10:21 08/01/2020Սուրեն Սարգսյան. Կարմիր գիծը հատված էՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը համոզված է, որ ԱՄՆ-ի և Իրանի շահերի բախման հավանական կետերը կլինեն Լիբանանը, Իրաքը, Սիրիան։ «Ամեն ինչ տեղի ունեցավ այնպես, ինչպես կանխատեսել էի...
17:01 06/01/2020Վրաստանի վարչապետը շնորհավորել է հայ ժողովրդինՎրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան շնորհավորել է հայ ժողովրդին Քրիստոսի ծննդյան տոնի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է «Գրուզիա օնլայն»-ը։ Նա շնորհավորել է Վրաստանի քաղաքացի հայերին, նրանց ընտանիքներին...
12:50 06/01/2020Լևոն Քոչարյան. Հաջորդ սքեչերում պիցցա տվեք բռնեքՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդին՝ Լևոն Քոչարյանն արձագանքել է ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությանն ու տեսանյութին։ Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ հրապարակած տեսանյութում դեմքը փակած քաղաքացին հայտարարում...
14:20 03/01/2020Թեհրանի պատասխանը լինելու է նաև ռազմական հարթությունում. Արմեն Պետրոսյան2020-ի սկիզբը խոստանում է բավականաչափ թեժ և անկանխատեսելի զարգացումներով հագեցած տարի Մերձավոր Արևելքի համար: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է արևելագետ Արմեն Պետրոսյանը։ Նա, մասնավորապես, գրել...
10:30 31/12/2019Սննդագետը հիշեցնում է. Ալկոհոլի ազդեցությունն ուժեղանում է շաքար պարունակող հյութերի համադրումիցԻնչքան էլ այս կամ այն պաշտոնյաները հորդորեն ձեռնպահ մնալ խոզի բուդ, բլինչիկ ու աղցաններ պատրաստելուց, հետո էլ դրանք ստիպելով հյուրասիրելուց, միևնույն է վերջին մեկ ամսում խանութներում, շուկաներում...
12:38 28/12/2019Գյումրիում ոստիկանի անտարբերության հետևանքով քաղաքացու մահվան մասին գրառումն ուսումնասիրվում է«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում մի օգտատեր գրառում է կատարել, ըստ որի Գյումրիում քաղաքացին ոստիկանի անտարբերության հետևանքով մահացել է։ «Երեկ երեկոյան Գյումրիում ոստիկանը խախտում անելու համար...
11:00 28/12/2019Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահինԱմենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը ցավակցագիր է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Ալմաթիի մերձակայքում մարդատար ինքնաթիռի վթարի առնչությամբ: Այս մասին հայտնում են...
10:46 28/12/2019Հանրային խորհուրդի մի խումբ աշխատակիցներ աշխատանքից ազատման դիմում են ներկայացրել«Աշխատանքից ազատման դիմում են ներկայացրել նաև Հանրային խորհրդի մյուս աշխատակիցները»։
09:56 28/12/2019Վիրահայոց թեմն ահազանգում է՝ Թբիլիսիի Սուրբ Մինասը ոչնչացման եզրին էԱռանց այն էլ ավիրված ու անտարբերության մատնված Թբիլիսիի Սուրբ Մինաս եկեղեցին օրեր առաջ կրակի բաժին է դարձել։ Վիրահայոց թեմի մամուլի և լրատվության բաժնի ղեկավար Սուսաննա Խաչատրյանը տեղեկանալով հրդեհի...
18:00 27/12/2019ՄԻՊ. Ոստիկանության բաժին Դավիթ Ափոյանին բերման ենթարկելու ընտրված ձևն անթույլատրելի էՄԻՊ-ն իրավական դիրքորոշում է հայտնել ԵՊՀ ՈՒԽ նախագահ Դավիթ Ափոյանին բերման ենթարկելու առնչությամբ
13:20 27/12/2019Դավիթ Հարությունյանը փոքրիկ հույս ունի, որ գլխավոր դատախազը չի դառնա հանցակից«Առանց Սահմանադրական դատարանի համապատասխան ակտի ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանին մեղադրանք առաջադրելն ինքնին հանցագործություն է, որը սահմանված է Քրեական օրենսգքրի 309-րդ հոդվածով (Պաշտոնեական...
13:10 27/12/2019Ժամկետային զինծառայողներին ուղարկված ու պատուհանից դուրս նետված սնունդի մասինԴեկտեմբերի 26-ին տարբեր լրատվամիջոցներ տարածել են տեղեկատվություն այն մասին, որ ՊԲ զորամասերից մեկի ստորաբաժանման հրամանատարը երկրորդ հարկի պատուհանից դուրս է նետել ժամկետային զինծառայողների ծնողների...
