09:41 18/01/2019ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ողջունում է ՀՀ և Ադրբեջանի նախարարների համաձայնությունըՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ողջունում է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը Փարիզում հունվարի 16-ին՝ Մինսկի խմբի...
13:47 17/01/2019Մարուքյան. Իշխանություններին ուզում եմ «շնորհավորել»՝ ՄԻԵԴ-ում արդեն կոմունիկացված գործ կա ձեր դեմ«Մարդու իրավունքները հետհեղափոխական Հայաստանում», ԱԺ ամբիոնից իր ելույթն այսպես վերնագրեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։ «Երկրում մի իրավիճակ է, որ բոլորը հպարտ են ու...
10:26 17/01/2019Աշոտյանն ԱԳՆ-ից անհապաղ պահանջում է իր հարցերի պատասխանըՀՀԿ ԳՄ անդամ, նախկին ԱԺ-ում արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը Փարիզում երեկ կայացած Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումից հետո հարցեր ունի։ Նա դրանց...
13:27 16/01/2019Սեմերիկով. Հույս ունենք շարունակել համագործակցությունը Հայաստանի հետ ՀԱՊԿ ձևաչափումՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար Վալերի Սեմերիկովը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:...
09:41 16/01/2019Քաղաքագետ. Նիկոլը Դե Գոլը չի, Արցախն էլ Ալժիր չի: Չի ստացվիԱյսօր Փարիզում ԵԱՀԿ Մինսկի Խմբի համանախագահների միջնորդությամբ և մասնակցությամբ կայանալու է Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Մնացականյանի հանդիպումը Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Մամեդյարովի հետ: ԱԳՆ-ն այլ...
18:55 15/01/2019Շուշան Դոյդոյան. Ֆեյսբուքը պաշտոնական տեղեկատվության հարթակ պետք չէ դարձնելՀայաստանցի պաշտոնյաներից շատերն իրենց մամուլի խոսնակներից, տեղեկատվության հետ կապերի վարչություններից, բաժիններից առաջ են ընկնում ու սեփական PR-ով տարված ֆեյսբուքյան էջերում հրապարակում...
09:35 15/01/2019Սեյրան Օհանյան. Արդարադատությունը չեն իրականացնում պատվերով կամ փողոցի ազդեցության ներքոԱյս ամենը ես որակում եմ Մարտի 1-ի ցավալի դեպքերի բացահայտումը դեպի փակուղի տանող բացահայտ ինքնանպատակ ճանապարհ։
10:46 14/01/2019Սկսվում է խոստումների իրականացման հետևողական, համառ փուլը. ՀՀ նախագահՆա ընդգծեց, որ նորընտիր պատգամավորները լայն հնարավորություն են ստացել իրագործելու թավշյա հեղափոխության գաղափարները։
10:26 14/01/2019Բաբայանին ես Ազգային ժողով չեմ բերել, նրան ժողովուրդն է բերել. Գագիկ Ծառուկյան«Արդեն վաղուց՝ որոշ ժամանակ է, Էդիկ Բաբայանը ոչ թե անվտանգության պետ է, այլ Օլիմպիական կոմիտեի նախագահի օգնականը»,- ասաց նա։
10:21 11/01/2019Արամ Սարգսյան. Ասում են՝ անծանոթների խորհրդարան էԽորհրդարանական ընտրություններում «Մենք» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող, «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը հույս ունի, որ նորընտիր պատգամավորները կարդարացնեն ընտրողների...
11:11 10/01/2019Աշոտյան. Այս տեմպերով Հայաստան-ԵՄ համաձայնագիրը, ցավոք, չի վավերացվի 2019 թվականին«Հայաստան-ԵՄ համաձայնագիրը իշխանափոխությունից հետո բախվել է ոչ միայն կիրարկման և բարեփոխումների իրականացման լրջագույն մարտահրավերներին, այլև Նիկոլ Փաշինյանի օրոք, ցավոք, տեսանելի կերպով կորցնում է իր...
09:45 10/01/2019Արամ Ա-ն նամակ է գրել Նիկոլ ՓաշինյանինՍփյուռքի նախարարության լուծարման մասին լուրը սփյուռքահայության շրջանում դիտվում է որպես Սփյուռքի նկատմամբ ոչ բարենպաստ որոշում: Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսը վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին...
