11:54 19/12/2016Քաղաքագետ. ԼՂ գործընթացում տեսանելի ապագայում չենք ունենա ինչ-որ նոր զարգացումներՍ. Մինասյանի խոսքով՝ տեսանելի ապագայում ոչ մի փոխզիջումների մասին հնարավոր չէ խոսել որպես պրակտիկ մի իրականություն:
15:54 13/12/2016Փաշինյան. Զոհված զինծառայողի՝ ուսման վարձ վճարել չկարողացող երեխային մենք ի՞նչ ենք ասումՓաշինյանի ելույթը հունից հանեց Փոստանջյանին:
16:12 08/12/2016ԵԱՀԿ անդամ երկրների արտգործնախարարներն անդրադարձել են ղարաբաղյան հակամարտությանըԳերմանիայի Համբուրգ քաղաքում այսօր մեկնարկել է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության անդամ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի երկօրյա նիստը, որի ընթացքում ԵԱՀԿ անդամ երկրների...
10:25 06/12/2016Սիսի կաթողիկոսարանի վերադարձի պահանջով Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսարանը հայց է ներկայացնում ՄԻԵԴ«Սիրելի ժողովուրդ, հայոց այս դատը միայն Անթիլիասի դատը չէ, այլ հայ ժողովրդի դատն է»
11:47 29/11/2016Կադիրովն ասել է, որ Միխայիլ Գալուստյանի հետ անձամբ է պարապել«Ակցենտը օքեյ էր: Նա այդ օրը վարպետ էր»:
13:55 28/11/2016Իսիկ Կուլի տարածքում շարունակում են փնտրել հայկական եկեղեցին«Ղրղզստանի Իսիկ Կուլ լճի տարածքում հաջորդ տարվա հնագիտական ուսումնաիրություններին հնարավոր են մասնակցեն նաև հայ հնագետներ»:
15:51 24/11/2016Եվրոպական խորհրդարանն ընդունեց բանաձև՝ սառեցնել Թուրքիայի հետ անդամակցության բանակցություններըԹուրքիան ԵՄ-ին անդամակցելու հայտ ներկայացրել էր 1987 թվականին
20:18 23/11/2016ԵԽԽՎ համազեկուցողները Սերժ Սարգսյանին հրավիրել են ԵԽ՝ խոսելու Հայաստանի մասին«Պարո՛ն Նախագահ, այս ընթացքում Ձեր դերակատարությունը Հայաստանում ժողովրդավարական գործընթացներն առաջ մղելու գործում, իսկապես, շատ զգալի է եղել»
16:03 23/11/2016Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը որևէ կապ չունի ԼՂՀ տարածքի հետ. ԱԳ փոխնախարարը՝ Սերժ Սարգսյանի հայտարարության մասին«Ասվածի իմաստը շատ պարզ է»
16:27 22/11/2016Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ Մովսես Հակոբյանի վերաբերյալ լուրերի մասին«Եթե գնում է քննություն, սխալ եմ համարում քննության ընթացքում որևէ բան հայտնել»
09:59 21/11/2016Նշվում է Երեքամյա Ս. Աստվածածնի տաճարին ընծայման տոնըԸստ ավանդության` երեք տարին լրանալուց հետո, Տիրամոր աստվածավախ ու բարեպաշտ ծնողները` Հովակիմն ու Աննան, իրենց ուխտի համաձայն, Մարիամին ընծայում են տաճարին, ուր նա մնում է մինչև նշանվելը:
15:05 17/11/2016«Ռուսիանո» անվան հեղինակն, իրականում, Հայաստանի վարչապետն էԵրեկ ռուսական լրատվամիջոցներով տարածված տեղեկությունը, թե ԵՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստում ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը հումորային ռեպլիկ է արել՝ առաջարկելով «ամերիկանո»-ն անվանափոխել «ռուսիանո»-ի,...
16:13 16/11/2016Իրանի հոգևոր առաջնորդի արձագանքը՝ Դոնալդ Թրամփի ընտրությանըԻրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին արձագանքել է Միացյալ Նահանգներում անցկացված նախագահական ընտրություններին,-հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը: Իրանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ԻԻՀ...
