10:25 16/12/2021«Մանկական Եվրատեսիլ 2021»-ում Հայաստանի ներկայացուցչի առաջին փորձը Փարիզում«Մանկական Եվրատեսիլ-2021» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մալենան իր առաջին փորձն է ունեցել եվրատեսիլյան բեմում: Հիշեցնենք, որ նա մրցույթին հանդես է գալիս «Քամի-քամի» երգով, որի...
09:19 16/12/2021Պատկերացրեք էն հսկա ողբերգությունը, որ ես ապրեցի 2020-ին, տեսնելով թե ոնց էդ էներգիան ուղղվեց Հայաստանի դեմ և փլուզեց մեր պետությունը. Մարինե ՊետրոսյանՀայ ժամանակակից գրականության ամենաէքսցենտրիկ, հուզառատ, առանց ձևականությունների հետդ խոսող դեմքը թերևս Մարինե Պետրոսյանն է։ Նրա բանաստեղծությունը մեկ անգամ կարդալուց հետո էլ չես...
18:01 15/12/2021Փարիզի Աստվածամոր տաճարում ժամանակակից արվեստի գործեր և լուսային էֆեկտներ կավելացվենՖրանսիայի Ազգային ժառանգության և ճարտարապետության հանձնաժողովը հավանություն է տվել Փարիզի Աստվածամոր տաճարի ինտերիերի վերանորոգման առաջարկներին՝ չնայած նախաձեռնության հակառակորդների...
10:02 15/12/2021«Մանկական Եվրատեսիլ-2021» մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչը ելույթ կունենա 9-րդըՄրցույթը տեղի կունենա դեկտեմբերի 19-ին Փարիզում:
09:08 15/12/2021«Մեծամորի ոսկին» ցուցադրությանը կներկայացվեն Հայաստանի հնագիտական ոսկու ամենամեծ հավաքածուներից մեկըՄիջազգային գիտաժողով և ցուցադրության բացում՝ «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանում
20:26 14/12/2021Ջազը հայ-ամերիկյան հարաբերությունների կարևոր մի մասն է․ ԱՄՆ դեսպանատունՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին ներկա է գտնվել ամերիկացի հայտնի թմբկահար Բիլի Քոբհամի և նրա նվագախմբի անզուգական երևանյան համերգին, որով եզրափակվել է ջազային ամենամյա տոն դարձած Երևանի ջազ փառատոնը։Այս...
11:31 14/12/2021Մահացել է ռեժիսոր Սերգեյ ՍոլովյովըՄահացել է Ռուսաստանի Դաշնության ժողովրդական արտիստ,կինոռեժիսոր, սցենարիստ, կինոպրոդյուսր և մանկավարժ, «Ասա» ֆիլմի հեղինակ Սերգեյ Սոլովյովը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Ռեժիսորը մահացել է 77...
11:11 14/12/2021Աշտարակում 1900 թ. կառուցված բաղնիքի ամրակայման, վերականգնման աշխատանքներ կիրականացվենՆախագծանախահաշվային փաստաթղթերի կազմման փուլն ընթացքի մեջ է
20:30 13/12/2021«Ալեքսանդր Սպենդիարյան-150». կանցկացվի եռօրյա միջազգային գիտական նստաշրջանԴեկտեմբերի 14-16-ը առցանց կանցկացվի «Ալեքսանդր Սպենդիարյան-150» եռօրյա միջազգային գիտական նստաշրջանը՝ նվիրված մեծ կոմպոզիտորի նշանավոր հոբելյանին: Ինչպես հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից, գիտաժողովի բացումը...
20:26 13/12/2021«VK Music»-ը նշել է տարվա լավագույն կատարողներինVK Music հարթակը նշել է 2021 թվականին ամենահաճախ և ամենաերկար ունկնդրած կատարողներին, նրանք են՝ Morgenstern-ը և Sievert-ը, երաժշտական խմբերից առաջատարն են ռուսական Artik & Asti-ն: Այս մասին գրում...
19:26 13/12/2021Երկրի գլխավոր ժամացույցի 80-ամյակը կնշնավորվի Հայկ Մելիքյանի մենահամերգովՀայաստանի գլխավոր ժամացույցի 80-ամյակի առթիվ հանրությանը կներկայացվի առցանց համերգ Հայաստանի գլխավոր ժամացույցի սրահից՝ դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանի կատարմամբ։ Կամերային...
