամանակ սկսել էին, բայց չէին ավարտել կամ ցանկացել էին...
09:59 05/05/2020Հայ-թուրքական կուլիսային բանակցությունների տապալման և ամերիկյան միջնորդության մասին․Սուրեն Սարգսյան1992թ. հունվարի 7-ից ԱՄՆ-ն պաշտոնապես սկսեց հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման միջնորդական առաքելության առաջին փուլը: Ըստ էության այն տևեց մինչ 1992թ. նոյեմբերի 3-ը: Պետդեպի, ԱՄՆ ԱԽ...
14:34 04/05/2020Սարգիս Գրիգորյան. Դատավոր Դանիբեկյանի պարտականությունները միջազգային փաստաթղթերովԱյսպիսով՝ ևս մեկ անգամ հարկ է նշել, որ Ռոբերտ Քոչարյանը «քաղբանտարկյալ է…»
16:13 03/05/2020Այսօր օրակարգում բիզնեսի կազմաքանդումն է.ես այդ օրակարգում անելիք չունեմ. Գուրգեն Խաչատրյան«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, Ucom ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասված է.
14:00 02/05/2020Արսեն Թորոսյան. Ծայրահեղ ծանր վիճակում է 28 հիվանդԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը գրում է. «Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ քաղաքացիների առողջական վիճակի մասով ունենք հետևյալ պատկերը. . Թոքաբորբ ունեցող` 454 հոգի . Ծանր վիճակում` 63 հոգի ....
13:00 02/05/2020«Մոլագար Ալիևը բռնաբարում է իր զոհ-ժողովրդին». ԵԽ-ում Ադրբեջանի նախկին ներկայացուցիչԵԽ-ում Ադրբեջանի ներկայացուցչության նախկին ղեկավար, դեսպան Արիֆ Մամեդովը սկանդալային գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում՝ Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևին համեմատելով մոլագարի հետ, որը բռնաբարում է...
10:49 02/05/2020Հայկ Մանասյանը՝ առողջապահության նախարարությանը. «Էշով ման եկեք»Պրակտիկ բժիշկ, գաստրոէնտերոլոգ, սոնոգրաֆիստ Հայկ Մանասյանը կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված արտակագ դրության պայմաններում առողջապահության նախարարությանը համեմատում է անփորձ վարորդի հետ։ «Եթե...
17:20 01/05/2020Յունիսեֆ. Վտանգված է 370 միլիոն երեխայի ապագանԱյս օրերին, երբ ՔՈՎԻԴ-19 ճգնաժամի պատճառով աշխարհում աղքատ բնակչության շրջանում բարձրացել է սովի ցուցանիշի մակարդակը, Պարենի համաշխարհային ծրագիրը և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը կոչ են անում կառավարություններին՝...
14:28 01/05/2020Փոխնախարար. Մայիսի 4-ից գրեթե բոլոր սահմանափակումները հանվում ենՀանրային սննդի կազմակեպման մասով կգործեն այն ռեստորանները, սրճարանները, բարերը, որոնք կունենան բացօթյա տարածք, փակ տարածքներում սպասարկում չի իրականացվի։
11:44 01/05/2020Ավետիք Իշխանյան. Իսկապես, Արսեն Թորոսյանը ՀՀ կառավարության «ամենապրոֆեսիոնալ» նախարարն էԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է. «Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն իր նախարարական գործունեությունը սկսեց Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ հիվանդանոցում լայնածավալ ստուգումներով։ Պատահակա՞ն էր...
14:04 30/04/2020ԵԽ գլխավոր քարտուղար․ COVID-19 ճգնաժամը չպետք է օգտագործվի լրագրողներին լռեցնելու համարՄայիսի 3-ին Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվան ընդառաջ տարածված հայտարարության մեջ, Եվրոպայի գլխավոր քարտուղար Մարիա Փեյչինովիչ Բուրիչը կոչ է անում կառավարություններին խուսափել COVID-19-ի...
