09:43 16/05/2023«Զվարթնոց» և «Բջնին» անցնում են ամառային աշխատանքային գրաֆիկիԶվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանն ու «Բջնի ամրոց» պատմամշակութային արգելոցն անցնում են ամառային աշխատանքային գրաֆիկի։ «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի...
18:00 15/05/2023Էդգար Մխիթարյանն ու Ալեքս Գևորգյանը՝ Էդվարդ Միրզոյանի անվան պատանի կոմպոզիտորների 10-րդ մրցույթի հաղթողներԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ և Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախաձեռնությամբ մայիսի 10-14-ն անցկացվել է Էդվարդ Միրզոյանի անվան պատանի կոմպոզիտորների հանրապետական 10-րդ մրցույթը, որն այս տարի...
14:10 15/05/2023Կներկայացվի «Սիմֆոնիկ Հոլիվուդ» համերգային ծրագիրըՄայիսի 20-ին՝ ժամը 19:30-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կներկայացնի «Սիմֆոնիկ Հոլիվուդ» համերգային ծրագիրը։ Համերգի ընթացքում կհնչեն հոլիվուդյան հայտնի ու...
09:19 15/05/2023Կիթառահար Յակովոս Կոլանյանը ելույթ կունենա «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում«Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում մայիս 18-ին, ժամը 19։00 համերգով հանդես կգա կիթառահար Յակովոս Կոլանյանը (Հունաստան)։ Ծրագրում կհնչեն Միքիս Թեոդորակիսի Էպիտաֆիա, Յակովոս Կոլանյանի Ձայներ 1915...
03:05 14/05/2023«Եվրատեսիլ-2023»-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ Բրյունետը գրավեց 14-րդ տեղը«Եվրատեսիլ-2023» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետը իր «Future Lover» երգով զբաղեցրեց 14-րդ հորիզոնականը։ Մրցույթի հաղթողն է Շվեդիայի ներկայացուցիչ Լորինը, 2-րդ տեղը գրավեց...
18:11 13/05/2023ԱՄՆ դեսպանատունը հաջողություն է մաղթում Բրյունետին«Հաջողություն ենք մաղթում Բրյունետին, որն այսօր Եվրատեսիլ 2023-ի եզրափակիչում ներկայացնում է Հայաստանը»,-ասվածէ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում։ Մայիսի 13-ին` Երևանի ժամանակով 23:00-ին,...
18:03 13/05/2023Ստեփանակերտում բեմադրվել է Արմեն Տիգրանյանի «Անուշ» օպերանՄայրաքաղաքի Մշակույթի և երիտասարդության պալատում Արցախի պետական ակադեմիական երգչախմբի կողմից բեմադրվել է Արմեն Տիգրանյանի «Անուշ» (Հովհաննես Թումանյանի համանուն պոեմի մոտիվներով) օպերան։...
14:25 13/05/2023Զեմֆիրան դիմել է դատարան՝ պահանջելով իրենից հեռացնել օտարերկրյա գործակալի կարգավիճակըԵրգչուհի Զեմֆիրան, որը Ռուսաստանում ճանաչվել է որպես օտարերկրյա գործակալ, դատարանի միջոցով պահանջել է երկրի արդարադատության նախարարությունից հանել այդ կարգավիճակը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են...
11:25 13/05/2023Բրյունետն այսօր ելույթ կունենա 17 համարի ներքո. ինչպես եզրափակիչում քվեարկել նրա օգտինՄայիսի 13-ին` Երևանի ժամանակով 23:00-ին, տեղի կունենա «Եվրատեսիլ 2023»-ի եզրափակիչ փուլը։ Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետը ելույթ կունենա 17-րդ համարի ներքո: Եվրոպայից նրա օգտին քվեարկելու համար...
01:14 12/05/2023«Եվրատեսիլ-2023». Հայաստանի ներկայացուցիչը եզրափակչում է«Եվրատեսիլ-2023» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչ Բրյունետն անցավ եզրափակիչ փուլ, որը տեղի կունենա մայիսի 13-ին` Երևանի ժամանակով 23:00-ին: Բրյունետը ներկայացնում է «Future Lover»...
23:55 11/05/2023Բրյունետի ելույթը՝ «Եվրատեսիլ-2023»-ումԻնչպես քվեարկել «Եվրատեսիլում» Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետի օգտին
18:47 11/05/2023Անցկացվել է «Երգով ու սիրով» երգչախմբային փառատոնըՄայիսի 5-11-ն անցկացվել է «Երգով ու սիրով» երգչախմբային փառատոնը:Այս մասին տեղեկացնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Երգով ու սիրով» երգչախմբային փառատոնն իրականացվում է ՀՀ Սյունիքի մարզում։ Փառատոնին մասնակցում են...
