17:52 09/05/2023Ապշած եմ, որ 2,5 տարի է Հայաստանում այս հարցն իր լուծումը չի ստացել. Շուշիի գորգերի թանգարանի տնօրենՇուշիի գորգերի թանգարանի 170 գորգ, որոնք 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի ընթացքում փրկել ու Հայաստան է տեղափոխել թանգարանի հիմնադիր տնօրեն Վարդան Ասծատրյանը, դեռևս մշտական ցուցադրության վայր չունեն։...
14:00 09/05/2023Պենդերեցկու անվան փառատոնի փակման համերգին ելույթ կունենա Հայկ ՄելիքյանըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ
10:11 08/05/2023Երևանում կանցկացվի Ֆլամենկոյի միջազգային Gravity փառատոնըՄայիսի 8-14-ը Երևանում կանցկացվի Ֆլամենկոյի միջազգային Gravity փառատոնը (International Flamenco Festival)։ Փառատոնի շրջանակում կանցկացվեն համերգներ, կցուցադրվի ներկայացում, ինչպես նաև արտերկրից...
09:47 08/05/2023Բրյունետը՝ «Եվրատեսիլ 2023»-ի բացմանըԲրյունետի հագուստի ոգեշնչման աղբյուրը Երևանի ամենահայտնի հուշարձաններից մեկն է` Մայր Հայաստանը:
19:45 06/05/2023Սարիկ Անդրեասյանը սերիալ է նկարահանել Ջոնի Դեփի և Էմբեր Հերդի դատավարության մասինՌուսաստանաբնակ պրոդյուսերներ Սարիկ և Ղևոնդ Անդրեասյանները ֆիլմ են նկարահանում ամերիկացի հայտնի դերասան Ջոնի Դեփի և Էմբեր Հերդի դատավարությունների հիման վրա։ Կատակերգական սերիալը կոչվում էր «Աստղային...
19:30 06/05/2023Հայաստանի Պատմության թանգարանում կցուցադրվեն Ք․ ա․ 35-13 դդ․ արվեստի բարձրարժեք նմուշներ«Իրականության և առասպելների միջով․ բրոնզի դար»
19:00 06/05/2023Ալլա Պուգաչովան Յուդաշկինի թաղման արարողությանը հրաժարվել է պատասխանել հարցին, թե արդյոք վերջնականապես է լքել ՌուսաստանըԵրգչուհի Ալլա Պուգաչովան վերջիններից էր, ով լքեց Տրոյեկուրովսկի գերեզմանատունը մոդելավորող Վալենտին Յուդաշկինի հուղարկավորությունից հետո։ Այս մասին հայտնում է mk.ru-ն։ Յուդաշկինին հրաժեշտ տալու...
17:57 06/05/2023Համացանցում Յուրի Շատունովի ավիաթռիչքի տոմսը վաճառում է 100 հազար ռուբլովAvito-ն 100 000 ռուբլով վաճառում է «Լասկովի նայ» խմբի նախկին երգիչ Յուրի Շատունովի ինքնաթիռի նստեցման կտրոնը։ Միևնույն ժամանակ, ապրանքի նկարագրության մեջ ասվում է, որ տոմս կարելի են վաճառել նաև 90...
11:50 06/05/2023Դովլաթյանի «Բարև, ես եմ» ֆիլմն ընդգրկվել է Կաննի կինոփառատոնի «Դասականներ» բաժնումԱյն ցուցադրվելու է փառատոնի շրջանակում
10:26 06/05/2023Եվրատեսիլի Յութուբյան ալիքում հրապարակված տեսահոլովակների թոփ 20-յակում Բրյունետի «Future Lover»-ն առաջինն էԵվրատեսիլի YouTube-յան ալիքում հրապարակվել է այս տարվա տեսահոլովակների թոփ 20-յակը. Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետի տեսահոլովակն առաջին տեղում է: «Եվրատեսիլ 2023» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է...
17:56 05/05/2023Բրիտանական թանգարանում ցուցադրվում են ցուցանմուշներ՝ Հայաստանի պատմության թանգարանից և «Էրեբունի»-իցՄիացյալ Թագավորության Բրիտանական թանգարանում մայիսի 4-ին բացվել է «Շքեղություն և ուժ․ Պարսկաստանից Հունաստան» խորագրով ցուցահանդեսը, որտեղ ցուցադրվում են ցուցանմուշներ Հայաստանի պատմության թանգարանից...
16:44 04/05/2023Բրյունետի երկրորդ փորձը՝ եվրատեսիլյան բեմում«Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետը անկացրել է երկրորդ փորձը եվրատեսիլյան բեմում։ «Եվրատեսիլ 2023» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է Լիվերպուլում.
