16:45 23/04/2020Ատոմ Ջանջուղազյան. Պարտքի ավելացումն անխուսափելի է«Անխուսափելի է պետական պարտքի մեծության փոփոխությունը»,- կառավարության նիստին հետևած ասուլիսում հայտարարեց ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը։ Նրա խոսքով, իրենք այս պահին ծախսերի սպասարկման համար...
10:46 23/04/2020Փաստաբան. Դա, ի թիվս այլնի, Միքայել Մինասյանի նկատմամբ իրականացվող պարզ պատվերի ցայտուն ապացույց էՍուրբ Աթոռում նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի փոստաբան Ամրամ Մակինյանն անդրադարձել է ՊԵԿ տարածած հողարդագրությանն ու գրել.
11:00 22/04/2020Սուրեն Սարգսյան. Լավրովը մեկ նախադասությամբ հակադրվել է հայկական 4 անկյունաքարային պնդումներինՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ երեկ արած հայտարարությանը։ «Լավրովը մեկ նախադասությամբ հակադրվել է հայկական...
09:30 22/04/2020Սասունյան. Ողջամիտ չէ հայ պաշտոնյաների և Կաթողիկոսի համար հակառակության մեջ լինելԿորոնավիրուսային համավարակի ժամանակ, որը հարյուր հազարավոր մարդկանց կյանք է խլում ամբողջ աշխարհում, ներառյալ Հայաստանում, և կաթվածահար է անում տնտեսությունն ու հասարակական կյանքը, Հայաստանում և...
17:58 21/04/2020«Ինքնորշման իրավունքի արտահայտումը նշանակում է ստատուսի հստակեցում». Զոհրաբ ՄնացականյանԿառավարության մամուլի սրահում լրագրողները հարց ուղղեցին Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին` «Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ ակտիվ քննարկվում են նախորդ տարի Մոսկվայում Հայաստանի, Ադրբեջանի,...
13:05 21/04/2020Հայաստան վերադառնալու համար դիմել է 1283 ՀՀ քաղաքացի. ԱդոնցԱպրիլի 21-ի դրությամբ Հայաստան վերադառնալու համար դիմել է 1283 քաղաքացի։ Այսօր կառավարության մամուլի սրահում հայտարարեց ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը՝ հավելելով, որ վերադառնալ ցանկացողներն այն...
10:06 21/04/2020«Իրավական ուղի». Կոչ ենք անում իրավասու մարմիններին անհապաղ իրավական գնահատական վարչապետի անթույլատրելի վարքագծին«Իրավական ուղի» ՀԿ-ն անթույլատրելի է համարում ապրիլի 19-ի ուղիղ եթերում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները՝ Սահմանադրական դատարանի, ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավորների, հանրային...
18:09 20/04/2020Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան. Ոչ դատավորը, ոչ դատարանի նախագահը չեն կատարում իրենց պարտականություններըՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբանական խմբի անդամ Արամ Վարդևանյանն իրավական հարթությունում որևէ մեկնաբանություն չի գտնում այն ամենի վերաբերյալ, ինչ կատարվում է Ռոբերտ Քոչարյանի ու մյուսների գործով։ Դատավոր...
15:22 20/04/2020Մուղնեցյան. Եթե եղել է «Յուքոմի» աշխատակիցներին դիմում գրելու հորդոր, ապա պատասխանատվության առաջ կկանգնեն«Իմ կարծիքով, խորհրդի որոշման ուժի մեջ մտելու պահից ընեկերության ընթացիկ գործունեության ղեկավարումն իրականացնելու է պարոն Արա Խաչատրյանը»,- առցանց ասուլիսում ասաց իրավաբանական գիտությունների...
12:35 20/04/2020ՀՀ-ում հաստատվել է աջակցության 14 ծրագիր՝ ծայրահեղ բարդ ընթացակարգերով. Մարուքյան«Երբ ակնհայտ էր, որ կորոնավիրուսով պայմանավորված ճգնաժամ լինելու է նաև Հայաստաում, մենք առաջարկել ենք պետական անվերադարձ աջակցություն տրամադրել ՀՆԱ-ի 5-10%-ի չափով»,- այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցի...
11:59 20/04/2020Մեդիա պաշտպան. Կոչ ենք անում վարչապետին հրապարակել բոլոր այն լրագրողների և լրատվականների անունները, որոնք գումար են ստացել«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը տարածել է հայտարարություն՝ արձագանքելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում լրագրողների վերաբերյալ հնչեցրած հայտարարություններին։ «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ...
