10:25 16/12/2021«Մանկական Եվրատեսիլ 2021»-ում Հայաստանի ներկայացուցչի առաջին փորձը Փարիզում«Մանկական Եվրատեսիլ-2021» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մալենան իր առաջին փորձն է ունեցել եվրատեսիլյան բեմում: Հիշեցնենք, որ նա մրցույթին հանդես է գալիս «Քամի-քամի» երգով, որի...
09:19 16/12/2021Պատկերացրեք էն հսկա ողբերգությունը, որ ես ապրեցի 2020-ին, տեսնելով թե ոնց էդ էներգիան ուղղվեց Հայաստանի դեմ և փլուզեց մեր պետությունը. Մարինե ՊետրոսյանՀայ ժամանակակից գրականության ամենաէքսցենտրիկ, հուզառատ, առանց ձևականությունների հետդ խոսող դեմքը թերևս Մարինե Պետրոսյանն է։ Նրա բանաստեղծությունը մեկ անգամ կարդալուց հետո էլ չես...
18:01 15/12/2021Փարիզի Աստվածամոր տաճարում ժամանակակից արվեստի գործեր և լուսային էֆեկտներ կավելացվենՖրանսիայի Ազգային ժառանգության և ճարտարապետության հանձնաժողովը հավանություն է տվել Փարիզի Աստվածամոր տաճարի ինտերիերի վերանորոգման առաջարկներին՝ չնայած նախաձեռնության հակառակորդների...
10:02 15/12/2021«Մանկական Եվրատեսիլ-2021» մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչը ելույթ կունենա 9-րդըՄրցույթը տեղի կունենա դեկտեմբերի 19-ին Փարիզում:
09:08 15/12/2021«Մեծամորի ոսկին» ցուցադրությանը կներկայացվեն Հայաստանի հնագիտական ոսկու ամենամեծ հավաքածուներից մեկըՄիջազգային գիտաժողով և ցուցադրության բացում՝ «Մեծամոր» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանում
20:26 14/12/2021Ջազը հայ-ամերիկյան հարաբերությունների կարևոր մի մասն է․ ԱՄՆ դեսպանատունՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին ներկա է գտնվել ամերիկացի հայտնի թմբկահար Բիլի Քոբհամի և նրա նվագախմբի անզուգական երևանյան համերգին, որով եզրափակվել է ջազային ամենամյա տոն դարձած Երևանի ջազ փառատոնը։Այս...
11:31 14/12/2021Մահացել է ռեժիսոր Սերգեյ ՍոլովյովըՄահացել է Ռուսաստանի Դաշնության ժողովրդական արտիստ,կինոռեժիսոր, սցենարիստ, կինոպրոդյուսր և մանկավարժ, «Ասա» ֆիլմի հեղինակ Սերգեյ Սոլովյովը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Ռեժիսորը մահացել է 77...
11:11 14/12/2021Աշտարակում 1900 թ. կառուցված բաղնիքի ամրակայման, վերականգնման աշխատանքներ կիրականացվենՆախագծանախահաշվային փաստաթղթերի կազմման փուլն ընթացքի մեջ է
20:30 13/12/2021«Ալեքսանդր Սպենդիարյան-150». կանցկացվի եռօրյա միջազգային գիտական նստաշրջանԴեկտեմբերի 14-16-ը առցանց կանցկացվի «Ալեքսանդր Սպենդիարյան-150» եռօրյա միջազգային գիտական նստաշրջանը՝ նվիրված մեծ կոմպոզիտորի նշանավոր հոբելյանին: Ինչպես հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից, գիտաժողովի բացումը...
20:26 13/12/2021«VK Music»-ը նշել է տարվա լավագույն կատարողներինVK Music հարթակը նշել է 2021 թվականին ամենահաճախ և ամենաերկար ունկնդրած կատարողներին, նրանք են՝ Morgenstern-ը և Sievert-ը, երաժշտական խմբերից առաջատարն են ռուսական Artik & Asti-ն: Այս մասին գրում...
19:26 13/12/2021Երկրի գլխավոր ժամացույցի 80-ամյակը կնշնավորվի Հայկ Մելիքյանի մենահամերգովՀայաստանի գլխավոր ժամացույցի 80-ամյակի առթիվ հանրությանը կներկայացվի առցանց համերգ Հայաստանի գլխավոր ժամացույցի սրահից՝ դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանի կատարմամբ։ Կամերային...
