13:52 27/09/2018Դավիթ Սանասարյանը խոստանում է 1,5մլրդ դրամ հետ բերել բյուջե«Այժմ պետությանը պատճառված գումարները հետ բերելու պրոցեսի մեջ ենք»,- այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը: Նրա...
12:06 27/09/2018Կառավարությունը մերժեց Առողջապահության նախարարությանը«Ինչո՞ւ պետք է սրա համար պահուստային ֆոնդից գումար հատկացվի»
09:30 27/09/2018Մնացականյանն ու Մամեդյարովը պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունըՀայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը
14:47 26/09/2018Որևէ քաղաքական ուժ չունի ԱԺ արտահերթ ընտրության օրակարգին դիմադրելու ռեսուրս. վերլուծաբանԵրևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների արդյունքները կարելի է ԱԺ արտահերթ ընտրություններ անցկացման վստահության մանդատ համարել կառավարությանը։ «Ե՞րբ և ինչպե՞ս կանցկացվեն ԱԺ արտահերթ ընտրությունները»...
13:38 26/09/2018Ռուբեն Մելիքյանը հրաժարական է ներկայացրել Արցախի օմբուդսմանի պաշտոնիցԱրցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հրաժարական է ներկայացրել։ Պատճառների մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում.
11:22 26/09/2018Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը լուսաբանելու համար հավատարմագրվել է 250-ից ավելի օտարերկրյա լրագրողԴիվանագիտական անձնագրերի չեղարկման մասին
09:40 25/09/2018ԵԽ հանձնակատար. Հայաստանի նոր իշխանության քաղաքականության կենտրոնում պետք է լինեն մարդու իրավունքները«2018թ.-ին Հայաստանում տեղի ունեցած խաղաղ իշխանափոխությունն իսկապես ուշագրավ էր։ Սակայն, հանրային ակնկալիքները շատ բարձր են, որ կլինեն շոշափելի բարելավումներ մարդկանց կյանքում, կառավարությունը պետք է...
10:45 24/09/2018«Աստված իմաստություն տա նորընտիր քաղաքապետին». Շնորհավորում են մասնակից քաղաքական ուժերը«Ռեֆորմիստներ» կուսակցության հիմնադիր Վահան Բաբայանն էլ գրել է. «Мы проиграли битву но не войну»:
13:56 23/09/2018Ուսուցչին պետք է դարձնել ամենակարևոր մարդկանցից մեկը. Ռեժիսոր«Առանց որևէ բան սովորելու, մտածելը վնասակար է»։
12:39 23/09/2018Ոստիկանությունում ստացվել է 10 ահազանգԱյսօր ժամը 11-ի դրությամբ, Երևան քաղաքի ավագանու ընտրության ընթացքի վերաբերյալ ոստիկանությունում ստացվել է 10 ահազանգ։ Այս մասին ԿԸՀ տեղեկատվական կենտրոնում լրագրողներին հայտնեց Ոստիկանության պետի...
10:40 23/09/2018Իրանի նախագահը Թրամփի համար Հուսեյնի ճակատագիրն է կանխատեսել«Իրանը մտադիր չէ հրաժարվել պաշտպանական միջոցներից, այդ թվում՝ հրթիռներից, որոնք այդպես բարկացնում են ամերիկացիներին»,- ասել է նա։
09:06 23/09/2018Այս քվեարկությունը լինելու է ժողովրդի կամարտահայտման քվեարկություն. Նիկոլ Փաշինյան«Հույս ունեմ այսօր մեր քաղաքացիները շատ ակտիվ մասնակցություն կունենան քվեարկությանը, չեն մնա տներում, որովհետև չկա որևէ կասկած, որ դուք եք որոշում կայացնելու, ձեր որոշումն է արձանագրվելու»,-...
