10:25 08/09/2022Տավուշի Թեմի մանկապատանեկան երգչախումբն ու համաշխարհային աստղերը՝ մեկ բեմումԳիտության և արվեստի STARMUS VI փառատոնի շրջանակում նախօրեին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է Another World խորագրով համերգ։ Ելույթ է ունեցել STARMUS-ի համահիմնադիրն...
09:00 08/09/2022«Պռեգոմեշ»-ի զարդերը կներկայացվեն Նյու Յորքի նորաձևության շաբաթինԵրգչուհի Սիրուշոյի «Պռեգոմեշ» հավաքածուի զարդերը կներկայացվեն Նյու Յորքի նորաձևության շաբաթին։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է երգչուհին։ «Պռեգոմեշն ընտրվել է մասնակցելու Նյու Յորքի...
18:00 07/09/2022Ստրասբուրգի թանգարաններն էլեկտրաէներգիայի գների աճի պատճառով կրճատելու են աշխատանքային ժամերըՍտրասբուրգի թանգարանները կնվազեցնեն իրենց աշխատանքային ժամերը՝ փոխհատուցելու էլեկտրաէներգիայի գների կտրուկ աճը։ artguide.com-ը գրում է, որ հոկտեմբերի 3-ից Ֆրանսիայում ութ հաստատություններ, ներառյալ...
11:35 07/09/2022Ամարասի վանական համալիրի վերականգնման աշխատանքները վերջին փուլում են2019թ. սեպտեմբերին մեկնարկած Ամարասի վանական համալիրի վերականգնման ծրագիրը այժմ գտնվում է իր վերջին՝ 3-րդ փուլում։ «Լույս» հիմնադրամից հայտնում են, որ վանական համալիրի վերականգնման աշխատանքների...
18:00 06/09/2022Երևանը կհյուրընկալի Փառատոների եվրոպական ասոցիացիայի գագաթնաժողովըՓառատոների եվրոպական ասոցիացիայի (EFA) 70-րդ ամյակին նվիրված Արվեստների փառատոների 2022թ. գագաթնաժողովը կկայանա սեպտեմբերի 12-15-ը Երևանում։ Միջոցառումն այս անգամ կազմակերպվում է «Երևանյան...
15:15 06/09/2022«ԴասԱրվեստ» կրթամշակութային ծրագրիրը վերսկսվել է Վայոց ձորի մարզիցԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Հայաստանի ազգային պատկերասրահն իրականացնում է «ԴասԱրվեստ» կրթամշակութային ծրագրիրը, որը սեպտեմբերի 6-ից վերսկսվել է Վայոց ձորի...
13:47 06/09/2022Լեգենդար կիթառահար Բրայան Մեյի՝ Հայաստանում լինելու երազանքը կատարվել է«Նախկինում երբևէ չէի եղել Հայաստանում։ Ինձ համար շատ հուզիչ է: Կուզեի ավելի երկար լինել այստեղ, որ ավելի շատ բան տեսնեի»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց լեգենդար Queen խմբի կիթառահար, STARMUS-ի...
10:13 06/09/2022Հայաստանյան փառատոնի ընթացքում Բրայան Մեյը պարգևատրվեց Սթիվեն Հոքինգի մեդալովSTARMUS-ը սկսել է իր համահաստանյան գիտական արշավը, որին ներգրավված են շուրջ 5 տասնյակ գիտնականներ, այդ թվում՝ Նոբելյան մրցանակակիրներ, աստղագնացներ, արտիստներ ու երաժիշտներ։ «Սթարմուս փառատոնի...
17:26 05/09/2022Աղջոց վանքը ողբերգական վիճակում է. Վերանորոգման կարիք ունիԱրարատի մարզի բարձունքներից մեկի վրա է գտնվում Աղջոց վանքը։ Սուրբ Ստեփանոսը վանական համալիրի գլխավոր եկեղեցին է, կից՝ հյուսիսային կողմից, Սուրբ Պողոս Պետրոս եկեղեցին է, Վանական համալիրի շրջակայքում՝...
16:57 05/09/2022«Արմենիա» փառատոնի շրջանակում հանդես կգա ջութակահար Ջուզեպպե ՋիբբոնինՍեպտեմբերի 6-ին՝ ժամը 19։30-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի հերթական համերգը։ Փառատոնի կազմակերպիչների փոխանցմամբ, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ...
