10:25 08/09/2022Տավուշի Թեմի մանկապատանեկան երգչախումբն ու համաշխարհային աստղերը՝ մեկ բեմումԳիտության և արվեստի STARMUS VI փառատոնի շրջանակում նախօրեին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է Another World խորագրով համերգ։ Ելույթ է ունեցել STARMUS-ի համահիմնադիրն...
09:00 08/09/2022«Պռեգոմեշ»-ի զարդերը կներկայացվեն Նյու Յորքի նորաձևության շաբաթինԵրգչուհի Սիրուշոյի «Պռեգոմեշ» հավաքածուի զարդերը կներկայացվեն Նյու Յորքի նորաձևության շաբաթին։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է երգչուհին։ «Պռեգոմեշն ընտրվել է մասնակցելու Նյու Յորքի...
18:00 07/09/2022Ստրասբուրգի թանգարաններն էլեկտրաէներգիայի գների աճի պատճառով կրճատելու են աշխատանքային ժամերըՍտրասբուրգի թանգարանները կնվազեցնեն իրենց աշխատանքային ժամերը՝ փոխհատուցելու էլեկտրաէներգիայի գների կտրուկ աճը։ artguide.com-ը գրում է, որ հոկտեմբերի 3-ից Ֆրանսիայում ութ հաստատություններ, ներառյալ...
11:35 07/09/2022Ամարասի վանական համալիրի վերականգնման աշխատանքները վերջին փուլում են2019թ. սեպտեմբերին մեկնարկած Ամարասի վանական համալիրի վերականգնման ծրագիրը այժմ գտնվում է իր վերջին՝ 3-րդ փուլում։ «Լույս» հիմնադրամից հայտնում են, որ վանական համալիրի վերականգնման աշխատանքների...
18:00 06/09/2022Երևանը կհյուրընկալի Փառատոների եվրոպական ասոցիացիայի գագաթնաժողովըՓառատոների եվրոպական ասոցիացիայի (EFA) 70-րդ ամյակին նվիրված Արվեստների փառատոների 2022թ. գագաթնաժողովը կկայանա սեպտեմբերի 12-15-ը Երևանում։ Միջոցառումն այս անգամ կազմակերպվում է «Երևանյան...
15:15 06/09/2022«ԴասԱրվեստ» կրթամշակութային ծրագրիրը վերսկսվել է Վայոց ձորի մարզիցԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Հայաստանի ազգային պատկերասրահն իրականացնում է «ԴասԱրվեստ» կրթամշակութային ծրագրիրը, որը սեպտեմբերի 6-ից վերսկսվել է Վայոց ձորի...
13:47 06/09/2022Լեգենդար կիթառահար Բրայան Մեյի՝ Հայաստանում լինելու երազանքը կատարվել է«Նախկինում երբևէ չէի եղել Հայաստանում։ Ինձ համար շատ հուզիչ է: Կուզեի ավելի երկար լինել այստեղ, որ ավելի շատ բան տեսնեի»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց լեգենդար Queen խմբի կիթառահար, STARMUS-ի...
10:13 06/09/2022Հայաստանյան փառատոնի ընթացքում Բրայան Մեյը պարգևատրվեց Սթիվեն Հոքինգի մեդալովSTARMUS-ը սկսել է իր համահաստանյան գիտական արշավը, որին ներգրավված են շուրջ 5 տասնյակ գիտնականներ, այդ թվում՝ Նոբելյան մրցանակակիրներ, աստղագնացներ, արտիստներ ու երաժիշտներ։ «Սթարմուս փառատոնի...
17:26 05/09/2022Աղջոց վանքը ողբերգական վիճակում է. Վերանորոգման կարիք ունիԱրարատի մարզի բարձունքներից մեկի վրա է գտնվում Աղջոց վանքը։ Սուրբ Ստեփանոսը վանական համալիրի գլխավոր եկեղեցին է, կից՝ հյուսիսային կողմից, Սուրբ Պողոս Պետրոս եկեղեցին է, Վանական համալիրի շրջակայքում՝...
16:57 05/09/2022«Արմենիա» փառատոնի շրջանակում հանդես կգա ջութակահար Ջուզեպպե ՋիբբոնինՍեպտեմբերի 6-ին՝ ժամը 19։30-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի հերթական համերգը։ Փառատոնի կազմակերպիչների փոխանցմամբ, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ...
