10:11 16/10/2018Հունան Պողոսյանի հնարավոր նշանակումը դժգոհությունների առիթ է տվելՆախկին փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանի՝ Սյունիքի մարզպետ նշանակման վերաբերյալ որոշումը մեծ դժգոհություն է առաջացրել սոցցանցերի օգտատերերի մոտ։ Նրանց մեծ մասը կասկածներ է հայտնում նշանակման...
11:30 15/10/2018Արփինե Հովհաննիսյան. Կարողացա կանխել Հայաստանի հարցով ոչ անաչառ տրամադրություններով համազեկուցողի նշանակումըԱդրբեջանի հերթական չստացված սադրանքը ( Ուզում էին փակել ատոմակայանը)
14:31 11/10/2018Ինչո՞ւ է օտարերկրյա լրատվամիջոցը հայտնում ՀՀ վարչապետի հրաժարականի մասին«Իսկ թե ինչու ենք այդ մասին իմանում France24-ից, պատճառն այն է, որ այդ օրը վարչապետն ուներ նշանակված հարցազրույց այդ լրատվամիջոցի հետ»,- ասաց նա։
11:14 11/10/2018Փաշինյանն առաջարկեց ծափահարություններով ողջունել Շառլ Ազնավուրի ներկայությունըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ ունենալով Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովին` ներկաներին առաջարկեց ծափահարություններով հարգել Շառլ Ազնավուրի հիշատակը, ով կյանքից հեռացավ հոկտեմբերի 1-ին: «Այդ մեծ...
13:43 10/10/2018Բագրատյանն արձագանքել է Փաշինյանին. Այստեղ սխալ է ամեն ինչՏնտեսագետ, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանն արձագանքել է գործող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ տնտեսական թռիչքի վերաբերյալ հայտարարությանը, նկատելով, որ Փաշինյանի ներկայացրած տվյալները ճիշտ չեն։...
09:04 10/10/2018Ու հիմա մենք լուրջ խնդիր ունենք. Հովիկ ՉարխչյանՊարոն Չարխչյան: Շատ անգամ Ձեզ ենք դիմում, երբ փնտրում ենք իրավիճակի սրտացավ, օբյեկտիվ, խորը գնահատական: Չգիտեմ՝ նկատել եք, թե չէ, կամ՝ կհամաձայնեք, թե չէ, բայց հասարակությունում քաղաքական...
23:39 08/10/2018Ես վերադառնում եմ. Յուրա ՄովսիսյանՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի, ԱՄՆ «Չիկագո Ֆայր» թիմի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը հայտարարել է, որ վերադառնում է ազգային հավաքական։ «Երեք տարի իմ ազգային հավաքականում չխաղալուց հետո որոշում եմ...
13:03 08/10/2018Փաշինյան. Ես պատրաստ եմ հանդիպել Ծառուկյանի հետՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց՝ պատրաստ է հանդիպել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ։ «Փարիզում իմ գտնվելու ընթացքում որոշակի...
13:49 06/10/2018ՊԲ. Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոցՍեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր...
09:00 05/10/2018Կյանքը, երբ դպրոցի միակ առաջին դասարանցին եսՎեցամյա Նարինեն արդեն հասցրել է շատերի ուշադրությունը գրավել։ Գեղարքունիքի մարզի սահմանամերձ Ծափաթաիղ համայնքի դպրոցի միակ առաջին դասարանցին է։ «Ինչքան մտնում եմ դասարան, միշտ ժպիտով նստած է։ Շատ...
16:03 04/10/2018Կենդանաբանական այգում սա արջերի հետ կապված առաջին միջադեպը չէԵրևանի կենդանաբանական այգում գորշ արջերի կողմից մյուսին խժռելը շատերը պայմանավորեցին կենդանիների սոված լինելով։ Պարզվում է, օրեր առաջ էլ է նման դեպք գրանցվել։ Նախորդ հարձակումից տուժած արջը դեռ...
13:06 04/10/2018Ծառուկյանն այսօր երեկոյան հանդիպում է նշանակել ԲՀԿ քաղաքական թիմի հետ«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն այսօր երեկոյան հանդիպում է նշանակել ԲՀԿ քաղաքական թիմի անդամների հետ՝ տեղեկանալու վերջին քվեարկության և դրան հաջորդած իրադարձությունների...