13:52 30/04/2020Արցախի նախագահ. 2007-ին արտադրվում էր 90.4 միլիոն կվտ/ժ էներգիա, իսկ 2019-ին այդքան արտահանվել է«Ես հեռու եմ այն մտքից, թե մեզ հաջողվել է լուծել բոլոր խնդիրները, որոնք եղել են մեր պատասխանատվության շրջանակում: Դեռևս անելիքները շատ են»,- հայտարարել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը՝...
11:17 29/04/2020«Մեդիա պաշտպան». Վարչապետի մամուլի քարտուղարը շարունակում է իր լիազորություններից դուրս գալ«Մեդիա պաշտպանը» հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է. «Չնայած դատական ոլորտին չմիջամտելու «Մեդիա պաշտպանի» կոչ-հորդորներին` վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանը ևս մեկ հայտարարություն...
09:01 29/04/2020Մարուքյան. Շոուների նպատակը մարդկանց սոցիալական խնդիրներից շեղելն էԱԺ-ում երեկ տեղի ունեցած միջադեպը «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը տհաճ ու ոչ ցանկալի է որակում։ Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում նա հայտարարեց, 2012-ից խորհրդարանում է, որևէ անգամ...
12:05 28/04/2020Փաշինյան. Կոմունալ ճգնաժամի լուծումները լինելու են ոչ կատարյալ ու ոչ 100 տոկոսանոցՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի քաղաքացիներին կոչ է անում վճարել սպառած գազի ու էլեկտրաէներգիայի դիմաց։ Հիշեցնում է, որ ՀԷՑ-ն ու «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը հումք են գնում արտադրանք տալու...
11:07 28/04/2020ՀՀ պետական բյուջեում 324 մլրդ դրամի չափով պակասուրդ կգրանցվի. Ջանջուղազյան«Կորոնավիրուսային համավարակը աննախադեպ ազդեցություն է ունենում տնտեսության վրա»,- ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝...
10:40 28/04/2020«Կառավարության միջոցառումները սխալ են հաշվարկված և հաշվի չեն առնում իրական մարդկանց իրական կարիքները»«Ազգային օրակարգ» կուսակցության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է անապահով ընտանիքների կոմունալ ծախսերը փոխհատուցելու կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառմանը։...
09:01 25/04/2020Ի՞նչ է սպասվում Սևանա լճին այս տարիՎերջին տարիներին Սևանա լճի էկոհամակարգում էվտորֆիկացիայի կամ ճահճացման պրոցեսներն ակտիվացել են: Այն լճի աղտոտվածության հետևանքով է՝ ռեկրացիոն գոտու ոչ ճիշտ օգտագործման, կոյուղաջրերի առկայության և...
10:05 24/04/2020Ուկրաինայի Ռադայի պատգամավոր․ Հայոց ցեղասպանության միջոցառումներին չմասնակցելու հրահանգն ապակառուցողական էPanorama.am-ի հարցազրույցը Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի պատգամավոր Անտոն Պոլյակովի հետ Panorama.am - Պարոն Պոլյակով, Հայաստանը հիշատակում է Հայոց ցեղասպանության զոհերի 105-րդ տարելիցը։ Դուք, որպես...
09:34 24/04/2020Գարեգին Երկրորդ. Իղձերը կարող ենք կյանքի կոչել ազգի ու հայրենյաց հանդեպ պարտքի ու պատասխանատվության գիտակցությամբՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ուղերձ է հղել Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակի օրվա առիթով

14:51 25/05/2009TURKISH-AZERI ANTI-ARMENIAN CAMPAIGN: WHAT TERRITORIAL PRETENTIOSNESS MEANSIn this period the Turkish-Azeri campaign has stirred up its anti-Armenian and anti-Armenia campaign publishing falsified facts and information with the direct involvement of high ranking state...
16:37 08/05/2009BAKU TERRIBLY SHOCKED: ALIEV FINDS NO ANSWERS TO HIS PEOPLEThe meeting held between the Presidents of Armenia and Turkey on 7 May in Prague in the frames of the Eastern Partnership Summit has created interesting and stormy conversations.