13:26 14/11/2016Եվրահանձնաժողով. Թուրքիան բացահայտ աջակցել է Ադրբեջանին ԼՂ դեմ ապրիլյան բախումների ընթացքումԶեկույցը մատնանշում է նաև թուրքական իշխանությունների խիստ և կանոնավոր արձագանքը 1915թ. Ցեղասպանության ճանաչման հարցում:
14:58 11/11/2016Դավիթ Բաբայանը՝ առաջնագծի մասին. Արտառոց իրավիճակ չէԿան մի քանի հանգամանքներ, որոնք ստիպում են Ադրբեջանին հրադադարի ռեժիմն ավելի շատ խախտել:
14:35 10/11/2016Պետք չէ մտահոգվել, որ Դոնալդ Թրամփը տեղեկացված չէ ղարաբաղյան խնդրի մասին. Շավարշ ՔոչարյանՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանն այսօր կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում՝ պատասխանելով հարցին, թե հնարավոր է, որ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում Դոնալդ Թրամփի հաղթանակով...
15:21 09/11/2016Գագիկ Մելիքյան. Առաջիկայում կարող ենք ակնկալել առաջընթաց տնտեսական ակտիվության առումով«Առաջնահերթությունը տրված է տնտեսական օբյեկտիվ օրենքներին»:
15:53 08/11/2016Նախագահը ներկա է գտնվել Արյունաբանական արդիականացված կենտրոնի բացման արարողությանըՆախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր ներկա են գտնվել ՀՀ ԱՆ «Պրոֆ. Ռ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի» բացման արարողությանը: Հանրապետության առաջատար բժշկական հաստատությունների...
15:03 07/11/2016ՏՏ ոլորտում պատերազմող երկրներն են Չինաստանը, Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ը. Լուի Պուզեն«Իմ այցելած երկրների հավաքածուի մեջ Հայաստանը բացակայում էր, շատ ուրախ եմ, որ այսօր այստեղ եմ»,-այսօր լրագրողների և ՏՀՏ ոլորտի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Open-Roo» կազմակերպության...
13:00 05/11/2016Մամիկոն Ասլանյանն այլ ելք չունի, քան ավագանուն իր հրաժարականի դիմումը ներկայացնելը. ՄարուքյանԱյսպիսով, արձանագրում ենք, որ ՀՀԿ-ն Վանաձորում չունի մեծամասնություն, քանի որ այն 4 հոգին, ովքեր Վանաձորի ավագանու առաջին նիստի ընթացքում քվեարկել էին ՀՀԿ-ի օգտին, այս մեկ ամսվա ընթացքում այդպես էլ...

12:37 07/01/2013Премьер-министр Грузии поздравил местных армян с Рождеством и КрещениемПремьер-министр Грузии Бидзина Иванишвили поздравил армянских сограждан с Рождеством Христовым и Крещением.
16:26 06/01/2013Размышления сирийского армянина: Мы должны сами приспосабливаться к родине, а не приспосабливать ее к себеСегодня наша родина – Армения, каждый из нас должен оставаться здесь, и лучший способ существования – приспосабливаться.
13:47 05/01/2013Замглавы партии “Наследие”: Единственным соперником Раффи Ованнисяна на президентских выборах будет Серж СаргсянНе следует заявлять, что конкуренции нет и что борьбы не будет, не стоит сеять пессимистические настроения: избирательные процессы должны активизировать.
15:22 29/12/2012На предстоящих выборах в Армении президент Серж Саргсян получит до 72% голосов избирателей. Данные соцопросаНе ясно, какие действия предпримет радикальная оппозиция, а именно то, примут ли они участие в выборах и в пользу кого из кандидатов проголосуют».
11:03 29/12/2012Правозащитник А. Сакунц подвел итоги уходящего года: Единственным светлым пятном стал оправдательный вердикт по «делу Матагиса»Оправдательный вердикт по «делу Матагиса» является конкретным результатом общественной активности и активности правозащитников.