12:29 04/10/2018Սպասողական վիճակը որքան երկարի, այնքան վատ երկրի համար. ՊԵԿ նախագահ«Այնտեղ, որտեղ քաղաքական առումով դեռևս կայուն վիճակ չկա, բիզնեսը սպասողական դիրքեր է գրավում, և սպասում է, թե քաղաքական ինչպիսի հանգուցալուծումներ կլինեն»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում...
11:15 04/10/2018Միհրան Պողոսյան. Ցանկացած չհիմնավորված խոսք, պիտակավորում և սպառնալիք չի հանդուրժվելուԱԺ պատգամավոր, ՀՀ արդարադատության գեներալ-մայոր Միհրան Պողոսյանը հայտարարությամբ արձագանքել է ԱԺ-ում հարց ու պատասխանի ժամանակ վարչապետ Փաշինյանի՝ իրեն վերաբերող խոսքին։ Պատգամավորը նշել է, «սիրո և...
12:46 02/10/2018Ես էլ քարոզարշավին չեմ մասնակցելու. Սասուն ՄիքայելյանՍասուն Միքայելյանը նորմալ է համարում, որ Հրազդանի քաղաքապետի ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը չի սատարելու իր որդու թեկնածությունը։
11:18 02/10/2018Հաշվեքննիչ պալատը պետք է լինի բացարձակ անկախ. Գագիկ Մինասյան«Նույնիսկ նման փոքրիկ միջամտություն խորհրդարանի կողմից չպետք է լինեն»,- ասաց պատգամավորը:
12:00 01/10/2018«Գեղարդի վանք և Ազատ գետի վերին հովիտ»-ին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ուժեղացված պաշտպանության կարգավիճակ կշնորհվիՀայտի ընդունումը ներառվել դեկտեմբերին կայանալիք նիստի օրակարգում:
09:44 01/10/2018Voix de Stras. Երբ հայերեն Կոմիտաս են երգում ֆրանսիացիները«Երաժշտությունը հանդիպում է։ Հայկական երաժշտության հետ մեր հանդիպումը տեղի ունեցավ 2015թ․-ին, երբ մեզ հրավիրեցին Ստրասբուրգում Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիված միջոցառմանը՝ երգելու...
13:50 28/09/2018Պանկին. Հույս ունենք՝ Խաչատուրովի փոփոխումը չի ազդի կազմակերպության գործունեության վրաՌուսաստանը հույս ունի, որ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի փոփոխումը, չի ազդի կազմակերպության գործունեության վրա։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, հայտարարել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարար...
09:48 28/09/2018Մնացականյան. Հայաստանը որդեգրել է շարունակականության, կանխատեսելիության սկզբունքներՆախարար Մնացականյանի հանդիպումը Միջազգային ճգնաժամային խմբի նախագահ Ռոբերտ Մալլիի հետ

11:40 04/05/2013А. Ованнисян: Подвергать военнослужащих пыткам свойственно именно азербайджанской сторонеОколо месяца назад азербайджанские СМИ распространили сведения о том, что на нейтральной территории армяно-азербайджанской границы гражданин Азербайджана подорвался на мине.
13:07 03/05/2013Вопрос о происхождении задекларированного Тароном Маргаряном имущества вызвал возмущение Ованнеса Маргаряна«Мне кажется, что задекларированное должностными лицами имущество интересует не только нас, но и всех граждан.
12:11 03/05/2013Рубен Акопян отказался говорить о шансах блока «Здравствуй, Ереван» на выборах в Совет старейшин столицыВ ходе сегодняшнего брифинга в Национальном Собрании Армении журналисты поинтересовались у руководителя парламентской фракции партии «Наследие» Рубена Акопяна, не потеряла ли партия «Наследие» свой...
12:01 03/05/2013Политолог Левон Ширинян сравнил предстоящие выборы в Совет старейшин Еревана с Курской битвой«Даже если власти победят, эту победу будет сложнее одержать, поскольку оппозиция в этот раз хорошо организованна».
15:45 02/05/2013Грант Багратян отказался комментировать отклонение правительством предложенного им законопроекта«Впервые слышу об этом», – заявил сегодня в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении депутат парламентской фракции Армянского национального конгресса (АНК), экс-премьер Армении Грант...
11:05 02/05/2013Российский эксперт: Армения высказала России недовольство в связи с продажей оружия Азербайджану, и сделки были заморожены«Запрет на продажу Азербайджану зенитно-ракетных комплексов и боевых самолетов связан с Арменией».
