12:03 13/12/2019Զատուլին․ Հետաքրքրված ենք, որ Հայաստանի կերպարը Ռուսաստանում և Ռուսաստանի կերպարը Հայաստանում կրի միայն դրական երանգներԵրևանում մեկնարկեց Լազարևյան ակումբի երրորդ նիստը, որը նվիրված է Հայաստանի և Ռուսաստանի լրատվամիջոցներին, այն խնդիրներին, որ առաջանում են Ռուսաստանում Հայաստանի և Հայաստանում Ռուսաստանի վերաբերյալ...
11:02 13/12/2019Վիկտոր Սողոմոնյան. Ռոբերտ Քոչարյանի մոտ առողջական լուրջ խնդիրներ չկանՔրեակատարողական հիմնարկից Իզմիրլյան ԲԿ տեղափոխված ՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իրեն լավ է զգում։ Այսօր Լազարևյան ակումբի նիստի մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ...
13:31 12/12/2019Զայրացած Արամ Խաչատրյանի ստեղծած գլուխգործոցը՝ «Սուսերով պար»Այսօրվանից հայաստանյան կինոթատրոններում ցուցադրվում է մեծանուն հայազգի կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի մասին պատմող Յուսուպ Ռազիկովի «Սուսերով պար» ֆիլմը:
17:56 11/12/2019Իրավապաշտպանները ոչ գաղտնալսման որոշում տրամադրող դատարաններին են վստահում, ոչ էլ գաղտնալսող ոստիկանությանըՈստիկանությունը նման նախաձեռնությամբօրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչներին չի դիմել, սակայն պատգամավորները ոստիկանների հետ քննարկումներ են ունեցել։
13:03 11/12/2019Արայիկ Հարությունյան. Բանակցային գործընթաց չկա ու չի էլ եղելԱրցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, ով պատրաստվում է պայքարել Արցախի նախագահ դառնալու համար, Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանը պնդեց՝ այսօր ԼՂ խնդրի կարգավորման շուրջ...
10:03 11/12/2019Նիկոլ Փաշինյանը մեջբերեց չարչրկված ասացվածքըՎարչապետը՝ Հանրապետության Հրապարակում կայանալիք Ամանորյա միջոցառումների մասին
13:13 10/12/2019Գտեք էլի ձեզ, թե չէ՝ վույ, վույ, վույ, աման, աման, աման․ Արարատ Միրզոյան«Մենք քայլ առ քայլ պայքարելու ենք կոռուպցիայի դեմ, և վերականգնելու ենք օրինականությունը Հայաստանում։ Մենք չենք կարող միանգամից բոլոր վհուկներին բռնել, դա պետք է անենք օրենքի սահմաններում»,- այս մասին...
17:22 09/12/2019Աշոտ Մելիքյան. Հետհեղափոխական Հայաստանին հարիր չէԼրագրողների դժգոհություններն ավելացել են պետական մարմիններից տեղեկություններ ստանալու առումով: «Կոռուպցիայի դեմ պայքարը՝ հանուն կայուն զարգացման նպատակների» թեմայով փորձագիտական քննարկմանն ասաց...
17:07 09/12/2019Փոխոստիկանապետերը ցանկություն են հայտնել հանդիպել Ամուլսարի պահապանների հետ«ԴԵՄ ԵՄ ԱՄՈՒԼՍԱՐՈՒՄ ՀԱՆՔԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐՈՒԹՅԱՆԸ» նախաձեռնության անդամ Շիրակ Բունիաթյանը տարածել է հայտարարություն՝ տեղեկացնելով, որ երեկ` դեկտեմբերի 8֊ին Ամուլսարի պոստեր էին այցելել Վայոց Ձորի...
16:56 09/12/2019Ադրբեջանին՝ աղերս չունենաքԲրատիսլավայում իրավիճակի, հատկապես՝ ԱԳ նախարարների հայտարարությունների արձագանքները ֆեյսբուքում մոնիտորինգելիս, հանդիպեցինք կարծիքի, ավելի ճիշտ՝ մտավախության, որի հետ կապված էլ դիմեցինք ՀՀ ԱԳՆ.
12:23 09/12/2019Փոխվարչապետ. Մենք մի կողմից բացառություն արեցինք, բայց օրակարգում մնացել է մի խնդիրՀայաստանի կառավարության դեկտեմբերի 5-ին որոշմամբ կրկին թույլատրվում է աջակողմյան ղեկային համակարգ ունեցող տրանսպորտային միջոցներն առանց վերասարքավորման ներմուծել Հայաստան ու իրականացնել աջակողմյան...