10:55 05/09/2022Բարաք Օբաման արժանացել է «Էմմի» մրցանակիԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման արժանացել է հեռուստատեսային «Էմմի» մրցանակի։ Նա մրցանակը ստացել է «Ականավոր պատմող» անվանակարգում «Our Great National Parks» վավերագրական ֆիլմաշարի համար, որը...
10:12 05/09/2022Մշտական ցուցադրության վերաբացում՝ Հայաստանի պատմության թանգարանումՆերկայացված է լինելու կաշվե ոտնամանը, որը թվագրվում է Ք.ա․ 3600-3500 թթ․։ Այն կցուցադրվի ոտնամանի համար հատուկ կայուն պայմաններ ապահովող ցուցափեղկում՚
09:18 05/09/2022Տավուշի թեմի մանկապատանեկան երգչախումբ՝ հոգևորից մինչև ժամանակակից, ջազից մինչև ռոքՏավուշի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանի հովանավոր օրհնությամբ 2016 թվականին ստեղծվել է Տավուշի թեմի մանկապատանեկան երգչախումբը։ Հոգևոր և աշխարհիկ ստեղծագործություններ...
09:09 05/09/2022Կարինե Խոդիկյանը՝ Ֆազիլ Իսկանդերի անվան գրական մրցանակի եզրափակչումՖազիլ Իսկանդերի միջազգային գրական մրցանակի ժյուրին հաստատել է կարճ ցուցակը հինգ անվանակարգերում։ Եզրափակիչ են անցել 29 հեղինակ և չորս թարգմանիչ։ Նրանց թվում է ջավախահայ գրող Կարինե Խոդիկյանը՝ «Հացի...
20:10 03/09/2022Արշավախումբը հույս ունի «Մեծամոր»-ի պեղումների ժամանակ գտնել հնագույն քաղաքի անունը բացահայտող ուրարտական սեպագիր արձանագրություն«Մեծամոր» հնավայրի տարածքում սեպտեմբերի 1-ին մեկնարկել են հնագիտական պեղումները:
19:30 03/09/2022Հայկական ֆիլմերի հաղթանակներն ու առաջիկա փառատոներըՀայ կինոգործիչների ֆիլմերը միջազգային հարթակներում հաջողություններ են գրացում՝ տարբեր փառատոներում արժանանալով մրցանակների ու առաջիկայում էլ սպասելով նոր հաղթանակների։ Հայաստանի Կինոգործիչների...
19:00 03/09/2022Ստանիսլավսկու անվան ռուսական և Երևանի մնջախաղի թատրոնների համատեղ նախագիծըԱռաջնախաղը՝ նոյեմբերի երկրորդ կեսին
18:00 03/09/2022«Երևանյան հեռանկարների» աշնանային համերգաշարը կմեկնարկի Սերգեյ Խաչատրյանի համերգով«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 23-րդ փառատոնի աշնանային համերգաշարը կմեկնարկի Արամ Խաչատրյան համերգասրահում սեպտեմբերի 12-ին ժամը 19:30-ին կայանալիք համերգով: Փառատոնի մամուլի...
15:41 03/09/2022Վերականգնվում են Ներքին Գետաշենի դամբարանադաշտի գտածոները«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի Թանգարանային առարկաների վերականգնման լաբորատորաիայում այժմ մաքրվում, ամրակայվում և վերականգնվում են 1989-1991 թթ.

13:55 28/03/2016Donatella Versace to publish a bookItalian fashion designer and Vice President of the Versace Group Donatella Versace has written a book about the company and the designer’s life, which will be available since September, reports...
11:02 28/03/2016Yerevan Puppet Theatre forced to cancel Austria visitYerevan Puppet theatre named after Hovhannes Tumanyan receives numerous invitations to participate in international festivals but is often forced to cancel those due to shortage of funds, Ruben...
18:03 26/03/2016Artavazd Theatre Award, 2016Artavazd annual Theatre Award, 2016 will take place at Hakob Paronyan Musical Comedy Theatre on March 26, reports Ministry of Culture of Armenia press service.
