10:45 03/01/2019Արմեն Փամբուխչյանը որոշել է գործունեությունը շարունակել ԱԺ-ում«Իմ էությամբ ես կատարող եմ, այսինքն՝ գործադիր, բայց վերցնում եմ նոր նշաձող՝ օրենսդիր»։
00:18 30/12/2018«Արմնյուզ» հեռուստաընկերությունը չի վաճառվել. Հրաչ Քեշիշյան«Անկեղծորեն զարամացած եմ իմ հարգարժան գործընկեր Մեսրոպ Մովսեսյանի՝ Aravot.am-ին տված հարցազրույցից: Կարծում էի՝ մեր 1 ժամից ավելի տևած զրույցի ընթացքում անպատասխան հարցեր չէին մնացել, և պարոն...
13:30 29/12/2018Արդյո՞ք կարելի է դադարեցնել միջնորդության քննությունն աշխատանքային ժամն ավարտվելու հիմքով«Միջնորդության քննարկման հատուկ օրենսդրական ընթացակարգ չկա։ Դատարանի հայեցողության վրա է մնում, կարող է և ժամը 18։00-ին ավարտել, կարող է և չավարտել։ Ազատ մոտեցման տեղ կա»,- ասաց փաստաբան Տիգրան...
11:17 29/12/2018ԵՊՀ ռեկտորը մտադիր է դատի տալ Պետական վերահսկողական ծառայությանը«Սա արվում է միտումնավոր՝ վարկաբեկելու համար ԵՊՀ-ն, նրա ղեկավարությանը, համալսարանի գործունեությունը»,- այս մասին ասուլիսում հայտարարել է ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով Պետական...
10:32 29/12/2018Նախկին զինծառայողները դժգոհ են կառավարության որոշումից. փաստաբան5մլն դրամով բնակարան չեն կարող գնել
13:41 27/12/2018Փետրվարի 1-ից անապահով ընտանիքների համար էլեկտրաէներգիան կէժանանա 10 դրամովՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2018 թվականի դեկտեմբերի 27-ին կայացած նիստում քննարկվել են էլեկտրաէներգետիկական համակարգի ընկերությունների սակագների վերանայման և հանձնաժողովի...
12:33 27/12/2018Գազի սակագինը, կարծում եմ, չի բարձրանա. Գարեգին Բաղրամյան«Մեկ օր էլ սպասեք, բանակցություններն ընթացքի մեջ են»,- այս մասին այսօր կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների ու բնական պաշարների նախարարի...
12:47 26/12/2018Վնասվածք ստացած Հենրիխ Մխիթարյանն աջակցության համար շնորհակալություն է հայտնել երկրպագուներին«Շատ զգացված եմ բոլորիդ՝ արագ ապաքինվելու մաղթանքներից։ Շնորհակալություն երկրպագուներին։ Կվերադառնամ ավելի ուժեղ»,- գրել է Մխիթարյանը։
12:03 26/12/2018Բյուրականը միջազգային գիտաժողովներ անցկացրած տասը խոշոր բնակավայրերի ցանկում է. Արեգ Միքայելյան«2018-ին Բյուրականի աստղադիտարանի աշխատանքները բնականոն ձևով, նույնիսկ ավելի լավ են շարունակվել»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ամփոփելով տարին՝ նշեց աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը։ Նա...
11:00 26/12/2018ՏՄՊՊՀ. Խոշորացույցի տակ գերիշխողներն ենՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը Ամանորին ընդառաջ անցնում է առավել խիստ վերահսկողության՝ գերիշխող ապրանքային շուկաներում: Վերահսկողությունը իրականացվելու է հակամրցակցային...
