13:07 17/10/2016Ֆրանսիան օգտագործում է Թուրքիայի ակտիվությունը սահմանափակող բոլոր գործոնները. Հրանտ-Մելիք Շահնազարյան«Ֆրանսիայի Սենատի կողմից Ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագծի ընդունումը սպասելի էր»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց քաղաքագետ Հրանտ-Մելիք Շահնազարյանը: Նրա խոսքով՝ սա...
15:38 15/10/2016Մանսուրյաններ և Մարտիրոս Սարյան. Լուսանկարի պատմություն«Այս օրն ամենահիշատակելին է, քանի որ բոլորս միասին էինք մեր Մեծ Վարպետի տանը»։
19:02 13/10/2016ՀԿ ասուլիս սիրիահայերի հարցով՝ պետքարոզի ոճովԱյս տարվա ընթացքում Սիրիայից Հայաստան է տեղափոխվել 100 ընտանիք՝ 428 հոգի: Ամռանն ունեցել ենք ընտանիքներ, ովքեր եկել են Հայաստան, այստեղ մասնակցել իրենց երեխաների հարսանիքին, ծննդյան միջոցառմանը կամ...
11:36 13/10/2016Հայ ժողովուրդը երբեք չի ունեցել ռազմաարդյունաբերական ոլորտի խորագիտակների պակաս. Պաշտպանության նախարարը՝ «ArmHiTec»-ումՎիգեն Սարգսյանի կոչը գիտնականներին, տեղական արտադրողներին ու առաջատար ուսանողներին
14:45 12/10/2016Հուլիսյան դեպքերից հետո իշխանությունն ինչ-որ չափով կոսմետիկ հետևություններ է արել. Արամ Աբրահամյան«Ո՞վ էր մեղավոր, որ ՊՊԾ գունդը զինված խմբի կողմից գրավվեց»:
16:15 11/10/2016«Հայաստանի խուլերի միավորման» նախագահ. Մենք առանց պետության չենք կարող աշխատատեղեր ստեղծել«Այս ամենը իմ փոքր եղբայրը՝ Անդրանիկ Գրիգորյանն է հրահրում: Չգիտեմ՝ ուզում է նախագահ նստի, թե ինչ անի: Չեմ կարողանում հասկանալ»:
12:55 11/10/2016Դալլաքյանը՝ իրեն առնչվող կուսակցությանը Սեյրան Օհանյանի հնարավոր անդամակցության մասին«Պատվաբեր կլիներ»
15:09 08/10/2016Բորդյուժան ողջունել է Սիրիային հումանիտար օգնություն տրամադրելու Հայաստանի որոշումըՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարականով, Սիրիա է ուղարկվել 40 տոննա մարդասիրական օգնություն:
13:14 07/10/2016Անելանելի վիճակում գտնվող 600 հալեպահայ ցանկանում է Հայաստան վերադառնալԿոչ բոլոր բարերարներին՝ ականջալուր լինել և հնարավորությունների սահմաններում աջակցություն ցուցաբերել ծանր դրությունում հայտնված մեր հայրենակիցներին:
13:23 06/10/2016Թևան Պողոսյան. Ավելի քան արժանի ենք նրան, ինչ ունենքԻսկ մենք՝ պատգամավորներս, ի՞նչ արեցինք, որ փոխենք ընտրողների վարքագիծը, ի՞նչ արեցինք, որ ընտրությունները լինեն մրցակցային, մենք ի՞նչ արեցինք, որ մի առաջադրվողները զգան պարտավորություն հետո ծառայելու:
17:31 04/10/2016Իրանի Մեջլիսի նախագահը հրաժարվել է ընդունել Գերմանիայի փոխկանցլերինԻրանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ այսօր Թեհրանում նախատեսված էր Իրանի Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի և Գերմանիայի փոխկանցլեր Զիգմար Գաբրիելի հանդիպումը, որը սակայն իրանական կողմը չեղյալ է հայտարարել:...
17:55 30/09/2016Քանդակագործ Նունե Թումանյանի պատահական բացահայտումն ու «անձնական հետաքննությունը»Մեկ տարի առաջ քանդակագործ Նունե Թումանյանը պատահական Ֆեյսբուքում տեսել է իր ստեղծած «Անդորր» քանակին (2005 թ.) շատ նման մի քանդակ...