15:52 04/05/2023Ազգային պատկերասրահը հայտարարել է «Բանվորի արձան»-ի վերականգնման/ինստալացիայի նախագծի մրցույթ2022 թ. «Բանվորի արձանը. Post Scriptum» ցուցահանդեսը տարիների մոռացությունից դուրս բերեց անվանի քանդակագործ Արա Հարությունյանի «Փառք աշխատանքին» («Բանվորի արձան») արձանը՝ նպատակ ունենալով...
14:12 04/05/2023Հայտնի են Մանսուրյանի անվան կոմպոզիտորների միջազգային մրցույթի եզրափակիչ փուլի մասնակիցներըՏիգրան Մանսուրյանի անվան կոմպոզիտորների միջազգային 1-ին մրցույթի ժյուրիի որոշմամբ եզրափակիչ փուլ են անցել վեց կոմպոզիտորներ՝ Վարդան Հարությունյան (Հայաստան), Դավիթ Բալասանյան (Հայաստան), Աննա...
12:20 04/05/2023Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ռեկտոր է ընտրվել Սառա Նալբանդյանը«Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտում մենք տևական ժամանակ ունեինք ժամանակավոր պաշտոնակատար, և ուրախ եմ, որ իրավիճակը վերջապես հանգուցալուծվեց»,-գործադիրի նիստում հայտարարեց ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա...
10:42 04/05/2023Եվգենի Պրոնինը հայազգի կնոջ հետ նախատեսում է Հայաստանում նկարահանել լիամետրաժ ֆիլմՀայաստանում է ռուս ճանաչված դերասան Եվգենի Պրոնինը։ Մայիսի 5-ին, ժամը 19:00 «Լոֆթ Երևանում» կկայանա դերասանի մասնակցությամբ «Ցուգցվանգ» կարճամետրաժ ֆիլմի ցուցադրությունը: Կազմակերպիչների հաղորդմամբ,...
14:38 03/05/2023«Սերգեյ Նավասարդյան․ Լվացք» ցուցադրությունը՝ ԳԱԿ-ումՄայիսի 4-ին` ժամը 18:30-ին, Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի «Ցուցասրահ Մեկում» և «Արծիվ» սրահում կկայանա «Սերգեյ Նավասարդյան․ Լվացք» ցուցադրության հանդիսավոր բացումը։ Panorama.am-ին այս մասին հայտնեցին...
13:25 03/05/2023Նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ են ստացել հինգ պատմամշակութային օբյեկտներՏեղի է ունեցել ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության փորձագիտական հանձնաժողովի ընթացիկ տարվա երկրորդ նիստը: Նիստին քննարկվել է մի շարք պատմամշակութային օբյեկտներին նորահայտ հուշարձանի կարգավիճակ տալու հարցը:...
09:50 03/05/2023«Ֆարյատևի երևակայությունները». առաջնախաղ՝ Ռուսական թատրոնի Փոքր բեմումԿ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի Փոքր բեմի խաղացանկը կհամալրի ժամանակակից դրամատուրգ Ալլա Սոկոլովայի «Ֆարյատևի երևակայությունները» պիեսը՝ Օլեգ Գալիցկու ռեժիսուրայով։ Այս մասին...
19:02 02/05/2023Ֆիլմարտադրության ոլորտում առաջարկվում է կիրառել ներդրումների մասնակի վերադարձի մոդելըՊատգամավորներ Սիսակ Գաբրիելյանը և Թագուհի Ղազարյանը լրացումներ և փոփոխություններ են առաջարկել «Կինեմատոգրաֆիայի մասին» օրենքում: Այս մասին տեղեկացնում է ԿԳՄՍՆ-ն։ «Առաջարկվում է կիրառել ներդրումների...

12:11 27/09/2017The National Gallery announces upcoming exhibition of the Armenian-Bulgarian artist Bedig Bedrosyan’s artworksMore than ninety paintings and graphic works by Armenian-Bulgarian painter Bedig Bedrosyan will be displayed at the National Gallery of Armenia from October 4 to November 3, 2017.
16:12 26/09/2017Garni Temple offers free entry on October 2On the last Saturday of each month the entry of state museums and museum-reserves is free, the Service for Protection of Historical Environment and Cultural Museum Reservoirs (NCSO) reported in a...
14:52 26/09/2017Charles Aznavour to mark 70th anniversary of creative career with concert in MilanWorld-famous French-Armenian chanson singer Charles Aznavour will perform a concert at Teatro degli Arcimboldi in Milan, Italy on 13 November to celebrate the 70th anniversary of his creative career,...