13:00 27/12/2019ՍԴ նախագահ. Եթե խաղաղ պայմաններում հերոսներ եք փնտրում, ապա նրանք ՍԴ շենքում են«Կարծում եմ՝ շատերը վատ են ճանաչում ՍԴ դատավորներին»։
12:54 27/12/2019Էլինար Վարդանյան. Մեր երկրում անկախ մարմին այլևս անթույլատրելի է«ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանին առաջադրված մեղադրանքը, իմ գնահատմամբ, իրավագիտության տեսակետից աբսուրդ է»,- Սահմանադրական դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Այլընտրանքային նախագծեր խումբ»...
12:39 27/12/2019Հրայր Թովմասյան. Ինձ զգուշացրել էին, որ x, y, z քայլերը չանելու համար, Ձեզ մի օր մեղադրանք կառաջադրվի«Քննիչն ասաց՝ իր կյանքում նման մեղադրյալ չի տեսել, որ նման բարձր տրամադրություն ունի։ Երևի աշխարհում որևէ քննիչ չի տեսել»,-ՍԴ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Սահմանադրական դատարանի...
12:33 27/12/2019Ռուբեն Մելիքյան. Լուրջ հիմքեր ունենք լուրջ կասկածամտությամբ վերաբերվելու Թովմասյանին առաջադրված մեղադրանքինՀրայր Թովմասյանի նկատմամբ մեղադրանք առաջադրելուց հետո շատ հստակ է դառնում այս ամբողջ պրոցեսը։ Նման համոզմունք հայտնեց «Իրավական ուղի» ՀԿ հիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը, ով մասնակցում է Սահմանադրական...
11:50 27/12/2019Արևիկ Պետրոսյան. ՍԴ-ում ճգնաժամ կարող էր լինել, եթե մենք չկարողանայինք որոշումներ կայացնել«Սահմանադրական դատարանում ստեղծված «ճգնաժամ» ձևակերպման վերաբերյալ ներկայացրել եմ իմ դիտարկումները։ Սահմանդրական դատարանում ճգնաժամ կարող էր լինել, եթե մենք չկարողանայինք նիստեր անցկացնել, եթե մենք...
11:22 27/12/2019Արսեն Բաբայան. Իշխանությունը ցույց է տալիս, որ ՍԴ դատավորների նկատմամբ գործողությունները լինելու են ավելի խիստ ու անօրինական«Այստեղ եմ, որպեսզի իմ հնարավորությունների սահմաններում պաշտպանեմ դատական իշխանության անկախությունը, որովհետև ինչպես տեսնում ենք, քաղաքական իշխանությունը փորձում է դատական իշխանությունը ևս վերցնել,...
10:37 27/12/2019Դավիթ Հարությունյան. Առաջարկում են ոչ թե վաղ կենսաթոշակ, այլ կաշառք«Այսօր ականատես կլինենք հերթական բեմականացման հաջորդ արարի»,- Սահմանադրական դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանը: Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ...
12:47 26/12/2019Փաշինյան. Պետք չէ բոլոր հյուրերին ստիպել ուտել 3 օրվա ստալիչինի սալաթը, 4 օրվա բլինչիկը, 15 օրվա խոզի բուդըԺամանակակից աշխարհում ծխելուց ոչ պակաս վտանգավոր երևույթ է համարվում սխալ սնվելը, ինչը հատկապես ամանորյա շրջանում խնդիր է։ Կառավարության նիստի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ «Ուզում եմ մեր...

11:24 21/08/2014За сутки Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 40 разНа линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период с 20 по 21 августа, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 40 случаев...
17:27 20/08/2014Присоединитесь к обращению в международные организации и помогите вернуть тело Карена Петросяна на родинуПо инициативе Ларисы Алавердян и Марины Григорян началась кампания в связи со смертью в Азербайджане 31-летнего жителя Тавушской области Армении Карена Петросяна.
15:02 19/08/2014Трое из 7 раненных в ходе отражения диверсий ВС Азербайджана армянских военнослужащих все еще находятся в госпиталеВ Центральным клиническим военном госпитале Минобороны Армении продолжают проходить лечение трое из 7 военнослужащих Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, получивших ранения различной степени...
14:09 19/08/2014Россия грозит Западу дополнительными мерами на случай продолжения «деструктивной» санкционной политикиОднако Д. Песков не стал комментировать сообщения в СМИ о том, что в правительстве уже разработан ряд мер по ограничению импорта промышленной продукции.