11:59 30/09/2016Ադրբեջանը մտնում է անորոշության և անկայունության շրջափուլ«Ադրբեջանը մտնում է նոր պատմական շրջափուլ: Նավթային բումը, որը զարկ տվեց տնտեսությանը, ուժեղացրեց պետականությունը և որոշակի նոր միջազգային իմիջ հաղորդեց երկրին, ավարտվել է»,-այսպիսի եզրահանգման է...
12:00 29/09/2016Նալբանդյան. ԼՂ հակամարտության տեսանելի կարգավորումն անցնում է քվեաթերթիկների, այլ ոչ թե փամփուշտների ուղիովԵթե առկա է հակամարտության կարգավորման ապացուցված որևէ բաղադրատոմս, ապա դրա առանցքը պետք է լինի հասարակությանը խաղաղությանը, այլ ոչ թե պատերազմին նախապատրաստելը:
11:36 29/09/2016Դռան զանգը տվեցի, կինս բացեց, գրկախառնվեցի և ականջին շշնջացի՝ սիրելիս, ես իմ ժամանակի մեծ մասը հատկացնելու եմ ուրիշին. Արմեն ԱմիրյանՀՀ մշակույթի նորանշանակ նախարար Արմեն Ամիրյանն այսօր գործադիրի նիստի մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ աշխատելու է բաց, չափազանց թափանցիկ: Պատասխանելով հարցին՝ թե որն է եղել իր առաջին...
14:47 28/09/2016Պիպոյան. «Forpostart production»-ը գիտակցում է, որ իրեն պատասխանատվության կանչող չկա«Իսկ երբ տնտեսվարողին ասում են, ինչ ուզում ես՝ արա, բնականաբար բիզնեսմենն ամեն ինչ անելու է իր գումարն աշխատելու համար»:
12:20 27/09/2016Բալասանյանն արձագանքել է այսօր ընտրակաշառք բաժանելու մասին լուրերին«Փող բաժանել կարող են այն մարդիկ, ովքեր գալիս են փող աշխատելու»
09:50 24/09/2016Թուրքիայի կողմից միակողմանի ցամաքային շրջափակումը միջազգային իրավունքի կոպտագույն խախտում է. ՆալբանդյանՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ է ունեցել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 71-րդ նստաշրջանում:
11:07 23/09/2016Ֆ. Մոգերինի. ՀՀ-ում ԸՕ շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունն ընտրություններին ընդառաջ կարևոր քայլ էրՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի` 71-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող ՀՀ արտգործնախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ֆեդերիկա Մոգերինիի հետ:
15:42 22/09/2016Էդմոն Մարուքյանը Նիկոլ Փաշինյանին պայման է ներկայացրելԵրկու կուսակցությունների «ջրերը մի առվով չեն հոսում»

18:11 12/12/2012Партия «Процветающая Армения» спасла оппозиционный АНК от расколаА. Минасян: «ППА и ее лидер Гагик Царукян предоставили оппозиционному Армянскому национальному конгрессу шанс реализоваться и предотвратили очередной раскол».
16:25 12/12/2012Отказ Гагика Царукяна от борьбы за пост президента Армении не изменит тактики РПА. Комментарий Г. Минасяна«После данного заявления ППА на политической арене увеличилась конкретика. Как говорится, свято место пусто не бывает».
16:00 12/12/2012Связан ли застой в турецко-иранских отношениях с армяно-иранскими отношениями. Комментарий экс-посла ИРИАрмяно-иранские отношения могут послужить хорошим примером для кавказских стран. Об этом в интервью иранскому информационному «ИРАС» заявил бывший посол Ирана в Армении Мохаммад Фархад Колейни....
11:56 12/12/2012Парламент Азербайджана отменит подписанное с Ираном соглашение о свободном передвиженииАзербайджан принимает решение об отмене соглашения в том случае, когда в 2010 году Иран в одностороннем порядке отменил визовый режим для граждан Азербайджана.