12:59 18/04/2020Արթուր Ղազինյան. Ամեն ինչ շատ ավելի լուրջ է«Մեկ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր Արթուր Ղազինյանը գրում է. «Ամեն ինչ շատ ավելի լուրջ է։ Մարիա Զախարովան հանկարծ հիշում է Արցախի մասին և հայտարարում, որ կորոնավիրուսը չի խոչընդոտում Արցախի շուրջ...
12:13 18/04/2020Արսեն Թորոսյան. Եթե այս տեմպը պահպանվի, մայիսի 21-ին կունենանք 5000 դեպք«Կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի կրկնապատկման տեմպը այս պահին 17 օր է: Եթե այս տեմպը պահպանվի, ապա մայիսի 4-ին մենք կունենանք 2500 դեպք, իսկ մայիսի 21-ին 5000 դեպք»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
18:22 17/04/2020Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան. Սա ծաղր չէՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Արամ Վարդևանյանն անդրադարձել է դատավոր Աննա Դանիբեկյանի կողմից դատական նիստը մայիսի 8-ին նշանակելու որոշմանը։ «Աշխատանքի վերադառնալուց...
12:29 17/04/2020Մերի Հարությունյան. Նախագահ Սարգսյանը արտակարգ դրության ավարտից հետո ասուլիսում կանդրադառնա ապրիլյան պատերազմի թեմայով բոլոր հարցերին2016թ. ապրիլին տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների հանգամանքները ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստից հետո հանձնաժողովի նախագահը լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ որոշ մանրամասներ է...
12:57 16/04/2020Կորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացման 13-րդ միջոցառման շահառուները նպաստառու ընտանիքներն ենԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը կառավարության նիստում ներկայացրեց կորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացման 13-րդ միջոցառումը, որի նպատակն է այս պայմաններում աջակցել սոցիալական...
12:23 16/04/2020Թուրքական թերթը բացահայտել է թուրք պաշտոնյայի սուտը՝ կապված չինական արկղերի վրա Արարատի մասին գրության հետԱպրիլի 8-ին Չինաստանից Հայաստան ուղարկված մարդասիրական օգնության արկղերի վրա եղած Արարատ լեռան վերաբերյալ գրությունը իրարանցում էր առաջացրել Թուրքիայում։ Իսկ գրությունը հետևյալն էր.
10:11 16/04/2020Yerevan.Today. ՊՆ-ը պարտակո՞ւմ է Անդրանիկ Քոչարյանի որդու բանակ չզորակոչվելու հիմքերը․ Ինչու՞Yerevan.today-ը պետական, ուսումնական հաստատություններին հասցեագրած հարցումների արդյունքում ստացած պատասխանների հիման վրա պարզել է՝ ԱԺ պաշտպանության ու անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի...
11:54 15/04/2020Տեր Ասողիկ. Դատապարտում ենք Հայոց Եկեղեցու հոգևոր զավակ Ալեն Սիմոնյանի անհարգալից վերաբերմունքը«Թույլ մի տվեք հաստատվի այն կարծիքը, որ Հայոց Եկեղեցու դեմ անցյալում կատարված հայտնի ոտնձգությունների հեղինակներն ու հրահրողները նաև այլ հասցե ունեն»
12:13 14/04/2020Վիկտոր Սողոմոնյան. Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ուղղակի վտանգ է սպառնումՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը համոզված է՝ իշխանության նպատակն է ամեն գնով Ռոբերտ Քոչարյանին հնարավորինս երկար կալանքի տակ պահել։ «Այդ նպատակի իրականացման համար նրանք...

15:04 17/12/2014Совет Федерации ратифицировал договор о присоединении Армении к ЕАЭС: обязательства РА как члена ВТО будут пересмотреныРатифицированный договор предусматривает переходные периоды от года до восьми лет для приведения в соответствие отличающихся от ЕТТ ставок ввозных таможенных пошлин Армении.
14:32 16/12/2014Иранский аятолла: Экстремизм намеренно используется для распространения исламофобии в миреРафсанджани обратился к международному сообществу в целом и представителям иранских политических партий в частности, с призывом предотвратить распространение экстремизма.
16:07 15/12/2014Генпрокурор Армении Г. Костанян опроверг слухи о неприязненных отношениях с главой Следственного комитета А. ОвсепяномГенпрокурор Армении Геворк Костанян опроверг слухи о неприязненных отношениях со своим предшественником на этом посту, ныне главой Следственного комитета РА Агваном Овсепяном.
15:00 15/12/2014«Турецкий гамбит». Политолог А. Искандарян об отношениях между Россией и ТурциейЭксперт выразил сомнение, что проект газопровода по дну Черного моря будет реализован.
14:50 13/12/2014«Планка, ниже которой Анкара не опустится в любом случае». МИД Турции о заявлении Эрдогана и открытии границы с АрмениейПо его словам, какие-либо шаги со стороны Турции, если и будут предприняты, то только через год, «потому что только тогда страсти улягутся».
