09:43 16/05/2023«Զվարթնոց» և «Բջնին» անցնում են ամառային աշխատանքային գրաֆիկիԶվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանն ու «Բջնի ամրոց» պատմամշակութային արգելոցն անցնում են ամառային աշխատանքային գրաֆիկի։ «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի...
18:00 15/05/2023Էդգար Մխիթարյանն ու Ալեքս Գևորգյանը՝ Էդվարդ Միրզոյանի անվան պատանի կոմպոզիտորների 10-րդ մրցույթի հաղթողներԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ և Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախաձեռնությամբ մայիսի 10-14-ն անցկացվել է Էդվարդ Միրզոյանի անվան պատանի կոմպոզիտորների հանրապետական 10-րդ մրցույթը, որն այս տարի...
14:10 15/05/2023Կներկայացվի «Սիմֆոնիկ Հոլիվուդ» համերգային ծրագիրըՄայիսի 20-ին՝ ժամը 19:30-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կներկայացնի «Սիմֆոնիկ Հոլիվուդ» համերգային ծրագիրը։ Համերգի ընթացքում կհնչեն հոլիվուդյան հայտնի ու...
09:19 15/05/2023Կիթառահար Յակովոս Կոլանյանը ելույթ կունենա «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում«Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում մայիս 18-ին, ժամը 19։00 համերգով հանդես կգա կիթառահար Յակովոս Կոլանյանը (Հունաստան)։ Ծրագրում կհնչեն Միքիս Թեոդորակիսի Էպիտաֆիա, Յակովոս Կոլանյանի Ձայներ 1915...
03:05 14/05/2023«Եվրատեսիլ-2023»-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ Բրյունետը գրավեց 14-րդ տեղը«Եվրատեսիլ-2023» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետը իր «Future Lover» երգով զբաղեցրեց 14-րդ հորիզոնականը։ Մրցույթի հաղթողն է Շվեդիայի ներկայացուցիչ Լորինը, 2-րդ տեղը գրավեց...
18:11 13/05/2023ԱՄՆ դեսպանատունը հաջողություն է մաղթում Բրյունետին«Հաջողություն ենք մաղթում Բրյունետին, որն այսօր Եվրատեսիլ 2023-ի եզրափակիչում ներկայացնում է Հայաստանը»,-ասվածէ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում։ Մայիսի 13-ին` Երևանի ժամանակով 23:00-ին,...
18:03 13/05/2023Ստեփանակերտում բեմադրվել է Արմեն Տիգրանյանի «Անուշ» օպերանՄայրաքաղաքի Մշակույթի և երիտասարդության պալատում Արցախի պետական ակադեմիական երգչախմբի կողմից բեմադրվել է Արմեն Տիգրանյանի «Անուշ» (Հովհաննես Թումանյանի համանուն պոեմի մոտիվներով) օպերան։...
14:25 13/05/2023Զեմֆիրան դիմել է դատարան՝ պահանջելով իրենից հեռացնել օտարերկրյա գործակալի կարգավիճակըԵրգչուհի Զեմֆիրան, որը Ռուսաստանում ճանաչվել է որպես օտարերկրյա գործակալ, դատարանի միջոցով պահանջել է երկրի արդարադատության նախարարությունից հանել այդ կարգավիճակը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են...
11:25 13/05/2023Բրյունետն այսօր ելույթ կունենա 17 համարի ներքո. ինչպես եզրափակիչում քվեարկել նրա օգտինՄայիսի 13-ին` Երևանի ժամանակով 23:00-ին, տեղի կունենա «Եվրատեսիլ 2023»-ի եզրափակիչ փուլը։ Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետը ելույթ կունենա 17-րդ համարի ներքո: Եվրոպայից նրա օգտին քվեարկելու համար...
01:14 12/05/2023«Եվրատեսիլ-2023». Հայաստանի ներկայացուցիչը եզրափակչում է«Եվրատեսիլ-2023» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչ Բրյունետն անցավ եզրափակիչ փուլ, որը տեղի կունենա մայիսի 13-ին` Երևանի ժամանակով 23:00-ին: Բրյունետը ներկայացնում է «Future Lover»...