10:55 05/09/2022Բարաք Օբաման արժանացել է «Էմմի» մրցանակիԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման արժանացել է հեռուստատեսային «Էմմի» մրցանակի։ Նա մրցանակը ստացել է «Ականավոր պատմող» անվանակարգում «Our Great National Parks» վավերագրական ֆիլմաշարի համար, որը...
10:12 05/09/2022Մշտական ցուցադրության վերաբացում՝ Հայաստանի պատմության թանգարանումՆերկայացված է լինելու կաշվե ոտնամանը, որը թվագրվում է Ք.ա․ 3600-3500 թթ․։ Այն կցուցադրվի ոտնամանի համար հատուկ կայուն պայմաններ ապահովող ցուցափեղկում՚
09:18 05/09/2022Տավուշի թեմի մանկապատանեկան երգչախումբ՝ հոգևորից մինչև ժամանակակից, ջազից մինչև ռոքՏավուշի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանի հովանավոր օրհնությամբ 2016 թվականին ստեղծվել է Տավուշի թեմի մանկապատանեկան երգչախումբը։ Հոգևոր և աշխարհիկ ստեղծագործություններ...
09:09 05/09/2022Կարինե Խոդիկյանը՝ Ֆազիլ Իսկանդերի անվան գրական մրցանակի եզրափակչումՖազիլ Իսկանդերի միջազգային գրական մրցանակի ժյուրին հաստատել է կարճ ցուցակը հինգ անվանակարգերում։ Եզրափակիչ են անցել 29 հեղինակ և չորս թարգմանիչ։ Նրանց թվում է ջավախահայ գրող Կարինե Խոդիկյանը՝ «Հացի...
20:10 03/09/2022Արշավախումբը հույս ունի «Մեծամոր»-ի պեղումների ժամանակ գտնել հնագույն քաղաքի անունը բացահայտող ուրարտական սեպագիր արձանագրություն«Մեծամոր» հնավայրի տարածքում սեպտեմբերի 1-ին մեկնարկել են հնագիտական պեղումները:
19:30 03/09/2022Հայկական ֆիլմերի հաղթանակներն ու առաջիկա փառատոներըՀայ կինոգործիչների ֆիլմերը միջազգային հարթակներում հաջողություններ են գրացում՝ տարբեր փառատոներում արժանանալով մրցանակների ու առաջիկայում էլ սպասելով նոր հաղթանակների։ Հայաստանի Կինոգործիչների...
19:00 03/09/2022Ստանիսլավսկու անվան ռուսական և Երևանի մնջախաղի թատրոնների համատեղ նախագիծըԱռաջնախաղը՝ նոյեմբերի երկրորդ կեսին
18:00 03/09/2022«Երևանյան հեռանկարների» աշնանային համերգաշարը կմեկնարկի Սերգեյ Խաչատրյանի համերգով«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 23-րդ փառատոնի աշնանային համերգաշարը կմեկնարկի Արամ Խաչատրյան համերգասրահում սեպտեմբերի 12-ին ժամը 19:30-ին կայանալիք համերգով: Փառատոնի մամուլի...
15:41 03/09/2022Վերականգնվում են Ներքին Գետաշենի դամբարանադաշտի գտածոները«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի Թանգարանային առարկաների վերականգնման լաբորատորաիայում այժմ մաքրվում, ամրակայվում և վերականգնվում են 1989-1991 թթ.

17:28 03/12/2018В Берлине состоялся показ фильмов Сергея ПараджановаВ рамках посвященного Параджанову 10-дневного мероприятия берлинскому зрителю были представлены не признающее границ киноискусство Параджанова и глубина его произведений.
18:13 01/12/2018Пусть Сурен Шахвердян откроет для себя театр и руководит им – заслуженный артист АрменииКорреспондент Panorama.am поинтересовался у актера театра, постановщика, режиссера, заслуженного артиста РА Давида Акопяна, почему они требуют отставки директора и худрука.
14:42 01/12/2018Известно, кто представит Армению на международном песенном конкурсе «Евровидение-2019»Армению на международном песенном конкурсе «Евровидение-2019» представит певица Србуи Саркисян (Србук).