11:41 12/12/2014Сенсационное открытие «Bloomberg»: В 2008 году нефтепровод Баку-Тбилиси-Джейхан взорвали хакерыИз-за взрыва началась утечка более чем 30 тысяч баррелей нефти, и это стоило «BP» и его партнёрам $5 млн. долларов в день из-за простоя нефтепровода.
19:00 11/12/2014М. Григорян: Фильм «Геноцид длиною в век» докажет преемственность геноцидальной политики Турции со стороны АзербайджанаПроект «Обыкновенный геноцид» реализуется Центром общественных связей и информации Аппарата президента РА. В рамках проекта создана серия документальных фильмов на пяти языках.
12:23 11/12/2014Как девальвация драма отразилась на ценах? А.Шабоян представил правительству Армении результаты исследований ГКЗЭКА.Шабоян добавил, что ГКЗЭК Армении продолжит ежедневные наблюдения и в предпраздничный период.
13:06 10/12/2014Александр Маркаров: Последняя диверсия Азербайджана вписывается в сценарий Баку по постоянному сохранению напряженности«Азербайджан получает большие удары по своему имиджу, что не может компенсироваться проведением в этой стране Европейских игр», – подчеркнул политолог.
15:59 09/12/2014Н. Силаев: Продажа Россией оружия Азербайджану позволяет делать ситуацию предсказуемойАзербайджан покупает у России оружие по мировым рыночным ценам, и хотя армянское общество выражает недовольство в связи с военно-техническим сотрудничеством двух стран, однако продажа вооружения...
11:46 09/12/2014Николай Силаев: Армяно-российские отношения традиционно важны с точки зрения безопасности«Грузия подписала Соглашение об ассоциации с ЕС, а Армения станет членом ЕАЭС. Очень важно, чтобы Ереван и Тбилиси сохранили тесное сотрудничество», – отметил он.
16:01 08/12/2014Вступление в ЕАЭС поможет Армении снизить зависимость от доллара и евро, повысив роль нацвалюты«Стоит задача повысить использование нацвалют в расчетах, чтобы доля евро и долларов снижалась», – сказал Суворов.
13:04 08/12/2014Артак Давтян: Членство Армении в ЕЭАС не означает отказа от диалога с ЕвросоюзомАртак Давтян отметил: «Армения сделала свой выбор, а Национальное Собрание РА ратифицировало договор о присоединении Армении к ЕАЭС. Однако это не означает, что Армения отказывается от диалога с ЕС».
14:25 06/12/2014За неуважительные заявления о Геноциде армян, антисемитизм и гомофобию посол Румынии в Армении Сорин Василие вызван в БухарестМИД Румынии отдельным заявлением «строго осудил и раскритиковал антисемитские и ксенофобские заявления посла в Армении Сорина Василие, который срочно отозван в МИД Румынии для дачи разъяснений».
15:45 05/12/2014Пример с нацвалютой Грузии опровергает тезис о девальвации драма из-за вступления Армении в ЕАЭС. Речь президента С. Саргсяна«Очевидно, что Армения не может двигаться против течения и происходящее в мировой экономике должно отражаться также в экономических показателях республики».
14:24 04/12/2014Замглавы МИД Ирана: Если Запад добросовестно стремится заключить соглашение по ядерной программе, сейчас самое подходящее времяПо его словам, в предыдущих раундах переговоров были использованы практически все возможности для достижения взаимопонимания по основополагающим положениям ядерной программы Ирана.
11:49 03/12/2014А.Сасунян: Отклонение законопроекта о признании Геноцида армян продемонстрирует ужас властей Турции перед исторической правдой«Представление Себахат Тунджель данного законопроекта совпало с признанием парламентом Боливии Геноцида армян», – напомнил редактор «Калифорния Курьер».
13:22 02/12/2014Карине Ачемян: Законопроект о пособиях по временной нетрудоспособности поможет предотвратить злоупотребления«Если спустя год после действия данного закона возникнут проблемы, закон будет доработан», – добавила К.Ачемян.
13:57 01/12/2014Папа Римский призвал помолиться за примирение армянского и турецкого народов«Я от всего сердца желаю, чтобы армяно-турецкая граница открылась», – заявил Папа Римский Франциск журналистам при возвращении в Ватикан из Турции, где понтифик побывал с трехдневным визитом.
13:04 01/12/2014А.Шабоян: ГКЗЭК Армении защитит интересы армянских предпринимателей и компаний в ЕАЭСВ рамках Евразийского экономического союза (ЕАЭС) запрещаются антиконкурентные действия, а в ЕАЭС будут установлены низшие и высшие пределы монопольных цен.