13:13 01/05/2013Вопрос дальнейшего членства партии «Наследие» в ЕНП остается пока нерешенным. Комментирует З. ПостанджянВ ближайшем будущем ЕНП организует множество мероприятий, в которых они примут участие и попытаются любой ценой уточнить, каково официальное мнение ЕНП.
12:00 01/05/2013Парламент штата Новый Уэльс единогласно принял ходатайство относительно геноцидов ассирийцев, греков и армянСегодня по требованию Ассирийского всеобщего альянса, совета греков Австралии и Армянского национального комитета Австралии, парламент Нового Южного Уэльса на заседании законодательного совета...
16:23 30/04/2013Российский эксперт: «Никто не заинтересован в войне в Карабахе»«Москва не заинтересована в возобновлении военных действий. Потому, что любой конфликт может иметь непредсказуемые последствия, может привести к более масштабной войне».
15:10 30/04/2013Блоггер: Вардан Осканян создал прозападную группу внутри ППА, которая может отделиться от партии«Вардан Осканян создал прозападную группу внутри партии „Процветающая Армения”(ППА), которая в случае, если не удастся уговорить Гагика Царукяна стать оппозицией, может отделиться от партии.
13:10 30/04/2013Арам Атешян: В Турции в настоящее время проживают 100 тыс. криптоармянНаместник патриарха Константинопольской епархии Армянской апостольской церкви (ААЦ) архиепископ Арам Атешян в интервью одному из турецких телеканалов заявил, что в Турции в настоящее время проживают...
12:05 30/04/2013Тюрколог: Суд отклонил иск американских армян против Турции по политическим причинамАрмяне должны подавать иски и в судебные инстанции Турции, чтобы турецкая общественность знала правду об истинных хозяевах многочисленных имений, территорий, земельных участков.
15:14 29/04/2013Гагик Минасян: Дела представителей ППА расходятся с их словами«Это уже третьи выборы за последний период, и сегодня политическая атмосфера располагает к проведению выборов в Совет старейшин Еревана», – заявил в ходе сегодняшней пресс-конференции член...
13:56 29/04/2013Обсуждение проекта о создании комиссии по «делу 1 марта» перенесено на следующую сессию заседаний НС АрменииОбсуждение и принятие проекта решения Национального Собрания Армении о создании временной комиссии, занимающейся изучением событий 1 марта 2008 года, отложено и перенесено на следующую сессию...
13:31 29/04/2013Старое здание ереванского аэропорта «Звартноц» хотят снести? Ситуацию комментирует Глава Союза архитекторов Армении М. МинасянГлава Союза архитекторов убежден, что подобных проблем не было бы, если бы соблюдались законы, а правонарушители наказывались.
15:07 27/04/2013Страсти вокруг «дела Матагиса». Вердикт Апелляционного суда Армении оспаривается в кассационной инстанции сразу двумя искамиА. Залян уверен, что Кассационный суд отклонит иски. «Просто тянут время, чтобы решение суда общей юрисдикции Ширакской области позже вступило в силу, и больше ничего. Просто смешно», – сказал он.
13:42 27/04/2013Турки превращали армянские церкви в кинотеатры для показа порнофильмов. Вспоминает Закария МилданоглуКорреспондент издающейся в Турции армянской газеты «Акос», архитектор по специальности Закария Милданоглу в эфире передачи «Твое слово» рассказал о несчастиях, произошедших с его семьей в 1915 году.
11:44 27/04/2013Госдеп США: Гибель людей на войне вновь напоминает, что военного решения карабахского конфликта не может быть«Трагическая гибель людей в войне между Азербайджаном и Арменией напоминает нам, что военного решения нагорно-карабахского конфликта быть не может.
11:30 27/04/2013GALLUP: Тарона Маргаряна видят на посту мэра Еревана 57,6% респондентовЧто касается вопроса о том, какой из столичных административных районов является лучшим, то таковыми, по мнению респондентов, являются административные районы Аван и Кентрон.
16:44 26/04/2013Турецкий общественный деятель заявил о намерении серьезно бороться за признание Турцией Геноцида армян до 2015г.Представитель турецкой общественной организации «Скажи нет расизму и национализму» Хылдыз Онен: «Будет хорошо, если у турок появится возможность свободно приезжать в Ереван, посещать Цицернакаберд».