23:55 11/05/2023Բրյունետի ելույթը՝ «Եվրատեսիլ-2023»-ումԻնչպես քվեարկել «Եվրատեսիլում» Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետի օգտին
18:47 11/05/2023Անցկացվել է «Երգով ու սիրով» երգչախմբային փառատոնըՄայիսի 5-11-ն անցկացվել է «Երգով ու սիրով» երգչախմբային փառատոնը:Այս մասին տեղեկացնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Երգով ու սիրով» երգչախմբային փառատոնն իրականացվում է ՀՀ Սյունիքի մարզում։ Փառատոնին մասնակցում են...
17:38 11/05/2023Կայացել է Էրմիտաժի և Էրեբունու թանգարանի միջև պայմանագրի կնքման արարողությունըԷրեբունի թանգարանում կայացել է Սանկտ Պետերբուրգի պետական Էրմիտաժի և Էրեբունու պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի միջև առցանց ձևաչափով պայմանագրի կնքման արարողությունը։ Այն ստորագրվել է պետական...
14:13 11/05/2023Դոնիցետիի «Սիրո ըմպելիք» կատակերգական օպերան՝ լի հետաքրքիր և ծիծաղելի իրավիճակներովԱ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում մայիսի 12-ին, 15-ին տեղի կունենա «Սիրո ըմպելիք» երկու գործողությամբ կատակերգական օպերայի առաջնախաղը:
12:15 11/05/2023Յաբլոնսկայա. Մրցույթի և նրա մասնակիցների միջոցով Խաչատրյանի երաժշտությունը ներկայացվում է աշխարհինՀունիսի 6-ին՝ հայ մեծ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի ծննդյան օրը, կմեկնարկի նրա անունը կրող ամենամյա միջազգային երաժշտական մրցույթը։ «Արամ Խաչատրյան» մշակութային հիմնադրամից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ...
11:01 11/05/2023Կառավարությունն այսօր որշում կընդունի «Գոյ» կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը լուծարելու մասինԿառավարությունն այսօրվա նիստում կընդունի «Արմեն Մազմանյանի անվան բեմարվեստի ազգային փորձարարական «Գոյ» կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունը «Գ.
21:48 10/05/2023Հռոմի «Լա Սապիենցա» համալսարանում մայիսի16-ին տեղի կունենա «Ես իմ անուշ Հայաստանի» բանաստեղծությունների իտալերեն թարգմանությունների գրքի շնորհանդեսըԻտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնում է. «Իտալիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության և Հռոմի «Լա Սապիենցա» համալսարանի նախաձեռնությամբ 2023թ․ մայիսի 16-ին՝ ժամը 11։30-ին, համալսարանի...
15:17 10/05/2023Մենք խելացի ազգից վերածվել ենք ճարպիկ ազգի ու դա շատ վնասներ է մեզ տալիս. նկարիչ Արթուր ՄարտիրոսյանՄայիսի 21-ին Նկարիչների միությունում կբացվի UNESCO-ի, Հայաստանի նկարիչների միության անդամ, Արցախյան ազատամարտի մասնակից Արթուր Մարտիրոսյանի «18 60» անհատական ցուցահանդեսը։
13:24 10/05/2023«Բարև, ես եմ». Հայկական երկրորդ վերականգնված ֆիլմը, որն ընդգրկվել է «Կաննի դասականներ» հետահայաց ծրագրումՖրունզե Դովլաթյանի «Բարև, ես եմ» (1965թ.) ֆիլմն ընդգրկվել է Կաննի կինոփառատոնի «Կաննի դասականներ» (Cannes Classics) ծրագրում և ցուցադրվելու է փառատոնում։ Կաննի կինոփառատոնում կայնալիք այս չափազանց...
09:48 10/05/2023«Եվրատեսիլ 2023». Ադրբեջանը չի անցել եզրափակիչՆախօրիեն կայացել է «Եվրատեսիլ 2023» երգի միջազգային մրցույթի առաջին կիսաեզրափակիչը: Պայքարը եզրափակչում կշարունակեն հետևյալ երկրների ներկայացուցիչները` Նորվեգիա, Խորվաթիա, Մոլդովա, Շվեյցարիա,...

11:46 20/03/2020Галь Гадот, Сия, Натали Портман, Эми Адамс и Уилл Феррелл спели «Imagine» на карантинеЗвезда «Чудо-женщины» Галь Гадот выложила в Instagram ролик, в котором рассказала о том, как проводит время на карантине в связи с пандемией коронавируса.
