12:12 18/12/2018Արցախում փոփոխություններ եղել են, և դրանք չպիտի ազդեն մեր անվտանգության վրա. ՊողոսյանՆրա խոսքով, Ներկայումս ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում բանական, ստանդարտ գործընթաց է։
11:25 18/12/2018Այս ամիս աշխարհն ուղենշային քայլ-առաջ կատարեց. ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարՄիգրանտների միջազգային օրն է։
11:44 17/12/2018Զեյնալյանն ամփոփում է վեց ամիսների աշխատանքը«Արդարադատության նախարարությունում նոր մոտեցումների արդյունքում բոլոր բարեխոխումներն իրականացվում են նորարարական եղանակներով՝ օգտագործելով թվային կառավարման գործիքակազմը»,- այս մասին նշեց...
14:14 15/12/2018Մեկ շաբաթում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամԴեկտեմբերի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
19:52 14/12/2018«Hello, Adam». ապրիլյանի հերոսը մանկական գրականությունումԸնթերցասերներին այսօր ներկայացվեց մանկավարժ Սամվել Բիշարյանի «Hello, Adam» (Ողջույն, Ադամ) գիրքը, որի շնորհանդեսը տեղի ունեցավ Խնկո Ապոր անվան մանկական գրադարանում: Մանուկների և պատանիների համար...
14:16 14/12/2018Հայկ Ալումյան. Ոչ մի կոռումպացված դատավոր չի կարող իրեն թույլ տալ հակադրվել տվյալ պահի իշխանությունների ցանկություններինՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Հայկ Ալումյանն անդրադարձել է դատավորների վերաբերյալ հնչած կարծիքներին, ներկայացրել սեփական դիտարկումները։ «Քանի որ վերջին...
11:14 14/12/2018Իվետա Տոնոյան. Զարուհի Սարգսյանի դեպքում գործ ունենք դասական մուտիլովկայի հետԳագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանն անդրադարձել է «Ժամանակ» օրաթերթում հրապարակված տեղակատվությանը, ըստ որի Ծառուկյանը տևական ժամանակ է չի վճարում BMW ավտոմեքենաների սրահի շինարարների...
13:54 13/12/2018Դավիթ Բաբայանը՝ արցախցի զինվորականների պաշտոնանկության լուրերի մասինԵրեկ օրվա երկրորդ կեսից լուրեր տարածվեցին, որ պաշտոնանկ են արվելու արցախցի մի քանի զինվորականներ։ Խոսքը վերաբերում էր Արցախի ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանին, Արցախի Ազգային...
11:38 13/12/2018Արմեն Գևորգյան. Մեղադրանքին ծանոթ եմ, այն չեմ ընդունումՆախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը դատարանի շենք մտնելիս լրագրողների հարցերին ի պատասխան հայտարարեց, որ իրեն ներկայացված մեղադրանքին ծանոթ է։ «Հասկանալի է, որ մեղադրանքը չեմ ընդունում։ Մնացած այլ...
13:00 12/12/2018ԱԳՆ. Մնացականյանը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարից հանդիպում չի հայցել«Հայկական կողմից ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ստոլտենբերգի և ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ հանդիպումներ հայցելու վերաբերյալ տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը»,-տեղեկացնում է ԱԳՆ...
11:00 12/12/2018Ոստիկանությունը հիշեցնում է. Վերքաղաքական կառույց էՈստիկանությունը պարզաբանում է տարածել ԲՀԿ-ի հետ մտերմության մասին հրապարակման վերաբերյալ։ Պարզաբանման մեջ նշված է.
12:09 11/12/2018Երեք տեղամասերից մեզ տրված շուրջ 60 ձայն, մինչև ԿԸՀ հասնելը, կորել է. Լևոն ՇիրինյանԲանախոսը շեշտեց՝ ընտրությունների արդյունքում այդպես էլ դասական խորհրդարան չունեցանք, ունեցանք գերծանրաբեռնված Ազգային ժողով։
10:06 11/12/2018«Ակնկալում ենք, որ բոլոր կողմերը շարունակեն ջանքերը երկրի հետագա ժողովրդավարացման ուղղությամբ»Արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության / Եվրոպական հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով մամուլի խոսնակը հանդես է եկել Հայաստանում արտահերթ ընտրությունների...
13:50 10/12/2018Սոնա Այվազյան. Եղել են վարչական ռեսուրսի չարաշահման դեպքեր«Էական առաջընթաց է գրանցվել վարչական ռեսուրսի, ընտրակաշառքի, այսպես կոչված բարեգործության առումով։ Քաղաքացիները կաշկանդված չեն եղել և ասել են, որ մենք չենք հիշում նման իրավիճակ, երբ իրենց չեն ճնշում,...
13:08 10/12/2018Նորընտիր Ազգային ժողովն ու կառավարությունն աշխատելու են պատասխանատվության մեծ տիրույթում. ՀՀ նախագահի ուղերձըՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ուղերձ է հղել Ազգային ժողովի ընտրությունների առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմից: Ուղերձում մասնավորապես ասված է.
11:33 09/12/2018Քվեարկել եմ հանուն Հայաստանի, որտեղ քաղաքացին է որոշելու՝ ով է լինելու իր իշխանությունը. ՎանեցյանԱզգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը 4/35 ընտրատեղամասում իր քվեարկությունը կատարելուց հետո լրագրողներին ասաց, որ քվեարկել է հանուն ազատ և անկախ Հայաստանի, որտեղ քաղաքացին է...

