16:47 05/05/2022Ազգային պատկերասրահում վերաբացվում է քանդակագործ Հակոբ Գյուրջյանի ցուցասրահըՀայաստանի ազգային պատկերասրահում վերաբացվում է անվանի քանդակագործ Հակոբ Գյուրջյանի ցուցասրահը՝ ամբողջովին արդիականցված, նոր գույներով և ծավալուն ցուցադրությամբ: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ...
15:51 05/05/2022Եվրատեսիլյան բեմում կայացել է Հայաստանի պատվիրակի երկրորդ փորձըԹուրինում այսօր կայացել է «Եվրատեսիլի» երկրորդ փորձը: Հայաստանի պատվիրակ Ռոզա Լինի բեմադրության հեղինակներն են ավստրիացի Մարվին Դիետմանը և անգլիացի Դեն Շիպտոնը: Ռոզա Լինը ելույթ կունենա առաջին...
13:26 05/05/2022Լեգենդար ջութակահար Ջոշուա Բելը հանդես կգա ԵրևանումԱռաջին անգամ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա GRAMMY մրցանակակիր, լեգենդար ջութակահար Ջոշուա Բելը: Համերգը կղեկավարի նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ...
10:29 05/05/2022Երևանում կբացվի «Հրանտ Դինք․ հոս և հիմա» խորագրով ցուցահանդեսըՍեփական ժողովրդի ցավն իր մեջ կրող, արդարության պայքարի համար իր կյանքը տված պոլսահայ լրագրող, Թուրքիայում հայերեն և թուրքերեն լեզուներով տպագրվող «Ակոս» թերթի երջանկահիշատակ գլխավոր խմբագիր Հրանտ...
09:50 05/05/2022Անիի հայկականությունը և մշակութային ինքնության աղավաղման թուրքական քաղաքականությունը. Նաիրա ՍահակյանՄշակութային ցեղասպանությունը շարունակվում է
09:30 05/05/2022HipNoyz ծրագիր՝ լավագույն ջազ երաժիշտների կատարմամբՄայիսի 12-ին, ժամը 19:00 «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կկայանա HipNoyz ծրագրով համերգային երեկոն։ Կազմակերպիչների փոխանցմամբ, Երևանի ջազ համայնքը հետաքրքիր կազմերով պարբերաբար ուրախացնում է իր...
10:52 04/05/2022«Ավրորայի Լուսաբացը» վավերագրական անիմացիոն ֆիլմի միջազգային պրեմիերան կկայանա ANNECY-ումՖիլմն ամենաժամանակակից կինոլեզվով աշխարհին է ներկայացնելու հայ ժողովրդի պատմության ամենաողբերգական էջի՝ Հայոց Ցեղասպանության ցավը կրող Ավրորա Մարդիգանյանի հերոսական պատմություն։
18:10 02/05/2022Կինոկենտրոնը դարձել է Կինոարխիվների միջազգային ֆեդերացիայի ասոցացված անդամՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնն այսուհետ հանդիսանալու է Կինոարխիվների Միջազգային (FIAF) ասոցիացիայի ասոցացված անդամ, ինչը կարևոր ու նշանակալից ձեռքբերում է։ Բարձր գնահատելով Կինոկենտրոնի վերջին...
16:32 02/05/2022Netflix-ը չեղարկել է Մեգան Մարքլի մուլտսերիալի նկարահանումները«Pearl» անիմացիոն սերիալը, որը Netflix-ի համար պետք է արտադրվեր արքայազն Հարիի և Մեգան Մարքլի Archewell Productions պրոդյուսերական ընկերության կողմից, դադարեցվել է։ Այս մասին հայտնում է Deadline-ը։...
15:03 02/05/2022Օպերայի և բալետի թատրոնի բեմում Սպարտակի դերով հանդես կգա հրավիրյալ մենապարող Ալեքսեյ ՇլիկովըԽաչատրյանական հանճարեղ «Սպարտակ» բալետը մայիսի 8-ին կներկայացվի Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում։
14:05 02/05/2022Զազը, 50 Cent-ը, Led Zeppelin Symphonic-ը համերգներով հանդես կգան ՀայաստանումԲոլոր երեք համերգները կանցկացվեն Երևանի Հրազդան մարզադաշտում:
14:21 30/04/2022«Երգի և խոսքի վարպետը». Վլադիլեն ԲալյանԱլեքսանդր Սպենդիարյանի տուն-թանգարանում երեկ անցկացվել է «Երգի և գործի վարպետը» խորագրով հուշ ցերեկույթ՝ նվիրված անվանի հայ կոմպոզիտոր, երաժշտա-հասարակական գործիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Գյումրիի և...