12:45 09/01/2019Իրանը ԵՄ երկրներին մեղադրել է ահաբեկիչներին թաքցնելու մեջ«Իրանի հասցեին մեղադրանքները Եվրոպային չեն ազատի ահաբեկիչներին թաքցնելու պատասպանատվությունից»,- հայտարարել է Զարիֆը։
11:15 09/01/2019Кommersant. Երևանը գազի գինը չի բարձրացնի, բայց «Գազպրոմը» կարող է նվազեցնել Հայաստանում ներդրումները«Գազպրոմը» վերջին պահին կարողացավ Հայաստանի նոր իշխանությունների հետ պայմանավորվել 2019թ.-ից երկրին մատակարարվող գազի գնի 10 տոկոս բարձրացաման մասին՝ այն դարձնելով 165 դոլար 1000 խմ-ի դիմաց։ Ինչպես...
12:00 08/01/20192019-ի առաջին աշխատանքային շաբաթը մուտք ենք գործում օրեցօր ավելացող մտահոգություններով. Շարմազանով«Այսօր մեկնարկեց 2019 թվականի առաջին աշխատանքային շաբաթը, ուր մենք մուտք ենք գործում օրեցօր ավելացող մտահոգություններով»,- այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը՝...
11:47 08/01/2019Ղազախստանի ՆԳՆ-ն երաշխավորում է Կարագանդայում միջադեպի օբյեկտիվ քննությունՂազախստանի ՆԳՆ-ն մեկնաբանել է կասկածյալ Նարեկ Գուրուրյանի ուղերձը։
09:35 08/01/2019Պոմպեոն հայտարարել է ԱՄՆ-ի կողմից ԻՊ ուժերի 99 տոկոսի ոչնչացման մասինԱՄՆ պետքարտուղար Մայքլ Պոմպեոն հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները ոչնչացրել են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման 99% -ը, հաղորդում է Gazeta-ն՝ հղում անելով Պետդեպարտամենտի...
15:33 04/01/2019ՃՈ հատուկ տարածք տեղափոխված մեքենաներից 126-ի վարորդները ոչ սթափ վիճակում են եղելՀունվարի 1-ի, ժամը 00.01-ից հունվարի 4-ի ժամը 12.00-ը, Ճանապարհային ոստիկանության հատուկ պահպանվող տարածքներ են տեղափոխվել 139 տրանսպորտային միջոց, որից 126-ը ոչ սթափ վիճակում վարելու համար: Միայն...
11:36 04/01/2019Արման Թաթոյանը ցավակցել է ռուս գործընկերոջըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնությունում մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկոլկովային` Մագնիտոգորսկում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի...

16:40 03/08/2013Политолог Ара Папян считает вступление Армении в Евразийский союз нецелесообразным«Мы должны выбрать правильный курс, чтобы суметь добиться цели. Если курс будет выбран неправильно, то какие бы усилия мы ни прилагали, все это будет безрезультатным».
14:20 02/08/2013Наира Зограбян: Мы должны вести координированную борьбу с любыми явлениями, способными исказить наш национальный образ«Я согласна с тем, что если останется в тексте закона данная формулировка, она может стать поводом для различного рода интерпретаций, неподобающих нашему национальному образу».
17:44 01/08/2013«EurasiaNet»: Нагорный Карабах продолжает вооружаться, однако информации об этих вооружениях нетАналитик по военным вопросам Южного Кавказа Эмиль Санамян отметил, что такие системы, как С-300 не нужно размещать в Нагорном Карабахе, чтобы обеспечить безопасность всей его территории.
15:06 01/08/2013Группа «System of a Down» призывает принять резолюцию о Геноциде армян (видеоматериал)Группа «System of a Down» призывает принять резолюцию по Геноциду армян. Об этом сообщается на сайте Американского комитета «Ай Дата» (ANCA). Солист «System of a Down» Серж Танкян выступил 29 июля в...
10:55 31/07/2013«О таких страшных вещах, как Геноцид армян, забывать нельзя». Комментарий Виталия Кустова«Об этом нужно говорить и говорить громко! Чтобы помнили. Иначе эта страшная история может повториться. Где угодно и с кем угодно...» – подчеркнул Виталий Кустов.