18:25 22/09/2018Մեր երկրում ամենաբարձրը պետք է գնահատվի աշխատող մարդը. վարչապետ«Այսօր ՀՀ բոլոր քաղաքացիները հավասար են օրենքի առաջ»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
17:12 22/09/2018Ովքեր դժվարանում են բան ասել, թող դիմում գրեն ու գնան իրենց գործերին. վարչապետ2017 թվականին Արարատի մարզում լոլիկի բերքը կազմել է 116 484 տոննա, այս տարի 35 հազար տոննայով պակաս լոլիկ է սպասվում: Այս մասին այսօր Արարատի մարզում համայնքապետերի հետ հանդիպման ժամանակ տեղեկացրեցին...
14:17 22/09/2018Մենք ֆուտբոլին պետք է մոտենանք, որպես սոցիալական նախագծի. Արթուր Վանեցյան«Իմ կողմից ես ամեն ինչ անելու եմ, որ մեր համատեղ աշխատանքը ստացվի, համոզված եմ, մենք միասին հաջողության կհասնենք»,- այս մասին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի արտահերթ ժողովի ժամանակ նշեց, ԱԱԾ տնօրեն,...
13:33 22/09/2018Կաբինետներից դուրս եկեք, գնացեք դաշտերում անցկացրեք ձեր ժամանակը. Փաշինյանը՝ համայնքապետերին«Ընդունված է ասել, որ փող չկա պետական բյուջեում, բայց մեր պետական բյուջեն նման է մաղի, որի մեջ ուզում ենք ջուրը պահել, չի պահվում»,- Արարատի մարզպետարանում համայնքապետերի հետ հանիպմանն ասաց վարչապետ...
17:51 21/09/2018Մենք պարտավոր ենք ուժեղ լինել. Անկախությանը օրը՝ սահմանամերձ գյուղերումԱնկախության 27-րդ տարեդարձի առիթով ինչպես հանրապետության շատ քաղաքներում ու համայնքներում, այնպես էլ Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում ևս փորձել են տոնական միջոցառումներ անցկացնել:...
11:35 21/09/2018Սահմանին այս պահին հարաբերական կայուն է. Դավիթ Տոնոյան«Բայց հնարավոր է՝ մենք էլ ինչ-որ քայլեր ձեռնարկենք»,– ասաց պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը։
13:44 20/09/2018Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպեց բողոքի ակցիա իրականացնող արծվաշենցիներինԿառավարության դիմաց բողոքի ակցիա անող արծվաշենցիները լարված իրավիճակ էին ստեղծել։ Նրանք փորձել էին անցնել ոստիկանական պատնեշը և մտնել շենք։ Դրանից հետո ցուցարարների հետ հանդիպման է իջել ՀՀ վարչապետ...

13:15 26/04/2013Реальный рост экономики или «пузырь»? Мнения Вардана Бостанджяна и Наиры Зограбян разошлись«Я даю 100-процентную гарантию, что мы будем двигаться вперед. Мы не имеем права отступать», – подчеркнул Вардан Бостанджян.
11:19 26/04/2013Роберт Менендес: То, что произошло в 1915-23 гг., было явным геноцидом, а Турция и США должны признать его«События, которые мы вспоминаем сегодня, которые начались еще 98 лет назад, были геноцидом, который потряс всех...».
17:03 25/04/2013Скандал директора «Дома Москвы» и депутата Наиры Карапетян грозит отношениям Армении и России? Разборка дошла до спикера НС РА«С первой же минуты чувствовалась напряженность… Она сказала, что я оскорбила ее мать, в ответ на это я отметила, что это невозможно…» – рассказала А. Тутунджян.
11:12 24/04/2013Вопрос признания Геноцида армян следует перенести в политико-правовое поле. Комментарий Ашота МелконянаГосударственные учреждения, структуры Диаспоры должны объединиться и сформировать концептуальный подход в вопросе Геноцида армян.
09:24 24/04/2013Серж Саргсян: Отрицание геноцида является прямым продолжением того же преступленияПрезидент Армении Серж Саргсян направил послание в связи с Днем памяти жертв Геноцида армян. Как передает пресс-служба главы государства, в послании говорится: «Дорогие соотечественники, Сегодня мы...
18:30 23/04/2013Внешний вид спроектированного А. Таманяном здания – бывшего офиса МЧС Армении – останется без изменений. Заверения архитектораЛ. Варданян отметил, что данное здание не постигнет участь Центрального (Крытого) рынка в Ереване.
