18:10 25/08/2022Քո սերը մի ուրիշ աշխարհ էր. այսօր սիրո երգիչ Հայկոյի ծննդյան օրն է«Հայկոյի մեջ սեր կար, շատ սեր»,- այսպես են ընկերները բնութագրում երգիչ, երգահան Հայկոյին։ Այսօր՝ օգոստոսի 25-ին, Հայկոն կդառնար 49 տարեկան։ Հարազատները, ընկերները երգչի ծնունդն առաջին անգամ կնշեն...
18:03 25/08/2022«Մետաքսյա Եռյակ». Երեք կանանց աշխատանքները՝ մեկ ցուցահանդեսումՄետաքսի վրա նկարելու ձիրքը, նուրբ կտորին հայկականություն հաղորդելու ձգտումը, գույների նկատմամբ սերը Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի հարկի տակ է ժողովել երեք ստեղծագործող կանանց...
17:13 25/08/202215-ամյա դաշնակահարուհի Լյուսի Իշխանյանը՝ միջազգային մրցույթի Ոսկե մեդալակիրԵրևանի Չայկովսկու անվան երաժշտական դպրոցի աշակերտուհի Լյուսի Իշխանյանը «Music and Stars Awards» միջազգային մրցույթում արժանացել է Ոսկե մեդալի: Այդ մասին հայտնում է «Արևելքը»՝ հղում անելով մրցույթի...
11:03 25/08/2022Դանիել Ռայսկին. «Ինձ Հայաստանի և հայկական երաժշտության հետ երկար տարիներ են կապում»«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնի 12-րդ համերգի ընթացքում հնչել են Էդվարդ Էլգարի, Սեմյուել Բարբերի, Տիգրան Մանսուրյանի, Ալեքսեյ Շորի, Ջոն Բրաննինգի ստեղծագործությունները։ Հայաստանի...
20:24 24/08/2022Օգոստոսի 26-ին և 27-ին Երևանում կկայանա «Ձյունե թագուհին» սառցե ներկայացումըԵրևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոցում օգոստոսի 26-ին և 27-ին կներկայացվի «Ձյունե թագուհին» սառցե շոուն: Երևանի քաղաքապետարանի փոխանցմամբ, այժմ նախապատրաստական վերջին աշխատանքներն են, փորձերը:...
11:24 24/08/2022«Սիմֆոնիկ Երևան» փառատոնի համերգները ջերմորեն ընդունվում են ունկնդրի կողմից«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնի 11-րդ համերգը նվիրված էր Ալեքսանդր Սպենդիարյանի և Ալեքսեյ Շորի արվեստին։ Ներկայացվել են Սպենդիարյանի «Օրորոցայինը», Էտյուդը հրեական թեմաներով և Շորի...
17:03 23/08/2022«Ողջույն Հայաստանին» բանաստեղծությունների գիրքը՝ իրանցիների և հայերի բարեկամության հռչակագիրParsToday-ը ներկայացրել է իրանցի բանաստեղծ Աբբաս Էղբալ Մեհրանի «Ողջույն Հայաստանին» բանաստեղծությունների ժողովածուն, որը գրվել է երկու տարվա ընթացքում և ներառում է 20 բանաստեղծություններ, որոնք...
13:12 23/08/2022Ռուսական կինոյի օրերն առաջին անգամ կանցկացվեն ՀայաստանումIVI առցանց կինոթատրոնը կդառնա Հայաստանում ռուսական ֆիլմերի օնլայն փառատոնի անցկացման հարթակը Հայաստանում, որը տեղի կունենա օգոստոսի 22-ից սեպտեմբերի 12-ը: Ռուսական հայտնի սերիալներն ու ֆիլմերը...
20:34 22/08/2022Մեծ նախագիծ՝ Մոցարտի «Դոն Ժուան» օպերայի բեմադրություն․ Հասմիկ ՊապյանՀՀ ժողովրդական արտիստ, օպերային երգչուհի Հասմիկ Պապյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է․ «Սիրելի երաժիշտներ, Երևանի Կոմիտասի անվ.
15:10 22/08/2022Շակիրան զայրացել է, որ Պիկեն չի թաքցնում իր սիրավեպը 23-ամյա ուսանողուհու հետԵրգչուհի Շակիրան զայրացել է այն բանից հետո, երբ Ժերար Պիկեն հանրությանը ներկայացել է նոր ընկերուհու հետ։ Այս մասին հայտնում է Mirror-ը։ Շակիրայից բաժանվելուց երեք ամիս անց Ժերար Պիկեին մարդիկ տեսել...