11:00 13/12/2021Խաչատրյանի միջազգային փառատոնը Հայաստանում կհյուրընկալի հանրաճանաչ երաժիշտներիPanorama.am-ը զրուցել է ՀՊՍՆ-ի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի հետ։
09:25 13/12/2021Նիդեռլանդները պատրաստ է Ռոտշիլդներին 175 միլիոն եվրո վճարել Ռեմբրանդտի ինքնանկարի համարՆիդեռլանդների կառավարությունը պատրաստ է 175 միլիոն եվրո վճարել ֆրանսիական Ռոտշիլդների ընտանիքին հոլանդացի գեղանկարիչ, համաշխարհային արվեստի և հոլանդական գեղանկարչության ոսկեդարի խոշոր ներկայացուցիչ...
09:12 13/12/2021Պոմպիդու կենտրոնի Ժամանակակից արվեստի պետական թանգարանում կցուցադրվեն Փարաջանովի ֆիլմերըՏրիպտիխ»-ի` «Կիևյան որմնանկարներ», «Հակոբ Հովնաթանյան» և «Արաբանախշեր Փիրոսմանիի թեմաներով»
19:45 11/12/2021Կորոնավիրուսի պատճառով «Լա Սկալա»-ն չեղարկել է բալետային ներկայացումներըՄիլանի «Լա Սկալա» թատրոնը ստիպված է հետաձգել «Բայադերկա» ներկայացումը բալետային թատերախմբի անդամների շրջանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի պատճառով։ Ինչպես ուրբաթ հայտնել է Ansa գործակալությունը,...
19:00 11/12/2021Որոնք են ռուսների սիրելի երգերը, ֆիլմերն ու գրքերըԽորհրդային կինոֆոնդից ռուսների շրջանում ամենահայտնի ֆիլմերն են «Մոսկվան արցունքներին չի հավատում» և «Աղջիկները», սիրելի երգերը՝ «Կատյուշան» և ԽՍՀՄ հիմնը։ Այս մասին հայտնում է РБК-ն՝ հղում կատարելով...
17:18 11/12/2021Նատալյա Օրեյրոն Ռուսաստան է ժամանել իր նոր անձնագրովՈւրուգվայական ծագումով արգենտինացի երգչուհի և դերասանուհի Նատալյա Օրեյրոն, ով վերջերս դարձել է Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացի, առաջին անգամ նոր կարգավիճակով այցելել է Ռուսաստան։ Այս մասին նա իր...
14:03 11/12/2021Մահացել է The Monkees ռոք խմբի անդամ Մայքլ Նեսմիթը78 տարեկան հասակում մահացել է ամերիկյան The Monkees փոփ-ռոք քառյակի վոկալիստ և կիթառահար Մայքլ Նեսմիթը։ Այս մասին հայտնել է Rolling Stone ամսագիրը՝ հղում կատարելով երաժշտի ընտանիքին, գրում է «ՏԱՍՍ»...
12:20 11/12/2021Մահացել է հայտնի դիրիժոր, Բելառուսի ժողովրդական արտիստ Միխայիլ Ֆինբերգը75 տարեկան հասակում մահացել է դիրիժոր, Բելառուսի ժողովրդական արտիստ Միխայիլ Ֆինբերգը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը, վկայակոչելով բելառուսական ONT հեռուստաալիքին։ Նկարչի մահվան մասին...
10:48 11/12/2021Եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Նիկողայոս Զմյուռնացի Սքանչելագործի հիշատակության օրըՀԱյ առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Նիկողայոս Զմյուռնացի Սքանչելագործի հիշատակության օրը։ Արարատյան հայրապետական թեմից մանրամասնում են, որ Ս. Նիկողայոս Սքանչելագործ Հայրապետը ծնվել է 280թ. Փոքր...

10:28 05/03/2012Child with a Dove by Picasso worth $79mChild with a Dove by Picasso is to go on sale, BBC reported. The picture, which is privately owned by the Aberconway family in Wales, is thought to be worth around £50m ($79m). One of the artist's...
10:16 05/03/2012Unknown Mozart piano piece discoveredAn unknown musical piece by Mozart was discovered inside an eighteenth century music book in Austria, local media reported on Saturday.
