15:00 02/05/2023Քարդաշյանը զարմացրել է իր համեստությամբ, իսկ Լոպեսը փայլել է առանց տխուր Աֆլեքի. աստղերը՝ Met Gala-2023-ումԱմեն տարի մայիսի 1-ին Նյու Յորքի լույսերը սովորականից ավելի պայծառ են փայլում: Հենց այս օրը Մետրոպոլիտեն արվեստի թանգարանում են հավաքվում համաշխարհային շոու-բիզնեսի աստղերը՝ շքեղ և արտասովոր...
11:31 01/05/2023Բրյունետն ու հայկական պատվիրակությունն արդեն Անգլիայում են«Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետը և հայկական պատվիրակությունը մեկնել է Միացյալ Թագավորություն, որտեղ շուտով կմեկնարկեն փորձերը եվրատեսիլյան մեծ բեմում: «Եվրատեսիլ 2023» երգի...
11:00 01/05/2023Հոլիվուդյան սցենարիստները պլանավորում են վերջին 15 տարվա ընթացքում ամենամեծ գործադուլըԱՄՆ սցենարիստների գիլդիան մտադիր է սկսել վերջին 15 տարվա ընթացքում իր ամենամեծ գործադուլը կապված ցածր աշխատավարձերի հետ: Այս մասին գրում է Bloomberg-ը։ «Հոլիվուդը 15 տարվա մեջ առաջին խոշոր...
09:43 01/05/2023«Ոսկե ծիրան»-ի անցկացման ժամկետները հայտնի ենԵրևանի «Ոսկե ծիրան» հոբելյանական 20-րդ միջազգային կինոփառատոնն այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 9-16-ը։ Այս տարի ևս միջազգային կինոտոնը հանրությանը կներկայացնի մրցութային կինոնկարներ աշխարհի տարբեր...
17:46 29/04/2023Պարի միջազգային օրվա առթիվ Ստեփանակերտում երաժշտական փառատոն է կազմակերպվելԱյսօր՝ ապրիլի 29-ին, Ստեփանակերտի Ա. Ղուլյանի անվան hամար 2 դպրոցի բակում անց է կացվել հանրապետական երաժշտական փառատոն՝ նվիրված Պարի միջազգային օրվան։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ փառատոնը, որի...
14:10 29/04/2023Ապրիլի 30-ին Երևանը ջազ կլսի«Ջազի միջազգային օրը եկեք անցկացնենք միասին՝ 18։00-ից սկսած վայելելով աշխարհահռչակ ջազմենների երաժշտական ստեղծագործությունները»,-իր էջում գրել է Երևանի փթոխքաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան...
11:28 29/04/2023Արամ Խաչատրյանի հիշատակի օրը կհնչեն մեծն կոմպոզիտորի կամերային ժանրի մի շարք ստեղծագործություններԱրամ Խաչատրյանի հիշատակի օրը՝ մայիսի 1-ին, ժամը 19:00 «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կհնչեն մեծն կոմպոզիտորի կամերային ժանրի մի շարք ստեղծագործություններ։ Ծրագրում՝ Օրորոցային դաշնամուրային տրիոյի...
18:00 28/04/2023Արմեն Սաֆարյանի հոգեհանգստյան արարողությունն այսօր էՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, Տիկնիկային արվեստի գործիչների միջազգային միության (UNIMA-Հայաստան) հայկական կենտրոնի նախագահ, բեմադրիչ Արմեն Սաֆարյանի հուղարկավորության կազմակերպման հանձնաժողով է...
14:14 28/04/2023«Արմմոնո»-ի շրջանակում կցուցադրվի 20 մոնոներկայացումԱպրիլի 28-ից մայիսի 17-ը Երևանում, Գյումրիում և Աբովյանում կանցկացվի մոնոներկայացումների «Արմմոնո» միջազգային թատերական 21-րդ փառատոնը: Փառատոնի կազմակերպիչները հայտնում են, որ այս տարի փառատոնի...
