17:55 06/08/2022Եվգենի Պետրոսյանը ֆոտոշարք է կազմակերպել լողազգեստով իր կնոջ համարԳրող-հումորիստ Եվգենի Պետրոսյանը կնոջը լողազգեստով ֆոտոշարք է կազմակերպել: Ըստ «Գազետա ռու»-ի՝ Տատյանա Բրուխունովան իր անձնական բլոգում ցուցադրել է ծովափին արված նկարներ։ Բլոգերի բաժանորդները հիացել...
17:35 06/08/2022Եթե Հայաստանը վերացնում է մշակույթի նախարարությունը, Ադրբեջանը մշակույթը դարձնում է երկրի ղեկավարի քաղաքական առաջնահերթությունըՀամլետ Պետրոսյանն ասում է. «Միանշանակ, պարզ և կտրուկ։Թշնամու նպատակն է՝ վերացնել Հայաստանը որպես պետություն և լավագույն դեպքում հայերին դարձնել թուրքերին սպասարկու մի հանրույթ»:
17:19 06/08/2022Պեղումներ Քանագեղի ավերված դամբարանադաշտումՍևանա լճի արևմտյան ափամերձ տարածքում, Սևան-Վարդենիս մայրուղին հատող, Երանոս գյուղից մոտ 5,5 կմ հյուսիս ընկած և Կարմիրգյուղ ու Գեղարքունիք համայնքների վարչական տարածքների սահմանաբաժանին գտնվող...
15:46 06/08/2022Մենդելի փառատոնում կայացել է Տիգրան Մանսուրյանի «Օրհներգ-նավապետ բարի» ստեղծագործության համաշխարհային պրեմիերանՉեխիայի Բռնո քաղաքում անցկացվող Մենդելի փառատոնի շրջանակներում օրեր առաջ Մարիամ Աստվածածնի համբարձման տաճարում Բռնոյի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի ու երգչախմբի և հայ անվանի բարիտոն Աքսել Դավեյանի...
11:20 06/08/2022Ֆագոտի և դաշնամուրի հնչյուններով կբացվի «Սիմֆոնիկ Երևան» փառատոնըԿներկայացվի հայաստանյան պրեմիերա
18:20 05/08/2022Կա «Բանվորի արձանի» վերականգնման 2 տարբերակՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և «Հայաստանի ազգային պատկերասրահ» ՊՈԱԿ-ի նախաձեռնությամբ կազմակերպվել է մեծանուն հայ քանդակագործ Արա Հարությունյանի «Փառք աշխատանքին»...
15:47 05/08/2022Բրայան Մեյը հրապարակել է Տավուշի մանկապատանեկան երգչախմբի Bohemian Rhapsody երգի կատարումըՆա նշել է, որ անհամբեր սպասում է իր առաջին այցին Հայաստան։
11:12 05/08/2022«Սուբստրատում» խորագրով խմբակային ցուցահանդես՝ Նկարիչների միությունումՀայաստանի նկարիչների միությունում բացվել է «Սուբստրատում» հողարվեստ խորագիրը կրող խմբակային ցուցահանդեսը: Ցուցահանադեսը բաց կլինի մինչև օգոստոսի 13-ը: Լուսանկարները՝ Նկարիչների միության ֆեյսբուքյան...
10:07 05/08/2022Կինոյի պատմության մեծագույն ֆիլմը՝ ըստ ՏարանտինոյիԱմերիկացի ռեժիսոր Քվենտին Տարանտինոն անվանել է այն ֆիլմը, որը, նրա կարծիքով, մեծագույնն է կինոյի պատմության մեջ։ Ռեժիսորը ընտրել է Սթիվեն Սփիլբերգի «Ծնոտներ» ֆիլմը, նկարահանված 1975 թվականին։ Ֆիլմի...
19:25 04/08/2022Կրթամշակութային միջոցառում՝ «Զորաց քարեր. մարդը տիեզերական անսահմանությունում»ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը «Զորաց քարեր» բնակատեղի պատմամշակութային արգելոցի տարածքում 2022 թ.
09:11 04/08/2022Ֆրանսահայ Նարեկ Ոսկանյանի «Արմենիա Սակրա» ֆիլմը կցուցադրվի եվրոպական մի շարք երկրներումՇուտով Ֆրանսիայի և Եվրոպայի մի շարք քաղաքներում կցուցադրվի ֆրանսահայ կինոռեժիսոր Նարեկ Ոսկանյանի «Արմենիա Սակրա» («Սրբազան Հայաստան») ֆիլմը։ Սա ռեժիսորի երկրորդ լայնամետրաժ փաստավավերագրական...