10:48 09/12/2019«Սանիթեք»-ի հայտարարությունը«Սանիթեք» ընկերությունը ուշիուշով հետևում է Երևանի քաղաքապետարանում և քաղաքապետի շուրջ տեղի ունեցող ներքաղաքական իրադարձություններին ու զարգացումներին:
09:00 09/12/2019Կովկասի տեղաբնիկ ժողովուրդները մեզ նայում են որպես նշանակալի պատմական դերակատարություն ունեցած ազգի. ՈսկանյանՀայաստանը, պատկերավոր ասած, մի ոտքով գտնվում է Առաջավոր Ասիայում, իսկ մյուսով՝ Կովկասում, և այս տարածաշրջանի գրեթե բոլոր՝ հատկապես պետականազուրկ տեղաբնիկ ժողովուրդները մեզ նայում են որպես նշանակալի...
15:15 06/12/2019ԱՆ-ն հերքում է «Պյեռլուիջի Կոլինա» անունով քաղաքացի երեխա չի որդեգրելԱրդարադատության նախարարությունը, անդրադառնալով դեկտեմբերի 6-ին Հայաստանի լրատվության միջոցներով հրապարակված ֆուտբոլային նախկին մրցավար, ներկայում ՈՒԵՖԱ-ի մրցավարական կոմիտեի նախագահ և Իտալական...
12:20 06/12/2019ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կոչը. Առանց արհեստական ձգձգումների և պայմանների առարկայական բանակացություններ վարելու բարի կամք դրսևորելԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների պատվիրակությունների ղեկավարները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որում ողջունում են Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների՝ 2020-ի սկզբին...
11:30 06/12/2019Հայաստանը ձեռք է բերել աննախադեպ քանակի սպառազինություն. վարչապետ2018 թվականից ի վեր, ներառյալ՝ 2020 թվականի բյուջեն, 66 միլիարդ դրամով ավելացրել են պաշտպանական բյուջեն.
20:56 05/12/2019Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության սրման իրական վտանգ կա.Մ.ԼայչակԲրատիսլավայում ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի 26-րդ նիստի ժամանակ Սլովակիայի ԱԳ նախարար և ԵԱՀԿ գործող նախագահ Միրոսլավ Լայչակը խոսել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության սրման իրական վտանգի մասին:...
11:32 05/12/2019Երբեմն ավելի լավ է ոչինչ չանել, որ բոլորը, ինչպես նախորդ շրջանում, իրենց յուղի մեջ տապակվեն. Փաշինյան«Երբ մի խմբի, մի բնակավայրի խնդիր լուծում ենք, պարտադիր չուզող հարևանի տրամաբանությամբ ի հայտ է գալիս մեկ այլ խումբ, բնակավայր, որն ասում է՝ ինչի իր հարցը լուծեցիր, այլ ոչ թե մեր հարցը»։
10:38 05/12/2019ԱԳՆ-ն խոսեց. Մնացականյանն ընդգծել է ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու վերաբերյալ համեստ արդյունքըԴեկտեմբերի 4-ին Բրատիսլավայում ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը, որն անցկացվեց...
20:00 04/12/2019Ադրբեջանը գրավոր պահանջում է իրեն հանձնել, վերադարձնելԲանակցություններից առավելապաշտ դիրքորոշումներով խուսանավումը թուլության նշան է։ Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է ԵԱՀԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արմեն Պապիկյանն՝ անդրադառնալով...

14:34 29/07/2014Скандальный инцидент у армянской церкви в Тбилиси стал темой спекуляций, сеющих национальную рознь. Мнения экспертовПолитолог Сергей Минасян отметил, что скандальный инцидент, произошедший 19 июля у армянской церкви Сурб Эчмиадзин в Тбилиси, не носил преднамеренного характера, а произошел на бытовой почве.
17:04 28/07/2014Разногласия с Азербайджаном не дают Ирану возможности эксплуатировать нефтяные месторождения в Каспийском мореЗапасы нефти Ирана в Каспийском море оцениваются в 500 млн. баррелей. Об этом говорится в статье, опубликованной на сайте иранского агентства «ИСНА». Автор статьи, ссылаясь на американские источники...
12:52 28/07/2014Глава МИД России: Никаких переговоров по Крыму не было и быть не можетЛавров заявил: Россия надеется, что прибытие миссии наблюдателей ОБСЕ на границу с Украиной развеет опасения об использовании КПП для переброски вооружений.
12:41 26/07/2014«Поводов для беспокойства нет». Советник главы Минобороны Армении о попытках диверсий с азербайджанской стороны«Противник всегда стремился показать свои зубы, но они ломались, и он отбрасывался назад», – сказал он.
