16:47 05/05/2022Ազգային պատկերասրահում վերաբացվում է քանդակագործ Հակոբ Գյուրջյանի ցուցասրահըՀայաստանի ազգային պատկերասրահում վերաբացվում է անվանի քանդակագործ Հակոբ Գյուրջյանի ցուցասրահը՝ ամբողջովին արդիականցված, նոր գույներով և ծավալուն ցուցադրությամբ: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ...
15:51 05/05/2022Եվրատեսիլյան բեմում կայացել է Հայաստանի պատվիրակի երկրորդ փորձըԹուրինում այսօր կայացել է «Եվրատեսիլի» երկրորդ փորձը: Հայաստանի պատվիրակ Ռոզա Լինի բեմադրության հեղինակներն են ավստրիացի Մարվին Դիետմանը և անգլիացի Դեն Շիպտոնը: Ռոզա Լինը ելույթ կունենա առաջին...
13:26 05/05/2022Լեգենդար ջութակահար Ջոշուա Բելը հանդես կգա ԵրևանումԱռաջին անգամ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա GRAMMY մրցանակակիր, լեգենդար ջութակահար Ջոշուա Բելը: Համերգը կղեկավարի նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ...
10:29 05/05/2022Երևանում կբացվի «Հրանտ Դինք․ հոս և հիմա» խորագրով ցուցահանդեսըՍեփական ժողովրդի ցավն իր մեջ կրող, արդարության պայքարի համար իր կյանքը տված պոլսահայ լրագրող, Թուրքիայում հայերեն և թուրքերեն լեզուներով տպագրվող «Ակոս» թերթի երջանկահիշատակ գլխավոր խմբագիր Հրանտ...
09:50 05/05/2022Անիի հայկականությունը և մշակութային ինքնության աղավաղման թուրքական քաղաքականությունը. Նաիրա ՍահակյանՄշակութային ցեղասպանությունը շարունակվում է
09:30 05/05/2022HipNoyz ծրագիր՝ լավագույն ջազ երաժիշտների կատարմամբՄայիսի 12-ին, ժամը 19:00 «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կկայանա HipNoyz ծրագրով համերգային երեկոն։ Կազմակերպիչների փոխանցմամբ, Երևանի ջազ համայնքը հետաքրքիր կազմերով պարբերաբար ուրախացնում է իր...
10:52 04/05/2022«Ավրորայի Լուսաբացը» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմի միջազգային պրեմիերան կկայանա ANNECY-ումՖիլմն ամենաժամանակակից կինոլեզվով աշխարհին է ներկայացնելու հայ ժողովրդի պատմության ամենաողբերգական էջի՝ Հայոց Ցեղասպանության ցավը կրող Ավրորա Մարդիգանյանի հերոսական պատմություն։
18:10 02/05/2022Կինոկենտրոնը դարձել է Կինոարխիվների միջազգային ֆեդերացիայի ասոցացված անդամՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնն այսուհետ հանդիսանալու է Կինոարխիվների Միջազգային (FIAF) ասոցիացիայի ասոցացված անդամ, ինչը կարևոր ու նշանակալից ձեռքբերում է։ Բարձր գնահատելով Կինոկենտրոնի վերջին...
16:32 02/05/2022Netflix-ը չեղարկել է Մեգան Մարքլի մուլտսերիալի նկարահանումները«Pearl» անիմացիոն սերիալը, որը Netflix-ի համար պետք է արտադրվեր արքայազն Հարիի և Մեգան Մարքլի Archewell Productions պրոդյուսերական ընկերության կողմից, դադարեցվել է։ Այս մասին հայտնում է Deadline-ը։...