11:00 25/12/2018Հրապարակի հին տոնածառի ճակատագիրն անորոշ էԱյժմ հետագա շահագործման տեսակետից անվտանգ չեն։
12:00 24/12/2018Ձեզ սխալ են զեկուցում. Բաբկեն Պիպոյանը՝ Հայկ Մարությանին«Եթե Դուք հաշվետվությունները դանդաղ եք կարդում, իսկ իմ խորին համոզմամբ ծանոթ չեք, չէիք ասի մի բան, որն արդեն Ձեր ձեռքի տակ է»,- ասաց նա։
14:16 21/12/2018Տղուս հարսանիքն էլ սև արեցին, մինչև վերջ գնալու եմ. կալանքի տակ գտնվող տաքսու վարորդի հայր«Որ ասում են իրավիճակ է փոխվել, Գյումրիում չի փոխվել»,- ասաց նա։
11:11 21/12/2018Տեսչական մարմինը եղևնիների վաճառակետերում տեղական ծառատեսակներ չի հայտնաբերելԲնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցները շրջայցեր են իրականացրել ամանորյա եղևնիների վաճառակետերում։ Տեսչական մարմնից հայտնում են, որ շրջայցերի ընթացքում պարզվել է, որ Երևանի՝ Տիգրան...
10:47 21/12/2018Պեսկով. Մոսկվան հուսով է, որ Թուրքիան ու Իսրայելը կճանաչեն Ղրիմի հանրաքվենՌԴ նախագահի մամլո քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ ռուսական կողմը հուսով է, որ Թուրքիան ու Իսրայելը կճանաչեն Ղրիմի՝ Ռուսաստանին միանալը: Ըստ Գազետա.ռու-ի այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ»-ն: Նա...
14:00 20/12/2018Զախարովա. Մենք թույլ չենք տա որևէ շանտաժ Հայաստանի նկատմամբՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ Երևանի ու Մոսկվայի միջև կնքվելիք հուշագրի մասին հայտարարությանը։ «Դուք ուղղակի չեք նայել այդ հարցազրույցը։ Ով...
13:25 20/12/2018Նա չկատարեց հրամանը ու զենքը վայր չդրեցԱրժեհամակարգային «Վերելք» միությունը նախաձեռնությամբ նկարահանվելու է կապիտան Գուրգեն Տեր- Մովսիսյանցին նվիրված փաստավավերագրական ֆիլմ։ Սցենարը պատրաստ է, հեղինակն է «Վերելք» հիմնադրամի նախագահ,...
13:47 19/12/2018Ինչո՞ւ են Երևանում թռչուններն անկումՔաղաքացիներն ահազանգում են՝ վերջին օրերին Երևանի տարբեր հատվածներում հաճախ են անկած թռչուններ տեսնում։ Նրանցից մի քանիսը անկած թռչուններին լուսանկարել ու սոցցանցում էր հրապարակել։ Անկման պատճառները...
20:35 18/12/2018ՔԿ-ի տարածած տեղեկությունները սուտ են և զրպարտություն. Աթանեսյանը Վլադիմիր Գասպարյանի անունից հայտարարություն է տարածել«Վստահ եմ, որ քրեական գործի օբյեկտիվ նախաքննությամբ այդ տեղեկությունները հերքվելու են»,- գրել է նա։
12:38 18/12/2018Փոստանջյանը Փաշինյանին մեղադրում է պետական դավաճանության մեջ«Ռոբերտ Քոչարյանը և Սամվել Մայրապետյանը ապօրինի են գտնվում կալանքի տակ»,- ասաց նա։

10:28 16/07/2013Н. Мамедли: Возобновление войны в Карабахе более опасно для властей Азербайджана, нежели для армян«Не исключено, что власти проведением масштабных военных операций в Нагорном Карабахе желают отвлечь местную и международную общественность от выборов».
18:10 15/07/2013Заявление сопредседателей было нацелено на обеспечение систематичности переговорного процесса в рамках МГ. Мнения политологов«Основной целью заявления сопредседателей было показать, что переговоры не остановлены и продолжаются, возможно и несколько медленным, но стабильным ходом».
13:32 15/07/2013Процесс урегулирования карабахского конфликта нуждается в новой логике и предложениях. Комментарий политолога«Основная цель встреч глав МИД Армении и Азербайджана – поиск путей выхода из этой тупиковой ситуации».
13:00 15/07/2013Действующий председатель ОБСЕ: В процессе урегулирования карабахского конфликта необходима более эффективная работа«Переговорный процесс должен встретить поддержку на высшем уровне. Украина поддерживает деятельность Минской группы ОБСЕ, но мы считаем, что посредники должны работать более активно, так как ни один...