19:01 27/04/2023Վլադիմիր Օսինցևը հույս հայտնել, որ հայ-ռուսական մշակութային համագործակցությունն ավելի կխորանաՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանն ընդունել է «Մշակույթի բնագավառում հայ-ռուսական կրթական» համաժողովի շրջանակում Երևանում գտնվող ՌԴ մշակույթի նախարարի տեղակալ Վլադիմիր Օսինցևի գլխավորած...
18:00 27/04/2023Ջենիֆեր Լոպեսը «անհարմար» է զգում սիրային տեսարաններում նկարահանվելուցԱմերիկացի դերասանուհի և երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը խոստովանել է, որ իրեն դուր չի գալիս նկարահանվել էրոտիկ տեսարաններում։ Դա ստիպում է նրան անհարմար զգալ:Դերասանուհու խոսքերը մեջբերում է Animated...
11:45 27/04/2023Արմինե Անդայի անիմացիոն «Թռչող տերևների երգը» ֆիլմը կցուցադրվի միջազգային երկու փառատոներումՌեժիսոր Արմինե Անդայի կարճամետրաժ անիմացիոն «Թռչող տերևների երգը» ֆիլմը միանգամից երկու հաջողություն ունի: Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնից հայտնում են, որ ֆիլմն ընտրվել է Սլովակիայի Fest Anca...
20:25 26/04/2023Կարծախի Ջիվանու տուն-թանգարանի ֆինանսավորման առաջարկ է եղելԱպրիլի 25-ին Ախալքալաքի մունիցիպալիտետի սակրեբուլոյի հանձնաժողովների համատեղ նիստի ժամանակ սակրեբուլոյի փոխնախագահը հանդես է եկել առաջարկությամբ՝ Կարծախի Ջիվանու տուն-թանգարանը վերցնել տեղական...
17:55 26/04/2023Տիգրան Մանսուրյան. Ինձ ոգևորում է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հնչողությունըև իմ ստեղծագործությունները կատարելու երաժիշտների պատրաստակամությունը
21:21 25/04/2023Մահացել է Արմեն ՍաֆարյանըՄահացել է Տիկնիկային արվեստի գործիչների միջազգային միության նախագահ Արմեն Սաֆարյանը։ «Իմ տաղանդավոր ու բարի ընկեր, տիկնիկային արվեստի նվիրյալ` Արմեն Սաֆարյան, հանգչիր խաղաղությամբ»,-գրել է Թումանյանի...
11:48 25/04/2023Վիրտուալ իրականության ակնոցներով այցելուները կտեղափոխվեն Ուրարտուի թագավորությունՃանապարհորդություն դեպի ուրարտական աշխարհ. «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանում վիրտուալ իրականության ակնոցով այսուհետ հնարավոր է տեղափոխվել հազարամյակներ առաջ ու մասնակցել պատմական...
10:04 25/04/2023Երևանում կանցկացվի Պենդերեցկու անվան ժամանակակից դասականների երրորդ փառատոնըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբն ապրիլի 27-ից մայիսի 12-ը կանցկացնի Պենդերեցկու անվան ժամանակակից դասականների երրորդ փառատոնը, որն այս տարի նվիրվում է լեհ մեծանուն կոմպոզիտորի 90-ամյակին։...
08:23 24/04/2023«Կոչեմ ապրողաց». համերգ՝ Կամերային երաժշտության տանըԱպրիլի 25-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա «Կոչեմ ապրողաց» խորագրով համերգը։ Ելույթ կունենան Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր...

14:54 22/02/2020Последнее прощание с великим актером«Имя Ерванда Манаряна неразрывно связано с историей нашего кино, насчитывающей свыше 50 лет. Кино, ставшее уже национальным богатством, а одним из самых ярких цветов этого богатства является именно...
12:23 22/02/2020Планируется постановка документальной пьесы, посвященной Монте МелконянуПланируется постановка документальной пьесы, посвященной национальному герою Армении и Арцаха Монте Мелконяну.
20:30 21/02/2020В рамках Мальтийского международного фестиваля состоятся мастер-классы для лучших пианистов АрменииКрайний срок подачи заявок – 1 марта.