13:48 23/04/2013Процесс признания Геноцида армян в Османской империи 1915 года неотвратим. Комментирует историк Г.МелконянИсторик выразил убеждение в том, что нельзя допустить, чтобы другие государства использовали Геноцид армян исключительно как фактор по оказанию давления на Турцию.
12:12 23/04/2013Тигран Уриханян: Лидер ППА Гагик Царукян не имеет ничего общего с властью«Партия „Процветающая Армения” (ППА) готова сотрудничать со всеми политическими силами, с которыми у нее нет идейных, нравственных и других противоречий.
13:15 22/04/2013Джонни Меликян: Оппозиция Грузии и руководство Абхазии достигли консенсуса в связи с открытием абхазской железной дороги«Оппозиция Саакашвили и абхазские власти выступают против открытия дороги и пытаются вызвать искусственную напряженность в армяно-грузинских отношениях».
15:43 20/04/2013Аргам Айвазян: Осуществляемые в Азербайджане гонения на писателя Акрама Айлисли – фальшьПо его словам, азербайджанский писатель ряд исторических событий представил не полностью и решил политическую проблему, исключив участие властей Азербайджана.
12:51 20/04/2013Агитацией в Facebook невозможно достичь результатов. Мнение блогера Тиграна КочарянаВ Facebook в преддверии выборов в Совет старейшин Еревана ведут активную агитацию Республиканская партия Армении (РПА) и партия «Наследие».
19:10 19/04/2013Госслужба безопасности продуктов питания заверяет: Опасной курицы в магазинах Еревана нетЕще 15 апреля сайт Panorama.am опубликовал материал под заголовком «В магазинах Еревана продолжается продажа опасного куриного мяса.
18:01 19/04/2013Представители оппозиции в Армении злобно обливают друг друга грязью. О. Саакян о «законе джунглей» в канун выборов«Консолидация оппозиции может быть искусственной, краткосрочной, поскольку они выступают против процесса, а не во имя него».
12:30 19/04/2013«Полиция – организация со здоровым духом, и здесь изменения неизбежны». Глава полиции РА прокомментировал отставку Н. НазарянаПо его словам, перемены привносят в систему новые идеи и новую энергию.
11:56 19/04/2013Завершилось предварительное следствие по делу против обвиняемого в покушении на Айрикяна Вардана СедракянаПредварительное следствие в рамках уголовного дела в отношении участника состоявшихся 18 февраля выборов президента Армении, специалисту по эпосу Вардану Седракяну, арестованного по обвинению в...
18:42 18/04/2013В Армении нет опытных специалистов по персидскому и османскому языкам. Жалобы директора Национального архива А. ВирабянаЗа последние годы с целью изучения документов, связанных с Геноцидом армян в Османской империи 1915г.
12:14 18/04/2013«Я не могу представить себя без телевидения». Экс-глава пресс-службы президента Армении А. Арзуманян о планах на будущее«Меня воодушевляют новые трудности и проблемы, я верю в новые достижения».
11:40 18/04/2013Паруйра Айрикяна через несколько часов прооперируют в БельгииУчастник состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении, глава Объединения «Национальное самоопределение» (ОНС) Паруйр Айрикян, который после совершенного на него 31 января 2013 г.
13:04 17/04/2013«Ереван должен быть, в первую очередь, армянским городом». Дживан Гаспарян и Юрий Варданян о настоящем и будущем столицыЮрий Варданян отметил, что в Ереване есть столько проблем, что даже в случае назначения на пост градоначальника самого лучшего мэра в мире решить все проблемы в короткие сроки вряд ли удастся.
11:19 17/04/2013Адвокат и отец подозреваемого в убийстве старосты села Прошян настаивают на невиновности Араика ПетросянаАдвокат подозреваемого в убийстве старосты села Прошян Котайкской области Грача Мурадяна – Араика Петросяна –Гиви Ованнисян, а также его отец Аршалуйс Петросян утверждают, что Араик Петросян...