15:03 02/05/2022Օպերայի և բալետի թատրոնի բեմում Սպարտակի դերով հանդես կգա հրավիրյալ մենապարող Ալեքսեյ ՇլիկովըԽաչատրյանական հանճարեղ «Սպարտակ» բալետը մայիսի 8-ին կներկայացվի Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում։
14:05 02/05/2022Զազը, 50 Cent-ը, Led Zeppelin Symphonic-ը համերգներով հանդես կգան ՀայաստանումԲոլոր երեք համերգները կանցկացվեն Երևանի Հրազդան մարզադաշտում:
14:21 30/04/2022«Երգի և խոսքի վարպետը». Վլադիլեն ԲալյանԱլեքսանդր Սպենդիարյանի տուն-թանգարանում երեկ անցկացվել է «Երգի և գործի վարպետը» խորագրով հուշ ցերեկույթ՝ նվիրված անվանի հայ կոմպոզիտոր, երաժշտա-հասարակական գործիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Գյումրիի և...
11:00 30/04/2022Կամերային նվագախումբը համերգներ կնվիրի դիրիժոր Հմայակ Դուրգարյանի 80-ամյակինՀայաստանի պետական կամերային նվագախումբը համերգներ կնվիրի ՀՀ արվեստի վաստակավոր արտիստ, Հայաստանի մշակույթի նախարարության ոսկե մեդալակիր, Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պատվավոր պրոֆեսոր,...
20:10 29/04/2022Միջագետքում հնագույն շենքերը փլուզվում են կլիմայի փոփոխության պատճառովԳիտնականների կարծիքով, Իրաքի տարածքում գտնվող Միջագետքի հնագույն շինությունները ոչնչանում են կլիմայի փոփոխության պատճառով.
19:10 29/04/2022«Նաղաշ» անսամբլը համերգներով հանդես կգա եվրոպական երկրներումՀայաստանի պետական ֆիլհարմոնիան մայիսի ընթացքում կիրականացնի «Նաղաշ» անսամբլի համերգաշարը եվրոպական երկրներում։ Մասնավորապես, մայիսի 5-ին անսամբլը ելույթ կունենա Ֆուենանում (Ֆրանսիա), մայիսի 7-ին...
15:41 29/04/20222022թ.-ի «Նոր ալիք» երգի մրցույթը չեղարկվել է2022 թվականին կայանալիք «Նոր ալիք» երիտասարդ կատարողների միջազգային մրցույթը չեղարկվել է: Այդ մասին հայտնում է Super-ը՝ հղում անելով սեփական աղբյուրներին։ Ենթադրվում է, որ երաժշտական փառատոնի...
09:07 29/04/2022«Շուշի․ մտաքարտեզներ» գրքի շնորհանդեսը՝ այսօրԳիրքն ուսումնասիրում է 2020 թվականի աշնանը Արցախյան երկրորդ պատերազմի հետևանքով տեղահանված Շուշիի հայ բնակչության հիշողությունը:
09:30 28/04/2022Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակներում ԵՊԿԵ-ն և Կոմիտասի քառյակը հանդես կգան համերգովԱպրիլի 29-ին, ժամը 19։00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա համերգ՝ Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակներում։ Համերգին հանդես կգա Կոմիտասի անվան ազգային քառյակը ( Էդուարդ Թադևոսյան...
18:10 27/04/2022Հայերի սարսափները հոլանդացիների աչքերով. ցուցադրություն ՀՑԹԻ-ումԱպրիլի 29-ին Հայոց ցեղասպանության թանգարանում տեղի կունենա «Հայերի սարսափները հոլանդացիների աչքերով» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրության բացումը: Թանգարանից հայտնում են, որ ցուցադրության միջոցով...
11:25 27/04/2022«Հայկական Ֆիլմ Ֆորում». Ցուցադրվելու են 2019-21 թթ. Հայաստանի արտադրության կամ համարտադրության մոտ 20 ֆիլմ«Հայկական Ֆիլմ Ֆորում»-ը տարեկան միջոցառում է, որի ընթացքում ցուցադրվում են նախորդ տարիներին կինոթատրոնների էկրաններ բարձրացած հայկական արտադրության կամ համարտադրության ֆիլմերը, քննարկվում են...

20:29 08/05/2014In Baku, Ara Gevorgyan’s composition called ‘‘Artsakh’’ is once again presented as AzerbaijaniAzerbaijani media has once again tried to mislead its readers. This time it has presented the Armenian musical composition "Artsakh" composed by Ara Gevorgyan as Azerbaijani. It is noteworthy that it...