11:27 26/09/2017Today marks 148th birth anniversary of renowned Armenian composer KomitasSeptember 26, 2017 marks the 148th birth anniversary of renowned Armenian composer Komitas Vardapet.
10:56 26/09/2017Armenian manuscripts and altar curtain go on display at Paris exhibitionThe Insitut du Monde Arabe in Paris on Monday opened an exhibition titled “The Birth of Christianity in the Middle East”.
20:09 25/09/2017Hollywood star John Malkovich to perform at opening ceremony of Khachaturian International FestivalThe 5th Aram Khachaturian International Festival will be launched with the participation of Hollywood legend John Malkovich on October 11, at Aram Khachaturian Concert Hall.
18:09 25/09/2017Traditional Armenian wedding to be staged at “Zvartnots” museum-reserve in scopes of European Heritage DaysOn the sidelines of the European Heritage Days, a traditional Armenian wedding ceremony is slated to be staged at “Zvartnots” historical-cultural museum-reserve on 30 September.
17:07 25/09/2017Armenia, Iran sign cinema cooperation agreementThe National Cinema Centre of Armenia (NCCA) and Iran’s Farabi Cinema Foundation on Monday signed a cooperation agreement on cinema sphere at the Ministry of Culture in capital city Yerevan.
14:07 25/09/2017“Hover” State Chamber Choir to mart its 25th anniversary with a festive concert“Hover” State Chamber Choir is set to mark the 25th anniversary of its establishment with a festive concert at the National Academic Theatre of Opera and Ballet.
18:43 23/09/2017Martin Scorsese to teach his first-ever online filmmaking classLegendary filmmaker Martin Scorsese is launching an internet-based course in making movies — his first foray into e-learning, Variety reports.
16:01 23/09/2017Movie “Yeva” of Armenian-Iranian production will go on screen at Yerevan cinema housesThe movie “Yeva” filmed by Armenian-Iranian director Anahid Abad and producer Taghi Aligholizadeh, will be screened at Yerevan cinema theatres from September 24, culture ministry reported in a...
15:29 23/09/2017President sends congratulatory letter to RA Honored Artist Shushan PetrosyanPresident Serzh Sargsyan congratulated Honored Artist of the Republic of Armenia Shushan Petrosyan on her birthday, wishing her good health, happiness and new achievements in her artistic career.
12:47 23/09/2017Exhibition dedicated to Aivazovsky’s 200th birth anniversary attracts thousands of visitors within one weekThe exhibition dedicated to the 200th birth anniversary of world-famous Armenian seascape painter Hovhannes Aivazovsky opened at the National Gallery of Armenia on 15 September has already welcomed...
10:32 23/09/2017President Sargsyan attends premiere of “Promise” film-based “Our Promise” musical spectaclePresident Serzh Sargsyan attended today a gala event hosted by the Armenian General Benevolent Union at the National Academic Opera and Ballet Theater after A.
20:15 22/09/2017The Promise Director Terry George and Co-producer Eric Esrailian visiting ArmeniaThe Armenian General Benevolent Union (AGBU) Armenia held a press conference with The Promise director Terry George and co-producer Eric Esrailian who arrived in Armenia to attend a series of...
17:35 22/09/2017Yerevan to host 'Hay Fest' International Performing Arts Festival on 1-8 OctoberArmenia is scheduled to host the 15th edition of ‘Hay Fest’ International Performing Arts Festival on 1-8 October.
20:14 21/09/2017Armenia’s National Gallery to host exhibition of Polish painter Henryk Cześnik’s worksThe National Gallery of Armenia will launch an exhibition titled “Dangerous Fun” dedicated to the works of Polish painter Henryk Cześnik on 5 October, the gallery administration told Panorama.am.
18:59 21/09/2017Armenian duduk master Djivan Gasparyan awarded 1st Degree Medal for Services to HomelandOn the 26th anniversary of independence of the Republic of Armenia, President Serzh Sargsyan bestowed the 1st Degree Medal for Services to Homeland upon renowned Armenian duduk player Djivan...
16:29 21/09/2017‘This is a great responsibility’ – World-famous cellist Narek Hakhnazaryan granted title of Honored Artist of ArmeniaWorld-famous Armenian cellist Narek Hakhnazaryan has been awarded with the title of Honored Artist of Armenia upon the decree of President Serzh Sargsyan.
11:12 21/09/2017Nairi Pan-Armenian Music Festival held in YerevanThe Yerevan Aram Khachaturyan Concert Hall hosted the awards ceremony of the Nairi Pan-Armenian Music Festival on Thursday evening.