17:57 03/08/2022«Խոսող կտավներ»՝ Հայաստանի Ազգային պատկերասրահումՀայաստանի ազգային պատկերասրահում մեկնարկեց «Խոսող կտավներ» ներառական նախագիծը՝ տեսողության խնդիրներ ունեցող մարդկանց համար: Նախագծի նպատակն է տեսողության խնդիրներ ունեցող մարդկանց ներգրավել արվեստի...
13:56 03/08/2022Ընդունվում են հայտեր «Օսկար»-ին հավակնող ֆիլմերի նախնական ընտրության համարՀայկական ազգային կինոակադեմիան հայտարարում է հայտերի ընդունում Ամերիկյան կինոակադեմիայի Օսկար հեղինակավոր մրցանակին՝ «Լավագույն արտասահմանյան ֆիլմ» անվանակարգում հավակնող ֆիլմերի նախնական ընտրության...
11:59 03/08/2022Հայաստանում կանցկացվի «Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը և Մշակույթի աջակցման եվրոպական հիմնադրամը (EUFSC) օգոստոսի 12-25-ը Երևանում կանցկացնեն «Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնը։ Այս մասին հայտնում են...
11:47 03/08/2022Բրեդ Փիթը հրաժարվել է կինոկարիերայի ավարտի մասին իր խոսքերիցԱմերիկացի դերասան Բրեդ Փիթը հրաժարվել է իր՝ կինոկարիերայի ավարտի մասին հայտարարություններից, որոնք նա արել էր հունիսին GQ-ին տված հարցազրույցում։ Այս մասին գրում է kulturomania.ru կայքը։ Դերասանի...
11:39 03/08/2022Հռոմում կկայանա «Ottavio Ziino» միջազգային օպերային 21-րդ մրցույթըՄրցույթին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել նաև հայ երգիչներ, սակայն նրանց անունները դեռ չեն հրապարակվում։
19:38 02/08/2022Երաժշտական գործիքներ՝ Խնձորեսկի երաժշտական դպրոցինԼոս Անջելեսում գտնվող Armenian Youth Education Aid հասարակական կազմակերպության կողմից Խնձորեսկի երաժշտական դպրոցին նվիրաբերվեց երաժշտական գործիքներ։ Այս մասին տեղեկացնում է Գորիսի համայնքապետարանը։...
17:34 02/08/2022«Ռոմեո և Ջուլիետ» բալետային ներկայացումից հետո շնորհավորանքներ՝ Օլեգ ՎինոգրադովինԱ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնն oգոստոսի 1-ին հանդիսատեսի դատին է հանձնել Ս. Պրոկոֆևի «Ռոմեո և Ջուլիետ» երեք գործողությամբ բալետային ներկայացումը: Առաջնախաղից հետո...
16:00 02/08/2022«Երկնքի Ժպիտները». Գիրք՝ նվիրված 44-օրյա պատերազմում նահատակված տղաներինԿոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի է ունեցել «Երկնքի Ժպիտները» գրքի շնորհանդեսը: Գրքի հեղինակը՝ հերոս Դավիթ Մեհրաբյանի ընկերուհի և քույր Անի Կարապետյանն է: Գիրքը նվիրված է 44-օրյա...
19:45 30/07/2022Արցախի Տիգրանակերտը կա. monumentwatch.org«Հետազոտողի համար դժվար է, հաճախ էլ անիմաստ, պատասխանել պրոպագանդիստների հիմարություններին»։

12:00 27/01/2016Some motorways in Armenia closed or barely passableThere were closed and barely passable roads in Armenia as of 10:00 am today, on January 27, according to the press service of Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
12:11 26/01/2016Armenian president attends concert marking 10th anniversary of State Youth OrchestraArmenian President Serzh Sargsyan and his spouse Rita Sargsyan attended on January 25 a concert to mark the 10th anniversary of the State Youth Orchestra of Armenia.
19:18 23/01/2016Artist crafts incredible doll faces that are so realistic they'll make your skin crawlNot all of us appreciated dolls when we were children. In fact, they scared the life out of me and I absolutely refused to play with them, opting instead for the safety of toy cars and road tracks....
18:39 22/01/2016Yet another cultural scandal brewing in Iran-Azerbaijan relationsAn Iranian handmade carpet was presented as Azerbaijani one in a book recently published in Azerbaijan, Ali Vandshoari, Head of Carpet Faculty at Tabriz Islamic Art University, was quoted as saying...