14:52 04/07/2013Закупка урожая идет в нормальном режиме. Замглавы Минсельхоза Армении не узрел «абрикосового кошмара»«Ну, не обманываю же я вас, говорю же, я только вернулся оттуда. Люди ждут максимум 10 часов, а это нормально».
12:17 04/07/2013Тигран Саркисян поздравил Джо Байдена по случаю Дня независимости СШАПремьер-министр Армении Тигран Саркисян направил поздравительное послание вице-президенту США Джо Байдену по случаю Дня независимости Соединенных Штатов.
17:53 03/07/2013Отношения Азербайджана и Туркменистана на Каспии остаются напряженными. Проблемы Баку с соседями анализирует Р. ШахсуваровА эксперт по проблематике Каспия Рустам Мамедов считает, что вопрос спорных каспийских месторождений между Азербайджаном и Туркменистаном находится в тупике.
13:39 03/07/2013«Лично я бы не одобрил приобретение биотуалетов за 100 млн. драмов». Министр экономики Армении об отчете КППо словам Ваграма Аванесяна, в отчете Контрольной палаты (КП) Армении за 2012г. установка биотуалетов была признана неэффективной, однако КП не назвала никаких упущений и нарушений.
18:39 02/07/2013Посол ИРИ в Азербайджане: Иран не разорвет отношения с АрмениейДо сих пор Иран не претерпел никакого ущерба от Армении. Об этом заявил посол Ирана в Азербайджане Мохсен Пак Айин в интервью сайту «азадинфорум.аз». Интервью приводится и на официальном сайте...
17:00 02/07/2013Какова опасность заражения краснухой в Грузии? Туристов из Армении просят не бояться эпидемииОднако, по последним данным, зафиксировано 5,5 тыс. случаев заражения краснухой, 3500 из которых приходится на Тбилиси.
15:22 01/07/2013Над главой Контрольной палаты Армении Ишханом Закаряном сгущаются тучи? Отвечает спикер парламента РА О. АбраамянПри этом спикер парламента Армении Овик Абраамян заявил о своем согласии с позицией президента РА Сержа Саргсяна.
15:50 29/06/2013Окажет ли Тегеран помощь Баку в случае новой карабахской войны? Отвечает посол Ирана в Азербайджане Мохсен Пак Айин«Более того, дружественные отношения Ирана и Армении не допустили превращения карабахского конфликта в религиозное противостояние».
10:21 29/06/2013«Грузия Online»: Задержан брат джавахкского активиста Ваагна ЧахалянаГрузинские правоохранители задержали брата армянского активиста Ваагна Чахаляна – Армена Чахаляна. Об этом «Грузия Online» сообщил один из жителей Ахалкалаки. По данным источника, Армен Чахалян...
15:30 28/06/2013Армения может сыграть важную роль в деле развития института миротворчества в рамках ОДКБ. Доклад Г. Котанджяна«Армения может помочь формированию миротворческого компонента Военной составляющей ОДКБ, способствуя ее превращению в многофункционального актора региональной и глобальной безопасности».
12:35 28/06/2013Мэрия Еревана разъясняет, почему некоторые микроавтобусы до сих пор не заменены автобусамиМэрия Еревана ждет новую партию автобусов, чтобы заменить курсирующие по различным маршрутам микроавтобусы на автобусы.
14:52 27/06/2013Карабахский конфликт не может быть решен военным путем. Заявление генсека ОДКБ Н.БордюжиНиколай Бордюжа заверил, что ОДКБ следит за процессом и владеет ситуацией, но вопросами урегулирования конфликта занимается Минская группа ОБСЕ.
14:28 27/06/2013Академик Мирослав Попович заявил о необходимости признания Верховной Радой Украины Геноцида армянМежду тем, ранее Мустафа Джемилев пригрозил Украине крымско-татарским бунтом в случае признания Верховной Радой Геноцида армян.
20:36 26/06/2013Президент Армении призвал армянскую общину Польши активнее участвовать в решении общенациональных вопросовНаходящийся с официальным визитом в Польше президент Армении Серж Саргсян сегодня в зале «Консулат» мэрии города Замосць встретился с представителями местной армянской общины.
15:50 26/06/2013Страсти перед выборами старосты села Прошян… Кандидаты пытаются сорвать дивиденды, муссируя имя убитого Грача МурадянаКандидат Ц. Григорян отметил, что проигравший на предыдущих выборах представитель РПА А. Мурадян «потерпит поражение и на сей раз».
13:41 25/06/2013Угрозы Мустафы Джемилева касательно признания Верховной Радой Украины Геноцида армян вызывают недоумение экспертовУкраинские депутаты, представители интеллигенции, экспертных кругов и общественные организации активно выступают с заявлениями касательно признания украинским парламентом Геноцида армян.
10:53 24/06/2013Разговоры о влиянии закона по признанию Верховной Радой Геноцида армян на торговые отношения Турции и Украины инспирированы БакуСтанислав Стремидловский подчеркнул, что все это инициативы Баку, Анкара тут ни причем.
14:01 22/06/2013Торговые отношения с Турцией вовсе не предлог для отклонения закона по признанию Верховной Радой Украины Геноцида армян«Украина должна демонстрировать последовательные и четкие взгляды, нравится это кому-то или нет», – заявил В. Уколов. Эксперт Л. Мелик-Шахназарян также не считает фактор Турции помехой.
19:14 21/06/2013Поставки оружия в Азербайджан будут стимулировать гонку вооружений в регионе. Комментарий Давида ДжамалянаНет оснований считать, что Азербайджан посредством поставляемых вооружений приобретет необходимое для обеспечения победы военное превосходство по отношению к Армении.