11:47 30/07/2013Ариэль Коэн: Историческая дружба и стратегическое партнерство России и Армении никуда не делись«Азербайджан поставляет России газ, покупает оружие и прекрасно понимает, что без политики балансировки в регионе не обойтись».
15:23 29/07/2013Госслужба безопасности продуктов питания Армении проводит уточнения относительно качества продукции компании RoshenРоссийская санитарная служба ввела запрет на поставки в Россию продукции компании «Рошен» — одного из крупнейших производителей кондитерских изделий на Украине.
10:24 27/07/2013М. Акопян: Территориальную целостность Азербайджана определяет лишь азербайджанский народ, не имеющий никакого отношения к НКЫ сложившейся между НКР и Азербайджаном ситуации Азербайджан все еще имеет возможность возобновить войну и потерпеть поражение».
13:07 26/07/2013«Если Азербайджан не будет покупать оружие у России, он купит его у другого государства». Заявление премьер-министра НКРПри этом премьер-министр НКР выразил уверенность, что статус-кво в карабахском вопросе сохранится еще в течение десятков лет. А за это время, по его словам, власти НКР должны думать о развитии страны.
15:53 25/07/2013Процесс турецко-курдского примирения может оказаться под угрозой. Мнение тюрколога Л.ОвсепянаПричиной провала могут стать недостаток реальных намерений в шагах, предпринимаемых властями Турции в направлении урегулирования курдского вопроса, и неопределенность процесса в целом.
13:48 25/07/2013Попытки усмотреть противоречия в отношениях Армении с ОДКБ и ЕС нецелесообразны. Комментарий эксперта Т. Абрамяна«Армения – стратегический союзник России, один из активнейших членов ОДКБ, причем на данный момент ОДКБ как военно-политический альянс не имеет альтернативы для Армении».
13:29 25/07/2013Арцрун Ованнисян: Места службы выпускников Военного института им. Вазгена Саркисяна определит жеребьевка«Это не только является эффективным средством, но и позволяет обеспечить 100-процентную объективность и прозрачность», – сказал он.
14:16 24/07/2013Д.Мелконян рассказал, почему Минтранс Армении отклонил заявки о повышении цен на проезд по межобластным маршрутам«Заявки касательно повышения цен на проезд были отклонены после рассмотрения, так как были представлены неверные подсчеты», – сказал он.
17:07 23/07/2013Армения должна разработать новую стратегию обеспечения безопасности мирного населения. Комментарий эксперта Т. АбрамянаВ некоторых вопросах, связанных с безопасностью, Армения должна пересмотреть свой подход собственными методами нейтрализации возможных рисков.
12:06 22/07/2013Весь мир признал – почему бы и Украине не признать? Украинские эксперты о Геноциде армян«Пример армян показывает, как национальная трагедия объединяет нацию и делает ее еще сильней», – заявил Алексей Голобуцкий.
14:45 20/07/2013Глава транспортного управления мэрии Еревана опровергает сведения о забастовке водителейНикто из водителей не объявлял забастовку в связи с повышением цен на проезд в общественном транспорте.
14:10 20/07/2013Общественные организации Армении вновь направили Пан Ги Муну письмо по поводу переноса Офиса Программы развития ООН в Стамбул«Турция никогда не сможет обеспечить тот уровень безопасности сотрудников ООН и армянских делегатов , который обеспечивается в Братиславе и может обеспечиваться в любой другой стране мира».
16:30 18/07/2013С.Шахиджанян: Когда я снимал Грачья Арутюняна, он почти все время закрывал лицо руками«К тому же, мне не очень понятно, когда человека еще до суда делают виновным во всех грехах и делают его виноватым, убийцей, что не очень корректно», – сказал он.
12:36 17/07/2013«Массовые убийства армян в Османской империи – это исторический факт». Комментарий Максима Равребы«Я считаю справедливой инициативу по осуждению террора против армян в Османской империи в парламенте Украины», – заявил он.
14:43 16/07/2013Freedom House: Героизация Сафарова в Азербайджане заморозила переговоры по карабахскому урегулированиюЭксперты организации также констатировали, что мир в зоне карабахского конфликта продолжает оставаться зыбким.