11:00 13/12/2021Խաչատրյանի միջազգային փառատոնը Հայաստանում կհյուրընկալի հանրաճանաչ երաժիշտներիPanorama.am-ը զրուցել է ՀՊՍՆ-ի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի հետ։
09:25 13/12/2021Նիդեռլանդները պատրաստ է Ռոտշիլդներին 175 միլիոն եվրո վճարել Ռեմբրանդտի ինքնանկարի համարՆիդեռլանդների կառավարությունը պատրաստ է 175 միլիոն եվրո վճարել ֆրանսիական Ռոտշիլդների ընտանիքին հոլանդացի գեղանկարիչ, համաշխարհային արվեստի և հոլանդական գեղանկարչության ոսկեդարի խոշոր ներկայացուցիչ...
09:12 13/12/2021Պոմպիդու կենտրոնի Ժամանակակից արվեստի պետական թանգարանում կցուցադրվեն Փարաջանովի ֆիլմերըՏրիպտիխ»-ի` «Կիևյան որմնանկարներ», «Հակոբ Հովնաթանյան» և «Արաբանախշեր Փիրոսմանիի թեմաներով»
19:45 11/12/2021Կորոնավիրուսի պատճառով «Լա Սկալա»-ն չեղարկել է բալետային ներկայացումներըՄիլանի «Լա Սկալա» թատրոնը ստիպված է հետաձգել «Բայադերկա» ներկայացումը բալետային թատերախմբի անդամների շրջանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի պատճառով։ Ինչպես ուրբաթ հայտնել է Ansa գործակալությունը,...
19:00 11/12/2021Որոնք են ռուսների սիրելի երգերը, ֆիլմերն ու գրքերըԽորհրդային կինոֆոնդից ռուսների շրջանում ամենահայտնի ֆիլմերն են «Մոսկվան արցունքներին չի հավատում» և «Աղջիկները», սիրելի երգերը՝ «Կատյուշան» և ԽՍՀՄ հիմնը։ Այս մասին հայտնում է РБК-ն՝ հղում կատարելով...
17:18 11/12/2021Նատալյա Օրեյրոն Ռուսաստան է ժամանել իր նոր անձնագրովՈւրուգվայական ծագումով արգենտինացի երգչուհի և դերասանուհի Նատալյա Օրեյրոն, ով վերջերս դարձել է Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացի, առաջին անգամ նոր կարգավիճակով այցելել է Ռուսաստան։ Այս մասին նա իր...
14:03 11/12/2021Մահացել է The Monkees ռոք խմբի անդամ Մայքլ Նեսմիթը78 տարեկան հասակում մահացել է ամերիկյան The Monkees փոփ-ռոք քառյակի վոկալիստ և կիթառահար Մայքլ Նեսմիթը։ Այս մասին հայտնել է Rolling Stone ամսագիրը՝ հղում կատարելով երաժշտի ընտանիքին, գրում է «ՏԱՍՍ»...
12:20 11/12/2021Մահացել է հայտնի դիրիժոր, Բելառուսի ժողովրդական արտիստ Միխայիլ Ֆինբերգը75 տարեկան հասակում մահացել է դիրիժոր, Բելառուսի ժողովրդական արտիստ Միխայիլ Ֆինբերգը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը, վկայակոչելով բելառուսական ONT հեռուստաալիքին։ Նկարչի մահվան մասին...
10:48 11/12/2021Եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Նիկողայոս Զմյուռնացի Սքանչելագործի հիշատակության օրըՀԱյ առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Նիկողայոս Զմյուռնացի Սքանչելագործի հիշատակության օրը։ Արարատյան հայրապետական թեմից մանրամասնում են, որ Ս. Նիկողայոս Սքանչելագործ Հայրապետը ծնվել է 280թ. Փոքր...

20:31 12/07/2017В Армении пройдет 2-й международный конкурс «Золотой Голос-2017»В Армении 14-16 июля пройдет 2-й международный конкурс «Золотой Голос-2017».
15:30 12/07/2017Президент Армении Серж Саргсян принял всемирно известного скрипача Максима ВенгероваПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня, 12 июля, принял всемирно известного скрипача, лауреата многочисленных престижных премий Максима Венгерова.
21:07 10/07/2017Ушла из жизни звезда фильма Анри Вернёя «Майрик» – Изабель СадоянИзабель Садоян была дочерью переживших Геноцид армян в Османской империи 1915 года.
18:31 10/07/2017Геворк Мурадян: Международный фестиваль «Армения» дает возможность музыкантам создавать новоеДирижер Геворк Мурадян отметил, что Международный фестиваль и конкурс «Армения» обладает стимулирующей силой и дает возможность музыкантам создавать новое.