13:38 18/08/2014В Луганской области Украины обстреляна колонна беженцев. Почти все погибли, многие сгорели заживо…Он сообщил, что эту колонну беженцев сформировали по приказу армейского командования.
12:07 18/08/2014За январь-июль 2014 года через ереванский аэропорт «Звартноц» перевезено 1 109 967 тыс. пассажировОбъем пассажироперевозок через ереванский международный аэропорт «Звартноц» в январе-июле 2014 года составил 1 109 967 человек, что на 236 893 человека больше, чем за аналогичный период прошлого года.
11:43 18/08/2014Сейран Оганян: ВС Армении сделают все возможное, чтобы сдерживать посягательства противника«Учитывая то, как действовали наши танкисты на чемпионате мира по танковому биатлону, мы лишь можем гордиться нашими военнослужащими и командирами.
15:21 16/08/2014Блестящий результат на соревнованиях с мощнейшими странами. Команда ВС Армении – серебряный призер «Танкового биатлона-2014»Армянские военнослужащие уступили лишь команде России.
12:47 16/08/2014Госдеп США обеспокоен смертью в Азербайджане мирного жителя из Армении Карена ПетросянаСоединенные Штаты Америки глубоко обеспокоены информацией о смерти в Азербайджане 31-летнего жителя села Чинари Тавушской области Армении Карена Петросяна и теми сведениями, что гибель наступила...
14:17 15/08/2014Вследствие кризиса армянские семьи возвращаются из Украины в Армению, многие бегут в РоссиюОтмечалось, что ситуация с беженцами из Украины является «гуманитарной катастрофой очень большого уровня по всем международным форматам».
15:24 14/08/2014Военный эксперт В. Евсеев: В Азербайджане должны понять – армяне не вернут принадлежащих им земельЗаведующий отделом Кавказа Института стран СНГ, военный эксперт Владимир Евсеев высоко оценивает уровень подготовки и грамотность ВС Армении и НКР.
14:30 14/08/2014В вопросе передачи тела убитого в Азербайджане мирного жителя из Армении Карена Петросяна нет никакого прогрессаПереговоры по передаче армянской стороне тела убитого в Азербайджане 31-летнего жителя села Чинари Тавушской области Армении Карена Петросяна продолжаются, но пока нет никакого прогресса.
13:50 14/08/2014Россия защитит союзников даже на фоне украинского кризиса и должна активно помогать НКР. Комментарий военного эксперта В.ЕвсееваПо словам В. Евсеева, недавнее обострение ситуации было однозначно выгодно Западу, желающему ослабления России.
14:22 13/08/2014Кто на самом деле сдерживает стремление Азербайджана к широкомасштабной войне? Ответила первый омбудсмен Армении Л. АлавердянОбратившись к теме недавних диверсий ВС Азербайджана, Л. Алавердян обозначила два обстоятельства, на которые, по ее словам, оказывают мало внимания как СМИ, так и эксперты.
12:15 13/08/2014От генсека СЕ, глав Европарламента и ПАСЕ требуют наказать Азербайджан за убийство мирного жителя из Армении К. ПетросянаК письму прилагается также видеодиск с кадрами, на которых видно, как военнослужащие ВС Азербайджана унижают Карена Петросяна, а также репортаж азербайджанской службы «Радио Свобода».
15:29 12/08/2014Оставшиеся без крова после обстрела ВС Азербайджана жители села Айгепар Тавушской области Армении получили новые квартиры10 августа староста села Айгепар Тавушской области Армении Андраник Айдинян сообщил, что в результате открытого той ночью ВС Азербайджана огня в данном населенном пункте дотла сгорели два дома.
16:26 11/08/2014Военно-политическая авантюра Азербайджана потерпела фиаско. А. Искандарян подвел итоги встречи президентов в Сочи«Этим Алиев попытался спасти свой имидж после сокрушительного фиаско ВС Азербайджана за последние несколько дней. Выход из подобной ситуации для Баку был необходимостью».
14:46 11/08/2014Политический обозреватель: Ужесточение репрессий в Азербайджане вызывает естественное возмущение в мире«В Баку далеко не всегда одобряли некоторые шаги братской Анкары по снижению напряженности в сторону Еревана», - отметил Яковлевский.
13:39 11/08/2014Напряженность на границе после встречи президентов в Сочи снизилась. Заявление пресс-секретаря Минобороны АрменииПресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян заявил, что напряженность на границе сравнительно пошла на спад.
10:10 11/08/2014Сегодня отмечается древнеармянский Новый год – НавасардНавасард – Новый год, который отмечался у древних армян. 11 августа, как утверждают древние армянские хроники, в 2492 году до Рождества Христова прародитель армян Айк победил Бэла и положил начало...