18:41 08/05/2014Armenian chess players to compete in U.S. ChampionshipsArmenian GM Varuzhan Akobian and WGM Tatev Abrahamyan are taking part in the U.S. Men’s and Women’s Championships being held on May 8-20, 2014 in Saint Louis, armchess.am said.
16:43 08/05/201410th National Gallery International Music Festival kicks offThe Arts Gallery cultural fund, with the support of the Ministry of Culture of the Republic of Armenia, presents the 10th National Gallery International Music Festival that will last from May 7...
12:38 03/05/201410th National Gallery International Music Festival to start on May 7The 10th National Gallery International Music Festival will be held in Yerevan from May 7 to June 3, the press service of the festival reports.
11:54 03/05/2014SYOA presents concert of Rachmaninoff piecesOn May 5, the State Youth Orchestra of Armenia (artistic director and principal conductor Sergey Smbatyan) is going to present another beautiful evening of classical music, the press service of the...
16:20 02/05/2014Charles Aznavour to attend Hayak National Cinema Awards ceremony in YerevanHayak National Cinema Awards ceremony will be held on May 13 at Alexander Spendiaryan National Academic Theater of Opera and Ballet, Ruzan Bagratunyan, a spokesperson for the Armenian National Cinema...
14:47 02/05/2014Aram MP3: An elegant grey coat with an Armenian flag broochAram MP3 has had fun in Copenhagen the last few days but today it was time for him to rehearse once more in the B&W Hallerne.
14:28 02/05/2014U.S. Embassy hosts David Dorfman Dance companyFrom April 30 through May 6, the U.S. Embassy in Armenia will host the David Dorfman Dance company as part of the U.S. Department of State’s DanceMotion program, which showcases the finest...
09:53 30/04/2014Today is International Jazz DayJazz is a uniquely American musical style that emerged out of the slave experience, primarily in southern United States.
15:13 28/04/2014Aram MP3 all alone on an eclectic stageAlone on a stage which is undergoing an eclectic transformation from dark to light, Aram MP3, the Armenian representative, rehearsed his Eurovision entry Not Alone for the first time in Copenhagen...
12:32 28/04/2014Aram MP3: I am excited and a little nervousOn the very first day of rehearsals in Copenhagen, the Armenian delegation is now getting ready to go on stage.
18:44 25/04/2014Karabakh President offers condolences to Konstantin Orbelian’s familyOn April 25, Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan sent a letter of condolences to the family of composer Konstantin Orbelian.
13:51 24/04/2014Composer Konstantin Orbelian dies aged 86People’s Artist of the USSR, great Armenian composer Konstantin Orbelian died in Los Angeles this morning, the Union of Composers of Armenia told Panorama.am.
10:52 23/04/2014Charles Aznavour to give concert in YerevanWorld famous chansonnier Charles Aznavour will give a concert in Yerevan on May 12, according to the singer’s official website.
16:43 18/04/2014Fish Festival to be held in ArmeniaA Fish Festival will take place in Armenia, for the first time, in connection with the Easter Feast, festival organizer Tigran Ghazaryan told reporters in Yerevan.
14:19 18/04/2014Armenian Genocide Museum-Institute to become scientific research center of international significanceA new permanent exposition will open in the Armenian Genocide Museum-Institute (AGMI) in a year, AGMI Director Hayk Demoyan told a press conference in Yerevan.
09:26 18/04/2014Author Gabriel Garcia Marquez diesThe cause of Garcia Marquez's death was not immediately known but he was recently hospitalised for a lung and urinary tract infection in Mexico City.
14:54 17/04/2014Armenia’s National Library collects media reports about Armenian GenocideNext year the National Library of Armenia will host an exhibition dedicated to the centenary of Armenian Genocide, National Library director Tigran Zargaryan told a press conference in Yerevan.
10:02 27/03/2014World marks Theatre DayWorld Theatre Day was created in 1961 by the International Theatre Institute (ITI).
13:40 26/03/2014Armenia’s State Dance Ensemble to present Armenian national dance in Qatar and FranceThe State Dance Ensemble of Armenia will give a concert today at the Aram Khachaturian Concert hall in Yerevan.