14:33 25/07/2014В Азербайджане из-за беспредела чиновников попытался совершить самосожжение еще один ветеран карабахской войныНапомним, что с декабря прошлого года в Азербайджане несколько инвалидов карабахской войны попытались достучаться до властей страны путем актов самосожжения.
10:54 25/07/2014Предпринимателю Левону Айрапетяну предъявлено обвинение по двум статьямСледственный комитет Российской Федерации накануне, 24 июля, предъявил обвинения арестованному в Москве предпринимателю и общественному деятелю Левону Айрапетяну.
13:09 24/07/2014Премьер Турции Р.Т.Эрдоган перестал разговаривать с президентом США Б.Обамой«В прошлом я звонил Обаме напрямую. Теперь между собой общаются наши министры иностранных дел, так как я не получаю ожидаемых результатов по Сирии», – сказал он.
16:22 23/07/2014Кандидат в президенты Турции С. Демирташ обещал заняться вопросом Геноцида армян и исправить ошибки прошлогоС. Демирташ при этом подчеркнул, что нельзя формировать будущее Турции на ближайшее столетие без исправления допущенных в прошлом ошибок.
17:17 22/07/2014Адвокат: Арест предпринимателя Левона Айрапетяна – попытка России одним выстрелом убить двух зайцевПо словам юриста, арест Левона Айрапетяна имеет и экономический, и политический подтекст.
15:16 22/07/2014Град повредил посевы ячменя и пшеницы в Арагацотнской области АрменииВ селе Заринджа Арагацотнской области Армении выпавший накануне, 21 июля, град повредил порядка 15% посевов ячменя и пшеницы.
12:40 22/07/2014Сына Эрдогана обвинили в торговле азербайджанской нефтью с ИзраилемПоводом для выступления турецкой оппозиции против премьера Эрдогана стала военная операция Израиля в секторе Газа.
13:31 21/07/2014Премьер Турции Р.Т. Эрдоган: Упавший на востоке Украины малазийский Boeing был сбит РоссиейЭрдоган при этом выразил недовольство в связи с тем, что «на сегодня стал актуальным подход, мол, „я силен, по чему захочу, по тому буду бить, что пожелаю, то и уничтожу”».
12:25 21/07/2014Нападение на армянскую церковь Сурб Эчмиадзин в Тбилиси: есть пострадавшиеВ минувшую субботу, 19 июля, было совершено нападение на армянскую церковь Сурб Эчмиадзин в грузинской столице Тбилиси.
12:56 19/07/2014Кто выиграет президентские выборы в Турции? По данным опроса CNNTurk, Эрдоган занимает третье местоРезультаты опроса выглядят следующим образом: 1. Селяхаттин Демирташ –23.846; 2. Экмеледдин Ихсаноглу– 4.827; 3. Реджеп Тайип Эрдоган – 7.686.
14:33 18/07/2014Отразится ли вступление Армении в ЕАЭС на экономических отношениях между Арменией и Ираном? Ответил посол М.Реиси«Власти Армении всегда учитывают интересы республики и, соответственно, не предпримут шаги в ущерб интересам государства», – сказал он.
10:59 18/07/2014Давид Бабаян: Будет сделано все возможное для усиления контроля границ«Мы 4 года находились в широкомасштабной войне с этим же противником. Нанесли ему поражение. Он буквально на коленях просил у нас мира. О какой панике может идти речь?» – сказал он.
15:42 17/07/2014Кого поддержит армянская община на президентских выборах в Турции? Комментарий тюркологаКомментируя предвыборные программы кандидатов, эксперт отметил, что в них не уделено внимание армянской общине и определенные тезисы имеются лишь в программе и заявлениях Демирташа.
15:45 16/07/2014Строящиеся сегодня в Армении здания более сейсмоустойчивы. Комментарий сейсмолога«После Спитакского землетрясения 1988 года все существующие нормы были пересмотрены, и в 1994 году Армения одобрила национальные нормы сейсмостойкого строительства», – отметил Завен Хлгатян.
13:26 15/07/2014Азербайджан за столько лет так и не понял, что вариант давления на Армению не работает. Комментарий политолога С.МинасянаКак подчеркнул С.Минасян, цель Армении – не война, а сохранение мира.
12:55 14/07/2014Каковы итоги встречи глав МИД Ирана и «шестерки»? Комментарии глав внешнеполитических ведомств«Иран должен доказать, что ядерная программа имеет мирные цели. Мы пока не сумели решить имеющиеся проблемы, однако для достижения согласия мы продолжим их».