18:10 25/08/2022Քո սերը մի ուրիշ աշխարհ էր. այսօր սիրո երգիչ Հայկոյի ծննդյան օրն է«Հայկոյի մեջ սեր կար, շատ սեր»,- այսպես են ընկերները բնութագրում երգիչ, երգահան Հայկոյին։ Այսօր՝ օգոստոսի 25-ին, Հայկոն կդառնար 49 տարեկան։ Հարազատները, ընկերները երգչի ծնունդն առաջին անգամ կնշեն...
18:03 25/08/2022«Մետաքսյա Եռյակ». Երեք կանանց աշխատանքները՝ մեկ ցուցահանդեսումՄետաքսի վրա նկարելու ձիրքը, նուրբ կտորին հայկականություն հաղորդելու ձգտումը, գույների նկատմամբ սերը Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի հարկի տակ է ժողովել երեք ստեղծագործող կանանց...
17:13 25/08/202215-ամյա դաշնակահարուհի Լյուսի Իշխանյանը՝ միջազգային մրցույթի Ոսկե մեդալակիրԵրևանի Չայկովսկու անվան երաժշտական դպրոցի աշակերտուհի Լյուսի Իշխանյանը «Music and Stars Awards» միջազգային մրցույթում արժանացել է Ոսկե մեդալի: Այդ մասին հայտնում է «Արևելքը»՝ հղում անելով մրցույթի...
11:03 25/08/2022Դանիել Ռայսկին. «Ինձ Հայաստանի և հայկական երաժշտության հետ երկար տարիներ են կապում»«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնի 12-րդ համերգի ընթացքում հնչել են Էդվարդ Էլգարի, Սեմյուել Բարբերի, Տիգրան Մանսուրյանի, Ալեքսեյ Շորի, Ջոն Բրաննինգի ստեղծագործությունները։ Հայաստանի...
20:24 24/08/2022Օգոստոսի 26-ին և 27-ին Երևանում կկայանա «Ձյունե թագուհին» սառցե ներկայացումըԵրևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոցում օգոստոսի 26-ին և 27-ին կներկայացվի «Ձյունե թագուհին» սառցե շոուն: Երևանի քաղաքապետարանի փոխանցմամբ, այժմ նախապատրաստական վերջին աշխատանքներն են, փորձերը:...
11:24 24/08/2022«Սիմֆոնիկ Երևան» փառատոնի համերգները ջերմորեն ընդունվում են ունկնդրի կողմից«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնի 11-րդ համերգը նվիրված էր Ալեքսանդր Սպենդիարյանի և Ալեքսեյ Շորի արվեստին։ Ներկայացվել են Սպենդիարյանի «Օրորոցայինը», Էտյուդը հրեական թեմաներով և Շորի...
17:03 23/08/2022«Ողջույն Հայաստանին» բանաստեղծությունների գիրքը՝ իրանցիների և հայերի բարեկամության հռչակագիրParsToday-ը ներկայացրել է իրանցի բանաստեղծ Աբբաս Էղբալ Մեհրանի «Ողջույն Հայաստանին» բանաստեղծությունների ժողովածուն, որը գրվել է երկու տարվա ընթացքում և ներառում է 20 բանաստեղծություններ, որոնք...
13:12 23/08/2022Ռուսական կինոյի օրերն առաջին անգամ կանցկացվեն ՀայաստանումIVI առցանց կինոթատրոնը կդառնա Հայաստանում ռուսական ֆիլմերի օնլայն փառատոնի անցկացման հարթակը Հայաստանում, որը տեղի կունենա օգոստոսի 22-ից սեպտեմբերի 12-ը: Ռուսական հայտնի սերիալներն ու ֆիլմերը...
20:34 22/08/2022Մեծ նախագիծ՝ Մոցարտի «Դոն Ժուան» օպերայի բեմադրություն․ Հասմիկ ՊապյանՀՀ ժողովրդական արտիստ, օպերային երգչուհի Հասմիկ Պապյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է․ «Սիրելի երաժիշտներ, Երևանի Կոմիտասի անվ.
15:10 22/08/2022Շակիրան զայրացել է, որ Պիկեն չի թաքցնում իր սիրավեպը 23-ամյա ուսանողուհու հետԵրգչուհի Շակիրան զայրացել է այն բանից հետո, երբ Ժերար Պիկեն հանրությանը ներկայացել է նոր ընկերուհու հետ։ Այս մասին հայտնում է Mirror-ը։ Շակիրայից բաժանվելուց երեք ամիս անց Ժերար Պիկեին մարդիկ տեսել...