16:40 11/12/2012«Дело героя-убийцы Сафарова» сделало 2012г. одним из самых неудачных для карабахского урегулирования. Комментарий Д. БабаянаПо словамзаявил начальника главного информационного управления аппарата президента НКР, настала пора, чтобы мировое сообщество предприняло более радикальные шаги.
14:38 11/12/2012Сергей Минасян: Сегодня оппозиционный АНК потерял те ресурсы и возможности, которые имел в 2008-2009 гг.«На данный момент Армянский национальный конгресс (АНК) потерял те ресурсы и возможности, которые имел в 2008-2009 гг.
11:33 11/12/2012Азербайджанских беспилотников постигнет та же участь, что и американских. Предупреждение Меджлиса Ирана«Вскоре вооруженные силы Ирана предпримут необходимые меры в ответ на незаконные действия Баку, и любое действие с их стороны встретит резкий ответ».
13:05 10/12/2012Азербайджанские беспилотники осуществляют разведывательные операции на границе с ИраномВ течение 2009-2012 гг. Азербайджан приобрел у Израиля 10 единиц беспилотников модели «Гермес 450»
15:08 08/12/2012Замминистра культуры Украины Ю. Богуцкий рассказал о государственной политике в отношении армянской общины«Вся история взаимоотношений украинского и армянского народов свидетельствуют о том, что Украина бережно хранит духовные сокровища армян».
11:08 08/12/2012РПА не играет в «Поле чудес» с народом. Вице-спикер НС Армении ответила на критику в адрес партии«Истерия присуща тем, кто борется против, тем, кто сомневается или испытывает трудности в принятии решений.
15:30 07/12/2012«Сирийская осень арабской весны». Арман Сагателян представляет докфильм без комментариев об армянской общине Сирии«Армяне были, есть и будут в Алеппо» – именно это является лейтмотивом фильма «Сирийская осень арабской весны».
13:34 07/12/2012Депутат фракции РПА: Оппозиция в Армении понимает, что не может вступить в серьезную конкуренцию по отдельности«Оппозиционные политические силы пытаются обеспечить присутствие как можно большего числа союзников и сторонников, и я считаю нормальным все это».
12:00 07/12/2012Заруи Постанджян: Гагик Царукян воплощает в себе образ олигархаДепутат фракции «Наследие» Заруи Постанджян исключает, что лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян откажется от своей кандидатуры на пост президента Армении в пользу одного из кандидатов.
17:21 06/12/2012Эдуард Шармазанов назвал театрализованным представлением сообщение ППА, рассказывающее о визите Гагика Царукяна в Брюссель«Я считаю постыдным сообщение с таким содержанием. Четко видно, что это театрализованное представление, предназначенное для внутренней аудитории, но, должен отметить, что первая часть этого...
15:29 06/12/2012Многолетние усилия Азербайджана по созданию мифа об убийстве Монте Мелконяна сведены на нет. А. Элибегова – о провалах азерпропа«Не удивительно, что семьям азербайджанских военных, отважившихся пойти против официальной пропаганды, начали угрожать убийством».
21:07 05/12/2012Ламберто Заньер о том, какие шаги ОБСЕ готова предпринять для прогресса в карабахском урегулированииГотова ли Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) к выработке единых принципов мониторинга выборов вместе с Россией, какие шаги необходимо предпринять для продвижения в...
12:33 05/12/2012На предстоящем съезде АОД уточнит формат участия в президентских выборах“В повестку нашего съезда будут включены вопросы, связанные с выборами, принятием резолюции, а также политическими обсуждениями.
11:50 05/12/2012Александр Искандарян: Долгий и прочный однополярный мир невозможен ни в какой перспективеМир, управляемый из сколь угодно сильного центра, распадется так же, как распался Советский Союз, и по тем же причинам, только усиленным в тысячи раз
20:10 04/12/2012Избил, обрил и вынудил на смертельный прыжок. Суд вынес вердикт по делу С. КарапетянаСуд общей юрисдикции Тавушской области Армении в лице судьи Зои Закинян при рассмотрении уголовного дела против командира одной из воинских частей в Иджеване, полковника Сергея Карапетяна выявил в...