17:44 28/12/2012Азербайджан угрожает международному сообществу возобновлением войны. Мнение экспертаАзербайджан не только не стремится к мирному урегулированию, но и своими действиями способствует обострению ситуации в регионе.
15:46 28/12/2012Политолог: Отказ Левона Тер-Петросяна баллотироваться в президенты приведет к распаду АНК«Во второй срок президентства Серж Саргсян должен начать построение и модернизацию страны, иного пути не дано».
13:48 28/12/2012Паруйр Айрикян: Мое решение баллотироваться в президенты привело к скромности на политической аренеЛидер Объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян уверен в том, что выдвижение его кандидатуры на предстоящих президентских выборах привело к сдержанности и скромности в некоторых...
11:28 28/12/2012Глава Аграрно-крестьянского союза Армении Грач Берберян подвел итоги сельскохозяйственного года«Сфера сельского хозяйства подвержена рискам, и печально, что в Армении нет необходимого для каждой страны сельскохозяйственного страхования. В этой сфере необходимо осуществление серьезных реформ...»
18:06 27/12/2012Грант Багратян отказывается комментировать отказ АНК от поддержки чьей-либо кандидатуры на выборах президентаНемногим ранее Армянский национальный конгресс (АНК) распространил заявление, в котором отмечается, что данная политическая сила «считает бессмысленным участие в выборах, превратившихся в фарс, и...
13:30 27/12/2012Карен Бекарян: Евроинтеграция продолжает оставаться приоритетом внешней политики Армении«С радостью хотелось бы констатировать, что темпы Армении на сегодняшний день сравниваются с показателями Молдовы, Украины, Грузии, что уже является большим достижением».
10:32 27/12/2012Глава МИД НКР: Азербайджан своей деструктивной позицией заводит переговорный процесс в тупик26 декабря в здании Министерства иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики состоялась пресс-конференция главы внешнеполитического ведомства НКР Карена Мирзояна с участием местных и...
16:15 26/12/2012Сведения о перепалке с коллегой в одном из столичных ресторанов рассмешили депутата РПА Ваграма БагдасарянаСегодня газета «168 часов» распространила сведения о том, что в ресторане «Ренессанс» между депутатами фракции Республиканской партии Армении Мурадом Мурадяном и Ваграмом Багдасаряном произошла...
14:42 26/12/2012Позиции Армении во внешней политике еще более укрепились из-за ошибок, допущенных Азербайджаном. Мнение политолога«Помилование и героизация убийцы в Баку была подарком для Армении. Это был шаг, который подорвал авторитет Азербайджана», – подчеркнул он.
20:06 25/12/2012Деятельность госструктур и их контроль зависят от степени эффективности СМИ. Встреча президента Армении с журналистамиСегодня в резиденции президента Армении состоялся прием для представителей СМИ по случаю Нового года и Рождества.
12:38 25/12/2012Пресс-секретарь ППА Т. Уриханян не видит связи между возрастом и решением лидера АНК не баллотироваться в президенты«Нам следует говорить о соответствующих индивидуальных способностях президента и любого другого лица, претендующего на политическую должность», - заявил Уриханян.
17:35 24/12/2012Армения преодолела глобальный финансово-экономический кризис, но не его последствия. Оценка министра финансов РА«По всей вероятности, второй волны не будет, однако ничего исключать нельзя», – сказал Ваче Габриелян.
15:00 24/12/2012Военный психолог Давид Джамалян назвал достижения ВС Армении и НКР в уходящем году«В 2012 году еще более укрепился военный потенциал Армении, ярким доказательством чего является военный парад в столице НКР Степанакерте».
11:06 24/12/2012Депутат Мгер Седракян сожалеет по поводу инцидента между ним и журналистом Мгером АршакяномДепутат Национального Собрания Армении Мгер Седракян выступил с заявлением, в котором выразил сожаление по поводу инцидента между ним и журналистом Мгером Аршакяном в парламенте Армении.
15:17 22/12/2012Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян остался недоволен результатами 2012г.Вардан Минасян также составил собственный вариант символической сборной всех времен.