14:41 22/08/2022«Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը հաղթանակ է արձանագրել միջազգային ասպարեզումՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ և Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսավորմամբ «Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը հաղթող է ճանաչվել ամերիկյան «Վավերագրական ֆիլմեր առանց սահմանների» («Docs...
11:10 22/08/2022«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային փառատոնի շրջանակում ելույթ ունեցավ ջութակահար Մարկ Բուշկովը«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի լարային կազմի հետ հանդես եկավ ջութակահար Մարկ Բուշկովը։ Համերգը...
12:49 20/08/2022Սիրուշոն վերադառնում է ՀայաստանՀայտնի երգչուհի Սիրուշոն, որ ՀՀ երկրորդ նախագահի հարսն է, վերադառնում է Հայաստան։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջի սթորի բաժնի միջոցով։ «Գնանք տուն, փոքրիկ»,-նշել է նա դստեր հետ լուսանկարի...
18:41 19/08/2022«Շեմից այն կողմ» ֆիլմը կմասնակցի «Լինցի» կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային փառատոնինՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ և Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսավորմամբ նկարահանված «Շեմից այն կողմ» ֆիլմը մասնակցելու է Ավստրիայում կայանալիք «Լինցի» կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային...
13:25 19/08/2022«Երևանի օրեր` Գյումրիում» միջոցառումը հետաձգվում է«Երևանի օրեր` Գյումրիում» մշակութային միջոցառումների շարքը նախապես հայտարարված օգոստոսի 26-27-ի փոխարեն կկայանա սեպտեմբերի 2-3-ին: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից՝ մանրամասնելով, որ...
10:07 18/08/2022Ռուդոլֆ Խառատյան. Օպերային թատրոնի ղեկավարությունը հանդիսատեսին զրկում է «Զույգ Արեգակներ» բալետը դիտելուցԲալետի արտիստ, պարուսույց Ռուդոլֆ Խառատյանն ահազանգում է. «Այսօրվա օպերային թատրոնի ղեկավարությունը հանդիսատեսին զրկում է Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» պոեմի հիմքի վրա բեմադրված «Զույգ Արեգակներ»...
10:00 17/08/2022Ռուդոլֆ Խառատյան. Ցավում եմ հայկական արվեստի համարԲալետի արտիստ, պարուսույց Ռուդոլֆ Խառատյանը գրում է. «Ցավում եմ հայկական արվեստի համար: Ցավում եմ, որ մեր Օպերային թատրոնում 60-ականների մտածելակերպ ներկայացնող խաղացանկի պատճառով երիտասարդ...
20:12 16/08/2022«Գութան» փառատոնը հետաձգվում է«Գութան» Հայաստանի ազգային-ավանդական երգի-պարի փառատոնի հիմնադիր ղեկավար Արսեն Գրիգորյանը հայտնել է փառատոնի հետաձգման մասին։ «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, մեր ցավակցությունն ենք հայտնում «Սուրմալու»...
17:22 16/08/2022Ջոնի Դեփը Մոդիլիանիի մասին ֆիլմ կնկարահանիՀոլիվուդյան դերասան Ջոնի Դեփը ֆիլմ կնկարահանի իտալացի նկարիչ և քանդակագործ Ամեդեո Մոդիլիանիի մասին։ Այս մասին գրում է The Hollywood Reporter-ը։ Դերասանն իր կյանքում երկրորդ անգամ հանդես կգա որպես...
12:57 13/08/2022Մեկնարկել է «Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնըՓառատոնին մասնակցելու համար Երևան կժամանեն նաև աշխարհահռչակ երաժիշտներ: Փառատոնի ռեզիդենտ կոմպոզիտորն է Ալեքսեյ Շորը։

13:07 07/11/2018Американская певица Ариана Гранде – «Женщина года» по версии журнала BillboardВ 2015 году премия Billboard «Женщина года» была присуждена Леди Гага, в 2016-м – Мадонне, в 2017-м – Селене Гомес.
19:54 06/11/2018И.о. министра культуры Армении приглашают – она не приходит, «не приглашают» – тоже не приходитЧто это означает? Неужели министр культуры не считает себя носителем армянской культуры?