14:41 22/08/2022«Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը հաղթանակ է արձանագրել միջազգային ասպարեզումՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ և Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսավորմամբ «Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը հաղթող է ճանաչվել ամերիկյան «Վավերագրական ֆիլմեր առանց սահմանների» («Docs...
11:10 22/08/2022«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային փառատոնի շրջանակում ելույթ ունեցավ ջութակահար Մարկ Բուշկովը«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի լարային կազմի հետ հանդես եկավ ջութակահար Մարկ Բուշկովը։ Համերգը...
12:49 20/08/2022Սիրուշոն վերադառնում է ՀայաստանՀայտնի երգչուհի Սիրուշոն, որ ՀՀ երկրորդ նախագահի հարսն է, վերադառնում է Հայաստան։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջի սթորի բաժնի միջոցով։ «Գնանք տուն, փոքրիկ»,-նշել է նա դստեր հետ լուսանկարի...
18:41 19/08/2022«Շեմից այն կողմ» ֆիլմը կմասնակցի «Լինցի» կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային փառատոնինՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ և Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսավորմամբ նկարահանված «Շեմից այն կողմ» ֆիլմը մասնակցելու է Ավստրիայում կայանալիք «Լինցի» կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային...
13:25 19/08/2022«Երևանի օրեր` Գյումրիում» միջոցառումը հետաձգվում է«Երևանի օրեր` Գյումրիում» մշակութային միջոցառումների շարքը նախապես հայտարարված օգոստոսի 26-27-ի փոխարեն կկայանա սեպտեմբերի 2-3-ին: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից՝ մանրամասնելով, որ...
10:07 18/08/2022Ռուդոլֆ Խառատյան. Օպերային թատրոնի ղեկավարությունը հանդիսատեսին զրկում է «Զույգ Արեգակներ» բալետը դիտելուցԲալետի արտիստ, պարուսույց Ռուդոլֆ Խառատյանն ահազանգում է. «Այսօրվա օպերային թատրոնի ղեկավարությունը հանդիսատեսին զրկում է Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» պոեմի հիմքի վրա բեմադրված «Զույգ Արեգակներ»...
10:00 17/08/2022Ռուդոլֆ Խառատյան. Ցավում եմ հայկական արվեստի համարԲալետի արտիստ, պարուսույց Ռուդոլֆ Խառատյանը գրում է. «Ցավում եմ հայկական արվեստի համար: Ցավում եմ, որ մեր Օպերային թատրոնում 60-ականների մտածելակերպ ներկայացնող խաղացանկի պատճառով երիտասարդ...
20:12 16/08/2022«Գութան» փառատոնը հետաձգվում է«Գութան» Հայաստանի ազգային-ավանդական երգի-պարի փառատոնի հիմնադիր ղեկավար Արսեն Գրիգորյանը հայտնել է փառատոնի հետաձգման մասին։ «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, մեր ցավակցությունն ենք հայտնում «Սուրմալու»...
17:22 16/08/2022Ջոնի Դեփը Մոդիլիանիի մասին ֆիլմ կնկարահանիՀոլիվուդյան դերասան Ջոնի Դեփը ֆիլմ կնկարահանի իտալացի նկարիչ և քանդակագործ Ամեդեո Մոդիլիանիի մասին։ Այս մասին գրում է The Hollywood Reporter-ը։ Դերասանն իր կյանքում երկրորդ անգամ հանդես կգա որպես...
12:57 13/08/2022Մեկնարկել է «Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնըՓառատոնին մասնակցելու համար Երևան կժամանեն նաև աշխարհահռչակ երաժիշտներ: Փառատոնի ռեզիդենտ կոմպոզիտորն է Ալեքսեյ Շորը։

11:30 29/02/2016SYOA to perform at ''Al Bustan'' International FestivalThe State Youth Orchestra of Armenia (SYOA) is due to participate in ''Al Bustan'' International Festival for the last three consecutive years which is to be held in Beirut.
18:55 27/02/2016Tigran Hamasyan: This place, the environment made me perform this concert to help the people in GyumriRenowned Armenian pianist Tigran Hamasyan took away daily worries of the people of Gyumri and delivered an aesthetic delight through his marvelous performance.
19:19 26/02/2016First printed Armenian Bible is 350 years oldThis year marks the 350th anniversary of the first printed Armenian Bible. It was published in 1666 in Amsterdam with the efforts of Archbishop Voskan Yerevantsi. Printing began on March 11, 1666 and...