15:16 21/01/2016ABBA members reunite – in a Stockholm restaurant“Mamma mia”! The four members of Swedish 1970s pop phenomenon ABBA were reunited in Stockholm on Wednesday, but sadly for fans only for the opening of a restaurant named after one of their biggest...
11:50 20/01/2016Ettore Scola, Italian film director and screenwriter, dies at 84The film director Ettore Scola, a leading figure in Italian cinema for more than three decades, has died at the age of 84, according to The Guardian.
17:21 19/01/2016Film about photojournalist Ara Guler to be screened at Washington Film Festival“The Eye of Istanbul”, a documentary about prominent Armenian-Turkish photojournalist Ara Guler nicknamed “The Eye of Istanbul”, will be screened at the Washington Film Festival in March 2016,...
13:05 19/01/2016Eagles guitarist Glenn Frey dead at 67Eagles guitarist and founding member Glenn Frey, an American rocker whose band dominated charts throughout the 1970s with hits such as "Hotel California," died Monday, the group said, according to...
12:36 19/01/2016Oscars 2016: Academy to review diversity of membership after stars threaten boycottThe woman overseeing the Academy awards has said she is “heartbroken and frustrated” by the lack of diversity in this year’s Oscar nominations and vowed to take “dramatic steps” to address it, The...
12:25 19/01/2016Narek Hakhnazaryan and Mario Stefano Pietrodarchi to perform at concert dedicated to anniversary of SYOAfeature cellist Narek Hakhnazaryan, Ukrainian pianist Alexander Romanovsky, violinist Hayk Kazazyan, Italian accordionist and bandoneonist Mario Stefano Pietrodarchi, Japanese violinist Yuka Tsuboi,...
14:53 18/01/2016Spotlight,’ DiCaprio, Larson win at Critics’ Choice AwardsThe investigative journalism drama “Spotlight” won the top prize at the Critics’ Choice Awards on Sunday, while awards favorites Brie Larson and Leonardo DiCaprio won the top acting prizes for “Room”...
17:07 16/01/2016Armenian Composers 7th Festival Mirzoyan-FEST with violinist Sergey Khachatryan’s participatioin starts in ArmeniaArmenian Composers 7th Festival Mirzoyan-FEST dedicated to the 95th anniversary of composer Edward Mirzoyan’s birth started in Armenia on January 15.
12:13 16/01/2016January 16 is The Beatles DayJanuary 16 marks The Beatles day. This date of the legendary band was approved by UNESCO in 2001. On January 16, 1957, Liverpool opened the Cavern club, where The Beatles debuted, signaling the...
21:09 15/01/2016Serj Tankian says he would like to work with State Youth Orchestra of ArmeniaThe world-famous American singer-songwriter, lead vocalist of the rock band System of a Down Serj Tankian congratulated the State Youth Orchestra of Armenia and its artistic director and principal...
17:32 15/01/2016Sergey Smbatyan: Foreign audiences show serious interest in State Youth Orchestra of ArmeniaThe appreciation of the 10-year-activities of the State Youth Orchestra of Armenia is evident from the fact that world-famous composer and conductor Krzysztof Penderecki agreed to visit Armenia to...
14:19 15/01/2016Wikipedia turns 15, gets another source of cashWikipedia is getting another source of cash for its 15th birthday, expanding beyond fundraising drives that have already poured $250 million into the Internet's leading encyclopedia, according to The...
20:56 14/01/2016Krzysztof Penderecki to participate in concert on 10th anniversary of State Youth Orchestra of ArmeniaThe world-renowned Polish composer and conductor Krzysztof Penderecki will arrive in Armenia to participate in the January 25 concert dedicated to the 10th anniversary of the State Youth Orchestra of...
15:20 11/01/2016Yerevan to host festival of Japanese filmsA festival of Japanese films will be held in Yerevan on January 14-17, according to the Facebook page of Hikari Center.
13:59 11/01/2016David Bowie dies of cancer at 69Singer David Bowie has died at the age of 69 from cancer. His son, film director Duncan Jones, confirmed the news and a statement was issued on his social media accounts, the BBC reported. "David...
13:06 11/01/2016Golden Globe Awards 2016 winners list: J. Lawrence, Stallone, DiCaprio take home the trophy!The 73rd Annual Awards has ascended and looks like the stalwarts of Hollywood have also made their presence felt on the red carpet!