11:00 30/04/2022Կամերային նվագախումբը համերգներ կնվիրի դիրիժոր Հմայակ Դուրգարյանի 80-ամյակինՀայաստանի պետական կամերային նվագախումբը համերգներ կնվիրի ՀՀ արվեստի վաստակավոր արտիստ, Հայաստանի մշակույթի նախարարության ոսկե մեդալակիր, Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պատվավոր պրոֆեսոր,...
20:10 29/04/2022Միջագետքում հնագույն շենքերը փլուզվում են կլիմայի փոփոխության պատճառովԳիտնականների կարծիքով, Իրաքի տարածքում գտնվող Միջագետքի հնագույն շինությունները ոչնչանում են կլիմայի փոփոխության պատճառով.
19:10 29/04/2022«Նաղաշ» անսամբլը համերգներով հանդես կգա եվրոպական երկրներումՀայաստանի պետական ֆիլհարմոնիան մայիսի ընթացքում կիրականացնի «Նաղաշ» անսամբլի համերգաշարը եվրոպական երկրներում։ Մասնավորապես, մայիսի 5-ին անսամբլը ելույթ կունենա Ֆուենանում (Ֆրանսիա), մայիսի 7-ին...
15:41 29/04/20222022թ.-ի «Նոր ալիք» երգի մրցույթը չեղարկվել է2022 թվականին կայանալիք «Նոր ալիք» երիտասարդ կատարողների միջազգային մրցույթը չեղարկվել է: Այդ մասին հայտնում է Super-ը՝ հղում անելով սեփական աղբյուրներին։ Ենթադրվում է, որ երաժշտական փառատոնի...
09:07 29/04/2022«Շուշի․ մտաքարտեզներ» գրքի շնորհանդեսը՝ այսօրԳիրքն ուսումնասիրում է 2020 թվականի աշնանը Արցախյան երկրորդ պատերազմի հետևանքով տեղահանված Շուշիի հայ բնակչության հիշողությունը:
09:30 28/04/2022Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակներում ԵՊԿԵ-ն և Կոմիտասի քառյակը հանդես կգան համերգովԱպրիլի 29-ին, ժամը 19։00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա համերգ՝ Ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակներում։ Համերգին հանդես կգա Կոմիտասի անվան ազգային քառյակը ( Էդուարդ Թադևոսյան...
18:10 27/04/2022Հայերի սարսափները հոլանդացիների աչքերով. ցուցադրություն ՀՑԹԻ-ումԱպրիլի 29-ին Հայոց ցեղասպանության թանգարանում տեղի կունենա «Հայերի սարսափները հոլանդացիների աչքերով» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրության բացումը: Թանգարանից հայտնում են, որ ցուցադրության միջոցով...
11:25 27/04/2022«Հայկական Ֆիլմ Ֆորում». Ցուցադրվելու են 2019-21 թթ. Հայաստանի արտադրության կամ համարտադրության մոտ 20 ֆիլմ«Հայկական Ֆիլմ Ֆորում»-ը տարեկան միջոցառում է, որի ընթացքում ցուցադրվում են նախորդ տարիներին կինոթատրոնների էկրաններ բարձրացած հայկական արտադրության կամ համարտադրության ֆիլմերը, քննարկվում են...

12:35 23/03/2018Российская певица Любовь Успенская раскрыла подробности скандала на борту самолетаРанее ряд СМИ сообщил, что певицу сняли с рейса из-за дебоша на борту.
20:52 22/03/2018«Леди Джаз» Татевик Оганесян даст 2 концерта в ЕреванеКонцерт Татевик Оганесян состоится и в российской столице – в Московском Международном Доме Музыки 2 июня 2018 года.
11:37 20/03/2018Выставка «Возвращение украденного “Врубеля”» открывается в Музее русского искусства в ЕреванеЦенителям искусства с 20 марта по 20 ноября будет продемонстрирован шедевр Михаила Врубеля «Демон и Ангел с душой Тамары».