16:36 30/11/2018МИД Армении: Обеспокоенность вызывают общие тенденции по политизации Азербайджаном платформы ЮНЕСКО6 декабря 2017 года было принято решение включить представленную Арменией заявку «Кочари, традиционный групповой танец» в список нематериального культурного наследия человечества.
13:48 29/11/2018Назначен новый худрук театра «Амазгаин» имени Соса СаркисянаХудожественным руководителем театра «Амазгаин» имени Соса Саркисяна назначен постановщик, режиссер Сурен Шахвердян.
11:12 29/11/2018Национальный филармонический оркестр Армении выступил с концертом в БерлинеНаходящийся с официальным визитом в Федеративной Республике Германия президент Армении Армен Саркисян вместе с супругой Нуне Саркисян присутствовал на концерте.
20:30 28/11/2018После болезни Алла Пугачева снова запелаНа 55-летний юбилей женщины Пугачева пришла с мужем Максимом Галкиным, спела и произнесла тост в честь Ольги и Игоря Крутых.
19:38 28/11/2018Элтон Джон вынужденно отменил концерт во Флориде из-за инфекционного заболеванияВыступление должно было состояться в рамках прощального тура Farewell Yellow Brick Road Tour, стартовавшего в сентябре и распланированного до 2021 года.
14:59 28/11/2018Ушел из жизни известный армянский фотограф Мартин ШахбазянВ 1988 году фотография, посвященная жертвам Спитакского землетрясения, была удостоена премии агентства Reuters в номинации «Лучшая фотография года».
11:03 28/11/2018Экспозицию «Армянское искусство. XX век» можно увидеть с 1 декабряЭкспозиция включает порядка 200 произведений живописи, 32 скульптуры, 32 образца декоративно-прикладного искусства.
20:40 27/11/2018Обнародован список 30 лучших детских книг всех временАвторы списка подчеркнули, что в список книги вошли не по возрастанию или убыванию ценности, и составленный топ-лист представляет собой только удобный обзор книг, проверенных временем.
13:53 27/11/2018«Закат в Венеции» Айвазовского продано за $780 тыс. на торгах Christie'sСуммарная выручка по итогам торгов предметами русского искусства, проведенных в понедельник в британской столице аукционным домом Christie's, превысила £7,15 млн ($9,16 млн).
16:10 26/11/2018На IFMC-2018 подвели итоги: первое место впервые у АрменииПервая премия конкурса в размере 3500$ досталась Риме Пипоян из Армении за работу «Женщина перед принятием решения».
12:31 26/11/2018«100 часов счастья»: Мариам Мерабова выступит в ЕреванеВечер состоится 29 ноября в концертном зале Арама Хачатуряна.
11:51 23/11/2018«Детское Евровидение 2018»: жители Армении смогут онлайн проголосовать за своего конкурсантаС каждого IP-адреса можно проголосовать только один раз в пользу 3-5 участников конкурса.
10:17 23/11/2018Вход на репетицию в Ереване перед концертом Национального филармонического оркестра Армении в Берлине – свободныйВ программе Концерт для скрипки с оркестром Арама Хачатуряна в исполнении Сергея Хачатряна, Сюита из Балета «Спартак» и Симфония № 5 Дмитрия Шостаковича.
14:37 22/11/2018Картину с возможными отпечатками пальцев Рембрандта выставили на аукционСогласно данным издания, картина Рембрандта датируется примерно 1655 годом и является одним из семи набросков, изображающих Иисуса в образе юноши.
11:53 22/11/2018Мемуары экс-первой леди США Мишель Обамы стали бестселлером в ряде стран мираВ США и Канаде за первую неделю продано более 1,4 млн копий в печатном и цифровом форматах.
11:43 22/11/2018Ретроспективная выставка Аршила Горки – на 58-й Венецианской биеннале58-я Венецианская биеннале пройдет с 11 мая по 24 ноября 2019 года.
10:48 22/11/2018Каро Пайлан: Почему в Турции отрицают, что дворец Долмабахче построил армянский архитектор?Каро Пайлан (Garo Paylan) – депутат Великого национального собрания (парламента) Турции от прокурдской Демократической партии народов.