17:38 11/05/2023Կայացել է Էրմիտաժի և Էրեբունու թանգարանի միջև պայմանագրի կնքման արարողությունըԷրեբունի թանգարանում կայացել է Սանկտ Պետերբուրգի պետական Էրմիտաժի և Էրեբունու պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի միջև առցանց ձևաչափով պայմանագրի կնքման արարողությունը։ Այն ստորագրվել է պետական...
14:13 11/05/2023Դոնիցետիի «Սիրո ըմպելիք» կատակերգական օպերան՝ լի հետաքրքիր և ծիծաղելի իրավիճակներովԱ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում մայիսի 12-ին, 15-ին տեղի կունենա «Սիրո ըմպելիք» երկու գործողությամբ կատակերգական օպերայի առաջնախաղը:
12:15 11/05/2023Յաբլոնսկայա. Մրցույթի և նրա մասնակիցների միջոցով Խաչատրյանի երաժշտությունը ներկայացվում է աշխարհինՀունիսի 6-ին՝ հայ մեծ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի ծննդյան օրը, կմեկնարկի նրա անունը կրող ամենամյա միջազգային երաժշտական մրցույթը։ «Արամ Խաչատրյան» մշակութային հիմնադրամից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ...
11:01 11/05/2023Կառավարությունն այսօր որշում կընդունի «Գոյ» կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը լուծարելու մասինԿառավարությունն այսօրվա նիստում կընդունի «Արմեն Մազմանյանի անվան բեմարվեստի ազգային փորձարարական «Գոյ» կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունը «Գ.
21:48 10/05/2023Հռոմի «Լա Սապիենցա» համալսարանում մայիսի16-ին տեղի կունենա «Ես իմ անուշ Հայաստանի» բանաստեղծությունների իտալերեն թարգմանությունների գրքի շնորհանդեսըԻտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնում է. «Իտալիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության և Հռոմի «Լա Սապիենցա» համալսարանի նախաձեռնությամբ 2023թ․ մայիսի 16-ին՝ ժամը 11։30-ին, համալսարանի...
15:17 10/05/2023Մենք խելացի ազգից վերածվել ենք ճարպիկ ազգի ու դա շատ վնասներ է մեզ տալիս. նկարիչ Արթուր ՄարտիրոսյանՄայիսի 21-ին Նկարիչների միությունում կբացվի UNESCO-ի, Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, Արցախյան ազատամարտի մասնակից Արթուր Մարտիրոսյանի «18 60» անհատական ցուցահանդեսը։
13:24 10/05/2023«Բարև, ես եմ». Հայկական երկրորդ վերականգնված ֆիլմը, որն ընդգրկվել է «Կաննի դասականներ» հետահայաց ծրագրումՖրունզե Դովլաթյանի «Բարև, ես եմ» (1965թ.) ֆիլմն ընդգրկվել է Կաննի կինոփառատոնի «Կաննի դասականներ» (Cannes Classics) ծրագրում և ցուցադրվելու է փառատոնում։ Կաննի կինոփառատոնում կայնալիք այս չափազանց...
09:48 10/05/2023«Եվրատեսիլ 2023». Ադրբեջանը չի անցել եզրափակիչՆախօրիեն կայացել է «Եվրատեսիլ 2023» երգի միջազգային մրցույթի առաջին կիսաեզրափակիչը: Պայքարը եզրափակչում կշարունակեն հետևյալ երկրների ներկայացուցիչները` Նորվեգիա, Խորվաթիա, Մոլդովա, Շվեյցարիա,...

17:49 09/10/2017French film legend Jean Rochefort dies aged 87Jean Rochefort, the French actor who played a key role in one of the most cursed movie sagas in Hollywood history, has died aged 87, Daily Mail reports.
16:32 09/10/2017Hollywood star John Malkovich arrives in ArmeniaWorld famous American actor, producer, director and scriptwriter John Malkovich has arrived in Armenia’s capital city of Yerevan early Monday to attend the solemn opening ceremony of the 5th Aram...
11:17 09/10/2017Moscow authorities plan to erect Karo Halabyan’s statuteMoscow authorities plan to erect the statute of a Soviet Armenian architect, then chief architect of Moscow Karo Halabyan, Gazeta.ru reported, citing sources at Moscow City Duma.