16:43 23/02/2016Composition ‘Artsakh’ does not leave Azerbaijanis indifferent: Plagiarism attempts repeat in enviable frequencyThe process of appropriating the Armenian composition ‘Artsakh,’ written by Ara Gevorgyan, and presenting it as Azerbaijani continues despite being repeatedly exposed.
14:07 22/02/2016“Peleshyan is a hostage of eternity”Artavazd Peleshyan, film director, RA People’s Artist, is a famous figure in the international documentary cinema.
12:13 22/02/2016Ruben Babayan, Art expert: Old Yerevan, or “Old Yerevan”“I have very negative approach to this issue. History is connected with the environment, where it was shaped. All buildings should remain in their places. People try to make an illusion that by...
12:47 20/02/2016Italian novelist Umberto Eco dies at 84The novelist and intellectual Umberto Eco has died aged 84. Eco, who was perhaps best known for his 1980 work The Name of the Rose, was one of the world’s most revered literary names. Suffering from...
16:21 19/02/2016R. Babayan: Doing a good job at the expense of art is the easiest thing“The role of the Ministry of Culture is overestimated in our country. A Ministry of Culture should not do organizational work. It should deal with the strategic issues such as designing laws, keeping...
19:15 18/02/2016Almost 2 Years Armenian Ballet Hasn’t Done Anything: Honored Artist of the Republic of Armenia“It is two years that the Armenian Ballet hasn’t created anything not being able to do anything. It’s a pity,” said a ballet master of National Academic Opera and Ballet Theatre Named after Al....
17:27 18/02/2016Animator Naira Muradyan: Old Yerevan, or “Old Yerevan”“I am definitely against of destroying rare old structures. I think that those buildings are in their right place and are not outdated. They can be easily restored”. I think that “Old Yerevan”...
16:03 17/02/2016The premier of the Hollywood film based on Saroyan’s “Human Comedy” novel, will be in the end of this year“Horizon” weekly informs that the premier of the Hollywood film “Ithaca” based on American-Armenian author, William Saroyan’s “Human Comedy” novel, will be on December 31, this year.
12:12 17/02/2016Ruben Babayan: There are much more interesting things to do than seeking state prize“I cannot understand the competition in art. For me, it is important whether your art is up-to-date and based on the ethical standards. It is also important whether it is familiar to people, who see...
13:28 16/02/2016Ruben Arevshatyan, art critic: Old Yerevan or ''Old Yerevan''“I think that the construction of the “Old Yerevan” complex is dangerous in its approach. It has been already spoken that a monument cannot be removed from its environment. However, there are cases,...
12:51 15/02/2016Chinese artist covers Berlin landmark in 14,000 refugee life jacketsChinese artist Ai Weiwei has covered a Berlin landmark with thousands of refugee life jackets for his latest installation, CNN reports.
11:48 15/02/2016Loris Tjeknavorian thrills audience at Fajr festivalAccording to tehrantimes.com website, Iranian maestro Loris Tjeknavorian conducted Iran’s National Orchestra, leaving the audience thrilled on the fourth night of the 31st Fajr International Music...
11:38 15/02/2016“Pepo” will be presented on the renovated stage of national theatreThe renovation of National Academic theatre after Gabriel Sundukyan is being actively conducted. It is supposed to be completed in the end of this year. This information was provided to Panorama.am...
19:39 12/02/2016The Export of Works of Art Decreased By 59.1% in 2015According to the results published by the National Statistical Service of the Republic of Armenia, works of art with total amount of 660.3 thousands USD were exported from the Armenia.
16:08 12/02/2016Van Gogh's ‘The Bedroom’ recreated into apartment in Chicago, available for rentingThe Art Institute of Chicago has recreated Vincent Van Gogh's bedroom in an apartment and is renting it out for $10 a night, according to Agence France-Presse (AFP) .
15:55 12/02/2016The Exhibition “Fathers and Sons” of Armenian Artists is Displayed in MoscowIn the Museum of the Armenian Diocese of New Nakhichevan and Russia working under the Armenian Apostolic Church monastery a joint exhibition of one of the Honored Artist of Russia, correspondent...
13:20 12/02/2016Vilen Galstyan: Renowned prima-ballerinas were dancing with meVilen Galstyan, People's Artist, Ballet Master of the Armenian National Academic Theatre of Opera and Ballet after Alexander Spendiaryan, turns 75 years old today.