11:00 13/07/2013Т. Манасерян: Государство должно выполнять регулирующую и контролирующую функции, чтобы избежать волны социальных протестов«Если контроль будет осуществляться на должном уровне, думаю, необходимости говорить о подобном явлении не будет».
11:18 12/07/2013«Раны прошлого продолжают болеть». Вячеслав Пиховшек о признании Верховной Радой Украины Геноцида армян«Для меня важно, чтобы это было сделано не только исходя из политической конъюнктуры, но еще и сопровождалось определенной разъяснительной работой», – отметил эксперт.
13:19 11/07/2013Уходить в отставку, или нет – личное дело премьер-министра Армении Т.Саркисяна. Заявление депутата ППАПо словам депутата ППА, для них нет большой разницы, кто именно является премьер-министром, Тигран Саркисян, или кто-либо другой.
11:29 11/07/2013ГКЗЭК проводит мониторинг на газозаправочных станциях АрменииНа газозаправочных станциях Армении осуществляется двухдневный мониторинг. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявила пресс-секретарь Государственной комиссии по защите экономической...
11:43 10/07/2013Мониторинговая группа ГКЗЭК не проводила исследования в связи с повышением цен на пшеничные отруби?Недавно Panorama.am обратился к теме недовольств жителей ряда сел Армении, связанных с повышением цен на пшеничные отруби.
11:01 10/07/2013Признание Украиной Геноцида армян – важный внешнеполитический шаг. Комментарий Дмитрия СнегиреваД.Снегирев указывает, что действия Турции в отношении армянского народа однозначно надо рассматривать, как акт геноцида, целью которого было полное уничтожение национальной и религиозной группы.
09:54 10/07/2013Президент Армении встретился с гостями и участниками кинофестиваля «Золотой абрикос»Президент Армении Серж Саргсян вечером во вторник, 9 июля, встретился с почетными гостями и участниками 10-ого юбилейного международного кинофестиваля «Золотой абрикос».
12:16 09/07/2013Если у человека есть интерес к истории, лучше места, чем Армения тяжело найти. Комментарий Вилена Шатворяна«Способствуя развитию туризма, мы будем способствовать новым контактам, новым связям и знаниям», – подчеркнул председатель Союза Армян Украины.
17:08 08/07/2013Скандальное дело по факту убийства в Горисе. В крови сына экс-губернатора Сюника найдены следы наркотиковРезультаты судебно-медицинской экспертизы, назначенной в рамках уголовного дела, возбужденного в связи с ЧП у дома ныне уже отставного главы Сюникской области Армении Сурена Хачатряна в Горисе, уже...
11:38 08/07/2013«Преступления такого масштаба не имеют срока давности». Александр Егоров о Геноциде армян«Я поддерживаю армян – наших братьев и сестер по вере, первыми принявшими христианство, и надеюсь, что историческая справедливость будет восстановлена», – сказал он.
13:00 06/07/2013Армянская община Молдовы осуждает поведение омбудсмена Аурелии Григориу. А «приключения» в Армении продолжаются…Между тем, армянские СМИ пишут, что предыдущий вечер А. Григориу провела в активной прогулке по Еревану...
17:37 05/07/2013Вилен Шатворян: Вопрос признания Украиной Геноцида армян назрел уже давноРанее свыше 40 писем поступило на адрес Президента Украины от различных международных организаций с призывом поддержать законопроект о признании Верховной Радой Геноцида армян.
12:06 05/07/2013Э.Нагдалян: Озвученные омбудсменом Молдовы заявления, помимо того, что являются заказом, – абсолютная ложь«Хочу еще раз констатировать, что подобное поведение было абсолютной провокацией и не подобало образу омбудсмена», – подчеркнула вице-спикер парламента Армении.
10:30 05/07/2013«В этот день наш народ сделал свой исторический выбор». Послание С.Саргсяна по случаю Дня Конституции АрменииПрезидент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю Дня Конституции республики.
18:18 04/07/2013Скандальное дело по факту убийства в Горисе. Жалоба адвоката Будагянов направлена в Военную прокуратуру АрменииСтали известные новые развития по делу ЧП у дома ныне уже отставного главы Сюникской области Армении Сурена Хачатряна.