17:02 07/10/2017Harutyun Khachatryan elected as president of the Union of Cinematographers of ArmeniaFormer Director at the Golden Apricot Yerevan International Film Festival (GAIFF), filmmaker Harutyun Khachatryan, was named as the next president of the Union of Cinematographers of Armenia.
14:26 07/10/2017Armenia’s State Youth Orchestra to perform concert in MoscowThe State Youth Orchestra of Armenia will perform a concert at the Grand Hall of the Moscow State Conservatory on 18 November as part of the Armenian Culture Days in Moscow.
11:11 07/10/2017Armenia celebrates Librarian Day on Oct. 7Librarian Day is one of the official professional holidays in Armenia. Celebrated on October 7, it was officially included into the list of professional observances in 2004, according to the decision...
20:09 06/10/2017George Clooney to get AFI Life Achievement awardGeorge Clooney will be the 46th recipient of the AFI Life Achievement Award, the American Film Institute board of trustees announced Thursday, Hollywood Reporter wrote.
11:10 06/10/2017National Museum in Tehran to exhibit Armenia's Urartu relicsAn estimated 100 ancient artifacts from Armenia will be on display at the National Museum of Iran from October 17-January 17.
17:21 05/10/2017Kazuo Ishiguro wins Nobel prize in literatureThe Swedish Academy has chosen Kazuo Ishiguro as the winner of the Nobel Prize in literature Thursday morning, NPR reported.
13:12 05/10/2017Modern Armenian abstract art on display at Zvartnots airportA solo exhibition sales of the works of contemporary Armenian painter Karen Mkrtchyan has opened at the departure and VIP halls of Zvartnots International Airport in Yerevan The exhibition held as...
13:53 04/10/2017Exhibition of Armenian-Bulgarian painter Bedig Bedrosyan’s artwork opened at National GalleryMore than ninety paintings and graphic works by Armenian-Bulgarian painter Bedig Bedrosyan named “Wharfs” was unveiled today at the National Gallery of Armenia.
12:06 03/10/2017‘Piano Battle meets Orchestra’ set for Oct. 6 world premiere in YerevanThe Armenia National Philharmonic Orchestra jointly with the Embassy of Germany to Armenia present the world premiere of ‘Piano Battle’ as part of the Yerevan 11th International Music Festival.
16:46 30/09/2017Hollywood star John Malkovich send video message ahead of the visit to ArmeniaAn American actor, director, and producer John Malkovich will visit Armenia to attend the opening ceremony of the 5th Khachaturian International festival which kicks off on October 11 at Aram...
11:18 30/09/2017European Heritage Days launch in Armenia, ArtsakhArmenia and Artsakh are set to host the annual European Heritage Days program today and tomorrow. The program held under the title “Heritage and Nature” is scheduled to launch on September 30, at...
18:44 29/09/2017Aivazovsky painting stolen from Russia in 1976 found in SwitzerlandAivazovsky’s Sea painting, which had been stolen from Russia, is taken off sale of a Swiss auction, representative of the Russian Interior Ministry Irina Volk said on Friday, according to TASS Agency.
10:49 29/09/2017'Mona Lisa nude sketch' found in FranceA charcoal drawing housed in another art collection for more than 150 years may have been a sketch for the Mona Lisa, a French art expert says, according to BBC.
13:41 28/09/2017Vigen Chaldranyan named new Chairman of Armenian National Film AcademyThe regular session of the Armenian National Film Academy was held on Thursday at Sergei Parajanov Museum, chaired by film critic Raffi Movsisyan.
12:38 28/09/2017“Yeva” drama selected as Armenia’s pick for Best Foreign Language Film at Oscars 2018Armenian National Film Academy’s this year’s submission for the Best Foreign Language Film category at the 90th Academy Awards is Anahit Abad’s drama “Yeva”, the press service of Golden Apricot...
11:01 28/09/2017‘The Last Inhabitant’ by Jivan Avetisyan wins Best Feature at Scandinavian int’l film festival"The Last Inhabitant” by Armenian filmmaker Jivan Avetisyan has been named the Best Feature at the Scandinavian International Film Festival.
12:52 27/09/2017President attends presentation of Armenian National Music Treasury programPresident Serzh Sargsyan and his spouse Rita Sargsyan attended on Tuesday the presentation of the Cultural Revival Foundation-hosted Armenian National Music Treasury program, which was held at the...