13:03 30/04/2009INDEPENDENT ENERGETIC SYSTEM ESSENTIAL PREREQUISITE FOR ARMENIAFor Armenia the most essential prerequisite for independence is the availability of independent energetic system.
19:33 25/04/2009OBAMA DID MAXIMUM WHAT US PRESIDENT COULD DOTurkey is an important partner of the U.S. in NATO. It has multiplied roles in Iraq and Afghanistan, also.
18:27 10/04/2009PRESIDENT IS CONTENT OF THE GOVERNMENT’S ACTIVITIESThe President of Armenia Serzh Sargsyan said in a press conference that one year of his officiation has been rich in various events and possibilities also.
16:49 09/04/2009NINO BURJANADZE SAYS OPPOSITION WILL NOT ATTACK PARLIAMENTRead Nino Burjanadze's exclusive interview given to Panorama.am hours before the demonstration in Tbilisi.
18:27 06/04/2009EUROPE STRATEGY IN FAVOR OF TURKEYI believe that history is a history. I don’t think that it should be everyday put on the table. The historians should study the history.
22:24 11/03/2009NINO BURJANADZE REGRETS FOR SAAKASHVILI’S STATEMENTS"The President of my country has made an inaccurate and wrong statement regarding not only the neighbor country but a relative country also."
13:27 01/03/2009“MARCH 1” – MUCH TO LEARN FROM ITMarch 1, the first day of spring when we have so many expectations, hopes to create, start everything from anew.
19:39 24/02/2009COALITION LEFT “MASS DISORDER” NOTION UNDEFINEDThe Standing Committee of the National Assembly on State and Legal Affairs discussed on 20 February during the committee session and defined to include the draft of the law on “making changes and...
18:30 28/01/2009PACE IS POLITICAL FIGURE, HENCE POLITICAL FACTORS INFLUENCED ONPACE is a political figure. Sometimes they give some negative coloring saying “political”. So, I repeat that PACE is a political figure, hence, political factors have influenced on.
15:46 24/01/2009DIRTY SPEECH FROM SOUP OPERAS DESTROY OUR SCHOOLSAll the family is interested in those films. Only Ann is concerned. Who is responsible to answer her questions?
18:06 20/01/2009“TO CREATE ATMOSPHERE WHERE EVERYBODY WILL BE WILLING TO…”Those ten deads eased the tension. Now we feel free to speak about our problems.
13:50 20/01/2009“TO CREATE ATMOSPHERE WHERE EVERYBODY WILL BE WILLING TO…”Those 10 dead eased the tension giving their lives. Today we feel free to speak of our problems.
16:52 17/12/2008ATTACK ON JOURNALISTS: WHY THEIR AUTHORS REMAIN UNPUNISHED?JOURNALISTS ARE BEING ATTACKED WHILE THEIR AUTHORS REMAIN UNPUNISHED
19:23 03/12/2008“OLD EUROPE TO BE CAREFUL: GEORGIA AND UKRAINE NATO MEMBER?”“Old Europe is more careful to the extending of the NATO and European Union towards the East than the New Europe which includes Baltic countries, Poland, Czech Republic, and Hungary.
13:51 28/11/2008Armenia has ambitious plans concerning participation in World “Expo-2010” expositionArmenia has ambitious plans concerning participation in World “Expo-2010” exposition in Shanghai, which is a unique opportunity to present everything, which the country is proud of, to the world.
15:03 24/11/2008“JERMUK GROUP” NOT INFORMED?"Jermuk Group" insists that their production is not increased. Still "Jermuk" is much sold in local supermarkets, say the representatives of some supermarkets.
23:22 13/08/2008SOUTHERN CAUCASUS AT TRANSFORMATION’S DOORTo conclude, the sides used the created situation to solve their inner problems. Hence, we can say that the conflict was profitable for every side.
18:13 11/08/2008Reconstruction of Armenian Theatre: Is it possible?Then people will attend our theatres with much more enthusiasm.