20:08 21/02/2020Президент США Дональд Трамп недоволен победой фильма «Паразиты» на «Оскаре»«У меня здесь только 45 секунд, что на 45 секунд больше, чем сенат дал Джону Болтону на этой неделе», – сказал актёр во время награждения его за лучшую роль второго плана.
18:08 21/02/2020В Армении для организации похорон Ерванда Манаряна сформирована комиссияПредседатель комиссии – министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян.
20:25 20/02/2020Никол Пашинян выразил соболезнования по случаю кончины Юрия ДавтянаС глубокой скорбью узнал о кончине Народного артиста Армении, дирижера, профессора Юрия Давтяна.
19:48 20/02/2020Химики доказали, что трещины защитили «Мону Лизу» от разрушенияЭти же методы помогают вычислять возраст картин и находить даже самые изощренные подделки.
14:31 20/02/2020В возрасте 90 лет ушел из жизни дирижер Юрий ДавтянСегодня в возрасте 90 лет ушел из жизни народный артист Республики Армения, дирижер, профессор Юрий Давтян.
14:24 20/02/2020Диснеевский фильм «Мулан» получил возрастной рейтинг 13+Диснеевский фильм «Мулан» получил возрастной рейтинг PG-13, став первым из ремейков студии, получивших такое ограничение по возрасту.
10:07 20/02/2020Последний из могикан: ушёл из жизни Ерванд МанарянСнимался в таких фильмах, как «Марш», «Каринэ», «Кум Моргана», «Возвращение», «Хаос», «Невеста с севера», «Снова пришло лето».
19:24 19/02/2020Бен Аффлек рассказал, почему развелся с супругой и отказался от роли БэтменаАктер подтвердил, что «кому-то» показывал сценарий своей сольной картины о Темном рыцаре.
14:03 19/02/2020Билли Айлиш: Instagram разрушал мою жизнь«Интернет настолько плохо влияет на мою жизнь, что я вычеркнула его», – заключила певица.
10:44 19/02/2020Сегодня день рождения армянского писателя Ованеса Туманяна«Каждый поэт должен быть прежде всего сердцем своего народа», – писал О. Туманян. Сегодня, 19 февраля, родился великий армянский писатель Ованес Туманян, к 150-летию со дня рождения которого сегодня...
20:20 18/02/2020Актриса ушла от Аль Пачино из-за разницы в возрасте и отсутствия дорогих подарков«Как бы помягче сказать, что он не любит тратить деньги? Он покупал мне только цветы», – поделилась бывшая возлюбленная актера.
18:24 17/02/2020Ушел из жизни грузинский режиссер Георгий ШенгелаяГеоргий Шенгелая родился в семье режиссера Николая Шенгелая и актрисы Нато Вачнадзе. Окончил режиссерский факультет ВГИКа. В 1985 году получил звание народного артиста Грузинской ССР.
17:55 17/02/2020Киномузыка Тиграна Мансуряна – в ГюмриВсе вырученные средства от продажи билетов пойдут в Фонд поддержки драматического театра Гюмри.
11:43 17/02/2020Элтон Джон прервал концерт из-за потери голоса: певец расплакался и извинился перед публикой72-летний Элтон Джон вынужден был остановить выступление на концерте в новозеландском Окленде из-за потери голоса.
10:42 17/02/2020Представительница Армении Атена Манукян выступит на «Евровидении-2020» с песней «Chains On You»Армению на международном песенном конкурсе «Евровидение-2020» представит Атена Манукян. В результате голосования жюри и телезрителей, в проекте «Вперед к Евровидению» победила Атена Манукян. На...
10:21 17/02/2020Ушел из жизни фотограф Герман АвакянНакануне, 16 февраля скоропостижно скончался фотограф, документалист и журналист Герман Авакян. Он родился в 1962 году в Грузии. С 1974 по 1978 годы жил в Германской Демократической Республике. С...
19:08 15/02/2020Эксперты объяснили причины изменения цвета картины «Крик» МункаОтмечается, что пигменты исследовались с использованием новейших технологий: лазера, рентгеновских лучей, мощного электронного микроскопа.