13:57 17/03/2018Э.Шармазанов высоко оценил миссию ААЦ в развитии армяно-российских духовных и культурных отношенийВ составе делегации – депутаты НС РА Тачат Вардапетян и Гагик Меликян.
11:43 17/03/2018«Певец непростой женской судьбы»: в Ереване открылась выставка к 100-летию со дня рождения скульптора Нвард ЗарянНакануне, 16 марта, в Национальной галерее Армении открылась выставка, посвященная 100-летию со дня рождения известного скульптора Нвард Зарян (1917-2005).
10:25 17/03/2018В Ереване открывается выставка, посвященная возвращению в Армению картины «Демон и Ангел с душой Тамары»При содействии Банка ВТБ (Армения) 20 марта 2018 г. в Музее русского искусства Ереване откроется выставка в рамках проекта «Возвращение украденного “Врубеля”».
19:21 16/03/2018Шарлю Азнавуру вручен приз «Кристиан» кинофестиваля Febiofest в Праге:При этом Азнавур начал свою речь с шутки. Поправив микрофон, он отметил, что повсюду вынужден подстраивать его под свой рост.
19:06 15/03/2018Глава Минкультуры отчитался президенту Армении о проведенной министерством в 2017 году работеВ плане предстоящих программ министр рассказал, что с 30 августа по 17 сентября 2018 года планируются гастроли Национального академического театра оперы и балета в ОАЭ.
13:47 15/03/2018Наринэ Абгарян: Все мои книги – фактически признание в любви Берду – городу, где я родиласьНа самом деле мои книги там мало кто читал, но каждый знает человека, который читал. Здорово быть одной из них, отметила писательница.
12:32 15/03/2018«Клоун с осенью в сердце»: сегодня день рождения Леонида ЕнгибароваВ Москве 15 марта 1935 года родился советский артист цирка, клоун-мим, выступавший в амплуа «грустный клоун», писатель Леонид Георгиевич Енгибаров.
12:01 15/03/2018На неощутимой границе искусства и реальности: на выставке художника Тиграна Асатряна в ЕреванеУже в возрасте четырех-пяти лет на вопрос «кем ты хочешь стать?» он четко и решительно отвечал: «художником». Решение стало реальностью.
20:55 13/03/2018Ушла из кино: Кэмерон Диас закончила актерскую карьеруАктриса Кэмерон Диас ушла из кино. Об этом изданию Metro рассказала ее коллега по профессии и близкая подруга Сэльма Блэр.
20:30 13/03/2018Получившая «Оскар» Николь Кидман вновь сыграет в телесериале – на этот раз психотерапевтаОсновой нового проекта стал роман «Ты должна была знать» писательницы Джин Ханфф Корелиц.
14:50 13/03/2018Исполняется 121 год со дня рождения великого армянского поэта Егише ЧаренцаВ Ереване мероприятия, посвященные 121-летию со дня рождения поэта, стартовали у памятника Егише Чаренцу.
17:41 12/03/2018В Москве скончался Олег ТабаковО госпитализации 82-летнего Табакова стало известно в конце ноября.
11:33 12/03/2018Дмитрий Хворостовский посмертно награжден первой Международной профессиональной музыкальной премией BraVoДмитрий Хворостовский скончался 22 ноября 2017 года в Лондоне после продолжительной болезни.
15:41 10/03/2018Звезда фильма «Основной инстинкт» Шэрон Стоун отмечает сегодня 60-летиеЗвезда фильмов «Основной инстинкт», «Вспомнить всё» и «Щепка» считает любые разговоры о морщинах смешными.
18:11 08/03/2018«Иллюзия и реальность»: в Ереване откроется беспрецедентная в своем роде выставкаОтмечается, что выставка продлится до 7 апреля.
12:02 07/03/2018Возвращение украденного «Врубеля»: в Армении будет продемонстрирована картина «Демон и Ангел с душой Тамары»Ранее президент РФ Владимир Путин вручил президенту Сержу Саргсяну украденный из Армении в 1995 году холст знаменитого художника Михаила Врубеля «Демон и Ангел с душой Тамары».
20:55 06/03/2018«Женщины и море»: в Санкт-Петербурге покажут мундирное платье Екатерины II«Центральным экспонатом выставки станет морское мундирное платье Екатерины II», – сказано в сообщении пресс-службы военного ведомства.