10:35 10/07/2017XIV Международный кинофестиваль «Золотой абрикос» открылся в ЕреванеОткрытие кинофестиваля ознаменовалось также увековечением имен трех выдающихся армянских кинодеятелей – Фрунзе Довлатяна, Сергея Исраеляна и Юрия Ерзнкяна – на Площади Азнавура в Ереване.
17:23 08/07/2017Завершился 1-й тур международного конкурса «Армения»: борьбу продолжат 20 пианистовИзвестны имена пианистов, прошедших во 2-й тур международного конкурса «Армения». Об этом сообщает пресс-служба Государственного молодежного оркестра Армении.
11:32 08/07/2017Ваше искусство любят в Армении: президент Серж Саргсян поздравил кинорежиссера Карена Шахназарова с юбилеемВы принадлежите к числу величайших мастеров кино – знаменитый режиссёр и продюсер, чьи фильмы высоко оценены и зрителем, и киноведами, отметил глава государства.
10:33 08/07/2017Победу на международном вокальном конкурсе «Морской узел-2017» одержала певица из Армении Сюзанна МелконянВо время исполнения конкурсной программы, состоявшей из двух песен, вокалистка из Армении не оставила шансов сильным соперникам, превзойдя всех артистизмом и мощным голосом.
09:26 08/07/2017Лучший подарок на день рождения я сделал себе сам: режиссеру Карену Шахназарову исполнилось 65 лет«Я снял две картины. Какой еще мне подарок нужен? То, что мы сделали, – важный момент в жизни», – сказал режиссер.
19:09 07/07/2017Украинская команда завоевала 2 Гран-при международного фестиваля «АРТ ФЕСТ» в АрменииВ Музее истории Киева 6 июля состоялась пресс-конференция, посвященная участию украинской молодежи в международном фестивале «АРТ ФЕСТ», который проводился в Ереване.
18:26 06/07/2017Нарек Ахназарян: Рад, что в Армении проходят конкурс и фестиваль такого высокого уровняГосударственный молодежный оркестр Армении 5 июля выступил с виолончелистом Нареком Ахназаряном в рамках Международного фестиваля и конкурса «Армения».
15:35 06/07/2017В Армении ушел из жизни кинорежиссёр Генрих МаркарянВ возрасте 92 лет ушел из жизни заслуженный артист Армении, кинорежиссер Генрих Маркарян.
12:26 05/07/2017«Высоцкий – один из моих любимых артистов»: Серж Танкян о музыке, кино и мигрантахЖелание заниматься саундтреками одолевало долгие годы. У меня ушло много времени на то, чтобы стать достаточно опытным для этого дела, рассказал он.
11:54 05/07/2017Виолончелист Нарек Ахназарян выступит с молодежным оркестром АрменииВо время Международного фестиваля-конкурса «Армения», который проходит в Ереване с 4 по 12 июля, ожидается жесткая конкуренция. В мероприятии примут участие известные музыканты.
11:20 05/07/2017Хедлайнером фестиваля Park Live в Москве станет System Of A DownНа «Арену ЦСКА» они должны выйти в 21:00. Концерт в Москве завершит европейское турне рокеров.
10:07 04/07/2017«Валик джан, я тебе один умный вещь скажу, только ты не обижайся»: сегодня день рождения актера театра и кино Фрунзика МкртчянаУ актера было два имени: Мгер (так его звали дома) и Фрунзик, которое ему дал отец в честь известного полководца Михаила Фрунзе.
21:38 03/07/2017Посол Матиас Кислер: В армяно-германских культурных отношениях будет зарегистрирован еще один шаг впередПосол также сообщил, что в текущем году в армяно-германских культурных связях будет зарегистрирован еще один шаг вперед: в Ереване будет основан Центр Института Гёте.
19:33 03/07/2017Глава Минкультуры Армении прокомментировал сокращения в Театре оперы и балетаПо словам министра, на данный момент в опере работает около 600 человек.
16:38 03/07/2017На фестивале «Золотой абрикос» в Армении будут представлены немецкие, французские и польские фильмыВ различные программы кинофестиваля включены 6 немецких фильмов.
14:22 03/07/2017В Армении ушел из жизни поэт Гукас СирунянГражданская панихида состоится 3 июля в церкви «Сурб Ованнес» в ереванском квартале Конд. Последнее прощание с поэтом пройдет 4 июля в Союзе писателей.