17:23 26/03/2016Alexander Aroutyunian woodwind-piano quartet concert in BeirutAlexander Aroutyunian Woodwind-piano quartet, an ensemble of the State Youth Orchestra of Armenia, had a concert on March 12 in the concert hall “G and H.
16:26 25/03/2016Paul McCartney to star in new Pirates of the CaribbeanThe Beatles Legend Paul McCartney will appear in an extra scene in the new “Pirates of the Caribbean”, reports Mirror.
11:21 24/03/2016Gevorg Gevorgyan: Hayak 2016 may be postponedWe cannot exclude that Hayak National Film Award won't take place this year, director of the National Cinema Centre of Armenia Gevorg Gevorgyan said, noting that two major companies funding the...
12:11 23/03/2016World-known tenor Gegham Grigorian passed awayWorld-famous Armenian tenor Gegham Grigorian, the Art Director of the National Academic Theater of Opera and Ballet, People’s Artist of the Republic of Armenia and the Republic of Lithuania passed...
10:55 23/03/2016Anahit Tarkhanyan: Old building of Zvartnots airport can be fully usedArguments by Armenia International Airport concessioners that the old round building of Zvartnots airport does not correspond to seismic and international standards are not true, Anahit Tarkhanyan,...
13:17 21/03/2016Puppet Theater promotes free thinking, the Art Director saysThe world marks March 21 as the International Day of Puppet Theatre. Yerevan Puppet theatre named after Hovhannes Tumanyan had 500 performances over the 80 years of activity, Ruben Babayan, Manager...
17:28 19/03/2016Exhibition at LaGalleria: Woman as an Eternal Inspiration for Art and Fashion“Woman as an Eternal Inspiration for Art and Fashion” exhibition at LaGalleria is another chance to honour women within the framework of Women's Month.
14:37 19/03/201675th anniversary of Hakob Paronyan Musical Comedy TheatreHakob Paronyan Musical Comedy Theatre will celebrate its 75th anniversary in 2016. Throughout the year, jubilee events will be organized, Ministry of Culture reports. Hakob Paronyan and Artemi...
12:06 19/03/2016Arax Mansourian concert in JapanArmenian Culture Week will launch at Daikanyama Hillside Terrace hall, Tokyo on March 22. Culture Week aims to not only make Armenian culture more recognizable for the Japanese people but also create...
16:19 18/03/2016Yerevan Perspectives: Conductor John Eliot Gardiner to arrive in ArmeniaIt’s been 15 years that Yerevan Perspectives International Festival invites world famous musicians, orchestras and choirs to Armenia.
13:23 18/03/2016Armenian State Youth Orchestra performs at “Al Bustan” festivalThe State Youth Orchestra of Armenia performed in the concert hall after Emil Bustan on March 17 in the framework of the international festival “Al Bustan” held in Beirut, the press office of the...
12:32 17/03/2016Ereruyk basilica in Europa Nostra “The 7 Most Endangered” programmeArchaeological site Ereruyk and the village of Anipemza, Armenia are included in Europa Nostra “The 7 Most Endangered” programme.
11:00 17/03/2016Robert Elibekian: ReflectionsCafesjian Center for the Arts will house a retrospective exhibition Robert Elibekyan: Reflections, devoted to the painter’s 75th anniversary, Cafesjian Center for the Arts events coordinator Maria...
13:26 16/03/2016Duplicate of one of Jugha Cross-stones to be erected in CyprusA duplicate of one of the Old Jugha cross-stones (Khachkars) will be erected in the park next to the Cyprus Ministry of Foreign Affairs.
13:51 15/03/2016Leonid Yengibaryan - the Clown of All TimesThe renowned clown and actor of the Armenian circus Leonid Yengibaryan would mark his birthday anniversary today.
17:49 14/03/2016Edward Topchyan: Armenian National Philharmonic Orchestra needs substitute musicians and fundsHonored conductor Edward Topchyan has been the head of Armenian National Philharmonic Orchestra (ANPO) for over 10 years.
12:06 14/03/2016Film by Syrian Armenian presented at Prague ''One World'' festivalThe 18th edition of the largest human rights Prague film festival ''One World'' has launched, and 123 feature and mid-length documentaries from 62 countries have been submitted so far.