11:54 02/03/2012Titian’s masterpiece sold for £45mThe National Galleries of Scotland (NGS) and the National Gallery in London made a surprise announcement today that Titian’s masterpiece Diana and Callisto has been acquired for the public,...
10:30 02/03/2012Lucio Dalla dies of heart attackLucio Dalla, one of Italy’s most prolific singer-songwriters, died Thursday in Switzerland during a European concert tour, Washington post reported.
12:39 01/03/2012National Cinema Center supports Armenian film makers to attend Cannes film marketArmenian national cinema center launched application submission phase for Cannes 65th film festival.
11:09 27/02/201284th annual Academy Awards names best…The 84th annual Academy Awards took place claiming The Artist best picture. “The Artist” swept the competition, winning five awards, including best picture, best directing for Michel Hazanavicius,...
10:46 27/02/2012Trumpet virtuoso Maurice Andre diesWorld famous classical trumpeter Maurice Andre has died aged 78, BBC reports. From the 1960s onwards the French musician was recognized as a virtuoso of Baroque music. Born in 1933, Andre worked as a...
16:00 25/02/2012New documentary: The world will recognize the truth about Azerbaijani falsifications and fraud about Khojaly eventsThe presentation of a new documentary “Between hunger and fire: Power at the expense of lives” will take place next week in Yerevan, and later on – in major cities of Europe, former Soviet Union and...
17:28 24/02/2012‘Karabakh - Hidden Treasure’: The task is to give right picture of Artsakh"This film is not about Karabakh issue. It is about present-day Artsakh and aims to show reality to the world,” said the director.
14:28 24/02/2012L. Ananyan: Hovhannes Tumanyan united us“I confess it was difficult, but Tumanyan has united us,” Chairman of Armenian Union of Writers Levon Ananyan told the reporters showing the key from Hovhannes Tumanyan’s Tbilisi apartment.
13:49 24/02/2012Serzh Sargsyan congratulates Michel LegrandPresident Serzh Sargsyan today sent a congratulatory letter to the Holder of the RA Order of Honor Michel Legrand on the occasion of his 80th birth anniversary, President's press service reported.
22:41 23/02/2012Armenian singers refusing to take part in Eurovision 2012 in BakuArmenian signers have disseminated a statement addressed to European Broadcasting Union and Armenian Public TV, whereby they announce their decision to boycott Eurovision song contest 2012 in Baku.
16:07 22/02/2012‘Never Again’: Flora Martirosyan continues concert seriesCooperating with world renowned musicians, the singer aims to once again draw the attention of the international community to the Armenian Genocide and to violence against humanity.
15:37 20/02/2012Hovhannes Tumanyan to meet you in Vernatun personallyOn February 19 renowned Armenian writer Hovhannes Tumanyan’s birth anniversary was marked in a very unique way – the writer has met his guests in Vernatun personally.
11:21 17/02/2012Armenian Culture Days in LebanonIn the fall of 2012 Armenia plans to have culture days in Lebanon, Armenian Ambassador to Lebanon Ashot Kocharyan said in a meeting with Lebanese Culture Minister Gabi Leyun and Mayor of Beirut Bilal...
18:04 15/02/2012Ghukasyan brothers to pay USD 145000 for Hovhannes Tumanyan’s Tbilisi houseThe purchase agreement of Hovhannes Tumanyan’s Tbilisi house will be signed on February 22
17:10 13/02/2012National Cinema Center cooperates with foreign companies to produce Armenian Genocide filmOn the occasion of 100th anniversary of Armenian Genocide National Cinema Center of Armenia is in the midst of holding negotiations with foreign film makers and companies to produce a film which will...
13:13 13/02/2012Adele wins 6 GrammysAdele emerged as the top winner at Sunday's Grammy Awards, winning six trophies including the prestigious trifecta of record, song and album of the year, according to CBS News.
13:37 11/02/2012Ahead of book devoting day - entry by booksAhead of book devoting day Ministry of Culture in cooperation with Flashmob Division implements a series of events the entry of which is by books.
12:19 11/02/2012Paganini Violin Concerto No. 3 – first time in ArmeniaWorld renowned violinist Nikolay Madoyan will today perform a concert at Aram Khachaturian Concert Hall with the Armenian Philharmonic Orchestra (Artistic Director and Principal Conductor - Eduard...