12:06 19/03/2020Байопик «Опасный элемент» о Марии и Пьере Кюри выйдет на экраны 23 апреляВ YouTube опубликован трейлер байопика о Марии Кюри «Опасный элемент». Снял фильм Маржан Сатрапи, а главную роль сыграла Розамунда Пайк. В «Опасном элементе» рассказана правдивая история о супругах...
10:18 19/03/202019.03.2020. В Армении подтверждено 115 случаев коронавирусаДанные эпидемиологического анализа результатов показывают, 99 случаев заражения взаимосвязаны с двумя первичными случаями.
19:52 18/03/2020Лидер группы U2 написал песню об итальянцахБоно написал композицию для фортепиано всего за несколько часов.
18:38 18/03/2020Евровидение отменили из-за коронавирусаАрмению на Евровидении должна была представить певица Атена Манукян с песней «Chains On You».
14:44 18/03/2020Фильм-катастрофа Стивена Содерберга «Заражение» набирает популярность из-за коронавирусаЛента «Заражение» набирает огромную популярность среди меломанов из-за коронавируса.
10:32 18/03/2020Коронавирус в Индии: Болливуд закрылся, кино не снимаютСъемки всех фильмов, сериалов и рекламных роликов приостановлены до 31 марта.
10:28 18/03/2020Должность президента вводится в Государственном ЭрмитажеОтмечается, что президент Эрмитажа назначается на срок не более пяти лет и может быть досрочно освобожден от должности правительством РФ.
10:09 18/03/2020В Сети появились новые кадры экранизации «Вестсайдской истории» Стивена СпилбергаВторая в истории Голливуда киноверсия одноименного бродвейского мюзикла станет первым полнометражным мюзиклом 73-летнего режиссера.
14:52 17/03/2020Из-за коронавируса перенесли бал Met Gala в Нью-ЙоркеМероприятие проводится с 1948 года в первый понедельник мая.
13:30 17/03/2020Премьера фильма «Семейный аккаунт» режиссера Ашота Джазояна пройдет в старейшем кинотеатре в Санкт-ПетербургеЭто история зарождения любви в семье Василия и Наталии Доценко, живущей по христианским канонам и воспитывающей восемь музыкально одаренных детей.
10:25 17/03/202012 музеев мира, которые можно посетить онлайнВиртуальные архивы удобны не только посетителям, но и музею, позволяя сохранять и демонстрировать экспонаты, слишком хрупкие для выставочных залов.
18:42 16/03/2020Италия: от коронавируса умер построивший олимпийский стадион в Барселоне архитектор Витторио ГреготтиЕму было 92 года.
15:51 16/03/2020Самый черный в мире цвет можно будет увидеть на Венецианской биенналеСкульптуры из Vantablack будут впервые представлены публике, хотя художник уже демонстрировал хронометр, который сделал совместно с швейцарским производителем осенью 2016 года.
15:04 14/03/2020Съемки «Русалочки» отложили из-за пандемии коронавирусаНовые меры в том числе затронули картины «Аллея кошмаров» Гильермо дель Торо, «Венди» Бена Зайтлина и «Последний поединок» Ридли Скотта.
11:26 14/03/2020«Chains On You»: состоялась премьера клипа армянской участницы «Евровидения-2020»На Общественном телеканале Армении состоялась премьера клипа «Chains On You», с которой певица Атена Манукян представит Армению на международном песенном конкурсе «Евровидение-2020».
16:41 13/03/2020Боб Дилан отменил свой концертный тур в ЯпонииИнфекция коронавируса из Китая распространилась по всем континентам.
11:52 13/03/2020Анаит Асатрян: Чаренц не мог прожить эту жизнь иначе…Сегодня, 13 марта, исполняется 123 года со дня рождения великого армянского поэта, прозаика, переводчика, классика армянской литературы Егише Чаренца.
20:15 12/03/2020Наринэ Абгарян – в списке «Лучших современных авторов Европы» по версии The GuardianКнига «С неба упали три яблока» переведена на 13 языков.
11:44 12/03/2020Смех и реплики клоуна из второй части хоррора «Оно» напугали слушателей детского плейлистаВ Warner Bros заявили, что реклама, которая могла бы восприниматься как "слегка пугающая", была предназначена для слушателей в возрасте от 18 до 44 лет.