15:24 06/11/2018В Армении погасили новые почтовые марки, посвященные 100-летию со дня рождения Оганеса ЗардарянаНа почтовой марке номиналом 170 драмов изображена картина выдающегося армянского художника Оганеса Зардаряна «Весна».
10:27 06/11/2018В Армении в свой день рождения находится всемирно известный трубач Артуро Сандоваль«Красивая маленькая страна с великими людьми. Я рад находиться здесь», – написал ранее джазовый музыкант .
19:44 05/11/2018Президент Армении наградил Армена Медведева Орденом Почетаза укрепление и развитие армяно-российских культурных связей, а также весомый вклад в сферу кинематографа
18:30 05/11/2018Ерванду Манаряну присвоено почетное звание Народного артиста Республики АрменияУказом президента Армении Армена Саркисяна, Ерванду Манаряну присвоено почетное звание Народного артиста Республики Армения.
15:06 05/11/2018Рубен Бабаян предлагает переименовать улицу Амиряна в Ереване в честь Шарля АзнавураР. Бабаян отметил также: Я не смог до конца прочесть “Доктора Живаго” Пастернака, но от этого значение данного произведения ни чуть не уменьшилось.
17:04 03/11/2018Легендарный мастер игры на дудуке Дживан Гаспарян рассказал о любимом инструменте, своем творчестве и отношении к жизниЯ никогда в жизни не пользовался фонограммой. Я играю как есть. Я не люблю фонограмму. С ней получается, что будто обманываешь народ. Поэтому, как я играю, с тем и выступаю, отметил он.
12:51 02/11/2018В Екатеринбурге любители селфи повредили картину ДалиТеперь организаторы ищут любительниц селфи для предъявления ущерба.
19:45 01/11/2018Картины Айвазовского и Шухаева станут топ-лотами на аукционе Christie'sПолотно Айвазовского (1817-1900) под названием «Закат в Венеции» оценивается в £400-600 тыс. ($515-775 тыс.).
10:34 01/11/2018Памятник архитектору Каро Алабяну будет установлен в МосквеАрхитектор Каро Алабян стал одним из авторов павильона Армянской ССР на территории ВДНХ в Москве и театра Российской армии на Суворовской площади.
17:31 31/10/2018Никол Пашинян: Принял решение о присвоении Ерванду Манаряну звания народного артиста АрменииЕрванду Манаряну не присваивали это поистине заслуженное звание из-за его оппозиционных политических взглядов.
20:38 30/10/2018Никол Пашинян навестил заслуженного деятеля искусства Армении Ерванда МанарянаИ.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян сегодня навестил заслуженного деятеля искусства РА, артиста, сценариста Ерванда Манасаряна.
20:05 30/10/2018Жереми Дельвера впечатлила роскошь храма «Гарни»Он был впечатлен великолепием Храма Гарни, но также признался, что не успеет ознакомиться со всей красотой армянской культуры.
15:09 30/10/2018Двое кинорежиссеров из Армении удостоились призов на VI форуме молодого кино стран СНГФильм молодого кинорежиссера Вагана Хачатряна «Луна, солнце и мушкетеры» признан лучшим документальным фильмом, удостоившись главного приза форума.
20:10 29/10/2018Искусство, которое дарит улыбку: выставка Арутюна Чаликяна открылась в Доме художников АрменииНа выставке представлено более 120 карикатур, скульптур и медалей, созданных автором.
19:49 29/10/2018В Киеве появились сакуры в память о легендарном шансонье Шарле АзнавуреАктивисты армянской диаспоры Киева в одном из центральных парков столицы Украины, где стоит армянский хачкар, посадили деревья сакуры в память о великом сыне армянского народа.
18:30 29/10/2018Всемирно известный виолончелист Ян Максин исполнил музыку Комитаса на станции ереванского метроВсемирно известный американский виолончелист Ян Максин впервые выступит в Ереване.
17:27 29/10/2018В Москве отметили 90-летний юбилей легендарного мастера игры на дудуке Дживана ГаспарянаВ Московском концертном зале «Зарядье» состоялся юбилейный концерт народного артиста Армянской ССР, профессора Ереванской консерватории Дживана Гаспаряна, сообщается на странице посольства Армении в...
11:14 29/10/2018В Армении стартовал уникальный фестиваль ReAnimaniaАвтор лучшего фильма получит уникальную возможность посетить Францию, где представит свой фильм спонсорам и продюсерским центрам с целью получения финансирования.